2020. január 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Mánia
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
 bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 21:14   
Az en Nusikam nagyon ugyes es segit nekem ,a mosogep is söt a porszivo is . En szeretek szellösen jarni de sajnos itt nem lehet mert lefagyna az a resz ami eleg nagyra nött mivel eszem . Nem eszek mert ez egy ikes ige, jé tudom a nyelvtant, nahát. Azt hittem öregsegemre elfelejtettem, de nekem meg a nyelvtan a maniam

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 19:23   
Mit akartok? Kézzel mosni? Nekem ne mondja senki, hogy a mosógép az nem egy szent dolog, ha nem romlott el!
Böbém! Végre összekapunk valamin!
Nincs az a mosogatógép, amelyik kiszedi az én odaégett edényeimből azt, ami az ételnek nevezett dologból maradt. Azok az edényeim egyenesen a szemetesbe mennek ... nincs megoldás.
És hogy miért ég oda az étel?
Esetemben ezer magyarázat van és egy ezeregyedik:
mániából bambulok!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 18:58   
Kedves Zulo,
odáig vagyok az olyan hölgyekért, akik szellősen járnak. A mosogépekért kevésbé.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 18:49   
A mosogatogep az a vilag legokosabb talalmanya en nagyon szeretem el is neveztem Nusikamnak mert segit nekem. Sete-suta kezeimmel nem tudnek mosogatni föleg azokat az edenyeket nem amikben odaegett az enni valo miközben en az interneten ucsörögtem nem akarom irni milyen oldalon voltam

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 17:57   

nem kell annyit enni és szellősen kell járni ...
a mosógép,(a mosogatógépről nem konkrétan ez a véleményem) egy igen hasznos talámány.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 15:11   
A mosatlannak es a szennyes ruhanak meg az hogy gyül

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 13:45   
A pénznek az a mániája, hogy fogy.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 09:42   
Böbe:))

Akkor ez a nagy düborgés,az idő rohan...))

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-16 20:14   
Rohan az idö ...

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-16 15:46   
2004-01-14 18:08, elckerlyck:
-
2004-01-14 15:59, Zuloaga:
-
Ha nem, akkor pedig csak múlik.(szintén mániából.)

-
Persze, azon nem múlik

-

Feltéve ha nem rohan.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-16 15:44   
2004-01-15 09:56, Balu:
-
Zuloka:))

Melo meg mánia nélkül is van,ha nincs meg adnak:))
-
Nem kérek többet, kösz.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-15 09:56   
Zuloka:))

Melo meg mánia nélkül is van,ha nincs meg adnak:))

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 18:08   
2004-01-14 15:59, Zuloaga:
-
Ha nem, akkor pedig csak múlik.(szintén mániából.)

-
Persze, azon nem múlik

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 16:02   
2004-01-14 10:31, Balu:
-
Zuloka!:)

Az lett a mániád hogy bujkálsz?.--vagy munkamániás lettél--...?:))
-
Dehogy Balu, nem mániából bújkálok ... csak munkából is.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 15:59   
2004-01-13 20:45, elckerlyck:
-
2004-01-13 16:13, Zuloaga:
-
Az ido˝nek az a mániája, hogy telik.
Hm.

Ha telik neki rá....

- Ha nem, akkor pedig csak múlik.(szintén mániából.)

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 10:31   
Zuloka!:)

Az lett a mániád hogy bujkálsz?.--vagy munkamániás lettél--...?:))

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-13 20:45   
2004-01-13 16:13, Zuloaga:
-
Az ido˝nek az a mániája, hogy telik.
Hm.

Ha telik neki rá....

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-13 20:34   
en is itt

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-13 20:25   
2004-01-13 16:46, bobe:
-
Hol bujkalsz te manias?
-
Most itt.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-13 16:46   
Hol bujkalsz te manias?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-13 16:13   
Az időnek az a mániája, hogy telik.
Hm.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-03 05:52   
BUÉK!!!"Mániások":))Már 2004 van:mindenképpen jó.Új év.Pompérynek egy új darálót..))

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-28 22:51   
2003-12-28 18:29, Cunibaba:
-
Még gondolkozom a kávédaráló egyéb bevetési lehetőségein. Mert, ugye, az új adapter végett mákot nem darálhatok vele. Ez, gondolom, mindenkinek világos.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-28 19:25   
A makkosat biztosan lehet furni kalapalni söt forrasztani is ott ahol megrepedt

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-28 18:29   
2003-12-28 17:28, Pompéry Berlin:
-
Phü - így nem kunszt. Lehet, hogy egyszerűbb lenne, csak ehhez kellene venni egy kávédarálót. (Mi darált kávét használunk.)
-
Megnyugtatlak mi is daràlt kàvét veszünk. (és lehet nemsokà még olyat sem mert àt àllunk a kapszulàkra )A kàvé daràlomban kàvé sosem volt. Én àlltalàban azzal csinàlom a vaniliàs porcukromat, meg ilyesmit... Néha néhàny füszer is kerül bele, amit viszont nem szeretek mert elég nehéz utànna az illatàt kivenni, hijàba mosod ki rendesen!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-28 18:16   
Gratulálok Pompéry ... Ti legalább megtaláltáltok a módját ... én pl. tegnap egy egyszerű (tehát nem kombinált)konyhai alapműletettel is megégettem magam ... bele sem merek gondolni, mi lenne, ha a konyhába kerülne a fúrógép, mint sütéshez alkalmazandó eszköz ... de mondom, csak gratulálni tudok a leleményhez ...

Te Böbe, a makkos bejglit is lehet fúrni?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-28 17:28   
2003-12-28 17:23, Cunibaba:
-
... az én kedves belga csalàdom nem szereti a màkot. ...

Ez nem indok. Én, pl. útálom a mákot. Mindenben. Csak a többiek eszik az esztergált bejglit, én semmi pénzért! De azért csinálni kell! Már csak azért is, mert a tál baloldalán van a diós, a jobbon a mákos. A két sornak azonos ütemben kell fogynia.

Eme elv alapján ette nagynéném éveken keresztül mindig a diósat, pedig nem szerette, mert a többiek hasonló vonzódások végett csak a mákosat fogyasztották. és úgy nem lett volna egyensúly a tálon. Szóval a "nem szeretem", az nem érv.

...Egyszerüen elektromos kàvédaràloban kevés cukorral szoktam megörölni. ...

Phü - így nem kunszt. Lehet, hogy egyszerűbb lenne, csak ehhez kellene venni egy kávédarálót. (Mi darált kávét használunk.)

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-28 17:23   

Na ujra megjött a kedvem.
Szivesen daràlok màkot és még szivesebben ennék egy kis màkos bejglit. Nem azért mert én nem tudok csinàlni. Nemmm, még màkom is van. Sajnos képtelen vagyok kis mennyiségben csinàlni és az én kedves belga csalàdom nem szereti a màkot. Igy inkàbb csak nagyon nagy ritkàn szànom rà magam. Mert mindig ràmszàrad a vége!

Nekem màkdaràlom nincs! Esztergapadom meg mégkevésbé! Egyszerüen elektromos kàvédaràloban kevés cukorral szoktam megörölni. Az eredmény ugyan olyan jo!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-28 16:13   
2003-12-28 12:31, Zuloaga:
-
Ettetek már makkos bejglit?
-
Nálunk idén esztergált bejgli volt. Nem vicc.

Mákot lehet ugyan itt kapni, de darálva nem. Ill. csak mint előre gyártott tölteléket kész vegyi fűszerezéssel, amely nem esetem. Tehát mák az üzletből – otthon darálva. Tekerészeti mutatványom közben még házasságunk elején férjem egyszer megsajnált. Szemrevételezte a mákdarálót, majd gyártott hozzá egy adaptert. Vagyis daráló > adapter > fúrógép. Évekig fúrt mákos bejglit ettünk.

Aztán több év szünet következett. Mármint az általam gyártott bejglikben beállott szünet. Idén az áldott várakozás negyedik ádventjén kértem a teremtés koronáját, hogy darálja meg a mákot, ill. hol van az adapter. Jött, ment, térült, fordult, majd kijelentette, hogy baj van. Van, ugye adapter, de nem passzol a mákdarálóba. "Biztos, hogy ez az a daráló? A másikkal, a régivel mi lett?"

Eszembe jutott, hogy régen rendszeresen kölcsönkértem valakitől egyszer egy évben a mákdarálót. A tulajdonossal azóta elvesztettük egymást. Bejgli ügyben ez nem jelenthet fennakadást, hisz azóta van egy még régebbi mákdarálóm. Nagyanyám hagyatékából ugyanis előkerült gyermekkorom emléke, amelyet néhány éve elhoztam Budapestről. Most tehát világos a dolog: Míg a kölcsöndaráló modernebb, jobbcsavaros volt, nagyanyám K.u.K.-beli darálója – úgy, mint hajdanán a bp-i közlekedés – baloldali. Szóval a néhai adapter nem passzol. A ház ura alig néhány óra alatt gyártott egy újabbat. (Nem kockáztattam meg a műszaki újítások iránt kevésbé érzékeny háziasszony gyakorlatias gondolatának hangos kiejtését, miszerint ennyi idő alatt gyalog is le lehetett volna darálni. Egyszer egy évben.) Szóval új adapter. Ezúttal nem a fúrógéphez, hanem az esztergapadhoz.

Idén tehát esztergált mákos bejglit ettünk. Ízben, állítom, nem érezni a különbséget, viszont rendhagyó látvány a mákesztergálás mint munkafolyamat.

A siker felbuzdított: jövőre béresztergálást is vállalunk. Ár = mennyiségfüggő.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-28 14:16   
Miert lettel szomoru Cunibaba ? na jo akkor sutok meg egy adagot. jössz -e mákot daralni?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó