2018. december 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Érdekességek a világból...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 20:42   
Kedves Kobak,

egyetertek alapjaban, bar nem tudom elhinni, hogy ennyi ember igazan szerette volna igenybe venni az ajanlatot, es nemcsak kivancsisagbol telefonaltak. Bar.... ki tudja.

Kedves Andi,

gondolkodom en is sok mindenen, amirol kesobb majd reflektalok a Forum topikban. Ez ingovanyos talaj, nem jarhato, marmint a temak provokativ mivoltjanak a megallapitasa, hiszen mindenki mast es mast tart annak. Ha ez a megoldas lenne, akkor rengeteg topik ele lehetne odatenni ezt az elojelet, hiszen rengetegen talalnak mast es mast annak. Es meghozza olyanok ele is, amire senki nem is gondolna, es ezt komolyan mondom. Ugy gondolom, ez a provokativ temaisag nem hatarolhato be, hiszen ez nem a tematol fuggo, hanem inkabb az olvasotol, velemenyetol, pillanatnyi hangulatatol, stb. Peldat mondok: en elitelem a plakat alatti szoveget, mig a plakatot nem. Igy latom, ezzel igy van meg nagyjabol Kobak, mig mindenki mas, beleertve Juditot, Fellegvart, Etelkat, stb. viszont teljesen eliteli. Tehat tanulsag: nem lehet olyan egyseges kriteriumrendszert megallapitani, ami alapjan ezt be tudnank hatarolni.

Szoval ez olyan egyeni szubjektivitas, mely alapjan en sem tudok donteni, es talan nem is kell donteni egyaltalan, de amit tudok: a MON egyertelmuen NEMet mondott a politikara, es a csunya beszedre. Ez fontos, ennek moderalasaert vallalom a felelosseget. DE: nem csaphat ez at boszorkanyuldozesbe, nem nyirhatunk mas temakban gondolatokat, stb., es ebben en sem tudok rendelkezesre allni, hiszen ez egyikunk erdeke sem lehet, nem csinalhatunk egy álvilagot. Masreszrol itt a tagok tobbsege evek ota itt van, illetve mindenki ismer mindenkit, egy csapat az egesz. Ha ezzel mindenki egyetert, akkor nem lehet gond soha itt... hiszen egy barati tarsasagban lehet barmilyen tema, lehetnek es vannak is teljes velemenykulonbsegek (milyen unalmas lenne a forum, ha mindenki mindennel egyetertene), de nincsenek veszekedesek, szemelyeskedesek.

Ez ilyen egyszeru, es ha ezekkel az alapelvekkel mindenki egyetert, akkor nincs is szukseg moderatorra a jovoben.

Es most vissza a temahoz - kerdesem: szukseges-e hasonlo provokacioval elni, hogy valamire rajojjunk, hogy gondolatokat ebresszen? Termeszetes-e, hogy egyre erosebb hatasokkal kell elni, es ez minek a kovetkezmenye? Kell-e ilyen plakat, ettol tudatosabb lesz-e, hogy mikepp valtozik a Karacsony megunneplese?

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 20:02   
2004-12-17 17:10, Valeria:
-
Mindnyajan tudjuk, hogy ez egy rettenetesen izlestelen dolog, de ezentul minden ami izlestelen es egy ici picit serti egyesek joerzeset ki kell torolni es nem szabad beszelni rola?

Van akinek nem csak egy ici-picit sérti a karácsonyi hangulatát. Itt a MON-on karácsonyi fénykép akcio volt, hetek ota készült a karácsonyi ajándékok listája, ment a karácsonyi sütés téma, és van egy karácsonyi elökészületek téma is.

Nem mindenkinek fontos a karácsony, de amiatt el kell rontani mások hangulatát? Beszélni lehet persze mindenröl, de jo lenne egy figyelmeztetöt is adni hozzá, hogy pl. provokativ téma, akkor nincs felháborodás, és nem olvassa el az, akinek nem zsánere.

kobak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 19:31   
2004-12-17 19:02, hunor:
-
a megrendelheto "ajanlat" nem szimbolizalja-e tenyleg azt a helyzetet, amive lassan valik a Karacsony?
-

De igen: "a karacsonyi fogyasztoi tarsadalom mindenre-kaphatosagat, elhulyultseget", mint elso reagalokent, elso olvasas utan irtam. Mert nem-e elhulyult az a tobb szaz erdeklodo telefonalo? Szerintem, a fiunak tokeletesen sikerult ramutatni arra -tul provokativan ugyan-, hogy mive is zullesztodott a "Szent Karacsony"!

Ui: bocs. hogy en nem "kello komolysaggal" alltam hozza a temahoz.. -mar ami a forgatokonyvet illeti.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 19:02   
2004-12-17 17:25, Pompéry Berlin:
-
Úgy hiszem, ez a történet hasonló kísérlet az emberek korlátoltságának vizsgálatára, mint néhány éve az az eset, amikor egy szervezett társaság a Margit híd két oldalán felszólította a gyalogosokat hídpénzfizetésre.

Tehat tulajdonkeppen itt a lenyeg a plakat, azaz ez: http://www.szinesbulvarlap.hu/text/images/newswf22000101001/mariahazhozjon.jpg

Mivel az eredi link egy olyan forum oldalara szolt, ahol megengedett a "tragarkodas", igy a plakatot korites kisereteben szemlelhettuk meg. De szerintem ezt tovabbra is ignoraljuk, mert maga a plakat es a celja egy nagyon jo tema.

Reszlet a cikkbol:
Miután leleplezzük magunkat, a másik oldal is hasonlóképpen reagál: a nyilatkozó "Tamás" a Képzomuvészeti Egyetem intermédia szakának I. éves hallgatójaként - olyanból ott csak egy van, Kovács Tamás - az egyik óra feladataként készített hatásos muvészi provokációt. A karácsony közeledtével a fogyasztói társadalom elvadultságára akart rávilágítani, amit a beérkezett több száz érdeklodo telefon ékesen bizonyított is számára, igaz, megrendeloje még nem akadt. A 24 éves fiatalember úgy érzi, sikere muvészi értelemben minden várakozást felülmúl, igaz, nem biztos, hogy ötöst kap érte.

Azaz egy muveszeti foiskolara jaro diak otlete volt a plakat, amit provokativ cellal csinalt. Viszont itt azert valami kerdeses: a fiu azt mondta a Nepszabadsag riporterenek, hogy o csak "a fogyasztói társadalom elvadultságára akart rávilágítani." De most mi jelkepezi itt az elvadult fogyasztoi tarsadalmat? O gondolom ugy erti, hogy hanyan telefonaltak a hirdetest olvasva. Holott pontosan maga a plakat jelkepez elvadultsagot, izlestelenseget, es nem utolsosorban szelhamossagot. A fiu egy tarsadalmi negativumot akart bemutatni, de ahelyett, hogy egy valos peldat elemzett volna (amibol van eppen eleg), maga krealt egy ilyen szituaciot. Tehat akkor ki itelheto el ebben a tortenetben?

Az is mas lett volna, ha pl arrol ir dolgozatot, hogy hogyan reagal a media egy ilyen tipusu akciora, es azt analizalta volna, hogy az akciora erkezo media reakciok milyenek, vagy hogy az ide vonatkozo forumos hozzaszolok alapjan mennyire neznek az emberek utana egy tortenet hitelessegenek, stb.

De amikor valaki egy altalanos jelenseget allitolag elitelendo szandekkal kreal meg egyet a mar meglevok melle, akkor az tulajdonkeppen a szenzaciohajhaszas onzo es szemelyes erdekein kivul semmi mast nem kepvisel vagy bizonyit.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 19:02   
Itt en is.
A szoveget csak atfutottam, azt tenyleg elitelem en is, de az nem kep ismertetese, hanem egy "masabb" forum hozzaszoloinak irasai, ugyan nem szerencses itt olvasni, de sajnos ilyenek is vannak.

Es akkor megprobalok elvonatkoztatni ama szoveg altal kivaltott hatastol (mondjuk, en lattam mar a plakatot es a cikket korabban is), es kerdezem: a megrendelheto "ajanlat" nem szimbolizalja-e tenyleg azt a helyzetet, amive lassan valik a Karacsony? Mindent leszamitva, barmilyen hatterinformaciot, csak es csakis a plakatra gondolok...

Mas - irtam viszont a MON pusztai predikatoranak, Lacokanak, kivancsi vagyok az o velemenyere.

Hunor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 18:53   
Megítélésem szerint a provokatőr (hogy ne nevezzem művésznek) nem a karácsonyt kívánja lejáratni, hanem a médiák által gerjesztett izléstelenséget, a perverzióig terjedő voyeurizmust, a mindenáron középpontba kerülési vágyat, a pénzért le- és kivetkőzést, a dekadens igények ultimatív kielégítését. Eddig rendben. A módszer azonban semmiben nem különbözik a kritika tárgyától.

Mindettől függetlenül a plakát maga mint grafika művészileg legalább annyira izléstelen kivitelezésű, mint az ötlet. Végül is az "akció" eredményes, mert, amint olvashatjuk, igencsak megszólítja a célpublikumot. Sajnos. Másokat meg megbotránykoztat. Tehát elérte célját.

Ami az ilyen kortárs művészetet illeti: lehet, hogy ódimódi az izlésem, de vállalom.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 18:41   
2004-12-17 18:16, fellegvar:

Es EZT "muveszi" provokacionak nevezik ? Hova "fejlodik" (VISSZA) a muveszet ???

Nem emlékszel már Andres Serrano 89-es, "ezoterikus médium" csoportba sorolt "müremekére? Guglizd ki, mi volt a hirhedt alkotás cime, mert a cim maga is vérforraló volt --- és ez is volt a cél.

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 18:35   
Mint Gvirag irta ez egy lejaratasi akcio, nem ez lenne az elsö eset,- amiben nemszetnek reszt venni.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 18:16   
2004-12-17 17:25, Pompéry Berlin:
- Hogy megnyugtassam kissé a kedélyeket, alább a hír magyarázata egy higgadt és szavahihető napilapból:
http://www.nol.hu/cikk/344721/

Es EZT "muveszi" provokacionak nevezik ? Hova "fejlodik" (VISSZA) a muveszet ???

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 17:25   
Hogy megnyugtassam kissé a kedélyeket, alább a hír magyarázata egy higgadt és szavahihető napilapból:
http://www.nol.hu/cikk/344721/

Úgy hiszem, ez a történet hasonló kísérlet lehet az emberek korlátoltságának vizsgálatára, mint néhány éve az az eset, amikor egy szervezett társaság a Margit híd két oldalán felszólította a gyalogosokat hídpénzfizetésre. Azt nyilatkozták utóbb, hogy az egész akció egy kisérlet volt, melynek célja annak a felderítése, mennyire bíznak az emberek a józan észben, ill. meddig megy el a (mindenkori, ill. akkor éppen, nem tudom melyik, soros) kormány az adóterhek felsrófolása terén. A "kisérletezők" számára a legnagyobb meglepetést az okozta, hogy a legtöbb ember még csak meglepetést sem mutatott, hanem zokszó nélkül előhúzta a bugyellárist.

Nos, ha ennek az akciónak abban rejlik az "eszmei mondanivalója", hogy az emberi perverzitás végtelen, akkor a dolog nyilván sikeresnek mondható. Kaytee-nek igaza van: nem szabad minden eszement dolgot komolyan venni, mert beleöregszünk/hülyülünk/..., stb. A Big Brother-t, valamint a dzsungel-sorozatot sem szoktam nézni.

Einstein azt mondta egyszer: "Az univerzum és az emberi butaság végtelen. Bár az előbbiben nem vagyok olyan biztos." Ezt én kiterjeszteném az ízléstelenségre is.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 17:10   
Mindnyajan tudjuk, hogy ez egy rettenetesen izlestelen dolog, de ezentul minden ami izlestelen es egy ici picit serti egyesek joerzeset ki kell torolni es nem szabad beszelni rola? Akkor elkezdjuk elegetni a konyveket amik nem birjak a nyomdafesteket?

Judit, nagyon jol tetted, hogy betetted, legalabb tudjuk, hogy milyen eltevedt emberek elnek a vilagban. Nehogy kitorold!!!!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 16:29   
Szerintem az ilyen marhaságokat nem szabad komolyan venni.
Épp ma olvastam, hogy bebizonyitották, a stressz kimondottan öregit.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 16:18   
2004-12-17 15:51, anri:
-
Az en velemenyem az, hogy ez a sztori csupan egy formaja az emberi szelhamossagnak es az annak valo bedolesnek. Naponta hasznalnak ki johiszemu embereket es torik a fejuket rengetegen uj modszereken. Az unnepek kivalo alkalmat jelentenek, mert a johiszemuseg ilyenkor meg anyagi nagyvonalusaggal is parosul, es az egyebkent is karacsonyi hangulatban levo polgarok kozott lehet olyat talalni, akit az aktualis temat meglovagolva valamilyen modon ki lehet hasznalni.

Szerintem ezeknek a torteneteknek a publikalasa nem feltetlenul rossz otlet, mert eleg tanulsagos, es talan a rosszul elsult esetek hirenek terjedese megelozheti nehany hasonlo eset elofordulasat.

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 15:51   
2004-12-17 15:34, rigojanos:
-

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 15:34   
2004-12-17 15:29, etelka:
-
Szerintem szemelyeskedes nelkul is ki lehet fejezni, hogy a belinkelt sztori temajarol mit gondolunk.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 15:29   
Kedves Judit!
Ha Karácsony táján nincs más csinálnivalód, mind ilyen dolgok terjesztése akkor ajánlom, hogy foglalkozz valami mással, pl. dekoráld a már emlitett pálma mellé a kaktuszt is karácsonyfának, talán annak is nagy sikere lesz majd.
Etelka

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 14:56   
2004-12-16 23:53, Pompéry Berlin:
-

Nem tudok magamhoz térni. Még nem tudom, hogy röhögni vagy átkozódni kéne. Már párdon a durva kifejezésért.
--------------------

Egeszen egyszerü Kedves Judit TÖRÖLD mert mindegy ez mi nagyon rossz!!!

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 09:16   
Fellegvár )

Nem vicc, egy lejáratási akció része.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 02:09   
Nem tudok magamhoz térni. Még nem tudom, hogy röhögni vagy átkozódni kéne.
Nagyon szeretnem hinni , hogy ezt viccnek szantak , de akkor is a legizlestelenebb vicc , amit eletemben olvastam . Ha pedig nem vicc , akkor nagyon szomoru , hogy ide sulyedt a civilizacio es , hogy van aki ezt kozze teszi . Es annak a Forumnak vannak tagjai is ... Elkeserito ! Ha nem lattam volna es olvastam volna a 2 szememmel , el sem hinnem , ha valaki mondana . Milyen szegyen ...

kobak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 01:46   
-
..hogy röhögni vagy átkozódni kéne.
-
Mind a kettot lehet! De jobb az elsot, vagyis röhögni.

A hirdetes, az biztos, jo kifigurazasa a karacsonyi fogyasztoi tarsadalom mindenre-kaphatosaganak, elhulyultsegenek.
Mindenesetre, nagyon pihent agyu alak lehet a bizarr otlet kigondoloja.

Vajon, Kanadaban is lehet(ne) leadni rendelest? Sajat forgatokonyvvel, persze: Performance a la kobak..

Noooo, inkabb nem kellenek!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-16 23:53   
Ide linkelem, mert nincs jobb rovat-tippem, bár lehet, hogy a bűnesetek, áldozatok ... alatt jobb lenne:
http://www.sarok.org/users/gumiszoba/m_34558/
Nem tudok magamhoz térni. Még nem tudom, hogy röhögni vagy átkozódni kéne. Már párdon a durva kifejezésért.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-16 17:19   
Karambolozott és felborult tegnap a délutáni csúcsforgalom kezdete előtt egy - 12 millió méhet szállitó - kamion Las Vegas közelében. Az utat 4 órára le kellett zárni. A rendőrség először úgy gondolta, méhészeket hiv a baleset szinhelyére, hogy visszacsalogassák a kaptárokba a 48o kolóniányi méhecskét, amik közül sok kiszabadult a kaptárokból. Aztán arra a következtetésre jutottak, hogy túl sokáig tartana egy ilyen mentési müvelet. Ezért tüzoltókkal "intéztették el" a problémát: valami gyorsan ölő mérget spricceltek a méhekre.
Több "civil" sirvafakadt, amikor megtudta, milyen sors vár a méhecskékre.

kobak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-15 07:39   
Ancient carving from cat's grave auctioned for $470,000

Igen, egy "Cica-sirfejfa" $470,000-t erhet.
Egy angliai arveresen tortent. Privat gyujto volt a vevo.
A Sz. Petert megmintazo mészkö-faragvanyt feltehetoen a 9-10.-ik szazadbol valonak iteltek meg a szakertok, es kb. 90-tol 140 ezer dollar korulire ertekeltek.
A darab mint banyamentesi termek kerult egy mai kofaragohoz, aki azonban nem ismerte fel az abban rejlo regisegi erteket. Megis hazavitte az egyedi darabot es elhalt cicajuk sirhantjat jelolte meg azzal, a kertjukben, ahol egy amator tortenesz vette azt eszre es ismerte fel annak öskori mivoltat.
http://www.cbc.ca/story/arts/national/2004/12/10/Arts/carvingcatauction041210.html

ibolyka1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-07 04:30   
En most olvastam a historyn hogy hova vezetheto vissza a "Mikulas" eredete es azt irjak AD 260 korul szuletett Nikolas aki segitett a szegenyeknek a raszoruloknak a gyermekeknek a hajosoknak aztan bortonbe kerult ott is segitett az artatlanokon. Utanna bevonult a hittanulasra puspok lett belole es igy kapta a Szent Nikolas nevet AD 340 korul halt meg.A szimbolum a szinek megmaradtak a puspoki ruha szin a piros,szakal es a haj feher volt. Szuletett Asia reszen Gorognek a mostani Torok foldon. Ibolya

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-07 00:44   
Ti tudtátok, hogy miért visel a Mikulás piros-fehér öltözéket?
Én egészen tavalyig azt hittem, mindig is így öltözött az öreg. Ámde tévedtem. Egy rádiómüsorban hallottam tavaly, hogy régen báránybör bundában, vagy fehér palástban ábrázolták fején a püspöksüveggel ( ezt a hollandok mai napig megtartották)
Csak 1931-ben nyerte el mai formáját, mégpedig a Coca-Cola Company megbízásából. Az elsö világháború után visszaesés mutatkozott a gyár termékeinek forgalmazásában ezért Haddon Sundblom-t kérték fel az "A szomjúság nem ismer évszakot" c. kampány Mikulás-figurájának megrajzolására, aki egy középkorú ügynököt használt modellnek.
A reklámakció sikeres volt, a colafogyasztás fellendült, Mikulás pedig 73 éve viseli a gyár színeit.

Egy izgalmas utazásra csalogat viszont a következö link :
http://www.mikulasbirodalom.hu/myra/myra.html itt az igazi Miklós püspök születései helyére látogathatunk, és megismerkedünk élete történetével.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-06 17:07   
Hát a varjúleves?
A varjú is madár.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-06 17:05   
2004-12-06 16:59, poesje:
-
Merthogy a fecske is madár

Es ferfi furdonadrag is.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-06 16:59   
Erre az étlapra bőven odaférne még a fecskefészek-leves. Merthogy a fecske is madár

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-06 16:52   
Cibetmacska-ürülék-kávé ára tükrözi, hogy SARS-t is lehet kapni ettől az aranyos kis állatkától?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-06 16:52   
Soup Du Jour

Porkoltleves a'la Rigo

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó