2018. április 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Érdekességek a világból...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 következő lap )
 Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-27 01:04   
2004-04-26 23:46, rigojanos:

Száz év elég lenne talán arra, hogy egyes beírásokat megértsek, másrészt száz év alatt ebben az iramban több tízezerre nőne meg e MON tagság és bajban lennék ha mindenki kérdezne, kénytelenek lennétek még legalább tíz tizenöt papot beszervezni.

Márészt igencsak érdekelne, hogy egyrészt a tudomány, másrészt az emberiség hova fejlődné ki magát. Szóval sokat ovasnék s ami szörnyűbb, ami nekem a legfőbb örömöm, sokat predikálnék, sokat beszélnék.

Kedves rigojános, szerintem ha én száz évet élnék, sokan akadnának akik erről emiatt inkább lemondanának

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-27 00:59   
2004-04-27 00:49, rigojanos:
-
Szemlélődnék, olvasnék, írnék, eszmét cserélnék az írottakról és olvasottakról. Embereket, barátokat gyűjtenék. Lehetőleg sok fiatalt. Figyelném a világ változását igyekezvén lépést tartani vele. Utaznék. Igyekeznék minden érdekes helyet bejárni, azok titkát megfejteni. Ezekről elmélkedéseimet másokkal megosztani.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-27 00:49   
2004-04-27 00:38, Pompéry Berlin:
-

Es Te szemely szerint mivel toltened az elkovetkezendo 100 evet?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-27 00:38   
Bölcs édesanyám nem győzte hangsúlyozni, hogy az orvostudomány az emberi életet sajnos nem 20-40, hanem 80-100 között hosszabbítja meg. Továbbá inkább legyünk egészségesen és gazdagon hosszúéletűek, mint szegények, öregek és betegek.

Ahogy elnézem, a hosszú életkor, a viszonylagos egészség és a "rendezett anyagiak" között komoly korrelációt lehet felfedezni. Ez a tendencia a jövőben N.o-ra is fokozódó módon lesz érvényes.

Össznépgazdasági utánpótlás hiányában az engedheti csak meg magának a hosszú életet, aki idejében gondoskodott annak finanszírozásáról. Utóbbihoz hozzátartozik a jövőben a fogprotézis, szemüveg, hallókészülék és az orvosi alapellátáson felül szinte minden. Majd ha ez bekövetkezett, akkor N.o. is megközelíti majd a magyar egészségügyi ellátás elosztási rendjét. Persze kultúráltabb formában: Nem boritékolva, hanem számla ellenében.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-27 00:17   
Élném az életem Rigo.

Továbbra is Baráti szeretettel .
Géza.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-26 23:46   
2004-04-22 14:36, Lacoka:
-
Másrészt igazából nem idegen az ember számára annak a valósága, hogy több száz évet is élhet, az én kérdésem inkább az, hogy hova akar eljutni az ember? Miért akar több száz éven át élni? Vagy az egész csak olyan mint ahogy a történet mondja: nem vicc, de nagyon jó?

Ez nagyon jo kerdes Lacoka! Gondolom, sok mindentol fugg, mert kerdes, hogy milyen "allapotba" elne le az ember azt a masik 100 evet. De ha feltetelezzuk, hogy ereje teljeben, akkor kerdezem en Toled (es persze masoktol is), hogy mit csinalnal szemely szerint ezzel a plusz idovel?

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 14:36   
2004-03-10 21:34, rigojanos:

Ma Németországban erre azt mondanák: Isten őrizz, hiszen akkor még több nyugdíjas után kéne fizetni, s amúgy is bajban vannak a munkaerő és a nyugdíjasok egyensúlyával.

Másrészt igazából nem idegen az ember számára annak a valósága, hogy több száz évet is élhet, az én kérdésem inkább az, hogy hova akar eljutni az ember? Miért akar több száz éven át élni? Vagy az egész csak olyan mint ahogy a történet mondja: nem vicc, de nagyon jó?

Ma amikor a tendencia a piacgazdaság világban ikább ember-ellenességet mutat, szerintem rövid időn belül bebizonyítják az ellenkezőjét, vagy legalább azt, hogy nagyon veszélyes a proderúra alkalmazása és hogy nagyon drága, s különben is ...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-10 21:34   
2004-03-06 14:51, hunor:
-
2. A masodik az elolenyek oregedeserol szolt, es beszamolt olyan kiserletekrol (Michigan-i Allami Egyetem kozlemenye szerepelt forraskent), mely a szervezet oregedeset tudjak kesleltetni, es igy akar tobb szaz evig is el lehet eldegelni. Errol mi a velemenyetek?

En ezt nem tudom elkepzelni. Keresem kozben a kozlemenyt.

haver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 18:46   
Kedves Hunor,

igen bonyolult kérdéseket feszegetsz,a tudomány jelenlegi álláspontja szerint mindkettő,genetikai információs kód-probléma.A kollektiv tudat,mint ilyen,létezik,amit a tudatalattinkban hordozunk többnyire és csak ritka esetekben hozzaférhető számunkra,akár a hard-disc memóriája a számítógépeknél,különben Freud pszihóanalízisében is sok szó esik róla.
Az ember a tizenkettedik bolygó,aminek kereszt a jele,istenei hosszas Földi klónozási kisérleteinek az eredménye,mégpedig egy nőstény homo erectus petesejtjének egy nefilim férfi-isten ondójával való megtermékenyített sejt szülőisten méhébe való beültetésével,mindamelett,hogy igaz marad a Charles Darwin evoluciós elmélete a homo erectusig és az általa hozzáfűzött természetes kiválasztódás elve is.
Erről szól az egész ókori Kelet kultúrájának majdnem egész hagyatéka a sumer Teremtés-eposz,a héber bibliai Teremtés-könyve,az akkád Gilgámes-eposz és millió agyagtábla ékírása,pecséthengerek másolatai stb.
Kérdéseid egy részére választ kapsz,ha elolvasod Zecharia Sitchin,Az istenek városai című könyvet vagy sok más tudományos jellegű hasonlót.Az emberek nagy része nagyon keveset olvasott a feltárt mezopotámiai héber,indiai és egyiptomi leletekről,s emiatt nagyon keveset is tud róluk,így aztán nem csoda ha ilyen dolgokat hallanak nem tudnak mást mint mosolyogni,holott ezeket a feltárt információkat a NASA-nál is ismerik és használják.Mindenesetre még nagyon sok a megválaszolatlan kérdés,sok a homály.Nagyon sok atomfizikus és genetikus szerint körülbelül 100 év múlva fogja megtudni az emberiség,a jelenlegi fejlődési ritmust figyelembe véve,hogy tulajdonképpen mi is a földi élet.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 17:12   
1. Itt nem a Carl Gustav Jung féle teoriáról van szó ?
2. Nem hiszem, hogy az emberi társadalomra jó hatással volna az életkor további meghosszabítása. Addig éljen az ember amíg méltón tud élni. Amikor csak úgy él valaki, hogy gépek tartják életben -ha épp nincs áramszünet, vagy forradalom, vagy...., ha csak úgy él- vegetál valaki, hogy a hozzátartózói fogcsikorgatva kifizetik azt a horribilis összeget amit az öregek otthona megkövetel, akkor az életnek nincs minősége, tehát értelme sem. Lehet, hogy mint még önellátó ezt nem vagyok kompetens megitélni, de gondolom ha élek 40 év (ami majdnem abszurdum) múlvba sem fogok másképp kondolkodni.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 14:51   
Kedves Gabor, es mas, a tema irant Erdeklodok!

nemregiben ket erdekes temarol olvastam. Itt rakerdezek:

1. Az elso iras az emberiseg kollektiv tudatarol szolt, melyet a vilag kulonbozo helyein vizsgalnak. Ez allitolag a kulonbozo esemenyek idejen - pl. szept. 11., stb - alatt kimutathatova valt. Errol valaki bovebben?

2. A masodik az elolenyek oregedeserol szolt, es beszamolt olyan kiserletekrol (Michigan-i Allami Egyetem kozlemenye szerepelt forraskent), mely a szervezet oregedeset tudjak kesleltetni, es igy akar tobb szaz evig is el lehet eldegelni. Errol mi a velemenyetek?

Udv,

Hunor

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-06 09:07   
2004-02-05 23:54, Mr Spock:
-

Kedves Gábor, nem kifejezetten LCD-ről (azaz folyadékkristályos kijelzőről) van szó. A hajlítható, hordozható kijelzők tulajdonképpen két irányba indultak el. Az egyikről olvashatsz magyarul itt, itt és itt.
A másikról röviden annyit, hogy szerves anyagra épülő fénykibocsátó diódákat fejlesztettek ki (OLED=Organic Light Emitting Diode), amelyeket szintén el lehet helyezni egy hajlékony műanyag alapon. A folyadékkristályos kijelzők kizárólag merev alapra helyezhetők, mivel fénytörési együtthatójuk mechanikai hatásokra is változik. Gondolom, mindenki látott már "kvarcórát", amelynek megcsapódott a kijelzője...

Üdv, Tibi

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-06 00:06   
Kedves Koborlo,

Elöször a gazdasági lehetőségét élveztem illetve tanultam meg a computernek.
Ebay-en adtam vettem.
Ez által gyorsan megtanultam használatát.
Ma már nem csak a hobby-m vagy kisegitő foglalkozásom ,keresetem de szorakozásom is.
Ezért van hogy gondolataim formába öntöm és élet tapasztalataim megosztom baráti körömmel.

Ha mar itt tartunk:

En nagyon sok mindent csinalok a computeren.
1981-ben vettem az elsot, Apple II+. Azon megtanultam BASIC-ben programmozni, es minden leszolas ellenere (azok nagy meglepetesere akik leszoltak), megis en voltam akinek egy programjat kiadtak. De ezt csak hobby-bol csinaltam. Irtam minden masfele programot is, tobbek kozott egyet ami meg ma is nyilvantartja pacienseim adatait, klinikai informacioval egyutt (a legtobb orvos meg mindig kezzel ir, a "progresszivebb" diktal).
Aztan zene, fenykepezes, jatekok (szeretem a computer jatekokat 56 eves korom ellenere), persze kommunikacio (az is 81-tol), konyv, ujsag, informacio, anyagi dolgok nyilvantartasa, iras, gyerekeim tanitasa (annakidejen), szorakozas....minden. A computer egy teljesen "hihetetlen" eszkoz, es halas vagyok hogy pont akkor lett feltalalva amikor eppen elek.

4)Az informatika segitségével a politika mai formája is meg kell hogy szünjön, helyét
egy olyan észszerű gazdaság politikai rendszernek kell átvenni amelyiket nem a gyarlo emberek hanem mindig is csak a többség álltal keresendő gondolkodást veszi célnak.

Ezt a modatot ugy kell értelmezni hogy olyan szakembereket kell választani a legkissebb politikai posztra is akik nem öncélű elveiknek hanem környezetüknek jol megtervezett érdekeit tartva szem elött dolgoznak,élnek.

Hat mit mondjak, jo lenne, de ez meg nagyon odebb van enszerintem. Eloszor embereknek azt kellene megtanulni, hogy azokrol akikre szavaznak ma mar lehet informaciot beszerezni. De ahhoz az kellene, hogy embereket ez erdekelje, ami nem ugy tunik. Teljesen tragikusan feluletes dolgok alapjan vannak a vezetok megvalasztva.

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-05 23:54   
Kedves ubuge,

Léteznek már működő prototípusok az úgynevezett elektronikus papír terén, sőt egyre többen jelentik be a közeljövőbeni sorozatgyártást. Ez pont olyan, mint ahogy leírtátok: hajlítható, összehajtható, könnyű, s egy vezeték nélküli kapcsolaton keresztül képes letölteni a kívánt tartalmat. Ezt már ágyban is lehet majd olvasni. Egyelőre csak egyszínű van belőlük, de remény van hordozható színes újságra is...

En egy olyan 2-3 honapja olvastam, hogy feltalaltak az ilyen LCD lapot, azt nem tudtam hogy mar van mukodo prototipus. Ha igen, akkor hamarabb fog tortenni amit irtam, mint azt hittem volna.

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-05 23:53   
Kedves frimi,

Most olvastam es ide is belinkelem, mert beleillik korabbi eszmecserenk temai koze.
Nem szeretnek/akarok ezzel vitat inditnai, mindossze csak informalni.

http://www.origo.hu/tudomany/fold/20040204akettevalt.html

En is olvastam. Nekem csak egy kis "apro" problemam volt a cikkel:
"Volzinge számításai szerint "ha a szél egész éjjel 30 méter/másodperces sebességgel fújt, akkor a zátony nagy valószínűség szerint száraz volt. A menekülő zsidóknak - akik körülbelül 600 ezren lehettek - négy óra állt rendelkezésükre ahhoz, hogy átkeljenek a tenger két partját összekötő 7 kilométeres zátonyon. Ezt követően mindössze fél óra alatt a tenger azt újra birtokába vette."

Masodpercenkent 30 meteres szél. Az egy 108 km/h sebessegu szel. Ha vizet fenn tudta tartani, az atmeno embereket is pontosan oda fujta volna. Ilyen ereju szel enszerintem felkapja az embert. Nem?

Gabor

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-05 23:03   
Kedves Gabor (Mr. Spock)!

Most olvastam es ide is belinkelem, mert beleillik korabbi eszmecserenk temai koze.
Nem szeretnek/akarok ezzel vitat inditnai, mindossze csak informalni.

http://www.origo.hu/tudomany/fold/20040204akettevalt.html

Frimi

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-05 20:31   
Kedves Tibi,frimi és Gábor.
Ez a téma kezd érdekessé válni.
Tibi kösz az infot.már én is hallottam rola.

Kedves frimi,

Amit meg hamarjaban felvetettel, abban nezetunk csaknem egyezik. Nekem az a velemenyem, hogy az elektronikus informaciocsere a neten most - becslesem szerint - kb. ott tarthat aranyaiban, mint Gutenberg utan 50 evvel a konyvnyomtatas.

Miután akkor még nem éltem de valoszinű 50 év Gutenberg után élő nyomdászok csak kostolgaták hogy vajon HOVA?
Mig mi kis szakmai segitséggel magunk indithatunk el esetleg akár napi,heti,havonta
a kep ernyön sokak számára tudosito vagy ismeret terjesztő lapot.Esetleg nagy terjedelmű könyvet is irhatunk.
Itt az Interneten a hozzá férhető lehetöség szinte határtalan nem csak irás,olvasás de minden hihető és ma sinte hihetetlen de holnap már megvalositható elképzelésre.

Kedves Gábor.

Tibit(ubuge)rég ota ismerem öt és fél éve.
frimit miután nem tudom a keresztnevét csak igy hivom de te voltál szives leirni keresztneved azért igy válaszolok.
Én 63 éves vagyok. Hat éve vagyok az internetten.
Elöször a gazdasági lehetőségét élveztem illetve tanultam meg a computernek.
Ebay-en adtam vettem.
Ez által gyorsan megtanultam használatát.
Ma már nem csak a hobby-m vagy kisegitő foglalkozásom ,keresetem de szorakozásom is.
Ezért van hogy gondolataim formába öntöm és élet tapasztalataim megosztom baráti körömmel.
Mindig probáltam a jövő elképzeléseit reális alapon értelmezni igy gondolataim nem a mult vissza sirását vagy az ugynevezett futurisztikus képzelgést hanem csak az elképzelt valoságot adják,sugározzák
mindenben.

4)Az informatika segitségével a politika mai formája is meg kell hogy szünjön, helyét
egy olyan észszerű gazdaság politikai rendszernek kell átvenni amelyiket nem a gyarlo emberek hanem mindig is csak a többség álltal keresendő gondolkodást veszi célnak.

Ezt a modatot ugy kell értelmezni hogy olyan szakembereket kell választani a legkissebb politikai posztra is akik nem öncélű elveiknek hanem környezetüknek jol megtervezett érdekeit tartva szem elött dolgoznak,élnek.És ezt csak az also majd folyamatossan emelkedő fokok elérése révén tudja elérni ne azért mert az apja vagy nagyapja Kormányzo, szenátor vagy éppen elnök volt, mint ahogy ez ma van.
De hogy az egész földön ez kialakulhasson ép a demokráciába élő államok vezetöinek kell jo példákat mutatni ami ma még elég ritka.

A gazdasági életlehetöséget az informatika
már most is minden eddigi időt meghallado jo eredményeket produkálva kihasználja.
azért itt nem is térek ki rá.

Batáti szeretettel Géza

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-05 14:04   
2004-02-05 13:50, Mr Spock:
-
Léteznek már működő prototípusok az úgynevezett elektronikus papír terén, sőt egyre többen jelentik be a közeljövőbeni sorozatgyártást. Ez pont olyan, mint ahogy leírtátok: hajlítható, összehajtható, könnyű, s egy vezeték nélküli kapcsolaton keresztül képes letölteni a kívánt tartalmat. Ezt már ágyban is lehet majd olvasni. Egyelőre csak egyszínű van belőlük, de remény van hordozható színes újságra is...

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-05 14:00   
Kedves Koborlo,

"enszerintem olyan 20 ev mulva nem lesz sem papir ujsag, sem papir konyv. Minden ilyesmi elektronikus lesz. Mi a velemenyetek?"

Papir gyártás. Attol nem kell tartani hogy kifogyunk az alap anyagbol, Természet felelős gondoskodik az utánpotlásrol,

Erdekes hogy megemlitetted. Mint kozismert, a bosz "termeszetvedok" egyik tetele eppen a fak kivagasa. Az altalam fentemlitett joslat talan eppen akkor fog felgyorsulni, amikor a "termeszetvedok" felismerik a lehetoseget es elkezdik a szajukat tepni eppen ezzel kapcsolatban.

2)Az elekronikus informáciok mindenki számára könnyen elérhető lesz ugy a munka végzéshez mint az életünk bármilyen tevékenységéhez.

Igy igaz.

Ezt nem egeszen ertem. Mikeppen fogja az informatika megvaltoztatni a politikai-gazdasagi rendszert?

Idő kérdése hogy mi mennyit fogunk élvezni a fenti pontok megvalosulásábol? miután még csak az elgondolásnak is a kezdeténnél tartunk.

Nem tudom hany eves vagy, en most multam 56, ugyhogy nem valoszinu hogy megerem a papirnelkuli korszakot.

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-05 13:50   
Kedves frimi,

Amit meg hamarjaban felvetettel, abban nezetunk csaknem egyezik. Nekem az a velemenyem, hogy az elektronikus informaciocsere a neten most - becslesem szerint - kb. ott tarthat aranyaiban, mint Gutenberg utan 50 evvel a konyvnyomtatas.

Igy igaz. Ezert van még mindig papir-ujsag, rendes konyv, stb.

Sajnalom, hogy koromnal fogva mar nem tudom megerni ennek kiteljesedeset...

Valoszinuleg en sem.
De szamomra elkepzelhetetlen, hogy az elektronikus informacio-atadas ne seperne el a papirra nyomtatast, amikor vegulis ma mar semmi szukseg nincs ra. Illetve....az egyetlen tenyezo ami egyenlore visszatartja ennek a totalis elterjedeset, a helyhezkotottseg. Tehat hogy ott kell ulni a monitor elott ahhoz, hogy elektronikus modon olvassal akar ujsagot, akar konyvet, akar akarmit. Adok egy evtizedet (maximum) mielott valaki feltalalja (illetve megcsinalja, hiszen minden komponens mar "fel van talalva") a kezben tarthato, viszonylag nagymeretu (tehat mindenki tudja latni/olvasni), de konnyu es vekony LCD lapot, ami ugyanakkor computer is magaskapacitasu taroloegyseggel, es szinten drotnelkuli kapcsolatban van az internettel, vagy akar a te sajat otthoni computereddel.
Es akkor azon az egy lapon, minden letezo es elektronikus formaba attett AKARMIT lehet olvasni, akarhol (tehat nem vagy a monitor elotti szekhez kotve). Azon, egyket gombnyomassal felhozhatod akar a Nepszabadsag aznapi kiadasat, akar a Washington Post-ot, akar Shakespeare Hamlet-jet, ha eppen ahhoz van kedved, vagy a levelet az unokadtol (ha van).

Miert kellene mindezt papirra nyomtatni a jovoben?

Gabor

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 18:35   
Mondjuk amit bimbi topik-jaban eppen most emlitettem meg: enszerintem olyan 20 ev mulva nem lesz sem papir ujsag, sem papir konyv. Minden ilyesmi elektronikus lesz. Mi a velemenyetek?

Gabor

Kedves Gábor.

Az évszámot nem merném ilyen pontossan
mondani, de abban igazad van hogy a modern idő embere modern eszközöket alkalmazva
rá fogja kényszeriteni, szoritania a világon még most elmaradott társadalmi rétegeket (sajnos ma még azok vannak többségben) hogy használják a technika vivmányait.
Több okbol is kénytelenek vagyunk erőszakkal
is ha kell elérni ezt.
Pár példa:
1) Papir gyártás. Attol nem kell tartani hogy kifogyunk az alap anyagbol, Természet felelős gondoskodik az utánpotlásrol, de az előállitási költségek rohamos emelkedése határt szab a használatának.
Raktárolási lehetöségeink is korlátoltak.

2)Az elekronikus informáciok mindenki számára könnyen elérhető lesz ugy a munka végzéshez mint az életünk bármilyen tevékenységéhez.

3)Egy pontnál válik majd két részre az emberiség gondolkodás modja. Ugy mint ki lesz
képes csak fizikai szinten vagy csak elméleti
szinten hozzá járulni tevékenységével a további fejlödés eléréséhez.

(Ez a pont amit nem valoszinű hogy valaha is
100%-ig meg lehetne valositani)

Idő kérdése hogy mi mennyit fogunk élvezni a fenti pontok megvalosulásábol? miután még csak az elgondolásnak is a kezdeténnél tartunk.

Baráti szeretettel Géza.

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 03:24   
2004-02-04 03:21, frimi:
-
Mar megtalaltam.
Frimi

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 03:21   
2004-02-04 01:51, Mr Spock:
-
Kedves Gabor!

Sajnalom, hogy elkedvetlenitettelek... En igazan elveztem az eszmecseret, mert az uj ismeretek mellett az megmozgatta az agyamat, a logikamat is.

Ez volt az a pont, ahol nem tudtunk kozos nevezore jutni sehogysem...

A magam reszerol sajnalom, hogy igy dontottel, mert szivesen olvastam volna a tovabbi teteleket. Dehat... Ez van...

Ha a "bimbi topicot" pontosan megnevezned, akkor talan en is bele tudnek kapcsolodni - ha lenne mondanivalom.

Amit meg hamarjaban felvetettel, abban nezetunk csaknem egyezik. Nekem az a velemenyem, hogy az elektronikus informaciocsere a neten most - becslesem szerint - kb. ott tarthat aranyaiban, mint Gutenberg utan 50 evvel a konyvnyomtatas. Sajnalom, hogy koromnal fogva mar nem tudom megerni ennek kiteljesedeset...

Az ultin kivul mas kartyajatokot nem jatszom...

Orulem az eszmecserenek s mint a repulogepeken szoktak mondani, remelem, hogy majd talakozunk egy "masik jaraton".
Udv!
Frimi

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 01:51   
Kedves frimi,

Tobb, mint 40 eves, az ulti jatek szorgalams gyakorlasa utan en elegge surun veszitek..

Igen, nagy volt a szám, jatszottam tobbet aztan veszitettem mint a huzat. Nagyon jo a jatek. Kar hogy nincs hang, valamilyen kartyakattogas a hangulatot emelne. Emlekszem, sok evvel ezelott valaki irt egy Alien Poker nevu jatekot, ahol "alien"-ekkel lehetett pokerezni. Az egesz humoros volt, ott poenkodtak, es volt egy igazi pokerhangulata az egesznek. Ma mar nem mukodik, mert DOS-os volt a jatek. Na dehat ne legyek mar telhetetlen, evek ota ez az elso ulti program ami van. Jatszol valami mas kartya-szerut? Bridzs? Sakk? Ja nem, sakk az nem, most jut eszembe. Na jo, megegyszer koszonom.
---------------------------------
Daniken temat elhataroztam, hogy reszemrol befejezem. Tul nehezkes volt az indulas, es ugy erzem hogy még a szandekomat sem voltam kepes elegsegesen atadni itt. Vallalom a felelosseget, en voltam a hibas, ugyetlenul indultam neki, aztan belegabalyodtunk. Elment a kedvem az egesztol, ugyhogy lezarhatjuk azzal, hogy valoszinuleg nektek van igazatok. Ha megsem, a jovo majd eldonti. Keressunk valami mas temat.

Mondjuk amit bimbi topik-jaban eppen most emlitettem meg: enszerintem olyan 20 ev mulva nem lesz sem papir ujsag, sem papir konyv. Minden ilyesmi elektronikus lesz. Mi a velemenyetek?

Gabor

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-03 20:33   
2004-02-03 02:12, Mr Spock:

Az UFOfélék az én fogalmazásom volt, ő csak azt irta le, elbeszélések alapján hogy miként épült, elsősorban a Kheopsz piramis.
Igaz, ő 1oo ezer embert "dolgoztatott" három havi váltásokban, amikor egyiptológusok szerint kb. 2o ezer munkás is elég volt.
Herodotusnak az Atlantisról irott dolgait még kutatom, egyelőre nem találtam idézetet.
Atlantiszról később Plato is irt. Plato szerint "Herkules oszlopai" mögött volt.
Herkules oszlopait láttam: Gibraltáron vannak, és Afrika van mögöttük, vagy ha megfordulunk, akkor Spanyolország. Gibraltár és Marokkó között elférhetett egy jókora sziget. Valami tizezer évvel korábbra tette Plato az Atlantis megsemmisülését. Ennyi idő alatt nagy változásokon megy át egy történet.
De Herodotus egyiptomi látogatásakor még épültek piramisok. Éltek emberek, akik beszélni tudtak a konstrukciós eszközökről.

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-03 04:15   
2004-02-03 02:53, Mr Spock:
-
Kedves Gabor!

A "metodiaki vitat" magam reszerol azzal zarnam le, hogy egy dilettansnak - ha nem haragszol, hogy Teged is ebbe a katagoriaba sorollak - sok minden megengedett, ami egy hivatasos tudosnak tilos. Ennek ellenre maradj akkor tehat az "alapos gyanuk" felvetesenel, en meg "meghallagatom" ezeket es a magam dilettans modjan megprobalok ezekre pro es kontra magyarazatokkal szolgalni. Persze, ha tudok. Ha nem, mert targyi vagy egyeb ismereteim hianyoznak - es nem a logika - akkor ezt jelezni fogom.

A logika persze sok esetben lehet hibas, de egy dilettans meg ezt is megengedheti maganak. Mar csak a gondolatkiserletek erdekeben is...

Remelem, hogy ez azaert nem foszlatja szet a felvetett temat, es ugy latom, hogy azert ez ellen azert nincs alapveto kifogasod. Ugyhogy rajta a kovetkezovel!

"...a szememben ez nem dolhet el egyik iranyban sem, ameddig rendesen ki vannak kutatva, el vannak dontve, vagy erre, vagy arra, vagy valamerre ami eddig eszembe sem jutott."

Kerlek, lasd be mar, hoigy az itt felvetett temak nem kutathatok! Mert az egyikre nincs -es megkockazatatom soha nem is lesz - elegendo penz, a masikat meg lehetetlen kutatni!!! S azt is lasd be, hogy ez a helyzet szerencselovagok aranybanyaja!!!

"Vajon letezhet-e az, hogy a Fold bolygon voltak ertelmes elolenyek mashonnan (akarhonnan) a multban?".

Jo. Vessuk fel - mi dilettansok - ezt a kerdest! Es hogyan tovabb?

Nem latod, hogy ez az ut jarhatatlan? Itt nincs direkt bizonyitasi lehetoseg, csak indirekt: bebizonyitani, hogy mas megoldas nincs!!!

"...az igazi tudomanynak kellene ezzel foglalkozni,..."

Az igazi tudomany nem foglalkozhat azzal, aminek semminemu tenyalapja nincs, csak egy felteves - mindenfele bizonyitekok nelkul. Erre meg a mai kor UFO-i is sokkal nagyobb alapot kepeznek. Mert sokan lattak/vagy latni veltek azokat! A kerdest csak es kizarolag ugy lehetne feklvetni, hogy ime itt van ez meg az a TENY, hogy FK-ek vannak. Van - arra bizonyitek, hogy ok kozremukodtek akarmiben? Amig az alaphipotezis, hogy mar pedig vannak ilyenek, nem bizonyithatoak, addig ilyen alapon nem lehet kutatni.

Addig azt kell bizonyitani, hogy a foldlakok keptelenek voltak arra! Hiszen a piramisok ott allnak, ahol allnak.

A Kheopsz piarmis esetben elottem a Sandor oszlop alapja megdoltnek tunik az az erv, hogy az emberiseg keptelen lett volna ilyen terheket megmozgatni. (S ez fuggetlen attol, hogy ismerjuk-e pontosan a kivitelezes techikajat, hiszen sok szazan voltak tanui a a modern kor emberei kozul az alig 2 orat tarto felallitasnak!!! Es senki nem beszelt FK-rol az egykori szemtanuk kozul...

"Na latod pontosan ez az. En nem erzem magam sem eleg tajekozottnak, sem eleg felkeszultnek hogy tovabblepjek az "alapos gyanun"."

Azert szerintem ez nem hitvilagbeli dolog s igy a logikanak is szabad szarnyalnia.

"Mert 20 even keresztul, napi 24 oraban (ejjel-nappal) minden 4.5 percben kellett volna egy 2-12 tonnas kovet kibanyaszni, kifaragni, helyere szallitani es atlag 75 meter magasba emelni. Akkor, amikor meg a kereket sem ismertek.?

Ezt a hipotezist akkor tudnam elfogadni, ha esetenkent minimalisan nem 10-20 ezer ember dolgozott volan az epitkezesen. Masfelol a kerek ismeretet illetoen nem helytallo az allitasod, mert azt mar az asszirok is ismertek.

"Nem tudok addig a Sandor oszlophoz hozzaszolni, amig nem olvasom valahol a metodust ahogy azt helyere emeltek."

Soha sem voltam az USA-ban. Tehat ne is fogadjam el, hogy letezik?

"Habozas nelkul, egy szempillantas alatt fogadnam ezt el, ha kizarolag ez lenne az egyetlen megmagyarazatlan jelenseg."

Kezd ezzel s a homaly - ha masban nem is, de - itt legalabb ritkul. Engedd el a logikat, hiszen semmit sem kockaztatsz!!!

(Az ulti) "Nagyon jopofa a program. Gyanus hogy nyerek (:-)."

Tobb, mint 40 eves, az ulti jatek szorgalams gyakorlasa utan en elegge surun veszitek...
Frimi

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-03 02:53   
Kedves frimi,

Te allandoan az "alapos gyanut" emlegeted, meg a kutatasok szuksegesseget.

Mert nem akarom hogy szetfoszoljon a tema. Ami azonnal megtortenne, ha elkezdenenk egyes tetelek reszletes mivoltarol beszelgetni. Elozetes tapasztalatok alapjan (beszelgetesben), ha mondjuk reszletesen elkezdjuk analizalni mondjuk Ezekielt, heteken keresztul azt csepeljuk, es soha nem erunk a Daniken tema vegere. De tudod mit, en nem ragaszkodom a formatumhoz, ha kedved van elmehetunk mas iranyba is.

Bizonyitekot keresek - ugyan kifejezetten logikai lapon -, de megis csak bizonyitekot az itt felvetodott ket alapveto hipotezis (sajat ero, vagy foldonkivuliek)barmelyikenek igazolasara: a ma lehetetlennek latszo, vagy nehezen magyarazhato dolgok megoldasara pro vagy kontra erveket, es ennek alapjan levonni valamifele konzekvemnciat. A "hivatalos" tudomany sem tenne egyebet.

Ah....persze hogy ez az igazi megkozelites, csakhogy sem te, sem en, nem vagyunk abban a pozicioban hogy bizonyitekokat talaljunk. Meg logikusan sem. A "hivatalos tudomany" annyiban tenne tobbet, hogy modjukban allna olyan eszkozoket bevetni, ami nekunk nem all rendelkezesunkre.

Miert nem vagy kajlando akarmelyik teoriat illetoen (mert csak ez ketfele letezik) tovabblepni a problema felvetesenel es az eselyeket latolgatni?
Vagy ebben nem fogadsz el partnernek?

Dehogynem. Csak mint fent emlitettem, ugy elhuzodna a tema. De ismetlem, ha ehhez van kedved, azonnal hajlando vagyok erre.

De ki az, akivel ilyen tekinteben szoba elegyednel e helyutt?

Tobb masokkal beszelgettem errol a temarol, onnan a tapasztalat (:-).

Meghallgatod-e egyaltalan, vagy neki is az "alapos gyanut" fogod emlegetni. Hiszen most sem hiszel semmit senkinek a tudomnyos vilagabol - vagy meg fogsz maradni mindig az "alapos gyanunal" es hogy kutatni kell.

Az "alapos gyanu" annyiban kritikus, hogy nem allitom egyikrol sem hogy bizonyitott, hiszen nem azok. Nem ragaszkodom ahhoz, hogy "Danikennek igaza van, voltak itt foldonkivuliek". Lehet hogy nem voltak, es lehet hogy minden egyes tetelnek van valamilyen nagyonis itteni-foldi magyarazata. De a szememben ez nem dolhet el egyik iranyban sem, ameddig rendesen ki vannak kutatva, el vannak dontve, vagy erre, vagy arra, vagy valamerre ami eddig eszembe sem jutott. Az egyetlen ami szamomra nem elfogadhato, meg akkor sem ha Einstein mondana (nem mondta volna), hogy MINDEGYIK ilyen tetel (Daniken fele) belefer egy jolly-joker "ugyan kerem, volt valami vallasos-kulturalis oka, ugyan nem tudjuk mi volt, de volt". Es mindez pont abban az era-ban, amikor az emberisegnek eszebe jutott annak az elmeleti lehetosege, hogy esetleg van ertelmes elet a Fold bolygon kivul is, es hajlando eszmeletlen penzeket es tudomanyos erofeszitest belevetni abba, hogy talaljon valami vegyianyagot mondjuk a Mars bolygon, ami azt sugallja, hogy valaha volt ott szerves anyag, ami eletet (akarmilyen eletet) sugallna (mert az sem bizonyitana).

Es felvetodik az a kerdes is, hogy tulajdonkeppen mit is kutassanak?

Ez egy nagyon jo kerdes. Kapasbol nem is tudnam megvalaszolni. Mindenesetre elso lepeskent fel kellene vetni a kerdest:"Vajon letezhet-e az, hogy a Fold bolygon voltak ertelmes elolenyek mashonnan (akarhonnan) a multban?". Tehat legeloszor ennek fel kellene merulnie mint komolyan vett kerdes. Utana, masodik lepeskent (ha a valasz nem NEM) ossze kellene gyujteni az "alapos gyanu"-val rendelkezo jelensegeket. Na es persze itt valna nehezze a dolog, hiszen mindegyikkel kapcsolatban egeszen mas metodusokra lenne szukseg. Ezert hangsulyozom hogy az igazi tudomanynak kellene ezzel foglalkozni, mert nem erzem hogy nekem meglenne ehhez a tudasom, hogy mondjuk javasoljam, hogy a Kheopszal, vagy akarmelyikkel kapcsolatban pontosan milyen iranyban kellene menni, hogy ezt kiderithessek. Lehet hogy nem is lehetseges, na de ezt addig nem lehet tudni, ameddig maga a kerdes nincs komolyan megkerdezve.

Mint korabban is irtam - a magam korlatozott lehetosegei es ismeretei kozott, a tevedes jogaval, nem akarok megallni az "alapos gyanunal", hanem szeretnek konzekvenciakat is levonni - ha mar masnak nem is, legalabb a magam szamara.

Na latod pontosan ez az. En nem erzem magam sem eleg tajekozottnak, sem eleg felkeszultnek hogy tovabblepjek az "alapos gyanun". Az tartozik az igazi tudosokra, kutatokra. Nagyon szeretnek tullepni, csak nem erzem magam kvalifikaltnak.

Ha Te ilyesfajta gondolkodast a magad reszerol el is veted, az a szuveren jogod, de kerlek, hogy ne kesztess engem arra, hogy a sajat agytekervenyeimet ne mozgassam meg (bocsanat kepzavarert).

Okay. Probaljuk meg.

Ami meg a Sandor oszlopot illeti...Technikailag 1834.-ben nem volt e teren Oroszorszagban nagyobb muszaki felkeszultseg, mint az okori Egyiptomban! Amivel tobbet tudtak, az a matematika es ezen belul a statika volt. (Talan ennek koszonheto, hogy negy ev alatt ki tudtak faragni, uszalyra(!) rakni es nem egeszen 2 ora(!!!) alatt felallitani.}A masik, hogy ennek nagyon sok szemtanuja volt! Na, meg hogy az oszlop ma is ott van, ahol van...

Es meg egy dolog: a Kheopsz piramishoz korantsem alkalmaztak 600 tonnas "koveket", hanem sokkal kisebbeket (igaz, ezt nem is allitottad), csupan az obeliszkek voltak hasonlo meretuek. S ha egy akkora monstrumot, mint a Sandor oszlop, el tudtak szallitani (igaz, nem Sziberiabol, ahogy emlekeztem, hanem viszonylag a "szomszedbol"), akkor miert ne tudtak volna a sokkal kisebbet Egyiptomban kifaragni, szallitani es beemelni? Meg ha 2,5 millio darabrol is van szo? (Egyebkent olyan teoria is van, hogy az epitokoveket vizen szallitottak - legalabbis a Kheopsz piramishoz.)

Mert 20 even keresztul, napi 24 oraban (ejjel-nappal) minden 4.5 percben kellett volna egy 2-12 tonnas kovet kibanyaszni, kifaragni, helyere szallitani es atlag 75 meter magasba emelni. Akkor, amikor meg a kereket sem ismertek.

Am ezek csak az en meditacioim. Minden esetre - ha tehetnem - megkerdeznem Daenikent, hogy hogyan latja osszefuggesben a piramisok epiteset a Sandor oszlop szemuvegen keresztul (mar megint a kepzavar!)?

Nem tudok addig a Sandor oszlophoz hozzaszolni, amig nem olvasom valahol a metodust ahogy azt helyere emeltek.

Most jobban atgondolva a dolgokat es megismerve a Sandor oszlop jellemzoit, sokkal valoszinubbenk itelem, hogy egy olyan technikaval allunk szemben a piramisokat illetoen, amit nem ismerunk elegge, minthogy foldonkivuliek kozremukodesevel epultek.

Habozas nelkul, egy szempillantas alatt fogadnam ezt el, ha kizarolag ez lenne az egyetlen megmagyarazatlan jelenseg.

Ui.: Remelem, hogy az ulti programot "bejarattad" es jol szorakozol vele.

Nagyon jopofa a program. Gyanus hogy nyerek (:-).

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-03 02:12   
Kedves kaytee, rigojanos,

Igen, ha jol tudom, Herodotos volt az elso, aki a piramisokat latvan elkezdett tanakodni az epitesi mod rejtelyen......

......Nemcsak tanakodott, kikérdezte, akiket illetékesnek tudott. És elmondták neki a görgőket, a kövek egymásraemelését... stb.
Utána lehet nézni, mit irt H. de nem szereltek benne UFOfélék.

Egyaltalan hogyan juthatott volna Herodotos eszebe az hogy "UFO félék"? Maga a koncepcio nem letezett.

Amugy Herodotos Atlantis-t is megemlitette. Erdekes, mi?

Gabor

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-02 22:35   
2004-02-02 15:18, Mr Spock:
-
Kedves Gabor!

Alljunk meg egy pillanatara egy alapveto kerdesnel.

Te allandoan az "alapos gyanut" emlegeted, meg a kutatasok szuksegesseget.

Igaz, magam nem vagyok archeologus kutato, nincs is eleg targyi ismeretem, igy pusztan logikailag igyekszem kozeliteni az altalad felvetett porblemakhoz. Megprobalok eggyel tovabblepni a Te poziciodhoz kepest. Bizonyitekot keresek - ugyan kifejezetten logikai lapon -, de megis csak bizonyitekot az itt felvetodott ket alapveto hipotezis (sajat ero, vagy foldonkivuliek)barmelyikenek igazolasara: a ma lehetetlennek latszo, vagy nehezen magyarazhato dolgok megoldasara pro vagy kontra erveket, es ennek alapjan levonni valamifele konzekvemnciat. A "hivatalos" tudomany sem tenne egyebet.

A ket konkret temahoz.

A Kheopsz piramis epitese tekinteteben nagyobb valoszinuseget adtam annk, hogy nem tudjuk az epites technikajanak pontos magyarazatat, mint a masiknak. (Ugy gondolom, hogy harmadik lehetoseg nincs.)

Ezekiel eseteben nagyobb valoszinuseget adtam a foldonkivuliek latogatasanak, mint annak, hogy Ezekielnek valoban latomasa volt (akarmilyen okbol).

Miert nem vagy kajlando akarmelyik teoriat illetoen (mert csak ez ketfele letezik) tovabblepni a problema felvetesenel es az eselyeket latolgatni?

Vagy ebben nem fogadsz el partnernek? Persze ezt is megertem, hiszen dilettans vagyok...

De ki az, akivel ilyen tekinteben szoba elegyednel e helyutt?

S ha valaki hozzam hasonloan - de "tudos ember" - valamilyen valaszt fog adni Neked, el fogod tudni egyaltalan elfogdani a velemenyet? Meghallgatod-e egyaltalan, vagy neki is az "alapos gyanut" fogod emlegetni. Hiszen most sem hiszel semmit senkinek a tudomnyos vilagabol - vagy meg fogsz maradni mindig az "alapos gyanunal" es hogy kutatni kell. (S meghozza ugy, hogy az jojjon ki, hogy az emberiseg keptelen volt megoldani azt a bizonyos problemat, tehat helyes Daeniken felvetese. Persze lehet, hogy nem igy gondolod, de soraidbol ez sugarzik.)

Es felvetodik az a kerdes is, hogy tulajdonkeppen mit is kutassanak?

Kheopsz eseteben ezt alaposan kitargyaltuk. Alapveto velemnyed az volt, hogy ezt te konkretan nem tudod, mert nem vagy szakemeber. Vagyis nincs elkepzelesed...
Rendben. Az is rendben van, hogy helybol elveted egy regeszeti szempontbol dilettans, amugy viszont a vegyipari kutatasokban jartas ember temetikai felveteseit...

De megint azt kerdem, hogy lesz-e olyasvalaki a tudomanyos vilagbol, akinek a felteveseivel egyaltalan foglalkozni fogsz, hiszen talan mar a kutatasi celok kituzeset is kifogasolni fogod (Itt a "hogyan nem lehet" celkituzesre gondolok, a "hogyan lehettel" szemben. Ami meg kivitelezhetetlen.)

Ezekiel eseteben kulonos nyomatekkal vetodik fel a kerdes, hogy mit kutassanak? Hiszen Ezekiel irasan ill. a Biblian kivul meglatasom szerint semmifele kutatasai lehetoseg nincs, sot maga az iras eredetije sem all rendelkezesre, hogy annak hitelesseget vizsgalni lehessen. (Csak kozbevetoleg: a "tanuk" tapasztalatai ugyanugy megjelenhetnenek esetleg mas mondakban, mas hitvilagok dokumentumaiban.)

Az az alapveto kulonbseg kozottunk es ez magyarazza azt, hogy szerinted allandoan osszekeverem az "alapos gyanu" kerdeset a "bizonyitekkal", hogy en nem allok meg a probelma felvetesenel, hanem megprobalok egyet elorelepni. Mint korabban is irtam - a magam korlatozott lehetosegei es ismeretei kozott, a tevedes jogaval, nem akarok megallni az "alapos gyanunal", hanem szeretnek konzekvenciakat is levonni - ha mar masnak nem is, legalabb a magam szamara. Ha Te ilyesfajta gondolkodast a magad reszerol el is veted, az a szuveren jogod, de kerlek, hogy ne kesztess engem arra, hogy a sajat agytekervenyeimet ne mozgassam meg (bocsanat kepzavarert). "A levesnel megalljak es a masodik fogas elott alljak fel az asztaltol, hogy atmenjek egy masikhoz - ugyancsak levest enni".

Ami meg a Sandor oszlopot illeti...

Ha elolvastad az angol szoveget is, amit kesobb masoltam be, abbol ket nagy tanulsag levonhato.

Technikailag 1834.-ben nem volt e teren Oroszorszagban nagyobb muszaki felkeszultseg, mint az okori Egyiptomban! Amivel tobbet tudtak, az a matematika es ezen belul a statika volt. (Talan ennek koszonheto, hogy negy ev alatt ki tudtak faragni, uszalyra(!) rakni es nem egeszen 2 ora(!!!) alatt felallitani.}

A masik, hogy ennek nagyon sok szemtanuja volt! Na, meg hogy az oszlop ma is ott van, ahol van...

Es meg egy dolog: a Kheopsz piramishoz korantsem alkalmaztak 600 tonnas "koveket", hanem sokkal kisebbeket (igaz, ezt nem is allitottad), csupan az obeliszkek voltak hasonlo meretuek. S ha egy akkora monstrumot, mint a Sandor oszlop, el tudtak szallitani (igaz, nem Sziberiabol, ahogy emlekeztem, hanem viszonylag a "szomszedbol"), akkor miert ne tudtak volna a sokkal kisebbet Egyiptomban kifaragni, szallitani es beemelni? Meg ha 2,5 millio darabrol is van szo? (Egyebkent olyan teoria is van, hogy az epitokoveket vizen szallitottak - legalabbis a Kheopsz piramishoz.)

Am ezek csak az en meditacioim. Minden esetre - ha tehetnem - megkerdeznem Daenikent, hogy hogyan latja osszefuggesben a piramisok epiteset a Sandor oszlop szemuvegen keresztul (mar megint a kepzavar!)?

Egy azonban biztos. Most jobban atgondolva a dolgokat es megismerve a Sandor oszlop jellemzoit, sokkal valoszinubbenk itelem, hogy egy olyan technikaval allunk szemben a piramisokat illetoen, amit nem ismerunk elegge, minthogy foldonkivuliek kozremukodesevel epultek. Ez a valoszinuseg nalam novekedett! Es ezert melegen ajanlanam mindazoknak, akik e temat hivataszeruen kutatjak, hogy nezzenek korul a szntpetervari muzeumok, konyvtarak melyen az oszlop felallitasi technikajat illeto korabeli irodalmak felkutatasa erdekeben es azokat szorgalmasan tanulmanyozzak. No, es Heyerdahlt is.

Kedves Gabor!

Valaszut ele kerultunk a tovabbiakban. En persze nem kenyszeritelek semmire, orommel olvasom a tovabbiakban is az altalad "alapos gyanunak" minositett dolgokat, hiszen ismereteimet gyarapitjak. Viszont ha nem tudod toleralni, hogy en eselyeket szeretnek ezekkel kapcsolatban latolgatni - szereny lehetosegeim es a tevedes joganak keretei kozott - akkor a tovabbiakban pusztan olvasod leszek es a felveteseidhez egy sort sem teszek hozza.
Frimi

Ui.: Remelem, hogy az ulti programot "bejarattad" es jol szorakozol vele.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-02 21:56   
Nemcsak tanakodott, kikérdezte, akiket illetékesnek tudott. És elmondták neki a görgőket, a kövek egymásraemelését... stb.
Utána lehet nézni, mit irt H. de nem szereltek benne UFOfélék.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó