2020. január 27. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Magyar választójog gyakorlása külföldön
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 következő lap )
 Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-29 13:20   
Vita ? Azt lehet allitani, hogy a Brandenburger Tor Munchenben van, lehet hogy valaki errol vitatkozna is. De minek, mikor Berlinben van?

Biztos vagy benne?
Ki tudod zárni 100%osan annak a lehetöségét, hogy van Münchenben Brandenburger Tor?
És ha te ki is tudod zárni ennek a lehetöségét, másnak miért kellene kizárni?
Mi van azzal, aki se Berlinben se Münchenben nem volt, ezt még nem tapasztalta meg, és három különbözö információt kapott erröl, kettö (tehát a többség) azt mondja, hogy Münchenben van, egy azt, hogy Berlinben?
-Ezzel a polgári ddemokrácia elvein a Brandenburgi kapu Münchenben van, holott te személyesen láttad Berlinben, szóval mindegy hánymillióan akarnak meggyözni róla, hogy Münchenben van, te akkor is jobban fogod tudni, hogy Berlinben van. Most képzeld el, hogy Münchenben is van egy Brandenburger tor, egy kisebb másolat, és valaki csak azt látta Münchenben, de soha senki nem mondta neki, hogy az originál Berlinben van. Ebben az esetben ezen személy világképe szerint nem teljes igazság e azt állítani, hogy a brandeburgi kapu Münchenben van?

Egy relativ világban élsz, mindenröl érdemes vitatkozni, mert szinte mindig minden úgy van, ahogy gondoljuk. A gondolataink teremtik ebben a pillanatban....

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-29 12:59   
2005-12-28 22:05, bobo.2003:
-
2005-12-27 23:41, Mary:

>>Kedves bobo, remélem, elmúlt a topiklezárási vágyad.

Tessek ??

Seci javasolta korabban a topik lezarasat, de ugy latom, meg nem szukseges, sot, jo a beszelgetes.

Ehhez hozzajarulok en is mindjart - felkerul egy osszeallitas eme temakor Hablay topikjaba.

Hunor

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-28 22:05   
2005-12-27 23:41, Mary:

>>Kedves bobo, remélem, elmúlt a topiklezárási vágyad.

Tessek ??

>>Aki ilyen aktív és ötletgazdag, az megemészti az idegen ötleteket is.

Hogy mit ??

>>Gondolom, eddig már rég rájöttél, hogy a Lepu-féle nyilas, komcsi stb. kijelentés olyan összefüggésben történt, mint pl. nálad Mussolini és a többiek.

Nem, meg mindig mas velemenyem. Azaz fenntartom,hogy ma Magyarorszagon van passziv valasztojog.

>>Örvendek, hogy vita (figyelem:nem veszekedés!) alakult ki. Ha erös vitapartnert keresel, megvan.

Vita ? Azt lehet allitani, hogy a Brandenburger Tor Munchenben van, lehet hogy valaki errol vitatkozna is. De minek, mikor Berlinben van?

>>Én várom az új impulzusokat.

Remelem nem okozok nagy csalodast !

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-28 09:53   
2005-12-28 02:56, SOM:
Jó ez a MON, nekem "megfutamodottnak".

Nem hinném hogy mindenki megfutamodott, vagy hogy annak kellene ereznie magat amiatt, hogy kulfoldon probal szerencset, s mit ad isten, ott is marad.

Kapitalizmus van, piacgazdasag, ahol neked jobb, oda mesz. Most ugy tunik magyarorszagon nagyon sok embernek nem jo. Aki jol keres, annak nem jar lakas epitesi adokedvezmeny. Sem sulinet. Sem csaladi adokedvezmeny. Nem csoda, ha mindenki elmegy, akit ez erint, vagy aki csak teheti.

Egyre tobben keresnek meg, akik szeretnenek segitseget kerni kijutni finnorszagba. Korabban is kerestek, de nem ennyien. 4-5 eve diplomasok kerestek igy allast, most mar a komuves, betanitott munkas, fodrasz, mindenki menni szeretne.

Vajon miert? Talan azt szeretnek kiprobalni, milyen valasztani a kinti nagykovetsegeken?

B-)

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-28 08:59   
Mág csak azt lenne érdekes megtudni, hogy hány hajléktalan járja ki a hivatalos utat a szavazásig. Meg a magyar állam segít-e ebben, vagy inkább örvend, ha a hajléktalan nem éri el a szavazási jogot. Jó kis perverz játék. A hatalmasok a hatalomnélküliek ellen.

Választások elött a Pongráczon láttam pártkatonákat harcolni. Ilyeneknél azért vedd figyelembe azt is, hogy Magyaro.-n a csövesek között eléggé sok akadémikus van. Szóval egész jókat lehet beszélgetni velük, általában ugyanaz a sztorijuk, hajtottak mint állat, 3 gyerek, aztán anyuciról kiderült, hogy egy szajha (ennél a szónál nagyon gazdag a szókincsük, szóval variálhat, sok sok jelzövel elötte), ritkábban a saját hibájuknak tartják. Sokan közülük szavaznak is. Ill. van aki be is van jelentve. (Nem Pestieknek: A Pongráczúton a MÁV holtvágányokra kitolt pár kimustrált vagont, ami hajléktalanszállónak szolgál)
Ami még érdekes lenne, az azok választójoga, akik úgy mennek a segélyért, hogy hát kéremszépen alásan naccságos úr, mink nem tudunk írni meg számolni, mi van ideírva?
Mert ugye ök is állampolgárok, de ez alapján eléggé nyilvánvaló, hogyha el is mennek szavazni, nem tudják elolvasni, hogy mi mögé teszik az x-et. Vagy a MACIP mögött a szavazócédulán van valami jel is, mint pl. mint egy ösi német címerben, ahol egy fekete kéz nyúl egy libáért?

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-28 02:56   
2005-12-27 23:35, Mary:
-
Még csak azt lenne érdekes megtudni, hogy hány hajléktalan járja ki a hivatalos utat a szavazásig. Meg a magyar állam segít-e ebben, vagy inkább örvend, ha a hajléktalan nem éri el a szavazási jogot. Jó kis perverz játék. A hatalmasok a hatalomnélküliek ellen.

Igen, a szerencsétlen Hajléktalanok!! S a jogaik!! Catch 22! Ehhez a komoly s egyben nehéz témához nem is tudok eme felsóhajtáson kivül semmit hozzáfüzni. Az eddigi vitát, nagyon távolesőként, kissé fejkapkodva, de érdeklődéssel követtem. Jó ez a MON, nekem "megfutamodottnak".

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-27 23:41   
2005-12-27 15:30, bobo.2003:

Kedves bobo, remélem, elmúlt a topiklezárási vágyad. Aki ilyen aktív és ötletgazdag, az megemészti az idegen ötleteket is. Gondolom, eddig már rég rájöttél, hogy a Lepu-féle nyilas, komcsi stb. kijelentés olyan összefüggésben történt, mint pl. nálad Mussolini és a többiek. Örvendek, hogy vita (figyelem:nem veszekedés!) alakult ki. Ha erös vitapartnert keresel, megvan.

Én várom az új impulzusokat.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-27 23:35   
2005-12-27 15:42, Lepu:

Hát, engem is meglepett, amit írtam, itt alább Hunor is elakadt (de nem tudok kettöt idézni) Bobo is meghökkent.

Na igen, én elsösorban azokra gondoltam, akik automatikusan magyar állampolgárok és elfeledkeztem arról, hogy lakhely is kell. Tulajdonképpen arra is gondoltam, hogy a magyar hajláktalan is több, mint én, de megtudtam, hogy konkurenciáról szó sincs.

Mág csak azt lenne érdekes megtudni, hogy hány hajléktalan járja ki a hivatalos utat a szavazásig. Meg a magyar állam segít-e ebben, vagy inkább örvend, ha a hajléktalan nem éri el a szavazási jogot. Jó kis perverz játék. A hatalmasok a hatalomnélküliek ellen.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-27 16:15   
2005-12-27 15:30, bobo.2003:
-
Ennek a topicnak elsosorban a magyar allampolgarok aktiv valasztojoga a temaja,

Mert nem akartam offolni, erre a részre a http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=2094&forum=4&7180
alatt válaszoltam, olyan 2 perce.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-27 15:44   
Ez tenyleg egy erdekes osszefugges. Oszinten szolva nem is jutott eddig eszembe. Marmint
hogy a magyarorszagi hajlektalanok sem felelnek meg a torveny betujenek, mert nekik sincs magyarorszagi lakhelyuk.Tehat a torveny betuje utan itelve,ok sem szavazhatnanak. Persze lehet hogy ezt megoldotta mar a kormanyzat, mert ennek ugynek mar strassbourgi dimenzioi lennenek.
-

Magyar jog szerint szavazhatnak a hajléktalanok is, csak el kell menjenek az önkormányzathoz, és igazolniuk kell, hogy valamelyik hajléktalanszálláson többé kevésbé rendszeresen felbukkanak. Szóval a magyar szavazójog liberálisabb mint sok nyugati.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-27 15:42   
Szerintem a választójog önmagában a legdemokratikusabb, ami létezik: független a szociális státusztól, adófizetéstöl stb., egyedül a nemzeti hovátartozás döntö. Az sem mindig, csak a törvényes kereten belül, de mégsem tesz különbséget a hüvösvölgyi milliomos és a metrólejárónál lakó hajléktalan között.

Erre azért vigyázz, mert a legtöbb fejlett államban, mint pl. Németo.-ban is, igenis tesznek különbséget. A szavazójog egyik alapfeltétele egy állandó bejeletett lakcím. A kivételeket külön szabályozzák. Az más tészta, hogy a hajléktalan ha nagyon szavazni akarna, akkor könnyen megszerezheti ezt a jogot. De végig kell menjen a bürokrácia labirintusán.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-27 15:30   
Ennek a topicnak elsosorban a magyar allampolgarok aktiv valasztojoga a temaja, de tobbszor is felmerult a passziv valasztasi jog allitolagos “hianya” a magyar valasztasokon. Ez a ket alkotmanyos jog ugyanannak az altalanos valasztasi jognak a ket oldala. Altalaban EU-ban az jarja, hogy ahol valaszthatsz ott teged is megvalaszthatnak, az ervenyes torvenyek figyelembevetelevel. Igen am, de akik rossz fat tettek a tuzre, peldaul elitelt bunozok, oket peldaul tenyleg nem lehet megvalasztani, mert hosszabb bortonbuntetes a kozugyektol valo eltiltassal is jar. Eleg kivitelezhetetlen lenne, hogy peldaul egy bortonbe zart szemelyt polgarmesterre, kepviselove valasszanak.
Ugyanez a helyzet az elitelt haborus bunosokkel es hazaarulokkal. Elegge ertheto modon egy Hitler, Mussolini vagy Szalasi Ferenc ha meg elne is, sem lenne ma megvalaszthato. Akkor sem, ha ujfasiszta partok ma is leteznek.
Magyarorszagon ma egy hungaristat is meg lehet minden tovabbi nelkul valasztani, felteve hogy ossze tud annnyi szavazatot szedni, amivel ez sikerul is neki. Akar nyilaskeresztes partot is lehet alakitani, csak a torvenyes eloirasokat kell betartani. No es persze kell egy kis penzmag is, mert meg a nemzetvedo elvtarsaknak ki kell fizetni demokratikus korulmenyek kozott a szamlaikat.
Nagyon ugy tunik nekem, hogy a hungarista hegyek vajudasabol, nemhogy egy kiseger nem szuletik, hanem meg a passziv valasztojog hianyanak mesejevel is elo kell rukkolni...
Nyugaton elo, EU es magyar polgar letemre egy picit sem zavar, ha egy hungarista vagy szimpatizansuk kinjaban lehazaarulozza az altalam valasztott kepviselot vagy kepviseloket, mert polgari demokraciaban elni igy is ezerszer jobb, mint a nyilas remuralom vagy a kommunista diktatura nyujtotta “jobb” vilag “elonyeit” elvezni. Szerencsere meg nem kell hozza kitartas sem.
Aki esetleg kivancsi a hungarizmusra, nagyon jo osszefoglalot talaltam a Wikipedian
Szalasi Ferenc neve alatt, egy elegseges verzio van itt is:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Hungarizmus

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-27 10:49   
Esetleg meg szerezhetnel egy raero nyugdijas nagyit, aki kello hangerovel tudja tamogatni az ugyintezest, hogy a hivatalnokot kirazza a hideg, ha meglat benneteket. Az olasz filmekben
legalabbis nagyon ijesztoek tudnak lenni

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-27 08:11   
2005-12-26 15:58, bobo.2003:
-

Bobo ,
köszönöm bátorító szavaid... Az állampolgárságomat illetően... képzeld el már meg is lett magyarázva, miért is "késik"... Egy évvel ezelőtt az a szerencse ért, hogy férjem "örökölt" Torinóban egy lakást, és mi úgy döntöttünk, hogy költözünk. A sassari-i Prefettura már-már az utolsó lépéseket intézgette (nem volt könnyű, hiszen Németországban is éltem, és ezt "töviről-hegyire" le akarták ellenőrízni. Szóval, utolsó pillanatban lakcímet változtattam (igen ezt a híres-neves állandó lakcímet...) és ezzel ügyem a torinói Prefettúra hatásköre alá helyeződött át... Ők előről kezdték ügyem intézését, mintha nem bíznának szardíniai kollegáikban . Erre mondtam, hogy Olaszországban is, vagy talán még jobban, a bürokrácia malma nagyon lassan őröl. Ám vannak "gyorsító alternatívák". Valóban a megfelelő személyt kellene megkeresnem, de nem telefonokal, hanem esetlegesen egy panettonéval, egy kis karácsonyi csomaggal, vagy egy borítékocskával... Így már biztos, hogy állampolgárságom is lenne . AZONNAL. Azért köszönöm bátorításod, biztos, hogy lépni fogok. Másrészt köszönöm a MON-nak, hogy van. Hogy együtt "gondolkoztat" el minket, mindannyiónkat közösen érintő problémákról.

Egyszóval, hogy ÖSSZEFOG minket, és SZÓLNI ENGED.

MoMa

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 15:58   
Monika nagy szep es tartalmas irasara szeretnek meg reagalni. Eloszor is az olasz allampolgarsaggal kapcsolatban batoritanalak, hogy erdeklodj nyugodtan utanna, egyreszt mar harom ev telt el es jogod van megtudni,hogy miert nincs meg elintezve. Nem ismerem az olasz viszonyokat, de konnyen lehet hogy valahol az aktahegyben hentereg a kerelmed es ha nem veszik kezbe, soha nem lesz elintezve. Eloszor szemelyesen, hogy megtalald az ugyintezot, aki az ugyedet elfektette, utanna mar tudod kit kell telefonon terrorizalni, hogy haladjon az ugyintezes. Neked nyelvi promlemad gondolom nincs, csak batran, hatarozottan ,olyan ramenos olasz stilusban menj nekik.

Beszamolodbol ugy tunt, hogy megerezted mar, hogy milyen a szemelyi szabadsag ize, es milyen sulyokat kell adott esetben emiatt az ember vallan viselni. Akkor is Neked volt igazad, es biztos vagyok benne, hogy nem bantad meg hogy a sajat kezedbe vetted a sorsodat es eltel a szabadsagoddal. Ez nem magatol ertetodo, sokan csak az almodozas szintjen foglalkoznak ezzel a dologgal.

A szavazassal kapcsolatban ugyanez az igeny merul fel nalad teljesen logikusan. Magam is ugy latom a magyar torvenyhozo es vegrehajto hatalom tehetetlensege miatt nincs mozgas ezen a teruleten.
Az Europai Unio azert adott Neked lehetoseget, hogy elj a szavazati jogoddal , akkor is ha ez "csak" helyhatosagi es EP valasztasra ervenyes. Ez persze nem ugyanaz, de a semminel megis tobbet er.

Ha a fiadnak egy magyar kulturalis identitast adsz tovabb, ezzel nem a magyar kormanynak teszel szivesseget, hanem a fiadat gazdagitod vele. Ha europaisagot is tudsz bele nevelni, akkor kelleoen felkeszitetted a gyereket, hogy megtalalja a helyet a vilagban.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 11:51   
Egy közlekedési baleset okozóját is eltiltják, nem tudom miért. És sokszor az eltiltás hosszabb, mint a börtönbüntetés. Nem tudom miért, és azt sem, választásonként hány embert érinthet. Rózsa Sándor és betyárjai még harcolhattak a magyar szabadságért....

fodorerika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 11:37   
2005-12-26 11:21, Fredi:
-
igen, ez igy van, de tudja vki hogy az elitelteket miert tiltjak el a kozugyektol??? es hogy ez mindekire vonatkozik, vagy csak konkretan aki "racs mogott" van?

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 11:21   
Tudtommal a választójog időszakos elvesztése a legtöbb európai országban része a büntetésnek - és ebben nem látok semmi kivetni valót.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 11:03   
Az elítélteknek ellenben van állandó lakhelyük, mégsem szavazhatnak. Pedig a törvények rájuk is vonatkoznak, az ő bőrükre is megy a játék. Ez igazságtalanság, szegény rabok keserű sorsát még a választójog megvonásával is büntetni. Azonkívül valamelyik párt mennyi potenciális szavazót veszít
Mielőtt valaki rosszra gondolna, nem, nincs ismerősöm a rács mögött

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 10:36   
2005-12-26 10:19, bobo.2003:
-

Hm, ennek is erdemes lenne utananezni. En valamilyen kobor ujsagcikkre alapozva irtam, abban valami olyasmi allt, hogy egyes hajlektalanok nem reszesulhetnek bizonyos ellatasban, mert nincsen allando lakcimuk, de ez valami regi emlek... ilyen alapon akkor nem is szavazhatnak.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 10:19   
Ez tenyleg egy erdekes osszefugges. Oszinten szolva nem is jutott eddig eszembe. Marmint
hogy a magyarorszagi hajlektalanok sem felelnek meg a torveny betujenek, mert nekik sincs magyarorszagi lakhelyuk.Tehat a torveny betuje utan itelve,ok sem szavazhatnanak. Persze lehet hogy ezt megoldotta mar a kormanyzat, mert ennek ugynek mar strassbourgi dimenzioi lennenek.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 08:35   
2005-12-25 22:18, Mary:
-

Az sem mindig, csak a törvényes kereten belül, de mégsem tesz különbséget a hüvösvölgyi milliomos és a metrólejárónál lakó hajléktalan között.
-

Bar ez utobbinal is kerdeses az allando lakcim meglete, nem?

Hunor

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-25 22:54   
2005-12-25 22:51, bobo.2003:

Gondolod, kerül belátható idön belül valaki, aki a megfelelö helyen pereli ezt a jogát? Ez engem is érdekelne, csak elméletileg, mivel nem vagyok magyar állampolgár. De érdekelne, hogy hajlandó-e valaki a végsökig menni és a magyar állam ellen perelni?

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-25 22:51   
Tovabbi momentum, hogy a polgar az Europai Unio jovoltabol nincs kiszolgaltatva a valasztassal kapcsolatban a magyar torvenyhozo es vegrehajto hatalomnak. Egyetlen magyar polgar is kerheti az Europai Birosagon a roghoz kotottseg felodasat. Ha igazat kap, akkor az EU teruleten, soha tobbet nem lehet a hivatalos lakhelyhez kotni a szavazasi jog gyakorlasat. Csak batorsag, ido es penz kerdese.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-25 22:20   
P. S. Azért különbséget tesz a nemzeti hovátartozásnál, de ez a mindenkori politika döntése, nem általános érvényü dolog. Utalok itt a lakhelyhez kötöttségre.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-25 22:18   
2005-12-25 22:07, bobo.2003:

Kedves bobo,

erre én is gondoltam, mert mi lenne akkor a munkanélküliekkel, szociális segélyböl élökkel, nyugdíjasokkal és más (jövedelemmel nem rendelkezö) rétegekkel? Nekük nem lehetne beleszólásuk a politikai helyzetbe, habár elsösorban öket érintene sok minden, ami a szociális politikával, az finánciális keretek kiosztásával kapcsolatos dolog. Kell egy olyan társadalom, ahol az emberek elsö-, másod- és harmadosztályra vannak lebontva?

Szerintem a választójog önmagában a legdemokratikusabb, ami létezik: független a szociális státusztól, adófizetéstöl stb., egyedül a nemzeti hovátartozás döntö. Az sem mindig, csak a törvényes kereten belül, de mégsem tesz különbséget a hüvösvölgyi milliomos és a metrólejárónál lakó hajléktalan között.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-25 22:07   
Nem hiszem,hogy a legcsekelyebb ertelme lenne a valasztojog gyakorlasat az adofizetestol fuggove tenne. Ez alkotmanyos jog, ami egy allam polgarainak automatikusan megadodik, hogy a szabad valasztast es ezzel a polgari demokracia legitimitasat biztositsak. Ha az adofizetestol tennek fuggove, ennek az lenne a kovetkezmenye,hogy aki fizet valaszthat, aki meg nem,az nem. De igy a magyar lakossag,aki ott el magyarban, de nem fizet jovedelemadot,mert pl. nincs adokoteles jovedelme, automatikusan ki lenne zarva a valasztasbol. Ezt egyszeruen nem lehet es ertelmetlen lenne.

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-25 17:43   
"Papíron a magyar állam meg kéri a jövedelemadót, még akkor is, ha egy másik EU-s országban már megadóztatták azt a jövedelmet..."
Pont ennek elkeruleset szolgaljak a kettos adoztatast elkerulo nemzetkozi egyezmenyek.
En nem tudok olyan EU allam-parosrol, ahol ne lenne ilyen (szerintem az EU jog automatikusan deklaralja ezt).
Ott kell adoznod, ahol elsz (aka rezidens) vagy, viszont ott osszevontan kell adoznod az osszes (kettos adoztatast elkerulo allamban) megszerzett jovedelmed utan.

Az persze elofordul, hogy az adot levonjak ev kozben es amikor az ev vegi adoelszamolasodat csinalod, akkor kell visszaigenyelni, de ez technikai kerdes.

Hogy mi a helyzet az USA-val kontra Magyarorszag, azt nem tudom,

Amikor mi Angliaban bereltunk egy hazat es a tulaj az USAban dolgozott, akkor az tudom, hogy o ott adozott az Angliaban keletkezo ingatlan-kiadasbol keletkezo jovedelme utan (miutan leirta a leirhato koltsegeket).

taursus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-25 16:09   
2005-12-24 00:11, Lepu:
-
Papíron a magyar állam meg kéri a jövedelemadót, még akkor is, ha egy másik EU-s országban már megadóztatták azt a jövedelmet...

-

Ez engem meglep. Tudtommal az Amerikaban keresett jovedelemert csak Amerikaban kell adot fizetni es nem Magyarorszagon. De ezt csak hirbol tudom. Esetleg valaki, aki nemreg van Amerikaba es csak ideiglenesen dolgozik itt, felvilagosithatna bennunket errol.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-24 00:11   
Hú mit müveltem. A lenti angol szöveg nem az amerikai adójogról született, hanem az ami függetlenségi háború kezdetét jelöli, amikor is az amik nem akartak adót fizetni a britek, amíg nem képviseltetik magukat. Papíron a magyar állam meg kéri a jövedelemadót, még akkor is, ha egy másik EU-s országban már megadóztatták azt a jövedelmet...
De mert a szavazásról van szó, most röviden összefoglalom: Nem akarok adót fizetni, ezért szavazni sem akarok. Ergo: legyen mindenkinek szavazati joga, aki hajlandó adót fizetni.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó