2020. január 27. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Megtörtént esetek - Kik a magyarok a külföldiek szerint?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-16 18:04   
Sok német ugyanezt tartja a magyarokról és talán nem minden ok nélkül.

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-16 16:30   
2005/1/16 Poesje

"amikor otthon azt mondjak,hogy az angolok kimertek,a skotok fukarok,a spanyolok piszkosak,az olaszok hangosak,a franciak rendetlenek stb."
Poe, ez a mondat nagyon tetszett!!!
Az Olaszok hangosak...hi.hi.hi.., de meg mennyire!! hallanad az en szomszedaimat!!!
Andrea

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-15 22:38   
Kepzeljetek el mikor a sajat hazatokban kell 500%-os tejesitmenyt nyujtanotok es kepzeljetek el kedves magyarok mikor igy fogadtok ti bennunket erdelyeieket? semmi harag de ez igy van a bunko mindenutt bunko barmilyen nyelven beszeljen azokkal nem kell beszelgetni. Ugyanakkor a media a hibas mikor igy allit be dolgokat, es ilyesmiket ir az ujsag, meg mutat a tv. Tölem is megkerdeztek volt -e WC-nk mire azt valaszoltam nem volt mi egy gödörhöz jartunk mindannyian . Aztan egy otthoni latogatasom utan fenykepeket vittem be es az egyik kolleganöm (buta mint a ...) rakerdezett: "nahat ilyen nagy epuletek vannak ott? en azt hittem valyogkunyhokban laktatok " de ez csak egy kolleganöm volt a 40 közul es a többi csak ranezett es legyintett. Az emberek mindenutt egyformak .

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-15 22:03   
A jelenségnek, amiket leírtok szerintem több oka is van. Először is nem mindenki ilyen nyugaton sem, régóta járnak külföldiek turistáskodni Magyarországra. A hollandok közül sokan kifejezetten kedvelik hazánkat, igaz, ők nem olyan igényesek, mint az osztrákok vagy a németek. Szívesen mennek lakókocsival, 3-4 gyerekkel, kutyával stb, és kifejezetten keresik a "civilizálatlan" körülményeket, a lovaglási, túrázási és vízisport lehetőségeket, a falusi idillt. Visszatérve általában szépet, jót mesélnek.

A szegénységképnek ami rólunk kialakult, annak pedig kicsit magunk is okai vagyunk.
A magyar turisták közül sok volt mindig a tréningruhás bevásárlóturista, aki drágállta a múzeumi belépőt, órákig alkudozott a piacon, és csak az árleszállításokra vadászott.

Még ma is előfordul, hogy elindulnak honfitársaink "egy gatyában" a világba és elvárják, hogy segítsenek rajtuk, mert ők keletről jöttek, üldöztetésből, nyomorból, és ez nekik jár.

Persze ez még nem lenne ok az általánosításra, de nyugaton sem csak okos, toleráns és szenzitív polgárok élnek. Én ugyanilyen vehemensen tiltakozom, amikor otthon azt mondják, hogy az angolok kimértek, a skótok fukarok, a spanyolok piszkosak, az olaszok hangosak, a franciák rendetlenek satöbbi.

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-15 21:04   
kedves manoka.
Olvastam leirasodat,en is hasonlo dolgokkal talalkoztam olaszorszagban annak idejen,a 80'evekben.megvoltak gyozodve hogy a "nyomorbol "jovok.Szerintem ez mind azert tortent mert az itteni emberek nem hallottak semmi Magyarorszagrol,nemelyik azt sem tudta merre van..
Szerencsere mar nehany eve szep dokumentumfilmek jonnek Magyarorszagrol,Budapestrol...mar epp ideje!!!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-15 16:04   
2005-01-15 14:48, manoka:

Ilyen primitiv emberekröl tudnék én is regényeket irni!
A legaranyosabb eset, amikor egy ismerösel magyarul beszéltünk,(60-as évek elején) hallgatónk volt egy munkatársnö, aki szájtátva kérdezte, hogy ti most megis értitek egymást
Sajnos régen, mig nem volt tv, nulla fogalmuk volt a vasfüggöny mögött élökröl.

manoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-15 14:48   
Igaz, hogy a többiekhez képest én még nem élek régóta külföldön (15 év), de egy pár történet nekem is van a tarsolyomban. Amikor Ausztriába kiköltöztünk, életünket egy Bécshez közeli kis faluban kezdtük, ahol a magyar rendszámú autónkat is már úgy nézték, mint egy marslakó közlekedési eszközét. Volt egy kedves, idös szomszéd nénim, akivel igencsak jó viszonyba kerültünk. Örömmel újságoltam neki, hogy a nyári szünetben a gyerekeimet az édesanyámhoz, Magyarországra fogom vinni. Erre ö nagyra nyitotta a szemeit, és így szólt.: Csak vigyázz, nehogy a gyerekek betegek legyenek, tudod a fürdöszoba és a hygénia hiánya beteggé teszi az embert. Majd magyarázólag hozzá tette: hiszen Magyarországon még fürdöszoba sincs. De ezzel az én történetemnek még nincs vége. Miután megtudta, hogy Magyarországon mi a végzettségem, kerek perec megmondta, hogy ö ezt nem hiszi el: tudod milyen sokat kell ahhoz tanulni? Erre elmeséltem neki, hogy az unokahúgom építészmérnök és a féje is ménök. A néni kijelentette, hogy ö már erröl a barátnöivel is beszélgetett, és kizárt dolog, hogy Magyarországon ennyi diplomás ember van. A történetnek még mindig nincs vége: Egyszer azzal állított be, hogy ö segíteni akar nekem. Ö úgy gondolta, hogy a nagyobbik fiam jó lenne, ha szakácsnak tanulna, hiszen arra ne is gondoljak, hogy továbbtanuljon, mert ezt úgysem fogja tudni csinálni. Arra már nem emlékszem, hogy mit feleltem neki, de igazán rosszul esett, hogy azért, mert az ember külföldi, vagy magyar, a többiek szemében már semmire nem képes. Annak idején sokan még azt is hitték, hogy pl. Kelet-Magyarországon nincsenek utak , és az emberek kénytelenek lovakon járni. A nagyobbik fiam jelenleg A bécsi Közgazdaságtudományi Egyetem másodéves hallgatója, és ezenkívül rendszeres oktatások elöadója. Sok mindent tudnék még mesélni, de temészetesen nemcsak negatív, lehangoló dolgokat. A véleményem az, hogy ez a jelenség minden országban megtalálható. A szomorú csak az, hogy a környezö európai országokban az volt a nézet, hogyha valaki egy keleti országból jött, akkor 500 %-ot kellett a bizonyítás terén elvégeznie, hogy elismerjék. Nem szomorú?

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-26 11:58   
2004-11-24 12:57, ákombákom:
-
Lehet egy akcentussal több?

Én már 35 éve Clevelandban töröm az angolt.
Gyermekeim mosolyognak hisz szerintük Fanny ahogy beszélek.
De a fontos hogy megértenek.
(ha nem ujra elmondom)

Skype ID: Koborlo64

ákombákom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 12:57   
Lehet egy akcentussal több?

Hát igen, foleg az angol, az már maga egy akcentus!
Vagyis a "tájszólás" különbözo változatait beszélink maguk a brittek is, ami felér egy akcentussal.
Csak menjen az ember írorszagba, Skóciába, Welszbe, Somersetbe Oxforba vagy látgasson az Eastenders-ekhez.

Igaz, az egyik akcentust en is jobban kedvelem mint a másikat de engem az, hogy nekem is jutott belole az ma már egyáltalan nem zavar.
Sot! Nem is szeretnék "megszabadúlni" tole, (igy már egybol lehet látni kikkel "ne álljon szóba" az ember; mert aki lenéz ezért valakit …)
Egyébbként az emberek nagy többsege oda van az akcentusokért, rengetegen "sexinek" tartják (nem hiába például az a sok James Bond girl):D
Én inkább azt nem értem, amikor az emberek próbálják letagadni a származásukat. Rengeteg olyan magyarral talalkoztam, aki kifejezetten szégyenli és még a nevét (a vezéteket is) megváltoztatja!
A németországban elo távoli rokonlátogatasnál meg volt 'tiltva' hogy magyarul megszólaljon az ember ha mások is hallhatják, és csak akkor "mehetne" vissza a csaladom látogatóba, ha megtanulna németül.
Hát, a család az a része távoli is fog maradni;)

vedett  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-14 12:46   
szép napot az olvasgatóknak, belgiumban élek és robbanékony típus vagyok, erősen emocionális khm.khm. aki ismer nem mer megereszteni ostobaságot mert tudja,hogy leharapom a fejét, aki még nem ismer az meg majd rájön. de az is igaz, hogy én is kő keményen dolgozom azon, hogy legalább annyit tudjak Belgiumról mint egy helyi művelt ember.sőt, ha lehet még többet, és ezt tudják is rólam, tehát minden rendben van.
viszont nagyon nehéz elfogadni, hogy mindig lesz akcentusom,ugyanakkor sokan azt hiszik wallon vagyok és ezért van, és nagyon díjazzák, hogy (egy átlag wallonhoz képest) milyen jól beszélek flamandul.hihi, ilyenkor nem kötöm az orrukra, hogy tulajdonképpen nagyon keveset beszélek franciául.(persze tanulok, mert hát ez is belgiumhoz tartozik)
egy másik gondolat: nagyon jó magyarországi barátom édesapja spanyol származású, több mint 30 éve él Magyarországon,és akcentusa van,de magyarnyelvű verses kötete jelent meg!ha rágondolok akkor nem vagyok olyan szomorú az akcentus miatt.és végülis egy akcentus szép és érdekes is lehet.
további szép vasárnapot!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 08:58   
2004-11-05 07:01, Lia:
-
Én is maradok az igazságnál ha kérdezik honnan jöttem, mondom hogy Svájcbol, máshol nem éltem az USA-ban csak itt.

Törölt Nicknév  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 07:01   
Egyszer Texas-ban megkerdeztek honnan jottem. Mondtam New Jersey-bol, ami akkor mondjuk igaz is volt. Erre a koma kozolte, hogy az akcentusombol sejtette. Ennyiben maradtunk. Erre a kerdesre azota sem valaszoltam mast !

klukacs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-03 15:10   
Akcentus es az angol nyelv ... Izgalmas tema... Mit is tekintünk akcentus mentes angolnak ;; british vagy amerikan angolt??? .
Szerintem az angolt csak akcentussal lehet beszelni , de lehet hogy tevedek...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 23:28   
2004-10-16 22:12, Pompéry Berlin:
-
Vannak itt is tájszolások, nem vagyok benne szakértö, de pl. Laura Bushnál én jobban észre veszem a texasit mint férjénél. John Edwards pedig vastag carolinai dialektussal beszél amit én magam ki nem állhatok (nem politikai okok miatt), a Georgia dialektust szintén nem szeretem (Jimmy Carter). A Louisianait viszont kedvelem amit a volt lakonk beszélt és a texasit is élveztem akkor is amikor ott szálltam egyszer át a repülö utamon.

Kissinger se vesztette el soha az akcentusát, de vannak olyan ritka kivételek is, (pl. Sandra Bullock), akik akcentus nélkül beszélnek, igaz ö többnyire itt nött fel és járt iskolába.

Engem senki sem néz magyarnak mert sose volt magyaros akcentusom, semmilyen nyelven. Europában a Rökk Marikát hiányolták bennem, ha mondtam hogy magyar vagyok, itt meg a Gábor Zsa Zsát.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 22:23   
2004-10-16 21:24, andi_usa:
- sok éve élek itt és még mindig akcentusom van?
-
New Yorkban majdnem mindenkinek van akcentusa . Ha nem azert ,mert bevandorlo , akkor azert , mert varosnegyedenkent mas akcentussal beszelnek azok is akik itt szulettek .

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 22:12   
2004-10-16 21:24, andi_usa:
-
Nem tudom, vannak-e nyelvjárások az USA-ban, lehet-e valakiről tudni, hogy melyik államból, É-ról vagy D-ről jön-e. Amennyiben nem, akkor egyértelműen látható a nénin, hogy egy idegennyelven sem beszél. Így nem tudhatja, hogy az akcentust nem lehet elveszteni.

Egy szász/bajor/sváb/osztrák/... élhet 60 éve már Berlinben (vagy fordítva), akkor is hallani, hogy hol született. Függetlenül attól, hogy a házastársával milyen nyelven beszél.

Nota bene, nem tudom, itt, Berlinben mi a rosszabb: magyarnak/idegennek lenni vagy szásznak.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 21:24   
2004-10-16 03:20, fellegvar:
-
Tegnap mikor ujbol csevegtem a legidösebb juror nénivel, kérdezte honnan ered az akcentusom? Aztán megkérdezte miota élek itt és miota vagyok állampolgár? Ezek után jött töle az, hogy olyan sok éve élek itt és még mindig akcentusom van?

Nem akartam firtatni hogy Arnold Schwarzenegger elöbb jött mint én, mindig amerikai partnerei voltak és igy állandoan angolul beszél (én itthon férjemmel magyarul) és mégis erösebb akcentusa van mint nekem!

Brigitt  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 20:56   
Szia Fellegvar!

Hála az Égnek nem kell egy olyan területet sem kerülni, ahol azzal kell szembesülöm hogy lenéznek, és kinéznek, nem tudom hogy ez attól függ hogy az emberek változnak vagy attól hogy olyan EMBEREKKEL veszem magam körül, akik kiállnának / kiállnak mellettem.Minden esetre szerencsésnek vallhatom magam, persze nincs testőröm vagy ilyesmi, mert egyedül is kiállok magamért, és az a néhány ritka kivétel igazán elfér ebben a nagy Káosz Világban

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 03:20   
2004-10-15 21:56, Brigitt:
-Mi örökre " romanok " maradunk...
-
Fogadott hazamban nem minosulok romannak es ezert elek itt mar 23 eve . De a magyar kozossegekben szerzett szomoru tapasztalataimert azokat a heyeket kerulom , ahol eselyem lehet arra , hogy emiatt megegyszer megbantsanak . Kar , nagyon kar , hogy nemelyek "minoseget" keresnek es kulombseget velnek felfedezni sajat nemzetukben .

Brigitt  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-15 21:56   
Gyopar, Fellegvar

Mi örökre " romanok " maradunk...mégis a jég hátán is megélünk, míg sok "magyar" sajnáltaja magát és a tv-hez fordul segítségért...Na jo nem bántani akarom az Itt élőket, mert akad nagyon sok jó ember is a környezetemben aki "felnéz" arra hogy Erdélyi a barátja/barátnője. Ez jó érzés, ilyenkor büszke vagyok Kis Hazánkra:)

GYOPAR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-14 11:06   
Szia Brigitt !
Én Magyarprszágon élek 20 éve ..Budapesten a Belvárosban és ügyintézéseim során gyakran hallottam amikora z ügyintéző kiszólt ,hogy jöjjön be a " román nő"..És sajnos nem csak a hivatalokban tapasztaltam a diszkriminációt hanem gyakran munkahelyen , lakókörnyezetemben..
Én ha nem 50 éves lennék már régen elmentem volna Magyarországról. Imádkozom, hogy egészséges legyek öregkoromra és akkor visszatelepülök Erdélybe...

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-13 15:32   
2004-10-13 10:04, Brigitt:
- a legszomorúbb az egészben hogy egy tanár (Történelem!!!) le románozott a szüleim meg engem!Pedig Erdélyi vagyok..

Kedves Brigitt !
Engem is egy New York-i magyar templomban le "romanoztak" a kozgyulesen Mo-rol szarmazo magyar testvereink . Ha Erdelybol jottem , szerintuk, roman vagyok !! Nem tudom elmondani , mit ereztem akkor , csak az ertene meg , aki ugyanugy mint en a magyarsagaert ment vilagga . SOHA nem tudtam megbocsatani nekik , mert mi nehez korulmenyek kozott bar , de magyarok maradtunk Erdelyben! Sohasem tagadtam es sohasem szegyeltem , hogy erdelyi vagyok .
De en is arra a kovetkeztetesre jutottam , hogy azt kell nezni , hogy KI mondja es nem azt , hogy MIT mond .

Brigitt  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-13 10:04   
Sziasztok! Azért keveredtem ehhez a fórumhoz, mert dolgozatot kell irnom mért jó europainak lenni..nos hát itt találtam bőven ihletet:)de azért annyit hozzá tennék..én Erdélyből költöztem az Alföldre, ahol köztudott hogy sok a román (inkább román cigány) vendégmunkás és az emberek szidják a románokat, hogy elveszik a munkájukat..a legtöbben még magyarul se tudnak de őket alkalmazzák, nem pedig a szüleim akik ugyanugy dolgoznak mint ők, és még beszélik is a nyelvet, már 8 éve hogy itt élünk,rajtam már nem veszi észre egy itteni sem hogy nem itt születtem, és sokszor beleesnek abba a hibába hogy szidják a határontúli magyarok, de legfőképp az Erdélyieket, akiket " románnak" neveznek..Nem kell Usa-ba, Japanba, se Hollandiába menni hogy butaságot találjunk:( Még az Öregek is lerománoznak minket, pedig tudniuk kéne hogy Trianon nem a mi bűnünk!Csak azt látják hogy sok "román" dolgozik az országban, sőt még azok is foglalkoztatják, akik szidják őket! Szoval az itt élők sem tökéletesek..a legszomorúbb az egészben hogy egy tanár (Történelem!!!) le románozott a szüleim meg engem!Pedig Erdélyi vagyok..

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-09 05:19   
2004-10-09 03:41, Gyongyver K. B.:
- Azota sem hiszi, hogy Budapestnek semmi koze nincs Budhahoz. Na erre varj gombot!!!
-
Kedves Gyongyi !
En nem csodalkozom ! Kelet Europarol a nyugatiak csak most tanulnak ! Sok idobe fog telni es nekunk sok bosszusagba .

Gyongyver K. B.  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-09 03:41   
Hat meselhetnek en is. En Michiganben elek, ide valosi a ferjem. Mar ossze voltunk hazasodva, amikor terveztuk, hogy hazamegyunk Erdelybe meglatogatni az en szuleimet is. Tervezgettunk szepen-lassan mindent. Termeszetesen mindenki tudott rola, anyos, apos, ....mindenki. Utazas elotti este a nagy csalad osszegyul aposomeknal, hogy bucsuzzunk el. Anyosom kerdezi, hogy akkor mi hogy is repulunk, honnan-hova? Mondom, hogy Detroit-London, ott valtunk aztan London- Budapest. Erre fel anyosom nagyot nyel, ram nez nagy komolyan es megkerdezi, hogy en hiszek Budhaban??? Azota sem hiszi, hogy Budapestnek semmi koze nincs Budhahoz. Na erre varj gombot!!!

rezsoh  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-02 23:56   
Sziasztok!

Az egyik hires-neves magyar fesztivalra eljott az egyik kulfokdi ismerosunk is. Lenyeg a lenyeg, jol sikerult szamara az este, s minden irataval egyutt, a hetre szant zsebpenzzel (kb. 100-120e HUF) elhagyta a penztarcajat. Tokre lemondott rola, de a fesztival vege elott 1-2 nappal azert odament a talalt targyakhoz, s rakerdezett a cuccara. Lass csodat, meglett a penztarca, s benne hianytalanul minden irat s az OSSZES love. Azert ilyen is elofordul meg Magyarosrszagon...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-04 12:21   
Meselhetne erröl mindenki . A ferjem egy nap a postan volt belyeget szeretett volna vasarolni: Kerdi a kasszasnö hova lesz a level a ferjem ravagja : Romaniaba . A következö kerdese a kasszasnönek :ez az orszag Europaban van?
Szoval no comment.
Azt hogy atlag ember az utcan nem tudja az mondjuk nem lep meg, de a postas ???????

Theodóra  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-04 12:07   
Nekem is lenne jó pár történetem ebben a kapcsolatban! Én hiszen Svájcban élek és itt legalább valamennyivel tájékozotabbak magyarországal kapcsolatban mert 56-ba sok magyar menekült ide aztán szinte mindegyik svájci ismer egy magyart. De hallottam itt is olyat hogy: Szofia magyarország fövárosa, meg hogy a Balaton ugy e Bulgár tenger!

Most meg sok embert interviewoltak meg németországban az Eu-csatlakozások kapcsolatban, és ott tényleg hajmeresztö válaszok voltak! Szerintem az ember az´€rt legalàbb Európa összes aktuális Fövárosát kéne ismernie! A Németek is nyakig lennének sértödve ha valaki azt állitaná hogy Bonn a mostani Fövárosuk!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-03 18:20   
Juanita,

mint volt nyaralo lakás kiado sajnos volt károm is abbol hogy az europai turistáim nem kérdeztek valamit hanem egyszerüen letörték! Mikor a WC-n a nyomogombot nem nyomták, hanem csavarták és az airconditioneren a szellözö irányitot letörték, nem tudom hogy és merre akarták azt mozgatni! Az utolso német turistánk nyirta ki sikeresen a mosogépen a beállito gombot! Igy mikor lányunk felköltözött utána, megkapta a lenti mosogépemet és én vettem magamnak másikat használtan.

Mindig is volt fent német nyelven magyarázat mindenre és mindig mondtam, ha valami kell, kérdezzenek. Szoval az europai sem mindig "tályékozott"!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-02 13:43   
Szia!

Errol alapos vita volt az ELET EUropaban forumban - hiszen EU kapcsan van. Ime, a topik, itt lapozgass vissza az elso ket oldalra, onnan indult:

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?mode=viewtopic&topic=675&forum=60&start=0

Udv,

Hunor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó