2020. január 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Nyugati magyar - magyar magyar kapcsolatok (Hol vagyunk otthon?)
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 következő lap )
 Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 20:03   
Jelentem, a nemzetközi "ötye" nagyon jól sikerült. Az első jött 3/4 11-kor, az utolsó elment négykor.

Eredmény1: tudom, hogy legközelebb hová megyek törökül enni.

Eredmény2: tisztáztuk, hogy milyenek a török-magyar kapcsolatok, ezeknek milyen jelenkori fejleményei vannak.

Eredmény3: még 2 fő jön az Ábrahám Márta hangversenyre

Eredmény4: kellő PR-tevékenységet fejtettünk ki a társaság M.o-ra nyaralni igyekvő tagjai felé, egyben sikerült tisztázni az állampolgárság és a nemzetiség közötti különbséget. (Marie Rose kérdése)

Eredmény5: szemmel láthatólag mindenki jól érezte magát. Megállapítottuk, hogy sok hasonló probléma, gond van(munkanélküliség, gyerekek továbbtanulása, idős, ellátásra szoruló szülők ellátása, stb.), de örömeink sikereink is hasonlóak (gyerekek, jó könyv, hangverseny, mozi, nyaralás, társadalmi tevékenység, család, stb.).

Eredmény6: mindannyian el fognak jönni a jövő hónapban nálunk rendezendő házihangversenyre. Fiatal nemzetközi összeállítású, Berlinben tanuló vonósnégyes, akik közt ugyan egy magyar sincs, de magyar kamarazene-tanárnál tanulnak.

Utóbbi érdekessége, hogy a diákok a saját zsebükből fizetik, mert a főisk-nak erre nincs kerete, ill. a kvartett ragaszkodik konkrétan az ő személyéhez, mert magasan jobbnak tartják, mint a bebetonozott fix-állású professzorokat.

(Különben akit érdekel a dolog, jöhet - előzetest írok majd a berlini kultúrrovatba.)

Namost itt a lényeg: ez a zenepedagógus, karmester és brácsaművész minden hazafias szólam nélkül nagyobb szolgálatot tesz a "hazának" (amúgy erdélyi) pusztán azzal, hogy kitűnő szakember és másokt´l be nem szerezhetü háttérinformációt ad a tanítványoknak, pl. Bartókról, mint sokan mások ... --> lásd Eötvös Péter írását a címlapon. http://www.magyaronline.net/cikk.php?id=116

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 18:21   
2005-03-20 17:21, Mary:
-

Kedves Mary.

Pontosan kirajzolódik a topic címben jelzett viszony.Nem valami biztató.

Neked is szép vasárnapot.

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 18:15   
2005-03-20 17:33, kuszu:
-
Igazad van, nem vagy az .Ettől még nem hiszem, hogy csak úgy minden ok nélkül bármilyen hivatalos személy, vagy szolgáltatásban dolgozó így viselkedne.Azt viszont elhiszem, hogy ha külföldiként betérsz egy étterembe ott megpróbálnak "megvágni", ne hagyd magad.Sajnos sok botrányos eset volt.

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 18:03   
2005-03-20 00:40, Zuloaga:
-
Nem kell, hogy még pontosabb legyek nem kötelező csak kiváncsi voltam.
Pontosan azért, mert a mindennapjaihoz tartozik benne élni.Rossz hasonlat,de egy cukrász mesternek kevesebbszer jut eszébe a sütemények iránti vágy, mint aki csak hébe-hóba jut hozzá.
Ezt már megfogalmaztam és ha nem elégített ki, sajnálom.
Mert ezt tartom természetesnek.
Magad válaszolsz rá és hogy ez nem elég neked ...
Nem leckéztetlek és nem vagyok"Gondolkodó" bár annyit elismerek, hogy jártam már néhányszor azon a helyen,mert gyönyörű.
Valóban utólag megitélve nem kellet volna nyiltan felhívni a figyelmet erre az elirásra,ezért jogos a felháborodásod, ha még számít elnézést kérek.
Akár hiszed akár nem, nem veszlek félvállról és nem röhögök rajtad, sem máson.
A kutya példában azt találtam mulatságosnak, hogy egy baszk büszke a kutyája magyarságára, én meg a kutyám angolságára,ennyi és semmi gyilok.
A többi beirásodra azért nem válaszolok, mert valóban szeretnék megfeleni a topic szabálynak és ha válaszolok ez aligha lehetséges.Azért néhány kiragadott idézet:

"Provokatív vagy és nevetséges.

kötözködsz, mosolyogsz allatomos

Ilyen "honpolgárokkal"

A "ruhámhoz" pedig ragaszkodom és ne piszkold be írigy szellemmel.

Mintha árulás vádját akarnád belénk karcolni
"

Most legyen elég ennyi válasz kérlek.

kuszu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 17:33   
2005-03-20 16:36, eRPeti:
-
2005-03-20 07:35, kuszu:
-

"Nem is tudom , hogy fogalmazzak, hogy ne sértselek:"

A vécésnénit nem is mondtam és az újságárus se förmedt rám. Legfeljebb nem adott vissza.

"Hogy finom és diplomatikus legyek azonban kevéssé hihető, hogy valaha is rád förmedt volna határőr, rendőr, vécésnéni vagy ujságos. Tudom ezzel gyakorlatilag meghazudtollak, de ezt így ilyen formában te sem hiszed el. Még a vad kommunizmusban sem volt így, nemhogy manapság."

A finomságot és udvariasságot rögtön észrevettem ! Sajnos én hozzá vagyok szokva, de itt az másoknak is kijár, hogy amit mondok azt elhiszik. A hitetlenkedöknek pedig se eskü, se tanú nem számit...

Ne azon csóváld a fejedet, hogy milyen hazudozó fórumtagok vannak, hanem hogy milyen és mennyit ártó egyenruhás van Magyarországon.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 17:21   
Kedves Péter,

amíg azon tünödsz, hogy kit hogy ne sértsél meg, inkább vessél egy pillantást a topik címére. Szerintem messze jársz már a témától. Azonkívül a fórum szabályzata tiltja a személyeskedést, a sértegetést. Jobb volna a témáról beszélni, ha van hozzászólnivalód és a véleményeket kommentálni, nem a személyeket. Eddig még egy kérdésre sem adtál érdembeli választ. A te kérdéseidre kaptál választ. Ez is hozzátartozik az alapvetö udvariassághoz, mint sok minden más.

Kellemes vasárnap délutánt.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 17:10   
2005-03-20 15:44, eRPeti:
Kedves vagy, hogy éjszakai, pislákoló írásomból csak véletlen odabiggyesztett 2 pluszbetűt szúrtál ki, Veled biztosan soha nem fordult még elő, hogy valamit félreütsz, elütsz, nem tudsz vagy tévedsz ezer ok miatt és hirtelen asszociálsz, esetleg rosszul (főleg, amikor egyik oldalról baszkul, másikról spanyolul beszélnek, Te pedig próbálsz magyarul gondolkodni közben). Kösz, hogy szóltál és a világ előtt ilyen "tapintatosan" felhívtad eme szerinted "tudatlanságomra" a figyelmem. Igazi gentleman vagy!
Egyébként a kutyákon kívül másra nem válaszoltál, (arra is félválról és röhögve, ami viszont engem mosolyogtatott meg) de ne erőltesd magad, hiszen ha a feltett kérdésekre való válaszadást kikerülöd és csak a hibaszűrőn akadsz fenn, akkor felesleges is.
Nem zavar, hogy csalódtál bennem. Ami, pedig a sértést illeti, nem hiszem, hogy tovább mentem tőled.

Kellemes délutánt!

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 16:36   
-

Nem is tudom , hogy fogalmazzak, hogy ne sértselek meg.

Talán amivel egyet értek.Igen botrányosak a hivatalok igen nagyon sok mindent csak "baksissal" lehet elintézni,óvatos becslések szerint 30 milliárd forint vándorol hálapénz vagy szebben fogalmazva paraszolvencia címén az "orvosok és egészségügyi dolgozók" zsebébe anélkül, hogy erről számot adnának adó formájában, igen ma már a legtöbb helyen ahol szolgáltatnak és megszokták, hogy borravalót hálapénzt kapnak már eszükbe sem jut, hogy van aki a visszajárót szeretné megkapni.Emlékszem amikor egy ma már az örök vadászmezőkön lévő napilap az EstiHírlap 80 fillérbe került szinte kivétel nélkül 1 forintot adtunk.Jött azonban a szerencsétlen adóbevezetés( nálunk a kommunizmusban ugyanis nagyon sokáig nem kellett adót fizetni csak un.sztk járulékot )1,20 forint lett az ára és akkor már ha valaki 2 forinttal fizetett visszavárta a különbözetet.Hát abból milyen botrányos jelenetek lettek!

Hogy finom és diplomatikus legyek azonban kevéssé hihető, hogy valaha is rád förmedt volna határőr, rendőr, vécésnéni vagy ujságos.Tudom ezzel gyakorlatilag meghazudtollak,de ezt így ilyen formában te sem hiszed el.Még a vad kommunizmusban sem volt így, nemhogy manapság.

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 15:44   
2005-03-20 00:40, Zuloaga:
-
Csalódást okoztál az előző beirásod alapján, vagy lehet, hogy még mindig kínoz a fejfájás?Csípőböl tüzelsz és sérteni akaró az írásod.

Na most képzeld el ezt a disszonanciát, hogy egy "echte magyarnak" viszont angol kutyája van

U.i.:bocsáss meg ha kijavítlak,de ez itt másképp van:

"mi a rosszseb ütött beléd,

Helyesen úgy írhatnám, hogy mi a rosseb ütött beléd.
Két jelentése van.Az egyik vérbaj.Remélem annyira nem vagy dühös rám hogy ezt feltételezd rólam, bár akkor elmondhatnám, hogy egy nagy költőnkkel vagyok egy platformon.
A másik jelentése fene, nyavaja.Talán ez a megfelelő változat.

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 15:35   
2005-03-20 00:08, Pompéry Berlin:
-

Kedves Pompéry Berlin.

Kérlek ne dühöngj.A düh elvakít és torz képet mutat rólad.Pedig így, ahogy leirod milyen társadalmi életet élsz az bizony tiszteletet érdemel.És a véleményedet is elfogadom bár nekem személyeskedőbbnek tűnik mint az én csalódott megjegyzésem a lehangoló utaddal kapcsolatban.

Egyet azonban nem hagyhatok szó nélkül és ebben én vagyok a hibás,ha félreértettél, mert nem fejtettem ki érthetőbben.A következőre gondolok, amiben benne lesz a tőlem idézett mondat is:
""Az amit kaptatok nem provokáció, hanem természetes módszer az igaz magyar felismerésére"

Nem tudom, hogy a fentiek alapján sikerrel aspirálhatnék-e az „igaz magyar” címre. (Jelzem, a „legnagyobb magyar” már foglalt. Igaz, azt sem a hazafiasság, hanem a politikai taktika és sikeres retorika hozta létre.) Bármi is lenne az eredmény, nem teszem:

Ez a minősítés kizáró, megkülönböztető jellegű, hogy ne használjam a soviniszta jelzőt."

Ez a "magyar teszter" nem az én soviniszta találmányom, hanem azé a szervezeté amit említettem.Nem akarok abba a hibába esni mint a bulvár sajtó, hogy reklámot csinál nekik.Nem .Természetesen, ha kéred eljuttatom neked privát a honlapjukra mutató linket( talán el sem hiszed, hogy én is most láttam először az itt olvasott provokatív üzenet miatt), de nagy nyilvánosságot nem kivánok biztosítani a számukra.

"Tessék tudomásul venni, hogy a 21. sz-ban a mobilitás a döntő

Persze, így van,de neked erre hivatkozni...mikor is indultál neki egy számodra több lehetőséget kináló országba?( remélem ez nem sértő )

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 15:34   
Draga Bovi !
Igazad van habar erre is van peldam :
magyar ember sved nöt vett felesegul aki ferje iranti szeretetböl es tiszteletböl megtanult magyarul es megtanitotta fiait is. Az ember meghalt ám a nö tovabbra is vitte a gyerekeket Magyarorszagra hogy a gyerekek ismerjek, tanuljak gyökereiket. A nö nemetul is jol beszel es igy nemetul kert valamit egy uzletben valahol az osztrak hatar közeleben es a reakcio : mit akar ez a köver tehen?
erre fel ismerösöm atvaltott magyarra es annyit mondott: " a fönöködet meg a panaszkönyvet bocikam ":) Te sosem jartal igy?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 15:11   
Külföldön élö magyaroknak, ha hazamentek,van egy kipróbált trükköm.
Nem szabad tudatni, hogy magyar vagy, nem szabad magyarul beszélni! A külföldiekkel otthon sokkal udvariasabbak!
Már a töltöállomáson elönyösebben szolgálnak ki, ha látják a kocsidat az utcán, az üzletekben is körülugrálnak.
Tudom, nehéz megállni, nem magyarul megszólalni, de rengeteg mérgelödéstöl ment meg.
Volt idö, mikor büszkén kérkedtünk azzal, hogy mi is magyarok vagyunk. Ez elmúlt!
Próbáljátok ki, akkor is ha elszomorit.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 15:11   
2005-03-20 12:46, poesje:
-
Milyen màs lenne, ha a Rendör, a WC-s néni,a Pénztàros, a Pincér helyett mindenki személyes ismerössé vàlna a becsületes nevével, aki büszkén végzi azt a munkàt, amit elvàllalt.
Talàn serkentöleg hatna a modor megjavitàsàra, a baràtsàgos mosolyra, ha azoknak magasabb fizetést adnànak, akik erre képesek!
Azt sem értem, hogy ha valamiért, ami mindenkit bosszant, söt dührohamot vagy depressziot vàlt ki nincs felelös személy. Senkire nem tartozik, senkihez nem lehet fordulni. Ez a szörnyü közöny rombol egy orszàgot, ahol csàki szalmàja minden.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 12:46   
Kedves vitázó felek.
Napok óta olvasgatom a hozzászólásokat, érlelgetem a mondanivalómat, vacillálok, mondjam-e. Mégiscsak mondom.

Ha a haza a szívünkben, a tudatunkban lenne, akkor az eljönne velünk mindenhová. De ez sajnos nem így van. Sőt, nem is az állampolgárság, a honpolgárság ténye, az útlevél jelenti, hiszen nekem az is van. Hivatalosan magyar vagyok, illetve elsődlegesen magyar.
Mégis, számunkra, akik a határokon túl élünk, a haza, sokunknak a szülőhaza bizony a határnál kezdődik. Hiszen alig várjuk, hogy odaérjünk, hónapokig készülünk, tervezünk.
A határnál kezdődik, ott, ahol a pénzváltó helyen hosszú sor áll a kicsi ablak előtt, míg az unottképű alkalmazott fecseg, ahol a vécésnéni leordít, hogy miért pont most kell nekem....és 100 forintért a kezembe nyom két szál vékonyka papírt. Ahol természetesen befelé menet kell fizetni. Ahol meg kell alázkodni minden koronahiányos kiskirály előtt, az orvos, a rendőr, a .....előtt. Ahol le kell ellenőrizni minden számlát háromszor. Ahol protekciót kell keresni, ha valamit intézni akarsz.

Valaha benne éltem, és nem tűntek föl ezek a visszásságok, azt hittem, mindenhol ez van, így van. Ma már tudom, hogy az elmúlt rendszer sikeresen tönkretette a magyar társadalmat, és sok időnek kell még eltelnie, mire a jó értelemben vett polgárosodás újra megvalósul Magyarországon.
Egyesével a legtöbb magyar kedves, barátságos, vendégszerető, tisztességes. De mi nem Katival, Jóskával vagy Laci bácsival kerülünk kapcsolatba, hanem A Rendőrrel, A Vécésnénivel, A Pincérrel, stb, akik a hatalom papírmasé bástyája mögé bújva oktatnak ki, károsítanak meg vagy egyszerűen csak utálnak.

Ezek a fölemlegetett visszásságok azonban nem csak nekünk kellemetlenek, az otthon élők sokkal többet és tartósabban szenvednek tőle. Nem azért kell hát harcolni ellene, mert nekünk nem tetszik, hanem azért, hogy az otthoni magyarok kellemesebben éljék meg hétköznapjaikat. És ezt a harcot mi nem tudjuk megvívni, csak a határon belül élők. Mert ha mi teszünk szóvá bármit, azonnal föltámad a rossz hazafiság, és védi a "mundér becsületét".

Ha tőlem, mint külföldön élő magyartól elvárják a haza- és honszeretetet, sőt számonkérik, mit adok én ennek a hazának, mit teszek érte, akkor én is jogosan várom el, hogy a hazámat ne szégyenítsék le az odalátogató külföldiek szemében a nyegle, szemtelen viselkedéssel, a lopással, korrupcióval, a rendetlen ügyvitellel.
Ugyanezt elvárom azoktól a magyaroktól is, akik velem együtt itt eszik a külföldi kenyeret. Nem tűröm, hogy szégyent hozzanak a hazára.
Aki igazán szívén viseli Magyarország sorsát, éljen bár bent vagy kint, az jobbító szándékkal szóvá teszi a visszásságokat, az jó példát mutat, és megtesz mindent azért, hogy ledőljenek a köztünk lévő falak, vagy betemetődjenek a köztünk lévő árkok.

Kedves otthon élők, ne lássatok bennünk ellenséget, és főleg ne irigyeljétek az életünket. Ne fosszatok meg bennünket magyarságunktól, azon az alapon, hogy más mindenünk megvan, mert erre sem okotok sem jogotok nincs. Ne játsszunk Benn a bárány , kinn a farkas játékot.
Együtt többre mennénk.

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 12:14   
2005-03-20 11:50, bobe:
-
Drága Böbe!
Úgy érzed, elszalad a ló????

Legyen jó a hétvége, hét Mindenkinek!
Most éppen beleszerettem danton zenéibe, úgyhogy megyek, hallgatózom kicsit...

szeretettel: Ideals

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 12:06   
2005-03-20 00:44, danton:
"Remélem jó lesz Veletek."

Kedves Danton!
Én csak a saját tapasztalataimról beszélhetek, és legalább egy hónapban egyszer megköszönöm a MON-osoknak, hogy befogadtak... - Remélem, jól érzded majd magad itt!

Mellesleg ráklikkeltem a honlapodra... - nagyon tetszik! Éppen hallgatom a "Drága föld" c. dalt - elég sokat szoktam dúdolgatni egyébként, mert tetszik...

Szeretettel: Ideals

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 11:50   
Kedves hozzaszolok, baratok, haverek sorstarsak Nyugi , nyugi; civilizaltan vitazni mert ezt a jo rovatot is lezarja Hunor es kar lenne. Hazaszeretetröl beszelgessunk . Erdekes mi mindent el lehetne meselni, erre kellene egy kulon rovatot nyitnunk habar azt hiszem van a szomszedban .
Kellemes vasarnapot mindenkinek

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 11:35   

"A Hazaszeretet a Hazábol indul ki. A Haza a határnál kezdödik."

Lenne kedvem vitatkozni! - a Haza a szívben, a lélekben, a tudatban kezdődik, és nem a földrajzilag meghúzott határnál...

Ha a vállalkozásod sikeres és egy tisztességes országban élsz, tisztességes környezetben, akkor szerencsés vagy, és az lesz a Hazád!

Szeretném, ha Ferencz Zsuzsa idézné a karácsonyi ajándék szövegét...
Valahogy úgy szól, hogy ott vagy otthon, ahol megértenek... - majd kijavít, ha tévedek.

"Nincs Haza emberek nélkül !!Az emberekegy nem elhanyagolható csoportja csökkenti a honvágyat , a mi (külföldön élök) hazaszeretetének mértékegysegét .Tény : ez a mai helyzet, sokan "kiútálnak" a szeretett Hazábol."
- nézd a jó oldalát... - kevésbé lesz honvágyad, ettől könnyebbek a napok...
- hogy kiútálnának? Ez egy szubjektív érzés... - ha nem akarsz olybá "lesüllyedni" mint akikről úgy érzed, hogy kiutálnak, veszed a kalapod...

kuszu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 10:57   
2005-03-20 07:48, espa:
-

"A határnál már rádförmed a határör! Engemet egyszer majdnem két órát várakoztatott egy, mert nem volt egy német zenekazettám amit neki kellett volna adnom !

Ez azert eleg regen lehetett! Es pont egy nemet kazetta volt a szive vagya???"

Igen, mert a német feleségének német zene hiányzott, ott álltam àrtándnál a belépöben egyedül két kisgyerekkel...

"Utközben Pest fele elkapnak az útszéli betyárok, akikkel hiába vitatkozol a sebességröl.

Lehet, hogy igaza volt???
BIZTOSAN igaza volt, nekik mindig igazuk van! Akkor is, ha rádiótelefonon kérdezi a mért sebességet, persze dokumentáció nélkül. Ha akarok, akkor reklamálhatok a sóhivatalban, akarom mondani BM-ben !"

"Pesten rádförmed a rendör, idézek :" már elfelejtett magyarul olvasni?"

Ennek a rendornek sem volt igaza? Biztos?"

A MÁR teljesen helytelen volt ! Soha nem éltem Magyarországon, ö biztosan nem tanított meg ! Erdély és Németország közzé nem tartozik a MÁR !

"Egyebkent altalos megjegyzesem:
Ott ahol elsz, semmi ilyesmi nem fordul veled elo? Tenyleg?"

Nem, még soha nem kért töllem egy Zöllner semmit, sebességtullépésnél elküldték a bizonyítékot, bevásárlókosaramba nem kotorászott senki ...

Máshol is elöfordul, ez igaz DE ITT NEM máshol-rol irogatunk, hanem Hazaszeretetröl es ami hozzájárul !

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 08:46   
2005-03-20 07:28, espa:
-
2005-03-20 01:20, ideals:
-
Nem baj Ideals csak ne add fel!
Te csak kerjed a blokkot, irjad az emailt a fogy.ved.felugynek, kitartoan!
Lecci!
Minel tobben probalunk szellel szemben..., annal jobban csillapszik a szel.
Es a jegyzot is jelentsd fel
Meg az orvost is

Drága Espa!
A feljelentősdi úgy különben nem az én műfajom, de az is igaz, hogy az az eladó Pesten, a rohadt szőlőt adta már nincs a helyén, valahogy folyamatosan változnak mostanában azon a standon. De! Nem csak az én panaszom volt... (nyilván nem csak az én emailem hatott... )

Ami a jegyzőt, meg a falubeli orvost illeti. Szél ellen pisilni??? - ki látott már ilyet???

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 08:44   
Egyebkent ahogy az eletben semmi sem fekete es feher, ez vonatkozik erre is. Nem csak negativ hatasok ernek itthon, mintahogy nem csak pozitiv hatasok ernek a valasztott hazadban. Akik Mo-rol el akarnak menni dolgozni, ok is tudnanak meselni. Es meselnek is az oket ert atrocitasokrol es nagyon sok esetben magyarok reszerol.

Fogadjuk el: ilyen is van, meg olyan is. Itthon is meg otthon is.
Altalanositani nincs ertelme.
Ez axioma.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 07:48   

A határnál már rádförmed a határör! Engemet egyszer majdnem két órát várakoztatott egy, mert nem volt egy német zenekazettám amit neki kellett volna adnom !

Ez azert eleg regen lehetett! Es pont egy nemet kazetta volt a szive vagya???

Utközben Pest fele elkapnak az útszéli betyárok, akikkel hiába vitatkozol a sebességröl.

Lehet, hogy igaza volt???

Pesten rádförmed a rendör, idézek : " már elfelejtett magyarul olvasni?"

Ennek a rendornek sem volt igaza? Biztos?

Egyebkent altalos megjegyzesem:
Ott ahol elsz, semmi ilyesmi nem fordul veled elo? Tenyleg?

kuszu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 07:35   
2005-03-19 22:41, eRPeti:
-

Üdv. Péter!
csak röviden egy megjegyzésedre: a vállalkozásom sikeres, befektetéseim értéke növekedik.
tehát a rossz hangulat nem a saját döntésem eredménye!
A Hazaszeretet a Hazábol indul ki. A Haza a határnál kezdödik. Mosolyogva olvasom, hogy hányunkkal történnek hasonló kellemetlenségek.
A határnál már rádförmed a határör! Engemet egyszer majdnem két órát várakoztatott egy, mert nem volt egy német zenekazettám amit neki kellett volna adnom !Utközben Pest fele elkapnak az útszéli betyárok, akikkel hiába vitatkozol a sebességröl. Pesten rádförmed a rendör, idézek : " már elfelejtett magyarul olvasni?" Megéheztél, bemész a vendéglöbe becsapnak, Csak azért is ismétlem mert az ismétlés köztudottan a tudás anyja... tehát a következö rendör megint rádförmed, az újságárus nem ad vissza...a hatóság baleknak néz, a hivatal egyenesen kitol veled..
Nincs Haza emberek nélkül !!Az emberekegy nem elhanyagolható csoportja csökkenti a honvágyat , a mi (külföldön élök) hazaszeretetének mértékegysegét .Tény : ez a mai helyzet, sokan "kiútálnak" a szeretett Hazábol.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 07:28   
2005-03-20 01:20, ideals:
-
Nem baj Ideals csak ne add fel!
Te csak kerjed a blokkot, irjad az emailt a fogy.ved.felugynek, kitartoan!
Lecci!
Minel tobben probalunk szellel szemben..., annal jobban csillapszik a szel.
Es a jegyzot is jelentsd fel
Meg az orvost is

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 01:20   
Még mesélek, már nem olyan derűseket...

Ami a hazai "átverősdit" illeti.
Én kb. három hete totálisan fel voltam háborodva, oly szinten, hogy felhívtam a jegyzőt (ugye én egy kis faluban lakom), hogy szeretném tudni, miért csal a boltos. Ugyanis egy dolog volt az udvariatlansága, másik dolog, hogy nem a nagy (apeh-es) kasszában számol, hanem egy kis számológépen a kassza mellett. Ad ő blokkot, persze, csak a kasszába felejti el beütni az összeget... Mondom, ha én befizetem az adómat - nem is keveset - mert ugye levonják könyörtelenül, hát ő se csaljon.
Továbbá Karácsonykor egy másik falubeli boltban közölte az eladó, hogy ő bizony 2 ezer forintos tételhez (rádiót vettem) nem ad jótállási jegyet, és egyébként beletette az elemet a rádióba. Hát? Az elem nem volt benne.... - nem a vacak 56 forint miatt, hanem a cslás és a pofátlanság háborított fel!!

Szóval, mikor betelt a pohár, akkor hívtam fel a jegyzőt, aki azt mondta, tehetek nála panaszt, ő majd eljuttatja a fogyasztóvédelmiseknek, meg az APEH-hoz. Mondtam, tudja mit? Egy-egy emailt én is el tudok küldeni... (A fogyasztóvédelmisekben kezd gyakorlatom lenni, mióta egy kilónyi rohadt szőlőt kaptam a zöldségestől Pesten - természetesen szintén blokk nélkül...)

A vőm és a gyerekeim cukkoltak jó darabig, főleg azért, mert a jegyző természetesen jóban van a boltosokkal... - és őket ismeri a boltos, és ők hogy mennek majd vásárolni, ha én ráuszítom a boltosra az adóhatóságot meg a fogyasztóvédelmet...

Hogy vannak kapcsolatban a boltosok és a jegyző, hogy nem (engem mint jövevényt "ismernek" a faluban, csak én nem tudom, ki kicsoda), de azóta ha bemegyek a boltba vásárolni (rádiót azóta nem vettem!), a főnök szolgál ki, és mindig a kasszába üti az összeget... Pedig el se küldtem az emileket, de nyilván a jegyző figyelmeztette kebelbarátját...

Ennyit a blokkolásról, a befektetésről, a "Kész átverés" show-ról, ami az ember adrenalin szintjét elég szépen karbantartja... Ja! Csak ne a falusi körzeti orvost kelljen kihívni, ha netán túlságosan felszökik a vérnyomás...

Szóval, jó hetetek legyen, kevés bosszúsággal, szép tavasszal!!!

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 01:06   
Szervusztok!

Kedves Pompéry és Kedves Mary!
A legteljesebb mértékben egyetértek veletek.

Engem Londonban pontosan az a tiri-tarka-ság fogott meg, az a sokféle náció... - és például eszembe nem jutott volna, hogy Svájcban fogok feketékkel találkozni, vagy egyáltalán látok majd sötétbőrűeket is...

Londonban a kedvenc helyem volt egy picike kávézó-reggeliző, ahol lengyel volt a kiszolgáló, török a tulajdonos, és mikor megtudták, hogy magyarok vagyunk, akik rendszeresen odajárunk, kitüntető kedvességgel bántak velünk - vagy csak mi éreztük úgy? - ki tudja!?
Vagy egy éneklő buszsofőr (vezetés közben énekelgetett csodaszépen egy nem túl forgalmas délutánon és útvonalon), aki mikor megtudta, hogy magyarok vagyunk - mert Londonban azonnal megkérdezik, honnan jöttél, ahogyan az akcentust meghallják -, büszkén mondta, hogy az ő második neve Attila.
Vagy az indiai újságos fiú, aki mikor beléptünk a benzinkúti boltocskába, egyszercsak bekapcsolta a magnót, amiből Brahms (jól írtam?) VI. magyar tánca szólt - nyilván a mi tiszteletünkre...
HÁT??? Ezek szívet melengető és "varázslatos" dolgok, amitől kicsit jobb lesz a napja az embernek, különösen idegenben.

Ugyanakkor erPetit is megértem bizonyos szempontokból. Mert itthon most nagyon nehéz, különösen a mi korosztályunknak. Ha csak tizede sugározna a londonban tapasztalt nyájasságból az emberekből (magyartól magyar felé) itthon, bizonyára kicsit könnyebb lenne...

Legyen jó hetetek! Pompéry! Kicsit irigylem azt a "nemzetközi" reggelizést...

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 01:05   
2005-03-20 00:44, danton:
Szia Danton, érezd magad itthon!

Nagyon tetszett ez a mondatod:
"A külcsin helyett a belbecs ami döntö számomra."
Nekem egyébként van egy "forradalmi" kokárdám (még főiskolás éveimből) az éjjeli szekrényemen. Csak úgy. Nem márc. 15. volt, amikor odatettem nem tudom hány éve.
Megszoktam, hogy ott van.
A család tagjai is megszokták.
Ő is megszokta.

És így élünk együtt. Tárgyak és emberek. Érzelmek és létek. Bár lehet, hogy vannak, akik ezt nem értik.
(Mellesleg a baszk zászló színei is piros-fehér-zöld, de ez nem befolyásoló tényező!)

danton  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 00:44   
hú mibe csöppentem? De azért köszönöm az invitálást Hunor.
32 éve jöttem el, de ha valaki azt mondta volna, hogy 89-ben ilyen változások lesznek nem jövök el akkor, de azóta biztos.
Én ma egy elégedett világpolgárként élem az életemet és 1989-ben egy production manadger-i állásból úgy rugtak ki mint aki ott sem lenne immár 5 éve és semmi köze nem lenne ahhoz, hogy a cég 50 ezerröl, 4.5 millióra nötte ki magát éves szinten. De ekkor megfogattam, hogy soha többet nem dolgozok senkinek, csak magamnak. Ezt azóta is tartom és innen a boldogság. Azt, hogy mennyire vagyok magyar nem igen lehet mérni, mivelishogy ez nem magasugrás, ami pontosan lemérhetö, követhetö. Volt egy anyám, ö tanitott meg a szeretetre és ebbe a haza szeretet is beletartozik. Büszke kanadai vagyok, liberális gondolkodó, aki szabad hazában és a szabad emberben hisz. Hazafiságomat megélem és nem március 15-én hordom a kodárba beágyazva. A külcsin helyett a belbecs ami döntö számomra. Remélem jó lesz Veletek.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 00:40   
2005-03-19 20:42, eRPeti:

Hát az az igazság, hogy amiben reménykedtem, hogy valamit megtudok arról, mi is az érzésetek szerinti hazaszeretet, hazafiság nem igazán sikerült senkinek megfogalmazni.Egy magyarországon élő magyarnak ritkábban jut eszébe ez a fogalom és nyilván nem érzi szükségét, hogy fizetetlen nagykövet legyen.

Miért pont nekünk kell megfogalmazni a hazaszeretetet? Miért jut eszébe egy Magyarországon élő magyarnak ritkábban ez, holott hazájában él? Neked mi a hazaszeretet? Miért élsz otthon? Miért vagy magyar? Na! Miért vagy magyar? Nehogy azt mondd azért, mert ott születtél és ott is maradtál! Ne leckéztess bennünket kérlek! Provokatív vagy és nevetséges. Mellesleg gőzöd nincs rólunk. Egyszerűen kötözködsz, mosolyogsz allatomos (mert nincs más dolgod?) és úgy érzem pont Te vagy, aki panaszkodik. Ilyen "honpolgárokkal" soha nem épül újjá az ország.
Az élet nem tejfel, sem csokoládé! Se otthon, se kinn!
Az 56-os rokonaid és egyéb külföldön élő barátaid pedig adják szavukat itt. Ne Te tolmácsold őket gyanús politikai magasztossággal, aki nem tudom, hogy élt-e és ha igen, mennyit külföldön (kérdés, amit feltettem a nagy "hazai" Gondolkodónak is, de válaszra sem méltatott, de passz - hirtelen gondolat, akár lehetnél ő is ...hm) .
A "ruhámhoz" pedig ragaszkodom és ne piszkold be írigy szellemmel. Soraidból nekem ez sugárzik.
Mintha árulás vádját akarnád belénk karcolni nem tudom mire föl. Ezért jöttél erre a fórumra?
Ne ítélkezz kérlek, hogy ...
Inkább mutatkozz be! Meséld el mit tettél éveid alatt és mivel segíted szűkebb/tágabb környezeted "magyarságoddal". Add a neved és tetteid, ne felettünk ítélkező szavaid. Nem hiszem, hogy kevesebbek lennénk Tőled.
Gyerünk R. Péter! Magyarázd el, egyébként nem értem hogy "que mosca te ha picado" - szó szerint milyen légy csípett meg, azaz, mi a rosszseb ütött beléd, hogy bennünket piszkálj.

Előtte persze pihenj! Hisz hívott az álom. Persze, mert Te fáradt vagy...mi nem.

Ja, a napokban említette büszkén egy ismerős, hogy a kutyájának magyar kutyák az ősei. A törzskönyv, az törzskönyv. Az eredet, az eredet. Még egy baszk is büszke a magyar kutyára!
Vau.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 00:08   
2005-03-19 20:42, eRPeti:
-
Kedves Péter,

eddig figyelemmel és érdeklődéssel olvastam írásaidat és nem éreztem benne provokációt, de ez utóbbi, megvallom, feldühített.

"Hát az az igazság, hogy amiben reménykedtem, hogy valamit megtudok arról, mi is az érzésetek szerinti hazaszeretet, hazafiság nem igazán sikerült senkinek megfogalmazni."

Eddig mindenki erről beszélt. Ezt nem lehet definiálni, mindenkinél különböző, hisz a hazafiság, hazaszeretet – mint ahogyan neve is mondja – szubjektív, érzelmi kategória. Nincs rá szabály. Hogy ki-ki hogyan, nos erről szóltak az eddigi írások. Sok összecsengéssel, átfedéssel, de különbségekkel is. Ha ebből nem kerekedett ki számodra egy – remélhetőleg sokoldalú – kép, akkor nem tudom, hogy miről és főleg minek beszélünk.

"De arra végképp nem számítottam, hogy minderről valakinek a balsikerü üzleti vállalkozása kerüljön példának."

Megszólítva érzem magam. Noha jelentős helyet foglalt el, mégsem ez volt írásomnak az egyetlen kitétele. Nem ez a minden, de egy tégla a falban. Sajnos egy deprimáló élménysorozattal teli, lehangoló útról tértem épp haza. Azt hiszem, az ilyesmi mindenkit letör. Gondolj vissza a saját szakmai karriered válságaira és arra is, hogy azok mi mindenre nyomták még rá a bélyegüket adott pillanatban a Te életed során.

"... határon kívül élő magyarok közül, a világpolgárokat kevéssé izgatja ez a kérdés, hiszen nekik tök mindegy hol élnek, otthont a szűk családnak bárhol tudnak teremteni. Van ugyan némi hiányérzetük, de ez nem több mint a dohányos kínja mikor nem jut kedvenc koporsó szöge használatához. Azok azonban akik egy kicsit is érzelem gazdagabbak és fogékonyabbak a hagyományok az ízek az illatok a volt barátok és ki tudja még mi mindennek a hiányára többet foglalkoznak gondolataikban azzal amit hazájuknak éreznek akárhol is legyen az otthonuk. "

Ez szinte sértő. Van egy jól bevált bibliai mondás: „Ne ítélj, hogy ne ítéltess!” Megkockáztatom, azért vélekedsz így, mert még nem töltöttél el huzamosabb időt hazádtól távol. Noha a kérdés merőben szubjektív – lásd az elején mondottakat -, abban nyilván minden szülőföldjétől távol élő esetében megegyezhetünk, hogy ezek az emberek a sajátjukon kívül legalább mégegyet ismernek. Vagyis van összehasonlítási alapjuk. Ezért lehetőségük nyílik arra, hogy globálisabban, ha úgy tetszik, dialektikusan viszonyuljanak dolgokhoz = túllátnak a fazék peremén. Akit Te világpolgárnak nevezel, annak van a legnagyobb a rálátása. Ez az én szememben hallatlan plusz, nem elítélendő hiány vagy hátrány.

Ha valaki kikerült a „nagyvilágba”, netán több helyen is eltöltött annyi időt, hogy belelásson az életbe, akkor óhatatlanul rájön, hogy a „hazán”, a hazain kívül még mennyi minden létezik. Ezeknek a párhuzamos kultúráknak mind megvan a maguk létjogosultsága, egyenként nem többek, de nem is kevesebbek a magával hozottal. Magyarán a saját óhatatlanul és helyesen relativizálódik. Csak egy gyakorlati példa az ezer lehetséges közül: Hirtelen kiderül, hogy a világon legalább 500 szalámifajta létezik és a Pick (Herz, Gyulai, ... stb.) nem az egyetlen. Mi több, az is bekövetkezhet, hogy egy-egy olasz, francia esetleg jobban ízlik. Máshol is van csípős paprika és a magyar konyha ugyan nagyszerű, de a toszkán, az andalúz, a grúz, a madraszi, ... stb. sokkal ízgazdagabb, rafináltabb, sokoldalúbb, ... stb. Miközben a „világpolgár” mindezt felismeri, nem tagadja meg a hazulról hozottat, sőt, inkább gazdagodik, hisz az egy hazain, a szülőföldön kívül még mást is megismer. Lehet innen-onnan összecsipegetni az előnyöket, és azokat hasznosítani. Erre az, aki egész életében el nem hagyta a faluja határát, sose képes - fazék pereme. Az egész jelenség ugyanúgy működik, mint amikor a szabolcsi, békési, zempléni, ... fiatal elkerül Bp-re. Időnként boldog, ha hazamegy és – hogy előző példámnál maradjak – a nagymama főztjét eszi, de valljuk meg, a Bp kulinárisan (is) sokkal nagyobb választékot kínál, mint Mari néni Szabolcsban. És ez plusz, a gyökerek elvesztése nélkül. (Mondhattam volna irodalmi, zenei példákat is, de a mindenki által ismert konyha jutott eszembe.)

"...nem itélek el senkit azért , hogy valamilyen okból elszakadt a szülőföldjétől. Nyilván úgy érezte, hogy túl nagy rajta a nyomás ..."

Már maga a gondolat, a kérdésfeltevés egy avitt, 19. sz-i hozzáállást sugall. ("Itt élneds halnod kell") Ne tessék engem megérteni és nekem megbocsátani, amiért elhagytam a hazámat! Tiltakozom már a kifejezés ellen is. Nem hagytam el semmit. A kifejezés valamitől való menekülést sugall. A legtöbb embert nem az vezérel, hogy elmenjen v-honnan, hanem v-hová igyekszik. Ez lényeges különbség.

Elítélhető, esetleg megértéssel enyhítve kezelendő az a huszonéves, aki nemzetközileg hasznosítható szakmában 3-4 nyelvet beszélő diplomásként elhelyezkedik egy nagy konszernnél? Ha karriert akar csinálni, akkor benne van a pakliban, hogy először országon belül küldözgetik 6 hónapon keresztül a cég telephelyei között (trainee-program), amely előkészítés a nemzetközi bevetéshez. Innen, pl. 2 év Bécs, 3 év Buenos Aires, majd NewYork, esetleg Brüsszel. Valamelyik életfázisában ismerkedik meg a házastárssal, aki óhatatlanul más nemzetiségű. Csak reménykedni lehet, hogy mindkettőjük karrierje nem követel túl nagy földrajzi távolságot.

Tessék tudomásul venni, hogy a 21. sz-ban a mobilitás a döntő. Akinek van jó végzettsége, nyelvtudása, szakmája, ambíciója, az óhatatlanul elhagyja a szülőföldjét, legalább is egy időre. Nem kell ehhez semmilyen nyomás, kényszer, politika. Nem kell őket sajnálni, mert ez a természetes. Mi több, ennek így kell lennie. Gondoljunk csak a középkor vándor egyetemistáira, egyáltalán az inasévek utáni kötelező szakmai vándorútra. Ahonnan vagy visszatért a legény, vagy se.

Konkrét példa a saját életemből: Holnap női reggelit tartok, ú.n. „brunch”. Amerikai szokás, amely egyre jobban terjed itt is. Kezdődik 11-kor, svédasztalos büfé, vége: open end. A kötelező „magyarosch” helyett ma vásároltam a piacon egy fantasztikusan jó török standon mindenféle kenceficéket (az egyik határozottan körözött-jellegű). Felvágott, sajt pedig német, olasz és francia. Vendégeim a következők:
• Liane – magyar származású szülők, (erre büszke), de csak németül tudó gyereke, férje török, nagyon angazsált Berlinben mindenféle multikulturális női projektekben.
• Annamária – Berlinben élő magyar értelmiségi
• Marie-Rose – elzászi francia pszichológus, lányaink osztálytársak voltak a Francia Gimnáziumban
• Maro – ciprusi görög kivándorlók gyerekeként született Rhodéziában (Zimbabwe), férje német
• Nagyezsda – Berlinben doktoráló szentpétervári művészettörténész
• Zeynep – férjem volt török egyetemista évfolyamtársa
• Ulrike – Bajorországból férje által Berlinbe került orvosnő (egyetlen színtiszta német)
• Gita – biolaboráns, Indiából, férje görög – a két fiuk pedig német

Mindenki hozza magával a saját kultúráját, büszke rá, „hazafi”, jár haza, ugyanakkor jól érzi magát itt Berlinben. Többeknél bizonytalan, hogy örökre itt maradnak-e. Ezek mind hazájukat elhagyott, de megértéssel tolerálandó lelkek volnának? Legtöbbjük ugyancsak meglepődne a gondolaton. Ma szerintem ez a normális.

Ami engem illet: Ettől függetlenül rendezek kimondottan magyar összejöveteleket, fenntartok egy magyar irodalmi és művészeti szalont, majdnem minden berlini magyar kulturális eseményen résztveszek, ezekről gyakran tudósítok – lásd Kultúra, ill. Németország rovat. (Pl. Mindent megteszek annak érdekében, hogy embereket toborozzak Ábrahám Márta szerdai hangversenyére – Berlini kultúr-rovat.) De nemcsak magyarok vannak a világon. Az ember nem attól értékes, hogy magyar.

"Az amit kaptatok nem provokáció, hanem természetes módszer az igaz magyar felismerésére"

Nem tudom, hogy a fentiek alapján sikerrel aspirálhatnék-e az „igaz magyar” címre. (Jelzem, a „legnagyobb magyar” már foglalt. Igaz, azt sem a hazafiasság, hanem a politikai taktika és sikeres retorika hozta létre.) Bármi is lenne az eredmény, nem teszem:

Ez a minősítés kizáró, megkülönböztető jellegű, hogy ne használjam a soviniszta jelzőt.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó