2020. február 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Nyugati magyar - magyar magyar kapcsolatok (Hol vagyunk otthon?)
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 következő lap )
 Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-05 10:14   
2005-03-05 08:23, adalbert25:

Kedves Adalbert! A magyar történelemnek is vannak sötét foltjai, némelyeket feldolgoztak, a többit sikeresen elhallgatják. Nagykörü igazságszolgáltatás nem folyik. Ez nem csak Magyarországon van így, hanem sok más európai országban is.

"Még egy kérdésem van - mi vagyok én - valásos nem vagyok - magyar az anyanyelvem -magyar és zsido a társadalmi köröm- tehat , mivagyok én ?"

Ezzel a kérdéssel nem vagy egyedül, azt hiszem, sok magyar felteszi magának ezt vagy ehhez hasonló kérdést. Hozzátartozik az identitáskereséshez. Konkrét válasz erre nincs. Én úgy gondolom, mindenki az, aminek tartja magát. Ha te pl. magyarnak tartod magad, az vagy, ha zsidónak, akkor az. De a kettö nem zárja ki egymást, tehát mindkettö lehetsz. Ha valaki ezt nem akarja elismeri, nem a te problémád, hanem az övé.

adalbert25  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-05 08:23   
Erdély születési ember vagyok,14 éves voltam mikor Magyarország ujra hatalmába kapta szülövárosom , ápám öröme emiatt határtalan volt, hisz Ö haborus vitéz volt az elsö világ háborubol, több kitúntetéssel, egy szot nem volt hajlando románul megtanulni. Két hétre a Magyar megszállás(Fölszabaditás?) utan az u.n. kakastollasok, vagyis a magyar SSek jöttek éjszaka és öszeszedték az öszes zsidokat a mi kis varosunkbol, és miutan félig agyonverték öket - többek között az én "nagy magyar" Apámat is, átkergették tömegestöl öket a romęn határon. Elöször vertek meg engem is, 14 éves koromban, ezek a magyar SSek. Kérdésem az, történt valami eljárás ezek ellen, akik több gyilkosságot is elkövettek!
Még egy kérdésem van - mi vagyok én - vallásos nem vagyok - magyar az anyanyelvem -magyar és zsido a társadalmi köröm - tehat, mi vagyok én ?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-05 01:09   
2005-03-04 21:56, rigojanos:
-
Azt hiszem, 1-1 adott döntés nem ilyen elméleti töprengés után születik, ennél sokal egyszerűbb, közvetlenebb mechanizmus alapján.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-04 21:56   
Kedves temazok,

Mit gondoltok, fontos-e, hogy a kulfoldi magyarok (egyesuletek kereteben, vagy egyenileg) milyen magyar vonatkozasu ugyeket tamogatnak? Foleg a tamogatott magyar ugyek helyere gondolok. Fontosabb-e az uj hazaban elo magyarokat tamogatni (legyenek azok muveszek, magyar iskolak, esemenyek, raszorulok, stb.), mint a Magyarorszagon elo segitsegre szorulok szamara adakozni, illetve azoknak segitseget nyujtani?

Gondolkodó  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-28 19:12   
Kedves mindenki, aki hozzászólt és aki nem...!

Idemásolomn, amit írtam, hogy ne kelljen keresgélni annak, aki esetleg csak most kapcsolódik a témához.

Köszönöm, hogy hozzászóltatok. Eredetileg nem akartam a témáról vitatkozni, csak mintegy gondolatébresztőnek szántam az írást, de mivel jónéhányan hozzászóltatok, úgy gondolom tartozok nektek, meg a témának annyival, hogy reagálok rá.

Az a gyanúm, hogy egy picit félreértettétek az irományom tartalmát. Ez a kis írás nem a honvágyról, magyarságról, hazaszeretetről... stb. szól csupán, még akkor sem, ha ha ez a tartalma.

Levezethettem volna ugyanezeket a következtetéseket azokkal kapcsolatban is, akik pl. azon a témán évődnek, hogy tovább tanuljanak-e, vagy fölvállaljanak-e egy újabb párkapcsolatot, vagy bámilyen más llelkileg mély nyomot hagyó témán keresztül is.

Szóval ez nem a magyarságról, inkább ennek kapcsán a személyiségről szólt.

A magam részéről lezártam a témát itt a fórumon, de a cseten nem zárkózok el az erről folytatott beszélgetésektől.

szeretettel: G.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-28 18:06   
2005-02-28 17:46, Pompéry Berlin:

Kedves Judit,

Gondolkodó nem járt errefelé mostanában, de talán jön majd. A legtöbb vélemény-nyilvánítás azt hiszem, nem annyira személyes üzenet Gondolkodónak, mint inkább általános jellegü. Mert beírásából az derült ki, amit mindannyian ismerünk A beállítottság a nyugati magyarokkal szemben eléggé egyértelmü. Természetesen vannak kivételek, de általában ez a "kórus".

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-28 18:00   
Különben nincs recept, sem egyedüli igazság. Tudok hazaköltözöttről, tudok kétlaikról, valamint olyanról is, aki semmi pénzért nem menne vissza. Van, aki se itt, se ott.

Ebben a témakörben legjobb történet egy volt üzletfelem mamájának az esete. A hölgy Moszkvából költözött Izraelbe. Majd visszaköltözött. Majd ismét kivándorolt Izraelbe ... aztán megint vissza. Akárhányszor beszéltem Vológyával, éppen a mama valamely irányba történő mozgását készítette elő. Néhány év után az volt a véleménye, hogy költség- és idegkímélőbb megoldás lenne egyszerűen mindkét helyen fenntartani 1-1 lakást.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-28 17:48   
2005-02-27 21:05, bobe:

Kdeves Böbe,
nagyon meg tudom érteni, amit írsz. Szerintem sem lehet egy életben többször minden hídat magunk mögött felégetni és más-más országokba költözni. Fiatalok megtehetik ezt, ha egy-két évre elmennek, tanulni vagy dolgozni, más-más országokba. De 10-20-30 vagy több év múlva ismét újrakezdeni - ez nagyon nehéz. És bizony mindegy, melyik országról van szó, idegen környezet lenne (a nyelvet leszámítva). Nekem is vannak ismeröseim, akik állandóan arra vártak, hogy nyugdíjasok legyenek s akor mennek "haza". Most már mindketten nyugdíjasok - és maradnak itt, mert itt legalább kiismerik magukat, az embereket, a mentalitást, a törvényeket stb. Átállni újra nem tudnak.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-28 17:46   
Feltűnt nekem a következő:
Gondolkodó felvetett egy témát, ill. véleményével megmozgatta a "nyugati" magyarokat. Azóta többen elmondták nyugati szempontjaik szerinti véleményüket. Ellenvéleményt nem hallottam, viszont az vitaindító eltűnt. Utóbbit sajnálom, mert így mindenki csak önmagát, ill. a hasonlóképp gondolkodót győzködi. Nekem azóta rengeteg dolog jutott eszembe, gyönyörű képletes hasonlatokkal tudnék élni, leírhatnám tapasztalataim alapján kialakult teóriámat, de ha nincs vitapartner, akkor ki/minek?

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-28 17:02   
2005-02-28 11:45, hunor:
szerintem inkabb a "jobb let" miatt elvart "kotelezettsegrol" van szo
-
Az en tapasztalataim messzemenöen ezt a megallapitast igazoljak.
Ismertem ket testvert, az egyik disszidalt, a masik otthon maradt. A nyugaton elö szorgalmasan tamogatta otthon elö öccset. Egy idö utan jött a honvagy es a segitökesz batyuska haza akart menni, ami hatalmas felhaborodast keltett az otthon maradottban: "megörültel, akkor honnan szedem elö a következö autot?"
A folytatast nem ismerem, de ennyi eleg.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-28 14:32   
2005-02-28 11:45, hunor:
-
Hm, szerintem inkabb a "jobb let" miatt elvart "kotelezettsegrol" van szo.

Marmint hogy ugy erzik tartoznak a kulfoldon elok, mivel a "nyugaton eles" elorejutast jelent? Tehat ugy erted, hogy buntudatuk is kell legyen a emigraltaknak az otthon elok szerint?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-28 11:45   
2005-02-28 03:18, rigojanos:
-
De meg hozzateszem azt is, hogy lehet, szo van itt meg arrol is, a kulfoldre telepult magyarokat talan nem akarjak az otthon maradottak "elengedni." es most ertek ezalatt egy intellektualis, majdnemhogy filozofiai szintu szakitast honfitarsakkal.

Hm, szerintem inkabb a "jobb let" miatt elvart "kotelezettsegrol" van szo.

Hunor

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-28 03:18   
2005-02-27 01:42, Mary:
-
Én még megjegyezném ezzel a témával kapcsolatosan, hogy az « otthoni » kb. tízmillíó közül nagyon kevesen tesznek valamit a hazáért, és a hazatelepülö magyar ugyanolyan keveset tenne. Az adófizetésen kívül nagyjából semmit. A többi nagy szlogen « tegyetek a hazáért » stb. nem egyéb, mint forró levegö.

Egyetertek az altalad leirtakkal. De meg hozzateszem azt is, hogy lehet, szo van itt meg arrol is, a kulfoldre telepult magyarokat talan nem akarjak az otthon maradottak "elengedni." es most ertek ezalatt egy intellektualis, majdnemhogy filozofiai szintu szakitast honfitarsakkal. Es alapvetoen ezert erzik talan ugy sokszor az otthon maradottak, hogy csalodas, ha nem hallanak a messze eloktol, mert az azt jelenti, hogy azok akkor vegervenyesen elvagtak a szalat a szulofoldjuk es az uj otthonuk kozott. Es a "nem hallanak feloluk" helyzet ellen pedig csak valamifele, az otthon elok szamara altalanosan ertheto, latato es elfogadhato megnyilvanulassal lehet tenni. Olyan tettekkel, ami olyan altalanos kerdesre valaszt adhat, hogy "mit teszel te, kulfoldre koltozott magyar Magyarorszagert?".

Csakhogy egy ilyen kerdes tulsagosan nagy nyomas barkire, es tul konnyen nevezheto onzonek es nem fair-nek. Nem beszelve arrol, hogy a kerdes feltevoit sokszor motivalja inkabb feltekenyseg, keseruseg, vagy egyszeru indokolatlan es szinte jogtalan felelossegre
vonas.

Es teljesen termeszetes igy az is, hogy a kerdes celzottai visszakerdeznek ilyenkor, ahogyan Mary is tette.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-27 22:16   
2005-02-27 21:25, bobe:
-
Rigojanos is regies magyart beszel

Megpedig nagyon szepen Bobe

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-27 22:16   
2005-02-27 21:23, rigojanos:

-

Teged igen Rigoka

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-27 21:43   
2005-02-27 21:25, bobe:
-

Nyelv kapcsan folytatom itt:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1380&forum=26&68

Kerdes itt: milyen tevhitek, elkepzelesek elnek otthoni magyarokban a kulfoldiek kapcsan, es forditva?

Ki hogyan jellemezne a magyar magyar - nyugati magyar kapcsolatokat? Es ki minek erzi otthon magat?

Hunor

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-27 21:25   
Rigojanos is regies magyart beszel mar hiszen ö is elment nehany eve ugye Valika?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-27 21:23   
2005-02-27 21:20, Valeria:
-
Azert engem megertettel kavezas kozben?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-27 21:20   
Bobe, a nyelv sem a regi. Olvasd egyes forumokba irt leveleket a mostani fiataloktol. Az igazsag az, hogy neha nagyon meg kell, hogy eroltessem magam, hogy megertsem mindazt amit beirnak. Arrol nem is beszelve, hogy amikor Magyarorszagon vagyok es fiatalokat hallok beszelni utcan, villamoson, buszon,mondanom sem kell, hogy a hajam az egnek all.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-27 21:05   
En csak azt nem ertem hogy annyi ev utan milyen erzes lehet egy idösembernek feladni a megszokott eletet es ujat tanulni. Hiszen a nyelven kivul semmi sem a regi. Meg a nyelv sem az hiszen az is fejlödik atalakul . Azok az allapotok amik az 50-60-as 70-es evekben uralkodtak megvaltoztak atalakultak. Olyan ez mint ha ujra bevandorlo lenne az ember. Tavol a gyerekeitöl csaladjatol ,en nem is tudnam elkepzelni . Uj hazát kerestem, ujat valasztottam vagy valasztott ö engem mi már egyutt elunk majd .

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-27 19:40   
2005-02-27 19:20, Valeria:

Az utóbbihoz annyi megjegyzésem lenne, hogy a hazatelepülő vagy otthon élő, de módosabb nyugdíjasoknak lehetőségük van pl. ilyen "élvezetekre" is: http://www.kozpontiregio.hu/16_project/hun/napdomb/napdomb.htm

(Így zárójelben jegyzem meg, hogy az üzlet, az üzlet, az érdek az érdek ... egyeseknek a nyugdíjas is pénzt hoz, másnak a pénz egyéni érdeket!)

hm.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-27 19:20   
2005-02-27 18:26, amadeus:
-
Nem kritikakepen irtam, hogy hazaternek, mert otthon jobban megelnek az itteni keves nyugdijukbol (bar ahogy az arak mennek felfele Magyarorszagon nemsokara ott sem fognak tudni megelni havi $800-bol), hanem megirtam mint egy tenyt, hogy miert mennek haza az idos emberek.

Bobenek is igazat adok, hogy nem mennek szavazni a Magyar allampolgarok. Nekunk az egy privilegium, hogy elmehetunk szavazni, pedig itt sem kotelezo. Alig hogy megkaptuk amerikai allampolgarsagunkat a kovetkezo elnokvalasztason szavaztunk.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-27 18:26   
Mary,
én is egyetértek minden szavaddal.

Valeria,
az ingyenes orvosi ellátas nem magyar találmány, és a magyar gyógyszerek áráról jobb ha nem is beszélünk.
Azt sem értem, miért bün az ha valaki mint nyugdíjas visszatér Magyarországra, és hasznot húz az Euro vásárlóerejéböl. Ebböl Magyarország is profitál, hiszen ott költi el a pénzét, és az országnak nem kerül egy fillérjébe sem. Meg aztán valahogy pótolni kell azokat a fiatalokat, akik ahelyett hogy az országot épitenék, külföldön keresik a szerencséjüket.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-27 14:59   
Mary nagyon igaz amiket itt irtál!!!

Az otthonélö magyarok nem élnek a lehetöséggel, hogy mindenben támogassák hazájukat, mint pl kevés százalék megy választani, csak várják a jobb jövöt!
Itt külföldön, ha már végre megkaptuk a szavazati jogunkat, azzal élünk, akkor is, ha nem kötelezö, mert a jövöt döntsük, dönthessük a választott új otthonunkban.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-27 01:42   
Én még megjegyezném ezzel a témával kapcsolatosan, hogy az « otthoni » kb. tízmillíó közül nagyon kevesen tesznek valamit a hazáért, és a hazatelepülö magyar ugyanolyan keveset tenne. Az adófizetésen kívül nagyjából semmit. A többi nagy szlogen « tegyetek a hazáért » stb. nem egyéb, mint forró levegö. Érdekes mód a határon kívül élö magyartól többet várnak el, mint az országban élötöl, mert alapoznak a szentimentalizmusra, patriotizmusra, rossz lekiismeretre stb. A káposztásmegyeri magyar sokat tesz a magyar kultúra fennmaradásáért, miért nem teszi ezt az ausztráliai is ? Egyszerüen abszúrd elvárni valakitöl olyasmit, amire magunk sem vagyunk képesek. A rózsaszín szemüveg egyeseket teljesen elhülyít. Melyik haza ? Melyik nemzet ?

Én ott vagyok otthon, ahol élek, ahol a családom van. Tamási Áron mondta : « Azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne. » Mindenki meg kell találja a helyét a világban, kell teremtsen egy otthont magának (« segíts magadon s az Isten is megsegít « alapon).

Hogy az ember állandóan nosztalgiázik, a múlt után vágyik – természetes emberi szükséglet. Ha ebböl azt a következtetést vonjuk le, hogy minden külföldön élö magyar haza kellene jöjjön és a « nemzet » meg a « haza » felvirágoztatásán kellene müködjön – nevetséges. Jó példával a « haza » kellene elöl járjon. Én elnézem a magyarországi magyarokat és sírhatnékom van. Tisztelet a kivételnek.

Én nem tudok Magyarországra “haza menni”. Nem hazám, csak elméletileg. Amit tudok tenni érte, megteszem, pedig ö sose tett értem semmit. Lakói sem. Bocsánattal legyen mondva.

Inkább maradok, ahol vagyok. Egyenes hátgerinccel, magyarként, Magyarországon kívül. Igen, ilyen is lehetséges, habár sokaknak érthetetlen, hogyan lehet a határokon kívül magyarnak lenni. És nem kívánkozni oda.

Ez a rejtély, amit ti kell megfejtsetek. Otthon, hazaszeretetböl. Mindenkinek van kötelessége, nem csak nekünk, nektek is, kedves magyarok.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-26 20:17   
Altalaban azok koltoznek vissza az ohazaba akik kulfoldon nem talaltak meg a szamitasukat, vagy nyugdijasok, akik az uj hazaban kapjak az alacsony nyugdijat, amit, ha forintra atszamitanak, tetemesen magasabb es nagyobb a vasarlokepessege mint kulfoldon. Arrol nem is beszelek, hogy az "ingyen orvosi ellatas es az olcsobb gyogyszerek" is nagy tenyezok.

manoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-25 17:00   
Kedves Gondolkod!
Èrdekes szemszögböl közelítetted meg a kérdést. Hozzászólásodban írtad, idézem: "gyertek haza és érezzétek magatokat igazán otthon a szülöföldeteken - és tegyetek az országért, hiszen ez a hazátok."
Azt hiszem, hogy Magyarországon nem sokan tudják a külföldön élö magyarok életét, érzéseit megismerni, mint ahogy ez fordítva is igaz. Szerintem függetlenül attól, hogy valaki külföldön él, attól még tarthatja Magyarországot hazájának. Azt pedig senkitöl nem lehet elvárni, hogy a 20-30 év alatt megteremtett egzisztenciáját felszámolja és hazaköltözzön. Természetesen erre is akad jó sok példa. De nagyon sok esetben az ember nem hagyja el a családját, unokáit, stb. Azt hiszem, hogy aki külföldön tisztességesen megállja a helyét, ezzel is Magyarország, a haza hírnevét öregbíti.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-24 05:58   
2005-02-23 07:52, Gondolkodó:

- ,gyertek haza és érezzétek magatokat igazán otthon a szülőföldeteken - és tegyetek az országért, hiszen ez a hazátok.

-

37 eve vagyok tavol, de evente 3x hazalatogatok, ismerem az otthoni helyzetet es reszt veszek az otthoniak bujaban bajaban. Megis idegen lettem otthon, erre par peldat mondok. Akarmilyen akcentusmentes is a beszedem, azonnal eszreveszik, hogy nem ott eltem az utolso 37 evet. A nyelv elö valami, fejlödik es en "klasszikus" lettem, nem ismerem az uj szavakat, ijeszt a sok tragarsag.
A masik, eltünt otthon az a jokedv es bizakodas, ami a legnagyobb nyomor idejen meg megvolt. En nem panaszkodok, uj hazam mindent megadott, amiröl azelött almodni sem mertem, es az unokaimnak mar csak regi mese lesz, hogy az egyik nagymama keletröl jött ide.De ha otthon vagyok mast nem hallok, csak panaszkodast, amit együtterzessel hallgatok, de sokszor nem ertek. Hisz akiktöl hallom, azoknak sokkal jobban megy anyagilag, mint annakidejen nekem.De nem szolok, mert a valaszt ismerem:te könnyen beszelsz. Nem nagyon erdekel senkit, hogyan teltek a harcos eveim itt, mibe került nekem ez a mostani "nyugallomany", amit szinten aktivan es panaszmentesen szeretnek eltölteni. Es nem ugy, ahogy a pesti utcan hallottam egy fiataltol, aki egy idös embernek mondta, hogy a temetökben annyi a hely, mit keresnek az ilyenek az utcan.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-24 04:01   
Kedves Koborlo!

Elolvastam mit irtál
Teljesen egyet értek veled

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-23 19:14   
2005-02-23 07:52, Gondolkodó:
-

Kedves Gondolkodó.

A hozzászolásod utolsó pár mondatához van megjegyzésem.
35 éve élek külföldön.
Voltak életemben szép és borus napok is.
Tavaly összel voltam otthon elöször.
Éppen meggondolásbol nem mentem elöbb vissza látogatoba se.
Persze ha az ember nem érzi hogy szülőföldje van bármilyen körülmények közt is él nem kivánkozik vissza.
Mi akik ebben a Forumban beirunk és saját anyanyelvünkön irunk, érthetően külföldön élő
magyarok vagyunk és nem siránkozás képpen irjuk le érzelmeinket bár néha ugy hangzik nektek kik otthon élnek.
Legtöbb ember nem tud elszakadni családjátol.
Ez velem is igy van.
Itt ahol élek van a közvetlen családom. Gyermekeim ,unokáim azok akiktöl nem tudok elszakadni, mert ugyan én megmaradtam magyarnak sőt lehetöségeim szerint még itt is támogatom szülőföldem és annak otthon élő polgárait. Azzal hogy megvásároljuk a magyar termékeket,vagy néha haza látogatunk és etleg segitünk érdemben hazánk népszerüsitésében,
(minden térre érthető ez) nem csak anyagilag.
De arra legtöbb ember nem képes és nem is lehetne elvárni töle hogy a befogado országbol hol gyermekei születtek és felnöttek hoszú idő után családjával vagy családját elhagyva haza települjön.
Még ha tizszer olyan jol is élne otthon mint az itteni nyugdijábol nem hiszem hogy egy idős ember ujra meg tudná szokni az otthoni
gyorsan változó életet.
Mi nem sirás képpen mondjuk vagy sajnáltatás miatt irjuk le gondolatainkat (bár biztos sok ezren vannak közöttünk kik nem találták meg számitásaikat essetleg éppen azért vágyodnak vissza mert ott a zöldebb fűre emlékeznek)
Biztos vagyok benne hogy akinek kis családjához nincs olyan nagy kötödése mint nagy családja Hazája felé az megtalálja az utat vissza felé is.
Viszont legtöbben mi külföldön élő Magyarok ugyan ugy ingázunk (csak nagyobb távolságra)
mint az otthon élők házuk és munkahelyeik között.

Skype ID: Koborlo64

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó