2018. december 11. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> FÓRUM
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
 ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-11 01:50   
Kedves Hunor,

Milyen otletetek van a Forum kapcsan? Mit erdemes tenni, esetleg valtoztatni?

Csinaljunk unnepi nagytakaritast :-)

szerintem nyugodtan kidobhato temak/es csak a felesleges helyet foglaljak:
Non-Hungarian Topics :
TV highlights
"Ils sont deja la, ils s'appellent des hongrois!"
2nd generation Hungarians
Random quotes

Napjaink:
Kognitív pszichológia
Enneagram

Ha mast erdekel majd a jovoben,ugy is nyit rola temat,az elmult par honapban csak a draga helyet foglaljak !
Eljunk a feng shui szellemeben :-) dobjuk ki a szemetet :-)

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-10 09:19   
Kedves Hunor,

A forum attekinthetobb lehetne,pl. lehetne
a "válasz erre" opcional,hogy csak egy bejegyzes jonne fel,referalva arra amire valasz..szoval technikailag erre gondolok:

<a href='hozzaszolas.php?topicid&hol=0&ldate=2002-12-10+XXXXXXXXX' CLASS=XXXX>elozmeny</a>: <BR>akarki innen, 2002-12-10 09:19:58>

Mert igen nehez egyes temacimekben kitalalni,hogy mirol is van szo:
pl.:
2002-12-10 01:07, Kero:
-
2002-12-09 20:15, kaytee:
-
2002-12-09 19:57, Kero:

Manualisan kell vegig 'lapozni' a temaban es megfejteni a labirintust

A masik ami jo lenne,ha lenne olyan lehetoseg,hogy a sajat uzenetet megsemmisiteni,igen van ez frissen,de nem artana tovabb,szerintem.
Erre gondolok:"Beállítási lehetoségek:Üzenet törlése"

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-08 18:02   
Szerintem a Forum bizonyos mértékig áttekinthetetlen, mert a nagy cimek alatt a témák érkezési sorrendben és nem abc szerint szerepelnek. Kellene - ha lehet - egy tartalomjegyzék, amiböl könnyü lenne az egyes alcimeket megnézni. Annak említését, hogy ki kezdte a témát és ki az utolsó hozzászóló nem tartom olyen fontosnak, hiszen akiket egy téma érdekel, azok ezt olvasás közben észreveszik .
A nagy cimekböl nem lehet arra következtetni, hogy mit foglalnak magukban és bab-bal teljesen egyetértek abban, hogy sok az átfedés.
Egyuttal a magyar nyelvre is érdemes hangsúlyt fektetni, pl: " elfelejtettem a jelszavam " nem irodalmi magyar nyelven íródott. Kerülni kéne a sok idegen szót, pl. regisztrált , topik, stb. Hunor erröl ugye váltottunk egy pár szót a magánlevelezésben is.
A fentieket nem szánom másnak, mint épitö szellemben tett javaslatnak és nem akarom azoknak a munkáját bírálni, akik óriási eröfeszítéssel elérték azt, hogy a MagyarOnline ilyen széleskörü olvasótábornak örvend.
Etelka

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-08 17:10   
2002-12-01 02:01, tasiordog:
Elnezest kerek, hogy csak napok mulva valaszolok Neked Tasiordog, nem voltam a Forumban napokig. Mar ertem a névválasztásodat, ... DE AKKOR IS FURCSA ... És aranyos!
üdvözlettel: bab

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-08 13:47   
Kedves Hunor!
Köszönöm a segítséget!!

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-08 01:40   
Kedves LISA,

feltettem. Ne haragudj a késésért, a napokban mindenfele rohangáltam, stb., stb.

Üdv, és gratulálok az írásodhoz,

Hunor

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-07 23:41   
Kedves Hunor!
Mostmár szeretném tudni miért nem teszed fel a pályázatomat?
Mi akadálya van még? Már nálad van több mint egy hete. Azt mondtad azonnal felteszed.
Mi a probléma?
Szeretettel:

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-01 17:44   
Koszonom a javaslatokat. Nem valaszoltam utazas miatt, de alaposan atolvastam, es atgondoltam en is. A napokban valaszolok.

Hunor

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-01 02:01   
Bab, nem furcsa az, ha tudod, hogy kicsi is vagyok, meg fekete is, meg ördög is bujt belém, meg Tasmániában lakom A büdöset nem vállalom Kató-au név alatt futok a MON-családi fényképalbumban. Apropo: ki tudná valaki cserelni ott a nevem Tasiördögre? Pleeease...

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-30 03:41   
Kedves Tasiordog, (milyen furcsa neved is van... hmmm ) szoval ez az, hogy elbirja e a rendszer az archivalast... Lehetne lekicsinyitani is a dolgokat, s csak akkor terhelné a helyet mikor kinyitja valaki... hat nem tudom. Egyelore csak altalanos javaslatokat lehet tenni, mert sotetben tapogatozunk...
bab

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-30 00:36   
Bab, pontosan a weblap "turokepessege" miatt gondoltam a torolgetest. De az archivumot jobb otletnek tartom, ha Hunor jelzi, hogy birja a kapacitasunk.

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-28 16:33   
A rendet rakás nem feltétlenül törlést jelent. Inkább egy szisztéma kialakitását, amellyel a régi irásokat archivumba rakjuk, amelyet mindenki megnézhet... Itt gondolom errôl van szó. Hunor, ez hatalmas munka lesz! Szemely szerint azt javaslom, hogy Januártól mivel uj év kezdôdik, kezdjunk uj lapokkal is... A topikokat nagyon figyelmesen meg kellene nezni, mert sok fedi egymást, s egy gyüjtônéven inditani Januartol az 'aktiv' topikok kozott, fôleg, ahol napi csevegés folyik, s azokat is, amelyekre közérdeklôdés van.
Ki kellene alakitani egy archivumot alul az országok topikjai helyett, melybe beraknánk a kezdetektôl beirt irásokat. Az archivumban is a megfelelô topik név alatt lennének lerakva irásaink. Januártól en nem raknám be az országok megosztottságát, nem csak azért nem sokkal kevésbé aktivabbak mint a felsô rész, hanem mert egyszerüen nincs tul sok értelme. Helyette alul egy hatalmas archivum szerepelhetne a különbözô, már meglévô topikjaink cimeivel.(Az nem kétséges persze, hogy igy Januártól az archivum rész sokkal hatalmasabb lesz mint az aktiv felsô rész.)
Fönt, az aktiv részben indulhatnának uj lappal, frissen a már most kialakitott topikok. Bár mégegyszer mondom, sok téma fedi egymást, össze lehetne vonni...
Azt nem tudom, hogy a web lap mennyit bir el, kellene e süriteni, a jobb helykihasználás végett, ehhez nem értek sajnos. Még egy fotót bezippelek, de web oldalakkal nem dolgozom... De biztosan van erre is lehetôség, mármint az összesüritésre, s biztosan fontos is lenne, mert - gondolom - véges a web lap 'türôképessége'.
Hirtelen ennyi...
bab

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-27 19:01   
2002-11-27 11:46, Zsizel:
-
Kedves Hunor,
az én véleményem az lenne, hogy ha bizonyos idö után nincs hozzászólás egy témához, NE TÖRÖLD!!

Csatlakozom

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-27 18:53   
Bimbi,

szerintem nem kell semmit törölni, vannak olyan topikok, melyek késöbb lesznek felébresztve, viszont talán lehetne egyet-egyet összerakni melyek hasonloak.

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-27 11:46   
Kedves Hunor,
az én véleményem az lenne, hogy ha bizonyos idö után nincs hozzászólás egy témához, NE TÖRÖLD!! Mert én még egy csomót el sem tudtam olvasni! És az, hogy nem szól hozzá senki egy darabig, azért még olvassák. Én a mennyiség miatt nem birom a tempót, de amikor csak idöm engedi, olvasok / irok. Tehát ha hosszabb ideig nem jelzett senki semmit egy témához, az szerintem nem azt jelenti, hogy nincs érdeklödés. Ugy gondolom, más is ugy van vele, hogy csak idöhiány miatt nem gyözi. Sajnálnám, ha törölnétek olyan topikokat, amiket még meg sem tudtam nézni. Nem értem, mi elönyt jelentene-az, ha "nyitott" témák le lennének zárva?!? Egy uj belépönek minden téma uj ... sok még nekem is ...

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-26 02:23   
Tasiordog otlette melle alok javasolom a 3 het utanni "pangas" - topik lezarasat.

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-25 23:06   
Hunor, szerintem az osszes temanak kellene legyen egy hatarideje, hogy bizonyos szamu napok eltelte utan, ha nem volt tobb hozzaszolas a temahoz, torlendo legyen. Uj tagjaink, akik a torles utan jottek, meg mindig nyithatnak SZAMUKRA erdekes temat. Ha valamit agyonbeszeltunk vagy nem erdekes mar, akkor torolni kellene a konyebb atttekinthetoseg kedveert. Mit szoltok? Hany nap "pangas" utan toroljon Hunor egy temat?

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-25 20:03   
En arra hoznam fel figyelmet mindenkinek ne terjenek el a topikok cimetol(ne keruljon mas szoveg be mint amit a topik cimehez kapcsolatos) es ha nemetul irtok akor a nagyat forditsatok le magyarra is .

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-25 19:18   
ha már kérdezted, Hunor:
az országok rovatok közül megszüntetném, amelyikben nincs forgalom.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-25 12:11   
Kedves Mindnyájan

Orommel latom, hogy immar 558 baratunk regisztralt, es tobb, mint 10 ezer uzenetet irtunk. Aki idejon, valosagos birodalomban talalhatja magat, rengeteg temaban irt erdekes hozzaszolasokkal.

Ugy gondolom, elsosorban az idegen nyelvu szovegeknel figyeljunk, hogy azok a Non-Hungarians topikba keruljenek. Es arra, hogy oda magyar szovegek, irasok ne keruljenek.

Mas: mivel a Napjaink c. forum topikjai hasonloak mas forumok temaival, ugy gondolom, talan ezeket atkoltoztethetjuk, es igy meg attekinthetobb lesz. Mit szoltok?

Udv,

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-15 03:10   
2002-11-15 02:47, kaytee:
-
Szia Andi
-
Szervusz kaytee!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-15 02:47   
Szia Andi

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-15 00:08   
Kedves Zsizel,

copy + paste nem irás. Továbbra sincs idöm a Magyaronline-en irni vagy csevegni, jelenleg egy MO tag részére licitálok az Ebay-n s amelett még mindig anyám computer problémáit igyekszem megoldani Compuserve forum tagok segitségével.

Most hivtam fel telefonon, s csak 2 hét mulva kap DSL vonalat, remélem akkor sikerül neki az Internetre jutnia s leszedni a Norton NAV updateket, mert egy virusa van ugy látszik, ami sok zavart okoz s küldözget hozzácsatolt dolgokat amit magátol ö még nem is tud!

Ideje lessz mennem a tervezett uszásomra most a Fitness Clubba, eddig sose sikerült eljutnom oda délben, ahogy terveztem.

Andrea

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-14 15:13   
Hallo Andika (andi_usa)! Örömmel láttam, hogy irtál a csillagképek fórumba. Tehát mégiscsak itt vagy! Hiányzol! Annyi sok szépet irtál, csináltad a fotókat, szóval mindenért nagy elismerés és köszönet NEKED!!!
Eddig is, és továbbra is!
Szeretettel
Zsizel

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-04 17:26   
Kedves Andi,
jajajaj, nagyon sajnálnám, ha elhagynál bennünket. Sajnos 2 hétig beteg voltam és nem tudtam jönni, igy sok olvasnivalóm van, gondolom. Nem tudom, milyen témakör / milyen felfogás vagy személyes támadás bánthatott meg Téged, hogy el akarsz hagyni bennünket.

A tolerancia sokszor azt is jelenti, hogy nem reagálok a provokációra. Ahol ugy érzed, hogy bántanak, ne törödj vele. Tudom, ez sokszor nem könnyü. Nagyon sajnálnám, ha végleg elbucsuznál, örülnék, ha maradnál. Azt hiszem, velem együtt még sokan!!!
Ölellek
Zsizel

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-04 15:40   

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-02 05:59   
Kedves Andrea,

Nem veszel tobbe reszt a beszelgetesben, gondold meg meg. Sajat elhatarozasod. Minden jot.

Husi

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-01 19:28   
Kedves Andrea,

ahogy webvándor írja, a vitát a vélemények ütköztetése tartja életben. Te mindig bátran és kendőzetlenül tártad elénk nézeteidet, megalapozottságuktól függetlenül. Ezzel tehát rendszeresen élénkítetted a MON-résztvevők - és nemcsak az erdélyi származásúak - vitakedvét.

Elhatározásod megmásíthatatlanságát a szabad döntés jogának szemelőtt-tartása mellett nyilván el kell fogadnunk.

Üdvözlettel

Judit

webvándor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-30 19:48   
Mettől-meddig politika?

Nehéz dolog ez, barátaim!
Egy külhoni magyarokat összehozó fórumon pl. '56 a túlélőknek, de még leszármazottaiknak is politikai felhangokkal terhes, miközben esetleg a hetvenes években született gyermekemnek csupán történelem. Jobb esetben történelmi lecke. (De ő nem jár ide )

És lehet, hogy az említett Izrael vagy Németország topikban írottak sem igazán politika, csupán bárgyú rasszizmus, de mivel "politically incorrect" - rögtön politikának véljük.
Persze, rasszizmus más topikban is előbukkan (ha például a turbános afgánokat sommásan "arabnak" tituláljuk a manapság menő anti-muszlim, anti-arab hangulatban), de az nem bántja senkinek a szemét. Nem akarok ezzel is újabb vitát indítani, csupán jelezném, hogy nagyon nehéz a határvonalat meghúzni. És bár semmi bajom a Moderátorral (engem is kimoderált már ), de alapvetően egy ember ízlése, tűrőképessége, egyéni tapasztalatai szabnák meg, mi a törlésre ítélt "politika", s mi nem...

Számomra az is politika, ha bárki úgymond tekintélyes világlapokból idéz véleményt - mert a média agymosásra van szánva, és mindig politikai ideológiák mentén próbálják hülyíteni a nagyérdeműt

Minden ún. kényes téma félig-meddig politikai kérdés is!
Van persze, az a fajta napi pártpolitizálás és -gyűlölködés, amit semmilyen fórumon nem lenne szabad megengedni, és igen derék dolog, hogy olyan itt nincs.
De attól tartok, itt lassan nem arról folyik a vita, hogy általános politikai vonatkozású témák legyenek-é, hiszen akkor, mondjuk, egy politológiai tanulmányt sem említhetnénk meg, hanem inkább arról van szó - sajnos -, hogy betört ide is a "politically correct" terrorja.

Az pedig, Barátaim, a nyílt, őszinte és tárgyilagos (jó, na, arra törekvő) eszmecsere és vita halála! Személy szerint én ezt a magukat liberálisoknak nevező társadalmakban kitalált agyrémet - a politically correct cenzúrát - a legintoleránsabb (de hülye szó ) magatartásnak vélem.

Persze, szép dolog azzal áltatni magunkat, hogy mi nem politizálunk...
Holott már az ókori görögök is tudták, hogy az emberi faj zoon politikon - amolyan politizáló állatfajta.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-30 15:24   
Nem csak az a politika, amikor a magyar kormányt dícsérjük, vagy szidjuk.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó