2018. szeptember 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> FÓRUM
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
 rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-07 14:41   
Csak annyi kellene az offline utan, hogy "van", vagy hogy "allapotban van", ha nagyon pontosak akarnank lenni. De azert igy is ertheto, hogy mi a helyzet.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-07 14:24   
2006-06-07 13:23, Fredi:
-
A megjelenő szöveg érthetetlen, mert kimaradt az állítmány!
-
Kedves Frédi, én úgy értelmezem, hogy az "offline" az állítmány - hogy a szó se nem ige, se nem magyar, láthatólag nem zavar senkit. Ez az új "Hungry länkvitsch".

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-07 13:25   
2006-06-07 13:23, Fredi:
-

Igazad van, en is ketszer olvastam el, de ez szerepel a szoftver magyaritasaban. Az offline lenne itt az allitmany.

Hunor

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-07 13:23   
A megjelenő szöveg érthetetlen, mert kimaradt az állítmány! Karbantartás miatt zárva, vagy szünetel kéne még oda, így süket.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-07 10:35   
Mar levettek az oldalt, igy csak ennyi jelenik meg: Kedves Látogató! A fórum jelenleg offline karbantartás miatt, kérünk gyere vissza egy kicsit később. Köszönjük a megértést!, igy nem lehet semmilyen gond.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-07 10:28   
2006-06-07 10:20, Mary:
-

En is megnyitottam, es kutattam a neten, de eddig nem talaltam ilyen jellegu gond leirasara.

Ez van sajnos, egyutt kell elni, inkabb osszeteszem a kezem, hogy nem a MON all, mas kulfoldi magyar forum mar jutott ilyen sorsra, pl. a canadahun.com/forum is, es ido, amig megoldodik.

Az utazasforum.net egyebkent mar megvan a megoldas, csak meg be kell szereznunk a szoftvert ujbol.

Hunor

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-07 10:20   
2006-06-07 10:02, ubuge:

Köszi, ubu, én már ki is nyitottam. Eddig még nem észlelek "betegséget", de a Norton morgolódik ám!

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-07 10:18   
2006-06-07 10:05, hunor:
-

Nos, úgy néz ki, hogy egyelőre nem veszélyes az átirányítás, de a biztonság kedvéért érdemesebb kihagyni az élményt. A támadás, amennyiben jól láttam, az Invision alapú fórumok ellen irányul.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-07 10:05   
2006-06-07 10:02, ubuge:
-

Irtam felfuggesztes kapcsan a keszitoknek, es ugyanakkor tobben is utananeznek a megoldasnak. Es rogton irtam a MONt keszitoknek is, rakerdezni a mi forumunk biztonsagara, megnyugtattak, szerencsere ez regi verzio, a tamadasok zome pedig az ennel ujabb phpbb forumszoftverek ellen iranyul.

Hunor

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-07 10:02   
2006-06-07 09:42, hunor:
-

FIGYELEM!

Lehetőleg ne nyissátok meg az utazásfórumot, mert megfertőződhet a gépetek!!!
A hacker átirányítja a büngészőt a saját oldalára, s ha nincs megfelelő védelmetek, akkor gond lehet a gépetekkel!
Javasoltam Hunornak, hogy függessze fel ideiglenesen az oldalt, hogy elkerülhessünk valami rossz dolgot. Amint többet tudok meg a dologról, még írok.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-07 09:42   
Korabban irtam, hogy tobbek kozott biztonsagi okok miatt is haboztam uj forumszoftverre atallni, es nem beigazolodott a sejtesem? Az invisionboard szoftvert futtato utazasforum.net-et ejszaka erte utol a sors (es hacker), ime: http://www.utazasforum.net/
Torles nem volt, csupan a legfelso temakort neveztek at, illetve ami rosszabb, es ami miatt nem tudok javitani ebben a percben (szakertoktol kerek tanacsot), engem is meg ket admin tagsagat toroltek, igy be sem tudunk lepni javitani.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-02 13:05   
A napokban felkerult a jelenlevo tagokat mutato funkcio. Ezt a szamot en eddig is lattam, 3-150 kozott fordult elo ebben az evben.

A funkcio mas forumokon is letezik, de nemileg maskeppen - mashol 5, 15, 20, 30 perc latogatoit irja ki, ezert fordulhat elo, hogy a MON letszamanak egyharmadaval rendelkezo forumokon ez alkalmankent magasabb lehet. Nalunk a tenyleg abban a percben jelenlevoket irja, nem latom okat, hogy atallitsam mas idore.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-01 13:39   
Ne feledjetek a nyeremenyjatekot.
http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=85&24

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-21 08:55   
2006-05-20 11:56, poe:
-

Ez olvasottsági statisztika, vagy a hozzászólások száma is benne van?

-

Csak olvasottsagi statisztika, vagyis a kattintasok szama.

Hunor

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-20 11:56   
Nekem is van kérdésem:
Ez olvasottsági statisztika, vagy a hozzászólások száma is benne van?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-20 09:18   
2006-05-20 00:44, Mary:
-

Osszesen.

Hunor

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-20 00:44   
2006-05-19 23:36, hunor:

A topikok mögötti számok mit jelentenek konkrétan? XY szám/havonta, évente, átlagosan?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-19 23:36   
Megtalaltam a topikok olvasottsagi statisztikait - jojjenek a szamok. Ez aktualis, mai adat.

Toplista:

Maya's caffee 79115
Lepu törzsasztala 71932
KÖSZÖNTŐ SZOBA - születésnapok, névnapok, és más alkalmak 54706
Mit főztünk ma? Mit főzzünk holnap? 51268
50+! 43151
CSIKI KURJANTO - Kozerdeku Magazin 42567
Itt vagyok! Jelenléti lista 38093
Kis Kerti Pad 37012
KERESEM 32150
1 - Nürnbergi magyarok és barátaik - Csevegés 31189
A pofám leszakad! 31189
Háziállataink 29030
Filmkedvelők klubja...csak filmekről általában 27531
Elckerlyck Toszkánai Kifőzdéje 26461
Érettségi találkozó és plasztikai sebészet 23636
DELFIN JÓSDA 21462
Computer 21368
Champagne jakuzzi 21296
Magyar televíziós adások külföldön 20982
BEMUTATKOZÁS 19461
Személyes találkozások 19041
Miért fontos nekünk magyar kötődésünk? - Magyarnak lenni - Magyarkodni? 18135

... es egyelore ennyit volt idom kimasolni, ez tehat a toplista, a topik neve melletti pedig pedig az olvasasok szama.

A lista ugyan erdekes, de sok kovetkeztetest nem erdemes levonni, hiszen szamos tenyezo befolyasolja (hogy hany hozzaszolasos topik, miota letezik, stb. - lehetne kepletet irni, de az sem lenne egyertelmu mutato).

Udv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-07 13:19   
Ma atlepte a MON Forum hirlevele a hatezres letszamot, jelenleg eppen 6006-nal all.
http://groups.yahoo.com/group/MagyarOnlineNet/

A mindenkori letszam baloldalt lathato.

Ezen havonta ket alkalommal kuldom ki az erdekessegeket, hireket, ezek is olvashatok a linken.
(Van tevedesbol megjelent harom olvasoi level is.)

Feliratkozas: egy üres e-mail küldése a MagyarOnlineNet-subscribe@yahoogroups.com címre, majd a kapott válasz változtatás (!) nélküli visszaküldése (reply).
Ennyi az egesz, a cimek termeszetesen nem nyilvanosak, es barmikor ilyen egyszeruen le is lehet iratkozni.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-23 15:14   
Egy levelet tovabbitok:

Kedves Szerkeszto"ség!

Kérem tolmácsolják, hogy nagyon sok szeretettel üdvözlöm minden becsületes és kedves magyar barátunkat és testvérünket bárhol éljen is a világon.

Dr. Török Tamás
egyetemi tanár
Semmelweis Egyetem,
Gyógyszerhatástani Intézet

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-22 08:32   
Monika Masala nevet keresere megvaltoztattam - az uj nev: MoMa.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-14 13:21   
Ime, egy erdekes, idevago interjureszlet az indexrol:

'Vannak, akik szerint a tehén vicces szó'
Interjú Jimmy Walesszel, a Wikipédia alapítójával

http://index.hu/tech/net/wales051017

"Ha megnézzük a fórumokat, amik abból a szempontból hasonlítanak a Wikipédiára, hogy nincs belépési küszöb és bárki hozzászólhat, azt látjuk, hogy kilencvenes évek végére rengeteg fórum gyakorlatilag használhatatlanná vált: nagy részüket elöntötte a spam és a céltalan vitatkozás. Hogy kerülhette el a Wikipédia ezt a sorsot?

Jimmy WalesJW: Bár egy fórumban tényleg mindenki hozzászólhat, ez a szabadság annyira végletes, hogy a rosszindulatú felhasználókkal semmit nem lehet tenni. Maga a közösség tehetetlen. Csak azok a fórumok maradnak fent, amiket valaki moderál. Persze a moderálás nem mindig tudja követni a növekedést. A Wikipédiában az a jó, hogy olyan eszközök vannak a szoftverben, amik segítségével a közösség szabályozni tudja magát. Ezek persze nem egyszerű döntések, nagyon nehéz például kizárni valakit. De az emberek nagy része jóindulatú, ezért a közösség is általában jó döntéseket hoz. Mi is tévedünk, de abban nagyon különbözünk a fórumoktól, hogy nem teszünk úgy, mintha itt mindent szabadna, hogy aztán a szabályok teljes hiánya tönkretegye a közösséget.

Mi a szabadság egy társadalomban? Például az, hogy nem csinálhat mindenki azt, amit akar, nem mehetek és ölhetek meg embereket. Ha bemegyek egy kocsmába, akkor nem kezdhetek el verekedni, még ha ez a szabadságom korlátozását is jelenti. A szabadság nem mehet mások szabadságának rovására. A legtöbb moderálatlan online közösségben pontosan ez történik. A másik véglet meg persze az, hogy központilag irányítunk mindent, de az sem megoldás. A kihívás abban van, hogy megtaláljuk az egyensúlyt. Egyre inkább kezdjük kitapasztalni, hogy mi működik és mi nem, az emberek pedig olyan közösségeket keresnek, amik jól funkcionálnak."

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-17 11:45   
Babi )

Várlak, mielőbb gyere...)

Puszi:Balu

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 14:30   
Szia draga kicsi Balukam!
Igen, nekem is hianyoztal nagyon! Es boldog vagyok, hogy latlak!
Valahol a forumon fogjuk folytatni... meg nem tudom hol, de fogjuk...
Olellek: Babi

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 10:37   
Babi Kedves)

Örülök hogy 'látlak',gyere és írjál,ma nagyon fényes napom van.)Remélem jól vagy...

Puszi:Balu

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 04:45   
Hunor Kedves, megkaptam a privatodat, irtam is valaszt, de az akkor volt, amikor par hete ideerkeztem Kanadaba...
Most irok egy masikat is...
Jo volna, ha gyakorlatban vissza lehetne allitani a Fenyszobat...
Meglatjuk...
babi

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 04:41   
Zsuzsanna Kedves, en is nagyon boldog vagyok, hogy 'lathatlak' ujra... Hogy igazoltan hianyoztam e, azt nem tudom eldonteni, a fônök utolagos jovahagyasa szukseges...
puszi: babi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 02:10   
2005-10-14 20:19, bab:
-

Kedves Bab,

orulok, hogy ujra latlak. Eppen nemreg beszeltem Perehazy Miklossal, o is mondta, hogy ismeri a MONt, hiszen Te is tag vagy nalunk.

Fenyszoba: azt mar nem lehet visszatenni, ha emlekszel meg, a kialakult vita miatt meg egy eve mi egyeztettunk a torleserol. Elvileg nyilhat ugyan a visszallitasara lehetoseg, de erre ra kell kerdeznem a programozonal.

Mas: irtam par hete privatot, megkaptad?

Irjal.

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-15 14:58   
Kedces Bab, örvendek, hogy újra látlak. Remélem, igazoltan hiányoztál. Hunor majd válaszol, ha erre jár...

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-14 20:19   
Hunor, mondd meg nekem Kedves Hunorom, hova lett a Fenyszoba? Ertem ezt a sok csoportositast, biztosan szukseges es celszeru is... Szeretnem ott folytatni nagyjabol, ahol abbamaradt, mert tobben kerdeztek tolem, hova tunt, szerettek oda beirni az emberek, mas forumokon csinaltak hasonlot, de az megsem az volt... Sokaig nem tudtam itt lenni, most meg visszaterve itt allok tanacstalanul, mert talan igeny lenne ra, es nem tudom hol keressem, aktivizalhato e vagy nem... mas neve lett, vagy veletlenul eltunt? Nyissak egy hasonlot? Adj nekem tanacsot...
es kulonben ezer oleles Neked: babi

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó