2018. szeptember 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> FÓRUM
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 22:42   
2004-08-29 22:24, fellegvar:
-
Kedves Katica,

én vagyok az, akinek a USA topikban már többen azt irták, hogy tudták, hogy én fogok (megin) válaszolni. Azota igyekeztem várni hogy más is hozzá tudjon szolni, mint rigojanos aki több üzenetet ir külömben mint én.

Nagyon szivesen, probáltam magam is megérteni, hogy is müködik egy ilyen beilleszkedés uj helyeken, üzenetekkel, chat-el. Mindig gondolj arra, hogy sokan olvassák az üzeneteket, de nem mindig irnak választ, néha csak késöbb. Van aki magán üzenetben.

Külömben egy kellemes, barátságos társaság gyült össze itt a MON-on, lassan majd tapasztalod Te is, they all care.

Szeretettel, Andrea

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 22:24   
2004-08-29 20:14, andi_usa:
-
Kedves Andrea !
Az az erzesem , hogy Te egyike vagy azoknak akiket tegnap ota ( rovid 24 ora !!) kezdelek "ismergetni".
Koszonom szepen , hogy "you care"
Szeretettel,
Katica

-

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 20:14   
2004-08-29 03:40, fellegvar:
-
Kedves Katica,

voltam már én is uj más helyeken, s ismerem azt az érzést, hogy az ember kezdetben ugy véli, hogy nehéz beilleszkedni egy összeszokott társaságba. Ha bátran neki megy a dolognak és megismeri a sokat iro személyeket akkor hamar bevettnek érzi magát. Elfelejtettem emliteni azt is, hogy egy uj MON tag nem tudhatja egy régebbi topiknál ami elö lett szedve hogy az elözö üzenet iro már nem jár ide. De ahogy irtam, nem kell választ várni egy-egy személytöl, ir majd más hozzá.

Ha valaki nem reagál egy-egy üzenetre rögtön, talán azért mert máshol irt egy támában, ami jelen pillanatban jobban izgatja, lásd az Olympia topikot.

Szerintem Te jol csináltad, hogy több helyre irtál be, igy mindenki meg tud ismerni. Téma van elég, szerintem mindenki megtalálhatja a hasonlo érdeklödöket.

Vannak olyanok is, akik ritkán jönnek irni, de azt az ember csak egy idö után tanulja meg, hacsak nem nézed meg a személyi profilnál az üzeneteit amiböl szintén látod, milyen sürün vagy ritkán irogat valaki.

Üdv: Andrea

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 14:05   
Erdekes tema, bar szerintem nem nagyon lehet errol konkretan irni. Ama idezet egyebkent egy masik forumrol (Disputa - a Transindex.ro foruma) szarmazik, azert is masoltam be az egeszet, mert van benne olyan megallapitas is, ami szerintem reszben vonatkoztathato a MONra is.

Ugyanakkor nekem en is hallottam mar, hogy valaki megjegyezte, nehez a MONra torteno beilleszkedes, mert tul osszeszokott a tarsasag. A mondat masodik fele mindenkeppen igaz (marmint, hogy osszeszokott tarsasag, hiszen sokan ket eve is mar ismerjuk egymast), elozo annyiban, hogy egy-egy uj tagnak tenylegesen idore van szuksege, mig ugy erezheti, hogy teljesen ideszokott. DE - ez nem lehetetlen, hiszen uj tagjaink is nagyon gyorsan beilleszkedtek, en peldaul ereztem uj tagnal par het utan, hogy olyan, mintha mar ket eve itt lenne, stb., tehat ez az egesz csak olyan, mint amikor uj ember jon az osztalyba, a munkahelyre, stb. Andi eme mondatat talalonak erzem: "Mi mindenkit szeretettel fogadunk, csak meg kell érteni az üzenetek modját." DE - ez az "uzenetek modja" szerintem nem megmagyarazhato dolog, erre nem adhato utmutatas, hiszen ez nem az uzenetek szamara/ milyensegere/ tartalmara vonatkozik, hanem egyszeruen csak arra, hogy ... na itt nem tudok semmit sem irni, annyira megmagyarazhatatlan dolog szerintem...

Udv,

Hunor

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 08:38   
2004-08-29 03:40, fellegvar:

Fellegvár Kedves!

Egyben legyél biztos: mindenki elolvassa az uj üzeneteket. De sokszor lusta reagálni.

Igazad van, talán jobban kellene foglalkozni az ujakkal, hogy szivesen maradjanak. Tudod ez olyan mint a reklám. ha sokszor látjuk a nevedet, aztán egyszer már csak nem leszel uj.

Küldök neked magánt Jó?

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 03:40   
2004-08-29 03:04, andi_usa:
- ezt sem kell elutasitásnak venni sem annak, hogy a régi MON tagok ne fogadnának be valakit.
-
Kedves Andi!
Koszonom batorito soraidat , jelen pillanatban , ugy erzem , hogy talan megis borulato vagyok . Ez majd kiderul kesobb . A kor engem sem erdekel , a velemeny szamit . Hasonlo koruaknak lehet ellentetes velemenyuk es ugyanakkor egyet erthetnek a fiatalabbakkal vagy idosebbekkel . A nevek mogott nem latszik a kor , az erdeklodesi kor hatarozza meg , hogy "egy huron pendulunk" vagy sem .
Udv: Katica

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 03:04   
2004-08-29 02:47, fellegvar:
-

Kedves Katica,

ma hasonlot láttam a chaten, egy uj tag ugy érezte magát, hogy neki nincs mondani valoja s mi itt mind régen ismerjük egymást és nehezen veszünk be valakit. Emlitette a korát is. Mondtam a kor sem mérvado mert a jelenlévö rigojanos-on kivül mind idösebbek vagyunk, és van olyan topik is a forumban, ahol irhatnak az 50 felettiek.

Ami az üzeneteket illeti, én mindig érdeklödéssel olvasom amiket beirsz, sokan nem válaszolnak egy személynek hanem mindenkinek s mindenki akinek kedve van, irhat szintén oda. Szoval nem kell ezt sem elutasitásnak venni sem annak, hogy a régi MON tagok ne fogadnának be valakit.

Örömmel láttam, hogy irtál több helyen, de kérlek, ne vedd ugy, hogy nem fogadnának be, ha nem válaszolnak egy-egy üzenetedre. Sok sok topik van, s az ember alig gyözi mindenhol irogatni.

Mi mindenkit szeretettel fogadunk, csak meg kell érteni az üzenetek modját.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 02:47   
2004-04-23 14:00, hunor:
-
Az, hogy valaki jelen van a Dispután még nem jelenti azt, hogy a disputázók közösségébe tartozik."

-
Azt jelenti , hogy probal beilleszkedni az illeto es a "torzsgarda" nehezen vagy egyaltalan nem akar tudomast venni rola. Nem tudom mik a kriteriumok , de egy honapi "kapalozas" utan , az 5 ujjamon megszamolhatom, hogy ki allt velem "szoba'. De nem hagyom abba , legalabbis meg most nem . Talan , egyszer majd csak akad nehany tag , aki talan el is olvassa , amit irok . Nem allitom , hogy feltetlenul figyelemre meltoak a hozza szolasaim , de azert azt sem hiszem , hogy eppen annyira figyelmet sem erdemelnek . Ez nem panasz , csak megallapitas es remelem , hogy a torzsgarda meg fogja cafolni a megallapitasomat. Bocsanatot kerek a keseru fogalmazasert , nincs szandekomban sem panaszkodni , sem megserteni senkit . Neha ugy erzem magam , mint NAGYON regen az ovodaban , amikor be akartam allni a "korbe" es nem engedtek . Fajt... Azota , sok mindenen atestem , sok mindent megszoktam . De magyar maradtam es szeretek MINDEN magyart , ha tetszik nektek , ha nem !

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-28 08:28   
Espa gondolata melet alok sok topikok vannak mar forumunkban es jo lenne kicsit at nezni es neha fel-fel emelni parat "lathatarra" ahogy mondjak.Ne felekejkezunk el a regi topikokrol!Emekezunk visza rajuk , frissitsuk fel oket.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-27 07:07   
Én arra szeretnék biztatni mindenkit, hogy böngéssze át a topicokat, nayon sok cim méltatlanul került a süllyesztőbe. Szerintem megéri, néha lefelé haladni a listán, és ha valamelyikről eszünkbe jut érdekesség, akkor fel lehet emelni. Nagyon jó cimek vannak, de a napi aktualitások miatt nem is gondolunk rájuk.
ha jól meggondoljuk 3-4 topic "divatos" közöttünk, a hozzászólások 80 %-a idekerül.

Pedig uj topic inditása helyett a régiek is érdekesek lehetnek

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-27 00:09   
Udv Mindenkinek!

Csak egy fontos dologra szeretnem felhivni a figyelmet - minden szerzonek a kovetkezo lehetosegek allnak rendelkezesre a sajat uzenettel/ topikkal kapcsolatosan:

- uzenet modositasa,
- uzenet torlese, az irasa utan kb. 30 percet all rendelkezesre ez a funkcio,
- uj topik torlese, inditasa utan kb.30 percet all rendelkezesre ez a funkcio.

Ezeket mindenki tudja csinalni, es gyakran lattam erre peldat is. Ami viszont az en keresem: ha barmelyiket (fokent a torlest) alkalmazzuk, akkor utana mindenki irja ezt a Moderalas c. topikba, hogy egyertelmu legyen, nem altalam tortent moderalas tortent, hanem a szerzo gondolta meg magat X okokbol kifolyolag.

Udv,

Hunor

PS: En is ezentul beirom rendszeresen a moderalasaimat, de addig is kijelentem: legalabb egy hete nem toroltem semmit.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-07 07:35   
Hunor!
Észrevettem, hogy a finnországi témakör alatt több uj " melléktémát" is nyitottál.
Minthogy errefelé számosan olvasnak, de nagyon kevesen vannak az aktiv irók, csak remélni lehet, hogy mások is tollat, azaz billentyüt fognak majd. Lajcsi keresztanyukája nem tud több helyre firkantani.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-06 13:42   
AZ elkovetkezo honap soran szamos uj topikot nyitok (MON nick alatt) egyes orszagok alatt. Ezek celja, hogy ott is kisebb kozossegek alakulhassanak ki - azon uj es regi tagok kozott, melyek elsosorban sajat lakhelyuk (varos, videk), vagy orszaguk teruleten kerestek maguknak beszelgetotarsat, de a Torzsasztal temaihoz nem szoltak hozza.

Erre kituno pelda Nemetorszag alatt a nurnbergi, stuttgarti, vagy mostantol a frankfurti magyarok topik is. Mint elneztem, ezekben a topikokban is mar szobajott a kozos sorozes, talalkozas otlete, illetve kitunoek, hogy egymast megismerjek a tagok, kapcsolatok alakuljanak ki.

Ezekhez a temakhoz is termeszetesen hozza lehet szolni, es remelem, ez is hasznos lesz a MON tagoknak.

Es ha valaki olyan nagyon varosban, kornyeken el, akkor annak kapcsan is nyithat topikot az adott orszagok alatt ----- peldanak lasd: Magyarok Frankfurtban es kornyeken.

Javaslatokat pedig varok.

Udv,

Hunor

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 22:16   
Szia Hunor,
a NÉZŐPONTOK szó talán kifejezőbb lehet.
Mária

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 20:29   
Üdv Neked is!
Nekem a más szem furcsának tünik, hiszen mi akik évtizedek óta nem élünk magyar nyelvterületen a mostani hazánkat nem más szemmel, hanem itteni szemmel nézzük. Ha pl. én irok a finn rovatba az nem azt jelenti, hogy más szemmel nézem az itteni életet, hanem pont forditva, itteni szemmel és az én irásaim célja annak bemutatása, hogy milyenek itt a viszonyok. Az egyes országokat illetöen tul sok a mindenféle táma, ez és az magyar szemmel, azután élet Europában és ezen kivül az egyes országok témakörei ( készakarva NEM irom, hogy topikjai !) most még az egyes országok más szemmel is. Nem arra kellene törekedni, hogy átláthatatlan dzsungelben legyen százféle téma, hanem arra, hogy az azonos témakörnek csak 1 cimszó feleljen meg. Pl. Mi szükséga terülj asztalkámra, mit fözünk ma, magyar konyha, receptekre külön külön ? Mivel sok az eltérés a témától már szinte fogalmam sincs, hogy mit hol kell keresni, a kerti padon rágcsáljam- e a toscaniai konyha adagjait vagy a születésnapi tortákat majszoljam-e az ür képeit csodálva.
Úgy néz ki, hogy az egyetlen megbizható rovat a Csiki Kurjantó, mert az biztos, hogy ha a Nagyikám leveleit keresem, azok csak és kizárólag ott jelennek meg.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 19:05   
Udv Mindenkinek!

Tobben jeleztek privatban, es a fokozodo erdeklodes alapjan en is ugy gondolom - a .... magyar szemmel! topikok megerdemeltek egy uj rovatot. Cselekedtem, es ime:

http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=67&115

Masik eszrevetel volt, hogy nem minden esetben helyes a magyar szemmel jellemzo, meg akkor sem, ha minden esetben magyar illeto ir, akinek nyilvan minden resze, igy a szemei is magyarok fizikailag. Ez azert nem helytallo, hiszen mar sokan akar tobb tucat eve is az adott orszagban elnek. Ezert az altalam inditott topikok eseten, valamint a rovat nevenel is a ... mas szemmel format hasznaltam. Ez alol kivetel a Saab, Lacoka altal inditott topik, ahol szandekosan nem valtoztattam, leven, hogy azokat nem en inditottam.

Esetleges javaslatokat, velemenyt varok itt.

Udv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-03 15:17   
A MON Forum eddigi torteneteben jelentos gondot okozott a uzenetek feletti sarga csikon levo Uzenet szo. Nagyon sokan veltek ugy, hogy az szolgal uzenetek kuldesere, es emiatt nem tudtak irni, mert vagy megismetlodott az az uzenet, vagy pedig hibajelzest adott, nem talal a neve, vagy a jelszava felirattal.

Ez azonban a mai naptol megvaltozott, mar nem szerepel az Uzenet szo, hanem helyette a Modositas olvashato.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-28 14:09   
2004-04-28 13:43, Toeby:
-

Kedves Toeby,

Juj, bizony nem ismertem a Grosics ugyet, mentsegemre szoljon, keves magyarorszagi hiroldalt olvasok, igazabol csupan az indexet es a nepszabit olvasgatom rendszeresebben.

Hogy megszunt az emlitett honlap - ezt nem tudtam, mindenesetre irtam az illetonek meg akkor, ha ajanlani szeretne itt a honlapon, arra hasznalja a Honlapok topikot. De ugy latszik, ez mar nem aktualis. A teves irast egyebkent olvastam, tetszett. A mult eltitkolasa nem hiszem, hogy erdeke lenne barkinek, csak kar szerintem azt csak es csakis MSZP/ FIDESZ/ jelenlegi helyzet kontextusaban tenni.

Mas - egy ok, hogy sok uj tagunk gondba kerult a forumban torteno iras kapcsan, illetve nem sikerult nekik: hogy az egyes uzenetek feletti sarga csikon levo funkciok kozul az Uzenet szora kattintottak, ami pedig nem arra szolgal, hanem modositasra. Eppen ezert hamarosan az Uzenet szot csereltetem Modositasra. Az uzenetek irasara pedig a topik neve alatti Uzenet kuldese szolgal.

Udv,

Hunor

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-28 13:43   
2004-04-28 09:25, hunor:

Kedves Hunor!

Ha ez az oldal nem is politikai, a "Grosics ügy" egy többek, talán mindenki által ismert téma, miképp vádolták hazaárulással, hurcolták meg és mellözték az 54-es vesztett VB után. A napokban is többször mutatta a televizió. Mivel a Puskás Ferencre kimondott halálos itélet már korábban is ismert volt, mai szemmel a "Grosics ügy" is egy a demokráciában szabadon terjeszthetö történet.

Hogy "emberevök" utána is voltak, s nemcsak Románia és a volt Szovjetunió "dicsekedhetett" olyanokkal, azt megpróbálták mások is tudtunkra adni. Ahogy a "Penner" mellett sem megyek el érzéketlenül, úgy egy ilyen "segélykiáltás" sem marad bennem meg nyom nélkül. Nekem még sikerült elolvasnom, de a honlapra való hivatkozást itt töröltétek, s utána maga a honlap is megszünt, azaz az ennek megfelelö oldala. Ekkor mondtam, hogy úgy látszik, még mindig sokaknak érdeke, hogy ne táruljon elénk a múlt. Különben utána ezekre hivatkoztam a "tevém alatti, idöben 2004-03-21 21:48" beirásomban, amit sokan biztos nem értettek, s igy nem került kitörlésre. Ez a "drogos volt, aki nem önszántából lett azzá", s a Rajnát helyettesitheted a Dunával.

Minden jót!

Toeby

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-28 09:25   
Kedves Toeby!

Na tehat ismet a valaszom. Eloszor is kerdes - emlited a Grosics-ugyet, valamint "az ismeretlen utolso segelykialtasat". Mirol van ezekben szo? Sajnos, nem hallottam meg egyikrol sem.

A magyarosra sikeredett forumok, vagyis "csepelos" hasonlat tetszik. A peldakba nem neztem bele, de sok helyen lattam hasonlot.

Hidepites, Saab altal inditott - ezzel egyetertek, nekem is nagyon tetszik az otlet, a beszamolok, es orulok, hogy nyilt Nemetorszag kapcsan is. De ugyanilyen erdekes helyszini beszamolok vannak Spanyolorszag alatt is (lasd Zuloaga irasai), indult Nemetorszag kapcsan, vannak USA alatt, es mas temakorok alatt is. De ugyanakkor orulnek, ha az EU alatt mas orszagok kepviseloi is inditananak ".... magyar szemmel tovabbi" topikokat, hiszen ugy sok erdekesseget tudhatunk be!

Udv,

Hunor

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-26 22:38   
Kedves Forum olvasok és irok.
Nagyon nehéz vezetni és mindenki kedvére jol vezetni egy ilyen nagy taglétszámu csoportot.
Én tudom bár az általam vezetett huszszor kissebb csoport nem is olyan aktiv mint itt a MON-on belül külömbözö témákba irok és reagálok mégis elő fordulnak olyan jelenségek amiket törölni kell mielött kiesne a biztos talaj a lábom alol és elvesziteném képességem a jozan gondolatok és megitélés terén.

Hogy a moderálo személy mely esetekben és hogy avatkozik bele az itt teljes egészében töle függ.
Hiszen Hunor áldozza fel szabad idejének nagy részét arra hogy simán zökkenö mentessen az Ő elképzelése szerint nekünk forumot add.
És elég szabadon enged mindenkit kifejezni gondolatainkat,eléképzeléseinknek megfellelöen megvitathatjuk morális kereteken belül azokat a témákat ami érdekel minket.
Ha néha elöfordulnak olyan törlések ami zavaro lehet számunkra vagy átrendezések alkalmával nem találjuk cikkünket baráti hangon probáljunk érdeklödni.
Legyen ellötünk hogy a MON forumot mi alakitjuk olyannak amivé akarjuk Hunor csak kissebb változtatással a hiba lehetöségeket akarja kiküszöbölni.

Baráti szeretettel Géza

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-26 19:45   
2004-04-26 17:43, hunor:
-
Kedves Hunor!

Köszönöm magyarázatod, de nem mondtál nekem ezzel újat: olvastam annak idején az ezzel kapcsolatos döntésedet. Én egy tágabb horizonton belül mérlegelek, s ezért együtt néztem a jelzett üzeneted kritériumait és a MON-szabályzatot... Éppen ezért én a törlést Égivándor esetében most még nem alkalmaztam volna! Bocsáss meg, de így sem tudok egyet érteni döntéseddel, s helytelenítem azt, még akkor is, ha Te vagy e portál tulajdonosa. S mivel már itt is mindenképpen meddõnek látszik az észrevételemmel kapcsolatos eszmecsere, értelmetlennek látom, hogy tovább érveljek az általad nehezményezett megállapításaimmal kapcsolatban - nem feltételezések, hanem többszöri tények, amiket nem kívántam részletezni, csak utalni rájuk -, ami egy részleges válasz lehet Toeby által felvetett kérdések egyikére. Tudod jól, hogy sosem beszélek a levegõbe, elég csak visszapörgetni a pár hete lezajlott vihart és elégedetlenségeket! Aki érteni akar, az a kevés szóból is ért, aki meg nem, annak hiába is akarnánk tovább magyarázni...
Ezzel részemrõl lezártam e témát.
Itt a vacsoraidõ, legalábbis itt nálunk Taljánhonban. Neked is jó vacsorát, ha még elõtte lennél.
Köszöntelek minden jót kívánva.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-26 17:43   
Kedves Melinda,

Ervelesem helytallasa - lasd jelen topikban, 2004-04-16 20:07 datum alatt uzenetemet. Ebben a kovetkezot irtam:
"Megegyszer visszaterve a mult heti problemara - ezentul jobban figyelek en is. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy uj tagok eseten tetszoleges szuroprobaszeruen emailben kerek bemutatkozast, mielott irhatnak. Ez persze nem jelent tokeletes garanciat, mint ahogyan az semmire sem letezik, de mindenkeppen egy hasznos lepes lesz."

Ebben nem szerepel semmilyen kitetel, melyben azt irtam volna, hogy ez serto, banto, stb. uzenetek eseten fordul elo. Ez bizony elofordul abban az esetekben szuroprobaszeruen, amennyiben regisztralasnal semmilyen, de semmilyen adat nem szerepel, es az email cim egy tetszoleges, szabad (free) szolgaltatonal letrehozott, mint pl. freemail, yahoo, hotmail, stb. Ugyanakkor abban az uzenetemben jeleztem azt is, tanulmanyozom mas honlapok akkreditalasai rendszeret (lasd pl. magyarorszag.hu), hogy semmilyen hasonlo eset tobbet ne forduljon elo. Ha ismert elotted az eset, melyre celzok, akkor lathatod, ott sem volt semmilyen banto, serto dolog, tehat ilyen iras es esetleg utobb jelentkezo problema kozott nincs osszefugges.

A tisztanlatas iranti igenyed elfogadom, a kerdesekre termeszetesen valaszolok! Amivel nem ertek egyet, azok a mellette megjelent feltelezesek, mint pl. ez: "P.S. Lehet hogy ennek az üzenetnek is nyoma vész...", valamint az elejen leirtak.

A konkret uzenet, szerzoje kapcsan - miutan megvan a megfelelo dontes, utana egyeztetek en vele, es ez vonatkozik a kerdeses uzenetere is.

Udv,

Hunor

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-26 16:18   
2004-04-26 15:34, hunor:
-
Hozzateszem, azota mar egyeztettem vele, igy talan felesleges ezt kulon kavarni! ...
-

Kedves Hunor!
Hogy milyen gyors voltál most a válasszal! Itt nincs semmiféle kavarás, csak tisztánlátásra való jog és igény.
Akkor annál inkább indokoltabb, hogy visszatedd égivándor üzenetét!

Érvelésed akkor lenne helytálló - szerény véleményem szerint -, ha sértõ, bántó üzenet lett volna, nem gondolod? Arról viszont szó sem volt...
De ha Neked nincs meg, én visszatehetem "égivándor üzenete" címmel, a kora reggeli üzenetét: megvan nekem...
Üdvözöllek.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-26 15:34   
Kedves Melinda,

kerlek, ovatosan banj a megalapozatlan feltelezesekkel! Egivandor uzenete eltunt - miutan mar par nappal korabban kozoltem, uj aktiv tagokat (akik magukrol semmilyen adatot nem adnak meg) eloszor emailben felkerem, mutatkozzanak be. Ezt a multbeli esemenyek miatt teszem, es fenntartom magam szamara ennek jogat (!) mindenfele kritika nelkul - a forum erdekeben! Hozzateszem, azota mar egyeztettem vele, igy talan felesleges ezt kulon kavarni!

Udv,

Hunor

PS: eme felkert bemutatkozas termeszetesen nem nyilvanos, csupan magam szamara kerem, mint a MON uzemeltetoje, es csupan orszagra, egy-ket reszletre tartozik, es termeszetesen bizalmas.

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-26 15:21   
2004-04-26 14:36, Toeby:

- ... Úgy látszik az igazság még mindig fáj...!
-

Ez az.
Ott sosem lesz felépített híd, ahol manipulálják a véleményformálást, s eltûntetnek üzeneteket, amik semmiképpen nem voltak sem sértõk, sem személyeskedõk, sem vulgárisak, semmiféle módon nem sértette a fórum-szabályzatot... S ez bizony nem régi jelenség, ami fel-felborzolta néha a Mon-tagok idegeit. Csak egy legfrissebb - s a sok közül csak egy példa erre: ma a "hajnali" ( égivándor, 2004-04-26 05:39 ) órákban olvastam Égivándor üzenetét a Fényszobában, amiben nem találtam semmi kivetni valót, s mégis elûnt. Talán az alábbi megállapítás miatt, mely arra utalt, hogy eltûnt a hozzászólása (?): «Kedves Macska! Tegnap írtam választ Neked, meg is volt, most meg eltűnt, hát nem értem a dolgot....» Erre még a «Moderálás»-ban sincs egy jelzés sem.
Akinek van egy ici-pici sütnivalója, s nem vak, rálát a dolgokra!!! Ezzel is magyarázható - sok ezer ok mellett -, hogy nem szólnak hozzá... Én pedig nem csodálkozom...

P.S. Lehet hogy ennek az üzenetnek is nyoma vész...

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-26 14:36   
2004-04-21 10:13, hunor:

Kedves Hunor!

Az utóbbi idöben más dolgokkal voltam elfoglalva, de most néhány sort füzök válaszodhoz.

A "játékszabályokat" természetesen csak mint példát emlitettem, ugyan hasonló van az index.hu-n is, de tele pornóval, stb. tehát ott mégsem stimmelnek annyira a szabályok.
Persze tapasztalatokra épiteni mindig egyszerübb, mind újat alkotni, ami az életben szinte egy általános szabály.

A "jó vagy erösen magyarosra sikerült" alatt azt értettem, ahogy ott a fórumon azt ki is nyilvánitották, ugyanis "alaposan elcsépelik egymást a magyar nyelv minden gyönyörü adottságaival" (magyarorszag.hu).

Még talán hozzáfüzném, hogy midegy kit képvisel a "magyarország.hu", az országot, kormányt vagy pártot, annak egy bizonyos méltóságot kell kisugallni. Ha a fórumon "engem csépelnek", akkor nem adok arra lehetöséget (máskülönben félreértett demokrácia), láss hasonló magyar honlapokat, ahol azt eleve ki is zárták. Másutt még talán jobban stimmel is a hangnem. De itt felhozom inkább a www.deutschland.de -ét, szerintem igy kell egy országot vagy nemzetet képviselni, nincs szükség pont azon a honlapon a Schröder-politikát megvitatni (csépelni).

Természetesen magyar fórum ez, de hol marad a hid az adott országok és az otthon között. Erre példa csak kevés volt. Itt személyesen is megemlithetem Saab barátunkat, aki valóban megtalálta a hangot, s ha valaki nem értette félre a dolgot az ivászattal, akkor sok minden érdekeset tudhatott meg. Az ilyen irányu beirások jó példát mutatnak.

Másrészt egyéni meglátások mutathatnak egyedüli vagy nem kimondottan jellemzö eseteket. Ezen lehet aztán vitatkozni, hiszen az általam emlitett kölni fórum is a vitára hivja fel a résztvevöket, az teszi élénké a fórumot. De ott pornót sem láthattál (azokat ugyanis sok fórumon "leellenöriztem", hogy elrettentö példákat emlithessek).

Szerintem sok MON-tag még azért nem szólt a témákhoz hozzá, mert pl. a magyarországiakat biztos nem nagyon érdekli, hogy mi "hogyan maradunk meg magyarok" (sok nyelvész, történész, politikus, stb.). Talán szivesebben tudnának meg többet más irányu témákról. Vagy a "nagy bejelentéseink": "Mi hidépitök". Annyira talán, ha a MON is a legolvasottabb kölföldön müködö magyar honlap, nem szabad felértékelni magunkat.

A korai kitelepültek meg valószinüleg unják már a témát, amit még az Internet adta lehetöségek elött is baráti köreikben heves viták között már "ezerszer megrágtak". Éppen ezért inkább más témára terelhetnénk az szót, de javasolom minden ország alatt egy "szapuló sarkot" berendezni, ahol aztán mindenki levezetheti feszültségét vagy nem tetszésének adhat kifejezést. De akkor az egyenlöség jogán azt is el kell türni, ha valaki "nemcsak a valóságot" irja meg az otthoni dolgokról, hanem ö is ugyanúgy szapulhatja azokat. Pl. egy kölni sem sértödött meg azon, hogy egy látogató beirta, hogy ilyen szemetes várost még életében nem látott! Ö vagy egy nagyon szuper tisztából jött, vagy a péntek-szombat esti szeméthalmazban járt, amit a szórakozó negyedekben hagynak hátra. De legkésöbb hétföre tiszta minden.

Más téma lenne, hogy hol kezdödik a politika, s mikor lép fel az az eset, amikor valakit a beirásában akadályozni kell. A Grosics-ügyet bizonyára benthagynád, holott politikai jellegü, de "az ismeretlen utolsó segélykiáltását" törlöd. Igaz a magyar honlapon szintén gyorsan törölték. Úgy látszik az igazság még mindig fáj!

Most csak ennyit. Neked is jó munkát kivánok, hisz még csak most nézünk a hét elejébe!

Toeby

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-24 23:52   
Kedves Geza,

nagyjabol egyetertek en is ezzel, a bemasolt irassal is - pontosan ezert tettem be.

De jo, hogy naprol-napra gyarapodik a MON kozosseg, ujabb es ujabb tagok kapcsolodnak be.

Hunor

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-23 16:56   
Kedves Hunor
MON tagok.

Egyéni véleményem.

Itt is megvan ez. Mert ugye itt is van egy törzs gárda.
Mi irogatunk,hozzászolunk,olvasunk,beszélgetünk és ki tudja még mi mindent.....
Természetes ha valaki részéröl erös támadás éri bármelyik barátunkat megvédjük közössen.
Azért él és nagyobbodik ez a törzs gárda mert
a csak olvasok vagy a csak chat-elök is elöbb utobb bele tartozoknak érzik magukat a mi mármint a MON törzs gárdába.
Mert aki csak bejelentkezik és nem érzi a MON-tagjait igazi baráti körnek annak csupán érdeklödő vagy info szerző érdeke hogy velünk a kapcsolatot továbbra is tartja de baráti társaságunkba nem érzi törzs gárdánk vonzás
Körét.

Baráti szeretettel Géza

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-23 14:00   
Meg visszaterek kicsit a kozosseghez - egy masik forumon olvasottakat masolok be, talan reszben illik ide is:

"Disputa látogatói egy külön közösséget alkotnak, s mint minden közösség létrehozták a saját belső, íratlan, önszabályzó rendszerüket. Ennek a belső szabályrendszernek megfelelően dől el az is, hogy mi "disputa-téma", illetve mi nem az, melyek a fontos topikok és melyek azok, amelyek eleve süllyedésre vannak ítélve. Azt, hogy mi téma, illetve mi nem az elég hamar meg lehet érezni, csak végig kell szaladni az olyan topikokat, amelyekben többoldalnyi hozzászólás van, és nem egy vagy két disputázó cseveg benne, hanem a disputázók zöme hozzászólt.
Természetesen ez nem jelenti azt, hogy csak disputa-témákat lehet a dispután indítani - minden olyan téma megengedett, ami nem mond ellent a Disputa szabályzatának –, viszont senkitől sem várható el, hogy hozzászóljon a témánkhoz. Érdemes figyelni a disputázók "üzengetéseire" is, még akkor is, ha cikizésnek, vagy kicsinyeskedésnek tűnik. A disputázók sokszor az "üzengetések" lereagálása alapján döntik el azt, hogy kit fogadnak be a disputázók közösségébe (ez tekinthető amolyan beavatási szertartásnak is). Az, hogy valaki jelen van a Dispután még nem jelenti azt, hogy a disputázók közösségébe tartozik."

Mi a velemenyetek?

Udv,

Hunor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó