2019. december 05. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Miért fontos nekünk magyar kötődésünk? - Magyarnak lenni - Magyarkodni?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 következő lap )
 SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-23 00:53   
(..)
".. de a hagyományainkat nem őrzik meg szívükben."
/zitus/

Nem, még mindig nem értem ezt.
Szivemben emlékeket őrzök leginkább, és szeretteim is ott vannak mindig szivemben. Szivem, mint elvont fogalom, érzések központja.
A hagyományokat én nem a szivemben örzöm - ott őrizgetni, az egyenlő lenne a majdnem semmivel! -, mert nem tudom ott abban a kis elvont térségben kibontakoztatni azokat, sem továbbadni onnan egy másik szivbe. Az én otthonról magammal hozott hagyományaim megfoghatóak, falra akaszthatóak, polcra állithatóak, ehetőek, ihatóak, mondhatóak, hallgathatóak... továbbadhatóak.. Ténylegesen betöltik mindennapjainkat.
..

fodorerika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 23:17   
Kedves Zitus!

Na jol neked estek, de lassuk be nem igazan volt nyero a gondolatmeneted. Ne izgulj, mas temaban velem is volt ilyen eleinte!
Eloszor is, nem gyozom hangoztatni, de egy allati nagy levegot kell venni ahhoz hogy az ember elhagyja a szulofoldjet. Akkora nagyot, amit az ember nem vesz magatol. Hanem csak ha a sors erre kenyszeriti... (es mindenki "vilaggameneteli indoka" mas szamara megkerdojelezhetetlennek kell lennie!) Meg akkor is ha mondjuk az ember felvideki, erdelyi magyar, aki "csak" hazamegy, es jobb esetben vannak mo-on ismerosei, illetve beszeli e nyelvet. De amikor vki osszepakolja a kis borondkejet, es mondjuk ferjhez megy az USA-ban, es az ugye nem a szomszedban van, es a kis motyojaval a repteren bucsuzkodik, na az kemeny. De ettol meg magyar. En speciel ma-on nem ereztem hogy magyar vagyok... Furcsa, nem? Nem is tudom, hogy ne toroljem-e ki... Ja es sok magyar anyuka van a kornyekemen, es MIND beszel a gyermekevel magyarul, ugyhogy az erre vonatkozo feltevesed nem tudom honnan vetted. Amugy te hol elsz?

Azt hiszem, ennyi. Semmi baj nincs a kerdeseddel, inkabb csak az hogy rossz kovetkeztetest vontal le a soraid vegen. Meg fog ez valtozni, ha tobbet olvasgatsz errefele!

Udv:

e.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 23:07   
Kedves Som !
Nem en, csak nevetek.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 22:59   
2006-01-22 16:06, bobe:
-

Vajon rolam es a hozzam hasonlokrol mi lehet a velemenyed? Mi akik sosem eltunk Magyarorszagon, es megis magyarnak tartjuk magunkat. Mi lehetunk igazan nevetsegesek a szemedben.

Kedves Böbe,
mi csak egyszerűen magyarok vagyunk, szivben, lélekben, hagyományainkban.
Ne se törődj!
kcs. som

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 22:51   
2006-01-22 15:51, zitus:
-
..csak mondják, hogy magyarok, de a hagyományainkat nem őrzik meg szívükben, azt állítják, hogy büszkék magyarságukra, az számomra elég nevetségesnek hangzik.

Nahát, hogy mennyire magyar ez a mondata! És szivből jövő!
Nem állhatom meg, hogy ezúton ne gratuláljak Önnek. Honnan tudja Ön például azt, hogy én mit "őrzök a szivemben"? Gondolom, előbb irt minthogy olvasott volna az oldal szétágazó témáiban.(?) Mert ha olvasott volna, ismerkedett volna kissé velünk, kiolvashatta volna innen-onnan, hogyan is érez a mi nyugatra űzött szivünk. És akkor már ilyen bődületet nem mert volna irni mirólunk.

Annyira sziven ütött szivből szóló itélkezése, hogy mégcsak le sem mertem tegezni, a MON trendje szerint. Nem, mi nem érhetünk fel Önhöz!

Csüggesztem továbbra is szemeimet újabb elmés beirásaira.

-som-

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 22:03   
2006-01-22 21:20, hunor:

Meg ennel jobban kibontakozni? Ez elegendonek tunt.

-

Ejnye, ejnye. De szerintem meg annyi okosat tudott volna mondani! Legalabb az amatorsportot tamogassatok.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 21:20   
2006-01-22 19:40, bobo.2003:
-

Hat engedjetek legalabb egy kicsit kibontakozni, mert meg szetviszi a rosszhirunket!

-

Nekunk jo a hirunk, a Honlapok topikban wanted is megirta, nagyok es hiresek vagyunk.

Meg ennel jobban kibontakozni? Ez elegendonek tunt.

Hunor

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 19:40   
Vegre nagy nehezen ide mereszkedik egy onkentes, Ti meg rogvest felpofozzatok szegenyt!
Hat engedjetek legalabb egy kicsit kibontakozni, mert meg szetviszi a rosszhirunket!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 17:07   
Dr. Bobo!
Egy ujabb paciens.

Hunor

eötvös  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 16:29   
Zitus, ha minden olyan egyszerű lenne, mint ahogy a kérdést (választ) felteszed, kerek lenne a világ.-:)
Miért nem megyünk (végkép) vissza Mo.-ra? Az eddigi válaszok csak a dolog kinti oldalával foglalkoztak: mert ott egzisztenciát építettünk, amit kicsit idősebb korban feladni meggondolatlanság.
Nézzük a másik oldalt, hazánkat. Márait idézem szabadon (Julia): ha már egyszer elhagytuk hazánkat, ott még egyszer nem leszünk (teljesen) otthon. Mi ugyan magyarok maradunk, de az otthoniak nem néznek feltétlenül annak. Erről már irtam a topicinditó cikkemben. Én majd 40 éves nyugati élet után már annyira megfertőződtem az ottani gondolkozásmódtól, hogy nem tudok feltétel nélkül az otthoni dolgokkal azonosulni. De érzem és tartom magam olyan magyarnak, mint bárki az óhazában.

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 16:11   
Ha már hosszú évek óta él az ember a befogadó országban, felvette az állampolgárságot, akkor miért menne vissza Magyarországra? Részemről tudván, hogy nem volna könnyű beleilleszkedni az ottani életbe.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 16:06   
2006-01-22 16:02, bobe:
-

Vajon rolam es a hozzam hasonlokrol mi lehet a velemenyed? Mi akik sosem eltunk Magyarorszagon, es megis magyarnak tartjuk magunkat. Mi lehetunk igazan nevetsegesek a szemedben.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 16:04   
2006-01-22 16:02, bobe:

-

Igaz

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 16:02   
2006-01-22 15:55, zitus:
-

Kedves Zitus, ha hallgattal volna, okosabb maradtal volna.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 15:57   
Valoszinuleg azert nem mennek vissza magyarorszagra, mert mar egy masik eletet alakitottak maguknak mas orszagokban. Csaladjuk, allasuk, otthonuk van. Nehez lenne idosen egy uj eletet kezdeni, viszont az nem jelenti, hogy nem orzik meg a magyarsagukat es a tradicioikat. Lathatod, hogy en mar 60 eve eljottem magyarorszagrol, nem is jartam magyar iskolaba es megis beszelek es irok magyarul, ha nem is olyan helyesen. A gyerekeim is beszelnek magyarul, tehat, hogy mondhatod, hogy nem orizzuk meg a magyarsagunkat? Kulonben, mostanaban, ha jol nezem, a fiatalok mennek el magyarorszagrol szerencset probalni. Most azok is hazaarulok? Vagy pedig csak egy jobb eletet szeretnenek maguknak elerni, ami nem sikerult nekik a hazajukban.

Meg most is azt mondom, hogy nevetseges a kijelentesed, olyasmit allitasz amirol nem tudsz semmit, csak szajkozol.

zitus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 15:55   
Mégis, akik kint élnek, s magyarnak vallják magukat, rengetegen vannak, akiknek kint élő gyerekeik már magyarul sem tudnak.
Akik pedig kimentek, de itt születtek, nem érezhetik más országuk lakhelyét igazi otthonnak, legfeljebb a gyerekeik.

zitus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 15:51   
Akik 56'-ban kimentek Amerikába és Európa más országaiba, és azt hangoztatják, hogy magyarok, és jó magyarnak lenni, azok miért nem jönnek haza Magyarországra, az ő hazájukba?
Ha ott jól érzik magukat, ahol élnek, s csak mondják, hogy magyarok, de a hagyományainkat nem őrzik meg szívükben, azt állítják, hogy büszkék magyarságukra, az számomra elég nevetségesnek hangzik.
Számodra is?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 15:46   
Zitus, szerintem te vagy nevetseges, hogy ilyen kijelenteseket teszel. Az ember nem szivesen hagyta el a hazajat, otthonat, de mar teremtett maganak mas otthont,ha nem is mas hazat. Az ember lehet nagyonis magyar erzesu meg tavol magyarorszagtol is. En mar 1946-ban hagytam el magyarorszagot es mar van mas allampolgarsagom, de magyarnak erzem magam, de nemcsak en, hanem a gyerekeim is, akik mar kulfoldon szulettek.

zitus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-22 15:44   
Én azt nem értem, hogy akik 56'-ban kimentek Amerikába és Európa más országaiba, és magyarnak vallják magukat, büszkék arra, hogy azok, akkor ők miért nem költöznek Magyarországra?
Ha ott, ahol most élnek és jól érzi magukat, s csak hangoztatják, hogy jó magyarnak lenni, nem gondolnak arra, hogy nevetségesek? Elég érdekesen hangzik, nem?

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-19 13:19   
A Kaskoto fele versnek ez a formai mintaja biztosan. De tartalmilag szerintem "tortenelem- es nemzettudatot" nem tagad. A Kaskoto fele vers pedig meglehetosen.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-19 11:58   
Én a Tiszta szívvel c. versre tippelek.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-18 19:34   
Ugye jol tippelek, itt Jozsef Attila: A Dunanal
cimu versre gondolsz ? Erre ?

http://magyar-irodalom.elte.hu/sulinet/igyjo/setup/portrek/jozsefa/adunanal.htm

Hamar itt vagyunk, itt van egy verselemzes is, mivel en nem ertek annyira a verselemzeshez.

http://magyar-irodalom.elte.hu/sulinet/igyjo/setup/portrek/jozsefa/palyap.htm

eötvös  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-17 21:11   
A vers bizony nekem nem tetszik. Irója büszke arra, hogy semmivel a magyar történelemben nem azonosítja magát. Pedig éppen a versben negativ fényben feltüntetett dolgok tették ki történelmünket! Ez az elvetélt történelem- és nemzettudat nihilista eszéket sugároz. Ilyemit már mások is megírtak - és meg is bántak. Hasoló tartalmú verse miatt istenítették a "haladó" balodaliak (jó magyarul a kommunisták a jobb sorsra érdemes költöt, József Attilát. A különbség a topik versirója és közte csak az a csekélység volt, hogy Attlia zseni volt.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-28 03:46   
Re: Se-magyarok..

Kaskötö István verse az én Kettes számú Szózatom. És már régebbről.

Annak a névtelen megnyílvánulónak az acsargása ott a Semagyarok oldalon minthacsak valamiféle pokoli tűzcsóvákat köpködne.. Én pedig mindenféle tűztől igyekszem távol tartani magamat, tudván, hogy könnyen perzselődöm. Hogy fáj-e mégis, ott legbelül? Fáj kicsit, akárcsak az otthon maradottaim által évek óta kéretlenül rámragasztott cim. De, "megfutamodottként", megrázom magam, és megy az élet tovább. S én is irok és számolok továbbra is magyarul.. "Se ös-, se igaz-, se nemes, csak egy közönséges" magyar.

B. U. É. K. 2006!
som

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-27 07:40   
Igazad van Hunor,
nem is azt mondtam, hogy ne legyen leközölve, vagy, hogy ne legyen elolvasva... Képzeld el én háromszor olvastam végig... mielőtt véleményt alkottam róla, és esetlegesen írójáról. A butaság szót azért használtam, mert egyértelműen érződik a hangvételből, hogy aki írta egyáltalán nem informált a témáról amiről ír. Elképzelhető, hogy valami más privát problémája éppen nagyon felbosszantotta... és ezzel az írással akarta magát kitombolni.

Még ötven évvel ezelőtt sem állta volna meg a helyét egy ehhez hasonlóan "nazionalista" megnyilvánulás... amikor még törvényileg is akadályokba ütközött a kitelepülés, és aki elhagyta Magyarországot, azzal a tudattal, hagyta maga mögött a határt, hogy nagy valószínűség szerint sohasem vagy csak igen ritkán fog visszatértni. Ebből a szemszögből, de így is csak nagyon erőltetetten, meg lehet ugyan állapítani, hogy aki kitelepűlt az lemondott a "hazája építéséről" belföldön. Ez ám még közzel sem árulás... vagy bármi hasonló. Sőt, biztos vagyok benne, hogy akiknek hasonló döntéseket kellett hozni, nagyon is nehéz szívvel tették...
Na de nézzünk szét egy kicsit a mába. Ki az aki külföldre megy? Tanulók, akik külföldi egyetemeken szereznek olyan tapasztalatokat, amelyeket "hazahozva" az anyaországot gazdagítja... Fiatalok, akik külföldön találnak munkalehetőséget, esetlegesen visszatérve az otthoni saját ágazatát gazdagítva külföldi tapasztalataival... Diplomaták, akik kétségtelenűl Magyarországnak dolgoznak, akkor is, ha azt nem belföldről teszik.... Stb...Stb.. Stb...

Bárki is külföldre megy, ott saját lehetőségei és képességénei szerint Magyarországot képviseli. Az ottélők számára "magyar" lesz és marad. Ezeken az embereken keresztűl a világ direkt ismerheti meg a magyar "szellemet", mentalitást, a magyar vendégszeretetet, és kedvességet, amely nem csak az otthonmaradottak privilégiuma... A külfüldön hosszabb, vagy rövidebb ideig élő emberek, családok külföldi magyar kúltúrális és kereskedelmi intézményeket hoznak létre és tartanak fenn, amelyek gazdagítják az anyaországot is, kétírányú információcserével, árucserével stb...

Annyi, de annyi érvet lehetne itt felsorolni, amik nyilvánvalóak, egyértelműek akár a legfelszínesebb és legnaívabb vizsgáló számára is ebben a kérdésben, amit a mi kedves névtelen megnyílvánulónk ignorált... Ez tanúskodik arról, hogy véleménye megalapozatlan, felszínes, valószínűleg erős érzelmi indíttatású. Nem tudom, hogy írója kire haragudott annyira, miközben megírta hozzászólását, az biztos, hogy nem a semagyarokra...

Ezért írtam, hogy "butaság".
Ha ez téged zavar, javíts bele... engem nem zavar. Nem akartam senkit sem megbántani...

MoMa

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 09:05   
2005-12-26 08:36, MoMa:
-
én azért megjegyzem a magamét: ha a hülyeség fájni tudna, az illető, aki írta már ordítana... Pont.
-

Ez egy bolcs mondas, de szerencsere csak mondas, mert maskulonben sok helyen lenne hangzavar.

Egyebkent jo dolog, hogy hasonlo iromanyokat is lekozol a weblap szerkesztoje, vannak egyes temak, melyhez hozzatartozik minden velemeny, fuggetlenul tartalmatol, hangveteletol - ilyen peldaul eme topik is, lasd korabbi vitakat, beszelgeteseket, azok is a valosag egyik reszet mutatjak be.

Hunor

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 08:36   
Bobo,

én már korábban is olvastam a Semagyarok oldalát, azt hiszem éppen a MON-ról linkeltem oda én is pár hónappal ezelőtt...

Sok szép és más dolgot is lehet ott olvasni. A versek első olvasás után megtetszettek, kifejezetten az, amit Hunor idézett... Szerintem ez a vers magának az oldalnak a "gondolatindítója".

Bobo, nem tudom, mit is akartál mondani azzal az idézettel, amit belinkeltél... én azért megjegyzem a magamét: ha a hülyeség fájni tudna, az illető, aki írta már ordítana... Pont.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-25 22:29   
Nem rossz ez az oldal tenyleg. Itt egy magyar polgar velemenye is, aki termeszetesen nem meri nevvel vallalni,amit irt, de megirta..

egy magyar 41
E-mail: na ezt már nem

Na nem is tudom hol kezdjem. "egy magyar 41
E-mail:na ezt már nem

Na nem is tudom hol kezdjem.
Folyt. kov:
http://semagyarok.homestead.com/page6.html

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-21 13:39   
2005-12-21 13:33, bobo.2003:
-

Tipp: Se-magyarok foruma
http://semagyarok.homestead.com/
Elgondolkodtatoak az olvasoi hozzaszolasok.

Es egy vers:

Se kutyaböröm se bibliám,
borbélymester volt az apám,
nem föispán.
Magyarnak is csak ippeg hogy
magyar vagyok,
sem Ös-, sem Igaz-, sem Jó-magyar...
még nemes sem vagyok.

Nem vagyok Vajktól
származott csuhás pápista...
Elkárhozott vagyok.
Pogány paraszt, egy eltévedt eretnek,
kertemben csúszok-mászok térdemen:
ott is magot s nem keresztet vetek.

Kardot sem fogtam,
- békében telt el életem -
oláht, cigányt de még zsidót sem öltem,
és Csurkát is csak hírböl ismerem.

Hazám, hol kínok közt szült az anyám
oly messzi van!
Szomszédom olasz, spanyol, sváb... meg kínai,
s ha netalán kérdezi valaki,
azt mondják rám: "magyar".

Se ös-, se igaz-, se nemes,
csak egy közönséges,
ki annyi év után,
még ma is magyarul számolja,
- hányan vannak,
ha a ködös öszi alkonyatban
zajos gágogással délre húznak
a kanadai vadludak.

Kaskötö István

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-21 13:33   
Tenyleg, akkor mar vissza is vonom a pozitiv ertekelest. Akkor tevedtem! Mea culpa...

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó