2019. december 13. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Miért fontos nekünk magyar kötődésünk? - Magyarnak lenni - Magyarkodni?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 következő lap )
 Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-24 15:00   
2005-10-22 14:04, K0ppany:
-
Kedves Koppány,

ennél azért árnyaltabb a kép. 32 éve élek N.o-ban és úgy vélem, hogy az idegenkedéstől a teljes beolvadásig a skála nagyon széles, mint ahogyan a szürkének is ezer árnyalata van. Megjegyzem, hogy ki melyik végén helyezkedik el, az tapasztalatom szerint a Te egyszerűsítő képleteddel szemben nem kizárólag végzettség kérdése.

Nem akarom ismételni önmagamat, hisz újabb érvek alig vannak, csak mindig újabb vitapartnerek - lásd az örök mondást a szakállas viccről : korábban már leírtam valahol, hogy továbbá mindez egy folyamat. Teljesen mást nyilatkoztam volna ebben a rovatban N.o-ba jövetelem után félévvel, mint 5 évvel és mint teszem ma.

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-24 12:06   
2005-10-24 11:32, hunor:

-

"tehat az erdelyi gyokerek felemlegetese viszonylag ritkabb, es indokoltabb (ertsd, ahol olyan jellegu a kapcsolat, hogy fontos) esetben fordul csak elo."

-

Ugye ugye , gondolom akkor ezt inkább olyan helyen használod ahol érthetö modon az emberek értelmesebbek . Nem akartam piszkálodni a hozzászolásommal, csak vélemény volt...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-24 11:32   
2005-10-24 11:06, csupi:
-

Kedves Csupi,

egyebkent talan felreertheto: en nem azt allitottam, hogy mindenki tudta, hanem hogy (ugy tunik ) megertettek. Bar az is igaz, en magyar allampolgar vagyok (is*), es altalaban Magyarorszagot emlitem (kisgyerekkorom ota szamitok budapestinek , ott jartam mar altalanos iskolaban is), tehat az erdelyi gyokerek felemlegetese viszonylag ritkabb, es indokoltabb (ertsd, ahol olyan jellegu a kapcsolat, hogy fontos) esetben fordul csak elo.

A fentiek alapjan (is) tehat lehetnek elterok a tapasztalataink.

Hunor

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-24 11:06   
2005-10-21 17:19, hunor:
-

"Egyebkent ebbol szerintem nem altalanosithato semmi, nalam kivetel nelkul mindenki megertette, sot, alkalmankent udvariasan vegighallgattak, amikor egy rovidebb osszefoglalot tartottam az okokbol. "

Kedves Hunor,

lehet, hogy te olyan emberek között mozogsz akik valamilyen szinten ismerik a történelmet, vagy jártak már Kelet-Europában és tudják hovatenni ezt a dolgot, de hidd el nem mindenki érti ezt meg. Találkoztam én már intelligens emberekkel, akik ezt nem tudták felfogni. Pl. az iskolában hetente kellett elmondjam, hogy nem román vagyok, mert magyar, én is elmeséltem nekik miért... és mégsem értették meg... aztán abban állapodtam meg, hogy ha megkérdik honnan jövök, akkor azt mondom Romániábol, ha megkérdik mi vagyok akkor csak annyit, hogy magyar, nem magyarázgatom hogy hogy s mint. Volt aki már azt kérdezte, hogy Budapest Románia fövárosa? Vagy forditva.

De volt olyan is, aki már saját maga elmesélte nekem, hogy miért van ez igy... Tehát embere válogatja.
Én speciel többet nem törödöm ezzel. Magyar vagyok, de nem verem a mellem, mert ez másnak ugysem jelent semmit. A gyerekeimet, mivel itt fogunk élni nem az ovodára bizom, hogy megtanulja majd a nyelvet, hanem párhuzamosan fog megtanulni németül és magyarul. Ez a megoldás szerintem. Itt sem fog nehézsege lenni, meg a nagyapjával is beszélni tud majd. Söt ha lesz rá mod románul is megtanitom. Miért ne? Nekem is mindig azt mondtak, annyi ember vagy ahány nyelvet beszélsz... soha nem származott hátrányom abbol mert románul is tudtam. De abbol már igen az elsö honapokban hogy nemetül nem tudtam. Nem akarok németté válni, de azt tudom, hogy ahhoz hogy beilleszkedjek ebbe a társadalomba meg kell tanuljam a nyelvüket. Én választottam én akartam ide jönni senki nem kényszeritett rá.
Nem azzá válni kell, hanem illeszkedni.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-23 23:16   
2005-10-23 23:13, bobo.2003:

Azt hiszem ezen a ponton meg emlekezzunk arra,

Azt a "nosztalgiazzunk" topikban kell. De egyebkent mit akarsz mondani azon kivul, hogy "emlekezel"?

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-23 23:13   
Azt hiszem ezen a ponton meg emlekezzunk arra, hogy mi a velemenye magyar lanynak a helyi magyar kozossegrol:

"Sajnos en is a negativ tapasztalatrol tudok beszamolni:( Igaz kicsi varosban elek, de legalabb 500-ra tehetö a magyarok szama. Es itt ugy szeparadizalodik, hogy klubtag vagy nem klubtag valaki. Aki nem klubtag, nem kap meghivot sehova, sot ertesitot se, hogy esetleg magyar vendegmuvesz erkezik...Nem a közössegformalasrol kene szoljon ez az egesz?
S a fö klubtagok svedul beszelnek a sajat gyerekeikhez....magyar rendezvenyen...s kozben nagymagyarkodnak..."

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-23 01:21   
2005-10-22 22:13, bobo.2003:

Azert ennyire nem dramai a helyzet

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 22:13   
A temavalasztas ezen a forumon olyan volt, hogy egy eleg sulyos lelkiismereti kerdest feszegetunk, ahol a hangsuly az ismereten van, az onismereten. Mennyire vagyunk kepesek belenezni a magunk ele tartott tukorbe, es mennyire tetszik nekunk az, amit a tukorben latunk. Mennyire vagyunk csalodottak akkor, amikor nem az mosolyog vissza rank, mint amit elvartunk volna. Vagy megbamuljuk "csaszar uj ruhajat".

Kapat, kaszat, kalasnyikovot vegyenek

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 21:23   
2005-10-22 20:53, rigojanos:

Mar egymas helyett is valaszolunk?

Ez is globalizáció

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 20:53   
2005-10-22 20:47, poe:

Mar egymas helyett is valaszolunk?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 20:47   
2005-10-22 20:44, rigojanos:
-
Engem pl. tenyleg erdekel, hogy Koppany mit gombol a globalizaciorol -

Hiszen megmondta: ökörség!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 20:44   
Engem pl. tenyleg erdekel, hogy Koppany mit gombol a globalizaciorol, meg akkor is, ha nem ez a megfelelo topik ra.

Ugyhogy ha meg olvassa, akkor szivesen es erdeklodve vennem a velemenyet.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 20:41   
Tisztelt Csiki Polgarok,

Ami vilagos, hogy megoszlanak a velemenyek, de ez miota gond? Amig nincs rasszista, szemelyeskedo, politizalo, stb hozzaszolas valamilyen temaban, addig miert ne mondhatna mindenki a magaet? A magyarsagtudat tudtommal szubjektiv dolog, nincs recept vagy szabaly ra. Ergo en sem ertek egyet sok velemennyel, mert en nem ugy erzem, es sokszor nem is ertem mas hogy erezneti ugy, de amig nem moderalnivalo (azt meg ugye Hunor elintezi), addig (szubjektiv tema leven) legyunk mar legalabb kivancsisak, hogy miert erzi ugy valaki, ahogy erzi.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 19:34   
Kedves MON Barátaink!

Az elmúlt másfél évben gyakran kattintás nélkül hagyon ezt a két felsô rovatot, mert nincs kedvem senkivel sem vitázni. Annyian és olyan sokfélék vagyunk, hogy nagyon nehéz indulat nélkül, megfelelô diplomáciai érzékkel fogadni a "mások", számunkra esetleg furcsa, néha provokatívan kifejtett véleményét.
A régieknek inkább csak frissitésként, az ujaknak pedig ötletadónak (hogy érdemes jócskán visszalapozni a régi írások között) felhozom ide 2002-bôl, az "itthon" "otthon" egy két hozzászólását.

Ime:

OMGI módosítás | válasz erre | profil | 2002-08-19 17:31

Udv. mindenkinek! A finneknek van egy mondása: "KOTI ON SIELLÄ MISSÄ SYDÄN ON".
Magyarítva ez: "AHOL A SZÍVED VAN, OTT VAGY OTTHON!"

Lehet a dolgot ragozni, érdemes is, de az ember valóban a szívében dönti el, mikor van otthon, és mikor itthon! Attól függ, éppen hol van. Ha pedig azt is el tudtad dönteni, hogy a SZÍVED hol van otthon, akkor már semmi sem okoz törést az identitásodban.
Ez van......

vienna módosítás | válasz erre | profil | 2002-08-19 20:05
Lehet az embernek két hazája? Ecet a kusza érzésekről írt. 28 éve élek Bécsben, és ugyanígy érzek, de nem érzem kuszának. "Hazamegyek" Pestre, aztán "hazajövök" Bécsbe...

Ma már minden ide köt, mivel itt él a legszűkebb családom (férjem, lányom), itt a munkám, a lakásom, a betegbiztosításom,... Ma már nem mennék vissza Magyarországra, mert nem lenne megélhetésem, bázisom. DE: még ma is vallom és érzem, hogy magyar vagyok, és soha nem éreztem magam külföldinek Magyarországon. Soha nem is kezeltek úgy, hacsak nem adtam rá okot (idegen rendszámú autó, valutagondok, hiányos ismeretek,...). Néha persze nem tudok lépést tartani a rohamos változásokkal, hisz én még a bősz kommunizmus idején nőttem fel és hagytam el az országot.

Viszont az első pár évtől eltekintve, amikor még nem beszéltem igazán jól a nyelvet, és minden szempontból bizonytalan voltam, Ausztriában sem tekintett senki idegennek. Miután megtanultam és megszoktam az itteni élet alapelveit, megtanultam becsülni és szeretni ezt az országot, megismertem a szépségeit, megalapoztam itteni életemet, hazámmá vált ez is. Sokat köszönhetek neki - és sokat köszönhetek a szülőhazámnak. És még többet a sorsnak, amely lehetővé tette, hogy ne gondolkozzak és érezzek egysíkúan. Ez talán a legfontosabb tanulság számomra.

ex-MON-tag3 módosítás | válasz erre | profil | 2002-08-19 17:56
"bezzeg ha akkor"
valahol olvastam, mindenkinek ket elete van:

ami van es
ami lehetett volna,

nem emlekszem ki irta.

vagy ahogy Marcel Proust irta:
"a' la recherche du temps perdu"

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 18:40   
2005-10-22 17:58, perec:
-

Kedves Perec,

egyetertek Veled. De hozzateszem, hogy ebbol a vitabol igy is lehetett tanulni.

Hunor

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 17:58   
Kedves MON-osok, végigolvasva a hozzászólásokat kicsit elszomorít, hogy mi lett ebből a témából. Akár egy jó vita is kerekedhetett volna, de nem.

Tényleg nem lehet vitázni anélkül, hogy meggondolatlan beszólásokba, értelmetlen kirohanásokba, egymás lekezelésébe, sőt ide-oda elküldésébe, sértegetésébe fulladna egy beszélgetés?

Nem lehet megoldani, hogy mindenki próbálja a másik szemszögéből is elolvasni a saját beírását mielőtt azt felteszi a fórumra, és ügyel arra, hogy ne sértsen meg másokat és ne rontsa el a vita légkörét, még ha a vitapartnerrel nem is ért egyet?

Összegezve, mit érünk el azzal, ha a viták rendszeresen keserű véget érnek? Kinek jobb ettől?

Tudom, van választási lehetőségem, mégpedig az, hogy nem kattintok a téma címére. De melyik téma lesz a következő?

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 15:28   
-

en tuom a 2csoport közul melyikbe tartozom.
Ti tudjatok?

Költői kérdésedre a válaszom: Magamról én egészen pontosan tudom..

Ui: ..de ti - Magyar lány és Te - nem!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 15:28   
2005-10-22 14:49, K0ppany:

globalizacio egy ökörseg

Ok, de ez sok teruleten megnyilvanul. Melyik okorseg?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 15:21   
Kedves KO-ppány

Jöttél, láttál, KO azaz kiütéssel.
Két dolgot mondanék neked
1. Ha bemész egy társaságba, illik köszönni, bemutatkozni. A "NA" talán svédül ezt jelenti, nem tudom.
2. a hülye szó elipszilonnal íródik a magyar nyelvben.
3. Tőlem maradhatsz, sőt kedvenc magyar lányod is visszajöhet ha nem talál másik gyalázkodóhelyet. Elfértek.

K0ppany  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 15:16   
azert nem irok, mert itt nem megbeszeles van.
ez nem beszelgetes, hanem aki nem a ti velemenyeteket osztja, azt letamadjatok, eppen le nem bunkozzatok, sertegetitek, szegyent hoz erre meg arra s igy tovabb...termeszetesen csakis nektek van igazatok, a masik csakis hujesegeket beszel.
mint mar irtam...nincs kinek. nincs tovabb sem, mert nincs miert.

K0ppany  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 15:10   
Mondtam többet nem xavarlak...ez olyan lenne mint meggyözni a gyurcsanypartot, hogy jobb lenne magyarparti lenni.
termeszetesen igazatok van
mindenki mas huje.
ez mar csak igy van es elfogdjuk es igy jo lesz.
ti boldogak vagytok, mi nem
viszont az angoloknak van egy jo mondasa...
No brain no pain.
pápá...eljetek boldogan.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 15:00   
-

Koppany,
értékes és értelmes hozzászólásodat köszönöm a magyar kúltúra nevében is..

Erdekes volt megtudni terólad, hogy autód, házad, 2 felsőfokú végzettséged van... és úgy általában olvasni soraid között.

Talán érdemes lehetett volna elébb gondolkoznod, mint irni csak úgy kapásból - mai, tegnapi iráskáimba netán beleolvasgathattál volna!! Vagyis, hogy értsd, leforditom magyrabbra: én nem asszimilálódtam., és ez eddigi hozzaszólasaimból egyértelműen kiolvasható.

..Atvillant az agyamon, hogy tán sorba vehetném gondolataidat, megcáfolandó azokat, de mégsem töltöm azzal az időt. Jobb ha folytatom rutinszerű éjszakai irodalmi böngészéseimet, aminek több köze lehet a magyarsághoz, mint te azt elképzelhetnéd.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 14:55   
2005-10-22 14:49, K0ppany:
-

"en azok kzöe tartozom akinek a gyerekei elsösorban magyarul fognak beszleni, a svedet raer majd az ovodaban es iskolaban megtanulni, magyar nevet fogok nekuk adni es nem fogok szegyenkezni mikor a gyermek a nagyanyja ele kerul es esetleg nem tudnak beszelni."

Olvasd at jelent temakor alatt az ezzel foglalkozo temakat - ot-het topik is a magyar beszed tanitasaval kapcsolatos.

Azokat is nezd at, es akkor irjal ismet.

"se a svedek se a kanadaiak se a nemetek nem azt varjak el senkitöl hogy feladja sajat magat, hanem azt, hogy az illetö nyelvet megtanulja es ugy viselkedjen hogy az elfogadhato legyen."

Ugyanarra gondolunk!

"no mindegy, ense zavarok ennel többet mert mint mondtam ertelmetlen. 2 en 100 fele beszelunk, mindneki a sajat igazat bizonygatja..."

Nem zavarsz, gyere maskor is, irjal. Nem az a lenyeg, hogy egyetertsunk, hanem, hogy megbeszeljuk. Es lehet ne legyen altalanosito, vagy serto - mas minden OK.

"nekem meggyözödesem hogy a helyes az, hogy mindenki megmarad annak aminek szuletett es nem probalja letagadni es nem probal mas lenni. mert nem megy....olyaok vagytok mint egy azsiai adoptalt gyerek, amelyik azt hiszi hogy ö sved....peddig nagyon jol tudjuk hogy nem az. es alapjaban veve ö is.
es ti is."

Hm - nem latom, hogy ez elofordulna.

Hunor

* Haromszek - onnan honnan?
Es nem kotozkodes: az elso Koppany, es eme utolso szerzoje ugyanaz

K0ppany  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 14:49   
Na

meg egy aprosag..a 18 ev alatt rajöttem arra, hogy ugyis minden hiaba. hiaba probaljuk mi vagy akarki mas megmagyarazni, miert kell megtartani a magyarsagot. sajnalom, ha netan sertö, de nincs akinek.
ezert ertelmetlen is. en azok kzöe tartozom akinek a gyerekei elsösorban magyarul fognak beszleni, a svedet raer majd az ovodaban es iskolaban megtanulni, magyar nevet fogok nekuk adni es nem fogok szegyenkezni mikor a gyermek a nagyanyja ele kerul es esetleg nem tudnak beszelni.
se a svedek se a kanadaiak se a nemetek nem azt varjak el senkitöl hogy feladja sajat magat, hanem azt, hogy az illetö nyelvet megtanulja es ugy viselkedjen hogy az elfogadhato legyen.
de nem azt, hogya gyerekeknek sved nevet adjon, ne tanitsa meg magyarul esracsapjon a sajat szajara ha netan a magyar szot kiejti.
no mindegy, ense zavarok ennel többet mert mint mondtam ertelmetlen. 2 en 100 fele beszelunk, mindneki a sajat igazat bizonygatja...nekem meggyözödesem hogy a helyes az, hogy mindenki megmarad annak aminek szuletett es nem probalja letagadni es nem probal mas lenni. mert nem megy....olyaok vagytok mint egy azsiai adoptalt gyerek, amelyik azt hiszi hogy ö sved....peddig nagyon jol tudjuk hogy nem az. es alapjaban veve ö is.
es ti is.
globalizacio egy ökörseg.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 14:45   
2005-10-22 14:41, K0ppany:
-

Koszonom a valaszt!
Ugyan nem teljesen ertek egyet, hogy mindegy az ismeretseg, de nem szorszalhasogatunk.

Olvasd vegig a topikot (kattintas a topik neve alatti szamokra), es mas temakoroket - erdeklodessel varom tovabbi hozzaszolasaid.

Hunor

K0ppany  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 14:41   
2005-10-22 14:24, hunor:
-

Az, hogy ismerös, vagy nem, teljesen lenyegtelen. Az elfogultsagrol van szo es arrol hogy ki hogyan gondolkozik.
Es valaszolva a kerdesre... realista vagyok es igen, csak olyanokkal talalkoztam. Ugyanis a svedek pont ugy mint ma magyar kivetelevel minden mas normalis nep, összetart. Patriotak es összetartoak. Kedvesek, baratsagosak es segitökeszek... egy bizonyos pontig.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 14:35   
2005-10-22 10:52, Magyar Lány:
-

Ez sértésnek veszem.

-

Kedves Magyar Lany,

nem allt szandekomban megserteni Teged, szemelyedben, kerlek, ezt fogadd el.
Azonban gondolom, hogy az a megjegyzes abban a formaban serto volt a sved kulturara nezve - es ez nem jo reklam Neked, es nekunk sem.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 14:27   
Ujabb modosito eszrevetel: kedves Koppany, most latom, hogy Te ugyancsak jo es szemelyes ismerose vagy Magyar Lanynak.*
Szoval udv a MONon, es tenyleg, olvasd el valamennyi elozmenyt (ha eddig nem tetted), es hidd el, egyikunknek sem allt szandekaban szemelyesen megserteni Magyar Lanyt!

Hunor

*ne haragudj, hogy ezt leirtam, azonban ha ennek kapcsan vitazunk, akkor viszont ez is idetartozik.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 14:24   
Modositas: nem hu, hanem hű.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 14:21   
-

Na szia.
Hohoho, ez eles nekiszaladas elsore Toled, de azert ilyenek hoznak nemi kis izgalmat.

"szoljak mar bele enis mert latom nemsok valtozik a magyar nep mentalitasaban."

Egy gyors kerdes: atolvastad mar az egesz topikot? Van fogalmad, hogy mirol esett szo eddig, mi a vitaindito cikk? Olvastad SOM a magyar kulturat alapos ismereterol bizonysagot tevo hozzaszolasait pl. a Kultura alatt?

Ha veletlenul nem, akkor olvasni, olvasni, aztan felindulni.
Ha meg olvastad, es ennek ellenere - akkor nem tudom, hogy mit irjak.

"...szegyent hozni az erdelyi magyarokra?"

En erdelyi szarmazasu magyarkent nem vagyok buszke, ahogyan Magyar Lany altalanositva irt a svedorszagi kulturol.

"vagy a kanadaiak, nemetek, svedek szemeben (szerinted öket mennyire erdekli?...bevandorlo vagy aki elveszi a munkajat es jobban halad mint ö mert tud banni a penzzel. irigy rad es elkivan onnan)"

Nanana, Te csak ilyennel talalkoztal?

"es miaz hogy valtoztasson mentalitast az, aki magyarnak akar megmaradni?"

Nem tunt fel, hogy mar nem errol volt szo, hanem inkabb a svedorszagi kulturarol?

"mas aki megmarad annak aminek szuletett, nem felejti el multjat, kulturajat, anyjat, apjat, az hadd maradjon meg magyarnak. az teljes jogaban all mindenkinek."

Itt a MONon senki nem vesztette el a multjat, a kulturajat, csaladtagjait se keresgeti senki a Keresem topikban, hanem a hozzaszolasok eppenseggel masrol tanuskodnak - a magyar kerdesek, kultura irant nyitott forumtagok, akik tobbsege ugyanolyan tiszteletben tartja, es torekszik a befogado orszag szokasainak, kulturajanak megismeresere.

Nem gondolom, hogy ez a ketto ellentetes volna, kizarna egymast.

"es hogy ki hoz szegyent kire? azt meg meg lehet beszelni. azzal, hogy nem apolod a magyar nyelvet, kulturat es a magyarsagot ugy altalaban, azzal csakis te hozol szegyent sajat magadra."

Ez egy annyira megalapozatlan hozzaszolas, mely cafolatara kicsi olvasas utan konnyu lesz rajonnod.

"a masik az ertelmisegihez tartozo csoport.
ez a ket csoport nagyon is erezhetöen ket fele keppen erzi es eli az eletet idegen földön. amig az elsö csoport imadja es isteniti "uj" hazajat, a masik belatja a korlatokat amik köze betelepedett es egyaltalan nem erzi magat sem otthon sem tökeletesen elfogadva."

Hu.
Hu.
Hu.
Ezeket a gondolatokat meg honnan szerelted ide
Nem tunik ismerosnek, hogy ugy is lehet otthon lenni, hogy kozben megmarad az onazonossag?

"a közös viszont a ket csoportban az, hogy amig a masodik csoport beismeri, hogy nem erzi magat otthon, addig a masik nem, viszont mikor eljön a szabadsag mindenki...jelzem MINDENKI megy HAZA...haza erdelybe. meg az is akinek itt vagy ott a "haza"....nem veletlen."

"magamrol peddig annyit, 32 eves vagyok, 18 eve "nyugaton" elek, 2 felsöfoku vegzettsegem van, mindkettöt itt vegeztem, tökeletesen beszelem a nyelvet, otthonom van, autom van, semmiben nem szenvedek hianyt ...csak abban hogy mindez nem magyarok közt van meg nekem.
en tuom a 2csoport közul melyikbe tartozom.
Ti tudjatok?"

Hu.

Hunor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó