2019. december 08. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Miért fontos nekünk magyar kötődésünk? - Magyarnak lenni - Magyarkodni?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 következő lap )
 Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 14:20   
Kedves KOppány,

vannak nagyon realisztikus észrevételeid, de Te is hajlamos vagy az általánosításra. Példa: mint erdélyi aránylag gyakran megyek Erdélybe, de nem haza! A hazám ugyanis, még ha választott is Németország, a Szülőföldem pedig Erdély!

K0ppany  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 14:04   
Na sziasztok.

szoljak mar bele enis mert latom nemsok valtozik a magyar nep mentalitasaban. SOM
...szegyent hozni az erdelyi magyarokra?
ki szemeben? az otthoniak (erdelyiek) szemeben vagy a kanadaiak, nemetek, svedek szemeben (szerinted öket mennyire erdekli?...bevandorlo vagy aki elveszi a munkajat es jobban halad mint ö mert tud banni a penzzel. irigy rad es elkivan onnan)
es miaz hogy valtoztasson mentalitast az, aki magyarnak akar megmaradni?
te nem akarsz? legyel kanadai..verd a melled, enekeld a himnuszt es legy buszke arra, hogy mien tökeletes aszimilalodtal. az te vagy.
mas aki megmarad annak aminek szuletett, nem felejti el multjat, kulturajat, anyjat, apjat, az hadd maradjon meg magyarnak. az teljes jogaban all mindenkinek.
es hogy ki hoz szegyent kire? azt meg meg lehet beszelni. azzal, hogy nem apolod a magyar nyelvet, kulturat es a magyarsagot ugy altalaban, azzal csakis te hozol szegyent sajat magadra.
egy erdekes dolog az, hogy nagyresze az embereknek akik elkerultek kulföldre 2 csoportra oszlanak. az egyik az aki otthon senki es semmi volt, max 8 osztalyt vegzett fizikai munkas.
a masik az ertelmisegihez tartozo csoport.
ez a ket csoport nagyon is erezhetöen ket fele keppen erzi es eli az eletet idegen földön. amig az elsö csoport imadja es isteniti "uj" hazajat, a masik belatja a korlatokat amik köze betelepedett es egyaltalan nem erzi magat sem otthon sem tökeletesen elfogadva.
a közös viszont a ket csoportban az, hogy amig a masodik csoport beismeri, hogy nem erzi magat otthon, addig a masik nem, viszont mikor eljön a szabadsag mindenki...jelzem MINDENKI megy HAZA...haza erdelybe. meg az is akinek itt vagy ott a "haza"....nem veletlen.
magamrol peddig annyit, 32 eves vagyok, 18 eve "nyugaton" elek, 2 felsöfoku vegzettsegem van, mindkettöt itt vegeztem, tökeletesen beszelem a nyelvet, otthonom van, autom van, semmiben nem szenvedek hianyt ...csak abban hogy mindez nem magyarok közt van meg nekem.
en tuom a 2csoport közul melyikbe tartozom.
Ti tudjatok?

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 13:17   
Hát nehogy már én valtozzak meg a ti kedvetekert.
Lehet, hogy velem is baj van, de hogy veletek is, az is biztos. Nem tudjatok elfogadni mas velemenyet.
Hát akkor nem is zavarom tovabb soraitokat.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 11:51   
Erika, ne hozz már ekkora szégyent az erdélyi magyarokra. Nem lehetsz Te annyira olyan, mint amilyennek itt mutatkozol. Az az érzésem, hogy peckhedre, úgymond egy kissé félre-sikeredetten inditottál itt a forumon, és most olyan "csakazértis" alapon kitartanál amellett a végletekig. Inkább maradj, olvasgass ((elolvashatod tőlem is pl., miként van az itt a kanadaiakkal, amit ott a svédeknél annyira nehezményezel, de talán csakis téves meglátások miatt, mert azért nem lehet mindenegyes svéd tök-közömbös!)) Es próbálj valamiféle mentalitás-váltáson dolgozni, meglátod, hogy mindjárt másként látod majd a világot magad körül.
Nincs itt ellened senki, csupáncsak a gondolataiddal nemigen tudunk egyetérteni.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 11:02   
Kedves Erika
Ha annyira gyalázatos sorsod van Svédországban, ne várj semmire, menj haza! De ne Magyarországra, mert attól tartok, azok sem lesznek elég kultúráltak és megértők és barátságosak Veled. Hanem oda, ahonnan elszármaztál. Oda, ahol fölneveltek, és ilyenné neveltek.

Ha annyira rosszul érzed magad a mi fórumunkon, akkor ne írj többet és ne is olvass bennünket. Attól tartok, mi nem vagyunk elég kultúráltak, és így magasröptű gondolataidat csak elvesztegeted. Mindenkinek jobb lesz, ha keresel egy műveltebb fórumot.

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 10:52   
2005-10-21 17:19, hunor:
-
2005-10-21 16:37, Magyar Lány:
-

"Ez speciel meg engem sem erdekel.
Egyebkent ebbol szerintem nem altalanosithato semmi, nalam kivetel nelkul mindenki megertette, sot, alkalmankent udvariasan vegighallgattak, amikor egy rovidebb osszefoglalot tartottam az okokbol. "

Akkor te ugy látszik csupa ertelmes emberekkel vagy körulveve.

"Miert volt fontos elmondani negyedszerre "

Igazad van, higgyek tovabbra is, hogy roman vagyok. Maskor elmondom egyszer es ha masodjara azt kerdik, hogy akkor roman vagy azt fogom mondnai, hogy igen, elvegre nem fontos elmondani.--

"Azt viszont remelem, ezen velemenyed nem nagyon hangoztatod. Marcsak azert is, kepzeld el, ha veletlenul megyek Svedorszagba, es azzal talalkozom, aki csak rajtad keresztul ismeri a magyarokat - hat nem lesz az kellemetlen nekem? "

Ez sértésnek veszem.
Már csak azert is, mert aki rajtam keresztul ismeri a magyarokat abszolut smemi rossz velemenye nem lehet, mivel mar tobbszor leirtam, hogy nem megyek korbe es hangoztatom, hogy en magyar vagyok. A legtöbb nem is tudna, hogy ki vagy ha idejönnel, efelöl biztos lehetsz.

Csak az a gond, hogy nagyon unom, hogy a legtobben, akik ide irtok mind ellenem vagytok, attol fuggetlenul, hogy mit mondok, ahelyett, hogy esetleg elkepzelnetek, hogy mi van akkor, ha en tenyleg ezt tapasztalom.

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 10:47   
Lehet, hogy 716 múzeum van, viszont a távolság 2000km a legelsõ és a legutolsó között, erre nem gondoltál?
Megnyugtatlak, hogy azokban a múzeumokban mind jártam, amik a közelemben találhatóak, vagy amit utazásaink folyamán érintettunk.
Nem kell gúnyolódni és nagyképüsködni kedves böbe. Az én bajom az, hogy nem igazán van svéd akivel bejárhassam ezeket a múzeumokat.
35 svéd osztálytársam van, jelenleg vallást és történelmet tanulok és mindegyik úgy tartja, hogy a múzeumok irtó unalmasak. En errol beszelek, de latom nem akarjatok megerteni, hiaba magyarazok.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-21 17:19   
2005-10-21 16:37, Magyar Lány:
-

"Persze, hogy elmgyarazhato a romániai magyarsagom, a gond csak azzal van, hogy az embereket vagy nem erdekli, vagy nem tudjak felfogni."

Ez speciel meg engem sem erdekel.
Egyebkent ebbol szerintem nem altalanosithato semmi, nalam kivetel nelkul mindenki megertette, sot, alkalmankent udvariasan vegighallgattak, amikor egy rovidebb osszefoglalot tartottam az okokbol.

"Mikor mar 4-jere kell elmondd, hogy nem romanul beszelek otthon, akkor azert egy kisse csalodott lesz az ember. Lehet, hogy te olyanoknak meselted, akiket erdekelt es megjegyeztek, de en meg ilyennel nem talalkoztam."

Miert volt fontos elmondani negyedszerre

"Azt nem mondtam, hogy újat nem nyújt az új közösség, de messze áll a kultúra olyan szintjétõl, ami nem csak magyar vidéken, hanem Europa mas orszagaiban van, mint pl Franciaorszag."

Ezt nem tudom. Sot, van olyan erzesem, akar sokevi svedorszagi tartozkodas utan sem tudnam megmondani, mint ahogyan egyik orszagban sem ismerem olyan szinten ezt, hogy nyilvanosan velemenyt alkothassak.

Errol egyebkent ez jut eszembe:

"„Én már másfél éve élek Németországban, így bizonyíthatom, hogy a magyar nyelv színvonalban messze a német fölött áll. Németül semmit sem lehet olyan árnyaltan kifejezni, mint magyarul " -mondta egy nyilvános vitában egy fiatal honfitársunk Frankfurtban. „No akkor ideje lenne megtanulni németül " - gondoltam."

Ha ugy tartod, hogy olyan szinten otthon vagy Svedorszagban, es olyanannyira ismered a kulturat - akkor szivesen olvasom az ismertetot. Ha pedig arrol van szo, hogy Te szemelyesen magad szamara mit erzel - az mar kevesbe erdekes, hiszen az nem mutat meg semmit a sved kulturarol, csak azt, hogy mi a Te velemenyed.

"Az is lehet, hogy velem van a baj, es tul igenyes vagyok azzal, hogy erdekelnek a múzeumok, a színhazi elõadások, építészet, festészet stb. Itt Svédországban sajnos nem ezt értik a kultúra alatt."

Hm, ezt nem tudom kommentalni.

Azt viszont remelem, ezen velemenyed nem nagyon hangoztatod. Marcsak azert is, kepzeld el, ha veletlenul megyek Svedorszagba, es azzal talalkozom, aki csak rajtad keresztul ismeri a magyarokat - hat nem lesz az kellemetlen nekem?

Hunor

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-21 17:04   
"Csak" 716 museumot talaltam ebben a kis orszagban. Te hanyban jartal itt? En csak vagy 20-ban eddig. Nagyon rossz velemenyed van az itteni kulturarol.
Parancsolj itt egy oldal nezelödj.
http://www.kultur.nu/
Termeszetesen nem magyar nyelven folyik hanem svedul, de igenis van rengeteg kulturalis rendezveny. Itt elsz ket eve es ilyen velemennyel vagy erröl az orszagrol szomoru nagyon.
Sajnalom ez mar offolas volt de nem birtam szo nelkul.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-21 17:03   
Kedves Magyar Lány,

bizonyára nem vigasz számodra, ha azt mondom nem csak Svédországban, de Németországban is van egy réteg, akik úgy állnak az Erdély előtt, mint borjú az uj kapuban. Ezeknek ha azt mondod Romániából jöttél, akkor el vagy könyvelve mint román. Mindemellett nem lehet általánositani, mindenütt kultura kérdése a dolog. Az ember találkozik ilyennel is, meg olyannal is. (ha csak nem élsz elszigetelten egy erősen rurális környezetben) Én még a kolozsvári Szabadságban is olvastam egy cikket, melyben Reinhold Messner egyszerűen le volt olaszozva.

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-21 16:37   
Kedves Hunor!

Persze, hogy elmgyarazhato a romániai magyarsagom, a gond csak azzal van, hogy az embereket vagy nem erdekli, vagy nem tudjak felfogni. Mikor mar 4-jere kell elmondd, hogy nem romanul beszelek otthon, akkor azert egy kisse csalodott lesz az ember. Lehet, hogy te olyanoknak meselted, akiket erdekelt es megjegyeztek, de en meg ilyennel nem talalkoztam. Es az itteni magyarok (akiket ismerek) nagyrésze is ugyanígy gondolja.
Azt nem mondtam, hogy újat nem nyújt az új közösség, de messze áll a kultúra olyan szintjétõl, ami nem csak magyar vidéken, hanem Europa mas orszagaiban van, mint pl Franciaorszag.
Az is lehet, hogy velem van a baj, es tul igenyes vagyok azzal, hogy erdekelnek a múzeumok, a színhazi elõadások, építészet, festészet stb. Itt Svédországban sajnos nem ezt értik a kultúra alatt.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-21 12:49   
2005-10-20 15:57, Magyar Lány:

Az, hogy magyarként élem a hétköznapjaimat, nem csak azt jelentheti, hogy tevékenykedek a magyar közösségekben, mivel otthon egy magyar, aki magyarként éli a hétköznapjait, nem muszaj tevékenykedjen...

Itt van a kutya elásva. Otthon. Igen, otthon nem kellett magyarnak lennünk, mert természetes volt, hogy azok vagyunk. Nem merült föl, milyen nyelven olvassunk, tévézzünk, rádiózzunk, mert éjjel-nappal lehetőségünk volt rá. Szinte csak arra. És a magyar közösségek? Hát kedves Magyar Lány, ha erdélyi vagy, akkor azért ezek a dolgok nem annyira evidensek, ott bizony mindig többet tettek - kellett, hogy tegyenek - az emberek a magyarságuk megőrzéséért. Ne érts félre, nem mások várták el tőlük, maguk várták el maguktól. Már aki igényelte. A többi beolvadt. Nincs ez másként velünk sem itt a külföldön, van, aki igényli, hogy megőrizze anyanyelvét, kultúráját, zenéjét, táncát, népének egyéb értékeit. Ők meg is tesznek ezért mindent, nézz körül, itt vannak közöttünk. Mások számára terhes kötelesség ez, ők beolvadnak, vagy legalábbis megkísérelik ezt.
Ez eddig magánügy. A baj ott van, amikor terítékre kerül, ki az "igazi" magyar, vagy az "én magyarabb vagyok, mint te" szöveg. A magyar bár melléknév, nem fokozható. A legnagyobb magyar címe is régesrég elkelt. Senki nem lesz jobb magyar attól, hogy másoktól sajnálja, megtagadja ezt a jelzőt. Nem lesz tőle magyar, csak magyarkodó. A MON-on mindenki magyar, az is, aki a magyaron kívül más nyelvet nem beszél, az is, aki gondolatait csak nehézkesen tudja kifejezni, az is, aki nyolc nyelven is megérteti magát. Te egy vagy közűlük és én is egy. Ez is egy magyar közösség, ahol tevékenykedni lehet. Tudósítani, tapasztalatokat megosztani, receptet cserélni, játszani, vidítani, bíztatni, egymás kezét fogni a bajban, karácsonyi meglepetést küldeni. Igaz, táncolni még nem de egyszer talán annak is eljön az ideje.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-21 11:54   
-
Az, hogy magyarként élem a hétköznapjaimat, nem csak azt jelentheti, hogy tevékenykedek a magyar közösségekben, mivel otthon egy magyar, aki magyarként éli a hétköznapjait, nem muszaj tevékenykedjen...

-

Kedves Magyar Lany,

koszonom a valaszod. Igen, igy ertem, de ahogyan felvetetted, azt hittem, valami ezektol eltero/ masabb. Ez viszont szerintem igaz a MON minden tagjara is - leghamarabb a forumtagsag is ezt igazolja.

Azt viszont sajnalom, hogy ugy erzed, nem nyujt a helyi kultura/ kozosseg ujat. A romaniai magyar szarmazasod pedig elmagyarazhato, nekem ilyen soha nem okozott problemat.

A magyar vonatkozasu tevekenyseget pedig azert kerdeztem, mert hiteltelen magyarsagrol beszelni tettek nelkul (ertsd magyarkodas).

Egyebkent egy MONos cikk, ajanlom olvasni, en ezen iras mindegyik mondataval egyetertek (ez is volt jelen topikban az egyik vitaindito iras):
http://www.magyaronline.net/cikk.php?id=116

Hunor

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-20 20:57   
Kösz a tippet, de hazautazásunkkor be szoktam vásárolni magyar könyvekbõl.
Másik kérdésedre válaszolva, de biztos jobb lenne otthon. Haza is akartunk költözni, ha nem is Erdélybe, de Magyarországra. Még eddig nem jött össze, mert aki munkát akart adni vagy keveset fizetett volna, vagy komolytalan volt. De a reményt nem adjuk fel.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-20 20:35   
2005-10-20 20:22, Magyar Lány:
-
Egyetemre járok teljes idõben, és nekem bõven elég az a svéd, amit egész nap ott beszélek és gyakorolok,...

Nem tudtam, akkor nyilvánvaló hogy vágyakozol a magyar szóra. Gondolom hogy a legtöbben itt a Mon-on ugyanez vonzza ide.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-20 20:29   
Az Ex Libritöl annyi magyar könyvet rendelhetsz amennyit akarsz. Nem kert ra senki hogy svedde valjal söt nem is leszel az .Csak azt nem ertem ha ennyire nem szereted itt miert vagy itt? Nem jobb akkor otthon ha ilyen honvagyad van?
Itt a cim : http://www.libri.hu
Jol mukodik en rengeteg könyvet rendeltem töluk.

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-20 20:22   
Én egy szóval sem mondtam, hogy nem tisztelem ezt az országot, de azért nem kell svéddé váljak.
Ha svéd lennék, biztos arra lennék büszke, hogy svéd vagyok. nem azt ecsetelem, hogy a magyar jobb, mint más, hanem azt, hogy aki magyar, az legyen magyar.
Nem vagyok idõmilliomos. Egyetemre járok teljes idõben, és nekem bõven elég az a svéd, amit egész nap ott beszélek és gyakorolok, és az a svéd, amit a kötelezõ olvasmányokból tanulok, amik nem szépirodalmi vagy meséskönyvek - elég nehéz nyelvezetüek. Ezek után azt hiszem érthetõ, hogy vágyom egy magyar könyvre, amit anélkül élvezhetek, hogy különösképpen gondolkodjak rajta.
(Ismerek olyanokat, akik egész nap svédül beszélnek egymással, gyerekeikkel, és úgy törik a nyelvet, hogy rossz hallgatni. Az egész nyelvtanulás nyelvérzéktõl is függ.)

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-20 19:26   
-
Kedves Magyar Lany,
Nyugaton élünk, ezek az országok befogadtak bennünket, megadták a lehetöséget, hogy újra kezdjük az életet, fontos hogy tiszteljük azt az országot hova a sors elsodort. Fontos a nyelv tanulása!
Magyar Lany, mondd, hogy halad a svéd nyelvtudásod? Ha 70%-ban magyar tv-t nézel, magyarul irt könyveket olvasol, magyar közösségben töltöd a szabadidödet. Akkor te idömilliomos vagy, ha eröd és idöd marad a svéd nyelv tanulásához. Öszinén megmondva, az elsö pár évben nagyon akartam a német nyelvet tanulni, de ha a Duna tv-t néztem volna, biztos nem tudtam volna a nyelvtanulás-gyakorlásban haladni.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-20 15:58   
2005-10-19 17:04, Magyar Lány:
-
>>Jól értem, hogy te arra gondolsz...

Nem.
Arra vagyok kivancsi, hogy latsz-e parhuzamot a Te gondolkodasod es a vitainditoban leirt jelenseg kozott? Igen vagy nem ? Ha meg is indokolnald, hogy miert igen vagy miert nem , remek lenne. Aztan megirom en is, hogy mi az en valaszom, de "ladies first".

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-20 15:57   
De ettõl függetlenül igen, tevékenykedem a magyar közösségben, mégpedig a néptánccsoport tagja vagyok (magyar néptánc )
Magyarokkal járunk össze, magyar tv-t nézek (70 %-ban), s ha magam választhatok olvasnivaló könyvet (nem az iskolam szabja meg), akkor azt magyarul olvasom, meg akkor is, ha idegen iroja van.
Most hirtelen nem jut eszembe mas, amit a magyar hetkoznapjaimrol irhatnek.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-20 00:26   
2005-10-19 22:25, xray:
-

Kedves xray,

ez a kerdes nem talal sem a topik, sem a temakor cimehez/ temajahoz, ezert javaslom, hogy az USA temakor alatti valamelyik new york-i vonatkozasu topikban ismeteld meg.

Vagy nezd meg a Magyar Haz honlapjat:
http://www.magyarhaz.org/

Udv,

Hunor

xray  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-19 22:25   
Tud valaki közelebbi infot 2005.ll.05- én tartandó összejövetelről amely a New York-i Magyar Házban lesz?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-19 17:38   
2005-10-19 17:04, Magyar Lány:
-

Kedves Magyar Lany,

egyebkent en egyetertek Veled, hogy ahhoz a hozzaszolasbol kiemelt reszhez nincs mit fuzni.

"Csak egyszerüen magyarnak érzem magam, és magyarként élem a hétköznapjaimat."

Ez viszont erdekelne: mit jelent, hogy magyarkent eled a hetkoznapjaid? Aktivan resztveszel es tevekenykedsz a magyar kozossegek eleteben? Vagy
A MONon van egyebkent egy szep iras, hogy mit is jelent magyarnak lenni kulfoldon - palyazatunk nyertese, Benedek Zsuzsi irta:
http://www.magyaronline.net/cikk.php?id=111

Azt hiszem, ez egy szep pelda, hogy mikent lehet magyar tevekenyseget vegezni kulfoldon.

Hunor

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-19 17:04   
Jól értem, hogy te arra gondolsz, hogy biztos azért nincsenek barátaim itt, mert utalják a magyarkodásomat?
Ha erre gondoltál, tévedsz. Szerintem a svéd ismerõseim 99%-a nem tudja és nem is érdekli, hogy mi is vagyok, mert amikor eleinte szóba került, hogy honnan jövök, nem tudtak felfogni, hogy akkor most román vagyok vagy magyar így a téma abba is maradt.
Engem nem úgy kell elképzelni, bámennyire is ez a kép alakult ki rólam, hogy megyek körbe és döngetem a mellem, hogy magyar vagyok. Itt ez volt a téma, azért írtam arról, hogy hogyan érzek ezzel kapcsolatban és hogyan cselekszem.
Nem hinném, hogy az itteniek unnak vagy leneznek engem, viszont én sok közöset nem fedeztem fel bennünk, tehát ezért ily kiábrándító.Csak egyszerüen magyarnak érzem magam, és magyarként élem a hétköznapjaimat.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-19 16:54   
A MON fo oldalan is ott van: "Mitol magyar a magyar" cim alatt.

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-19 16:10   
Mi a vitaindító cikk? A fórum íme?
És mi között kéne párhuzamot lássak: az én gondolkodásom és a cikk között?

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-19 08:54   
Segitek: nem latsz parhuzamot a rovat vitaindito cikkevel?

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 20:57   
Nem értem ezt a hozzászólást. Mit kellene rá írjak?

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 18:41   
2005-10-18 11:15, Magyar Lány:
-
>Erdekesen figyelem, hogy amikor en irtam a magyarsagomrol....

Talan ez volt az ?

"Nem szeretem a svedeket. Nincsenek barataim. En az eletemet nem a penz korul akarom lelelni, hanem valamit akarok csinalni, hogy ertelme legyen. Ugy erzem, itt nincs ra lehetosegem. Kulturabol semmit nem nyujt ez az orszag, jotekonysagbol sem"

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 12:44   
2005-10-18 12:23, Magyar Lány:
-
Máskulonben nem kaptam semmilyen emailt, milyen cimre kuldted?
-

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó