2019. december 08. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Miért fontos nekünk magyar kötődésünk? - Magyarnak lenni - Magyarkodni?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 12:23   
2005-10-18 11:39, poe:
-
Ám viszonylag kevesen vetemednek magyarságuk melldöngető bizonygatására.

-

Ez egyebkent erdekes tema.
Szerintem a kornyezet/ forma/ adott szemely teszi hitelesse/ hiteltelenne a magyar indentitas emliteset.

Hunor

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 12:23   
Nem hangsulyozni akartam a nevemmel, hanem pont általánosítani. (egy magyar lány)

Máskulonben nem kaptam semmilyen emailt, milyen cimre kuldted?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 12:11   
2005-10-18 11:54, perec:
Először kérem végezze el a dolgát a jakuzziban, amire felkértem ( remélem nem talál hűlt vagyis hűtlen férjet a vízben ...)

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 11:54   
2005-10-18 11:39, poe:
-
Ha a párom azzal lépne be az ajtón, hogy ő hűséges hozzám, rögtön nyomába uszítanék egy magándetektívet

Szólított valaki? Most éppen kedvező áron tudnék hűségről zengő férjek nyomába uszulni.

Perec
m. ny. bedolgozó

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 11:50   
2005-10-18 11:15, Magyar Lány:
-

"Erdekesen figyelem, hogy amikor en irtam a magyarsagomrol, akkor az en nevemmel voltattok megakadva, hogy azt hiszem, hogy ez a nev eleg s az ember magyar stb stb."

Kedves Magyar Lany,

a szokatlansag oka, hogy itt sokan sajat nevunk alatt irunk. Illetve itt a MONon mindenki magyar, ezert is lehet meg szokatlan, hogy valaki kulon kiemeli, hangsulyozza a neveben - bar ez csak szemelyes velemenyem.

"Most egy fresch nevu ir ugyanerrol, es az õ nevébe is beleköttök."

Ha szemelyeskednek, akkor azt irnam, hogy Te is lehetnel figyelmesebb, es hogy nem valaszolsz konkretan a Neked irt valaszokra, es neha-neha Te "csak ugy beszolsz". Szoval rendesebben valaszolva, semmikeppen sem tobbesszam, hanem egyedul Amadeus jelezte, hogy szokatlan a nevvalasztas, bar azt en is gondolom, hogy abban a kontextusban eleg bájos a nev valasztasa, valamint az identitas meghatarozasa ket angol szoval.

Kedves Fresch, egyebkent ne haragudj, hogy itt most a "beirasod hasznalodik" fel, de egyebkent ertem, hogy mit akartal kifejezni.

"Szóval nem írom körbe, de ez jellemzi a legtöbbeteket."

Es kedves Magyar Lany, irjal maskor is, a forumban jo a vita is, nembaj, ha nem ertunk egyet mindenben, az sem feltetlenul, ha semmiben, viszont altalaban konkretan a konkret valaszokra, es ne tereljuk a beszelgetest csak szemelyes, palya szelerol torteno bekiabalasokra.

Hunor

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 11:39   
Kedves Magyar Lány

Érdekesen (érdeklődéssel) figyelem, hogy minden alkalmat megragadsz az általánosításra és a negatív véleménynyilvánításra.
Pontosan erre a mondatodra gondolok: "ez jellemzi a legtöbbeteket" .
A Mon-nak több mint hatezer tagja van, ebből száznál is többen írnak ide rendszeresen. Én voltam olyan bátor, hogy megemlítettem, nickneved nem elég a magyarságod bizonyítására, ahhoz valami többet is fel kell tudni mutatni. Most Fresch kapcsán Amadeus reagált, de szintén nem a névre, hanem az ezzel összekapcsolt tartalomra. Sokan viselünk itt "külföldi" becenevet, ez nem is csoda, hiszen idegen nyelvkörnyezetben élünk, sokunk évtizedek óta. Ám viszonylag kevesen vetemednek magyarságuk melldöngető bizonygatására.
Ha a párom azzal lépne be az ajtón, hogy ő hűséges hozzám, rögtön nyomába uszítanék egy magándetektívet

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 11:24   
Kedves Magyar Lány!
Pár hete küldtem egy privát üzenetet tárhely ügyben, várom a jelentkezésedet.
Köszönöm.

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 11:15   
Erdekesen figyelem, hogy amikor en irtam a magyarsagomrol, akkor az en nevemmel voltattok megakadva, hogy azt hiszem, hogy ez a nev eleg s az ember magyar stb stb.
Most egy fresch nevu ir ugyanerrol, es az õ nevébe is beleköttök.
Szóval nem írom körbe, de ez jellemzi a legtöbbeteket.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 11:04   
2005-10-18 02:29, SOM:
-
Kedves Hunor,

Tudom már, hogy moderátorként sem igen szereted, ha fórumodon más, csiszoltabb, ismert és kedvelt egyéniségek gondolataival hozakodunk elő, egy-egy téma érdekesebb megvilagitását célzóan.

-
De, ilyen esetben (hozzaszolas resze) igen.

Hunor

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 02:29   
Kedves Hunor,

Tudom már, hogy moderátorként sem igen szereted, ha fórumodon más, csiszoltabb, ismert és kedvelt egyéniségek gondolataival hozakodunk elő, egy-egy téma érdekesebb megvilagitását célzóan. Mégis, utólagos megértésedet remélve, Faludy Györgyöt fogok idézni, tőle másolok be ide. Nem a netről -ott talán nincs is fent ez-, de a könyvéből. A "Jegyzetek az esőerdőből" cimű könyvét másért vettem ma újból a kezembe. Azért ugyanis, mert úgy emlékszem, mintha lenne abban egy nagyon érdekes kis jegyzet a magyar nyelvről, a helyesirásról. Azt kerestem (meg fogom találni..), és másra leltem elébb, valamire, ami a "magyarnak lenni"-hez is, és a "magyar névadás/név-viselés kulföldön"-höz is kapcsolható. Tudom, szövegrészből kiemelni szövegrészletet nem könnyű, és mégis megpróbálok lényegretörő lenni; - hacsak nem akarok egy másfél oldalnyit bepötyögni ( ki is rúgódnék innen, ejsze, azonnal... )

(Bp.-i XY) "N.N. érti és mégsem képes elfogadni álláspontomat (.. és) a magyarság dolgában. Tudomásul vette, hogy magyar vagyok (megjegyzésem: itt "vagyok" szót használ Faludy is - Hunor! -, de máshol, nem egyszer magyarázza mikéntis, igenis magyarnak érzi magát, bár fajilag zsidó), szivvel-lélekkel, mióta eszemet tudom, ébren és álmomban, örömben és bajban; (..) N. N. (..) 'nem tart igazán magyar költőnek', mint ahogy egyszer véletlenül kibökte."

Eddig az a részke, amelyet a 'ki a magyar' témához kivántam felhasználni, ha már rábukkantam. Ki a magyar tehát? Az, aki annak érzi magát. Aki az, szivvel-lélekkel, ...... örömben és bajban.

*
Es egy féloldalnyival odébb:
"Anglia messze elmarad Kanada mögött e téren is. András fiamat egész eddigi életén át égette a szégyenbélyeg, melyet Európa egyik legfülledtebben kispolgári és soviniszta országában az nyomott reá, hogy idegen nevet visel. A minap úgy segitett ezen, hogy felesége szűziesen angol családnevét kapcsolta a magáéhoz. Előzetesen azt ajánlottam néki: változtassa nevét McFaludy-ra. ("Not very funny, Dad" - válaszolta.)"

S bár itt vezetéknévre történik utalás Faludytól, ugyanaz lehet a helyzet keresztnévvel is. Ezért valóban jó meggondolni a névadást ott, ahol ellenszenvet válthat ki idegen név viselése.

Merészelem állitani, hogy itt Kanadában, ha hajlandó vagy betüzni a neved - s miért is ne tennéd?! -, akkor senkit az ég világon nem zavar még a legszebb magyar név sem. Olykor, tetszik is nekük a neveink különös csengése. Vancouver annyira multikúlturális város, hogy itt az lenne kirivó, ha nem igy lenne.

Ui: Faludy fent emlitett jegyzeteit itt, tőlem néhány mérföldnyire irogatta egy kis modern erdei hazikóban, a pompás, békés természet kellős közepén. Igen kedvelt könyvem még a Pokolbéli vig napjaim, és annak folytatása. OFF! Sorry!

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 08:29   
2005-10-16 01:58, hunor:
-
Kedves Hunor,

Érzésem szerint, úgy helyes az irásod, ahogyan helyesnek érzed azt.

Én magyarnak érzem magam, és jól megvagyok ezzel az érzésemmel.

Most megnéztem a cimet, és annak hármas gondolatára utalva vissza,
- Magyarkodni nem szeretek.
- Magyarnak lenni: boldog vagyok, mert olyan helyen élek, ahol nyiltan is magyarnak érezhetem/mondhatom magam.
- A magyar kötődést pedig fontosnak tartom, különösképpen itt a messzi távolban . Ezért is vagyok itt köztetek a fórumon, de helyi magyarokkal is van kapcsolatom (templom, baráti kör).

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 02:14   
Szerintem a baj nem az érzésekkel van, hanem azzal, hogy százalékban is ki akarjuk fejezni. És a 100-nál több nincs.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 01:58   
2005-10-16 01:53, SOM:
-

Hm, ebben van igazsag, de en ezt csak nem tartom a sajat esetemben erzelemnek, annal alapvetobb talan.

Bar itt erdemes lenne a Helyesen, magyarul alatt megvitatni az ertelmezest - nehogy ne ugyanarra gondoljunk.

Hunor

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 01:53   
De Hunor, ismered biztosan a dupla-mondást:
annak érzem magam, ami vagyok,
az vagyok, aminek érzem magam.

-ennek értelmében javitanod sem kell.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 01:48   
2005-10-16 01:44, SOM:
-
2005-10-16 01:15, hunor:
-
En is magyarnak erzem magam (..)

-

Bar az erzem magam kifejezest inkabb javitom, kifejezobb egyszeruen a "vagyok".

Hunor

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 01:44   
2005-10-16 01:15, hunor:
-
En is magyarnak erzem magam (..)

Én is.

Az identitástudat egy mély benső érzés. Szerintem, ilyen egyszerű a dolog.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 01:15   
Perec mond valamit, hiszen ez a meghatarozas tobb ertelemben is igaz lehet.
En is magyarnak erzem magam (nem szazalekban kifejezheto modon ), de azert nagyapo nagyapja meg csak csehul beszelt, meg voltak valami szaszok is, masreszrol meg szekelyek (nemesek es vitezek ), meg aztan ki tudja, nem-e huncutkodott meg valami masnemzetisegu jobbagy is a csalad korul parszaz eve, tehat vegyes vagyok en is.

Hunor

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-15 22:30   
Azt hiszem, majdnem mindannyian, akik ezt a fórumot látogatjuk, magyarnak születtünk és annak érezzük magunkat. Névválasztástól függetlenül.

A 100 %-k elgondolkodtat, mert én is ezt mondanám (tekintve az összes felmenöket, akikröl tudok), de ismerve a magyar történelmet, tisztában vagyok azzal is, hogy 100 %-os magyar nincsen. Mint ahogy semmilyen más 100 %-os nemzet nincsen (eltekintve gyéren lakott szigetektöl).

Kedves Fresch, gondolkodtál el már ezen? Szép a hazafiasság, de objektivitással egybekötve még szebb.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-15 22:13   
Ez igy igaz.
Megiscsak furcsa, hogy egy "100%-osan pure hungarian", akinek az "identitasa soha nem fog megvaltozni" önkent valaszt idegen nevet maganak.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-15 20:43   
Ha jól értettem Fresch üzenetét, akkor arról írt, minek érzi magát belülről. Ezt pedig szerintem mindenki maga tudja illetve dönti el, nem az a lényeges, hogyan hívják, vagy a felmenői honnan származtak.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-15 20:07   
2005-10-14 20:38, Fresch:
-
"100 % pure hungarian vagyok...Az identitásom soha nem fog megváltozni...magyarnak születtem, mindig is az maradok, és ehhez mindig ragaszkodtam."
-

Azon gondolkodom, milyen ösregi magyar nev a "Fresch"?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-14 22:58   
2005-10-14 20:38, Fresch:
-
Ezt nehéz elhinni ebben az állandó kárpátmedencei ezeregyszáz éves keveredésben.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-14 22:52   
Gratulalok Fresch nagy dolog hogy valaki "100%-os pure" magyar legyen . En nem vagyok az de nem banom

Fresch  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-14 20:38   
Sziasztok! 100 % pure hungarian vagyok, és mindig is az maradok-belülről. Az identitásom soha nem fog megváltozni. Bármi másra ez már nem mondható el, de mivel magyarnak születtem, mindig is az maradok, és ehhez mindig ragaszkodtam.

biologus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-08 11:40   
Ibolya

Szia,
En Lilleben elek vagyis tanulok, de szerintem jovore mar el fogunk koltozni a baratommal! Meg nem tudjuk hogy alakul a dolog! Amugy nekem a regi baratsagok meg mindig megvannak es az a legerdekesebb hogy amikor 3 honap utan talalkozunk ott folytatjuk ahol abbahagytuk! Persze hogy a baratsag sajnos megvaltozik es mivel nincsen napi kapcsolatunk ezert nem lesz ugyanolyan! Az e-mailek pedig nem olyanok mintha szemelyesen talalkoznank! En amugy eleg nyitott vagyok es tarsasagban nem huzodok el es nem zarkozok be! Megis itt valahogy nem jutunk egyrol a kettore! Egy buliban jol erzem magam es sok emberrel elbeszelgetek de nekik ennyi! Utana nincs szukseguk baratokra! Sokszor hallottam mar a franciaktol hogy nem szeretnek uj tartos baratsagot kialakitani mert megvannak a regiek es nincsen szukseguk ujra!
Na erre mit mondjak? Egy ido utan feladja az ember sajnos! Persze nem mindenki ugyanolyan!

Remelem sikerul azert a talalkozas es talan minden ugy fog alakulni mintha mi sem tortent volna!

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 21:25   
2005-09-30 19:32, biologus:
-
Csak éppen egy nagyon fontos dolgot felejtesz el: nem ugyanaz évente néhány napot (esetleg hetet) Mo.-on tölteni, vagy folyamatosan ott élni.
De ez mindenhol igaz. Gondolj csak bele, turistaként mindenkinek tetszik Franciaország, de Neked, aki ott élsz, nem...

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 20:39   
2005-09-30 19:42, biologus:
-
"Viszont egyre nehezebb igaz baratokat talalni!Talan ez hianyzik a lagjobban!Minden regi baratsag otthon maradt es hiaba levelezunk es beszelunk az nem ugyanaz..."

Tudod, az elejen en is nagyon maganyos voltam. De idöközben tapasztaltam, hogy magamon mulik minden. Pozitivan kell hozzaallni a dolgokhoz, es megprobalni mindenböl a legjobbat kihozni. Egyebkent nem biztos, hogy a regi baratsagok megmaradtak volna ha otthon maradsz. A hetköznapok rohanasaban, a mindennapos megelhetesi harcban elhalvanyodnak az emberi kapcsolatok is.

üdv
ama

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 20:07   
2005-09-30 19:42, biologus:
-
Kedves biologus,

Amugy soha nem terveztem es nem is almodtam volna hogy Franciaorszagban fogok elni.
-
Fiatalkoromban, barátnöm sokat járt ki Németországban, Franciaországban. Mindig mondta hogy akárhova de soha nem menne ki németországban. Annak idején nem is gondoltam rá hogy én is majd kivándorolok. Ö Párizsban él, én meg Münchenben. Nemrég találtuk meg egymást az internet segitségével. Tervezünk egy találkozást valamikor a jövö évben, de attol tartok hogy mind a ketten ebben az idöben nagyon megváltoztunk.
Te hol élsz Franciaországban?

biologus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 19:42   
Kedves,

"ezt hìvjàk ùgy hogy honvàgy. Ellenben azzal amit a logika diktàl - hogy minnèl tovàbb èlsz kulfoldon, annàl jobban megszokod ès csokken a honvàgyad - ez a honvàgy az esetek tobbsègèben csak egyre erosodik az èvek soràn...
Sokan sokfèlekèppen pròbàlnak megkuzdeni a honvàggyal, az egyik jàrhatò ùt tudatosan àpolni a magyarorszàgi rokoni ès baràti kapcsolatokat ès megorizni az anyanyelvet...
Egyik sem konnyu feladat... de hosszu tàvon kifizetodo... "

Koszonom szepen de ezzel mind tisztaban vagyok!:-)Mint irtam soha nem akartam elhagyni az orszagom!Mindig is szeretni fogom Magyarorszagot!Evente 4 szer jarok haza es napont beszelek a csaladommal es a baratokkal!Hala istennek nagy a csaladom es ok is voltak mar nalam itt kint!Viszont egyre nehezebb igaz baratokat talalni!Talan ez hianyzik a lagjobban!Minden regi baratsag otthon maradt es hiaba levelezunk es beszelunk az nem ugyanaz...Na de errol nem kell regenyt irni
Na es mielott valaki megkerdezi miert jottem akkor ki?Szoval ez egy hosszu tortent:SZERELEM
Amugy soha nem terveztem es nem is almodtam volna hogy Franciaorszagban fogok elni hogy egyszer el fogom kezdeni tanulni a francia nyelvet...

biologus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 19:38   
Amadeus

"Az 51 eletevemböl 32 evet külföldön eltem le. Sehol sem ereztem magam "itt" vagy "ott", mindenhol OTTHON voltam, hiszen az otthonom ott van, ahol azt megteremtem magamnak."

En is igy indultam!:-)Azert szerintem a mostani Franciaorszagban eleg nehez olyan OTTHONT teremteni mint amit Magyarorszagon tudnek!Szeretem ezt az orszagot hiszen mint mindenhol itt is vannak elonyok (na es persze hatranyok)!En soha nem akartam elhagyni az orszagom orokre,ezt azert hozza kell tennem!Szeretnek sok helyet meglatogatni de nem tudom elkepzelni hogy egyszer orokre letelepdjek egy masik orszagban!Persze soha nem lehet tudni mit hoz a sors...

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó