2019. december 09. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Miért fontos nekünk magyar kötődésünk? - Magyarnak lenni - Magyarkodni?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 következő lap )
 biologus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 19:32   
Salaj

Most voltunk nyaron Magyarorszagon es nagyon is jol ereztuk magunkat!Sok a kulfoldi de ok nem orokre jonnek,altalaban diakok!Szoval ne haragudj de az meg kulon elmeny volt a baratom es a testvere szamara hogy Budapesten ejszaka utazhatunk busszal es akar setalhatunk is nyugodtan mert nagyon sok olyan resze van a varosnak ahol senki nem fog beledkotni!En egy kisvarosban elek itt kint es 2 eve nem voltam igazan sehol!8 utan metroval veszelyes!Sotetedes utan setalni eletveszelyes!Rendoroket erdekes itt nem latok csak a mentot hallom!:-)
Szoval en meg mindig azt mondom hogy imadok hazamenni es az osszes francia akit ismerek imadja a hazamat es szivesebben elne ott!

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 19:05   
2005-09-29 19:40, ibolyai:
-
Amerikaiak kozott elek masfel evtizede, eletfenntartasi kenyszerbol sokat valtoztam hogy alakuljak hozzajuk. Amikor amerikai kozossegbe megyek a tapasztalataim teljesen masak. Ok nyiltak, nyitottak, kedvesek, erdeklodnek irantam, magukrol is beszelnek es alkalomadtan hosszabb kapcsolatra is nyitottak.
-
Ibolya, mégis valahogy szerencséd van. Nyiltság, nyitottság a németeknek sem erényük, de akad imitt amott barátságos, segitökész bennszülött is, de ez kivétel !
Akaratunk ellenére is változunk, más környezetben vagyunk és ezt el kell fogadjuk, elvégre a mi akaratunkbol vagyunk „kint“. Ezért meg kell tenni mindent ahoz hogy a helyi életmodhoz alkalmazkodjunk hanem kívülállóknak maradunk.

tulipán  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 18:26   
2005-09-30 18:10, tulipán:
-

szia. Tudod én magyar vagyok és szerintem mi is nyitottak vagyunk csak kicsit fásultak tudod akinek sok problémájavan az bezárkozik ne hogy mégjobban bántsák aki már csekket kér az csak a pénzre megy és nem lessz igazi barát. Remélem ezzel nem bántottalak meg. Remélem válaszolsz nekem.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-29 19:40   
Enora: "Mindenféle nemzetiségű barátom volt, magyar azonban csak egy. És ez az állandó gyűlölködés eredménye.".

Enora bejegyzesenek kapcsan megemlitem hogy nekem is nehezsegeim vannak magyar baratokra szert tenni - Washington DC ben elek, olykor elmegyek az itteni magyar talalkozokra mint peldaul filmvetitesekre a Kossuth hazban vagy a kovetsegi rendezvenyekre, picnic-re. Meg templomi rendezvenyekre is eljutottam.

Valahogy soha nem sikerult senkivel kapcsolatot teremtenem pedig ilyenkor ez nalam a cel. En csak vigyorgok jobbra, balra, bemutatkozom a mellettem uloknek (azoknak akik csak lazan elutasitoan merevek nem tulzottan es rendithetetlenul elutasitoak), amikor a helyzet azt adja, kiirom a csekket is. Ki szoktak valtani. Senki meg kedvesen ram vissza nem mosolygott. Soha senki koszono levelet nem kuldott a penz adomanyok miatt pedig szorgalmasan felirtam a nevem a bemutatkozo listara. Sot, a fenti panaszom egyszer felirtam a Mon USA-ra is.

Amerikaiak kozott elek masfel evtizede, eletfenntartasi kenyszerbol sokat valtoztam hogy alakuljak hozzajuk. Amikor amerikai kozossegbe megyek a tapasztalataim teljesen masak. Ok nyiltak, nyitottak, kedvesek, erdeklodnek irantam, magukrol is beszelnek es alkalomadtan hosszabb kapcsolatra is nyitottak. Ezt szeretnem a magyaroknal is elerni es fajo pontom hogy nem sikerul.

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-29 11:14   
2005-09-27 17:04, biologus:
-
En Franciaorszagban tanulok es elek mar 2 es fel eve!Hianyzik a csaladom es persze a sok sok barat is akiket otthon hagytam!Miota itt elek tudom milyen jo dolgunk van otthon Magyarorszagon!...

Kedves,

ezt hìvjàk ùgy hogy honvàgy. Ellenben azzal amit a logika diktàl - hogy minnèl tovàbb èlsz kulfoldon, annàl jobban megszokod ès csokken a honvàgyad - ez a honvàgy az esetek tobbsègèben csak egyre erosodik az èvek soràn...
Sokan sokfèlekèppen pròbàlnak megkuzdeni a honvàggyal, az egyik jàrhatò ùt tudatosan àpolni a magyarorszàgi rokoni ès baràti kapcsolatokat ès megorizni az anyanyelvet...
Egyik sem konnyu feladat... de hosszu tàvon kifizetodo...

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-27 21:37   

"Inkabb erzem magam valamelyik arab orszagban mint a franciak kozott"
---------
Az 51 eletevemböl 32 evet külföldön eltem le. Sehol sem ereztem magam "itt" vagy "ott", mindenhol OTTHON voltam, hiszen az otthonom ott van, ahol azt megteremtem magamnak.

ama

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-27 17:28   
-
...A baratom azt imadja Magyarorszagban (a kedvessegunk es vendegszeretetunk mellett),hogy csak magyarok vannak!...

Elég régen járhatott Mo.-on...

biologus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-27 17:04   
Nincsen kedvem vegigolvasni az egesz forumot!En Franciaorszagban tanulok es elek mar 2 es fel eve!Hianyzik a csaladom es persze a sok sok barat is akiket otthon hagytam!Miota itt elek tudom milyen jo dolgunk van otthon Magyarorszagon!Persze megeszerettem Franciaorszagot is de sajnos ez az orszag eleg rossza "labakon all"!Inkabb erzem magam valamelyik arab orszagban mint a franciak kozott!Mondhatom szornyu!Remelem ez soha nem fog megtortenni Magyarorszaggal!A baratom azt imadja Magyarorszagban (a kedvessegunk es vendegszeretetunk mellett),hogy csak magyarok vannak!Soha nem gondoltam volna hogy valakinek ez fog tetszeni az en kis orszagomban!:-)Amugy lehet semmi koze ennek ami irtam a forum temajahoz....
Van itt valaki aki esetleg Lille ben lakik vagy tanul?

enora  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-27 08:11   
A magyarkodáshoz szeretném hozzáfűzni, szerintem ki magyar.
Aki annak érzi magát.
Kedvesem Franciaországban született, gyermekkorában a magyar nyelvet sem beszélte. Most 48 éves, és egyetlen célja, hogy "haza", Magyarországra költözzön. Mert a magyarokat szereti. A természetüket, a gondolkodásukat.
Én ezt tartom természetesnek. Véleményem szerint politikát belekeverni abba, hogy minek érzem magam, elég nagy ostobaság.
Éltem már külföldön régebben is. Mindenféle nemzetiségű barátom volt, magyar azonban csak egy. És ez az állandó gyűlölködés eredménye.

Leiningen  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 23:51   
Jenő augusztus 16-i hozzászólásához csatlakoznék. Családommal ott voltam a Mattsee-i ünnepségen. A baráti körömnek csak úgy mesélem el, hogy ez az ünnep nem a Szent Koronáról szólt, hanem arról, hogy ki a nagyobb magyar.
Az amerikaik előtt talán nem kellett volna úgy hajbókolnunk, de az jutott eszembe, hogy a jelenlévőkből sokn eddig az oroszok előtt másztak a porban, most az amerikaik előtt, végülis mindegy ki van ott...
Maga az ünnepség szép, megható...lett volna, ha: lett volna előre egy forgatókönyv, melyben megtervezik, hogy mi mi után és ki ki után fog következni. Talán akkor nem kellett volna jó fél órát várni a főtéren a zenekarra... Aztán ha a részleteket is átgondolták volna és nem csak úgy spontás alakul Pl. a zászlóknak a Szózat alatt tisztelegni illik és nem elvonulni. Aztán a legnagyobb csapás szerintem a himnusz eléneklése volt. Nagy magyar(kodó) hölgyek és urak! Az nem bűn és nem baj, ha valaki hamisan énekel. De ilyenkor nem kellene vezető szólistává előlépni és a magnóról bejátszott himnusz előtt és után is több szólamban, KÁNONBAN elkántálni a magyar himuszt, mint valami kocsmai kesergőt. Mert a külföldiek nem értik, hogy ez mi, akik meg értik, lehet, hogy szégyenkeznek mások helyett.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 23:30   
2005-09-22 15:15, Magyar Lány:
-
Èn úgy érzem fontos megõrizni azt, hogy honnan jöttünk, és továbbadni. Ezt pedig csak abban látom megvalósulni, ha az ember nem keveredik.
-
Azt hiszem, ha az álalad nagyra tartott ősök is így gondolkodtak volna, Te ma nem lennél. Az egész Kárpátmedence egy nagy keveredés. Aligha találni embert, aki a honfoglalásig vissza tudná vezetni magyarságát. (És már a honfoglalók is keverékek voltak a kazár birodalom, Etelköz, Magna Hungaria, etc. évszázadai és népei következében.) És nem csak a papírok hiánya miatt, hanem mert a kún, böszömény, jász, szász, román, cigány, zsidó, német, szlovák, szerb, ruszin, orosz, hellyel-közzel francia, angol, .... és sorolhatnám a föld összes nemzetiségét "bekavarás" miatt nincsenek színtiszta magyarok. Különben mindannyiunknak ma is még mongol vágású szeme és fekete haja lenne.

Különben itt egyáltalán nem kell azonos nézeteket vallani. Gondold el, milyen unalmas lenne a társalgás! Vitatkozni csak ellenvélemény esetén lehet. Én inkább izgalmasnak találom, hogy hirtelen mennyi reakciót váltottál ki elkötelezetten kifejtett nézeteiddel.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 16:30   
Tudom ez offolas de: te magyar lany nem rossz helyre jöttel ide Svedorszagba magyarkodni? Ezt nem értem. Semmi gondom azzal amit mondasz, nagyon szep es nemes cél ha magyarkent akarsz elni nem akarsz keveredni, de itt nagyon nehez lesz ezt megvalositani. Valahol ugy érzem hogy ez visszaélés ezzel az orszaggal szemben ahol helyet kaptatok hogy eljetek . Itt ahol a multikulturalis es szegregaciomentes tarsadalomrol almodoznak az emberek ez szerintem nem passzol.
Milyen könnyu ebben a tolerans orszagban ezt tenni ,miert nem tetted ezt meg Erdelyben? Kokarda, zaszlo , nevvalasztas? Szerintem eleg idejetmulta dolgok mikor Europaban hatarokat törölnek el .

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 15:37   
2005-09-22 15:15, Magyar Lány:
-

Kedves Magyar Lany,

a velemenyek kulonbozosege, esetleges hevesebb valaszok miatt nem szukseges elkoszoni a forumtol. Ez elofordulhat mindenhol, elenkiti is kicsit a hangulatot.

"Csak egy kicsit bõvebben kifejeztem a mondanivalómat."

Erre azert kerdeztem ra, mert szerintem a beidezett resz egyaltalan nem takarja, meg sem kozeliti azt, amit Te kerdeztel, pl. hogy szegyen, haborus bunosnek szamitana, stb... bar ezt nyilvan kifejti a szerzo, ha meg jar erre, de szerintem egy egyszeru tenyleirasnal nem tobb.

"A nevem jelképezi, hogy ki vagyok, a kokárdát én is ünnepkor teszem ki."

Kokardat en is tettem ki. Sot, ha a csiksomlyoi bucsukon hazaknal latom, ott abban az esetben akar letjogosultabbnak erzem, mint magyarorszagi epuleteken - elozonel ismerem az erzelmi toltest.

"Magyarnak születtem, külföldön élek, de az élettársam magyar, a gyermekeim magyarok lesznek, és ha minden jól megy magyar földön fogok majd élni. Nekem ez fontos, másnak nem."

Ez szep dolog, de pl. tudatos volt kulfoldon magyar par valasztasa?

"Èn úgy érzem fontos megõrizni azt, hogy honnan jöttünk, és továbbadni. Ezt pedig csak abban látom megvalósulni, ha az ember nem keveredik."

Ezzel itt azert nem ertek egyet, mert a forumban is van pelda ra, hogy magyar-mas nemzetisegu szulo gyereke mikeppen viszi tovabb magyar kotodeset.

"De biztos itt mindneki másképp látja, és én vagyok most a gonosz, akinek nincs rózsaszín véleménye a nagy nyugatról és a globalizmusról."

Neeeeem, de ez utobbi ketto honnan jon ide

"ÙGy látom, hogy véleményt is úgy lehet csak mondani, hogy az embernek tudományos, jól megalapozott válasza van mindenre, másképp jön a kommentár."

Nezd, nyilvan mindenki mashogy szeret beszelgetni, en speciel nem szeretek olyan velemenyre reagalni, olyanon gondolkodni, melyben nem vagyok biztos.

"Azt hittem itt az emberek beszélgetnek, és eltérõek a vélemények. De tévedtem, nem szabad másképp gondolkozni, mint a többség."

Szabad. De szerintem mindenhol az a biztos, ha barmilyen allitas (tenyre vonatkozoan) alatamasztott.

Hunor

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 15:15   
"Igazi felvidéki magyarnak érzem magam, igyekszem támogatni a magyar kultúrát (na meg egészében a kultúrát), nem hordok kokárdát - még a nemzeti ünnepeken sem."

Erre reagáltam.
Csak egy kicsit bõvebben kifejeztem a mondanivalómat.
A másik dolog, pedig nem a magyar beceévemmel és a kokárda mindenkori kitüzésével maradok meg magyarnak, vagy valami hasonló, ahogy az elõbb írták.
A nevem jelképezi, hogy ki vagyok, a kokárdát én is ünnepkor teszem ki. Magyarnak születtem, külföldön élek, de az élettársam magyar, a gyermekeim magyarok lesznek, és ha minden jól megy magyar földön fogok majd élni. Nekem ez fontos, másnak nem. Èn úgy érzem fontos megõrizni azt, hogy honnan jöttünk, és továbbadni. Ezt pedig csak abban látom megvalósulni, ha az ember nem keveredik.
De biztos itt mindneki másképp látja, és én vagyok most a gonosz, akinek nincs rózsaszín véleménye a nagy nyugatról és a globalizmusról. ÙGy látom, hogy véleményt is úgy lehet csak mondani, hogy az embernek tudományos, jól megalapozott válasza van mindenre, másképp jön a kommentár. Azt hittem itt az emberek beszélgetnek, és eltérõek a vélemények. De tévedtem, nem szabad másképp gondolkozni, mint a többség. Ezennel elköszönök tõletek.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 08:47   
2005-09-21 11:49, Magyar Lány:

-

Most nem értem, aki kokárdát hord az háborús bünös? Miért nem teheti ki az ember büszkén a mellére a kokárdát? Minden nyugateurópai országban az emberek kiakasztják a saját nemzeti lobogójukat az ajtajuk elé, a kertjük végébe, csak a magyar szégyenkezik a sajat nemzeti lobogólya miatt.

-

Kedves Magyar Lany,

en egyetertek az elottem szolokkal, viszont az nagyon erdekelne, hogy honnan vetted a kerdesekben foglalt allitasaid? A MONon megcsak hasonlot sem olvastam, de mashol sem igazan.

Hunor

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-21 22:51   
Különben is. Mindenki beleszületik egy nyelvi kultúrába. Ez inkább egy felelősséget ró ránk, azt a kötelezettséget, hogy őrizzük, fenntartsuk és ha van hozzá tehetségünk fejlesszük az anyanyelvi kultúránkat.

De nemcsak ezt. Ezek a nyelvi kutúrák óriási értékeket halmoztak fel, amelyek közös kincsünk is. Nagy bűnt követ el az, aki nincs tekintettel a másik nyelvi kultúrájára és nem védi azt.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-21 22:38   
Nekem furcsa volt, amikor Svájcban a zöldséges bódén megláttam a svájci zászlót. Az meg egyenesen visszatetsző volt, amikor a francia hazafi baszk sapkában, feltűzött kitüntetéseivel árulta a görögdinnyéjét a talicskára kitűzött hatalmas trikolór alól. Lehet, hogy ott ez nem visszatetsző.

Mi magyarok azt hiszem bensőségesebb kapcsolatban vagyunk a szimbólumainkkal. Nem szeretjük a hivalkodást velük, cégérnek használni meg roppant elitélendő lenne.

Ettől persze nem vagyunk kevésbbé magyarok.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-21 18:02   
Kedves Magyar Lány

Irigyellek, hogy magyarságod megőrzéséhez csak ennyire van szükséged: egy "magyar" nick és egy kokárda. Sokan évtizedek szívós munkájával ápoljuk anyanyelvünket, otthoni kapcsolatainkat, hagyományainkat. Mindezekhez nekem sem kell a zászló, nem azért, mert szégyellem, hanem mert az nem hétköznapra való. Néhány éve én is elborzadtam egy pesti péknél, amikor a 2 zsemlémet nemzetiszínszalagos, címeres papírzacskóban kaptam. Reszketve gondoltam rá, hogy hamarosan a WC-papíron is ez köszön majd rám. Szerencsére kissé visszaszorult már ez a dizájn, ám sok árucikktől még mindig sajnálom szép hazánk zászlaját.
(Lehet az ember keresztény, mégsem tűz méteres keresztet a háza elé a kiskertbe, mindennapi kenyerét sem Jézusos zacskóba teszi.)
Tehát nem a szimbólummal van bajunk, hanem a szimbólum elértéktelenítésével. Remélem, érzed a kettő közti különbséget

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-21 15:21   
2005-09-21 15:10, Magyar Lány:
talán azokhoz tartozol, aki külföldön az utcán fél magyarul beszélni, nehogy lenézzék.
-
Soha nem féltem senkitöl, csak a butasàgtol irtozok!
A magyar beszédemért pedig csak tiszteletben volt részem!

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-21 15:10   
Hát látom neked elõbb az tünik fel, ha valaki véletlenül elír valamit. Na mindegy, nem térek ki erre a részletre, ha már te ilyen kicsinyes vagy.
Az ember mindrnre büszke lehet, mi az hogy nem? Ha én büszke vagyok a magyar õseimre, akkor kiteszem a kokárdát ünnepkor, vagy akármikor, mert jogom van hozzá és tetszik. Amerikában, Németországban, Svédországban, és biztos máshol is egész évben áll a zászló a ház elõtt, miért ne lehetne ez Pesten is? Vagy akárhol máshol. Vagy szégyellnünk kell? Nem azért teszem ki a kokárdát, hogy mást , külföldit érdekeljen, hanem magamért. De úgy látszik, te azt nézed ki mit mond, és talán azokhoz tartozol, aki külföldön az utcán fél magyarul beszélni, nehogy lenézzék.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-21 13:58   
2005-09-21 11:49, Magyar Lány:
Sokféle gólyàrol hallottam màr de lobo-gólyàrol még nem, erre aztàn büszke lehetsz! Egyébként az ember àltalàban a sajàt teljesitményeivel büszkélkedhet, ha kedve tartja, vagy még azzal sem, ismerve mindennek relativ mivoltàt.
Végül, annyira feledékeny nem vagyok, hogy ne tudnàm kokàrda nélkül is, miféle nemzethez tartozom, és màs meg nem kivàncsi rà, ha elég értelmes. Màrcius 15.- én örültünk a kokàrdànak, de az ünnepi viselet volt, miért ne? De egész évben???? Azt hittem nem làtok jól, mikor elöször ezt Pesten làttam!

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-21 11:49   
Most nem értem, aki kokárdát hord az háborús bünös? Miért nem teheti ki az ember büszkén a mellére a kokárdát? Minden nyugateurópai országban az emberek kiakasztják a saját nemzeti lobogójukat az ajtajuk elé, a kertjük végébe, csak a magyar szégyenkezik a sajat nemzeti lobogólya miatt.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-30 10:59   
2005-08-20 20:33, Mesuga:

-Szia Csilla,
szeretnék gratulàlni nagyszerü làtàsmododhoz és örülök annak, hogy igazolodott az a nézetem, miszerint nem a különbözö népek és nemzetek között van gyülölködés, meg nem értés, hanem ostoba, hatalomravàgyo, torzult lelkületü emberek csoportja szitja az ellentétet a sajàt érdekében és kielégülésére.En azt mindig pozitivumként éltem àt, hogy minden dédszülém màs nemzetiségü, ezért magamat europainak neveztem magyar anyanyelvvel és kulturàval. Ez nem zàr ki, és nem tartja magàt különbnek, inkàbb mindegyikhez tartozonak, tehàt lehettem volna szlovàk, német...Svàjcban az egymàsmellett élés és kölcsönös megbecsülés természetes.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-20 22:51   
2005-08-20 20:33, Mesuga:

Igazi felvidéki magyarnak érzem magam, igyekszem támogatni a magyar kultúrát (na meg egészében a kultúrát), nem hordok kokárdát - még a nemzeti ünnepeken sem, dávid-csillagot sem és semmi bajom a szlovákokkal, nagyon élvezem a kultúrák keveredését.

Kedves Csilla !

Gratulalok Neked es szuleidnek, hogy megtanultad/ megtanitottak ilyen jozanul elfogadni a hovatartozasodat.
Minden jot kivanok.

Szeretettel,
fellegvar

Mesuga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-20 20:33   
Szlovákiában születtem élek, bár most Izraelből irok és sajnos nem találom a hosszú ,,i" betűt, elnézést. A felvidék egy nem kimondottan magyar városában nőttem fel, magyar óvodába és alapiskolába jártam, de a közép- és főiskolai tanulmányaimat már szlovák nyelven folytattam, mert ilyen irányultságú (képzőművészeti) magyar iskolák nincsenek Szlovákiában, ami ugye teljesen érthető. Mindezt csak azért irtam le, mert édesanyám, aki magyar, annakidején egy szlovák, ráadásul zsidó úriemberhez ment férjhez. Aki ugyebár az édesapám. Nagyon törte a magyart, erre emlékeztetnek a régi hangfelvételek is, mégsem volt soha kérdés, hogy milyen tannyelvű alapiskolába irassanak. A vallás kérdését nem firtatták, idővel úgyis mindenkiben kialakul a saját világképe. Anyukámmal csak magyarul beszélek, apukámmal is főleg, mert gyönyörűen megtanulta a nyelvet, az itteni rokonaimmal magyarul, szlovákul, angolul és egy kicsit ivritül, ezt a nyelvet még csak most tanulom. Soha nem származott valódi hátrányom a nemzetiségemből, a rossz, fájdalmas tapasztalatok csak megerősitettek. Igazi felvidéki magyarnak érzem magam, igyekszem támogatni a magyar kultúrát (na meg egészében a kultúrát), nem hordok kokárdát - még a nemzeti ünnepeken sem, dávid-csillagot sem és semmi bajom a szlovákokkal, nagyon élvezem a kultúrák keveredését. Ez csak egy pici biztatás szeretett volna lenni a vegyesházasságban és/vagy külföldön élőknek, hogy egy családban mindenki természetes módon megtanulhatja a másik és az ország nyelvét. Polák Csilla

Jacks  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-19 20:36   
Utóiratként - és Jenö vigasztalására - szeretném felhivni a figyelmet a "semagyarok" honlapjára: http://semagyarok.homestead.com/
(Talán nem mindenki ismeri). Érdemes megnézni, már a cimlapon balra olvasható Kaskötö István verse miatt is.

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-19 15:51   
Ez a szelsoseges vilagnezet fuggetlen a politikai partallastol. Ok a teljes politikai spektrumon helyezkednek el a szelsobaltol a szelsojobbig, barhol ossze lehet futni veluk.

eötvös  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-19 12:06   
Szia Jenö!
Olvasva az élményedet a Szt. Korona ünnepségen, igencsak lelombozott. Nem csak azért, mert igazolta a korábban leirt vitainditó hozzászólásomat, de azért is és föképen azért, mert az emlitett magyarkodóban megismerhettél egy típust, amelyik sajnos mind inkább elszaporodik Mo.-on. Ezzel a - mondhatjuk - tarthatatlan viselkedési móddal demonstrálják ezek az urak (és nem ritkán hölgyek) az un. jobboldaliságukat, amivel a polgári oldalt igyekeznek támogatni. Nem veszik észre, hogy magatartásuk a polgári világnézettel, a polgári erényekkel még köszönö viszonyban sincs! Igy többet ártanak, mint használnak. Egyet azonban biztosan elérnek: stabilizálják a magyar társadalom megosztottságát.

eötvös  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-19 11:53   
2005-08-16 18:22, Jenö:
-

Hallo Jenö,
a szivemböl beszélsz, ugyan ezt irtam a vitainditóban.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-19 09:42   
Bobo , ugy van hogy irod a magyarkodokat egy kupacban talaljuk meg barhova megyunk. Nincsenek sokan de ök a leghangosabbak. A szomoru hogy jarnak haza is es sajnos teves kepet adnak uj hazajukrol is meg az ottani eletröl. Elszomorito,mert sok ember hisz nekik es termeszetesen a többiek szenvednek emiatt. Mar maga az a teny hogy sokan nem tanuljak meg az orszag nyelvet, vagy alig- szerintem azt a falcs kepet mutatja miszerint az ember nyelvtudas nelkul csak a magyar nyelvvel boldogulhat, pedig tudjuk nem igy van.
En sokszor elgondolkodtam ezen a rovatcimen .
Hiszen egy maximum ket generacio kepes megtartani anyanyelvet az uj hazajaban. Termeszetesen vannak kivetelek. Meg kulonbozo feltetelek, ha nagyobb szamban elnek magyarok köröskörul talan könnyebb.
Elnezem az itteni magyarsag helyzete hogyan alakul. A masodik generacio vagyis a gyerekek bizonyos korig meg beszelnek magyarul de egymas közt nem, kenyelmesebb nekik svedul tarsalogni, jatszani. Azt hiszem mi akik ugy döntöttunk hogy kivandorolunk -bevandorolunk szamolnunk kellett azzal hogy uj közegben uj nyelvet hasznalva elunk tovabb. A magyarkodassal meg csak elzarjuk magunkat az emberektöl , mert ki akar baratkozni olyannal aki azt tartja magarol: ö a legugyesebb, legjobb, legokosabb

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó