2019. december 14. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Miért fontos nekünk magyar kötődésünk? - Magyarnak lenni - Magyarkodni?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 következő lap )
 bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-18 22:02   
Amit Jeno leirt, az a normalis ,kifejlett, erett magyarkodas. Lattuk,hogy egy tulfutott patriotizmussal kezdodik es hova tud fejlodni. Magyarkodonk egyebkent nem beteg,serult vagy szenilis, csak egy kisse atmosodott a tudata, szelsosegesse valt a vilagnezete. Demonstraltam az utat is, amelyen haladva meg lehet szabadulni az ilyen komaktol. Legfokeppen nem szabad vitatkozni velunk es megprobalni meggyozni oket. Az o vilagkepuk egyszeru,mindenre ad nekik valaszt. Az egyes szam jellemzi oket: Magyarorszagon kivul nincs elet, ha van is elet,az nem olyan mint ez. A vilag a magyarokbol es ellensegeikbol all:"aki nincs ellenunk, az velunk van, aki pedig nincs velunk,az ellenunk van". Tevedhetetlenek, csak a dogmaikat, teveszmeiket ismetelik, a vegen mar el is hiszik az osszes marhasagot. "Nem baj ha hazugsag, csak sokszor kell elismetelni, majd elhiszik". Mindenutt kutatjak es megtalaljak a magyarok ellen osszeeskuvoket.
Mindegyik elhivattott hivoje a rendteremtes szuksegessegenek. Nagyon szeretnek szerepelni a magyar elet szinpadan. Ezert tunik Jacks-nek ilyen oriasinak az aranyuk. valojaban szerintem meg az egy szazalekot sem erik el a nyugat-europai magyarsag koreben es egyre fogy a szamuk, ahogy a temetok telnek.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-17 20:48   
2005-08-16 18:22, Jenö:
-
A Duna-TV állítólag közvetített is valamit belöle (sajnos nincsen szatellitem).

-

Kedves Jeno,

udv a MONon!

Magyar adasok, musorok vetelevel kapcsolatosan itt olvashatsz:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=592&forum=75&266

Szinten eme temakor alatt talalhato magyar kozossegekrol szolo topik is, szivesen olvasnek a Salzburgi Magyar Korrol.

Jo forumozast!

Hunor

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-17 11:58   
Kedves Jenö,
hatalmas érdeklödéssel olvastam iràsodat. Elöljàroban, hogy gyogypedagogus vagyok, de mielött Svàjcban képzésemnek megfelelö àllàst kaptam, a zeneiskolàban tanitottam, mert erre, mint magyar predesztinàlt voltam...
Hogy egy tulzott humanista germàn lenne,az egyszerüen hülyeség, de a téged hazaàrulonak nevezö szégyenletes hazafi az bizonyosan sérültlelkü rokkant, aki tulkompenzàlja magàt. Azokrol a sérülésekröl, amik értek és érni fognak, nem tehetünk, de igenis felelösek vagyunk, hogy milyen emberek vagyunk: csapnivaloan hazugok, magunkkal és a vilàggal szemben, vagy elég értelmesek ahhoz, hogy a helyünket a vilàgban megtalàljuk és megbecsült emberként létezzünk.
Örülök, hogy köztünk vagy!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-17 06:48   
Kedves Jenő, gondolataiamat sajnos Pompéry nagyon jól összefoglalta.
Jó, hogy itt vagy köztünk.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-16 22:32   
2005-08-16 18:22, Jenö:
-
Kedves Jenő,
véleményeddel messzemenően egyetértek - hasonló gondolataimat már kifejtettem valahol alább a kezdetekben.

Nagy örömmel és szeretettel gratulálok zenei sikereidhez. Szívetmelengető olvasni racionális, egyben az alkotó ember szakmai alázatát tükröző soraidat. Engem ez ragad meg, bennem ez a józan földönjárás, az önérték ismerete, egyben szerénység fakaszt emelkedett érzéseket.

Szeretettel

Pompéry Judit, Berlin

Jacks  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-16 19:32   
Sorry, nincs gyakorlatom a válaszoknál.
Kedves Jenö, örömmel olvastam beszámolódat. Ne szomorkodjál, ha vannak olyan magyarok is, akik le-germánoznak. Mert a nyugati magyarok között sokan vannak. Minden népnél kb. 15% szélsöséges jobb- illetve balodali. A nyugati magyarságban balodaliak alig vannak, igy a "nemzetiek" (="nagy magyarok") közel 30%-osak. Tudomásul kell ezt venni. Ök még az 2. vilagháboruban és után jöttek ki, de az 56-osok között is vannak ilyenek elegen. A vigasz, hogy mi öregek lassan kihalunk és a fiatalság remélhetöleg normálisan látja a helyzetünket. Viva la musica! Jacks

Jenö  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-16 18:22   
Sziasztok!

Ausztriában (Salzburg) élö 35 éves magyar vagyok. Már régen olvasom ezt a fórumot... Nemrég azonban olyan élményem volt, hogy úgy döntöttem, megírom.

Mattsee-ben voltak július 22.-töl 24.-ig a magyar korona megmentésének 60.-ik évfordulójára rendezett "ünnepi magyar napok". A Duna-TV állítólag közvetített is valamit belöle (sajnos nincsen szatellitem). Gulyásparti, íjászat, kézmüáruk, kürtös kalács, egyebek. A magyar/német kevert nyelvü (!) istentiszteleten orgonálhattam, ennek kapcsán keveredtem egy sok kitüntetéses, melldöngetös, "Vitéz"-akárkivel vitába. (Nevét szándékosan nem írom ide)

Egyszerüen elviselhetetlen volt az érvelése! Nemcsak a magyarokat emelte minden alap nélkül általánosan és egyetemesen a mennybe mindenki más fölé, de pl. a "szerb csürhéröl" is igencsak hangosan nyilatkozott a Mattsee-i fötéren. Mikor megpróbáltam "európaibb" érvekkel kissé visszatartani a hözöngését, végülis azt vágta a fejemhez: "te germán vagy!". Mindezt csak azért, mert nem voltam hajlandó egy egész népet általánosságban elítélni, hanem követeltem az egyénenkéni elbírálást, születési helyre való tekintet nélkül. Tehát "nincs szívem, csak a fejemmel gondolkodom. De az igazi magyar a szívével gondolkozik". Ez az ö szótárában a "germán"...

Nos, kiki elgondolkozhat ezen a kijelentésen. Én fejcsóválva elmentem onnan... Az úr szerint "hazaárulást" követtem el "túlzottan humánus" nézeteimmel. Hát nem tudom. Ki mivel képviseli hazáját idakint...

Múlt pénteken játszottam a Salzburg-i ünnepi játékok egy koncertjén a Camerata Academica-val, Heinrich Schiff vezénylete alatt a Mozarteum nagytermében. Többen is voltunk magyarok a zenekarban. Nekem ez volt az elsö ilyen irányú fellépésem, mert egyébként több itteni templom orgonistájaként meg zeneszerzöként nemigen nyílik alkalmam a zenekarban való játékra. Franz Schreker kamaraszimfóniájában viszont van harmónium szólam, ezt játszottam. Nagy siker - és nekem személy szerint óriási élmény volt. Egészen oda voltam, mindenkinek megköszöntem ezt a fantasztikus lehetöséget. A hangulat nagyszerü volt, úgy néz ki, nem utóljára játszhattam velük... ) Ebben a csapatban mindenki tudta, hogy magyar vagyok.

Bár háromgyerekes családapaként muzsikus létemre szükségböl föállásban szoftverfejlesztö vagyok, érdekes módon mégis a "professzionalitásomat" dícsérték.

Ha valamelyik templomomban mise után egy nagy Bachot, Langlais-t vagy Koloss István (a Szt. István Bazilika orgonistája!) partitáját játszom, az emberek lelkesek, meghatottak és megvárnak odalent. Az ezt követö beszélgetés közben akcentusomra való tekintettel rögtön megkérdezik, honnét való vagyok. Persze nem rejtem véka alá, hogy magyar vagyok... Nincs is osztrák útlevelem, 17 éve élek vízummal (tavaly óta már nem kell nekem! ), magyar útlevéllel idekint.

Aug. 23-án jön Almássy László Attila orgonamüvész úr Salzburgba, ahol a dómban orgonakoncerten játszik. Többek között Hidas Frigyes egy darabját - és az általam komponált Toccata-t is...

A vitaindító cikk nagyon megütött, mert igaz. Szerintem Magyarország ilyetén képviseletének - szakmailag, munkában, müvészileg átütö sikert és föltétlen megbízhatóságot elérni - összehasonlíthatatlanul több értelme van, mint a más népek csürhének való titulásának.

Üdvözletem mindenkinek:

Hajdu Jenö
Salzburg

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-15 22:08   
A beszamolodat koszonjuk. Csak azt nem ertem, mire akartal kilyukadni a magyarkodas ertelmezeseben ?

kaciga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-15 10:04   
Sziasztok!
Nos, beleolvasgattam a forumotokba, mert erdekelt, mirol is szol, es ugy gondoltam, irok par sort magamrol, hatha valakit erdekel.
Vajdasagi magyarkent tanulok itt Szegeden mar 8. eve, s koszonettel tartozom mindazoknak, akikkel ezalatt megismerkedtem, hogy be- es elfogadtak,
Semmi politikat nem akarok belevinni a mondandomba, nem is ertek hozza, de nem is erdekel.
DE!
4 eve miota egyetemre jarok, fizetgetem a tandijat felevente majd 200.000 Ft, mellette ugyebar dolgozom diakkent, mert maskepp nem lehet. na most ha dolgozni kell egesz nap, akkor a tanulasnak annyi, a maganeletnek szinten, ha nincs munka, akkor meg meg rosszabb.
detto ugyanez a helyzet a letelepedesivel is... (nem tudom, mennyire vagytok otthon a temaban) vagyis:
feltetele a jovedelemigazolas, legyen munkad..., munkavallalast pedig kulfoldinek eleg ritkan sikerul szereznie... vagy az a baj, hogy nem vagyok milliomos szulok gyermeke?
lehet, de valahol orulok is neki, igaz, hogy nem jut penz mindenre (SŐT!), amit eppen a szemem-szam megkivan, de en ebben nottem fel, jo volt, ha kenyer kerult az asztalra gyerekkoromban, ez mostanra sem valtozott sokat, sem az otthonmaradt csaladomnal, sem nalam itt...
de azt hiszem, igy, es kivanom ezt mindenkinek, tudom, mi a nehezen-verejtekkel megszerzett penz erteke, es a munka becsulete, hogy ha egyszer ne adj Uristen osszegyulne is a "letelepedesire valo", sem lenne egyszerubb az elet, de maradok bizakodo, mert masom ugysincs, csak a remeny, hogy majd csak megvaltozik a helyzet, es mindaz a penz amit raforditottam a tanulasra, nem csak ablakon kidobott, elherdalt penz marad...

udvozlettel!

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-02 15:54   
Afffenébe is!
3 hánapot voltam otthon,
járkáltam mint pók a falon,
de egyetlen ilyen feliratú pólóba se sikerült belebotlanom.

Ki tudja mirôl maradtam le. Egyébiránt láttam a finnenknél olyan feliratos pólót, hogy "Suomi on paras" (Finnország a legjobb) !!! meg most nem jut eszembe pontosan, de tudom, nem is egyszer büszkélkednek a finnségükkel. Mégse mondja senki, "pejorative", hogy "finneskednek".
Elgondolkodtató, nem?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-31 18:06   
2005-07-31 16:59, ubuge:
-
Aha. Most már értem. Ilyennel eddig csak M.o.-on találkoztam és mindenféle interpretáció eszembe jutott, csak ez a - valószínüleg - eredet nem. Kösz.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-31 17:12   
Kedves ubuge!
Most hogy mondod es jobban belegondolok nem is olyan jo pofa ez a polo

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-31 16:59   
2005-07-31 16:35, bobe:
-

Kedves Böbe,
ilyen pólókkal az otthonrekedt nagynemzetiek szoktak járni mifelénk, bizonyítandó, hogy ők szeretnek is minket, nem csak nézelődni jöttek.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-31 16:35   

Mostanaban gyakran voltunk repuloteren jöttek a barataink, meg mentek, jöttek a rokonok meg mentek . Miközben vartuk vendegeinket megjelent egy srac fekete poloban amin ez allt: Magyar vagyok nem turista. Ez itt Svedorszagban jopofa dolog hiszen azt tenyleg csak magyar tudja elolvasni.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-31 16:23   
Pólófelirat

Ahhoz, hogy a magyarkodás legváltozatosabb magnyilvánulásaival találkozzunk, nem szükséges Magyarországra utaznunk. Elég kinyitni a rádiót, a televíziót, vagy a számítógépet.
Mégis az anyaországbeli magyarkodás az valódibb, az elkeserítőbb. Nem akarok példákat felhozni, aki nyitott szemmel jár az maga is ismeri ezeket.
Néhány napot Magyarországon töltöttem, – na nem a magyarkodás végett, hanem feltöltődni magyar nyárral és anyanyelvem szép szavával. Ilyenkor keresem a szép szót és észreveszem a csúnyát , a helytelent is. Rengeteg könyvet vásárolok, de elolvasom a reklámszövegeket, a hirdetéseket sőt még a cégtáblák felíratait is.
Most ezen magyaurl-olvasás-szomlyam kiterjedt a pólókra is. Nem vagyok kimondott barátja
a kommunikáció ezen eszközének, mégis már első este olvastam egy feltűnően egyszerű kijelentő mondatot, amiben nem volt semmi vagánykodás, pikantéria, exhibicionizmus.
Egy fekete pólón fehér betűkkel ez állott: „Magyarnak lenni jó”
Többször egymásután elolvastam a rövid mondatot. Meglepett, hogy ennyi az egész. Nem azt mondta, hogy magyarnak lenni, jobb mint románnak, szerbnek, zsidónak, cigánynak, nem volt körülötte semmi giccses piros-fehér-zöld koszorú, nem szólott semmiféle eltúlzott nemzeti büszkeségről. Nekem ez a mondat olyasfajta hangulatot sugallt, mintha azt mondta volna: jaj de jól kipihentem magam, vagy ízletes volt az ebéd, esetleg szép volt ez a vers.
Engem meggyőzött. Kívánom, hogy minden magyar higgye, érezze, hogy magyarnak lenni jó!

Schneider Alfréd

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-03 20:53   
2005-07-03 19:48, hunor:

Errol irhatnal bovebben.

Nem volt semmi rendkivuli dolog, egy olyan normal magyar nap volt, magyar folklorral, gulyaspartyval. Hivatalos vendeg volt a magyar biro az Europai birosagon. Szerinte az elmult egy evben kb 40 ezer magyar vallalt munkat az EU-ban, 16 ezer nemetben, 14 ezer osztrakban es 10 ezer az osszes tobbiben. Tehat a magyar munkavallalas az EU-ban minimalis es elenyeszo, alig kimutathato.

>>Okot en sem tudom, nem rajtam mult. De lohettel volna nyillal celba Te is.

Ezt egy szoval sem allitottam... Ha en lovok nyillal, az nem lett volna olyan hiteles mint egy osmagyar. En meg magyar sem vagyok, de a tortenelmi igazsagtalansagok sorozata altal, en nem az elet napos oldalan szulettem, ami a szamomra bizony nagy pech
Szivesebben vettem volna, ha egy ilyen osmagyarkodo mutatja meg nekem, hogy mi az a magyarsag!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-03 19:48   
2005-07-03 13:46, bobo2003:
-

"Eppen tegnap mult el a magyar nap."

Errol irhatnal bovebben.

"Gondolom osmagyar baratunknak ezer egy oka volt, hogy miert hallgatott el olyan hirtelen, pedig itt nepes kozonseg elott vallhatott volna szint a magyarsaghoz fuzodo erzeseitol, illetve demonstralhatta volna hazaszeretetet."

Okot en sem tudom, nem rajtam mult. De lohettel volna nyillal celba Te is.

Hunor

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-03 13:46   
Eppen tegnap mult el a magyar nap. Gondolom osmagyar baratunknak ezer egy oka volt, hogy miert hallgatott el olyan hirtelen, pedig itt nepes kozonseg elott vallhatott volna szint a magyarsaghoz fuzodo erzeseitol, illetve demonstralhatta volna hazaszeretetet. Azt hiszem itt a gyakolatban mindenki lathatta, hogy mit is jelent magyarnak lenni es magyarkozni. Kielegitoen, es gyakorlati peldan keresztul valaszoltam az eredeti kerdesfelvetesre.

"Hass, alkoss, gyarapits..."

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 22:43   
Ahogy elnezem, nem kapkodod el a valaszt.
Lehet hogy akkor inkabb le kell mondanunk az osmagyar ijaszatrol?

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-24 17:10   
2005-04-09 10:13, szkyta:

Kedves Szkyta!

Remelem sikeres volt az osmagyar ijasztalalkozo, kernem akkor konkret allasfoglalasodat.

Koszonom !

--------------------------------------

Az ajánlatot köszönöm, nagy valószínűséggel élni fogunk vele.
Leveledet megkaptam, rövidesen válaszolok is rá. Ezen a héten kissé elfoglaltabb leszek az átlagosnál, mert 17-én íjászversenyt rendezünk, 100-120 ősmagyart várunk.
üdv

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 17:34   
Valoban a kisebb kozosseget es nagyobb kozosseg reszekent elismerni, a ketto kolcsonhatasat felismerni, egy rem aktualis gondolat, de mindig is megvolt a tortenelem folyaman!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-16 08:14   
Kedves Mary,

köszönöm a kiegészítést.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-15 23:07   
Kedves Fredi!

Mint mindig, nagyon szívemböl beszélsz. Hogy van az, hogy egy vers, amelyik kb. 1924-böl származik, ennyire fedi a mai valóságot? Ehhez vizionáriusnak kell lenni. Mi, mai, európai emberek, nagyjából így gondolkodunk. De ez még mindig nem a megszokott, még mindig eltér az elvárásoktól, felháborít, provokál.

A vers felépítése (semmi vész, nem akarok itt elemezni!) tipikus, ami minket, külföldre szakadtakat illet. A ház, A város, Az igazi ország, Európa, A glóbus. Ez a skála. Mi lényegében ma így gondolkodunk. Nem szükülünk egyikre sem, habár mindegyik fontos a maga módján. Hadd írjam ide "Az igazi ország" szakaszt is:

"Szállj ki lelkem, keresd meg hazámat!
Oly hazáról álmodtam én hajdan,
mely nem ismer se kardot, se vámot,
s mint maga a lélek, oszthatatlan.
Álmodj, lelkem, álmodjad hazámat,
mely nem szorul fegyverre, se vértre,
mert nem holt rög, hanem élö lélek.
(...)
Lelkem madár, tág egek lakója,
noha mindig visszajár fészkébe."

A két utolsó sor akár saját mottóm is lehetne.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-15 19:17   
Kedves MON-társak,

nem akartam új topikot nyitni, hisz már úgyis elég sok van ebben a Forumban. A téma amiről szólnék az a Haza és Európa szeretete és tisztelet egyszerre, magyarság és európaiság nem egymásnak ellentmondó érzése. Azt gondolhatnánk ezen esznmét modern kortársaink találták ki.
Ennek ellenkezőjét bizonyítja Babits Mihály Hazám című versének alábbi két részlete:

A HÁZ

Röpülj, lelkem , keresd meg hazámat!
Áll a régi ház még , zöld zsaluja
mögött halkul anyám mélabúja:
ősz hajú, de gyerekarcú bánat.
Röpülj, lelkem, keresd meg hazámat!
Itt a szoba melyben megszülettem,
melyet szemem legelőször látott;
Itt a kert, amelyben építettem
homokból az első palotákat.
Amit én emeltem, mind homok volt:
de nagyapám háza bizton áll még
s éveimből, e fojtó romokból
hogy révébe meneküljek, vár még.

.....................................................

EURÓPA

Röpülj, lelkem, röpüld túl hazámat!
Hogy röpültem egykor! Tornyok szálltak,
Mont Blanc süllyedt, narancsfák kínáltak,
láttam népet, mordat és vidámat:
így találtam nagyobbik hazámat.
Rómát fiús tisztelettel jártam,
mintha őseim városa volna
és Avignon nevetett, mint Tolna,
vígan fürdött egyazon sugárban
és egy lélek font be néptől népig
messze földrészt eleven hálóba:
egy lélek egy ország végtül-végig
magát-tépő hazám: Európa.

Szerintem Babits messze megelőzte korát.

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-15 10:01   
Nagyon diplomatikusan irtad korul, de a lenyeg benne van: A nemzeti erzes alapvetoen a sajat nemzet fele iranyul, es megerti,hogy mas nemzetbeliek is szeretik a sajat hazajukat. Foleg nincs szuksege arra,hogy rangsorolja a nemzeteket. Pragmatikus, a jelenbol a jovo fele tekint.
Aktiv, mert tetteket kovetel az egyentol, es batorsagra osztonzi ....

elly  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-14 07:09   
szia Bobo2003! Két ember létezik a számomra JÓ és ROSSZ! MINDEGY MI AZ ANYANYELVE! Nem ismerek olyan nemzetet amelyek hibátlan lenne, legfejebb van aki tanul a hibájokból és van aki nem. Remélem mi tanultunk, de nem szeretnék politizálni! Habár lehet hogy mi közemberek jobban csinálnánk.

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 23:37   
Es a romaniai romanok ?

elly  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 20:45   
üdv kedves Bobo!Kérdésedre a vállaszom a következö.
nekem nem az a fontos hogy milyen állampolgár, legyen az amerikai vagy román lényegtelen mert magyar!és ha tetszik ha nem "a vér nem válik vízé"egy nemzet vagyunk
összetartozunk!
romániában élö magyar megérdemli a tiszteletett mert ők a nehézsségek ellenére büszkék hogy magyarok és fel vállaják azt.

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 12:54   
Ez igy rendben is van tokeletesen. De hogy viszonyulsz peldaul egy roman allampolgarhoz ? Engem ez erdekelne igazabol!

elly  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 05:42   
Üdv minden látogatonak!
én Nagyváradon(ro)-ban születtem MAGYARNAK! BP-en élek 17-éve ,és én arra jöttem rá hogy magyarnak lenni nem földrajzhoz kötött inkább eszményi jelentősége van,mindegy merre vett a sors a villágban.és ha meg halom a magyar himnusz könyfakad a szememben és ez elég bizonysság számomra hogy magyar vagyok és hova tartozom,még akoris ha néha negativ élmények érnek.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó