2019. december 08. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Miért fontos nekünk magyar kötődésünk? - Magyarnak lenni - Magyarkodni?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 következő lap )
 rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-17 15:24   
2005-02-17 15:17, Agota:
-
Szerintem semmi gaz, a magyarazatod ertheto, neha tenyleg elofordul mindenkivel, hogy leir valamit ami leirva kicsit maskent hangzik, mint a fejben.

A lenyeg, hogy a tema jo, es ha lesz idod, irj meg rola.

Agota  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-17 15:17   
2005-02-16 02:13, Em:
-
Latom, sokan bekapcsolodtak a "vitaba", habar nevezzük inkabb eszmefuttatasnak.

Szeretnek tisztazni nehany dolgot:

- tenyleg durva volt, amit Em mondatairol irtam, föleg a ket utolso mondat.
Egy hirtelen reakcio eredmenye volt, amihez talan szükseges nehany magyarazat:
- elöször voltam a forumban, keresgeltem a temak közt, es a "miert maradjunk magyarok" cimen megakadt a szemem. Kivancsi voltam, milyen diszkurzusok talalhatoak itt, ki mit ir es hogy indokolja meg.

- amikor azt olvastam, hogy a "magyar ver" miatt, rögtön provokalt ez az allitas.

- persze szemszög kerdese minden, es hogy kinek hogy hangzik egy ilyen mondat, attol függ, hol el, hany eves stb.

- en nem akartam megserteni Em-et.
A ket utolso mondatot altalanosan ertettem, de ez - sajnos - tenyleg nem derült ki abbol, ahogy irtam.

- egy indulatos valasz volt, viszont nem zavar, hogy nehany kerdes felmerült, hiszen ez is hozzatartozik a temahoz

Nemetorszagban azt tanultam, hogy nem art a kritikus hozzaallas a sajat nemzeti identitashoz

Romaniaban nem utolso sorban magyarokkal is rossz tapasztalatokat szereztem olyan ertelemben, hogy a romanokat elitelik.
Az elterjedt ciganyellenessegröl nem is beszelve. Szerintem a rasszizmust neven kell nevezni.....
...na de megint eltertem a tematol.
Ezeket nem neked irom, Em, hanem engem ezek a temak foglalkoztatnak.

A durvasagert elnezest kerek, mint mondtam altalanos ertelemben hasznaltam.

Meg szeretnek irni erröl, de most mennem kell.

manoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-17 09:03   
2005-02-16 11:52, bobe:

Kedves Bobe! Szerintem az teljesen mindegy, hogy ki hogyan fejezi ki magát a magyarságával, az érzéseivel kapcsolatban. Azt nem lehet tudni, hogy kinek milyen rossz tapasztalata volt, pl.: magyarként Romániában élni. De úgy gondolom, hogy Àgota, aki valóban nagyon kevés ideig élt Romániában és Magyarországon, a történelmet sem tanulhatta meg, hiszen ahhoz túl keveset élt a fent említett országokban. Mi magunk is történelmet élünk, lsd.: rendszerváltozás, egymáshoz és másokhoz, esetleg más nemzethez való viszonyunk. Ìgy a véleményem az, hogy Àgotának nem lett volna szabad így fellépni, különösen egy olyan emberrel szemben, akit nem is ismer. Èn csak Em-t csodálni tudom azért, mert nem haragudott meg, nem sértödött meg, hanem megpróbálta az érzéseit leírni. Azt hiszem, hogy Em-töl még nagyon sokat tudunk tanulni.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-16 19:24   

Magyarság, büszkeség, vér, nemzetiség
Gondolatok az (ön)definícióról

A hová és így nemzetiségi szempontból minek születünk, véletlen műve, adottság. Nem anyanyelvi, más körülmények között ragaszkodunk-e, ha igen, mennyire és meddig gyökereinkhez, ez szubjektív és különböző. Tapasztalataim szerint idegen környezetben, ahol az ember másságként éli meg saját nemzetiségét, utóbbi általában felértékelődik. ...

Tovább: http://www.magyaronline.net/cikk.php?id=115

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-16 18:16   
Részemröl a téma levan zárva .
Amit irtam azt tartom is.
Érezze mindenki magát annak aminek akarja
A magyarságágját tarsa meg mindenki az ö belátáása szerint.
Nem személyeskedtem magamrol családomrol szóltam Azt hiszem ehez van jogom.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-16 12:35   
Draga Fredi es Poesje korcs vagyok am en is a javabol

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-16 12:26   
Hadd kotyogjak bele én is

a vérfrissítést még a királyi és nemesi családok is szükségesnek tartják, lásd a holland trónörökös házassága Maxima Zorrequitával, aki argentín származású.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-16 12:19   
Csak annyit hadd kotyogjak bele a Bobe üzenetébe, hogy biológiai szempontbol pont a "korcsok" a legértékesebbek.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-16 11:52   
Szerintem Agota nem volt banto, csak ugy gondolkodik mint a mai 20-evesek akik igy szeretnek latni a vilagot ahogyan ö leirja . En is szeretnem ha tolerans es minden embert tisztelö vilag lenne ez a vilag. Agota kivanom tiszta szivemböl hogy ne valtozzal meg .
Arrol pedig hogy ki mennyire tiszta veru magyar nincs mit targyalni en irtam mar erröl, aki az osztrak-magyar birodalombol szarmazik nem igazan tudhatja milyen ver is csörgedezik ereiben

manoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-16 07:50   
Kedves Em! Nagyon örülök, hogy válaszoltál Àgotának, annak ellenére, hogy senkinek nem tartozunk beszámolással. Meg kell, hogy mondjam, az én ereimben német "vér csörgedezik", mégis büszke magyar vagyok. Az nem baj, ha valaki büszke a magyarságára. A bajok ott kezdödnek, ha ezt a büszkeséget valaki más ellen akarja felhasználni.
Kedves Àgota! Belegondoltál-e már abba, hogyha a Te felfogásod szerint senki nem lehet a hovatartozására büszke, akkor milyen szürke, unalmas, egyhangú világ lenne?! Örüljünk inkább ennek a színes kavalkádnak.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-16 03:03   
Kedves Ágota,
akik a MON-on véresszájú nacionalisták voltak, régesrég elmentek innen.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-16 02:13   
Kedves mindndnyájatok föleg Agota!

Végig olvastam az Agota támadásait.
Nem sértödtem meg és nem lobbantam haragra.
Igen azt irtam hogy "ereinkbe magyar vér folyik" amit magamra és családomra értettem.
Nem irhatom hogy más nemzet vére folyik ereinkbe mert öseink magyarok vóltak. Családom is tiszta szivel őrzi és őrizni fogja magyarságukat.Unokáim angol iskolba járnak de perfekt beszélnek olvasnak és irnak magyarúl.És magyarul imádkoznak.
Nem vagyok"nacionalista" mert én csak egy régi századnak mondását idéztem.
Emellet én megörizhetem a magyar kulturát zenét hagyományokat és amit örzök is úgy mint egy erekjét.
Szerintem minden nemzet mondhatja hogy ereibe az ö nemzetének a vére folyik.
Kérdezlek benneteket akkor azok is nacionálisták?
Agota kedves mint olvastam Erdélyböl származól 21 éves vagy.Szertném megkérdezni
tölled mit és mennyit örzöl meg te a magyarságodból.Mennyit tudtál tanulni a magyar történelemröl kulturáról stb.ilyen fiatalon? Hisz gyermek voltál mikor Erdélyböl elkerültél.
Én is Erdélyböl kerültem ki de nem gyermekfejel.Volt mit hozzak magammal és van mit megörizzek.
Bocsájsd meg hogy ezt a pár szót volt bátorságom hozzád intézni.
Mindnyájatoknak köszönöm kik mellém álltatok és észrevettétek hogy nem a nacionálizmust akartam kifejezni mert nem vagyok az.
Én nem ismerem a nacionalizmust én csak azt ismerem hogy van jó és van rosz.
Akármilyen régen élek külföldön akkor is magyar vagyok az is maradok és a magam modján életem végéig örizni fogom magyarságom mert annak születtem és annak is akarok meghalni.
Nekem az érzésem amit töllem soha senki el nem vehet.
Viszont tiszteletben tartom más nemzet kúlturáját hagyományait szokásait is.
Söt érdekel eredetük és történelmük is.

Üdv
Em

manoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-15 20:47   
Zuologának igaza van. A "vér" az itt szimbólum és nem nacionalizmus. Aki pedig azt írta, hogy magyar vér folyik az ereiben, az nem törvényszerü, hogy nacionalista. Em csak egyszerüen büszke a magyarságára. Ès ez nem baj. Egyébként a magyar nyelv a világon valóban egyedüli. Például az anya szót csak magyar nyelven lehet a legtöbbféleképpen kifejezni. Ìgy tudom a "vért" is behelyezni. Például TESTVÉR: Ez is "nacionalista"?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 12:21   
2005-02-14 11:46, Agota:
-
Bp-ről.
Küldök Neked magánüzenetet.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 12:03   
2005-02-14 11:21, Agota:
-
Isten hozott! A mi a lokális dolgokat illeti, olvasd még a Németország rovat megfelelö témáit is.

Folyt ott: --> http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=702&forum=4&126

Agota  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 11:46   
Most kell mennem es lehet, hogy holnapig nem jutok többet internetközelbe. (Otthon sajnos nincs.)
Es te melyik varosbol jössz, Judit?

Engem egyebkent Rebekanak hivnak, de a Rebeka nevet mar hasznalja valaki, ezert az unokahugom nevet vettem, az Agotat.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 11:35   
2005-02-14 11:21, Agota:
-
Hunor, a mi "házmesterünk", ö is kolozsvári.
Kolozsvár egy gyönyörü város, a magyar kulturánag eggyik központja, a magyar értelmiségieknek a központja.

Agota  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 11:33   
A magyar nepzenet eppugy szeretem mint a nemet rappet. Szerintem a nyitottsag es a sajat kultura megörzese nem kepez ellentetet.

Agota  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 11:29   
A nemtorszagi iskolakban azt tanitottak nekünk, hogy kritikusan kell banni a sajat törtenelemmel.
Most itt is vita van arrol, mennyi hazafiassag kell; föleg a CDU/CSU hianyolja a hazaszeretet kifejezeset a nemet közeletben.

Nekem több roman baratom van, ket török, egy esztorszagi, egy osztrak, sok nemet, egy etiopiai, egy görög stb. stb. stb.

En a nyitottsagot es a toleranciat tartom a legfontosabbnak.

Agota  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 11:21   
En hat eves koromban kerültem Kolozsvarrol Pestre, tiz eves koromban Hamburgba költöztünk es harom eve Berlinben elek. 21 eves vagyok.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 11:17   
Ibolya helyesen fejezte kimagát, amikor a magyarságának megőrzésére büszke, nem a nemzetiségére. Én óvatosan bánok a büszkeség kifejezéssel.

Lehet valamihez kötődni, azt fontosnak tartani. A büszkeség viszont normál esetben valamilyen teljesítményre vonatkozik. A nemzeti hovatartozás adottság és nem teljesítmény. Ha a nyelvet valaki x-dik generációban idegen körülmények között is megőrzi, az viszont komoly munka eredménye, amire lehet büszkének lenni. Én így látom.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 11:12   
2005-02-14 11:06, Agota:
-
Akkor mi "falubeliek" vagyunk.

Amúgy a nacionalizmusra vonatkozó nézeteidet teljes mértékben osztom. Ebben a témában azonban elsősorban arról van szó, hogy ki miért és hogyan kötődik az anyanyelvéhez, magával hozott kutúrájához, hagyományaihoz, mennyire fontos neki ezek megőrzése, milyen körülmények között és miért. Mindez önmagában még nem generál ön- és közveszélyes ideológiai irányzatokat.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 11:10   
2005-02-14 11:06, Agota:
-
Erdelyben születtem es Berlinben elek.
-
Na látod kedves Ágotám, mi büszkék is lehetünk hogy mi megmaradtunk magyarnak . Amugy én is Erdélyi vagyok, Brassói és Münchenben élek.
A Judit (Pompéry Berlin) is Berlinben él mind te. Ez igy jól összejöt, talán randizhattok Judittal, sajnos én tul messze vagyok Berlintöl.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 11:06   
2005-02-14 11:03, Pompéry Berlin:
Köszönöm Judit,
jó ötlet a topik nevét megváltoztatni

Agota  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 11:06   
Erdelyben születtem es Berlinben elek.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 11:03   
2005-02-14 10:53, Agota:
-
Engem puszta emberi kiváncsiságból. Könnyebb beszélgetni, vitatkozni, eszmét cserélni, ha valami minimumot tudunk a másikról. Számomra ezek közé tartozik az illető neme, lakhelye (ország), esetleg szülőföldje és kora. Ezen adatok közreadásával még nem vetkőzik le senki, viszont sok felesleges félreértést megelőzhet.

A magam részéről már régen javasolni szeretném a téma címének megváltozatását a következő alternatívák egyikére:
Miért fontos nekünk magyar kötődésünk?
Miért ragaszkodunk magyarságunkhoz?
Miért maradunk magyarok?
Miért maradtunk magyarok?

A Miért maradjunk ... --> a felszólító módban álló ige bizonyos kötelező elvárást sugalmaz, noha itt inkább a motivációk összehasonlításáról lenne szó anélkül, hogy "magyarkodni" akarnánk.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 11:01   
2005-02-14 10:53, Agota:
-
Miert erdekel?
-
Bocs, nem kell erre válaszolnod, ha men akarsz, Itt a forumban megszokott kérdés ha épp a "Profil"-ban ez nem láthato.

Agota  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 10:53   
Miert erdekel?

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 10:48   
2005-02-14 10:47, Agota:
-
Hol élsz Ágota és hol születtél? A "Profil"-ban nem látható.

Agota  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 10:47   
Az allitasaimat nem vonom vissza.

Szerintem is inkabb az a fontos, hova vezet ez a büszkelkedes. Amint tudjuk, eleg nagy kart okozhat.

Egyebkent mindenki arra büszke, amire akar.
Nem akarok beleszolni senki maganeletebe.

Csak felvetettem a problemat.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó