2019. szeptember 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Bonni magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 neduddki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-05 15:33   
Szia Melus,
nekem megfelel a csutortok es a Bonner Brasserie is, megha meg is hazudtolja a nevet:)
Nekem jobb lenne ha du. talalkoznank, mondjuk 5 fele, de ha neked(tek) jobb az este, 7-8 korul, szivesen "visszajovok" a varosba.
Mirol fogjuk megismerni egymast? Vigyek magammal egy magyar ujsagot?

Udv, Agi

salimelus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 19:07   
2005-12-01 15:52, neduddki:
-

Szia Ági,

Már ketten vagyunk... )
Többiek? Van kedvetek egy találkozóhoz?

Én sem vagyok nagy kocsmajáró, de a Marktplatz közelében van néhány elfogadható hely.
Kettőt tudnék ajánlani: az egyik a Bonner Strasse sarkán van, a másik pedig a Remisiugstrassen (a neve Bonner Brasserie) a virágos kirakodások mellett - ez inkabb kávéház, mint kocsma. A másik a Marktplatz túloldalán van, a Bonner Gasse-n, de a nevét sajnos elfelejtettem...
De bármi más helyre is nyitott vagyok.

Hétközben általában a szerda kivételével bármelyik este ráérek, akár már a jövő héten is találkozhatunk )
Mondjuk csütörtökön?

Éppen Magyarországon vagyok, üdv itthonról! Hosszú-hosszú távollét után végre itthon töltöm a hétvégét - igaz, ez csak amolyan villámlátogatás, vasárnap már megyek is vissza Bonnba. A férjem sajna ment éjszakára dolgozni, úgyhogy most netezek, és "távhonfoglalózok" az unokahúgommal.

Üdv:Melus

neduddki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 15:52   
Sziasztok,

en is szeretnek talalkozni veletek, de semmit nem tudok javasolni, egyelore nem nagyon ismerem a kocsmakat. Ha valaki tud egy turheto helyet, nekem barmelyik hetkoznap delutan vagy este jo.
Udv, Agi

salimelus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-29 17:45   
2005-11-25 17:11, neduddki:
-

Szia Agi,
Köszönöm az infot, es a tippeket. Remelem, azert lassan beindul az a nemetcsoport, es nem huz vissza Benneteket nehany "ertetlenkedö".
Üdv.: Melus

salimelus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-29 17:43   

Sziasztok!

Ugy latom, vagyunk nehanyan Bonnban es a környeken... Szemelyesen sajnos meg senkit nem ismerek.
Kedves Agi, Jupp, Andras, es mindenki, aki meg olvassa, lenne kedvetek egy talalkozora? Nem gondoltam nagy-nagy szervezesre, mondjuk beülnenk valahova meginni valamit ) Mit szolnatok hozza?

jupp39.aw  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-26 17:37   
Sziasztok!
Magyar vagyok es Bonn mellet lakom. Szivesen segitek ha tudok mindenkinek. Irjatok,adig is üdv. mindenkinek
jupp

neduddki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-25 17:19   
Koszi az infot.Esetleg tudtok magyar tanchazrol a kornyeken? Regebben Stuttgartba jartunk el, allitolag itt is van, de nem tudjuk hogy hol.Az nagyon-nagyon erdeklene.
Agi

neduddki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-25 17:11   
Szia Salimelus,
Az intezet neve,legalabbis amit annak gondolok:Bildungswerke. Sajnos az ember nem tudhatja, hogy kikkel kerul egy csoportba es ez meghatarozza a ritmust.Kicsit pesszimista vagyok, mert naponta 5-10 percet szentel a tanarno arra, hogy mindenkivel megertesse, hogy a mondat nagybetuvel kezdodik.Mas kulturabol erkezoknek nyilvan ez nem egyertelmu, de megsem tolthetjuk az idot mindennap ezzel.Nem baj, legkozelebb viszem az ujsagot meg egy szotart.
Ha mar beszel egy kicsit a ferjed nemetul, szerintem erdemesebb kozephalado kurzusra iratkoznia, ott azert nem valoszinu, hogy ilyen problemaval talalkoznak.
Udv, Agi

bilkeiga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-23 21:15   
A bonni egyetemnek egesz hasznalhato honlapja van: uni-bonn.de
Sok friss es erdekes info talalhato rajta, erdemes megnezni mert az egyetemi eletröl is sok erdekes van rajta. Peldaul a külföldieknek van egy klubjuk hetente többszöri összejövetellel, van sportklub ahova minden hallgato es dolgozo nagyon kedvezmenyesen jarhat, es talan nincs is olyan sportag amit ne lehetne ott kiprobalni (vagy folytatni).

Andras

salimelus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 14:10   
2005-11-16 17:42, neduddki:
-
-
Szia Agi,
Elöre is köszönöm az infot. Mi a ferjemnek meg nem nagyon nezegettünk allast, eddig csak a General Anzeiger nevü napilapot böngeszgettük, ott szokott lenni egy csomo allashirdetes. Persze furcsabbnal furcsabb hirdetesek vannak: volt, ahol kifejezetten orosztudassal rendelkezö külföldieket kerestek.
A neten is keresgeltem mar, de ott igazabol meg nem talaltam ertelmes allashirdetö-oldalt. Lehet, hogy csak nem voltam eleg kitarto. Massal nem probalkoztunk meg...
Üdv.: Salimelus

neduddki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 17:42   
SZia Salimelus,
meg nem kezdtem el, csak 22.-tol indul, gyorstalpalo, heti 5x5 ora, abszolut kezdo.Mar elfelejtettem a ceg nevet, majd ujra megnezem, a Budapesterstrassen van a szekhelyuk.
Onkentes munkat kerestem es meg nem talaltam, amig nem beszelek nemetul masra nem nagyon van eselyem.De meg probalkozok.Van vmi otleted esetleg?
En is feleseg-minosegemben vagyok itt, attol felek hosszutavon nem lesz valami vidam dolog minka nelkul itt kolbaszolni.
Szia, Agi

salimelus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 17:16   
2005-11-13 17:17, neduddki:
-
Szia Neduddki Agi,

Hadd kerdezzem meg, hogy milyen tanfolyamra jarsz itt Bonnban? Melyik ceg szervezi? A ferjem egyelöre Mo-n van, de tervezzük, hogy ö is elköltözik hozzam, es az otthoni nemettanulast itt folytatja egyreszt "elesben", masreszt tanfolyamon. Utananeznek, mert jobb lenne nem ingazni... )
Talaltal munkat mar itt, Bonnban?

Üdv, Salimelus

neduddki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-13 17:17   
Kedves Salimelus, koszi az ajanlatot.Beiratkoztam nemet tanfolyamra nov.vegetol, biztosan lesz kerdesem.a hivatalok nagyjabol letudva.
Agi

Fresch  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 10:34   
2005-10-21 13:57, salimelus:
-
ok

salimelus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-21 13:57   
2005-10-21 11:38, Fresch:

Szia Fresch,
Köszönöm, szivesen elmegyek a talalkozora!
Majd figyelek, es varom a hireket!

salimelus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-21 13:55   
Kedves Agi es Szilard,
En beszelek nemetül, ha esetleg segitsegre van szüksegetek (nemet nyelv, hivatalok...)szivesen segitek. Csak szoljatok... )

Fresch  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-21 11:38   
2005-10-20 13:47, salimelus:

Szia Salimelius!

Most szervezünk a düsseldorfi magyarokkal egy találkozót. Amint fix lesz a dátum és a hely, meghivunk Téged is rá.
Igazából nekem sincs itt egyetlen magyar ismerősöm sem. Legalábbis eddig nem volt, de remélhetőleg majd lesz:) Ez alatt a majdnem 1 1/2 év alatt nem kötöttem itt egy magyarral sem barátságot.
Kérdezted, hogy dolgozok-e: igen dolgozok. A család 1 része itt él, a másik fele pedig otthon. Gondolom, nem lehet egyszerű neked/nektek ingázni. Üdv: Fresch

neduddki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-21 11:29   
Sziasztok,
Egy honapja erkeztunk Bonnba es magyarok tarsasagat keressuk. Nem ismerjuk a varost es nem beszelunk nemetul meg, ugyhogy kisse elveszettnek erezzuk magunkat. Elotte Strasbourgban eltunk es ott sikerult a virtualis kapcsolatokat igaziakka tenni.
Talan itt is menni fog.
Agi es Szilard

salimelus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-20 13:47   
Szia Fresch,
Köszönöm a biztato szavakat De azert nem adom fel. Jo! Tartsunk össze! En benne vagyok! Szoktatok talalkozni, kavezni? Te mit csinalsz Düsseldorf mellett? Dolgozol? Csalad?
En dolgozom, a csalad otthon. Ingazunk.

Fresch  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-20 11:24   
Szia Salimelius! Ugyan nem Bonnban lakom, hanem Düssledorf mellett, de a magyar szó nekem is+ másoknak is hiányzik. Ha még csak fél éve laksz itt, akkor bizony még sok minden áll elötted ( beilleszkedés, stb, stb). Talán ugy könnyebbé tehetö az itt élet, ha mi magyarok valahogy megpróbálunk összetartani.

salimelus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-19 17:30   
Sziasztok!
Kicsit megkesve talaltam ra erre a forumra - kb. fel eve mondhatom magam bonni magyarnak. Idaig csak elvetve hallottam (pl. boltban) magyar szot.
Mennyien vagyunk? Szivesen csatlakoznek a bonni magyarok körehez, ha van ilyen szervezödes.

Fresch  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-14 20:21   
Itt élek + dolgozok.

davide  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-04 19:53   
2005-09-29 19:16, Fresch:
-

Hello Fresch,

Most meg egy par napig az Uni-Corvinus-on tanulgatok..(volt közgaz) De mär nem tart sokaig es kint leszek Bonnban. Varom is mar meg nem is... Te mit csinalsz kint Düsseldorfban?

Fresch  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-29 19:16   
Szia Davide! Hol tanulsz Magyarországon?

davide  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-26 21:19   
Sziasztok,

Csatlakoznék a Bonn-i magyarok népes táborához! Vagyis csak csatlakozni fogok 2 hét múlva...Most megyek majd ki okt 10.én Bonnba hosszabb időre Praktikum-ra (ha sikerül lediplomáznom vhogy), és szívesen taratnám a kapcsolatot földieimmel! Van itt még vki???? ciao DAVID

Fresch  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-26 21:00   
Nem bonni vagyok, hanem düsseldorfi, és barátokat keresek magamnak.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 15:45   
Gyongyver,

merre jarsz?
Regen lattalak a forumban, remelem, most jossz gyakrabban.
Toni meghazasodott, errol, masrol irok bovebben maganlevelben, kuldj egy emailt, szerkesztoseg@magyaronline.net

Udv,

Erdo Franciska  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 15:14   
Mi ez a nagy csend Bonnban? Összesen 6 level van a ladaban. Tessek egy kicsit aktivizalodni. Peldaul semmi hiradast nem kaptunk a kölni-bonni papalatogatasrol. Közös kirandulasok, kavezasok nincsenek?

gyöngyver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-27 18:18   
Sziasztok,
Kellemes Karacsonyi Unnepeket es egy sikerekben gazdag Boldog Uj Evet kivanok nektek. (Igaz, a Karacsonnyal egy kisse megkestem, de ...mit szamit).
Andras, a konzulatuson en is voltam - szoktak ilyen-olyan kulturalis programokat szervezni. Tulajdonkeppen nem a konzulatus szervezi, hanem a Deutsch-ungarische Gesellschaft (amelynek tagja nem kell mondanom, hogy 99%-ban nemetek). A programok szervezeseert egy nagyon aranyos holgy a felelos:Reinhart Ilona.
Igazan jo lenne, kisebb-nagyobb magyar megmozdulasokat osszehozni.
Udv
Gyongyver

bilkeiga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 21:42   
En mas sokat csudalkoztam hogy itt van Bonnban a konzulatus es meg sincs semmi kapcsolatunk vele. En ugyan bejelentkeztem hogy magyar allampolgarkent elörelathatolag itt fogok evekig elni, de csak neztek hogy ezzel mit akarok (en mondjuk magyarokkal kapcsolatot akartam). Talan meg lehetne probalni ujra: a MON listaja es ha esetleg letezik a konzulatusnak listaja alapjan egy alkalomra (mondjuk marcius 15) egy összejövetelt hirdetni. Aztan meglatjuk, eleg kohezios erö-e hogy magyarok vagyunk idegenben. Andras

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó