2020. január 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Nők vs. férfiak?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
 Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 13:42   
2004-12-05 12:44, Pompéry Berlin:
-
Bocsass meg Judit, en az arcocskat nem vettem eszre, pedig a szöveg leglenyegesebb resze volt:-))

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 13:23   
Igazatok van igy volt es manapsag nem igy van? Hany idösebb uriember valik hagyja ott a feleseget fiatalabb miatt. Meg szerintem ezzel a feminizmussal annyira a lo tulso oldalara estunk hogy hiaba kapaszkodunk nem tudunk visszamaszni. En igenis nem latok semmi jot abban hogy mi nök a nagy egyenjogusag miatt tizszer annyit vallaltun k magunkra. Es most nemcsak az egyetemet föiskolat vegzett karrieru nökre gondolok hanem a kasszasra a gyari munkasra a buszsoförre, mert hogy ilyenek is vannak.
8-9 ora munka utan (valtas nem kizart) hazamenni fözni vasalni takaritani bevasarolni gyereket nevelni szep es csabitonak lenni amikor szukseg van ra. En ezt szemely szerint nem tudtam es nem tudnam vegig csinalni. Mindig valaki vesztesen jön ki ebböl. Szemelyes tapasztalataim szerint a gyerekek. Amit itt most leirtam nem altalanositas mint ahogyan az sem az amit ti leirtatok alabb.
Nincs közep ut sajnos, mert a ferfiak java meg mindig nem fejlödött egyiramban velunk mar ami az egyenjogusagot illeti. Itt Svedorszagban alakuloban van de meg itt sem mukodik. Szerintem epp azert mert az ujszulott es kisgyerek eleteben az elsö 3 evben igenis nagyszerepe van egy anyukanak nagyobb mint apukanak .Egyelöre csak ennyit irnek .Remelem nem volt off.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 12:44   
2004-12-05 12:36, Tessényi Györgyi:
-
Györgyi,

a feddést vettem. Hogy helyénvalóságáról (vagy esetleg mégsem?) meggyőződhess, kérlek, olvasd újra hozzászólásomat. Nem ismétlem itt az egészet, csak a végét idézem, miszerint " "

Kérem a perujrafelvételt méltányosabb penitenciával.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 12:36   
2004-12-05 02:15, Pompéry Berlin:
-
Azt hiszem nagyon egyoldalu ez a kep es nagyon törekeny,hisz egy szo sem esik arrol , hany evig tarott az ilyen nagyon kellemes elet egy bizonyos tarsadalmi körben. Eleg volt egy szenvedelyesen mulatozo uriember, aki egy par ev utan ott csalta a nejet , ahol csak tudta,vagy a penzet eljatszotta itt ott amott. De lehet, hogy az uriember nagyon rendes volt es akkor jött egy börze-összeomlas es vege volt a gyönyörü eletnek. Az idösödö nejeket meg nagyon galans modon csereltek ki egy fiatalabbra....
Judit, mikor elöször olvastam, azt hittem vicceltel ezzel az idillikus keppel, mert Teged független, öntudatos nönek kepzellek.
Ehhez pedig a felelössegvallalas hozzatartozik, akar tetszik, akar nem.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 12:04   
2004-12-05 02:15, Pompéry Berlin:
-
Így igaz, ahogy Judit írja !

Az is külön előny lehetett régen, hogy egy nőnek nem kellett hülyeségekkel teletömnie a fejét, s hogy ez nehogy véletlen mégis megtörténjen, eleve nem vették fel egyetemre. Bár dolgozni elmehetett, férjhezmenése után állását illett feladni, ha nem, valószínű, hogy valamilyen módon úgyis kitették volna, hiszen valami biztos nem stimmelt vele, hogy nem mondott fel. Fárasztó és unalmas jogi ügyletekkel sem kellett vesződnie, hiszen tulajdona a férjére szállt, illetve ügyleteihez annak beleegyezése kellett, akkor meg már akár el is intézhette a férj az egészet.

Ilyen módon aztán a nő az életét tényleg a divatnak, szórakozásnak és flörtölésnek szentelhette, persze ez utóbbit módjával, mert egyébként az árt a férj hírnevének és ízléstelen is.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 02:15   
2004-12-05 01:18, Mary:
-
...Én azért jobban szeretem manapság.
-
Nem értelek. Szerintem isteni lehet, ha az emberről kötelezően gondoskodnak, szeretik, adnak a véleményére, egyetlen feladata, hogy szép legyen és ápolt, bálba, társaságba járjon, a személyzetet eldirigálja, értesülve legyen az irodalom, zene, művészetek világában és délelőttönként komissiózva gondoskodjék róla, hogy ne nőljön túl nagyra a hegy a családi folyószámlán. És mivel ráér, flörtölhet is, csak ne vigye túlzásba, mert az árt a férj hírnevének és ízléstelen.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 01:18   
2004-12-05 01:02, rigojanos:
-

"Azon gondolkoztam, hogy biztos, hogy ez biztosan csak a ferfiakkal szembeni lazadas? Nem lehet, hogy sokkal inkabb a nok ellen, oket okolvan, hogy a noies viselkedessel alavetik magukat a ferfi folenynek?"

Szerintem a feminizmus elsösorban a férfiúi elöírásokkal szembeni lázadásként indult. Idövel kiterjedt azonban azokra is, akik megfeleltek az elvárásoknak és ezzel megtorpedózták a harc céljait.

"Jo lenne, ha ebben igazad lenne, de en attol felek, hogy ez csak azokban tudatosul, mint te meg en, akik a harcias feminizmust soha nem ereztuk magunkenak, vagy meg csak szimpatikusnak sem."

Azt hiszem, manapság már egy épeszü nö sem tud azonosulni azokkal a szélsöséges módszerekkel, amikkel a feministák anno harcoltak. De valószínüleg kellett ez, másképp nem ment és mi ennek a harcnak a gyümöcseit élvezzük.

Most, miután az egyenjogúság úgy-amennyire funkcionál, szabad nönek lenni, anélkül, hogy rögtön üresfejü dísznek néznék az embert - mint ahogy az már volt. De ezt a harcot valaki meg kellett vívja és szerencsére nem mi voltunk azok, mi csak profitálunk.

Ma lapozgattam egy 1936-os kiadású magyar hetilapban, ahol pl. viselkedési szabályokat is felsoroltak. Nöknek (férfiakról nem írt semmit, pedig évkönyv volt). Megtanultam, hogyan tegyem a lábamat, széken üldögélve és mennyire kecsesen tartsam a fejem stb. Hogy nem illik a társalgásban részt venni, ha csak férfiak vannak jelen (mint háziasszony megkérdezhettem, hogy mit kívánnak inni stb.) és illett utána a budoáromba elvonulni. Mondhatom, jól szórakoztam, egészen addig, amíg a cikk alján nem olvastam, ki írta: Dr. N. Elemér. Nahát, ha egy nö okított volna, elmegy, de egy Dr. akárki ezzel foglalkozott annak idején?

Én azért jobban szeretem manapság.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 01:02   
2004-12-04 06:46, Tessényi Györgyi:
-
Mindig valamihez kepest kell merni az ilyen szelsöseges megnyilvanulasokat, es ha a maszkulinizmust az ezerevek patriarchatusabol eleg egyenes folytatasnak erzem, a feminizmus ebben a contextusban lazadas a ferfi egyeduralommal szemben.

Azon gondolkoztam, hogy biztos, hogy ez biztosan csak a ferfiakkal szembeni lazadas? Nem lehet, hogy sokkal inkabb a nok ellen, oket okolvan, hogy a noies viselkedessel alavetik magukat a ferfi folenynek?

Sokkolo es egyaltalan nem nöies megnyilvanulasaikkal sikeresek voltak, de ma mar szerintem tudatosodott a legharcosabb nöben is, hogy a nök harci eszközei nem lehetnek azonosak a ferfiakeval, anelkül hogy a joizles es joerzes hatarait meg ne sertenek.

Jo lenne, ha ebben igazad lenne, de en attol felek, hogy ez csak azokban tudatosul, mint te meg en, akik a harcias feminizmust soha nem ereztuk magunkenak, vagy meg csak szimpatikusnak sem.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-04 22:39   
2004-12-04 06:46, Tessényi Györgyi:

Minden szóval egyetértek!

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-04 06:46   
2004-12-04 05:55, rigojanos:
-
Mindig valamihez kepest kell merni az ilyen szelsöseges megnyilvanulasokat, es ha a maszkulinizmust az ezerevek patriarchatusabol eleg egyenes folytatasnak erzem, a feminizmus ebben a contextusban lazadas a ferfi egyeduralommal szemben. Sokkolo es egyaltalan nem nöies megnyilvanulasaikkal sikeresek voltak, de ma mar szerintem tudatosodott a legharcosabb nöben is, hogy a nök harci eszközei nem lehetnek azonosak a ferfiakeval, anelkül hogy a joizles es joerzes hatarait meg ne sertenek.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-04 06:04   
2004-12-04 05:55, rigojanos:
- Szerintem a feminizmus a noiesseget, illetve a noiesseget ertekeloket akarta "pofon vagni" a letezesevel.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-04 05:55   
2004-12-03 22:54, hunor:
-
A feminizmus szelsoseges noi valasz a szelsoseges maszkulinizmusra?
-

Ugyan italozas utan vagyok, ugyhogy lehet, hogy holnap korrigalom magam, de most amondo vagyok, hogy a kerdes erdekes. Nem tudom, hogy jo-e vagy nem, nem gombolkozom rajta nehany perce. Nem feltetlenul az igen/nem valaszon tanakszom, hanem inkabb azon, hogy egy lapon emlitheto-e a feminizmus a maszkulinizmussal.

A maszkulinizmus - bar hivatalos meghatarozas keresesehez italos vagyok - talan a ferfiassag szinonimaja lehetne (enyhen pejorativ szinezettel?), mig a feminizmus nem feltetlenul azonos a noiesseggel (habar legalabb eleg pejorativ visszhangot produkalt mar).

Szerintem a feminizmus a noiesseget, illetve a noiesseget ertekeloket akarta "pofon vagni" a letezesevel.

Tehat talan ugy ertve valasz a maszkulinizmusra, hogy azt kivanja reprezentalni a noi oldalon, amit a maszkulinizmus kepvisel a ferfi oldalon.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 23:03   
2004-12-03 22:54, hunor:

-
Annyiban, mint amennyiben a maszkulinizmus szélsőséges férfi válasz a szélsőséges feminizmusra.
A szélsőségek mindig pólusok. A magok mélyebben vannak elvetve.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 23:01   
Nem Hunor egyaltalan nem az

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 22:54   
Tegnap szerepelt a feminizmus egyik topikban, es ennek kapcsan jutott eszembe ez a kerdes:

A feminizmus szelsoseges noi valasz a szelsoseges maszkulinizmusra?

Hunor

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 23:55   
Egyebkent szerintem ezt meg lehetne oldani egy egyszeru szaballyal: "Semmi muanyag!" es "Maximum 100 darab ego!'

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 23:54   
2004-11-28 23:18, Mary:
-

a fényorgia egy borzasztó idegesítö férfi-hobby.

Ha fenyek orgiajarol van szo, akkor egyetertek.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 23:18   
Advent elsö vasárnapja lévén, elökerültek a padlásról a különféle díszek. Nincs ellenük kifogásom, de ami sok, az sok.

Kell minden ablakba tízégös lámpa? Fel kell minden fenyöt díszíteni az udvaron 80 villanykörtével? És ezek a szivárvány minden színében kell ragyogjanak? És muszáj a lakásban is minden fényben ússzon? A karácsonyi idöszak alatti villanyfogyasztásunk felér egy kisebb faluéval.

De hát vannak férfiak, akik a lelkük mélyén még mindig gyermekek és legnagyobb örömüket abban lelik, ha egy fenyö ágai között harcolnak a kábelsalátával és egymillió díszt kiaggathatnak mindenfelé.

Házi szabályzatom szerint tabu a fürdöszoba ajtaja, oda nem jön se Mikulás, se hullócsillag s társai. A másik tabu rénszarvasok és mögéjük befogott szán, mint a Griswold család karácsonyán.

Egy piros Mikulásvirág-füzér hirtelen elromlott, egyik kábel elszakadt (nem tudni, hogyan ) Ez utáltam a legjobban, mert az utcáról úgy tünt, mintha örömház lenne a miénk. De hálistennek, ez a probléma magától (!) megoldódott.

Ez a fényorgia egy borzasztó idegesítö férfi-hobby. (tisztelet a kivételnek)

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-19 17:14   
Indiában "találták fel" a kifejezést, azokra a fiatal nőkre, akik a konvencióknak fittyet hányva, harmincas éveik közepéig nem nem akarnak se férjet se gyerekeket.
Nem feministák, hanem karrieristák - a jó értelemben.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-19 11:03   
2004-11-11 18:13, kaytee:
-
Az egyik brit újságban olvastam valami hasonlóról. Egy kutatásról volt benne szó, ami az ilyen nőtípus elterjedése és a lakáspiacra gyakorolt egyre inkább észrevető befolyásuk közötti összefüggést elemezgette. No, most már nem nehéz kitalálni.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 18:41   
Ha nem meleg, akkor hideg.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 18:33   
2004-11-11 18:15, rigojanos:

Hibás válasz.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 18:15   
2004-11-11 18:13, kaytee:
-
Fantáziálhattok, mi a jellemzője a kontráknak

Ugyanaz, mint a metroszexualis ferfinek. Meleg, csak meg nem tudja.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 18:13   
Az India Timesban olvastam, hogy a metroszekszuális férfi-tipus után megjelent a kontraszekszuális nő is!
Azaz már jelen volt, de "tudományosan" még nem volt besorolva!
Mumbaiban állitólag már tömegesen fordulnak elő.
Fantáziálhattok, mi a jellemzője a kontráknak

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 19:19   
2004-10-02 22:16, Mary:
-
Az én férjem akár háromszor is megnézi a hireket és néha tünödöm, hogy kivülröl akarja-e tanulni? Ha hivom vacsorázni és ö közben máshova ment, még mindig megy bent a TV a nappaliban. Igen, félfüllel odafigyel! Ami az olvasást illeti, azt nappal másik szobában végzi és elalszik mellette, hallom, ha leesik a könyv. Ha TV mellett alszik el, és le akarom kapcsolni, rámszol, ö csak pihenteti szemeit! Az én párom olyan gyorsan olvas ki könyveket hogy tünödöm, el tudná-e mondani nekem a tartalmát.

Nálam sokáig tart egy könyv kiolvasása mert álatalában csak alvás elött teszem az ágyban s általában álmos vagyok igy sokszor csak 1-2 oldalt olvasok.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-02 22:16   
Mondja már meg valaki, hogy milyen férfitulajdonság az, hogy egyszerre két dologra is tudnak koncentrálni, mint Einstein? Numero egy: bekapcsolt lámpával olvasunk egy könyvet vagy folyóiratot, amíg a hitves aludni próbál és numero kettö, a tévé is kell menjen, mert a híreket követni kell. Harmadiknak hozzájön a horkolás, az is tevékenység . Jön a könyörgés: oltsd már el a lámpát, válasz: még egy kicsit olvasok. Akkor oltsd el a tévét. Válasz: nézem (!) félfüllel a híreket. A hitves aztán hallgatja a csillárrengetö horkolást és reflexböl elkapja a könyvet, mielött a teremtés koronájának mellkasára hullna. A szeme ég ki, lásd olvasólámpa plusz tévé. Az ilyenmódon álmából felzavart férj nagyon nyügös és panaszkodik, hogy ö nem tud rendesen aludni. De összeszedi magát, mert a híreket meg kell nézni és a könyvböl, amit három éve olvas , kell még néhány oldalt olvasson. Vajon emlékszik még a könyv elsö oldalára? És lehet horkolva olvasni, tévézés közben? Hát ez itt a kérdés. Enyhítö körülmény: a nappali olvasmányokra nincs szükség három évre. Minden férfinak van ilyen, vagy ehhez hasonló rigolyája, vagy hívjam az orvost?

maria vajai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 23:29   
Tulajdonképpen mirol beszéltek ?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 01:34   
2004-09-11 06:31, espa:
-
2004-09-11 03:24, Ferencz Zsuzsanna:
-
Én láttam már 16 méterest is, mármint kamiont. Ilyenkor Árgus szemekkel megnézem a sofört, akinek ilyen reklámra van szüksége. Rendszeresen kényelmetlenül érzik magukat, ha a táblára mutatok.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-11 06:31   
2004-09-11 03:24, Ferencz Zsuzsanna:
-
Láttam itt Bukarestben egy magyar kamiont, az volt ráiirva:
"Vigyázzatok, lányok! Az enyém nyolcméteres!"
------------------------Ezt a kamiont én is láttam itthon

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-11 03:24   
Láttam itt Bukarestben egy magyar kamiont, az volt ráiirva:
"Vigyázzatok, lányok! Az enyém nyolcméteres!"

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó