2020. január 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Nők vs. férfiak?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
 Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-23 20:19   
2005-01-10 20:18, kaytee:
"Szóval én azt hiszem, hogy a vallások vezérelemei között ott van a nők alárendeltségének biztositása. De szeretném, ha nagyot tévednék."

Sajnos nem tévedtél kaytee, kivétel nélkül minden ma gyakorolt vallàs mögött a patriarchàtus szelleme uralkodik.Hogy az ezeket megelözö korokban hogy volt, az iràsbeliség kora elött, arrol csak fantàziàlhatunk, a feministàk szerint a matriarchàtus korszaka a természeti vallàsokkal, melyekben a nöknek központi szerepe volt, az életben maradàs szükségéböl.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-10 20:18   
2005-01-10 19:52, bobe:
Nem tudom, ezért kérdeztem.

Kétlem, hogy a hinduizmus egyenjogúnak tekinti a nőket - akkor nem kellett volna pl. elégetni a megözvegyült asszonyt a halott férjjel együtt.
Szóval én azt hiszem, hogy a vallások vezérelemei között ott van a nők alárendeltségének biztositása. De szeretném, ha nagyot tévednék.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-10 19:52   
Lehet hogy nem mai napig gyakorolt de azert csak kellett legyen nem?
Hiszen csak kereszteny meg muzulman szemmel neznek görben rank. Mi a helyzet a buddhisstakkal, vagy a hinduizmusban van istennö is es ezeket a valasokat eleg sokan gyakoroljak?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-10 19:15   
Létezik olyan, a mai napig gyakorolt, "mainstream" vallás, amelyik nem diszkriminál a nők ellen?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-09 19:22   
Persze, neha azt is meg kell nezni, hogy milyen motivaltsagu a felmerest keszito, meg milyen lapban jelenik meg a dolog, stb stb

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-09 18:25   
szerinted tehát az uraknak "savanyú a szölö"
lehet, hogy a takarítónö csak szép szavakat kap ugyanott?

Ez valóban kicsit finomít a képen.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-09 18:20   
2004-12-07 16:19, poesje:
-
egészen lelombozódtam

Azert mielott nagyon lelombozodnal, egy kicsit mas oldalrol is meg lehet kozeliteni a cikkben leirt eseteket. Vegul is a megkerdezett holgyek nem arrol panaszkodnak, hogy az elorejutasukat akadalyozna a nemuk, hiszen az izlestelen megjegyzesek a mar magas pozicicioban levo holgyeket ertek.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-07 16:19   
én naív azt hittem, hogy egy bizonyos szinten fölül - miniszter, képviselö - már nem dúl a nemek harca. Erre most ezt találtam:
http://www.origo.hu/nagyvilag/20041207lenezik.html
egészen lelombozódtam

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-06 17:59   
2004-12-05 02:15, Pompéry Berlin:
Szerintem isteni lehet, ha az emberről kötelezően gondoskodnak, szeretik, adnak a véleményére, egyetlen feladata, hogy szép legyen és ápolt, bálba, társaságba járjon, a személyzetet eldirigálja, értesülve legyen az irodalom, zene, művészetek világában és délelőttönként komissiózva gondoskodjék róla, hogy ne nőljön túl nagyra a hegy a családi folyószámlán. És mivel ráér, flörtölhet is, csak ne vigye túlzásba, mert az árt a férj hírnevének és ízléstelen.
-
Nem csak a monarchiabeli régi szép időkre lehet ám asszociálni. Aki flört nélkül kibirja, az például elmehet egy tehetős szaudi úriember valahányadik feleségének is.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 23:31   
2004-12-05 22:49, Pompéry Berlin:
- össze ne törje - különösen, ha én festettem.
________
Azt biztos NEM !!! Van SAJAT KEZEDDEL festett porcelanod ??? A kozelebe se engedj SENKIT !!!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 22:54   
Sved idill:

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 22:51   
2004-12-05 22:49, Pompéry Berlin:
-
Tud egy kertészfiú portalanítani?

Hat a pokhalot le tudja szedni.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 22:49   
Mindkettőtöknek igaza van.

Ne kerteljünk: megmondom, hogy eztán csak személyes igényeimnek megfelelően. A porcelán portalanítása pedig a személyzet feladata. csak össze ne törje - különösen, ha én festettem. Tud egy kertészfiú portalanítani? A postás különben az utóbbi időben nagyon későn jár. D.u. négy után minden tárgytalan. Aztán az összes -iás szakot magam sem bírnám zsinórral.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 22:34   
Tulajdonkeppen nem is kell kertelni.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 22:32   
2004-12-05 22:28, Mary:
-

Van postás is , annak még kert sem kell.

Es az elso csengetesre nyugodtan be lehet engedni.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 22:28   
2004-12-05 22:20, Pompéry Berlin:
-
2004-12-05 22:18, rigojanos:
-
"Gondolj élemedett koromra! Nem tudnék annyit bujálkodni, hogy az folyamatosan betöltse mindennapjaimat. A kertünk pedig nem akkora. Nem akkora. "

Van postás is , annak még kert sem kell.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 22:25   
2004-12-05 22:16, Pompéry Berlin:
-
"* -iás szakok. Úgymint: szociológia, filozófia, pszichológia, ill. magyarul nem -iára végződő egyéb tudományok: művészettörténet, zenetörténet, kultúrtörténet, néprajz, irodalomtörténet, összehasonlító nyelvészet, stb. Vagyis csupa olyasmi, amivel garantálan képtelenség fizető kenyérkeresethez jutni. Ezért nem is jelennék meg konkurenciaként a munkaerőpiacon. "

No de mit szólna mindehhez a ház ura? Akkor nem tudnál a rendelkezésére állni. Meg talán sok "fölösleges" dologgal tömnék tele a fejecskédet. S akkor nem lenne idöd minden nap a fodrászatba menni meg a porronggyal a porcelánt porolgatni (ill. portalanítani).

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 22:22   
2004-12-05 22:20, Pompéry Berlin:
-

Ha hiszed ha nem, egyre tobb magamkoru (nagyon nagyon fiatal ) fiutol hallom, hogy mennyire izgatjak oket az erett nok

Ha nagy lenne a kert, az tulsagosan lefoglalna a kerteszt.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 22:20   
2004-12-05 22:18, rigojanos:
-
Gondolj élemedett koromra! Nem tudnék annyit bujálkodni, hogy az folyamatosan betöltse mindennapjaimat. A kertünk pedig nem akkora. Nem akkora.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 22:18   
2004-12-05 22:16, Pompéry Berlin:
-
2004-12-05 22:00, Mary:
-
...De a legnagyobb kérdés, ami felmerült: mi a bánatot csináljak egész áldott nap? ...
-

Kerteszfiu

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 22:16   
-
...De a legnagyobb kérdés, ami felmerült: mi a bánatot csináljak egész áldott nap? ...
-
Igen. Engem is ez izgatna a legjobban. Néhány hónapra, évre még lenne ötletem, (pl. elvégeznék még néhány egyetemet, csupa "orchidea"-szakot*), de nem egy egész életre. Ezért inkább folyamatosan dolgozom, így a kérdés fel sem merül.

* -iás szakok. Úgymint: szociológia, filozófia, pszichológia, ill. magyarul nem -iára végződő egyéb tudományok: művészettörténet, zenetörténet, kultúrtörténet, néprajz, irodalomtörténet, összehasonlító nyelvészet, stb. Vagyis csupa olyasmi, amivel garantálan képtelenség fizető kenyérkeresethez jutni. Ezért nem is jelennék meg konkurenciaként a munkaerőpiacon.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 22:11   
-
Néhány percre beleéltem magam ebbe a leírásba és mondhatom, tetszett nagyon. Aludnék délig és a személyzetnek meghagynám, csendben tevékenykedjenek, nehogy felköltsenek. Aztán telefoníroznék néhányszor a "méltóságos" úrral, hogy mégis melyik színü kabátomat vegyem fel a shopping-túrára és közöljem vele, halálosan unatkozom.

Ilyenkor kell jokepu kerteszfiut felvenni szolgalatra

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 22:00   
Amerikaban annyira megszokott , hogy "csere" tortenhet , hogy ha barmelyikunket hivjak telefonon , ne adj Isten , hogy elaruljak mirol is van szo ! TITOK !! Es akarmilyen buta dologrol van szo , ellenorzik , hogy kivel beszelnek . Nem akarjak elhinni , hogy meg lehet bennunk bizni , eleve ugy kezelnek mint ket kulon ugyfelet . De ez csak minket zavar ... Amerikai szuletesu baratainknak ez termeszetes , sot sertonek is talaljak , hogy a masik fel ertesuljon reszletkerdesekrol

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 22:00   
2004-12-05 02:15, Pompéry Berlin:

"Szerintem isteni lehet, ha az emberről kötelezően gondoskodnak, egyetlen feladata, hogy szép legyen és ápolt, bálba, társaságba járjon, a személyzetet eldirigálja, értesülve legyen az irodalom, zene, művészetek világában és délelőttönként komissiózva gondoskodjék róla, hogy ne nőljön túl nagyra a hegy a családi folyószámlán. És mivel ráér, flörtölhet is, csak ne vigye túlzásba, mert az árt a férj hírnevének és ízléstelen. "

Néhány percre beleéltem magam ebbe a leírásba és mondhatom, tetszett nagyon. Aludnék délig és a személyzetnek meghagynám, csendben tevékenykedjenek, nehogy felköltsenek. Aztán telefoníroznék néhányszor a "méltóságos" úrral, hogy mégis melyik színü kabátomat vegyem fel a shopping-túrára és közöljem vele, halálosan unatkozom. Vagy megkérdezném, mit üzen a szakácsnönek, mi legyen az ebéd? Ésígytovábbb ésígytovább.
De aztán felébredtem: "szeretik, adnak a véleményére" - hmmm, meddig? És melyik véleményemre? Hol alkossak egyáltalán véleményt? Milyen tapasztalatok alapján? Szeretnek - de miért és meddig?

De a legnagyobb kérdés, ami felmerült: mi a bánatot csináljak egész áldott nap?

Pedig olyan jól hangzott a dolog...

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 21:50   
2004-12-05 13:23, bobe:

"En igenis nem latok semmi jot abban hogy mi nök a nagy egyenjogusag miatt tizszer annyit vallaltun k magunkra."

Hát van benne jó is, csak nehéz felfedezni. Viszont biztosan nehezebb a nök dolga sok mindenben, mint évtizedekkel vagy -századokkal ezelött.

"Mindig valaki vesztesen jön ki ebböl. Szemelyes tapasztalataim szerint a gyerekek."

Erröl nem vagyok meggyözödve, csak a fundamentalista feminizmus esetén, ahol pl. nem ildomos fakanalat kézbe venni és így a gyerekek egészséges táplálkozása elhanyagolódik. Vagy anyuka csak a karrierjének él és nem törödik a gyerekekkel. A sort lehetne folytatni.

De egy normális munkaidejü nö, aki megkeresi a pénzét és azonkívül ellátja a háztartását, neveli a gyermekeit stb., biztosan többféle terhet hord, de lehetséges a dolog. Nem könnyü, az biztos, de lehetséges. Kell hozzá társ is, persze, de sokan egyedül is csinálják, ha muszáj.

"Svedorszagban alakuloban van de meg itt sem mukodik. Szerintem epp azert mert az ujszulott es kisgyerek eleteben az elsö 3 evben igenis nagyszerepe van egy anyukanak nagyobb mint apukanak ."

Ez így is van, de azt az idöt a legtöb anya a gyerekével tölti. Baj akkor van, ha a nö megunja a pelenkákat, a babanyelvet és az otthon csücsülést (általában egyedül, mert ugye, valaki a pénzt is meg kell keresse) és nem engedik ki a kötelékekböl, mondván, hogy rossz anya, ha pl. a gyereket óvodába adja és nem személyesen gondoskodik róla. Általában férfiak szajkózzák ezt, akik fele annyi idöt sem töltenek a gyerekkel és minden nap néhány órára elmenekülnek az elviselhetetlen visítozás elöl. De a nö házhoz van kötve és önmagát teljesen fel kell adja és a család szolgálatában tengeti napjait. Néha még azt is hallja: hü, de jó dolgod van neked, csak ülsz otthon egész nap, se stressz, se hülye kollégák, megvan mindened stb.

Egy jó példa a nök manipulálására Németországban pl. a második világháború utáni helyzet. Munkaerö és férfiak híján a nök építették fel újra az országot, gyerekeik egész nap a romok között bóklásztak, sokszor szomjasan és éhesen. Az a generáció ma is csodálattal és tisztelettel beszél édesanyjáról (sokat hallok édesanyját Frau Mutternek szólítani, ami nagyon tiszteletteljes kifejezés). Aztán jöttek vendégmunkások, felnött egy új, munkaképes generáció, azóta próbálják a nöket visszaszoritani oda, ahonnan jöttek: a kályha mellé vagy a gyerekszobába. Meg a munkanélküli statisztika is sokkal jobban néz ki, ha a nök háziasszonyokként szerepelnek és nem munkakeresöként. Tehát, amikor kellettek a nök, elövették, mikor nem kellenek, elrakják. És minden módszert jónak találnak, hogy föleg a gyerekes nöknek rossz lelkiismeretet csináljanak. De ez már politika.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 21:32   
Nemrég felhívott egy hölgy a betegbiztosítótól és párommal akart beszélni, mire mondtam, nincs itthon. Erre nekiáll kérdezösködni, hogy én ki vagyok, felvilágosítottam. Aztán kis hisztérikus nevetéssel mondta, hogy hát akkor nekem is elmondhatja a mondandóját, de ugye megértem, meg kell kérdezze, mert sose lehet tudni... Már többször kiderült, hogy valaki mással beszélt, mint akivel szándékozott, ugyanis a feleség idöközben "lecserélödött". Mondtam, hát én még mindig ugyanaz vagyok, még nem cseréltek le, majd hívjon vissza néhány év múlva.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 21:11   
2004-12-05 15:26, Tessényi Györgyi:
-
Kérlek szépen, itt, Berlinben minden van. akár minden nap április 1.

-
... Hany idösebb uriember valik hagyja ott a feleseget fiatalabb miatt. ...

Nézd, csak nem lesz bolod még idősebbre lecserélni? Ezt Te sem gondolhatod komolyan?!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 19:29   
Judit is nevezte öket en csak ujrahasznaltam a szot.En maskepp neveznem de akkor innen kirugtak volna

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 17:43   
-
Igazatok van igy volt es manapsag nem igy van? Hany idösebb uriember valik hagyja ott a feleseget fiatalabb miatt.

Uriember?

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 15:26   
2004-12-05 12:44, Pompéry Berlin:
-
Draga Judit, egesz delutan az jar az eszemben, hogy Berlinben miert epp december 5.-en van aprilis elseje????

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó