2018. június 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Hamburgi magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 következő lap )
 Barany  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 12:57   
Szia !
Ez biztato, akkor lehet, hogy megsem velem van a baj
üdv
Krisz

Justi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 12:30   
Semmi sem akadály! Nem is biztos ,hogy "nehéz eset" vagy, csak eddig rossz oldalról közelítettél a nyelvtanulás felé.
A remény hal meg utoljára!
Üdv.

Barany  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 12:21   
Szia !

Ez jol hagzik, mert nehez eset vagyok, bar igyekszem tanulni
üdv
Krisz

Justi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 12:19   
Hello!

Köszönem az időjárásjelentést!

A tanítást illetően: egy megbeszélt helyen július közepétől esetleg augusztustól szívesen vállalok órákat úgy is ha óránként egy ember van, úgy is ha többen összejövünk.
Nagyon szeretek tanítani, hiszen ez a szakmám. Itt Mo.-n is tanítok gyerekeket és felnőtteket egyaránt. Nagyon sokan nyelvvizsgáztak már le a tanítványaim közül, melyre nagyon büszke vagyok!
Rengeteg tanítási anyagom van minden témához.
Üvd. Justi

Barany  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 12:08   
Szia !

Ebben a pillanatban nagyon meleg van, süt a nap 1000-rel
Igaz esöt is mondanak, de akkor is meleg lesz.
Hallottam, hogy vallalsz majd tanitast, majd ertekezhetünk ezen temarol:)
üdv
Krisz

Justi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 11:09   
Sziasztok!

Holnap utazik a lányom Hamburgba, annyira örülök. De még két hónap és én is ott leszek.
Írja meg valaki, hogy most milyen idő van ott, itthon ugyanis hőség van kb. 25-30 fok.

Üdv. mindenkinek Justi

Hortenzia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-02 11:46   
Sziasztok!

Nem lehetne inkább egy héttel késöbb, azaz június 12-én grillezni? Én is szívesen elmennék, de éppen 5-én jövünk vissza otthonról.
Üdv mindenkinek,
Hortenzia

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-02 11:02   
Udv Mindenkinek!

Egy kis MON-velemenykutatas a forum megujulasa kapcsan, kerlek, nezzetek be Ti is ebbe a topikba:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=878&forum=29&139
(Mi vagyunk! temakor, Megujul a MON? Meg! c. topik)

A 2005-04-30 20:38 datumot viselo uzenetemben van belinkelt pelda az elkepzelt uj MONra - nezzetek meg, nagyon fontos a velemenyetek (irjatok be ama topikba), hiszen ez alapjan dontunk az uj MON forum kinezeterol.

Udv,

Hunor

SKriszta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 21:38   
Sziasztok,

üdv mindenkinek aki új, illetve új lesz!!!
Mit szóltok ehhez a gyönyörű időhöz, rá sem ismertem Hamburgra ma! Ilyenkor arra gondolok, hogy már csak az ilyen napokért is megéri itt élni és ez feledteti azt a többi 355-öt, ahol vagy esik, vagy fúj...

A következő találkát akkor megbeszéljük június 5-re????
Mivel többen jelezték, hogy az jó lenne, akkor szerintem maradhatnánk abban.

Puszi Mindenkinek

Kriszta

Gyuribacsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 20:25   
Justi, szeretettel varunk !

Justi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 17:59   
Sziasztok!
Én még Magyarországon vagyok de már nem sokáig, ugyanis júliusban megyek Hamburgba és szeretnék kinnt maradni. A lányom már most május 4-én megy.

Én német nyelvtanár vagyok, felsőfokú nyelvvizsgával. Ezért ha valaki úgy gondolja, hogy csiszolni kellene a nyelvtudásán, augusztustól szívesen vállalok órákat egy megbeszélt helyen.

Ez a találkozó nagyon jó ötlet, ha már kinnt leszek és szerveztek ilyen találkákat szívesen részt vennék rajta én is és a családom is.

Üdv. mindenkinek Justi

forelle  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-01 15:33   
Sziasztok!

"Itt van május 1-e,énekszó és tánc köszöntse,zeng és dalol az ének..."
Üdv mindenkinek,nagyon szép május egyet!Lányok,kaptatok május fát,ill. virágot?
Most tudok írni,sokáig Magyaro-on voltam,s otthon még mindig nincs internet-tudom,van kávézó is )
A köv talin remélem én is el tudok menni,addig is megpróbálok sürübben jelentkezni.Ma én is hallottam magyarokat a piacon,de most kihagytam az üdvözlést,
szép napot Nektek!
Heni

frakata  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 16:37   
Sziasztok!
Itt megint egy "uj".
3hete erkeztem, es jo lenne mar uj arcokat latnom. Egyenlore persze beerem iromannyal is, de ha szerveztek valamit szivesen reszt vennek rajta.
30 eves nonemu egyed vagyok,frakata@freemail.hu-ra irnak hozzam neha levelet, de szivesen veszem ha itt sem hagytok szo nelkul:)

Barany  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 10:35   
Jo reggelt mindenkinek!

Juni 5 remek idöpont !
Nekünk megfelel! Addigra már biztosan jò idö lesz.

üdv
Krisz

endrem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 08:39   
Másoknál is láttam már, nem kifejezetten neked szólt . Meg lehet szokni, nem arról van szó, csak mivel más hangot jelöl, ezért szerintem kicsit zavaró. Jobb, ha szimplán elhagyja az ember az ékezeteket, jó magyar szokás szerint .

Ami a talit illeti, az 5-e nekem is jó, előtte meg én is otthon leszek, ezért korábban nekem sem jó.

Üdv,
E.

Lina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 07:05   
Sziasztok:)
Szep napott kivanok mindenkinek.Nagyon reggen voltam mar itt.Udvozlok minden ujemberket,orulok hogy itt vagytok ti is.Nekunk barmelyik idopont megfelelne.Most hazza megyek 12 napra.De azert oothonrol is megnezem neha,hogy tudjam pontosan mikorr lessz az uj talalkozo.En benne vagyok es mar nagyon varom.
Vigyazatok magatokra.
Lina

SKriszta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-27 22:32   
Szia Endre,

nem tudom, hogy nekem szólt e a célzás az "á" betűvel kapcsolatban, ha igen akkor:

azért írok a legtöbbször "ä"t az "á" helyett, mert a munkahelyemről írok és ott nincs beállítva nekem a magyar billenttyűzet és mert nem vagyok egy technikai zseni én magamnak nem is tudom beállítani. Arról nem is beszélve, hogy mindíg csak futtában a reggeli szünetben tudok írni (mivel ez nálunk nem engedélyezett), így megpróbálok olyan gyorsan amilyen gyorsan csak lehet bejelentkezni. Nem hiszem, hogy ettől még olvashatatlan lenne a hozzá szólásom, ha igen akkor sorry, de ezen nem tudok változtatni, amennyiben a munkahelyemről írok.
Vagy megszoksz, vagy megszöksz !

De azért a javamra legyen írva, ha itthonról írok, akkor használom a magyar billentyűzetet!

A grillezéssel kapcsolatban, akkor mi lenne, ha még távolabbra tolnánk az időpontot mivel én 21-e előtt nem tudok menni (otthon vagyok).

Meg ha ennyire "kurzfristig" az időpont biztos, hogy sokan nem is tudják már beiktatni.

Mi lenne akkor a június 5-el????

endrem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-27 14:37   
Nekem a 29-e lenne a jobb...

(Muszáj ä betűt használni á helyett? Szerintem baromi zavaró... ).

Gyuribacsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-27 12:18   
Sziasztok,
en ugyan sokat csavargok mostanaban, de jelenleg ugy nez ki, hosszabb ideig itthon, Hamburgban tartozkodok s remelem, reszt tudok venni a grillezesen.Egy korabbi idöpontnak en is jobban örülnek.

Üdv mindenkinek

Barany  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-27 11:29   
Sziasztok!

Sanos nekünk nem jo a majus,mert 21-en lesz az esküvönk Bp-en. Utana egy heteig nem leszünk Hamburgba. Igy ha lehetne, akkor vagy elötte lenne jo, vagy utana
üdv mindenkinek
Krisz

SKriszta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-27 09:37   
Sziasztok, üdv az ujaknak!

Lassan-lassan egyre többen leszünk, ennek örülök! Vasärnap felhivott egy ismerösöm, aki szinten Hamburgban lakik es akivel mär több mint egy eve nem beszeltem. Ö meselte nekem, hogy megismerkedett magyarokkal,(4-el), akiket en eddig nem ismertem es a talälkozon sem voltak ott. Nem is gondoltam volna, hogy ennyien vagyunk!
Lassan mär nagyon egetö lenne akkor megint egy talälkät csinälni, mär csak az "ujak" kedveert is, meg azert is mert a multkori szerintem tök jol sikerült, csak sajnos nem tudott mindenki eljönni. Igy most nekik is lehetösetük lenne resz venni.
En jo ötletnek tartom (mär nem is tudom ki vetette fel) az Elbänäl grillezni, mivel - bär most pont nem ugy nez ki - a jo idönek most mär jönnie kell.
Ez szerintem azert is lenne jo, mert oda jöhetnenek a "csalädosok" is gyerekkel, babäval, meg akkor mindenki hozhatnä a pärjät is.
En arra gondoltam, hogy mäjus vege, közepe fele lenne jo, mert akkor addig mindenkinek lenne ideje, hogy ugy alakitsa a progjamjät, hogy eltudjon jönni.

Mit szolnätok a mäjus 22 vagy a mäjus 29-hez????
Mit szoltok egyaltalän az ötlethez????
Irjatok, hogy kinek mi a velemenye es melyik vasärnap lenne jo,ha jo....

Mindenkinek szep napot kivänok ( az idö ellenere is )

Kriszta

hogata  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-26 20:08   
Sziasztok
Mär fel eve itt vagyok Hamburgban, de csak most fedeztem fel ezt a honlapot.Nem nagyon ertek az internethez.. Szoval szivesen megismerkednek Hamburgban elö magyarokkal.
En egy környezetvedö egyesületnel dolgozom
(Verein Jordsand), holnap elutazom egy szigetre, ha irtok, arra lehet hogy 2 hetig nem tudok välaszolni.De azert irjatok,jo?
Üdv
Gäbor

Barany  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-26 16:27   
Sziasztok !

Ok, igaz, kicsit erös volt, es elnezest kerek mindenkitöl! Mergesebb voltam a kelletenel, mert mar reg ota probalok megismerkedni itt elö magyarokkal, de nem nagyon sikerült. Valoban azt gondoltam, hogy a forumon rendszeresen jartok, nem is gondoltam, hogy neha neztek be ! Meg egyszer sorry, remelem azert meg szobaallunk
üdvözlettel
Krisz

Hortenzia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-24 16:28   
2005-04-05 10:08, Barany:
-

Szia!

Én tudnék egy kismacskát ajándékba adni, Felvidékröl, szüleimtöl hozom június elején.
Ha még szeretnél?!

tdkinga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-20 11:35   
Sziasztok!!
Valoban nagy volt a hallgatas...bar en neha be-be neztem- hozza kell tennem, h most hosszabb ideje itthon ( Mo-on) vagyok, es meg maradok is.
Azert egy Elba-parti grillezesben szivesen benne lennenk majd- foleg ha mar tenyleg szep tavasz lesz. Itthon egyelore csak szeszelyeskedik az aprilis...
Udv mindenkinek - az ujaknak is!

endrem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-20 10:17   
Barany:

Azért nem kellene azonnal ez a hozzáállás. Ez a tipikus magyar, nem az amire te gondolsz.

Nem tudom milyen élményeid voltak Kanadában, de itt egy kétoldalú dologról van szó. Egyszer ha beírsz, az nem azt jelenti, hogy azonnal mindenki tudatában van a jelenlétednek és azt sem jelenti automatikusan, hogy töröd magad.
Különösen egy online írásos médiumon keresztül lehetnél türelmesebb, mielőtt ilyen megjegyzésekkel dobálózól.

Kriszta:
Lassan lehetne egy újabb találkozót szervezni. A jó idő is jön, emiatt gondoltunk arra Zolival, hogy lehetne egy Elbamenti grillezéssel folytatni.

Vélemények?

SKriszta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-20 09:32   
Hey Barany,

sorry, en nekem valahogy nem is tünt fel, hogy te uj vagy. Különben jelentkeztem (tünk) volna...
Te miota vagy itt? Mit csinälsz? Häny eves vagy?
Ha nem akarsz a kerdesekre nyilvänosan välaszolni : krisztina.samu@hamburg.de

Sziasztok Többiek is,

igen mostanäban nagyon elhanyagoltuk a forumot. Szerintetek mikor lenne megint esedekes egy magyar talälkozo? Beszeltünk rola, hogy esetleg akkor pärostul is megprobälhatnänk....

Kriszta

Barany  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-19 15:18   
Sziasztok!

Velem senki nem foglalkozik, itt töröm magam, hogy megismerjek emberekt, de senkit nem izgat. Tipikus magyar nem összetartas..
Kanadaban is ez volt..
üdv
Krisz

endrem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-19 13:25   
Én jól vagyok köszi, fel is nézek ide időnként, de annyira eltűnt mindenki... Magamban beszélgetni meg kevésbé nyilvánosan is tudok .

Feléd mi a helyzet?

SKriszta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-19 09:32   
Sziasztok,

hu de nagyon eltüntünk
Mi van veletek? Jol vagytok?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó