2018. június 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Hamburgi magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 következő lap )
 Gyuribacsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-06 13:23   
Kedves Forelle, kedves mindenki !
Jobbulast kivanok s egybe felhivom a figyelmeteket, hogy szombaton lesz a hamburgi magyar bal bal.Gyertek minel többen !!!
december 11. szombat, 19.00 órától Hamburgi Magyar Bál, disznótoros vacsora.
- válogatott magyar mészárosok és szakácsok sütnek-főznek egész éjjel. Néhány
finom falat az étlapból, ami a belépővel egész éjjel rendelkezésre áll, “repeta” is:

- véres, májas, kásás hurka,
- friss kolbász,
- disznósültek,
- töltöttkáposzta
- házilag eltett savanyúságok ( ugorka, paprika, stb.)
- éjfélkor “korhelyleves”
- különböző saláták
- különböző desszertek, kompótok (meggy, körte, birsalma,
őszibarack), “vitaminbomba”, stb.
A fentiekből otthonra is be lehet vásárolni.

Az ínyenc falatokhoz magyar borokat lehet vásárolni, ezenkívül természetesen lesz
rövid ital, sör, valamint alkoholmentes italok is (cola, fanta, víz).
A zenéről ezúttal is a közkedvelt PAPRIKA DUÓ, Pártos Bandi és Csépányi Sándor gondoskodik.

Helyszín: SÜDRING 38 (WWB, Borgweg-i U-Bahn megálló)
22303 Hamburg, Winterhude

Belépőjegy: 28,- Euro
Egyesületi tagok, diákok: 25,- Euro
12 éves korig gyermekek: 14,- Euro

Asztalfoglalás, jegyek előjegyzése: Kulin Miklós, Tel.: 040 / 553 47 57

forelle  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-06 08:45   
Kedves mindenki!Újra itt "itthon".Nemcsak tengerecki,én is elutaztam,s mindketten nemrégen jöttünk vissza.Jelenleg én az ágyat nyomom-miért ne?jó kis megfázás ügyében:))Csilla,ha van kedved írj nekem,vagy a Móninak(tengerecki),s találkozhaunk is,ha van kedved.Mit csinálsz Hamburgban?Nekem egyenlöre a suli az egyetlen elfoglaltság,ezenkívül csak szabadidöm van.Szóval írj!pussz,Heni.
és mindenkinek szép napot!
H

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-30 16:55   
2004-11-30 16:49, Pintyöke:
-

Ez igaz, de szamomra van hasonlosag, egyikhez egyaltalan (programozas), masikhoz meg nagyon keveset ertek. Szoban meg igen, de gyakorlatban...

Hogy programozo veszett volna el bennem - hm, lehetseges, megprobalhatom megkeresni, de az eddigi jelek alapjan felo, hogy nagyon elbujt.

Sikerult megnezni az ajanlott linkeket? Gyere, nezz korul a fenti rovatokban is, ott altalaban aktivabb az elet, es rengeteg jo tema van, kotetlen cseveges a Cseveges alatt, a Mi vagyunk! alatt a MON kozossegi temakorok, stb.

Hunor

Pintyöke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-30 16:49   
Kedves Hunor,

programtelepites es programozas oly messze van egymastol mint Mako Jeruzsalamhez (vagy hogy is van...)
De ha nem is "kodolsz", de a tetteid logikus menete igencsak követhetö. Talan a nagy programozo veszett el benned?

Pintyö

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-30 16:34   
2004-11-30 16:26, Pintyöke:
-
Kedves Pintyoke,

neztem egy percet, hogy honnan vetted eme leirasokat, de aztan a "KiKi" kifejezes lattan rajottem, es utananeztem.

Szoval ama Hunor a Ki Kicsoda rovatunkbol tenyleg Hunor, es a leirasbol itelve "Rendszeradminisztrátor és naplopó" is egyben, de o Lantos, mig en a Simon csaladnevet viselem, amibol ki is derul, hogy nem ugyanazok vagyunk.

Szoval en egy masik Hunor vagyok, adminisztrator is jelen forumon (legalabbis nekem van hozzaferesem az admin felulethez ), de a programozast kikerem magamnak (baratno is hangosan nevetne ezen, mert altalaban ot szoktam hivni egy-egy program installalasahoz is ).

Hunor

Pintyöke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-30 16:26   
Kedves Hunor!

Köszönöm a gyors valaszod. Utana is neztem "KiKi" is az a Hunor, s most nem tudom, hogy a rendszeradminisztrátor és naplopó Hunor- hoz van szerencsem, vagy a szorgalmasan tanulo s programozo Hunor-hoz?
De az mar biztos, hogy a naplopo Hunorrol szo sem lehet, ily gyors es reszletes valasz eseten.

Pintyö

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-30 16:13   
Kedves Pintyoke,

udv a MONon!
Hasznalati utasitas, tartalomjegyzek itt:
http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=62&8

Es most veszem sorra a kerdeseid, bar nem vagyok hamburgi.

"Mar 3 eve elek Hamburgban, s igencsak hianyt szenvedek magyar kapcsolatokban."

Forelle es Tengerecki szoktak talalkozni, bar utobbi meg egy rovid tavol lesz - utazik. A hamburgi magyar klub kapcsan pedig Gyuribacsi tud valaszolni, o tagja. Egyebkent ime a klub linkje:
http://www.hamburgi-magyarok.de

"Többnyelvüseg a csaladban - Motto szerint szivesen fogadnek tanacsokat."

A tema kapcsan fokent az alabbi ket temakorben talalsz topikokat (pl. Vegyeshazassag, Hogyan beszeljunk magyarul?, stb.)

Hogyan maradjunk magyarok?
http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=33&594
Magyarkent kulfoldon, kulfoldikent otthon!
http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=28&893

"Van-e itt valamilyen magyar etterem, klub?"

A magyar klub kapcsan valaszoltam elsore, etterem kapcsan pedig jelen temakor Magyar ettermek, klubok, stb. Nemetorszagban c. topikjaba lapozz bele!

Udv,

Hunor

PS: uzenet irasanal kattints mindig az adott topik neve alatti Uzenet kuldese feliratra, akkor nem ismetlodik meg a korabbi uzenet.

Pintyöke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-30 14:54   
2004-10-08 19:37, tengerecki:
-

Kedves Mindenki!
Mar 3 eve elek Hamburgban, s igencsak hianyt szenvedek magyar kapcsolatokban.
Többnyelvüseg a csaladban - Motto szerint szivesen fogadnek tanacsokat.
Van-e itt valamilyen magyar etterem, klub?
Sziasztok
Csilla

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-03 16:07   
2004-11-03 15:21, forelle:
-
Kedves J,kedves Juli!

Ti itt(hol) laktok?Mit csináltok Hamburgban?Kicsit újra elaludt a topikunk..
H
-
Hamburgot még nem láttam, sajnos....
(Csak úgy tünt, hogy tetszik a környék, ahol most laksz, azért válaszoltam)

j  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-03 16:02   
Hello Forelle,

En szeptember ota Berlinben lakom. Amugy programozok. Es motorozok amennyit csak lehet.

forelle  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-03 15:21   
Kedves J,kedves Juli!

Köszönöm,hogy írtatok.Pár helyet megnéztem,Altona,Wandsbek,Hamm..Juli,igazad van,"Járt utat a járatlanért.."Nos úgy néz ki itt maradunk.Ti itt(hol) laktok?Mit csináltok Hamburgban?Kicsit újra elaludt a topikunk..
H

j  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-03 13:02   
Inkabb jo es rossz kornyek van minden keruletben sztem, amikre erdemes figyelni, ne legyen foldszinti lakas, es ne legyen egyik iranybol sem a terulet elhagyatott. (hév, csatorna)
Sajnos en Borgfelde-ben laktam, a Berliner tortol nem messye, az S1 vonala mogott kozvetelnul, es 2.-szorra tortek be 2 ev utan mert hatulrol sajnos batran mozoghattak a betorok, raadasul a HEV miatt meg a zajongassal sem kellett vigyazniuk, egyszer sem hallott latott senki semmit.
(3 notebook, 2 kamera lecsó)
Amugy a deli reszeken Harburg, aztan Altona szintén felejtos lakas szempontbol sztem, Altona melett Ottensen viszont mar szép és szuper.

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-28 13:00   
2004-10-28 11:53, forelle:
-
Akkor ugyanazon a részen kell egy másik lakást keresni!

forelle  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-28 11:53   
Kedves hamburgiak-magyarul !
Szép napot kívánok.Kéréssel jövök,aki hallja adja át.
Szeretnénk egy másik lakásba költözni,a kérésem csupán annyi lenne,hogy aki hol lakik írja le milyen a környék,hogy tetszik ott neki etc.Köszönöm.
Most Bergedorfban lakunk,ez nagyon nyugis hely,viszonylag közel pályaudvar,bevásárlóhelyek,uszoda,ja és van egy nagyon jó jazz kocsma,ahol péntek esténként élö zene-szuper!!

forelle  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-20 16:11   
2004-10-20 16:09, forelle:

"hétköznap 4 óra",pontosabban mindennap 4 ó

forelle  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-20 16:09   
2004-10-19 13:45, Örni:
-
Ezt az újságot Hamburg Hbf (Hauptbahnhof)-ban...

Örni!
Köszönöm,sikerült megtalálnom!és tényleg ,írj te is gyakrabban!
Üdv,Heni

Hunor!ill válasz Bárány üzenetére:én itt volkshochschuléba járok,nem drága,de nem is nehéz,és viszonylag kevés óra van hetente(számszerint kétszer másfél ó)A tanárnötöl megkérdeztem mennyiért vállalna pl Ö órát adni,kb 20E mondott de biztosan van olcsóbb is.Esetleg nem akar csoportosan tanulni?Van egy számom,most kaptam:004940-28-02-795
ez a Hauptbahnhofnál van,áll-lag hétköznap 4 óra,2 hónapig,és 100E-ba kerül.Most ennnyit tudok.Ha találok egyéb telsz-ot,hírdetést elküldöm.Üdv,Heni

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-19 21:42   
2004-10-19 13:45, Örni:

P.S.: Sie befindet sich in einem separaten Zeitungsständer nicht im Regal.
Elnézést kérek, ezt nem tudtam magyarul megmagyarázni
-
Nix für ungut Örni. Jeder weiß, was ein Ständer ist

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-19 14:18   
BARANY UZENETE (ONALLO TOPIKBOL ATKOLTOZTETVE IDE, MERT IDE TARTOZO KERDES):

Ismer valaki egy jo nemet tanart itt Hamburgban?

...sajat uzenetem:

PS.: Gyuribacsi, uzenetirasnal erdemes mindig a topik neve alatti (fent, bal oldalon) Uzenet kuldese feliratra kattintani, ugy nem ismetlodik meg a korabbi uzenet.
PS2.: Orni, irjal gyakrabban.

Örni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-19 13:45   
Helló forelle,

Ezt az újságot Hamburg Hbf (Hauptbahnhof)-ban a Mc Donald' s- oldalan megtaláltam. A bolt nevü Stihlke. Ez a legnagyobb újságos bolt ott.
Amikor bemész a boltba, akkor a bal oldalan.
üdv. Björn
P.S.: Sie befindet sich in einem separaten Zeitungsständer nicht im Regal.
Elnézést kérek, ezt nem tudtam magyarul megmagyarázni

forelle  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-19 10:22   
Szép napot mindenkinek!!Tengerecki puszi!Kedves Gyuribácsi üdvözlöm,örülök,hogy itt van újra!
Heni

tengerecki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-18 22:10   
2004-10-18 21:45, Gyuribacsi:
-
Moni,varlak vissza Hamburgba.Ne legy depresszios, az elet nagyon szep !!!!
-
Hát ez igazán kedves , és annyira, hogy nincs szívem kitörölni sem
egyébként szoktam bírni a strapát, általában , de a mai napon valahogy semmi sem jött össze, olyan,...olyan trutyi volt, mint az idő, valahogy minden csak úgy ment, mert mennie kell és semmi szépség és most úgy érzem magam mintha kétszer annyi lennék mint ami vagyok, már háromszor annyit nm is mernék írni, annyi úgyse leszek soha, na körübelül ilyen volt a mai nap, kínlódásokkal, fajó emlékekkel tele...még részletezni sem érdemes, ráadásul felbontottam egy sört és nem tudom meginni és itt áll már vagy egy órája, annak is olyan löttyedt az íze mint a napi hangulatom.
Tudom én, hogy szép az élet, csak, csak...

Gyuribacsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-18 21:45   
Moni,varlak vissza Hamburgba.Ne legy depresszios, az elet nagyon szep !!!!

tengerecki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-18 21:31   
2004-10-18 20:39, Gyuribacsi:
Kedves Gyuri bácsi !
Hát ez a nap meglepetése számomra, köszönöm Gyuri bácsi, hogy előkerültél, persze neked is Hunor a közreműködést. Máris szebb ez a mai nap, ma úgyis teljes depresszióba zuhantam, hogy fog örülni Forelle is ha megjön ma este!
Remélem mielőbb összefutunk személyesen is nemcsak a neten, igaz én pár nap múlva elutazom előbb Franciaországba, majd haza Magyarországra és csak decemberben jövök meg, de akkor jöhet a dinom-dánom bárhol a neten(hamburgi topic életének fellendítése) vagy személyesen(hmm, Forelle is nagy sörcis, talán van itt valami jó kis söröző, hiszen mégis Németországban vagyunk) vagy a klubban...majd elválik.
Üdv és mielőbbi igazi viszlát az Altona mellől
Móni

Gyuribacsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-18 20:39   
2004-10-12 20:21, tengerecki:
-

Szia Tengerecki, most mar ismet Hamburgban vagyok (Eilbek). Remelem, a klubban összefutunk.

Üdv.

tengerecki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-12 20:21   
Szép napot neked is és Gyuri bácsinak
is ,merre vagy Gyuri bácsi?

forelle  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-12 09:19   
Szép napot mindenkinek aki itt van,aki nincs annak is
Szió Móni,mi újs,hogy vagytok?A picur már felébredt?Küldtem egy másik üzit is,megkaptad?

forelle  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-11 09:03   
Nagyon jó,hogy ismét beindult itt az élet!
----
Szia! Örni te egy angyal vagy!Hol kaptad azt az újságot?Én ugyanis kb havonta benézek abba nagyobb üzletbe,s megkérdezem,van-e magyar újságjuk,de eddig mindig a csehet ajánlották ),csehül még nem tudok )
szia ,Heni
-----
Móni,emilt írok,én is örülnék ha találkoznánk!
Szió,Heni
-----
Nuska!
Én a barátommal élek itt,már másfél éve.Ö magyar-német.Tetszik itt,de gyere és nézd meg!!!és találkozhatunk is,ha van kedved.Üdv,Heni

Örni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-11 00:40   
Hellósztok,

lehet, hogy valaki érdekel, amikor Hamburgban voltam, egy HVG nevü magyar folyóiratat a hamburgi föpályaudvaron megkaptam.

üdv. Örni

tengerecki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-10 14:56   
2004-10-10 14:44, Nuska:
-
Szia!
Tényleg ritkán járnak erre a magyarok, pedig
nem vagyok egyedül itt Hamburgban.
Ha akarsz nyugodtan írhatsz , a címemet
megtalálod a profilban.
Móni

Nuska  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-10 14:44   
az előző Móninak szolt
ja igen még valami! Móni! ugy látom nem sokszor járnak erre.... ha gondolod (bár én Mo.n lakom szivesen irogatok neked! egy nap többször is tudok irni

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó