2020. január 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Összetartás, széthúzás
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-17 03:34   
2004-10-17 03:04, Mary:
- Kedves Fellegvár!Éppen ezt mondtam én is.
-

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-17 03:04   
Kedves Fellegvár!

Éppen ezt mondtam én is.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-17 01:42   
2004-10-17 01:30, Mary:
- Figyelmesebben olvasni, ha lehet !
-
Kedves Mary !
MINDEN sort elolvastam ... De nem keresem es nem erdekelnek a kulombsegek , az emberek kulomboznek egymastol mint egyenek is nemzetisegre valo tekintet nelkul . Nem is kell messzire koltozni egymastol , egyik testver nem hasonlit a masikhoz (es itt nem a kinezesre gondolok). Az en szememben MINDEN magyar egyforma ... lehet magyarorszagi, erdelyi, vajdasagi, karpataljai, felvideki ... Az ami ossze KELL tartson minket , az a nemzeti hovatartozasunk , nem a szuletesunk helye vagy a jelenlegi lakhelyunk .

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-17 01:30   
2004-10-17 01:19, fellegvar:
-
2004-10-16 23:33, Mary:
- Lelkünk mélyén úgyis tudjuk, hogy minden magyar - magyar, bárhol él.
-
Kedves Fellegvár!

Itt egy idézet tölem:

"Ez semmi esetre sem szabad elválasszon minket, hanem a közös vonások kell összekovácsoljanak. "
Figyelmesebben olvasni, ha lehet !
Szeretettel:
Mary

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-17 01:28   
Kedves Em!

Sokféle magyar van, és ez szép, nem? Nincs monotónia, nincs uniformizmus és minden magyar beviszi a kultúráját abba az országba, ahol él. Ömaga is változik, ami a benyomásokat, helyi szokásokat, dialektust stb. illeti. De a végeredmény ugyanaz: egyik sem magyarabb, mint a másik, ebben az egyben mindenki egyforma .

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-17 01:19   
2004-10-16 23:33, Mary:
- Lelkünk mélyén úgyis tudjuk, hogy minden magyar - magyar, bárhol él.
-
Miert kell ezt analizalni ? Nem a kulombsegeket kell keresni , hanem a kozos vonasokat . De mit is beszelek ?!? Kozos vonasok ??? Hat MAGYAROK vagyunk vagy sem ?! Az orokos szelektalas miatt jutottunk oda , hogy sokan azt hiszik , hogy ok magyarabbak a magyarnal . MINDNYAJAN magyarok vagyunk , ha annak valljuk es erezzuk magunkat .

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-17 00:09   
2004-10-16 22:01, Pompéry Berlin:
-

Bele gondoltam a dologban és igazad van teljesen egyet értek veled
Üdv Em

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 23:33   
Pompéryvel teljesen egyetértek, mert ha pl. elmegyek Amerikába, tényleg amerikai magyarral találkozom és nem ausztráliai magyarral. Magyar ugyan mindkettö, mint a nyugat-európai vagy kanadai vagy bárhol lévö magyarok. De mégis... Mi a közös? A kultúránk, a nyelvünk, az altatódalaink, a táncaink. Ezért magyar mindegyikünk, bárhol éljen is. Viszont a környezet rányomja bélyegét személyiségünkre, emiatt amerikai és nem akármilyen magyar az ottani, ugyanúgy, mint a kanadai magyar, aki különbözik a szlovákiai magyartól. Megvannak a közös vonásaink, anyaországunk, nyelvünk - de mindenki egyedi a maga módján. A földrajzi tér megadása sokszor segít megérteni távolra szakadt atyafikat, ha ismerjük a helyet, ahol élnek, jobban megértjük öket. Ez semmi esetre sem szabad elválasszon minket, hanem a közös vonások kell összekovácsoljanak. De tagadhatatlanul vannak különbségek is, amiket nem lehet egyszerüen félreseperni vagy nem tudomásul venni. Lelkünk mélyén úgyis tudjuk, hogy minden magyar - magyar, bárhol él.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 22:49   
2004-10-16 22:41, bobe:
-
Ó, Böbe, Isten hozott a klubban! Rólad ezt eddig még nem tudtam.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 22:41   
Ich bin ein Berliner

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 22:01   
2004-10-16 15:17, Em:
-
Miért akartok mindent egy kalap alá vonni? Szerintem is lehetnek, pl. szemléletbeli különbségek lakhely, nem, életkor, végzettség, társadalmi-szociális helyzet és még egy sor egyéb szempont szerint. Ez egyáltalán nem baj, sőt. Vallom, hogy berliniként sokmindent másként látok, mint az anyaországbeliek, esetleg erdélyiek, megint mást másként, mint az amerikaiak, stb. És ez jól van így, hisz életkörülményeink különbözőek. Alapvetően és önmagában nem érzem negatív megkülönbözetésnek a nemetországi, esetleg berlini magyar jelzőt. Ez egy földrajzi tényt jelöl, amelynek vannak kihatásai az életmódra, véleményre, mentalitásra, egy sor megnyilvánulásra és amelynek kiemelése éppen ezért adott szituációban magyarázatul szolgálhat. Ameddig a jelző informatív és nem pejoratív, kiegészítő és nem kiközösítő, bántó, addig nincs vele semmi gond.

Szerintem az egy káros tévhiedelem, hogy összetartás címén egyformának kellene lenni, ebben állna az "egység". Attól eltekintve, hogy ez eleve lehetetlen, már az antik bölcsek megmondták, hogy a változatosság gyönyörködtet.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 15:17   
Sintax! Igazad van. Mert sajnos itt is nálunk Montreálban megkülömböztetik az Erdélyi magyarokat a Magzarországi magyaroktól peddig az összetartás megvan Szerintem aki magyarnak születet az akárhól élt vagy él annak a neve magyar és magyarnak marad.

sintax  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-15 11:22   
csak egy adalék:
Talán mi magyarok nem is szeretünk szétszórtan élni a világban, az hogy történelmi vagy egyéb okok ezt létrehozták már csak száraz tény. Jelzőket aggatunk magunkra mint például vajdasági magyar, amarikai magyar, x magyar. Ha elmegyek amerikába nem magyarral találkozom, hanem amerikai magyarral, ha hozzánk jön egy magyar határontúli magyarnak hivod stb.
Meg kellene tanulni jelző nélküli magyarnak lenni.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-08 08:28   
2004-05-08 06:50, Fredi:
-
Kedves Fredi!

Elöször is jó egészséget kivánok a betegséged után!
Igazad van, a cseheknél, lengyeleknél, szerb-horvátoknál is tapasztaltam ugyanezt. Az utóbbiaknál talán nem annyira. De itt "mi" vagyunk a téma. Ez nem keserüség, azon már túl vagyok, inkább száraz szomoru megállapitás. A témával egyébként ritkán foglalkoztam, mert felesleges, hiábavaló, engem nem is nagyon érint vagy "ráz" meg, de akaratlanul is emlékeztet erre közvetlen környezetem is.

Nemcsak felismerni kell mások szokásait, értékeit, hanem megtanulni, elismerni. Kiszürheted a neked nem hozzáállót, csendesen, annélkül, hogy azt nap mint nap hirdetnéd. Nem megy vele az ember semmire, s legtöbb esetben csak téves látókört nyújt azoknak, akik ugyanazt a tapasztalatot még nem tették meg. De a legfontosabb, bizonyos bizalom, lelkesedés, remény nem árt ebben senkinek. Engem mint fiatalembert ez utóbbi kisért most már lassan 40 éven keresztül, s valószinüleg sok esetben pozitivan befolyásolta életemet, pályafutásomat.

Tudom, hogy 80 vagy talán 90%-unk nem helyesli, amit irok, de egy otthon élötöl, turistától, vagy pár éve itt élötöl azt nem is várom el. De ha valaki még 20, 30, s még több év után is az elsö negativ, vagy annak hitt tapasztalatait, vagy azt a tipikus magyart (lehet az cseh is, stb.), ami másokra nem ültethetö át, hangsúlyozza, azt sajnos nem igen tudom megérteni.

Szép hétvégét!

Toeby

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-08 06:50   
Kedves Toeby,

sokminden igaz abban amit keserűen megírtál, csakhogy mindezeket a negatívumokat úgy ecseteled, mint tipikus magyar betegséget, pedig nem az, mindez tapasztalható más kivándorló, kilátogató népeknél is. Ami az összefogást illeti ezen is el lehet gondolkozni, hogy ez feltétlenül etnikai alapon kell álljon. Inkább fogok össze egy becsületes bantuval, mint egy gerinctelen magyarral.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-07 20:14   
2004-01-27 16:27, Toeby:
-

Hallo Toeby!
Még csak ismerkedek a MON-al, de ahogy elolvastam iràsod, azonnal megtetszett, arra bàtoritott, hogy vàlaszt adjak.
Mikor én 36 éve Svàjcba érkeztem, svàjci férj mellett, svàjci utlevéllel, màst nem akartam, mint alkalmazkodni, tanulni. Otthonrol ugy jöttem el, hogy sok keserüség lett a két kofferomba becsomagolva. Azt tartottam, hogy nem a hovatartozàs szerint fogom vàlogatni majd baràtaimat, hanem ennél fontosabb kritériumok alapjàn. Aztàn eltelt sok év és a régi sértelmeket eltemettem, a honvàgyat meg a magyar nyelv hiànyaként éltem àt. Nagyon sok könyvet hozok az évente 3x-i hazautazàsomrol,és a régi baràtsàgokat àpolom, mint igazi kincseket.- Talàn nem vagyok tipikus magyar, ha a te szomoru leiràsodra gondolok.Itt nagyon jol beilleszkedtem, de az maradtam legbelül, aki voltam, tanulni vàgyo, csodàlkozo, lelkes .
Most ennek az uj lehetöségnek örülök, magyarokkal összejönni eszmecserére,milyen is legyen a jövönk nekünk,akik ezt a csodàlatos nyelvet ajàndékba kaptuk.
Baràti köszöntéssel
Györgyi

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-27 16:27   
Hálló Mindenkinek!

Ez itt egy eléggé lazán fogott téma, mert nem igen sürüsödnek a hozászólások! Talán éppen az összefogás hiánya miatt!
Hát én sem nagyon fogok össze, mint más sem, aminek az okát a következökben látom:
Az 56-osokat sem fogadták a háború után kitelepitett magyarországi németek valami nagy örömmel, mert azok kizaklatták öket a nyugalmukból.
Mivelünk, a késöbb jöttekkel viszont az 56-osok nem akarták ismét átrágni a témát, amit ök az elödjeikkel már megtettek.
Mi ugyanúgy a nyugalmunkat akartuk az utánunk jövökkel szemben!
És azok szintén a rákövetkezökkel!
De miért alakult ez igy? Szerintem sok esetben az ismeretek hiánya, máskor egy Magyarországon az itteni életröl felálitott kép, legyen az pozitiv vagy negativ, mindegy, volt az oka. Igy aztán mindenki belefáradt a vitákba, vagy hogy tudassa a másikkal, hogy az nem olyan egyszerü, mint ahogy gondolja.
Csak példának emlitem, hogy ilyen ügyintézések közben, amit egyébként szivesen csináltam, derült ki, hogy az ujonc még meg sem érkezett, de már a jogait és hogy mi jár meg neki, jobban tudta, mint az itteni. Persze sok információ téves is volt, s ez aztán alapos munkát is okozott, úgyhogy már más nem is létezett, mint az ö személyük, s hogy dolgaik el legyenek intézve! Sajnos sok magyart ismertem, s ismerek még most is, akik még mindig jól megélnek ilyen módon a jogaikból! Nem tudom, ilyen röviden leirt gondolattal érthetö e, amit mondani akartam, vagy talán túl fátyolos?
Másrészt a "csak látogatók" is gyakran fárasztottak. Talán nem az ö hibájuk, de amennyiben a hazai látókörükkel próbálták meg a dolgokat szemlélni, nem valószinü, hogy látogatásuk nyereség volt! Még az akkori tapasztalatcserére kiküldöttek is úgy álltak a dolgokhoz, hogy ök azt már mind csinálták! Elöfordulhat! De talán 98%-ban nem! S nem tapasztalatcsere, ha egy német közösségbe kerülök, tanulom a nyelvet, megismerkedek a várossal, az emberekkel? Ez pl. 75-ben volt, amikor Kölnben épült az új Klinika újszerü módszerekre a pszihiátriában (Rheinische Landeskliniken Mehrheim, Sucht- und Drogenklinik sowie Gerontopsychiatrie). Igaz több európai országból jöttek, hogy betekintést nyerjenek, miképp is lehet a betegeket kórházban úgy elhelyezni és kezelni, mintha otthoni környezetben élnének tovább. De magyar épitész ismerösöm ezt nem igy fogta fel! És még sorolhatnám végtelenségig a tapasztalataimat, de nem untatok vele senkit, mert ezen mindenki többszörösen már átesett.
Mi magyarok fel vagyunk ruházva minden jó tulajdonsággal: Mindent jobban tudunk a másiknál, mindent meg tudunk magyarázni, mindenben csak a rosszat találjuk meg! Még a dalaink is siralmasak, hogyan lehetnénk mi vidámak? A múltban élünk! Mindent mi találtunk fel, még azt is, amit már egyszer valaki feltalált, mi vagyunk a legszorgalmasabbak, legokosabbak, mi adtuk és adjuk a legtöbbet az ebmeriségnek! És még sorolhatnám!
És mégsem tudunk összefogni? Talán éppen ezért nem!
Remélem nem sértettem meg senkit?!

Viszlát! Toeby

pici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-03 23:17   
Mint uj "tag" köztetek: az utóbbi hozzászólás ebben a buta lelki válságban, amiben vagyok- nagyon jól esett. Jól érzem magam köztetek. 16 éves itttartózkodásom alatt sok minden megpróbáltam azért, hogy a környezetemben élö magyarságot úgy összetartsam, hogy annak értelme legyen. Szélmalomharc volt. A szép gondolatok ideig-óráig tal´ltak hallgató fülekre. aztán csak a jobbra -és balra állás következett. Egy magyar müködö kulturszigetet nem sikerült életben tartanom. Az ut´bbi hetekben sokat barangolok itt köztetek (MON) és végre ´rzem, hogy nem vagyok egyedül a gondolataimmal, nem akartam én lehetetlent...most már megelégszem azzal, hogy odafordulok, ahol hasonló gondolatok élnek még és valahogy mégiscsak él a MAGYAR és együtt. Itt a topik-ban valamelyik nap olvastam egy szép ADY verset: az Anyához írta. Boldogsággal töltött el olvasása, szinte rágtam a szavakat. èrzem én, hogy tartalom nélkül csak üres fecsegéssé lesznek az együtt töltött percek, vágyom a magyar irodalom, költészet, magyar zene után, de úgy hogy a melegséget másokban is megindítsam. Nem voltam elég kitartó, nem voltam elég erös. Végre köztetek vagyok és látom, hogy nem csak én vágyom erre és ez boldogsággal tölt el.
KÖSZÖNÖM
pici

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 02:46   
Hunor,

>>> Összetartanak a Kárpát-medencén kivül élő magyarok? Vagy nem? <<<

Diplomatikus valasz:

A MON tagok igen!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-15 16:12   
Igaz és szomorú amit írtok. En mint erdélyi nagy aggodalommal figyelem, hogy a profi árokásók ezt a tevékenységet mindenáron Erdélybe is exportálni akarják, úgy néz ki sikerrel.

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-15 12:46   
2003-07-14 11:16, Pompéry Berlin:
-
Ha mégis megpróbálod, valamelyik oldalról átlöknek a másikra. Van egy maroknyi csoport, amely megpróbál küzdeni a fenti jelenség ellen. Ezt mind a két fél útálja. Az ellenség feltételezett képviseletéért. Mert, ugye, ha nem értesz 100%-osan egyet, netán bármit is kritizálsz, ergo a másik oldalon álsz. Szerintük.

-

Aláírom én is!!! Juditom, teljesen osztom meglátásod.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-14 11:16   
2003-07-14 01:49, rigojanos:
-
Mig Magyarorszagon osszejarhat egy tarsasag hetente, es megis lehetnek olyan eltero nezeteik politikaval kapcsolatban peldaul, hogy ennek alapjan, kivulrol nezve, szethuzonak tarthatna a magyarokat valaki.
-
Drága Rigó, ezek M.o.-n már rég nem járnak össze. Nemhogy hetente, de ritkábban sem. A családi összejövetelek is lehetetlenné válnak a politika miatt. Ha mégis muszáj - temetés, karácsony, esküvő, stb. -, akkor marad az időjárás mint egyetlen téma. very british, hogy úgy mondjam.

Tapasztalatom szerint csak a fele jár össze. Ki-ki melyik felével, az attól függ, hogy a középen húzódó és atavisztikus erővel, egyre tovább mélyített árok melyik felén áll az illető. Csak a középen álló tarthatna kapcsolatot mindkét táborral. De középen nem lehet állni. Középen az árok van. Ha mégis megpróbálod, valamelyik oldalról átlöknek a másikra. Van egy maroknyi csoport, amely megpróbál küzdeni a fenti jelenség ellen. Ezt mind a két fél útálja. Az ellenség feltételezett képviseletéért. Mert, ugye, ha nem értesz 100%-osan egyet, netán bármit is kritizálsz, ergo a másik oldalon álsz. Szerintük.

Ha sem itt, sem ott, akkor így csak kívül lehet állni.

Az egyetlen közös tevékenység az árokásás.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-14 01:49   
2002-09-17 06:12, bimbi:
-
Kicsit mosolyogva, azt mondom erre lehet jobban osszetartanak a kivul eloek mint az Anyaorszagiak
-

Ezt nem jelentenem ki ilyen batran bimbi asszonysag. Egeszen mast jelent az osszetartas Magyarorszagon belul, mint kivul. A hataron tul felvenni a kapcsolatot egy magyar szervezettel peldaul egy telefononhivason keresztul mar osszetartast reprezentalo tettnek szamit. Mig Magyarorszagon osszejarhat egy tarsasag hetente, es megis lehetnek olyan eltero nezeteik politikaval kapcsolatban peldaul, hogy ennek alapjan, kivulrol nezve, szethuzonak tarthatna a magyarokat valaki.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-01 14:45   
2003-03-30 16:06, Laca:
-
Laca olvass bele
Milyen a magyar kozosseg a kornyezetedben? cimu topicba elgondolkoztato nem?

Laca  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-30 16:06   
Szia Böbe. Hát megfogtad azt amit én is hibának tartok és azt szeretném, ha egyszer és mindörökre elvetnénk ezt a hiányosságot. Remélem az Europához történő cstalkozás majd ezen is változtat. Addig is a reménykedjünk, hogy ebben is előbbre lépünk, ha nem is nagy léptekkel de azért előre.

csszl41  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-30 16:04   
2003-03-29 20:24, bobe:
-
2003-03-29 20:15, Laca:
-
Először is a szívben marad az ember Magyar.
Ezt nagyon szepen fogalmaztad Laca! sajnos eleg sokan közulunk nem igy gondolkoznak. Nezz körul a magyarok között. A szethuzas jellemezte a magyarsagot mindig. Ez van. Mi erdelyiek romanok vagyunk a magyarorszagiak szemeben, aztan osztalyozodunk itt az uj hazaban annak fuggvenyeben mikor es hogyan erkeztunk ide stb. Errol is erdekes lenne elbeszelgetni.
-
Bocs Bobe,de nem tudtam megállni,hogy ne kotyogja közbe.
Amit írtál az erdélyi magyarok magyarországi megítéléséről,az sajnos részben igaz.1949-től ilyen szellemben nevelték honfitársainkat.Ennek az lett az eredménye,hogy összetévesztik az állampolgárságot a nemzeti hovatartozással.
Ez a pongyolaság szinte mindenütt jelen van a társadalmi közlésfolyamatokban,csak sokkal fájóbb,mint más vonatkozásban.
Hidd el nekem,nagyon sokan vannak,akik nem így tudják.Őket keresd,ők is keresnek,a többieknek pedig bocsáss meg.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-29 20:24   
2003-03-29 20:15, Laca:
-
Először is a szívben marad az ember Magyar.
Ezt nagyon szepen fogalmaztad Laca! sajnos eleg sokan közulunk nem igy gondolkoznak. Nezz körul a magyarok között. A szethuzas jellemezte a magyarsagot mindig. Ez van. Mi erdelyiek romanok vagyunk a magyarorszagiak szemeben, aztan osztalyozodunk itt az uj hazaban annak fuggvenyeben mikor es hogyan erkeztunk ide stb. Errol is erdekes lenne elbeszelgetni.

Laca  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-29 20:15   
Először is a szívben marad az ember Magyar. Azután akkor, amikor magyarszót hall és nem szégyenli el magát. Azután pedig amikor körül néz a világban és meglátja, hogy a magyarok mit adtak a világnak és büszkeség tölti el. És a végén akkor maradunk magyarok, ha nem nézzük le egymást azért mert valamelyikünk más gondokodású, henm azt nézzük ebben a másságban, hogy mi a hasonlóság. Ezt kívánom minden honfitársamnak a világ minden pontján. Ha felnéztek az égre az ott is olyan kék mint Otthon, és végtére is a földön otthon vagyunk, bárhol is vagyunk.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-29 17:40   
Etelka! Remekül és tömören tudsz fogalmazni!!! Még tömörebben, mint én!

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-27 15:49   
2003-03-27 10:24, Fredi:
-
Nem tudom, eljutott-e hozzátok is a hír, miszerint a Magyarok Világszövetségének elnöksége, illetve ennek többsége, beleértve Patrubány Miklos elnökúrat is, Magyarország EU-s csatlakozása ellen van és NEM-re buzdít a népszavazáson.
Milyen Világszövetség az ilyen ?
-
Semmilyen

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó