2017. november 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Berlini magyarok - csevegés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
 Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-08 17:58   
2005-11-08 17:31, gekkom:
-
Ahoi Neked is!

A válasszal még várok. Attól függ, hányan jönnek. Kisebb hadosztály esetén önerőből is megoldjuk a vendéglátást.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-08 17:55   
2005-11-08 17:38, gekkom:
-
3.)
Nem osztom. De talán olvasd el a mai Tagesspiegel vonatkozó cikkeit.
http://www.tagesspiegel.de/politik/index.asp?ran=on&url=http://archiv.tagesspiegel.de/archiv/08.11.2005/2161479.asp#art
http://www.tagesspiegel.de/fragen-des-tages/index.asp?ran=on&url=http://archiv.tagesspiegel.de/archiv/08.11.2005/2160533.asp#art

A mai rádióban is voltak interjúk a francia polgárháború török fogadtatásáról, ill. esetleges párhuzamokról, amelyek az isztambuli újságírónő szerint is erőltetett. Szerinte nem párhuzamról, hanem véletlen egybeeséséről lehet csak szó, buta gyerekcsínyről.

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-08 17:38   
3.:

hallotta valaki tegnap este bajor belügyminiszter rádiónyilatkozatát a francia helyzettel és Németországgal kapcsolatban? Ha igen, ti mit hámoztatok ki belöle?

G.
-

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-08 17:36   
2. hozzászólás:

Nem szeretem ismételni magam, de megy esetleg valaki karácsony körül kishazánkba szabad hellyel egy személy + csomag számára? Útiköltség és egyebek persze megegyezés szerint... Csak azért, mert ha nem, SOS kell keresgélnem és foglalnom fapadost. Elöre is köszi:

G.
-
--

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-08 17:31   
Ahoi!

Ahogy belenézek a határidönaplómba, nincs egyéb programom péntek 19,00-ra, szóval részemröl szívesen. Vinni valamit kell/lehet/ajánlott?

G.
-
--

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-08 15:59   
2005-10-25 15:21, Pompéry Berlin:
-
Berlini találkozó: Pénteken akkor nálunk. 19.00 mindenkinek megfelel?

A bejelentkezőkkel diszkréten közlöm majd a címet.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-08 15:55   
És még valami: KULT! Megvan-e valakinek akármilyen formában (videón vagy digitálisan) Koós-Hofi Macskaduettje? Amennyiben igen és ezt jelezné nekem, egy emberrel többet tenne boldoggá életében!!!

szerencséd hogy öregapádnak szólítottál
Valamelyik gépem adattömegében van valami olyasmi, ahol Hofi és Koós és nyávognak az egerekröl mp3, szóval csak hanganyag

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-08 15:53   
2005-11-04 16:03, Caporal:
-
Van magyar óvoda. Nézz körül itt:
http://www.ungarn-in-berlin.de/
Itt baloldalt: --> Magyarok Berlinben, ott pedig --> Brunszvik Teréz e.V.

Caporal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-04 18:00   
Sziasztok kozmopolita nacionalisták!

Találtam egy érdekes és tanulságos cikket:

http://www.tagesspiegel.de/tso/sonderthema7/artikel.asp?TextID=37633

üdv még egyszer: Roland

Caporal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-04 16:03   
Üdv mindenkinek!

Most találtam a fórumra, tökjó hogy van ilyen! Ha valami magyar egyetemi vagy fösulis buli megrendezése a közeljövöben esedékes volna, szívesen beszállnék, csak szólljatok!
Még valami: van egy már majdnem két éves fiam, akinek (hasonló életkorú!) magyar játszópajtást keresek, akivel magyarul tudna kommunikálni. A német egyre jobban megy neki, de a magyar szavak gyakorlás híjján kezdenek kihalni benne.
És még valami: KULT! Megvan-e valakinek akármilyen formában (videón vagy digitálisan) Koós-Hofi Macskaduettje? Amennyiben igen és ezt jelezné nekem, egy emberrel többet tenne boldoggá életében!!!

Üdv, Roland

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-31 20:04   
Ó, hogy a macska rúgja meg, megfeledkeztem róla!

Szombaton lépett fel Berlinben az a csodálatos, szuper bajor csapat, amely engem 2 éve megigézett és azóta is tart a "szerelem".
Volt ott valaki, látta öket?
Elcky, kegyed se?

koromakos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-27 21:35   
Szia!

A nevem Korom Ákos, Berlinben tanulok. Egy rövid kérdőívet kéne kitöltetnem német cégvezetőkkel, illetve vezető poziciójú német embrekkel. Összesen 11 kérdés, nagyon rövid, kb. 10 perc az egész. Ha van ilyen ismerősöd, és szeretnél segíteni, kérlek írj nekem egy mailt, és elküldöm neked a kérdőívet.
Nem kertelek, pénzért csinálom, mert elég húzós itt az élet. Tehát ha esetleg ismersz valakit, akkor nagyon megköszönöm a segítséget.

email címem: koromakos@freemail.hu

Üdv,
Korom Ákos

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 18:00   
Hahó!

Elcky toszkán kifözdéje környékén jártam, ínycsiklandó. Berlini MON-tali jól hangzik, Viola és paksimanó itt is olvas, nekik én is tudok szólni. Üdv:

G.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 15:21   
2005-10-25 14:08, gekkom:
-
Jó. Vettem a lapot. Holnap kivonom magam a forgalomból 9 napra, de ha megtértem, csinálhatunk egy berlini MON-összejövetelt nálunk.

Ma, pl. elöételként kecskesajttal sült szendvics volt birsalmalekvárral. (Nem minden nap van ennyi kulinária, csak a 2. fogás kicsit kevésre sikeredett ma - maradék. )

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 14:52   
A Skype Mac-en a Panthertöl felfelé megy, ha a firmánál pikirtek, telepítsd egy USB-Stickerre, vagy iPodra, mittomén, és futtasd onnét. A iMac, Powerbook beépített mikrofonja elég jó, de érdemes fülhallgatót használni, különben égtelenül visszhangzik.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 14:14   
2005-10-25 14:08, gekkom:
-

Ha tehetnem, en is az o, valamint Bovi konyhaja kornyeken lennek allando vendeg.

Tovabbi etvagygerjeszto irasok, es kullinaris remekmuvek kapcsan itt olvashatsz:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1250&forum=27&2854

Meg Elckerlyck kifozdeje sem megvetendo, itt:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=443&forum=23&2224

Hunor

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 14:08   
Ahogy egyéb topic-okban olvastam, Pompéry igencsak jól föz... ami nem a rossz ismerös ismertetöjele...
G.

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 14:06   
Az olasz mentalitásról:

Még graduális hallgató koromban Erasmus címszó alatt eltöltöttem némi idöt észak-Olaszo-ban. Tudom, nem délen, de azért mégis. Nem gondoltam volna, az olaszok ilyen jókedvvel tudnak sorba állni. Persze, ök nem sietnek sehová (megint az a fránya általánosítás...).
A németek pedig, erre kiválóan emlékszem, nagyon jól tudtak a DDR idöszakban is már sorban állni (80-as években, ha hús jött a boltba, vagy csak kosárért a bolt elött, narancsért -ez nálunk is megvolt-, az étterem elött...
Tudom, az azonosítás nem szép dolog, de eddig ilyen benyomások értek. Üdv:
G

Zitka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 12:38   
Szep jo napot mindenkinek!
Lenne egy keresem. Egy ismerosom munkat keresne itt berlinben par honbapra, vagy akar tobbre. Biologus a srac, de akarmi mas munka is erdekelne. Ha tudtok valamit, szoljatok legyszi!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 10:06   
2005-10-25 09:54, ibolyaviola:
-
... az olasz mentalitastol messze vannak, de ez talan nem baj....
-
Igen. Több évbe tellett, míg rájöttem a tartózkodás elönyeire. Eleinte szenvedtem attól, hogy spontán nem jelenik meg sehol senki, a családtagok is szinte csak meghivásra látogatják egymást. (Mármint a kispolgári környezetben, hogy én se általánosítsak. Egyetemistáéknál, müvészek között ez más.)

De ennek elönye, hogy az ember mindig szabadon rendelkezik a saját idejével és nem kell kényszerböl vendégül látni embereket, mert épp betoppantak és a magyar "rendszer" szerint udvariatlan lenne bevallani, hogy pl. most moziba akartam volna menni.

De ki lehet fejezni a figyelmet másként is. Elsö (bér)lakásunk rézkilicse, küszöbje és a névtáblánk folyton fényes volt, noha és sose tisztitottam. Kiderült, hogy Mama Nitscke lepett meg rendszeresen, a 2-ikon lakó aranyos és típikus berlini nyugdijas néni. Továbbá mikuláskor, húsvétkor és néha csak úgy rákasztott valami kedvesen csomagolt alkalomhoz illö apróságot a kilincsre. Csak úgy, szeretetböl.

ibolyaviola  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 09:54   
Sziasztok!

Gekkom, folytatva a vasarnap abbamaradt gondolatmenetet, nekem eddig meg csak pozitiv tapasztalataim voltak. A munkatarsak meglepoen lazanak, a hazineni pedig kedvesnek bizonyult. Oke, nagy elony, hogy O a hazhoz es nem rogton a lakasomhoz tartozik, tehat a konyhaban nem kell kerulgetnem. De atveszi a postat, elmagyarazza, hol a legkozelebbi sparkasse es telerakja viraggal a folyosot.

Tehat vannak mas peldak is, tenyleg nem erdemes altalanositani. Oke, az olasz mentalitastol messze vannak, de ez talan nem baj.
En pl nagyon birom bennuk, hogy milyen turelemmel allnak sorba. Postanal, boltban, akarhol. Meteres kigyozo sor, ami nalunk mar lincshangulatot eredmenyezne, itt senkinek meg a szeme se rebben. Csak en toporgok mindig turelmetlenul, folyton az oramat lesve...

Viola

dandadan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 02:01   
* Ujabb Magyar Haz Esemeny *

Oktober 26-an szerdan 19:30-kor levetitik a Presszo c. filmet. Jelen lesz az esemenyen a forgatokonyv iroja is, Nemeth Gabor, akivel a film utan rovid beszelgetesre kerul sor.

dandadan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 01:55   
Gekkom,

csak eszembe jutott, milyen vicces lenne, ha epp Pompery lenne a fonokod De persze ertem en, hogy csutortokon es szombaton talalkoztatok.

Udvozlunk a tagas Berlinben!

Erdekes, hogy az akarki szerint nem megy nalatok a Skype; talan megis meger egy probat, mert hitelkartyaval lehet feltolteni barhonnan, eleg praktikus. A vonal minosegevel szemben persze vannak neha kifogasok, de hat ennyiert mit varjon az ember.

Egyebkent ha mar ugyis olyan kedves a hazineni, nem gondolkoztal azon hogy elkoltozol? Berlinben ez nem tul szokatlan dolog, itt furan neznek az emberre ha pl. sajat lakasa/haza van es nem koltozik odebb par havonta.

Email problema. Az ablakokat valoban le lehet fektetni, es egyebkent az egesz gepet lockolni is lehet amikor elmesz a helyedrol. Macnal nem tudom hogy, windows-nal ctr-alt-del -> lock screen, ill. ennek a nemet megfeleloje, de en meg csak 5 eve vagyok itt, ezert nem tudom leforditani: Me'g sosem csinaltam ilyet windowsal

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 00:11   
2005-10-24 17:42, gekkom:
-
Barátom,

úgy tűnik, mi kétnaponként találkozunk, csak épp nem ismerjük egymást. Legközelebb előbb megbeszéljük a különös ismertetőjelet.

Szó, ami szó, tegnap a CHB-ban valóban nem lehetett jól lakni, de mi (szerénységem és Ribizli) jobb helyzetben voltunk, mint Te. Utána ugyanis egy 50. születésnapra voltunk hivatalosak alkalomhoz megfelelő mennyiségű, minőségű és kivitelű hidegbüfé mellett + zenei program. (A háziak mindketten a Deutsche Oper zenekarában játszanak.)

Azért ne vonj le általános következtetéseket a tapasztaltakból. szerintem ez a fajta figyelmetlenség személyes vonás, nem feltétlenül "német".

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-24 17:42   
Ahoi!

Skype-ról már hallottam, több helyröl, futólag. Amit Viola írt, azzal kapcsoltaban nekem is vannak emlékeim. Ezen a "kedves aranyos" Macintosh-on most egy X-lite nevü szépség van feltelepítve, hasonló mint a Skype, csak más a szolgáltató (Neophone). Internetes ingyen kapcsolat lehetöséget kerestem a párommal, és otthon ezt ajánlották. (Maga a rendszer tök jól müködik, míg a nálam egy évvel már korábban megérkezett lengyel csaj szerint a Skype nem megy a gépröl. Csak az a gondom, hogy nem tudom, hogyan lehet az otthon vásárolt kártyát itt feltölteni.) Az persze nem tetszett nekik (németek), hogy én csak úgy mindenféle programokat telepítgetek a gépre...
Vonalas telcsi otthon a lakasban van, csak éppen nem használhatom, fönéni nem engedi...

Amúgy folytatva a tegnap -szóban- félbeszakadt gondolatmenetet, két epizód jutott eszembe a németekröl meg a kedvességröl:
- Tegnap este az okt 23-i ünnepség után megéheztem, nekiálltam összecuccolni a kaját, miközben betoppant föbérlö néni. Gondoltam, megvárom, amíg ö is elkészül a salátájával, így próbáltam némi beszélgetést kezdeményezni. Tudta, hol van a Collegium Hungaricum, megemlítette, hogy vmi "projekten" együtt dolgozik egy magyarral, aki egész rendes. Én jó nevelt gyerek módján vártam, mikor készül el, mire ö fogta magát, bement enni a szobájába. Egyedül. Kedves?
- Ami még ennél is jobban esett: vagy 3/4 órán keresztül írtam egy hosszú hivatalos e-mailt, mikor berobbant a fönököm, menjek vele egy percre át a másik laborba. Mire visszaértem, a netprogram bezárva, én pedig gépelhettem elöröl... Nem tudom, hogy lehet valaki ilyen bunkó, én biztosan nem szoktam ilyet csinálni. Az OP rendszerekben (Windows, Mac OS) az a jó, hogy az ablakokat le is lehet fektetni, nem kell becsukni, csak azért mert útban van...
Üdv:
G.

renate_b55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-24 14:20   
Szeretnem megtudni Dessau-an elnek-e magyarok. Ha igen irjanak.
Szia

ibolyaviola  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-24 09:18   
Sziasztok!

A Skype tenyleg szuper, csak pl az en munkahelyemen egyaltalan nem is ismertek, ugyhogy kellet oket gyozkodnom, hogy feltelepithessem.

Ha van vonalas telefonod, akkor a 01029-es elohivoszamot ajanlom. Ezzel 2,2 cent percenkent. Ezt be is mondjak, a kapcsolat egesz jo, max a budapesti szamokkal lehet gond az esti orakban. Ott mar volt, hogy csak sokadszorra kapcsolt. Viszont igy is szuper olcso.

udv Viola

janos_jenei  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-23 18:36   
Szia,

Ajánlom figyelmedbe a SKYPE-ot, amivel számitogépröl lehet hazatelefonálni. Ha van géped és inernet kapcsolatod, akkor ennél olcsóbb nekem nem kéne.
- gép-gép között ingyen.
- gép - vonalas telefon kevesebb, mint 3 cent per perc .. az elég olcsó

üdv

J

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-23 17:08   
Sziasztok!
Két kérdés:
1. Tud valaki ajánlani egy jó Calling card típust, amivel olcsóbban tudnék hazatelcsizni?
2. Elvi és perspektivikus kérdés: készül valaki hazafelé karácsony körül kocsival, ahová esetleg anyagilag ... és fizikailag is ... be tudnék társulni?
Köszi:
G.

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-21 11:53   
Hahó!

Aki járt tegnap a Collegium Hungaricumban, a József Attila-esten, remélem, jól érezte magát. A szokásos bevezetö szövegektöl eltekintve szerintem nagyon jó volt. Az 5 plazmatévén pörgö képek, amik az életét, szerelemeit, kortársait, a kort stb. követik végig, nagyon jók. Az, hogy az életrajzi screen a Curriculum vitae-t követi végig, nagyon kezenfekvö és nagyon ötletes. Mindig is csodálkoztam, valaki álláskeresés céljából ír egy CV-t, ami mellesleg halála elött az egész életét összefoglalja... Csak éppen a magyarul nem tudók tudják nehezen végigkövetni, miröl is lehet szó. Nem lett volna rossz nekik feliratozni.
Nagyon aranyos volt a német iskolásoknak meghirdetett József Attila-verseny, ahol verseket elemeztek, asszociációkat fogalmaztak meg, illusztrációkat készítettek.
A végén tartott "performance" nekem, de úgy láttam, másoknak is nagyon tetszett, annak ellenére, hogy kicsit idegenkedtem a kifejezéstöl. Nagyon jól hangzó és tartalmas JA-fordításokat találtak, ötletes volt az elöadásmód is.
A végén az elsötetített moziteremben megszólaló hang, aki elkezdett szavalni, a csillagszórók és a behozott szülinapi torta, utána a Születésnapomra (felváltva magyarul és németül) nagyon-nagyon magaval ragadó volt.
Azt hiszem, köszönettel tartozunk az elöadóknak, és a CH-nak is. Remélem, el tudják intézni, más magyar "enklávéban" (Bécs, Graz, München stb.) is bemutathassák. Akik lecsúsztak az elöadasról, a kiállítást nézzék meg! Üdv mindenkinek:

G.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó