2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Berlini magyarok - csevegés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
 elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-25 15:15   
Csak nem végleg letélakoltál?

fnert  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-25 14:47   
Drága Berlini Magyarok!

(Mint az ékezetből is látszik), Haza értem!!!!!
Lélekben továbbra is Veletek vagyok és köszönök szépen mindent.....

Norbi

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-25 08:51   
Isten hozott Judit, drága!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-25 04:27   
Tökkedvelőknek ajánlom a cukkinit. Ha kicsi, az egészet fel lehet dolgozni, ha sikerült nyáron nagyobb példányokat szerezni - az itteni nézetek szerint elfelejtették időben leszedni és "túlnőtt" -, szóval azt ugyanúgy kibelezni, mint otthon szoktuk.
Kapor? Bármely mennyiségben kapható az élelmiszerüzletek mélyfagyasztott részlegén a zöldségek, fűszernövények mellett, ha nem jutnál frisshez.

Hurka: nos, az valóban kevéssé hasonlít az otthonira, de ez spec. engem sose zavart, mert otthon sem szerettem a disznótorost. Nota bene, hazai koszt: most, hogy egy hetet töltötten a keleti végeken és naponta ettem az ottani kosztot, megállapítottam, hogy elszoktam tőle. A konyha alapjában véve sokkal zsírosabb, mint N.o-ban, az éttermekben leginkább kétféle alapdolgot lehet kapni: pörkölt és annak végtelen változatai, ill. bármi önmagában vagy töltve panírban rántva. A fritu az éttermi konyha leglényegesebb kelléke. Ezt mint vendéglátós belülről is állíthatom. Sajnos. (Az én 30 éve önálló háztartásomban sose volt fritőz és garantáltan nem is lesz.)

smallpack  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-21 16:56   
de éhes lettem...

dandadan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-18 17:56   
Sziasztok!
Paradicsomot is torokoknel erdemes probalgatni. Nemelyiknel eleg stabilan hihetetlen jo izut lehet kapni, legalabbis a nagy uzletek "kocsonyas viz piros hartyaval"-hoz kepest.
Van 1 pl. a schloss Belevue-nel, utcanevet nem tudok sajnos, de megnezem es megirom ha valakit erdekel.

Ami meg jobb: Ratanultak hogy a tv paprika bizonyos dolgokhoz jobb mint a cukros izu kaliforniai, ugyhogy egyre tobb helyen latom! Raadasul tobbnyire telen is lehet kapni megfizetheto (kb. 1 euro/0.5kg), igaz, akkor a gorog valtozatot. Nyaron viszont magyar!! En a prenzlauer bergi Kauflandban szoktam hozzajutni (Storkower str: Knipbrode str. - Landsberger Allee kozotti szakasz, eszaki oldal). Spitzpaprikanak hivjak

kissy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-18 15:07   
Sziasztok,

Eleg regen jartam mar erre, nem tudom, emlekeztek-e meg ram. Akkor sajnos meghiusult a veletek valo talalkozasom, de nem adom fel. Figyelgetem a forumot, hatha elkapok egy szamomra is megfelelo idopontot.
A tök nekem is hianyzik, orommel olvastam, hogy ha elvetve is, de lehet kapni Berlinben. A kaprot megoldottam, a teraszunkon ott sorakozik a kapor, a borso, a bazsalikom es persze egy kis paradicsom is. Persze a korlatozott hely miatt inkabb csak a "sajat" elvezeteert.

Szep napot,

Judit

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-17 14:42   
Nézz körül a Floh-n! Erre mifelénk, Hessenben
a szombati v. vasárnapi bolhapiacokon (nem Antikmarkt-ra gondoltam!), ahol sok török is megfordul, rá lehet akadni igazi, illatozó kapor-csomóra, és TÖKre is! amit le lehet reszelni, megfözni és kapros-tejfölösen tálalni!
Ezeket mind saját használatra a saját kis Kleingarten-ben termelik, és ha van fölösleg, akkor kiviszik a piacra: jól jársz: a vásárnapi rántott szelet már sokkal jobb ízü lesz egy tökfözelékkel!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-17 11:57   
2005-05-17 11:44, smallpack:
Köszi kedves vagy, de meg tudnám tökikét én is fözni, ha lenne!!!! Ha lehetne kapni! )) De errefe´lé nincs.
Andi

smallpack  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-17 11:44   
Sziasztok!

en nem eszek semmi olyat amit nem ismerek kiindulva abbol amit eddig kiprobaltam es jo draga penzert megvettem majd az elsö falat utan otthagytam vagy kidobtam.....
magamnak fözök ami mar nagyon jol megy barmilyen levest megcsinalok illetve a 2. is jol megy mar!!
andu a tökfözi nagyon egyszerü ha akarod legközelebb leirom hogy kell csi vagy ha nem akarsz majd en csinalok es elküldöm postan

amugy en is haza akarok menni!!
ami ugy nez ki sikeral is juni 4. en!!

Dani mi van lakas ügyben erdekel meg irjal!!

päpä mindenkinek

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-17 09:38   
2005-05-16 14:39, fnert:
Legyetek szerencsések ott Berlinben!!
A kocsonyával (amit otthon nem annyira szerettem, de mióta nem jutok hozzá, egyszerüen imádom!! ) kapcsolatosan az alabbi kulináris élvezetlenségekben volt részem.
1. Sulz - Bécsben
hasonlit a miénkhez, de még nem az igazi. A baj akkor történik, amikor a Sulz-ot osztó kéz a szelet kocsonyádra (mint a torta) ráönt egy lapát Kürbiskern olajat és (asszem bepácoltnak hivjuk) (eingelegt) hagymát. Kész. Ennyi volt, nem kérek többet!
2. Sülze -Nürnberg
Az elsö tesztne´l azt hittem, hogy véletlenül fogtam ki egy ecetes konyhát. Aztán a többedik próbálkozásom után feladtam. Nem utólag öntik rá az ecetet, hanem már bele fözik. Iszonyat. Minden részedet összerántja!! Ehetetlen. Èlvezhetetlen.
Légy elégedett, hogy Berlinben csak az ubi a zavaró!! ))

Egyébkén hasonló tapasztalatom van a hurkakomával. Bécsben Blunz´n hívják, itt Blutwurstnak. Bécsben hasonlit a miénkhez (vagy zsömi, vagy rizs, de valami van benne)
Itt Nürnbiben ujabb támadás érte az izlelöbimbóimat. Hogy finoman fogalmazzak, vérdarabok hetyegnek a bélben. Nincs töltelék benne, a füszerezésröl már ne is beszéljek!

Fentieken kivül: Tökfözelék elvonási tüneteim vannak!!!! Haza akarok menni!!!

Andi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-16 20:29   
K1king,

nem kivanok hozzaszolni az ujabb velemenyedhez, viszont azt egyertelmuen latom, hogy Neked nem jon be a MON, ugyanakkor alant meg lathato, hogy itt a Te stilusod nem jon be (melyet egybkent a MONon nem is fogadunk el) - igy a mostani uzeneted utan celszerunek latom az elvalast.

Koszonom megertesed!

Hunor
(moderator)

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-16 17:01   
2005-05-16 14:39, fnert:
-
Norbi, nem kocsonya, hanem "Sülze!" Szerintem izletes, én szeretem, de nem kell összhasonlítani. Nota bene: uborka nélküli nincs. Ne keresd benne a magyar kocsonyát! Vedd olybá, hogy ez egy aszpikos hideg előétel. Ill. inkább főétel, mert elég egy egész ebédnek. Annyi a köze a kocsonyához, mint a "Goulasch"-nak a pörkölthöz. (A gulyáslevest nem is említem. )

Mint nyilván már észrevetted, másként is eszik: t.i. meleg pirított krumplival és majonézes remuládéval. Én ezt a 3-at így együtt imádom! Lényege a remuláde szósz. A "Sülze" csak azért van, hogy tudjuk, mennyi Remoulade-t együnk. Tudod, ez olyan, mint
"Mitől édes a kávé: a cukortól vagy a kavarástól?"
"A kavarástól.A cukor azért kell bele, hogy tudjuk, mennyi ideig kell kavarni."

fnert  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-16 14:39   
Szerintem nem erdemli meg, h. foglalkozzunk az illetövel....

Lepjünk toväbb....

Egy ujabb kerdes:

Evett-e mär valaki "bolti nemet kocsonyät" uborka izesites nelkül?
M. ezzel nagyon elrontjäk az izet, akärhänyszor vettem, mindig "talältam benne"... :[

Toväbbi szep ünnepet....

fodorerika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-16 11:36   
Most boldog lehetsz, mert eleg sokan reagaltak.
En csak veletlenul tevedtem ide, mert Munchen melletti magyar vagyok, de nem birtam megallni, hogy ne reagaljak valamikeppen.
Restellem, de sajnos en nem tudom olyan szepen megfogalmazni a mondanivalomat:

Egy szegyelld magad.
Ketto: szerintem a figyelemfelketesnek mas modja is lenne, nem ez.
Harom: te beteg vagy, kezeltesd magad, es ezt most komolyan mondom. Az idegeid kicsit kilehetnek, ha ennyi az ossz turelmed.

En is mar regaota olvasgatom a topikot, de nem jutottam el odaig hogy marha nagy baratsagokat kossek, es irigykedve nezem ahogy leveleznek egymassal a regi ismerosok, es kepzeld csak olvasni is elvezet.

Keseru lehet az eleted, de meg is erdemled ha ilyen vagy tenyleg. de sose keso.
Bocsanatot kerni, megmagyarazni, mindenkinek lehet rossz napja.

Csao:

e.

Lätom eleg sokan irtatok a pär soromra.Na erröl ennyit.Mit is värhat az ember az itteni magyaroktol.Bye-bye

Szinte szegyen itt magyarnak lenni ekkora összetartäs mellett.Jo magömlest fiuk

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 20:42   
2005-05-15 18:55, Andu:
-
Asszem, nem feltétlenül bántó a szándék, inkább csak a felületesség és önzés a gond. Ezt nevezem konzum-magatartásnak. Amikor az általános cél az élet élvezete, az orrunk előtt felvonultatott ajánlatból való válogatás minden kötelezettség nélkül. Csak azt, addig, azzal, amihez és ameddig kedvünk tartja. Jelszó: "Freibleibend". Utóbbit az anonymitás kitűnően segíti. Ennek megőrzésére lehet hivatkozni mindenféle személyiségi jogokra. Ez egy életfilozófia és -forma. A MON-ra hálistennek kevéssé jellemző.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 18:55   
2005-05-15 17:37, Pompéry Berlin:
Hát kedves Judit, ilyenkor én mindig ledöbbenek. Szó szerint szíven ütnek egy másik ember ilyen, és ennyire bántó szavai.
Borzalmas lehetöségeket kinál az internet az olyanoknak, akik élvezik a névtelenség mögé bujást, és a kellemes árnyékból történö mocskolódast, kekeckedést. Jó nekik, mert kipróbálhatnak mindent, büntetlenül, anonym. (most nem mondom, hogy az ilyen beteg, csak gondolom :razz)
Szerintem is azért ugy illik, ahogy irtad. Normális ember elöször talán olvasgat, megpróbalja megismerni a társaságot, talán be is köszön, bemutatkozik.

Az K1king bácsi/néni (de gondolom inkább bácsi ) utolsó mondta tényleg olyan szellemi magasságokba repít, ahonnan már nem nagyon van visszatérés. )))

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 17:37   
2005-05-15 17:24, K1king:
-
"Szinte szegyen itt magyarnak lenni ekkora összetartäs mellett....
-
Hagyj fel ezzel a konzum-magatartással, hogy idelibbensz, elvárod, hogy mások jelentkezzenek, miközben Te fenntartod a jogot magadnak, hogy a "kínálatból" mazsolázz. Ha bemegyünk az ajtón, célszerű bemutatkozni. Ezt nemcsak a jómodor követeli meg, hanem így is ésszerű. Különben honnan tudhatnák az ottaniak, hogy ki jöhet számításba számodra mint "normális" ember?

Ha nem ismersz Berlinben senkit, honnan veszed magadnak a merszet, hogy ezek összetartásáról véleményt alkoss? Ha invesztálnál egy kis időt a helyzet tanulmányozására, bizony találnál elég sok "normálisat" köztünk. Noha nem ismerem a kritériumaidat, de az én értékrendszerem szerint vagyunk néhányan "normálisak", mi több, érdekesek, humorosak, színesek, színvonalasak, ... stb. A normális mellé.

Az utolsó mondatodhoz nem fűzök kommentárt.

fnert  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 17:33   
2005-05-14 23:08, Pompéry Berlin:
-
Tenyleg, köszönöm szepen a kimeritö segitseget.

Norbi

K1king  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 17:24   

Lätom eleg sokan irtatok a pär soromra.Na erröl ennyit.Mit is värhat az ember az itteni magyaroktol.Bye-bye

Szinte szegyen itt magyarnak lenni ekkora összetartäs mellett.Jo magömlest fiuk

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 17:01   
2005-05-15 13:06, Laira:
-
Egy dolog az irodalmi tehetség, másik a jellem. Azért a nyílt bigámiát a napnyugati kultúrkör akkor sem tekinti követendő példának, ha az köztudottan elő-előfordul. Tudom, ritka az a zseni, aki emberileg is rendben van. Hirtelen ebben a kategóriában Liszt jut csak eszembe, bár azért nyilván vannak többen is. A kiugró tehetség már eleve elüt az átlagtól és önmagában is nehezen elviselhetö. Pláne, ha a zsenialitásán kivül még egyéb "szépséghibái" is vannak.

Richard Wagner zenei képességeihez nem fér kétség. Jelleméhez annál inkább. Berthold Brechtet pedig - noha soha nem voltam feminista - mélységesen elítélem. A soros titkárnőként alkalmazott barátnőket - néha többet párhuzamosan - komoly rabszolgamunkára fogta, kifacsarta, írásaikat saját néven bocsátotta közre, igéretek ellenére sem fizetett, majd továbbállt a következővel. Nem beszélve a politikai prostitúciójáról. Persze, egy saját színház elég jó ár, de ... Megvallom töredelmesen, hogy még csak akkora irodalmi nagyságnak sem tartom, mint az őt kanonizáló szaktárca. Bár én nem vagyok irodalomtörténész, ezért véleményem nem mértékadó. Számomra az Arturo Ui, a Szecsuáni jólélek szájbarágás, előbbi irodalmi politprop - gyengébb amerikaiaknak hiányos ismereteik végett. Jó, a "Kurázsi mama" jó. De a többi inkább evidens dolgok szájbarágása. Jobban szeretem, ha a szerzö feltételezi rólam, hogy tudok önállóan véleménytalkotni.

Már párdon a radikális nézeteimért. Brechtre határozottan haragszom és nem értem ezt a körülötte tomboló nagy, folyamatos kultuszt.

Na, most jól megmondtam a magamét.

Laira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 15:06   
Hunor, köszönöm!
A gyengébb én-em kedvéért kinyomtattam az infókat, hogy kéznél legyenek, ha belesülök(Remélem a fenti most jó is lesz, ha nem még szégyenkezem egy keveset, és olvasgatok a megoldásról.)

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 14:50   
Kedves Laira,

itt talalod meg a leirast:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=121&forum=70&5

A lol es wink eseten kihagytad a : -t, nemcsak elotte, hanem utana is szukseges, a roll-t azt jol irtad, marmint elotte es utana is : , de egybeirtad az elotte levo szoveggel, es ezert nem jelent meg. A szoveg es az arocskak kozott legalabb egy szokozt ki kell hagyni.

Udv,

Hunor

Laira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 13:16   

Bocs, hogy elszórakoztam magamban!

Laira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 13:15   

Átmenetileg feladom!

Laira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 13:14   
Mé bénázódott el a smilie-m?!
Na, mégegyszer prósza::roll:

Lehet, hogy nem "a hülye ákác"-val, hanem az én készülékemmmel van baj?

Laira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 13:06   
Pompéry, kedves, tartok tőle nem Schiller találta fel az általa gyakorolt szerelmi élet stílust, és azóta is sokan kontrázzák őt! :lol
De egye kutyfül, részemről elnézem neki, mert tanult (vagy tanított :roll)szerelmi szenvedélyt.
Amit OM és ő összeraktak az egykori Kabale und Liebe-ben filmváltozatában, nekem idea marad egy életre. :Wink

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 00:34   
2005-05-15 00:05, Pompéry Berlin:

Azt nem tudom, de ajánlom, növesszél gyorsan bajuszt, ha útitársakra van szükséged, akikkel esetleg a poggyászt is meg lehet osztani.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 00:05   
2005-05-14 23:21, Mary:
-
Már, akinek. A haj nem akadály, de nekem, pl. hiányzik hozzá a fekete bajszom. Mondd, ez az ízidzseten is müködik?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-14 23:21   
2005-05-14 22:51, Pompéry Berlin:

Erröl jut eszembe székely komám, aki Drezdában végezte a föiskolát és hétvégeken szívesen kirándult. Volt annak idején (azt hiszem, most is van, csak drágább) egy olcsó jegy, kb. 15 euró, amivel keresztül-kasul lehetett utazgatni az országon belül és még vihettél magaddal öt személyt. Komám kiállt a fekete hajával és bajuszával az állomásra és 10 perc múlva öt török került melléje, akiket ingyen vitt a jegyével. Mindannyian azt hitték, ö is török, ezért sosem veszett kárba a jegy, mindig volt utastárs (tölük pedig mindenféle finomság és ajándék a gesztus miatt). Így is lehet.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó