2017. szeptember 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Berlini magyarok - csevegés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
 Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-14 23:08   
2005-05-14 13:02, fnert:
-
Katharina Baumann szinésznö volt Mannheimban és nagyban hozzásegitette Schillert a szinházi sikerhez, ill. szerzöi álláshoz. De Schiller csak 6 évvel késöbb nösült és nem öt vette el, hanem
http://schiller.ard.de/programm/beitrag.php?id=6
Felesége Charlotte von Lengenfeld.
http://www.friedrich-von-schiller.de/zeittafel.htm
Más kérdés, hogy Schiller szerelmi élete - nos, hm. enyhén szólva zavaros volt. Mint a csuklós buszba, sokan belefértek az életébe, igy felesége és annak növére is. Egyszerre. ...

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-14 22:51   
2005-05-14 11:11, dandadan:
-
Nem kell semmit odaadni senkinek. Csak megszólítani egy(két) csomagszegény embert, hogy együtt szállhass fel vele/ük. Szerintem kedves mosollyal, némi fellépéssel és logikus magyarázattal sikerül. Hacsak nem pszichopata a megszólított. Nekem ez eddig bejött.

fnert  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-14 13:02   
Sziaztok!

Leirnä nekem valaki vilägosan hogy megy itt Nemetorszägban "a munkavällaläs folyamata"?
M. 2 tüz köze estem... A munkaügyi es a tartozkodäsi engedelyt kiällito hivatal köze....(egymäsra mutogatnak, pedig munkät talältam mär....)

A mäsik költöi kerdes az lenne hogy hivtäk Schiller feleseget?
(Fraulein Baumann-nak vagy mäskent.....)

Köszi a segitsegetetek.... Norbi

dandadan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-14 11:11   
Zsofi,

az ismerkedes a repteren nehezebb mostanaban, legalabbis elegge szimpatikus kell hogy legyel. Minden ut elott erre explicit rakerdeznek, hogy nem adott e neked valaki csomagot, mert ha valami csunyasag van benne, akkor az o felelossege.

Dani

K1king  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-14 11:07   
Sziasztok mindenkinek.Szämomra eddig ez az oldal ismeretlen volt na de happy vok hogy magyarokra bukkantam.Jo lenne megismerkedni nehäny normälis emberrel.Csok a länyoknak,a fiuknak meg üdv.Szep hetvget:K1king

Laira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 15:23   
Kedves Hunor és Pompéry, köszönöm az el- és helyreigazításokat, illetve terelgetést. Igyekszem megtalálni a helyemet.
Üdv Nektek.

smallpack  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 11:13   

Sziasztok!!
nagyon szepen köszönöm az informaciokat es a jo ötletet!!!
puszzzzzz

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 00:29   
Berlin, 50-es, nönemü jelen. Beszélgetni viszont lehet a felsöbb általános rovatokban is lakhelytöl függetlenül.

Zsófi, ha túlsúlyod van, akkor menj ki idöben a reptérre, nézz körül és csapódj oda valakihez, aki csak sporttáskával utazik. Kérd meg, hogy együtt csekkolhass be vele és közösen adjátok fel a csomagjaitokat. Mégjobb 2 ember 1 kis csomaggal. Bevált módszer. 10 éven keresztül igy jártam Moszkvába, mert a mindig magammal cipelt iratok x példányban, valamint a megvesztegetésre, pardon, helyesbítek: hangulatkeltésre használt (velem való szerzödésre animáló) repi-ajándékok mindig messze túlszárnyalták a 20 kg-os keretet.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 23:20   
2005-05-12 20:59, smallpack:
-
nem tudja valaki hogy mennyi a megengedett kg amivel még felszallhatok a repcsire??

Általában 20 kg szokott lenni a leadandó poggyászra (hacsak nem első osztályon vagy businessen utazol). Ezen felül van a kézipoggyász, ez utóbbit elsősorban mérethez szokták kötni, lehet, hogy van súlyhatár is. A légitársaság honlapja ezt pontosan megmondja.

Hogy melyik társaságnál mennyire szigorúan tartják be a súlyhatárokat, kivel fizettetnek extrát és kivel nem, azt esete válogatja.

Egyébként én sem berlini vagyok, csak néha lélekben arrafelé szállongok.

smallpack  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 20:59   
nem tudja valaki hogy mennyi a megengedett kg amivel még felszallhatok a repcsire??
vagy mindegy csak jó sokat kell fizetni??
van valami határ??
köszi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 17:34   
LAIRA UZENETE:

Szeretettel üdvözlök mindenkit e fórumon egyrészt újként, másrészt magyarként a Berlinben élő magyarokhoz szólva.
Pusztán csak azért, mert Berlinben élő magyarokhoz szólhatok, korosztálytól függetlenül ez kedves élmény, öröm nekem. Személyes okok miatt kötődöm a városhoz. Legutóbb, bár nem túl sűrűn ismételgetve az utazást, áprilisben töltöttem egy csodálatos hetet Berlinben. Még "emésztem" a friss élményeket.
Szeretném tudni, van-e az itt fórumozók között 50-es korosztályon túliak közül olyan, aki(ke)t Budapest-Berlin, illetve Berlin-Budapest viszonylatban érdekelne a mindenféléről való beszélgetés.
Ha ilyen korosan egyedül vagyok, talán akad valaki, aki tudja, milyen weblapon érdemes hozzám illő levelező társakat keresnem.

dandadan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 15:56   
Zsofi, en ismerek ilyet, kerlek irjal telefonszamot! Koszi elore is!

Dani

smallpack  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 13:47   
nem tud valaki olyat aki albit keres Berlinben juniustol????
tudok egy jot 180-ert!! ket szobas konyhas egy nemet srac lakik ott az Insbrucker platzon van!!
irjatok!!

smallpack  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 10:47   
Szia dandadan!

Ja,en most hogy bejöttem az irodaba egyböl megyek a netre,pedig jobb lenne ha tanulnek...na mindegy..
Jo utat neked akkor es sok turorudi zabalast uuu en is ennek mar egyet olyan igazi magyart mert mint tudjuk a pöttyös az igazi..
szep napot mindenkinek!!
päpä

dandadan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 01:38   
Halihoo! Holnap utazas haza Punkosdre, kedden vissza. Terveim szerint nem kis mennyisegu turorudival.

Zsofi, nekem sincs kedvem minden rovatot atbongeszni, bar nemely tema miatt megerne. A problema az, hogy tul sok tema/ember miatt viszont nem, szoval amig kiszurod az erteket, megoszulsz. A blog meg a masik fele. Azt hiszem a blogok megjelenese az utolso kesdofes az informaciot betegesen habzsolo embereknek: innentol kezdve nincs menekules a monitor elol.

Ezekben persze semmi meglepo nincs, ugyanaz a problema mint az egesz internettel altalaban, miszerint az informacionak nem csak az a lenyege, hogy hanyakhoz jut el, hanem hogy hol lehet olvasni. Nos, az "interneten" nem tul jo szuro. A "kitol szrmazik"-ot meg nem lehet kovetni, tul sok iro lelek van.

Bar nem vagyok internetfuggo, megis megneztem irtatok e valamit pont ebben az oraban. Mi lenne ha fuggo lennek? Azt hiszem pont ezert nem akartam itthonra internetet, vitezul ellen is altam 3 evig. De vegul a csoport nyomasa...

Egyebkent egy dolgot lehet csak tenni ha az ember ugy erzi, keptelen kovetni a blogokat: nyit maga is egyet

smallpack  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-11 18:43   
haho!!
na mizujs skacok??
Dani?? mi van veled? meg Norbi irjatok már valamit!!!
én jobban vagyok kicsit köszörülöm még a torkom lázam nincs a bokám bedagadt, sánta vagyok!! sajnáljatok már!!
tomi munka hogy megy? te meddig vagy meddig tervezed az itt létet?? én már nagyon haza mennék hiányoznak a barátok meg nem is az de a társaság!! jövöhétvégén nem megyünk el valami jó buliba?? valaki nézhetne valami jo kis táncos mulatságot lenne kedvem tancolni mulatni jó sokan én hoznék min. + 2 embert!!
üdv
irjatok mááááááár!!

smallpack  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 17:05   
kedves Judit!!

jol van köszi az infot, de az az igazság hogy én igy is nagyon rá vagyok "kattanva" az internetre és nem akarok egész nap rajta ülni már igy is függő lettem,illetve engem most csak az itt élő magyarok érdekelnek hogy mi történik velük néha egy két tali vagy telefon meg egy két okosság amit hallhatok,illetve mondhatok. remélem minden rendbe jön felétek.
szia

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 16:37   
2005-05-10 13:11, smallpack:
-
kedves Zsófi,

ad1 itt vagyok Berlinben, csak fennforgás végett sok volt a dolgom.
ad2 Te szemmel láthatólag kizárólag a berlini rovatot olvasod. A fórum elején Aktuális és Törzsasztal csoportositásban létezik sok rovat mégtöbb alcimmel általános, határoktól független témákban. Ezek gyakran sokkal érdekesebbek, mit a lokális rovatok. Ott a világ minden pontjáról beszélgetünk - magam pl. sokkal többet, mint a N.o.-i rovatokban - és a témák többnyire mélyebbek, átfogóbbak, mint a helyi szerkesztöségi rovatok. Rigojanost ott naponta többször megtalálod.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 14:37   
2005-05-09 19:58, smallpack:
-
rigojanos és te ki vagy mi vagy?? meg lehet kérdezni??? mióta vagy németbe...???

En rigojanos vagyok, a Csiki Kurjanto cimu kozerdeku magazin foszerkesztoje. Nemetben lelekben vagyok ott.

smallpack  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 13:11   
sziasztok!!
sajnälom hogy igy jött össze a tali, en mar jobban vagyok csak reggel elaludtam es rohannom kellett a munkahelyre igy a lepcsön lefele kibicsaklott a bokam lecsuztam rendesen a lepcsön fenekkel a terdemet is bevertem ugyhogy felig lazasan es nyomorekan itt ülök a munkahelyen egy vizesruhaval a bokamon amugy jol vagyok minden ok rajöttem ha elkesek is, nem rohanok mint ällat a lepcsön mert inkabb kessek minthogy eltörjem a labam es akko ma nem is tok menni többet.......
andu köszi az infot valamit kezdek sejteni... megtöbbet nem irnal azert hol vagy helyileg?
idecsapok odacsapok itt vannak az övek csatok!!!!
ideverek odaverek itt vannak a puloverek!!
es a többiek.... janos?? zsuzsa????
dani,akkor vegül norbi meg lett, örülök en jobban vagyok torok fäjäst,lazt es a boka-terd serülest leszamitva....
üdv es szerencsesebb napot mindenkinek!!!
päpä

dandadan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 12:29   
Pedig az osszeroffenes kiraly volt, vegul ketten voltunk Norbertel. Azt hiszem mindenkeppen eredmenyesnek mondhato az eszmecserenk ami kb. 1/2 11-ig tartott. Thomasakarmi, azt hiszem lattalak teged, akkor meg egyedul voltam (bent egy kisasztalnal egy papirra irogattam), csak addigra kisse elment a batorsagom, mert mar 2 maganyos emberket kerdeztem meg hogy magyarok e. Vegulis mosolyogtak. A tipikus "was?" ill. udvariasabb "wie bitte" kerdesukre adott "na de komolyan.." valaszom sem hozott tobb eredmenyt.

Lehet hogy legkozelebb kellene irni ide a forumra hogy ki jon, es foglalni egy asztalt egy adott nevre.

ThomasDeNemGottschalk  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 11:50   
Mivel en tegnap fel4kor megleptem a dolgozobol, mar nem neztem az online-t... nem tudtam, h mindenki abbrechenelte a meetinget!

Emiatt szepen ott alltam a szo szerint esöben fagyban kb. 40percet a Filmbühne elött, aztan mikor meg 18:40kor is (magamat is belszamolva) 1 ember volt ott, ezert elmentem magammal haza es összeröffentem... kiraly volt!

Betegeknek gyogyulast, dolgozoknak jo munkat!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 10:56   
2005-05-09 19:58, smallpack:
Kedves Smallpack!

Szerény személyem (Andi/Andu) a Nürnberg-i topicban üdögélek. Közbe-közbe belezavarok a többi földrajzi egységbe is!!
Tudod mint a kezdö titkárnö az irógépen. Hol ide csapok, hol oda!

smallpack  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 19:58   
rigojanos és te ki vagy mi vagy?? meg lehet kérdezni??? mióta vagy németbe...???és zsuzsa meg andi?? nem irnátok kicsit magatokról hogy megismerjelek kics titeket...??? hmmmmmm?? köszke

smallpack  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 19:40   
köszi elckerlyck!
remélem meg is lesz!
Judit akkor most Tokajhegyalján vagytok ?? sajnálom ami történt remélem rendbe jön minden. sok erőt küldök gondolatban
sziasztok
a mai talira tudja valaki kik mentek végül????

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 18:01   
Jobbulást és sok szerencsét az új jobhoz!

smallpack  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 17:38   
sziasztok,

sajna nem megy ma nekem a tali mert megbetegedtem!! lázas is vagyok, ürültem hogy hazaértem, megyek a a hidegzuhany alá hátha holnapra jobb lesz mert nem kéne az uj munkahelyen egyből betegséggel nyitni....
sajnálom
jó szórakát nektek

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 15:17   
2005-05-09 12:28, ThomasDeNemGottschalk:
Na nézzenek oda! Emlékszel a verseire? A kájeftére?
òh istenem!! 18 éves voltam!! Mamma mia!! Uj hullám. Micsoda évek!! )
(figyelj mindjárt átköltöztetnek minket valahá !)
ahoj: Andi

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 15:13   
Mai találka sajnos nélkülem. Alábbi okok miatt kérem kimentésemet:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1646&forum=27

ThomasDeNemGottschalk  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 12:28   
2005-05-06 09:49, ThomasDeNemGottschalk:

-

DE BIZONY TÖLE

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó