2017. szeptember 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Berlini magyarok - csevegés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
 kissy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 13:14   
Sziasztok,

Sajna kozbejott valami delutanra, de mindenkeppen kovetem az esemenyekt a forumon, es legkozelebb talalkozunk.

Udv,

Jo szorakozast a talihoz!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 13:04   
2004-11-24 09:22, budap:
-
Kedves Levente,

ha jópofa kávéházakat akartok látni, akkor a következő bennfentes tippjeim vannak:
Café Bilderbuch
Akazienstraße 28
10823 Berlin-Schöneberg
http://www.cafe-bilderbuch.de/cgi-bin/misc/tour.cgi
Kávéház, étterem, könvytár, szalon, nappali szoba, stb. egyben. Főleg fiatalok látogatják.

A legbolondosabbak egyike:
Café-Bar-Club - "Wohnzimmer"
Lettestr. 6A
10437 Berlin
Prenzlauer Berg kerület, Elcky által is javasolt környék, a Helmholtzplatz sarkán. Feltétlenül meglátogatandó!

Ugyanebben a kerületben érdemes megnézni a "Kulturbrauerei" c. intézményt.
http://www.kulturbrauerei-berlin.de/kulturbrauerei/01_home/home.php
Ez egy régi sörgyár, amelyet átalakítottak és működik benne több kocsma, kávéház, kiállítóterem, multiplex-mozi, színház, pop-rock-folk-stb. koncertterem (Kesselhaus). Utóbbiban szokott fellépni, pl. a Besodrom, Andro Drom, etc. Az egésznek hangulata van, főleg fiatalok látogatják.

Sajátos hangulatot áraszt a Kreuzberg nevű negyed. Itt különben a Freischwimmer c. vendéglátási egységet ajánlom, amely nyilván nyáron izgalmasabb, de télen is jópofa. Vizre települt kávéház-étterem:
http://www.freischwimmer-berlin.de/

Kreuzbergben található 1870-től a századfordulóig épült sok szép, a háború után lerobbant majd lassan ismét renovált házak tömege. Igazi multikulti világ - különösen a Mariannenplatz környéke. Külön megtekintendő itt az orientális csoda:
http://hhrf.org/up/szerz/pomp/04/07berlini_abszurd_i.htm
Egymás mellett él itt a török vendégmunkás, olasz vendéglős, arab menekült és a német értelmiségi.

A belváros (Mitte) lassan turistacentrummá alakul, ezért inkább az idegenek fordulnak itt meg, mégis érdemes körülnézni.
Hackesche Höfe-ben mindenképpen kell bolyongani.
http://www.hackesche-hoefe.com/
8 udvar van itt összekötve egymással, bemész az Oranienburger/Rosenthaler Str. sarkán és kijösz a 2., 3. keresztutcán (Auguststr.) Apropó: Auguststr./Gr. Hamburger (volt zsidó negyed) sarkán lévő kis kocsma-éttermet szintén ajánlom: tipikus berlini konyha megfizethető áron, kedves berendezéssel.

Kimondottan jó és ötletes
MONSIEUR VUONG
Alte Schönhauser Strasse 46
10119 Berlin
http://www.berlinonline.de/essen-und-trinken/_bin/details.php/gastronomie/?id=4690

Talán étvágygerjesztőnek ennyi elég.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 10:27   
2004-11-24 09:22, budap:

Szia Levente!

A tömegközlekedés Berlinben kiváló, a szállótokhoz egy ugrás gyalog a Kurfürstendamm, ahol aztán kedvetekre szórhatjátok a lét ízlésetek és pénztárcátok szerint. H&M, C&A, Strauß 1902 megfizethetö, a minöség is OK. Okvetetlenül kóstoljátok meg a "Currywurst"-ot - állítólag berlini spezialitás. Ha tömegízléstöl egy kicsit eltérö dolgokat kerestek érdemes pl. a kreuzbergi Bergmannstraße-t meglátogatni, vagy Prenz´lbergen a Kollwitzplatz környékét - ahol egy Cafeban egy "Brunch" (hétvégi reggeli felborulásig fix áron) se megvetendö idöhúzás.
A környéketeken van még a Wilmersdorfer Straße - egy sétáló utca, szintén böségzavarral.
Ha second hand érdekel titeket, ismerek egy nagyon jót a Bergmannstraße-n, a Cafe Bergmann házának (asszem 103) hátsó udvarában az elsö emeleten.

budap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 09:22   
Kedves Pompéry!

Remélhetőleg jővő héten szerdán este utaznánák Berlinbe 4 napra ketten a kedvesemmel. 27 és 31 éves nem annyira művészetekre, hanem inkább a városra kiváncsi
és a hasát szerető budapesti fiatalok vagyunk. Repülővel utazunk és Charlottenburg-ban a City Residence-ben fogunk lakni. Már keresgélte a neten és úgy gondolom a CityTourCard-dal (18,90/3 nap)nem járunk rosszul (de ha szerinted van jobb megoldás nyitottak vagyunk)a közlekedést illetően. Szeretnénk még egy-két karácsonyi ajándékot is beszerezni és a divat oltárán (ha lehet olcsón) áldozni. Hirtelen ennyit sikerült összehozni rólunk nektek és Berlinnek. Köszönet a gyors válaszért és köszönet a remélt további hozzászólásokért.
L.(evente)

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 09:17   
2004-11-23 11:02, Christil:
-
Miröl ismerlek meg majd benneteket?
-

Rajtam egy DDR - feliratos T-shirt lesz

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-23 18:23   
Kedves budap,

Juli által megszólítva érzem magam. Sajnos nehezen tudok tanácsot adni addig, amíg a legminimálisabbat sem tudom Rólatok (állandó lakhely, kor, létszám, időpont, érdeklődési kör, közlekedési mód, stb.)

A 100-as busz valóban insider-tipp, gyalogos Berlin-túristáknak mi is ezt javasoljuk.

Különben itt több hétre való múzeum, kiállítás, néznivaló, kulinária, barangolnivaló, multikulti, stb. akad és persze bevásárolni is érdemes - a magyarországi árakhoz viszonyítva.

Hogy a túrista közlekedési bérlet venni érdemes-e, ezt látatlanban nem tudom eldönteni. A mi vendégeinkél eddig általában nem érte meg, mert aligha lehet fizikailag kihasználni. (Ritkán száll át az ember naponta 7-8-9-szer és néz meg 3-4-5 múzeumot. A mozgási és befogadási képességnek is vannak ésszerű fizikai határai.) Móegis a vonatkozó tarifák és lehetőségek:
http://www.bvg.de/

14,- €-ért további lehetőség
http://www.berlinonline.de/get2card/

Amúgy ez a fövárosi honlap minden infót tartalmaz:
http://www.berlin.de/rubrikenuebersicht/hauptstadt.html

Szívesen mondok még mást is, ha adsz támpontot - lásd feljebb.

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-23 15:13   
2004-11-23 14:17, budap:
-

Kedves budap!
Németországban élek ugyan, de nem Berlinben.
Ezért csak nagyon röviden annyit szeretnék mondani, hogy: UGYANANNYI KELLEMES MEGLEPETÈST ÈS ÙJ ISMERÖST-BARÀTOT KÌVÀNOK NEKED IS EZEK UTÀN A KÈRDÈSEDDEL KAPCSOLATBAN, MINT AMENNYIBEN NEKEM VOLT RÈSZEM, MIKOR 2 HÈTTEL EZELÖTT STOCKHOLMBA UTAZTAM. Hasonlóképpen mint te, a MON-on érdeklödtem, és több kimerítö választ is kaptam. Söt!!!!!!!!(barátságot is szereztem
ezúton - Köszi, Ili!)

Àltalában: ha turistaként mentek, akkor érdemes megnézni hogy a 2-3 napos turista- jegyet megéri -e megvenni (ingyenes utazás+ múzeumok, stb)
Erröl biztosan a Pompéry Berlin tud legmegfelelöbb választ addni.
Ami egy kis személyes tapasztalat: a 101es buszban, ha az emeleti elsö sorban ülsz, és a söföröd u.az, mint a míénk volt - 1,10 €-ba kerül az esti másfél órás városnézés - MINDENT elmesélt, amit érdemes tudni Berlinröl! ( mi végigutaztuk vele végállomástól végállomásig és olyan élményben volt részünk, amit az ember nem felejt el egyhamar)

budap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-23 14:17   
Kedves berlini magyarok!
Szeretném a segítségeteket kérni a berlini utazásunkkal (4 nap) kapcsolatban. Merre menjünk és mit nézzünk meg, hol együnk és mit kóstoljunk meg, ha vásárolunk azt hol tegyük meg, egyszóval a tanácsotokat kérem a 4 nap jó kihasználására. Köszönettel.
L.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-23 12:27   
Szia Kriszta!
Judit fején lesz haj, az enyémen nem, kissy nekünk is meglepetés. Viccen kívül:
http://img.photobucket.com/albums/v471/Hunor_MON/elckerlyck.jpg
De ha akarod, szerzek egy vörös szekfüt

Christil  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-23 11:48   
Oh! jut eszembe! meddig lesztek ott? mert ha kozbe jon valami, akkor csak 7kor tudok ott lenni.
Üdv!
Kriszta

Christil  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-23 11:02   
2004-11-22 12:01, elckerlyck:
-

Sziasztok!

Nekem is jo ez az idöpont. Miröl ismerlek meg majd benneteket? En is megyek! Örülök NEKTEK!

Üdv!
Kriszta

yogo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-22 18:40   
Koszonom a segitseget!

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-22 18:22   
Hi Zsolt!

http://www.bussgeldkataloge.de/

76,50 + 3 pont Flensburgban, ha tiszta a lapod.

yogo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-22 18:15   
Sziasztok!

Kellene egy kis segitseg!
Paderbornban tanulok es a hetvegen elkaptak gyorshajtassal.80-as tablanal mentem 110-zel.Ha vki tudja hogy ez kb. milyen buntivel jar az kerem irjon es azt is irja meg vki hogy mekkora sebessegtullepes eseten ugrik a jogsi!

Elore is koszonom!

Zsolti

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-22 12:58   
Kedves jankosz!

Sorry, csak nem sikerül Téged felhívni, de ha van kedved gyere te is szerdán!

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-22 12:01   
Igazat adok Juditnak, ad kettö, sajna csütörtökön nem érek Berlinbe éjfél elött
Tehát szerda 17:00 -
Filmbühne am Steinplatz
Hardenbergstraße 12, 10623 Berlin

http://www.berlin.de/ba-charlottenburg-wilmersdorf/wissenswertes/lexikon/filmb_steinpl.html

kissy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-22 12:00   
Ok., szerda (24.-e) Steinplatz. Hanykor?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-22 11:54   
2004-11-22 11:08, kissy:
-
Erre magam is szándékozom menni, de a tapasztalat azt mutatja, hogy ott rendesen beszélgetni nem lehet, ill. a rengeteg magyar között nehezebb MON-ilag összejönni. Vagyis egy vernisszázs, ahol ezer egyéb ismerős is előfordul, nem igazán alkalmas egy első ismerkedésre, egymásra koncentráló beszélgetésre.

Javaslom, maradjunk a szerdánál. Elky már javasolta a Steinplatz-ot. Ez nekem szintén jó.

kissy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-22 11:08   
http://www.magyarintezet.hu/cities/frame.jsp?HomeID=3&lang=HUN

Itt van az internet cim, ahol reszleteket is talalhattok a kiallitasrol.

kissy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-22 11:01   
A szerda nekem jonak tunik, de mit szolnatok, ha csut.-on talalkoznank a kiallitas megnyiton? Azt hiszem, a Magyar Hazban lesz, de megnezem pontosan. Vagy valaki tudja?

Christil  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-21 15:56   
De gondoltam arra is, hogy nincs ideje valakinek erre, de azert latom az otletem nem olyan rossz. Elnezest azoktol akik nem ertek ra! De akik nem ertek ra, azoktol nem is vartam ilyes fajta
Nekem is van kedvem. Jovo het szerda delutan? Nekem ugy tunik talan jo. Örülnek nektek! De hol gondoltatok es pontosan mikor?

Üdv!

Christil

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-19 12:35   
Nos, találkozóra vágyók, más senki nem jön?

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-18 18:51   
Ach was, holnap már 19.-ike van? Csak egy hetet tévedtem. Szerda este? Jövö héten du 4-kor szabadulok, ötre a városban tudok lenni. Nekem OK!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-18 18:48   
2004-11-18 16:21, elckerlyck:
-
Nem gondolod, hogy dologidőben másnak esetleg dolga lehet?

Különben nekem, speciell holnap van már egy kávérandevúm ötkor egy nem MON-taggal. Ennyi kávét egy napon nem tudok inni. Tegyük át a jövő hétre. Jó nekem kedd vagy szerda 17.00-től folyamatosan.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-18 16:21   
Wow! Lassan vagyunk annyian, hogy spontán jövö pénteken 19.-én összefussunk egy kávéra!
12:00 Steinplatz, Cafe Filmbühne (HdK srägvicavé)

schpeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-18 15:56   
Sziasztok!

En is mentem szivesen a magyarok becsuletet. Egy ideje en is Berlinben lakom.

Udv

kissy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-18 14:24   
Sziasztok,

Csakhogy mentsem a magyarok becsuletet!
En is Berlinben vagyok, es szivesen talalkoznek veletek!

Udv

j  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 14:23   
Helló,

csapatkovácsolás, ez jó.
Jővőre benne vagyok, idén kari elött már nem lesz ídőm sajna.

üdv

Christil  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 11:14   
Csak az szomorit,hogy ennyire tartunk ossze, mi magyarok. Persze aki nincs itt az nem tud mit tenni. Nem szolok le senkit, csak csalodott vagyok, hogy ott elunk, es nem tudunk csapatot kovacsolni.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 11:08   
Kedves Christil,

Pompery Berlint kimentem: o hetvegeig Budapesten van.

Udv,

Hunor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó