2017. szeptember 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Berlini magyarok - csevegés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
 Czirjak Mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-06 10:06   
Pompéry, most szombaton 4 órától lesz igehirdetés igaz? Remélem ezúttal nem marad el. Én megpróbálok ott lenni a bébimmel legalább, a nagyobbikat nem vinném, a zajos mivolta miatt:)

Tünci44  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-05 15:15   
Kedves Pompery,köszönöm välaszod!

Czirjak Mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-03 15:33   
2010-09-29 07:18, mirzike:

-

Szia,

Csatlakozom a Pompéry véleményéhez. Mi 6 hónapja jöttünk ki és mi is felderiitő kisérletet tettünk, de magyar nőgyógyászon, fogorvoson és házirovoson kiivül mást nem találtunk... de ne elégtelenkedjek, hisz ez is több az elvártnál. De tapasztalatból mondom, hogy a legtöbb gyerekdoki beszél angolul, mi már kettőnél voltunk és sikeres volt a kommunikáció.

Üdv,
szép napot!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-02 13:49   
2010-10-01 22:24, Tünci44:
-
Isten hozott Tünci!

Olvasd vissza ezt a rovatot. Valahol részletes tippeket adtam, hogy hol találhatsz magyarokra.

Amúgy minden hónap 2. szombatján protestáns istentisztelet van töletek relatíve nem messze. Legközelebb mához egy hétre:
http://berlin.lutheran.hu/

Tünci44  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-01 22:24   
Sziasztok, kedves berlini magyarok!

32 eves vagyok, 7 honapja elek Wilmersdorfban a päromnäl. Szivesen beszelgetnek környekbeli hasonlo korosztällyal.

Szep estet mindenkinek!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-29 16:47   
2010-09-29 07:18, mirzike:
-
Magyar gyerekorvos itt Berlinben hirtelen nem jut eszembe, de abból kiindulhatsz, hogy angolul mindegyik tud, aki ny-berlini, illetve egész Berlinben, ha 35 év alatti. Javaslom továbbá, hogy nézd végig a berlini szakorvosok listáját, hátha találsz magyar nevüt.

mirzike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-29 07:18   
Sziasztok,

Berlinben keresek gyermekorvost. Ha ismertek magyarul vagy angolul beszélőt kérlek küldjétek el az elérhetőségét.

Köszönöm szépen.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-18 16:48   
2010-09-16 22:38, tancibaba:
-
Ma táncház a Szimplában 19.30tól a DURRbandával.

http://www.szimpla.hu/berlin/
http://durrbanda.karsai.info/

-- Berlini Fonó - Magyar néptánc
Festnetz:(030)44017971 Handy: 0160-92720381
email: berlini.fono@gmail.com Írj a fenti címre, ha bármi kérdésed van!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-17 00:57   
2010-09-16 22:38, tancibaba:
-
Tudtommal rendszeresen, de nem miden héten. Nézd meg a Szimpla honlapját és/vagy a zenészekét:
http://durrbanda.karsai.info/

Van minden héten táncpróba a Wrangelstr-i templom gyülekezeti termében és idönként össztánc a Szimplában. Továbbiak itt:
http://sites.google.com/site/berlinifono/

tancibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-16 22:38   
halihó!
Minden héten van táncház a Szimplában? Vagy csak egy-kettő egy hónapban?
Köszke
Puszka

.chb  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-16 11:23   
Kedves Olvasók!

Szeretettel meghívunk titeket a Collegium Hungaricum Berlin Német egység a Balatonnál c. kiállításnak balatonfüredi megnyitójára.

2010. szeptember 18-án nyílik meg Magyarországon a .CHB által létrehozott, és Németországban már nagy sikert aratott Német egység a Balatonnál című kiállítás a balatonfüredi Vaszary Villában. A kiállítás az Európai Unió Tanácsa magyar elnökségének hivatalos programja.
A kiállítás tudományos igénnyel dolgozza fel a ’60-as, ’70-es és ’80-as évek során a Balatonnál létrejött keletnémet-nyugatnémet személyes találkozásokat. A kor tanúinak bevonásával, privát filmanyagok gyűjtésével, levelezések, naplók, valamint titkosszolgálati anyagok elemzésével olyan átfogó kép megalkotására törekszik, amely érthetővé és átélhetővé teszi a „német-német egység”, a német-magyar, a német-német, valamint az európai történelem egy kiemelkedően fontos szeletének vizsgálatát.

Megnyitó:
2010. szeptember 18-án 10 órakor a Vaszary Villában

Köszöntőt mond:
Dr. Bóka István, Balatonfüred polgármestere
Can Togay János, követségi tanácsos, Collegium Hungaricum Berlin igazgatója
Forgács Péter, médiaművész

A kiállítást megnyitja:
Dorothee Janetzke-Wenzel, Német Szövetségi Köztársaság nagykövete, Budapest
Győri Enikő, EU ügyekért felelős államtitkár

A beszédek között balatoni slágereket ad elő a Gergely Éva trió

2010. szeptember 18. 11 óra: Forgács Péter tárlatvezetést tart

A kiállítás 2010. szeptember 19. és 2011. június 26. között tekinthető meg.

Vaszary Villa | Balatonfüred 8230 | Honvéd u. 2-4. |www.vaszaryvilla.hu

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-07 16:39   
2010-09-03 19:22, bernadettildiko:
-
Nézz körül az iwiw berlini rovataiban, valamint ajánlom, hogy nézz el a berlini Szimplába! Mindkét helyen több a magyar nyüzsgés.

bernadettildiko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-03 19:22   
Sziasztok!

Én tegnap érkeztem és ösztöndíjasként fogok egy ügyvédi irodában tevékenykedni. Elég messze lakom, szívesen szerveznék közös programot.

Üdv: Betti

NoemiAndras  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-27 18:18   
Kedves Berlinben élő Magyarok!

Mi két éve költöztünk Budapestből egy hesseni kicsi városba. Három fiunk van 3, 6, 8 évesek. Szeretnénk átköltözni Berlinbe, de egyáltalán nem ismerjük a várost. Abban kérnénk segítséget, hogy osszátok meg a tapasztalataitokat a berlini kerületekről, melyek azok a részek, ahol iskola, óvoda, zöldterület van és melyek azok a kerületek, amelyiket kerüljünk el. Mi kertesházas környéket keresnénk, az sem porobléma, ha messze van a központtól.

Előre is köszönjük a segítséget.
E-mail címünk: noemiandras@t-online.hu

Noémi

szrnora  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-24 22:58   
Sziasztok!

Holnap utazom Berlinbe, onnan pedig Brandenburgba. Au-pair-ként fogok dolgozni egy kedves családnál.
Berlinbe lakik ismerősöm, így tervezek sokszor arra utazni.
Úgy hallottam ez a távolság abszolút nem nagy és egyszerűen megközelíthető.
Ha valakinek van kedve írjon a későbbiekben akár valami programot is nyomathatnánk együtt!

Üdv.
Nóri

Ane  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-18 11:53   
köszi, ez a topic valahogy elkerülte a figyelmem!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-18 08:09   
Kedves Ane,

üzeneted átettem a Németországba menni... c. topikba, hiszen odatartozik:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1682&forum=4&3150

Érdemes beleolvasgatni, talán sok kérdésedre választ kaphatsz a korábbi hozzászólásokban is.

Hunor

Czirjak Mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-11 15:44   
Sziasztok tancibabaek!

Nem, en meg nem hallottam moldvait toluk, meg felcsikit sem. Parom tancolt valamikor, es amator vagyok, es mivel most csecsemonk van, igy lehet hogy meg varunk 2-3 honapot a legkozelebbi tancolassal

A muzeumlatogatassal meg ugy vagyok, ha itt lakunk, akkor szep lassan illik megnezni a muzeumokat, es ha vannak ingyenes idpontok, akkor miert ne hasznaljuk ki?! Ha nem jelentkezik mas csutortokre, akkor elhalaszthatjuk kesobbre, megiscsak jobb tarsasaggal menni.

tancibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-10 20:17   
Köszi Mesi az infókat!

Tuti elmegyünk a táncházba és szerencsét próbálunk. Olvastam egy riportot a népzene.hu-n a berlini kávézó megálmodójával Kiss Attilával( ők azt hiszem a tulaja a pesti Szimpla kávézónak is,amink a mintájára a berlini is létrejött). Abban a cikkben úgy nyilatkozott, hogy nagy az érdeklődés a táncház iránt, olyannyira, hogy kezdik kinőni a helyet. Ja, és hogy jelentkező mindig akad, aki tanulni szeretne magyar néptáncot, csak a tanárokban van hiány! Hát remélem, hogy orvosolni tudjuk a párommal a problémát, és talán összejön! Néztem hogy amiket játszik az együttes (kalotaszegi, mezőségi, szatmári), elég jó táncanyagok. Moldvai zenét nem játszottak még? Azzal lehet még jó hangulatot csinálni. A te párod is táncolt? És te?

Köszi, hogy írtál!

A múzeum látogatós ötlet nekem is tetszik. Mikor kint voltunk a nyáron, akkor a DDR múzeumot megnéztük. Azt tudom ajánlani mindenkinek! Azt nem tudom sajnos, hogy mikor ingyenes. Musical színház van Berlinben? Hamburgban voltunk nemrég ahol a Tarzant néztük meg és fantaaasztiiiiiikuuuus volt!!!
Szép estét mindenkinek!
Ági

phantomlady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-10 18:35   
Nekem sajna csütörtök és a jövő hét költözés miatt nem jó, de esetleg holnap valaki ráér?

Czirjak Mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-09 15:05   
Hetfonkent meg a Guggenheim muzeum is ingyenes, azt is meg lehetne nezni.

Czirjak Mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-09 15:02   
Ha jol tudom, akkor csutortokon delutan 6-tol a Bode muzeumba ingyenes a bejutas (este 10ig) - meg tudna ezt valaki erositeni? Ha igen, akkor most csutortokon elmehetunk -igaz, en egy csecsemot is viszek magammal, de remelem vegigalussza a tarlatot

phantomlady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-09 11:31   
Hello Mesi, múzeum jöhet, tudom, szégyen, de az eddigi egy évem alatt nem jutottam el egybe sem... Pergamon vagy valami más? (sajna csokimúzeumot eddig még nem fedeztem fel)

Czirjak Mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-09 09:00   
Moncsi keresere valaszolva: igen, a Szimpla egy magyar klub (lasd Pompery leveleben a cimet es nyitvatartast). Minden honapban ott szoktak tanchazat tartani, ami tanc es enektanitasbol all. A Durrbanda zenel, ok berlini magyar zeneszek (a Szimpla weboldalan talalsz roluk infokat).
www.szimpla.de

A tanchazat egy magyar lany es egy nemet pasi vezeti, ok tanitjak a tancokat, de Krisztina, a lany a multkor felkerte a parom, ha tud elegenyest, akkor jo lenne ha besegitene a tanctanitasba, tehat lehet, hogy a paroddal szerencseje lenne a csapatnak!

Mindenesetre el kell jonni egy tanchazba es ott majd szemelyesen is megbeszelni vele. A kovetkezo tanchaz, ha jol tudom, szept. 18-an lesz este fel 8-tol, de jobb ha a Szimpla weboldalan megnezitek.

En is szivesen talalkoznek magyarokkal esetleg a tanchazon kivul is... pl.egy muzeumlatogatast is bevallalnek, ha akad tarsasag. Megnezem, melyik napokon van ingyenes muzeumlatogatas, es irok, hatha erdekel mast is.

Udv,
Mesi Lichtenbergbol

tancibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-08 14:16   
Sziasztok!

Én, és a párom szeptember végén költözünk Berlinbe. Tanulás a fő profil, de jó lenne dolgozni is mellette. Erre vonatkozóan hol érdemes keresgélni? Gondolok itt ilyesmire, hogy felszolgálás, babysitterkedés, esetleg táncház tartás. Mindketten néptáncolunk, és olvastam a fórumon, hogy vannak magyar táncházak Berlinben is. Erről tudtok valami bővebbet? Mikor hol lesz a következő? És hogy esetleg nem keresnek oda tánctanárt. Párom néptánctagozatos iskolába járt, ezüstpitykés táncos, és tánctanítással foglalkozik.

Nekem biztos nagyon honvágyam lesz már az első héten, szóval jó lenne találkozni magyarokkal! Remélem sikerül!

Ja, meg táncolni is jó volna!:)

Szép délutánt mindenkinek!

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-08 12:15   
2010-08-06 14:43, phantomlady:

SZIMPLA, Gärtnerstrasse 15, 10245 Berlin-Friedrichshain, kes(at)szimpla.hu, Telefon: 030 66308523
Öffnungszeiten: Mo.: 14-24h, Di.-Sa.: 10-02h, So.: 11-24h

agaal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-08 11:47   
szia moncsi,

áron vagyok, én 1 éve költöztem berlinbe.
ha van valami kérdésed, irjál ide: agaal_KUKAC_gmx.net
szép vasárnapot!

phantomlady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-06 14:43   
Sziasztok!

Moncsi vagyok, egy éve élek és tanulok (színház és film az FU-n) itt Berlinben,de magyarokkal még nem igazán hozott össze a sors. Gondoltam teszek egy próbát, hátha itt (ezen a fórumon) sikerül egy pár embert megismernem. Tapasztalatcsere, beszélgetés, ismerkedés, esetleg közös program, etc.

üdv: moncsi

u.i.: a Szimpla egy magyar klub itt Berlinben? vagy csak a neve magyar?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-30 18:44   
2010-07-25 21:08, zotyaa84:
-
Ezt az emilt kaptam ma: buli a Szimplában holnap

""Liebe Leute,

damit es im Sommer auch lustig wird, veranstalten wir morgen (also am
Samstag, den 31. Juli) ein Sommerfest. Wir backen Pogácsa und Palatschinken,
kochen mit euch Kesselgulasch, grillen, trinken Bowle , reparieren
Fahrräder, geben Fröccs, Fütyülös und Unicum für 1,00 � aus, usw.
Unsere begabten Mitarbeiter und Freunde mischen und erzeugen Musik, um das
Publikum zum Tanzen bringen. Das ganze geht schon um 15h los.

wir hoffen Euch zu sehen,

Euer Szimpla
Gärtnerstaße 15. Berlin-Friedrichshain, www.szimpla.de ""

zotyaa84  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-25 21:08   
sziasztok!

lesz valami buli itt berlinben??? unalom van:) irjatok, ha tudtok, ahol magyarok is vannak

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó