2017. szeptember 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Berlini magyarok - csevegés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
 zotyaa84  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-25 21:01   
2010-06-01 19:11, Moca76:
-

Szia!

Mikor mentek szimpläba?? en is itt vagyok most berlinben! igy joformän nem ismerek senkit, kicsit unalom van

Czirjak Mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-28 12:14   
2010-06-02 17:08, Moca76:

-

Cinty, Moca, voltatok a Szimplaban??? Sikerult talalkoznotok??? En is mennek, de 2 heten belul kell szuljek, majd utazunk haza, de ha itt vagytok meg a varosban huzamosabb ideig, akkor en is csatlakoznek neha a tarsasaghoz

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-05 19:55   
2010-06-04 23:11, borbalathurnay:
-
Kedves Bori,

azt hiszem, félreértésben vagy. Az alábbi tippjeim nem arra szolgálnak, hogy ingyen hirdess, hanem kapcsolatteremtésre az itt élö magyarok között. Te eddig nem "merültél meg" a MON-on, mindössze arra kívánod használni a fórumot az itt beszerezhetö kapcsoltarendszerrel, hogy üzleti hirdetést helyezz el. Ez a MON alapszabályaiba ütközik.

Hasonló módon az ungern-listát sem erre találták ki, ahová, mint látom, mégis sikerült feliratkoznod és rögtön hirdetned.

Kérlek mindannyiunk és a rendszergazda nevében, hogy hagyj fel ezzel.

borbalathurnay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-04 23:11   
Nem sikerül az ungern...-re feliratkozni. tényleg ungern és nem ungarn? Mit csinálok rosszul? A levelem automatikusan visszajön...

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-03 02:02   
Tegnap ezt kaptam egy körmélben:
""
Kedves érdeklödök!

Szombaton, június 5-én a DURRbanda
http://durrbanda.karsai.info/index.html
zenél a
Hun-Art http://www.hun-art.net/ -ban, 10-14óráig, vagy kicsit tovább is.
Ezen a napon magyar borokkal és pálinkákkal is szolgálhatunk!
Szeretettel várunk
üdvözlettel
Krisztina

- Üveges tánctanfolyam indul hamarosan a Wrangel utcában...""

Nem ciki odamenni szombaton. Akik járnak a Szimplába, azokkal részben itt is találkozhatsz. A tánctanfolyam is klassz, részben szintén a Szimlában folyik - táncház.

Moca76  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-02 21:25   
Cinty, ha gondolod én nagyon szívesen összefutnék veled, én sem ismerek itt senkit!
Ha gondolod írj az acs.monika76@gmail.com-ra és megbeszéljük a részleteket.

balotay08  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-02 17:55   
Sziasztok!

Először is Pompérynek köszönöm a linkeket. Még sajnos nem volt időm megnézni de ami késik, nem múlik.
Egy napja én is vagyok már Berlinben.De igazából fogalmam sincs, hogy mit fogok csinálni az elkövetkezendő napokban. Akinek van valami ötlete, szóljon. Vagy, ha valaki szeretne személyesen találkozni, én ráérek, és szeretném is felvenni a kapcsolatot magyarokkal.

Üdv:Cinty

Moca76  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-02 17:08   
Igen a Szimpláról én is hallottam, de nincs kivel elmennem oda, egyedül mégiscsak "ciki" beállítani, nem?
Gondoltam, hátha van valami összejövetel, ahol lehet ismerkedni, de köszönöm az infot!

Czirjak Mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-02 10:55   
Mi eddig csak a Szimplaban voltunk tanchazban, meg egy tancmulatsagban, illetve egy gyerektanchazban - de mas aktivitasrol nem igazan tudok. A berlini szalon weboldala is egy eve nem volt ujitva, de elhataroztuk, hogy egyszer elsetalunk, es megnezzuk van-e aktivitasa. A magyar protestansok lelkeszevel is felvettuk a kacsolatot, de az a helyzet, hogy a keves istentiszteletre jaro emberke miatt el-el maradnak a talalkozasok, szoval eddig a Szimplan kivul semmi mas aktiv magyar helyet nem talaltunk. De ha valaki megiscsak tud ilyenrol, vagy egy talalkozorol, az irja meg, biztos tobben elmennenk!

Moca76  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-01 19:11   
Sziasztok!

2 hete költöztem Berlinbe, imádom a várost, de sajna szinte egy lelket sem ismerek. Szívesen ismerkednék magyarokkal, ha esetleg tudtok valami összejövetelt, vagy bulit, örülnék a lehetöségnek

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-27 23:36   
2010-05-27 16:52, balotay08:
-
http://www.szimpla.hu/berlin/
http://www.berlini-szalon.de/
http://www.ungarn-in-berlin.de/
http://berlin.lutheran.hu/

- Nézz körül továbbá az iwiw berlini rovataiban,
- iratkozz fel az "ungern" levlistára (ungern@googlegroups.com). Ez a Berlinben élö, föleg 20-40 közötti korosztály érintkezési listája. Kérd ide felvételedet.
- Nézz be a Humboldt Egyetem Hungarológiai tanszékére (Dorotheenstr.) és járj el az általuk működtetett filmklubba
- A CHB programjai is nívósak (Szintén Dorotheenstr., de a másik vége http://www.hungaricum.de/hu/programm.html

Különben ha itt vállalkozásba kezdesz, az biztosíthatja a tartózkodósi engedélyedet. De valahogy már eleve idejösz, nem?

balotay08  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-27 16:52   
Hello Mesi!

Köszönöm a választ! És örülnék, ha megkérdeznéd a barátnődet, hátha ő tud valamit a szabadúszó tevékenységgel kapcsolatban.

Steglitzbe költözöm, a Schlosstrassetól nem messze.
Örülnék, ha kinti magyarokkal tudnám tartani a kapcsolatot!

Üdv:
Cinty

Czirjak Mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-26 22:18   
Szia Cinty,

en sajnos csak a kerdesed masodik feleben segithetek, ha mar kint vagytok, akkor talalkozhatnank, es ismerkedhetnenk Mivel a ferjemet egy intezmeny hozta ki, en meg GYES-en vagyok, igy sajnos halvany fogalmunk sincs, hogy szabadusozkent mi lenne az elso lepes, de hatha van valaki, aki segithet. Mindenesetre van egy baratnom, aki szinten GYES-en van, de mellette egy ceget nyitott es most probal ervenyesulni. Ha gondolod, ezt meg tudom erdeklodni neked.

A varos melyik reszere koltoztok?

Udv,
Mesi

balotay08  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-26 14:07   
Sziasztok!

Én jövő héten költözöm Berlinbe, és lenne pár kérdésem.

A munkavállalással kapcsolatban tudom milyen feltételek kellenek a vízumhoz, viszont eddig senki nem adott arról felvilágosítást, hogy mi van akkor ha én szabadúszó szeretnék lenni? Ha valaki tud valamilyen linket, vagy oldalt, kérlek, írja le.

Másik: nagyon szívesen ismerkednék már kint élő fiatalokkal.

Üdv:
Cinty

Evi.L  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-28 19:08   
Sziasztok!

En ugyan nem Berlinben elek, hanem mellette, kicsit delre, Zossenben. Ha valaki ezen a környeken lakik, szivesen ismerkednek, de Berlinbe jarkalni nekem sajnos kicsit sok idöbe telik, epp eleg, ha dolgozni kell mennem. Örülnek, ha a környeken talalnek kedves magyar ismerösöket!

Czirjak Mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-24 22:41   
Szia Zsofi,

Ha irj privatban a bemese8@yahoo.com cimemre, akkor szivesen atkuldom azt a rengeteg weboldalt, amit en 2-3 honapja kerestem magunknak lakaskereses kozben. Mi 1 honapja koltoztunk Berlinbe, 4 nap alatt talaltunk egy nagyon kedves kis lakast - nem remenytelen a helyzet!
Amugy melyik repterrol van szo???

Udv,
Mesi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-24 15:37   
2010-04-24 14:01, zsofi87n:
-

Kedves Zsófia,

javaslom, először olvass, például vissza egy-két oldalt, és megtalálod az információkat.
Ugyanakkor szintén javaslom a Németországba menni... c. topikot.

Üdv,

Hunor

zsofi87n  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-24 14:01   
Sziasztok!

A párom kapott állásajánlatot, a berlini reptéren.
Van egy másfél éves kisfiúnk. úgyhogy csak úgy fogadná el, ha mi is mehetnénk! Nem tudjuk, hogy találhatnánk egy kicsi, és minél olcsóbb albérletet a reptér közelébe!
Ha valaki tudna segíteni, hogy merre induljunk. nagyon megköszönnénk!
A párom nem beszél németül, én se túl sokat!

Előre is köszönöm!
Németh Zsófia

Czirjak Mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-21 22:20   
Kedeves berlini magyarok,

Nem erdekel valakit a most hetvegen megrendezesre kerulo Kinder Fest a Brandenburgi kapunal? szombaton es vasarnap 10-22 ora kozott lesznek rendezvenyek (weboldaluk is van valahol...), es jo lenne egyet talalkozni, ismerkedni, ha gondoljatok. Mi nyitottak vagyunk, sara lanyommal biztos egesz nap ott leszunk, hacsak nem ragad el minket a szel, mint Dorkat es Totot. Aki benne van, az jelezzen, megbeszelunk egy idopontot es helyzint. Remelem talalkozunk!!!
Mesi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-16 17:26   
2010-04-16 14:41, fuunnyy:
-

Kedves Fuuunnyy,

ez így nehezen megy, megpróbálom máshogy - de Judithoz hasonlóan, én is a magyar nyelvet preferálom.

1. A fórumban az álláskeresés nem lehetséges, ez benne van az üdvözlő emailben (amit a rendszer automatikusan küld), szabályzatban, de végülis ezen ne lovagoljunk, (szinte) senki sem olvassa el, igazából el sem várom lassan.

2. Ha leendő (még indulás előtt) németországi lakos vagy, akkor az alábbi három topik átolvasása (szerintem) kötelező:

Munkahelykeresés - tippek, tanácsok, tapasztalatok
Állások
Németországba menni - Utazás, tanulás, letelepedés

Ezeket átolvasni ezért jó::
- olyan szemszögből olyan hozzászólásokat, információkat szerezhetsz, amire talán nem is gondoltál, de fontos lehet,
- ráérzel dolgokra,
- tippeket találsz, hogy mit hol tudsz megérdeklődni,
- nem fordulhat elő, hogy ugyanazt a kérdést teszed fel századszor, amit már kilencvenkilenc alkalommal megválaszoltak - ez azért fontos, mert 5-8 válaszoló jut több tucat kérdezőre.

3. Ezután megkeresed a városnak megfelelő topikot (ahová mennél), szintén átolvasod. Ez azért hasznos, mert van pár városhoz kapcsolodó topik, melyben sok infó van, mindenféle, pl. a Berlin topik is ezek közé tartozik.

4. Miutén megismerkedtél egy csomó dologgal, képbe kerültél, jöhet az információkérés, de érdemes bemutatkozással kezdeni, bővebben írni magadról, terveidről, stb. - ez már csak azért, mert máskülönben hogyan lehet bármilyen választ is adni a szükséges információk nélkül?

5. Fórum, munkakeresés, stb. - ez benne van a hivatkozott topikokban, és megérted, hogy miről írok.

Hunor

fuunnyy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-16 14:41   
Szivesen vigyáznék gyerekekre pl, vagy dolgozni recepciosként. Esetleg a barátom meg étteremben, büfében, mint pincér. Szeptembertől már kint leszek.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-10 00:38   
2010-04-09 20:57, fuunnyy:
-
Lassan kezdem elveszteni a türelmemet. Hát itt senki nem olvassa vissza, hogy az előtte szólók mit írtak?

Kedves fuunnyy, Rád is vonatkozik, amit most itt n+1-edszer ismételek:
1.) támpont nélkül nem lehet senkinek segíteni
2.) Ha nem veszed a fáradtságot, hogy a minimumot közöld magadról, az pszichológiailag nem animálja a mindenkori másik oldalt arra, hogy foglalkozzék veled. (Avagy képzeld el, hogy valaki Erdélyből Bp-re megy és elkiáltja magát: ismerkedni szeretnék és munkát keresek. Te mint bp-i lakos ilyenkor mit tennél?)
3.) Akármilyen munkára nem keresnek sehol embert, csak konkrétra.

A továbbiakban ajánlom az alább megadott link alatt foglaltakat megszívlelni.

Korrekció: az már valami, hogy szeptemberől és hogy tanulsz. De messze nem elég.

fuunnyy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-09 20:57   
Sziasztok,

Szeptembertől Berlinben fogok tovább tanulni, és addig is szeretnék megismerkedni emberekkel, és munkát találni. Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.
Szandra

fuunnyy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-09 20:57   
Az e-mail címem: stadlerszandra@freemail.hu

tkoch  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-09 11:32   
Felnőttek és Németországban munkát keresők, vagy ott hosszabb időt eltölteni szándékozók önálló német tanulásához ajánlom ezt az ingyenesen elérhető oldalt:
http://www.wwdeutsch.info/hu/dnl
A letölthető multimédiás tananyag tartalmazza a Deutsch-Test für Zuwanderer (2009) szókincsét, és az oldalon a magyar verziójú tananyag is elérhető.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-08 00:45   
2010-04-07 20:51, wicus:
-
Vonatkozó összegző jótanácsaim itt:
http://globlog.nolblog.hu/archives/2009/05/04/Mindenkinek_aki_rovidebb-hosszabb_idure_Berlinbe_igyekszik/

A legfontosabb lényeg Nektek és minden hozzátok hasonló munkakeresőnek:
- bármilyen munkára nem keresnek embert, csak konkrét feladatra
- ha semmit nem árulsz el magadról, akkor nem adsz semmilyen támpontot a hőn várt segítséghez
- ha nem adsz támpontot, akkor mi a csuda animálná a pontenciális olvasódat, hogy segítsen?

wicus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-07 20:51   
Sziasztok!

Szeretnénk párommal kiutazni Németország bármely területére dolgozni. Párom kettős állampolgár (német-magyar), bármilyen munka érdekel minket, csak a fizu legye korrekt.
Ha bárki tud valamilyen segítséget nyújtani azt nagyon szépen megköszönnénk!

Üdv.: Évi és Sanyi

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-07 20:34   
2010-02-28 17:16, Czirjak Mesi:
-
Elsönek próbálkozhattok az Alice-nél. Mi náluk vagyunk évek óta, én személy szerint nagyon meg vagyuk velük elégedve, a felmondási idö meg asszem 4 hét, szóval ha nektek nem jön be, akkor egy hónap alatt meg tudtok tölük válni.

Festésügyben meg bemennék a Baumarkt (Tom tom)-ba, ott adnak tanácsot festékügyben, meg jó minöségü festéket is. (Tapasztalat)

tombusz76  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-07 17:23   
Sziasztok!

Ha valaki szeretne Bp.-ről Berlinbe, Drezdába, vagy forditva csomagot küldeni, mi minden héten megyünk. Szerda este Bp-ről, szombat d.u. Berlinből indulunk. Megbizhatóak, és pontosak vagyunk.

Szombattól-szerdáig tudtok hivni:
+3620 205-64-62

Czirjak Mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-28 17:16   
Sziasztok,

Tudtok nekem ajanlani egy jo ceget, akik elfogadhato aron biztositanak internetet es foldvonalas telefonszolgalatot? Most koltozunk be, es ki kell valasszunk egy ceget, akikkel szerzodest kotunk, dehat azt sem tudjuk hol kezdjuk a "piackutatast". Kinek mi valt be?
Alt. a vonalas telefon szolgaltatasaiban vannak kulfoldi percek?

Meg egy tanacsra lenne szuksegem: a szobaink egy-egy fala vad narancssarga, amit szep feherre szeretnenk atmazolni. De sem en, sem ferjem nem csinaltunk meg ilyet, tudnatok valami jo minosegu, konnyen hasznalhato festoszert ajanlani (es h milyen nagyuzletekben keressuk?)? Gondoltuk, h egy mazolokoronggal egy nap alatt atmeszeljuk a 3 falat a jovo heten...ha valaki mar csinalt ilyet, tanacsait megfogadjuk!!!!becsszora!!!
udvozlet mindenkinek

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó