2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Berlini magyarok - csevegés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
 cybill  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-25 14:39   
Sziasztok! Tud valaki valamilyen jo programot (fiataloknak) a hetvegere Berlinben? Nem ott lakom, de egy kirandulast lehet összehoznek a hetvegere...

Czirjak Mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-22 22:38   
2010-02-21 14:55, orolga2:
-
Szia Orsi!
Ha jol tudom, akkor leteznek integracios nyelvkurzusok, sot, palyazni is lehet az allamtol es ingyen meguszhatod. Lehet, hogy ez neked mar tul unalmas 8 ev nemet utan, de ugy tudom, hogy egy szintfelmero tesztet iratnak majd besorolnak a megfelelo csoportba. Utannaerdeklodtem, es kemeny dolognak tunik, hisz minden nap 4 ora tanulast jelent ez a kurzus (szerencsere van gyerekmegorzo, ezert tudok en is resztvenni).Volkshochschule -azt hiszem ez a nemet neve...

orolga2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-21 14:55   
Szia!
Köszönöm szépen a segítséget!
Már német oldalakat nézegettem és találtam is partnert, de úgy gondoltam akik már ott élnek és van kapcsolatuk német emberekkel azok jártasabbak az ilyenekben. És ha nem baj akkor elfogadnám a segítségedet és azokat az oldalakat.

Előre is köszönöm szépen

Üdvözlettel
Orsi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-21 08:15   
2010-02-20 17:29, orolga2:
-

Kedves Orolga,

ha németül akarsz tanulni, akkor első tanács: ne magyar fórumba írj, és ne magyarul keress a googlen, hiszen akkor vélhetően csak a magyar nyelvet tudod gyakorolni. De ha mégis a MON, akkor a Német nyelv c. topikot érdemes megtalálnod, itt van valahol lennebb.

Konkrét segítség: német fórumot tudok ajánlani, elsősorban utazási, vagy informatikai jellegűt. Szólj, hogy melyik érdekel, adok linkeket.

Hunor

orolga2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-20 17:29   
Sziasztok!

Én még új vagyok ezen az oldalon és segítséget szeretnék kérni. Németül szeretnék tanulni, és szeretnék német, vagy németül beszélő emberekkel ismerkedni, nemcsak a nyelvtanulás céljából, hanem kapcsolatteremtés, és tartás szempontjából is. Nyitott embernek tartom magam és emberközpontúnak, szeretnék minnél több embert megismerni.

Németet már tanultam 8 évig, de az iskolai alap nem sok, angolul konyhanyelven beszélek, de most a cél a német. És ha rákényszerülök akkor jobban is ragadnak rám a szavak.

Gondolom nektek, már nagyobb tapasztalatotok van az ilyesmiben, és kérlek ajánlatok olyan forumot, vagy honlapot, ahol ezt elérhetem.

DE nem utolsó sorban az itt regisztrált tagokkal is szivesen beszélgetnék.

Előre is köszönöm,
Orsi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-20 16:32   
2010-02-20 16:18, Czirjak Mesi:
-

Én ma este a Petőfi utcát tervezem - jól emlékszem, hogy ez kell Neked mondjon valamit? Ha igen, akkor ezzel meg is válaszoltam a kérdésed, és ha van kedved, gyere át a Lepu alá, vagy kötetlen Csevegéshez is, hogy ne itt offoljak, és írok majd cserében én is helyi beszámolókat.

Hunor

Czirjak Mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-20 16:18   
2010-02-20 16:01, hunor:

Jobb lenne ha te-ti is jonnetek vagy mar voltatok ilyen esemenyen? Beszamolhatsz, erdekelne lehet en megyek tul nagy elvarasokkal? Mindenesetre ott leszunk

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-20 16:01   
2010-02-20 15:53, Czirjak Mesi:
-

Írsz majd egy élménybeszámolót?

Hunor

Czirjak Mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-20 15:53   
Ma, azaz szombat este (febr.20) Tanchaz lesz a szimplaban fel 8-tol! Jon valaki??? Mi a ferjemmel mindekepp ott leszunk, ha el nem tevedunk. Magas pocakos vagyok, nyugodtan le lehet szolitani beszelgetni egyet!!!

Udv, Mesi

Czirjak Mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-19 17:33   
Sziasztok!!!

kepzeljetek, 4 nap alatt kaptunk egy vagi kis 3 szobas lakast, meglepoen jol mentek a dolgok
A Tierpark Zoo mellett fogunk lakni, de barmilyen magyar csalados megnyilvanulasra kaphatoak vagyunk.
Megkerdeznem, hogy most hetvegen, szombat-vasarnap nincs-e valami esemeny, amely a magyarokat picit osszerazza? pl. templomozas vagy barmi...

Jovo het elejen megyunk haza pakolni, aztan irany vissza.
Udv mindenkinek!
Mesiek

hpetra87  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-08 21:25   
Oh de jó! Nagyon örülök!

Én pedig kisgyerekekre fogok vigyázni kint

Czirjak Mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-08 19:23   
hpetra87:

Mi is erkezunk marciusban!!! Igaz, egy gyerekkel, es nagypocakkal, de mindenkepp nyitottak vagyunk a kozos osszeroffenesekre. Egyelore lakaskeresben vagyunk.

hpetra87  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-07 01:32   
Sziasztok!

Két hét múlva fogok Potsdamba költözni, és nagyon szívesen beszélgetnék, találkoznék olyan fiatalokkal, akik szintén itt, vagy Berlinben élnek!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-25 11:59   
2010-01-25 07:19, hunor:
-
2010-01-25 00:51, Pompéry Berlin:
-
"NEM! Az évek váltakozása csak azt a célt szolgálja, hogy a köszöntőszoba topik aktiv legyen! "

Nagyon kedves Azért mi tudjuk, amit tudunk. ...

"Azt hiszem, ezek a funkciók ugyanúgy megvannak az iwiwen is (pl. lehet képet kommentelni, kiírja az ismerősök változtatásait, stb.), tehát nem facebook sajátosság."

Sajnos. Viszont ezek a funkciók újak, szerintem a facebook-konkurencia "nyomására". Nekem legalább is a napokban tünt fel, miután kb. 1 hónap szünet után rámentem az iwiw-re.

De asszem, mindez nem berlini kérdés, így itt már hosszasan offolunk.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-25 07:19   
2010-01-25 00:51, Pompéry Berlin:
-

"Megnyugodtam. Akkor mindketten öregednénk már?"

NEM! Az évek váltakozása csak azt a célt szolgálja, hogy a köszöntőszoba topik aktiv legyen!

"A FACEBOOK-nak rengetek szerintem fölösleges, engem zavaró funkciója van. Pl. kinek mi köze ahhoz, hogy kit mikor jelöltem meg ismerősnek, miért kelljen/lehet hozzászólni másoknak ehhez, vagya ahhoz, ha felteszek egy fényképet, stb."

Azt hiszem, ezek a funkciók ugyanúgy megvannak az iwiwen is (pl. lehet képet kommentelni, kiírja az ismerősök változtatásait, stb.), tehát nem facebook sajátosság. Viszont amiért ez utóbbit hasznosabbnak érzem: a mai világban nemcsak egy országban/ egy nemzeten belül vannak ismerősök, hanem határok hiányában akár tucatnyi országban, és így a facebook az ismerősök összesítésére inkább alkalmas.

Hunor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-25 00:51   
2010-01-24 08:30, hunor:
-

Megnyugodtam. Akkor mindketten öregednénk már?

A FACEBOOK-nak rengetek szerintem fölösleges, engem zavaró funkciója van. Pl. kinek mi köze ahhoz, hogy kit mikor jelöltem meg ismerősnek, miért kelljen/lehet hozzászólni másoknak ehhez, vagya ahhoz, ha felteszek egy fényképet, stb. Ugyan alapjában véve exhibicionista hajlamaim vannak, de az ekkora nyilvánosság engem zavar. Biztos bennem van a hiba.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-24 08:30   
2010-01-24 03:16, Pompéry Berlin:
-

Ha az utóbbira rájön (Facebook), akkor kérnék egy tájékoztatót én is, hogy tudjam a jelentőségét - egy napja vagyok tag, és még csak most tanulmányozom.

Hunor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-24 03:16   
2010-01-23 07:18, hunor:
-
Azért kérdeztem, mert naponta kapok felszólításokat, hol az iwiw-en, hol a Facebook-on, hogy csatlakozzam ehhez vagy ahhoz a klubhoz. Meg is tettem két helyen, de nem sikerült még kibogoznom, hogy miért jó ez nekem. Bár valóban, az egyik jóvoltából jelentősen megemelkedett a bejövő emilforgalmam.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-23 07:18   
2010-01-23 03:18, Pompéry Berlin:
-

Kedves Judit,

a MONnak is van klubja, egy gyakorlati előnyét látom: a fenntartó küldhet minden klubtagnak körlevelet, értesítőt, így egyféle hírlevélként működhet.
Ezenkivül van saját fórum, apróhirdetés, üzenőfal lehetőség, de ezek szerintem sem sokkal többek, mint a simán városhoz kapcsolódó funkciók.

Üdv,

Hunor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-23 03:18   
2010-01-23 01:16, MacDonát:
-
Kedves Donát,

Benned az utolsó reményem, hogy valaki megmagyarázza nekem ezeknek az iwiw-kluboknak a lényegét, lehetőségeit. Illetve mi az előnyük, mi a különbség egy klub és az engem érdeklő topic-ok között?

Utóbbi ugyanis Berlin-vonatkozású több is van:

http://iwiw.hu/pages/forum/topic.jsp?topicID=3006582
http://iwiw.hu/pages/forum/topic.jsp?topicID=79
http://iwiw.hu/pages/forum/topic.jsp?topicID=3565852
http://iwiw.hu/pages/forum/topic.jsp?topicID=3490809
http://iwiw.hu/pages/forum/topic.jsp?topicID=3512215

Biztosan léteznek még továbbiak is, én ezeket ismerem.

MacDonát  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-23 01:16   
SZiasztok!

Berlini magyarok klubja az iwiwen!
http://iwiw.hu/pages/community/comdata.jsp?cID=2796404

Üdvözlettel: Donát

jeannette  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-27 12:45   
Kedves Pompéry,

köszönöm a tájékoztatást. Nem azt mondtam, h Ti nézzetek nekünk szállást, munkát.. hanem csak arra lettem volna kíváncsi, hogy igen XY-hoz mehettek megfeleltek, vagy Z-hez ne, mert kibírhatatlan, megfizethetetlen..

De azért köszönöm a gyors választ.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-26 21:16   
A késöbben érkezök kedvéért, de talán havonta meg kellene ismételnem, alább mindenféle link, amelyek segítenek ösztöndíj, szállás, egyetem és mindenféle ügyben:
http://globlog.nolblog.hu/archives/2009/05/04/Mindenkinek_aki_rovidebb-hosszabb_idure_Berlinbe_igyekszik/

Kedves Jeanette,

azt ne várja senki, hogy helyette keressünk, leellenőrizzük, a kiadót leinformáljuk, stb., majd mindezt az információt házhozszállítsuk. Erre szerintem nincs szükség. Berlin EU egyik legolcsóbb helye, ha nem felel meg a kivett lakás, keresel egy másikat és néhány nap/hét után odébbállsz. A kínálat meglehetősen bőséges.

Állampolgárság: nos, a házasságlevél nem azonnali megoldás. A házasságnak tartósnak kell bizonyulnia, továbbá N.o-ban kell élni néhány évet (korábban 8 kellett, ma nem tudom pontosan, hogy mennyi) ahhoz, hogy a német partner jogán honosíthassa magát a pár külföldi fele. Ha néhány év után beért a dolog, akkor a honosítás egy többhónapos procedúra, amelynek során nyelvvizsgát és állampolgársági = honismereti vizsgát is kell tenni. Idevonatkozó személyes tapasztalataim itt olvashatók:
http://pomperyberlin.nolblog.hu/archives/2004/12/21/54738/
http://pomperyberlin.nolblog.hu/archives/2005/01/26/54744/
http://pomperyberlin.nolblog.hu/archives/2005/06/27/54759/
http://pomperyberlin.nolblog.hu/archives/2005/08/27/54765/
http://pomperyberlin.nolblog.hu/archives/2005/08/25/54764/
http://pomperyberlin.nolblog.hu/archives/2005/09/09/54768/
Adalék: A polgármesteri fogadás elmaradt.

De minek olyan sürgősen, egyáltalán, minek a német állampogárság? Hacsak nem akar a párod kancellár lenni, bármit elérhet itt magyarként is. Tartózkodási engedélyt pedig a német házastárs jogán azonnal kaphat. 2011 után pedig bárki eleve ...

jeannette  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-26 20:18   
Sziasztok,

szeretnék egy kicsit érdeklődni. Én német és magyar állampolgár vagyok, párom csak magyar. Július környékén ki szeretnénk ruccanni 2-3 hétre körülnézni, utána viszont hosszútávra kinn maradni. Én a Humboldt Unin szeretném folytatni a tanulmányaimat, párom pedig aktív dolgozó lenne.
Első kérdésem az lenne, hogyan tudná megkapni ő is az állampolgárságot? Elvesz engem feleségül az elég vagy az állampolgársági tesztet is ki kell töltenie?
2. kérdésem, igazából én is nézegetek mindenféle portálokon albérletet és munkákat. Igazából valakik leinformálhatóak kellenének, mert igazából majd a kutyámat is ki szeretném vinni, így kertes házba szeretnénk menni. Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném, e-mail címem nyilvános.

Előre is köszi, Jeannette

falex86  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-13 20:36   
Sziasztok!

November 17.-én költöznék Berlinbe, mert ott kaptam munkát.
Szállást keresek Kreuzberg, Fridrichshain, Mitte, Prenzlauer Berg vagy Schönebergben, de eddig sajnos nem túl sok sikerrel.
Tudnátok nekem valamit ajánlani?

Köszönöm segítségeteket.

Üdv,
Szandy

uzenet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-09 21:26   
Latyak:
Sportuszoda: Berlin-Mitte, Gartenstrasse
Ez a legjobb!

panni27  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-03 15:00   
Sziasztok,

december 1-től szállást keresek Berlinben.
Saját szoba, tisztaság, internet, ami fontosak, illetve jó lenne, ha nem lenne messze a központtól. Árban: 220 € körül.És örülnék, ha magyar emberrel/ekkel lakhatnék.
Ha valaki tud valamiféle lehetőségről, kérem, írjon nekem a panni27@gmail.com-ra
És ez mellett szívesen venném fel a kapcsolatot itt élő magyarokkal is!

Üdv,
panni

evaznew  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-16 23:20   
Sziasztok!

November 15.-én költözöm haza és voltam olyan szerencsétlen - akkor még okkal - hogy repülőjegyet vettem, így nem fogok tudni hazacuccolni. A kérdésem, megy haza közületek valaki november 15.-ig vonattal vagy kocsival, ahol a súly mindegy, és ha igen, fel/ be rakhatnék-e egy bőröndöt? Otthon, azaz Pesten, vagy a Balaton környékén aztán egyből menne is érte valaki.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.
Éva

latyak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-15 14:07   
Sziasztok!

Nemsokara Berlinbe koltozok, az uj eletemben ket dolgot mindenkepp szeretnek megtartani magambol. Az egyik, hogy nem eszek hust (ovo-lakto vegetarianus vagyok). A masik, hogy rendszeresen jarnek uszni, futni, turazni.

Ha ismertek kicsi, olcso, de jo ettermeket, ahol valtozatosan foznek vega eteleket, megkoszonnem, ha megosztanatok velem is.

Sport temaban ha ismertek klassz sport uszodat (50m medencevel), vagy oltozos sportpalyat futashoz, arrol is szivesen olvasnek.

Koszi elore is!

Udv,
latyak

nienor82  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-14 15:19   
Szia!

Köszönöm, hogy valaszoltal! Meg fogom nezni a Szimplat, köszi az ötletet!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó