2017. november 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Berlini magyarok - csevegés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
 --Vicus--  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-16 19:01   
Szia Móni!
Találtam neked egy jó kis oldalt, ezt feltétlenül nézzétek meg a pároddal, esetleg az ottani számot fel is hivhatjátok és érdeklődhettek.
Minden jót!
Vicus

http://www.ihre-vorsorge.de/Lexikon-Bundesknappschaft.html

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-16 16:51   
Hallottál valamit?

tomsom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-16 16:23   
Van kedvetek kijönni az ügetöre? szombaton 18-an 13.30 Berlin - Mariendorf http://www.berlintrab.de/ Találka 13.30 a bejáratnál. Derbybahn Mariendorf
Mariendorfer Damm 222
12107 Berlin Üdv Tamas

monci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-15 09:33   
2006-11-14 23:31, elckerlyck:
-
szia!

eltitkolni már kicsit nehéz, privát kasszát már kérdeztünk, de azt mondta a csaj, hogy ha már terhes vagyok, kicsi az esély, hogy biztosítanak, AOK pedig kapásból az esküvöt hajtogatta, mert akkor a "férjem" amúgyis kötelezö biztosítása által a picivel én is biztosítva leszek. Szóval eldöntöttük, hogy esküvö, a szülök boldogok lesznek, hiszen ez így helyes... amúgyis szerettünk volna összeházasodni, de én valami romantikusabbra vágytam. De azért a sulit is megpróbáljuk, mert ha Pesten lennék akkor is biztos tanulnék.
Feltétlenül megkeresem a nögyógyászok valamelyikét, bár decemberben megyek haza kb 1 hónapra, még ott is megvizsgáltatom magam. szerencsére a vizsgálatok nagyrészét már elvégeztettem még otthon, csak az a kérdés, hogy itt mennyiben más a protokol. Na ebben viszont leendö anyósom tud majd segíteni, mert ö augsburgban háziorvos. Csak nem akarta telefonon mondani, ezért megvárom a hétvégét, mert jönnek valamilyen konferenciára berlinbe.
Most kicsit már biztatóbb a helyzet. Nagyon szépen köszönök minden segítséget!
Móni

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-14 23:31   
2006-11-14 18:30, monci:
-
hogy tudok egyébként student státuszt csinálni?
és hogy tudom önkéntesen biztosítani magam?
be kell iratkozni valamelyik egyetmre, az jó lenne,
-
Nem hiszem, hogy nagy ügy lenne, menjetek el az egyik egyetemre, és kérjetek infomaterialt nyelvelökészítésröl, továbbképzésröl, ill. az eddigi tanulmányaid elismertetéséröl. A Humbuldon biztosan tudom, hogy vannak éppen továbbképzö "Studiengang"-ok, ahova beiratkozol és kész. Nics numerus clausus pl. Valamikor januárban lehet immatrikuláltatni, addig is járjatok utána pl. az AOK-nál a biztosításnak, amikor én tanultam, olyan ötven ruppo volt havonta, ma se lehet olcsóbb, noha megváltozott azóta a pénz.

Amíg nem látszik egyértelmüen a pocid, addig csinálj biztosítást - mégpedig sürgösen! Ebben segitsen a papa egy kicsit, neki is van a dologhoz valami köze és ö itthon van. És ne kösd okvetlenül mindenkinek az orráraa terhességet, nem vagy köteles, késöbb se lehet belöle bajod, hogy elhallgattad. Habár 24. hét, már talán nehéz eltitkolni

Mindenképpen csináltass a nögyógyásznál egy Mutterpass-t, keress magadnak egy helyet (kórházat, szülöházat stb.), ahol szülni akarsz, keress magadnak egy védönöt etc. El se hiszed, milyen gyorsan elszalad ez a maradék pár hét

Drukkolok!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-14 18:36   
2006-11-14 18:30, monci:
-

Kedves Monci,

par kerdesedre valaszt talalsz itt: Németországba menni - Utazás, tanulás, letelepedés
Vagy erdemes eleve abban a topikban kerdezni, hiszen ezek a temak mar inkabb tartoznak oda.

Hunor

monci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-14 18:30   
Szia elckerlyck!
nagyon köszönöm, a nögyógyik számát, minél elöbb felhívom öket.
te mióta vagy itt?
hogy tudok egyébként student státuszt csinálni?
és hogy tudom önkéntesen biztosítani magam?
be kell iratkozni valamelyik egyetmre, az jó lenne, mert amúgyis szeretnék továbbtanulni, de gondoltuk a párommal, majd ha bucóka fél éves lesz.
köszi mindent!
Móni

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-14 17:32   
2006-11-14 15:17, monci:
-
Szia Móni!

Egy internet-oldalon ( http://www.aerzte-berlin.de/ ) ezeket a szülész-nögyógyászokat találtam, akik azt állítják magukról, hogy beszélnek magyarul:

Frau Dr. Papachristos 12107 Tempelhof Mariendorfer Damm 191 T.:705 10 45

Frau Dr. Gaehtgens 10711 Wilmersdorf Joachim-Friedrich-Str. 53 T.:891 24 79

Herr Dr. Varga 12627 Hellersdorf Quedlinburger Str. 77 T.:991 70 63

Próbálj velük beszélni.
A legbiztosabb tenyleg, ha összeházasodtok, akkor te is, a baby ia automatikusan családtagként biztosítva van. Kérdezze meg a barátod a betegbitzósítójánál, milyen lehetöségei vannak most, talán csinálsz valahol egy student-státuszt, és biztosítod magad önkéntesen. De a családi biztosítás talán jobb, addig amig nem dolgozol, csak a férjed fizet majd SZTK-át.

monci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-14 15:17   
Sziasztok!
Én 10 napja vagyok Berlinben, Budapeströl jöttem. Völegényem német, itt csinálja a szakmai gyakorlatát a berlini amerikai focicsapatnál a pénzügyi osztályon. 24 hetes terhes vagyok, márciusra várjuk a babócát.
nekünk is a fö problémát a biztosítás jelenti, mivel Magyarországról csak azt a E111es kártyát kaptam, ami valóban csak sürgösségi ellátásra jogosít fel, az OEPnél fel is hívta a figyelmemet a csaj, hogy a terhesgondozás nem sürgösségi ellátás! tehát itt kell biztosítva lennem. csakhogy privát nem biztosít, mert terhes vagyok:), állami nem biztosít, mert nem német vagyok:(, és mert nem dolgozom. így marad az ásó, kapa, meg a többiek, mert akkor a párom által biztosítva leszek én is, meg a bucónk is, amikor megszületik.
csak reméljük márciusig nyélbeütjük a lagzit:).
Amúgy én is kicsit egyedül érzem magam, mert a párom mindig csak dolgozik, én meg nem nagyon találtam még munkát, mert valahogy terhesen nem nagyon akarnak. Amúgy idén végeztem, angol és olasz szakos tanár vagyok, pesten ebböl is éltem, de itt nem nagyon boldogulok, mivel németül nem beszélek.
tényleg, nem tud valaki valami jó német nyelvtanfolyamot, ami olcsó is?
ja, meg fontos lenne a jövöre való tekintettel egy magyarul beszélö nögyógyász. ha valaki tud, írjon! köszi
amúgy minden más program érdekel, mivel idöm, mint a tenger...
puszi mindenkinek, Móni

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-06 18:40   
Ez is hasznos:
http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/LAKOSSAG/OEPHULAK_EBELLAT/EUELLATASOK/EUALL_EUBAN.PDF
Ennek alapján az egészségbiztosítóval szerzödésben álló (!) eü szolgáltatónál az önrész a 10 eurós vizitdíj/negyedév, ha jól látom. Olvasd át!

G
-
--

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-06 18:31   
Nem akartalak ilyesztgetni, csak másfajta biztosításokkal kapcsolatban megtanultam, hogy az ördög az apróbetüs részekben van, jobb vigyázni, mint ráfaragni.
Javaslat: Dobd fel a kérdést valamelyik általános német topicon, biztos kapsz választ, Berlin körül mostanában nem nagy a forgalom. A 10 Euros praxisgebührt én is tudtam, de a többit nem tudom, hogy van. Nekem személy szerint azért megnyugtatóbb, hogy van egy "rendes" betegbiztosításom.
Arról nem is beszélve, hogy otthon nem volt idén jövedelmem, ezért elvileg EUs TB-kártya sem járna. Az alanyi jogon való eü ellátás csak az ország területére vonatkozik, külföldre csak akkor, ha fizetsz TB-járulékot (így mondták nekem). Csak úgy lehetett volna megoldani, ha nyilatkozom arról, hogy nincs önálló jövedelmem, és valaki (pl. szüleim) eltart és ök átvállalják a TB-ellátásomat. De lehet, hogy megint csak én futottam egy akadékoskodó ügyintézöbe... Szóval dobd be egy frogalmasabb topicba pl. kérdezd meg Lepu/Mary/fodorerika stb. brigádot, ök biztosan tudják (Lepu törzsasztala kismilliomodik felvonás cím alatt Németországonn belül).
Amúgy anno a kártyához adtak egy lapot a biztosítási feltételekröl, de megnézheted a pontos feltételeket az OEP honlapján is: www.oep.hu
a kártyáról pl. http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/LAKOSSAG/OEPHULAK_EBELLAT/EUELLATASOK/EU_EGBIZT_KARTYA_060726.PDF

Gergö

geige  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-06 15:11   
Nagy ijedtemben felhívtam a TB információt telefonon, és kiderült: az EU kártyával ugyanolyan ellátást kapunk, mint a német állampolgárok, tehát azt kell kifizetni, amit nekik is (10 Euro Praxisgebühr), a többit a két biztosító egymás közt intézi. Aki másként tapasztalta, írja meg, nem szeretnék komoly anyagi problémékat.
Köszönöm,
Anna

geige  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-06 14:23   
Hűha, akkor nagy baj lehet ebből a fogorvosból... de nem várhat, hazamenni sem olcsó csak ezért. Hogyan kössek itt olyan biztosítást, amibe a fogászat beletartozik?
Anna

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-04 13:12   
2006-11-03 15:29, melindalaczay:
-
Valahogy mindig ugyanaz a kifogás....
Jövö hétvégét még egyeztetjük

G
-
--

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-03 15:29   
2006-11-01 11:15, gekkom:
-
nekem ez a hétvége nem jó, vendégem van, de jövöhétvége tök jó lenne!

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-01 11:15   
Részben ennek jegyében elsösorban az idöjárástól, érdeklödéstöl és egyebektöl függöen:
- ki akar jönni a hétvégén valamelyik nap koradélután korcsolyázni??

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-01 11:14   
Amúgy szerintem magyarokkal Berlinben csak az nem találkozik, aki nem akar igazán. Rengeteg lehetöség van (Magyaronline, iwiw, Collegium Hungaricum, Nagykövetség), ahol el lehet indulni..

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-01 11:13   
Hi!

Az E-111-hez jár egy kísérölevél, ami leírja, mire, mekkor a összeghatárig stb. szól a biztosítás. Ezt olvasd át alaposan. Emlékeim szerint föleg sürgösségi ellátás költségeire vonatkozik, a fogászat ebbe szerintem nem tartozik bele ill. általában is külön rendelkezések vonatkoznak rá mint más ellátásra.
Ha jól sejtem, az egyetemen a beíratkozáshoz be kellett mutatnod az E111-et az AOK képviselöjének, aki erre adott egy igazolást, hogy elfogadják _a beiratkozáshoz_ !!!
Az igazolás azonban csak erre jó, csak a beiratkozáshoz kell és csak erre vonatkozik. Amúgy még kb. WC papírként is használhatod, másra nem alkalmas.
Nem tudom, milyen ösztöndíjjal vagy itt, de az ösztöndíjadó néha foglalkozik biztosítási dolgokkal. Én pl. DAAD-val jöttem, meg tudtam gyözni a bonni ügyintézö hölgyet, hogy az E111 nem elég, így a DAAD-nél kötöttek rám egy külön biztosítást. A DAAD amúgy is köt, de az csak balesetbiztosítás és felelösségbiztosítás. Vagyis baleseten kívüli egyéb eü. ellátásra nem vonatkozik, ezért kértem egy teljeskörü eü. biztosítást, amibe nekem is kellett valamit fizetni.
Megéri, szerintem az E111 nem elég. Söt, azt hiszem, hogy van egy olyan kitétel is, hogy elsösorban utazásra, nyaralásra stb vonatkozik, hosszabb külföldi tartózkodás esetén a biztosító már kötözködhet...
Programok miatt keress meg priviben (magánüzenet küldése), küldj elérhetöséget!

Gergö
-
--

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-31 18:59   
2006-10-31 18:39, geige:
-
kicsit elszeparálva érzem magam egyenlőre.
-
ne szomorkodj ez mindíg igy kezdödik, késöbb kialakul.

lásd privit.

geige  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-31 18:39   
Köszönöm a választ, közben sürgős lett a dolog, így elmentem itt a legközelebbi fogorvoshoz. Ledöbbentem a színvonalon meg a szakértelmén. Nem tudom, ez itt általános, vagy csak szerencsém volt? A biztosításom az E111 EU kártyával az otthoni TB, de van egy papírom az itteni sulitól is. Eddig nem kellett fizetnem semmit. Homeopátiára is megyek, mert az antibiotikumokat nem szedhetem, és muszáj jól lenni. Legfeljebb fizetek, de otthon is 8000 Ft a homeopátiás orvosnál egy vizit...
Ha lesz valami program szóljatok, kicsit elszeparálva érzem magam egyenlőre.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-31 08:27   
Filmes díjat nyert egy Berlinben élő marosvásárhelyi lány:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=331&forum=26&1828

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-30 23:02   
2006-10-30 07:40, geige:
-

Szia Anna!
Nagyon szerettem ezt a fogorvosnöt, néhány hete költözött Berlinbe (Mitte):
http://www.zahnarztpraxis-przesdzing.de/
Homeopátia az meg egy olyan dolog. Hogy vagy biztosítva? Itteni kötelezö vagy privátkassza? A kötelezö kasszák nagy része nagyon nem szeret h.-ás dolgokat kicsengetni. Hogy finom legyek. Ha itt vagy biztosítva, a fogorvos inkluzív, de a "praxisgebühr"-t (negyedévenként egy 10-es) ott extra még egyszer kell fizetni.

geige  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-30 07:40   
Kedves Berlini Magyarok!

Egy hónapja tanulok itt, és nagyon szívesen találkoznék magyarokkal. Ha van valamilyen program, kérlek értesítsetek. Másik kérdésem: tud valaki ajánlani jó fogorvost és/vagy homeopátiás orvost? Egyáltalán az egészségbiztosításba a fogászat itt hogyan tartozik bele?
Köszönöm: Anna

Dave  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-25 11:01   
Sziasztok!
Kedves magyar barataim, en holnap utazom Berlinbe es vasarnapig ott vagyok. Nem sok idö sajnos, de ha addig van valakinek vmi programja szamomra az legyen szives küldjön egy sms-t nekem!!! Mert nincs meg semmi programom meg es szivesen talalkoznek magyarokkal! Köszönöm!
01747460370 (valaszolok, de fel is hivhatok) köszi

Blasek  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-17 15:23   
sziasztok december 2.ig berlinben tartozkodom es szivesen ismerkednek magyarokkal mert eleg unalmasak a delutanjaim. irjatok az

nx6600gt@centrum.sk

cimre koszi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-12 12:22   
Kedves berlini magyarok,

a Meghivott Vendegek temakorunkben jelenleg Dr. Masat Andras, a Collegium Hungaricum igazgatoja. Ot lehet kerdezni, majd a valaszok ugyanott lesznek olvashatok.

Meghivott vendegek temakor:
http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=56&247

Kapcsolodo topikok:

Dr. Masat Andras, a berlini Collegium Hungaricum igazgatoja
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4101&forum=56&0

Vitaforum - Dr. Masat Andras, a berlini Collegium Hungaricum, kerdasek, valaszok kapcsan
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4102&forum=56&0

Hunor

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-12 11:34   
Remélem, tegnap este mindenki jól érezte magát, aki arra járt, amerre mi is. Mi mindenesetre igen. Remélem, Jóska barátunk nem hagyta el a keresztrejtvényt, és végére ért a megfejtésnek... Üdv:

G
-
--

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-11 10:20   
2006-10-07 17:13, --Vicus--:
-
nekem sajna nincs -föleg anyagi- kapacitásom, de azt hiszem, annyira szükségem sem titkárnöre. De ha hallok valamit, szólok.

G
-
--

--Vicus--  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-07 17:13   
..ha esetleg valamit találtok, megköszönném!
vicus@onlinehome.de

--Vicus--  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-07 17:11   
..kár, hogy már nem vagyok diák, mert valami kis meló jó lenne.
De inkább titkárnőnek való

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó