2017. szeptember 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Berlini magyarok - csevegés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
 jbruck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-06 14:04   
Tárgy: Linux Administrátori állás, elérhetöség

Kedves érdeklödök! Kiderült, hogy a kiírásban felsorolt elérhetöségek kb. Péntek13.-ig nem müködnek. (Thomas Höfer Japánban van, S.Zielsdorf Titkárnönk beteg), talán legegyszerübb, ha kérdésekkel nekem írtok a jbruck@freemail. -re.
FAQ1:Diákstátusz valóban jogi feltétel.

Melindának meg köszi a kampányolást:-)
joska

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-04 20:04   
Ha valaki dolgozni akar, beteszem ide, remélem nem baj :

"Sziasztok!
lécci terjeszteni:
eleg ketsegbeesetten minel hamarabb keresünk egy diakot aki
"studentische hilfskraft"-kent apolna kutatócsoportunk Linux
clusterjet (stb). kb 440 EUR/monat. Legalabb ket eves munkaviszonyban
vagyunk erdekeltek, de 4 ev is lehet belöle.
Nem kell perfekt nemetnek lenni (nem mindenki tud itt se nemetül).
Érdeklödni emilben is lehet, pályazni irasban kell.
silvia.zielsdorf@biologie.hu-berlin.de

A hivatalos szöveg:

Humboldt-Universität zu Berlin
Institut für Biologie, AG Theoretische Biophysik
Invalidenstraße 43, 10115 Berlin
http://www.biologie.hu-berlin.de/~theorybp/

Studentische Hilfskraftstelle
Systemadministrator für Linuxrechner
Vorgesehener Beschäftigungszeitraum: 4 Semester (verlengerung max
weitere 2 semester möglich)
Arbeitszeit: 40 Stunden pro Monat
Verdienst: 10,98 EUR/h
Kennziffer: 31 / 45 / 06
Die Arbeitsgruppe Theoretische Biophysik am Institut für Biologie der Humboldt-
Universität sucht einen Administrator für ein Netzwerk von Linux-PC. Die
Arbeitsgruppe beschäftigt sich mit der mathematischen Modellierung des
Metabolismus, der Signaltransduktion und der Genexpression.

Der Aufgabenbereich des Administrators umfasst die Wartung des
vorhandenen Netzwerkes, das Installieren und Aktualisieren der
Software sowie die Pflege der Internetseiten der Arbeitsgruppe. Es
wird eine Einstellung als studentische Hilfskraft
(40h/Monat) angestrebt. In diesem Rahmen besteht auch die Möglichkeit,
Forschungsprojekte der Arbeitsgruppe kennenzulernen.
Anforderungen:
- Vordiplom oder abgeschlossenes Basisstudium
- entsprechende EDV-Kenntnisse

Interessenten melden sich bitte bei Frau Zielsdorf (Tel. 2093-8698)
oder Prof. Th. Höfer (Tel. 2093-8592). Bewerbungen sind unter Angabe
der Kennziffer bis

Berlin uni: (+49) 30/ 2093 - 8694
home: (+49) 30/ 440 36 905
mobile:(+49) 176/ 2628 6910

andika23  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-04 16:07   
2006-10-04 14:46, gekkom:
-
Ez nem is olyan rossz ötlet, majd megpróbálom! Az interneten találtam még néhány nyelviskolát, ahol okítanak magyart is: Lernbrücke (Schöneberg) és Sprachenatelier (Frankfurter Allee). Tud valaki vmilyen infót róluk?
Üdv

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-04 14:46   
Nem nyelvstúdió, de talán az egyetemen kereshetnél valakit, van finnugor bölcsész tanszék, ott biztos akad hallgató, aki vállal órát. Legalábbis én már hallottam ilyet. Esetleg az egyetemi menzán kereshetsz vagy tehetsz ki hirdetést...
G
-
P.S.: üzenet a kultúr-topicban ( http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=702&forum=4&188 )

andika23  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-04 14:19   
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne: Nem tud valaki nekem nyelvstudiót ajánlani, ahol a párom magyarul tanulhatna? Természetesen kezdö szinten. Felhivtam az Ungarische Kulturinstitut-ot, de náluk már telt ház van. Van valakinek még ötlete?
Elöre is köszi!

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-29 17:22   
Ha valaki koncertre vágyik:

Yonderboi

SAMSTAG, 30. SEPTEMBER 2006 | 21:00 Uhr

Konzert | Electro
Maschinenhaus der Kulturbrauerei
Schönhauser Allee 36
10435 Berlin

Info:
Yonderboi, mit bürgerlichem Namen Laszlo Fogarasi, ist erst 24 Jahre alt und er hat bereits sein zweites Album „Splendid Isolation“ herausgebracht. Nach dem internationalen Erfolg seines Debüt-Albums im Jahre 2000 „Shallow and Profound“ präsentiert Yonderboi wieder eine perfekte Mischung aus Trip Hop, coolen Gitarren Sounds, Hip Hop, R&B und Filmmusik. Trotz der vielschichtigen Mixtur verliert das Album aber nie den speziell schwermütigen ungarisch-osteuropäischen Flair, der Yonderbois Musik so einzigartig macht. Eine höchst interessante musikalische Mischung, die der junge Ungar am 30. September im Maschinenhaus der Kulturbrauerei präsentiert!

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-29 17:18   
Üdv Berlinben!
Most hévégén egyelöre nem tudok közös programról, de ha küldesz priviben elérhetöséget, akkor értesíthetünk, ha akad valami.

Gergö
-
--

andika23  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-27 15:40   
Sziasztok!

Nemrég költöztem Berlinbe és egyre jobban hiányzik egy kis magyar beszélgetés, ezért is örültem annyira, amikor rátaláltam erre a fórumra. Szivesen részt vennék a programjaitokon (persze csak ha nem zártkörüek), hogy végre megismerjem az itt élö magyarokat. Szóval, ha valakinek lenne kedve egy kicsit dumcsizni egy kávé (vagy bármi mellett), akkor munka után bármikor ráérek.
Apropo munka: én nemrég jártam végig a munka keresés, munkavállalási engedély és a bürokrácia fantasztikus utjait. Mondhatom tanulságos volt. Szükség esetén szivesen megosztom tapasztalataimat!:)

Üdv!

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-27 10:21   
Aki még nem hallott róla, és jönne, ime a szórólap ma estére:

"Kedves Barátaink!

Szeptember 27.-én, szerdán, 18 órakor a magyar nagykövetség elött (Unter den Linden 76, 10117 Berlin) találkozunk, hogy ezzel támogassuk az otthoni békés tüntetést.

Célunk az összetartás erösitése, politikai hovatartozás nélkül. A szervezök nem tartoznak semmilyen politikai szervezödéshez, pusztán hazájukért aggodó magyarok.

Várunk szeretettel!"

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-26 14:19   
UNGARN 1956–2006 | REVOLUTION

Ausstellungseröffnung am 28.09. um 19Uhr

Cím:
Collegium Hungaricum Berlin (Haus Ungarn)
Ungarisches Kulturinstitut

Karl-Liebknecht-Str. 9
10178 Berlin
Tel.: +49-30-242 37 38 (Zentrale)
Fax: +49-30-242 34 47
collegium@hungaricum.de

Künstlerische Reflexionen massenmedialer Repräsentationen

Einladung zur Vernissage am 28. September um 19 Uhr!

Die internationale zeitgenössische Ausstellung, die anlässlich des 50. Jahrestages des Ungarn-Aufstandes 1956 im Rahmen unterschiedlicher Aktivitäten stattfindet, zielt darauf ab, künstlerische Arbeiten vorzustellen, die einerseits das Phänomen „Revolution”, andererseits aber dessen Repräsentation in Massenmedien reflektieren. Der Schwerpunkt der Ausstellung wird weniger dem Thema der Kunst als Mittel der Illustration oder der Dokumentation historischer Faktizität, in jenem spezifischen Fall von Revolutionen, gelegt. Vielmehr steht die Frage nach der künstlerischen Interpretation und Reflexion der (massen)medialen (Re)präsentation sowie nach den sozialen Rahmenbedingungen der Revolution als einem einschneidenden gesellschaftspolitischen Moment im Zentrum der Auseinandersetzung. Durch die Herstellung einer bestimmten Zeitachse werden Fragen und Erscheinungen der Revolution wie Massendemonstrationen, Ausdrücke der Spontanität, die Rolle der Massenmedien, der Öffentlichkeit und ihrer symbolischen Erscheinungsformen mit vorangehenden und nachfolgenden Ereignissen - die Ungarische Räterepublik 1919, die Ereignisse in Paris im Mai 1968 und der Prager Frühling – sowie mit aktuellen Zeitgeschehnissen verknüpft.

Teilnehmende Künstler:

Balázs Béla Stúdió & Dezso Magyar (Budapest)
Alice Creischer & Andreas Siekmann (Berlin)
Lafita Echakhch (Paris)
Raphael Grisey (Paris / Berlin)
Lilla Khoór & Anna Artaker (Budapest / Wien)
Ines Schaber (Berlin)
Ausstellungsdisplay / Architektur: Andreas Müller (Berlin)
Kurator/innen:
Ulrike Kremeier (Berlin / Brest)
Lívia Páldi (Budapest)

Ausstellungsdisplay / Architektur: Jesko Fezer (Berlin)
Kurator/innen: Lívia Páldi (Budapest), Ulrike Kremeier (Berlin / Brest)

Rahmenprogramm des Art Forum Berlin 2006

Die Ausstellung findet im Rahmen von Bipolar deutsch-ungarische Kulturprojekte statt – Bipolar ist ein Initiativprojekt der Kulturstiftung des Bundes.
www.projekt-bipolar.net

tomsom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-25 12:27   
Szuper volt a túra. Végzetes hiba volt a Soma trikót felvenni na jó, akkor van akinek berlinben is Soma vagyok. A György fotói + kommentárok tiszta jók, jót röhögtem...Nem akarok könnyelmüen igérgetni, de ezek utan csak összejön valami túra ismétlés.

evarozsa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-25 09:57   
2006-09-24 21:24, melindalaczay:

hello mkinek, ahogy latom, szupi volt a vadvizi tura , remelem, a kovi progin azert ott tudok lenni. Meli, koszi az smst, a melo okes volt, reggel 9tol este 11ig rohangaltam, ejjel fel1re ertem haza, az en kis izmocskaim is megereztek a dolgot. a nagy nemet vadaszok az erdoben kaptak ebedre "echte gulaschsuppet", amitol majdnem kidoltek, mert szerintuk nagyon eros volt... hahaha, ha tudnak, milyen az igazi jo gulyasleves... no, szep napot mkinek!

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-24 21:24   
2006-09-24 11:41, gekkom:
-
Igen nagyon jó volt! Soma ilyet máskor is csinálhatunk még a korcsolya szezon elött !
Nótázás óta egy kicsit be vagyok rekedve, meg a vállaim is érzik az evezés örömeit, de barnább lettem. Remélem jót pálinkáztatok a Penny parkolójában, sajnálom, hogy elöbb le kellett lépnem sürü programjaim miatt.
(A grill party nagyon jól sikerült szintén)

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-24 11:41   
2006-09-21 10:40, evarozsa:
-
Kenuzás megvolt, szerintem mindannyian nagyon jól éreztük magunkat. Karban-hátban erösödtünk, kicsit pirultunk (állati szerencsénk volt az idöjárással), szóval jó volt. Köszi Tamás! Máskor is, ha tudok, jövök.

G
-
--

Caporal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-24 09:29   
Sziasztok!

Október 7-én koncertezik a Tempodromban az OMEGA!!! Jegyek még kaphatók 40-50 ojró körüli áron. Drága, de megéri!

üdv!

tomsom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-21 18:16   
Sziasztok, szervezödnek a dolgok. Eddig foglaltam egy 8-as kanut. Vadállatok nem lesznek, egyet se hívtam meg.

A talalkozohely az S3 végállomása, S - Bahn Station Erkner. Ha ránéztek a berlini közlekedési térképre egészen a jobb szélen középen van.

Éva te jössz?

Volt éppen egy telefonom, és a hajnali 11-es viccem rosszul sült el mert valaki azt hitte, éjszakai evezés lesz. NEM: délelött 11-kor találkozunk!

Üdv

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-21 11:34   
2006-09-21 10:40, evarozsa:
-
biztos hogy igen, nekem az a gondom, hogy nemtom melyik sbahn ez, meg hogy meddig tart, mert utána is programom lenne, írtam a Tamásnak Ö meg úgy látszik bizniszel ma egész nap és nem olvas emaileket.Ha sikerül elérnem Öt akkor értesítelek mindenképp, hogy most lesz vagy nem szombatig mindenképp, okás. Amugy dehogy haragszom

evarozsa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-21 10:40   
2006-09-20 14:54, melindalaczay:
-
2006-09-20 13:03, tomsom:
-
huha, remelem, azert szoktatok szarazfoldi programokat is szervezni, a vizi dolgok nem tartoznak az erossegeim koze... utolso vizi kalandom iden nyaron egy rajacsipessel vegzodott, aminek a nyomait meg mindig viselem. bar itt ilyen veszely nem fenyeget. lesz belole vmi amugy? jo lenne azert talizni veletek!

melindalaczay, ne hari, a parkban voltam, telem lehalkitva, csak kesobb vettem eszre es nem irta ki a szamod. kereslek ma vagy holnap.

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-20 14:54   
2006-09-20 13:03, tomsom:
-
minden valószinüséggel jövök, Evi gyere te is!
Amúgy tegnap hivtalak, de csak csörögtél

tomsom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-20 13:03   
Sziasztok!

Mit szóltok egy kajakozáshoz most szombaton?

Találkozó hajnali 11-kor az erkneri s-bahn megállóban.
A hajókat még le kell foglalnom. gyors visszajelzést
kérnék. Persze jöhet mindenki, amig férünk.

Költség úgy 15 EUR / személy.

Üdv

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-20 10:45   
2006-09-19 15:04, gekkom:
-
ha lesz valami Gergö szóljatok, megpobálok jönni!

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-19 15:04   
Juditék mikor jönnek vissza, nem tudjátok? Ha elökerültek ök is, esetleg még páran az ismeretségi körünkböl (Bruck J, Dani+Zsuzsa), akkor szervezhetnénk valamelyik vasárnap reggelre egy sunday brunch-ot... ott lehet forrócsokizni is Mostanában (nyár óta) úgysem volt semmi dráma itt kint, ideje feldobni a hangulatot.

2. pont: a múltkori Sebestyén Márta fellépés után felmerült az ötlet, hogy szerveznének itteni magyar fiatalok magyar táncházat, ha van érdeklödö. Szóval lenne érdeklödö?
-
--
-
--

evarozsa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-18 15:46   
2006-09-18 15:20, melindalaczay:
2006-09-18 15:08, elckerlyck:

koszi, most lepek, este meg benezek, kidobott az ember a gep mellol, tul sokat hasznalom tegnap ota... ha meg vele akarok beszelgetni, az a sok. ejnye, no...

koszi a priviket is, orulok Nektek!
bis bald

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-18 15:20   
2006-09-18 14:51, evarozsa:
-
nekem van munkavállalásim, beadtam vagy 100 helyre az önéletrajzomat aztán egyszer csak bejött, nem tartott sokáig, de az elsö kerdésük a munkavállalási volt...ezert kene nagyon, hogy neked is legyen, utana már könyebb!

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-18 15:08   
2006-09-18 14:51, evarozsa:
-
2000 eurot akarnak legombolni rolam
-
Az én véleményen: francba az olyan közvetítövel, aki elöre akar lét! Szélhámosság az egész! A két rongyodért kapsz egy mailt a napilapok hirdetéseivel, amire aztán magad rinyázhatsz. Jobban jársz, ha felváltod a pénzt egycentesekre, és kidobod az ablakon: hallhatod milyen szépen cseng az utcán.
Nekem idáig mindig hatalmas szerencsém volt - már amikor nem estem pofára - a munkakereséssel és találással, könnyü beszélnem. Adj magadnak azonban mindenesetre egy kis türelmi idöt, mielött pánikba esnél. Ha van kedved a gasztronómiához, elöbb utóbb találsz szerintem szolid helyet, ahol keményen melózhatsz ugyan, de nem vágnak át. Nekem egy kicsit vesszöparipám a gasztr., idáig vagy ötször hidaltam át mosogatóként, szakácsként, pincérként kritikus idöszakokat, amikor pl. már a villanyt is lekötötték nálam a cellából.

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-18 15:01   
2006-09-18 14:54, evarozsa:
-
te is, küldtem neked privit!

evarozsa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-18 14:54   

2006-09-18 14:33, melindalaczay:

koszi szepen! majd jelentkezz, ha van idod, orulnek neki.

evarozsa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-18 14:51   
2006-09-18 14:33, melindalaczay:

no, hat itt a bibi! eleg telitett a vendeglatas, es a muadok nem nagyon akarnak varni a mvallalasira az eddigi tapasztalataim szerint. vagy csak eddig meg nem volt szerencsem. ugynoksegek hivnak, de ott meg a jutalek, 2000 eurot akarnak legombolni rolam, orulnek, ha lenne annyi penzem. Nalad hogy mukodott a dolog?

vki masnak lenne vmi tippje esetleg? megkoszonnem.

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-18 14:33   
2006-09-18 11:28, evarozsa:
-
juj, munkavállalási nélkül nehéz lesz,es igaziból nem tudom, hogy hogyan kell anélkül munkát találni, nekem mindenhol kérték. Vendéglátó szálloda helyen sincs semmi? Azért meg nem add fel! Egyszer Forrocsokizhatunk is. Azt is szeretem. , amugy vannak itt mindenféle magyar rendezvények, a magyarházba is benézhetnél ott is van egy csomó jó kis rendezvény magyaroknak, magyarokkal.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-18 14:29   
Titkosítás egy kissé túlzás, zárkózottságnak se minösíteném az itteniek általános magatartását. Találtam itt már olyan barátra, amilyent az ember még csak nem is álmodhat magának, segített "vadidegen" elsö szóra valamit otthonról beszerezni stb.

Lehet, hogy elsö pillanatra kicsit "nagyvárosiak" vagyunk, hajt a hétköznap, kell egy csepp türelem, mire összejön egy csoportos kávázás, vagy hasonló, de funkcionál.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó