2017. szeptember 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Berlini magyarok - csevegés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
 elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-12 22:39   
a Sztálin-gótikával kapcsolatban egyetértünk, Gergö, az Alex nekem sem a kedvencem, de a város éjjel fentröl - és nem feltétlenül a TV-toronyból - csodálatos. Nemrégiben pár éjszakát töltöttem a Dorotheenstadtban a 15. emeleten, szinte karnyujtásnyira a Reichstagtól, kb egy magasságban a Dóm kupolájával.
Vacsorázni én se jutnék el odáig, csak, ha bekötnék a szemem. Kísértés van minden háztömbben több is, aki ebben a városban nem talál magának egy szuper éttermet az egyen parizert újságpapírból a terítetlen konyhaasztalánál Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet árnyékra ugrani, kell egy kis türelem, hogy összehozza az ember a tíz-tizenöt kedvenc helyét.

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-12 17:49   
2006-03-12 16:49, elckerlyck:
-
Este-éjjel még nem voltam ott fent, az igaz. Berlin (sok más városhoz hasonlóan) szép éjjel, én amúgy is imádom a szép éjszakai kivilágítású helyeket. Ilyenkor csak a fények látszanak meg a sötétség, semmi zavaró szükeség, nem látszik a járdán az eldobott nejlonzacsi meg a kutya.... sem.
Ettöl függetlenül nekem nem tetszett igazán onnan a kilátás. Ha már, akkor inkább a Dóm vagy a Reichstag teteje a belváros -Unter den Linden - Gendarmenmarkt irányába. Engem (nappal) nem nyügöznek le az Alexanderplatzhoz, Karl-Marx Allehoz, Frankfurter Alleehoz hasonló építészeti szörnyüségek, a panelházak (magam is olyanban nöttem fel), a háború es a Fal óta foghíjas területek. De egyszer mindenképp fel kell menni, ha az ember Berlinben van, hogy saját véleményt lehessen alkotni róla. Lehet, hogy újra fel kellene mennem nekem is?
Ízlések és pofonok, mindenesetre _én_ sokkal szívesebben mennék más helyre egy hangulatos vacsorára (kivétel esetleg egy csodálatos színes naplemente, amire viszont mostanában nem nagyon volt példa a hófelhök miatt).

G
-
--

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-12 16:49   
2006-03-12 15:23, melindalaczay:
-
... a kilatas lenyügözo volt! Igaz este voltam és az esti fényeket lattam csak!

-
Ha tiszta idö van, tényleg csodaszép a város föntröl!
Esténként az új attrakció az Allianz biztosító treptowi irodaháza a RADIOEINS adásának gigantikus hangeröméröje:
Treptowerinstallation "Hausmusik"
Sehen wie sich radioeins anhört

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-12 15:23   
2006-03-10 13:00, gekkom:
-
2006-03-10 09:34, ibolyaviola:
-
Nem tudom, hogy föznek a TV toronyban, de csak a panorámia miatt oda nem mennék. Szerintem a kilátás 3/4-e elég lehangoló.

nem ez nem igaz! En most voltam ott kb 2 hete es a kilatas lenyügözo volt! Igaz este voltam és az esti fényeket lattam csak!
Felmenni a toronyba 7 Euroba kerul ez egy kicsit tenyleg draga, de az etterem teljesen normalis arakon fut.
8-10-12 Euro egy Foetel,es finom volt, a kiszolgálas is eleg professzionalis, (meg mosolyognak is neha rad) bor 2-3 Euro egy pohar sor szinten 2-3 Euro korul van.

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-11 21:07   
2006-03-11 21:02, gekkom:

Megtaláltam a saját e-mail-jeim között:
http://www.schlemmerinfo.de/ (köszi Juditnak)
helynek megadod: Berlin. Azon belül lehet Bezirk/városrész alapján keresni, vagy megadhatod, milyen náció konyháját keresed, van más kategória is. Magyar asszem nincs sok, viszont sok helyen van értékelés is mellette...

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-11 21:02   
2006-03-10 17:28, Pimpa:
-
A többi cukrászda elérhetöségét megadhatnád, ezek szerint te szemfülesebb vagy mint én.
Étterem ügyében pedig valamikor Judittól kaptam egy link-et, ami egy étteremkeresöhöz tartozik, talán ebben a topicban pár oldallal vissza megvan.

G
-
--

Pimpa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-10 17:28   
2006-03-10 16:46, gekkom:
-
Köszönöm az eddigi segítséget. Közben már én is keresgéltem a neten és beszéltem is azzal a bécsi kávézóval, de azt mondta a hölgy, hogy nem szállítanak, mert az nem éri meg nekik. Háááát. Ennyit erröl. Viszont találtam egy másik cukrászdát, ahol a fönökkel beszéltem személyesen és ki is szállítják a hotelhoz. Az a 15 Euro plusz pénz nekem megéri a párom arcáért amikor meglátja a tortát a reggelizö asztalnál...

Egyébként több cukrászdával is beszéltem ott a tér vonzáskörzetében, de egyik sem vállal szállítást. Eléggé elszomorító egy ilyen nagy városhoz képest. Na, mindegy.

Viszont az étteremröl még nem döntöttem, hogy hová mehetnénk. Azt hiszem a TV-torony (már csak a színe miatt is!) kizárva.

Várom további ötleteiteket. (Jövö hétvégén megyünk)

pimpa

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-10 16:46   
2006-03-10 16:40, gekkom:
-
A link:
http://www.potsdamer-platz.net/arkaden/gastronomie.php

Telefonszámot nem találtam (Wiener café, Obergeschoss, de annyira nem böngésztem át), esetleg itt:

Fragen zu den Arkaden?
zu Arkaden, zu den Öffnungszeiten, zu sonstigen Informationen oder dem Betreiber bitte nur an:
Alte Potsdamer Straße 7
10785 Berlin
Tel.: 030/255 92 70
Bitte wählen Sie nur diese Telefonnummer, über die unten genannte Nummer können Sie nur Informationen zur Website und zur Werbung auf der Website erhalten!

vagy itt:
Fragen? zu Arkaden oder dem Betreiber bitte nur an: Telefon: 040 60 60 60

Remélem, tudtunk segíteni. Jó hétvég´´et nektek:

G
-
--

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-10 16:40   
2006-03-10 14:23, ibolyaviola:
-
Jogos a 2 pont. Na de azért egy 3 milliós városban?
-
--

ibolyaviola  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-10 14:23   
"Azellött is, azóta is figyelem a várost, de itt nem jellemzö a cukrászda, ök sütit a pékségben esznek/vesznek. A fent említetten kívül nem is tudok többet."

Heeee, es amiben a korizas utan voltunk a Hohenzollerndamm kornyeken?? Amikor tizensokan preselodtunk be egy kicsi asztalhoz es adtuk korbe a Sachert, a forro csokit es a Feketeerdotortat??
Az is klassz kis cukraszda.

V.

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-10 13:00   
2006-03-10 09:34, ibolyaviola:
-
Nem tudom, hogy föznek a TV toronyban, de csak a panorámia miatt oda nem mennék. Szerintem a kilátás 3/4-e elég lehangoló. Gondolom, nem is olcsó. A félig ciklámen (hivatalosan magenta?) színével amúgy is elég ronda lesz. Nekem elmenne töle az étvágyam.
Jó éttermek ügyében gondolom, Judit tudna segíteni. Mondjuk pl. a szombat este elég necces a jobb helyeken, ha nincs asztalfoglalásod. A Potsdamer Platz (az Arcaden és Sony Center vidékén is) környékén amúgy több spanyol, mexikói... étterem van, viszont biztos nem olcsók. Van jópár a Friedrichstrassén a Haeckescher Markt felé (Unter den Lindentöl 10-15 perc), a Friedrichstadtpalast (?) környékén (olasz, dél-amerikai...). Aztán van pár a Museumviertel mellett, a folyóparton is. Ha nem ragaszkodsz a belvároshoz, akkor U2 Eberswalder Strasse vagy Schönhauser Alle c. megállónál leszállva délkelet felé (Danziger Str. környéke) is talál egy csomót.
A Potsdamer Platz Arkaden "cukrászdája" külsöre nem egy nagy kaland, olyan mint bármelyik bevásárlóközpontban egy étterem/gyorsbüfé, de állati finom sütijeik vannak. Azellött is, azóta is figyelem a várost, de itt nem jellemzö a cukrászda, ök sütit a pékségben esznek/vesznek. A fent említetten kívül nem is tudok többet.

Sok szerencsét hozzá:

G
-
--

ibolyaviola  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-10 09:34   
Szia!

"Utána gondoltam egy jó kis vacsorára, valami jó kis helyen, ami nem nagyon drága, de azért igényes. Talán a Tv toronyban jó az étterem?"

Nem vagyok benne a biztos, hogy az immaron felig rozsaszin tevetorony nem draga hely.
Es ilyen havazasban,ami most van, valoszinuleg a kilatas sem olyan lehengerlo. Viszont ha valaki szereti a szocreal belsoepiteszetet, annak feltetlenul javaslom megtekitesre.

"tudd ott valaki a közelben egy cukrászatot?"

A Potsdamer Arkadenben (tehat a Potsdami arkadok alatt) van egy Becsi cukraszda, nagyon jo sutijeik es tortaik vannak. (Ugye tobbiek?) Nem tudom, hogy szallitanak-e es ha igen, milyen feltetelekkel, ennek erdemes utananezni.

Sok sikert!
V.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-09 18:39   
2006-03-09 18:26, Pimpa:

lesz a meglepi elöadás, méghozzá a Blue Man Group. (valaki már látta? Milyen volt?)

En lattam mar Bostonban, es nagyon szorakoztato volt. Nem olyan, amit feltetlenul meg akarsz nezni meg egyszer (bar ismerek olyat, aki nem tud betelni vele), de erdekes program. Olyanokat is jo elvinni, aki nem beszeli a nyelvet pl., mert elsosorban vizualis az egesz.

Pimpa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-09 18:26   
2006-03-04 21:25, Pompéry Berlin:

Kedves Judit!
Azért gondoltam, hogy jó lenne egy magyar étterembe menni, mert talán poén lett volna, föleg akkor, ha lenne egy "nagyon-jó" étterem Berlinben.

Szóval az a nagy helyzet, nem nagyon fontos, hogy magyar legyen az étterem, de esetleg valami különleges. Szombaton reggel indulunk Nü.-böl Berlinbe és 18:00 h-kor lesz a meglepi elöadás, méghozzá a Blue Man Group. (valaki már látta? Milyen volt?)
Utána gondoltam egy jó kis vacsorára, valami jó kis helyen, ami nem nagyon drága, de azért igényes. Talán a Tv toronyban jó az étterem? Esetleg valami más ötlet?
Utána vasárnap délelött még egy kicsit szét kéne nézni a városban (röviden) utána irány vissza Nürnberg. A Potzdamer Platz-nál van egy hotel, ahol majd megszállunk. "Hotel am Potzdamer Platz", tudd ott valaki a közelben egy cukrászatot? Ugyanis szeretném, ha vasárnap reggel (akkor van a szülinapja) meg tudnám lepni egy kisebb tortával a reggelihez! Valahogy le szeretném beszélni valamelyik cukrászdával, hogy tudnának-e oda szállítani egy kis tortát szombat este.. Tudna nekem valamelyikötök ebben segíteni?
Hol lehet ilyen intézni?
Köszönöm elöre is!
Üdv.,
Pimpa

Ui: bocsánat, ha össze-vissza irtam, de sietnem kellett, mert mindjárt hazajön az én Kedvesem.

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-05 18:57   
2006-03-05 17:17, gekkom:
-

en meg vartam, hogy megyunk.

na sebaj, ezt is tul eltem, de még moziba mehetunk a heten a Vialoval?(en meg az O emailet olvastam penteken, amelyben invitalt szerdara, vagy csutortokre moziba)

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-05 17:17   
2006-03-03 18:18, melindalaczay:
-
bocs, de ezt most a te szempontodból "félreszerveztem". Pedig pénteken du. még olvastam a fórumot, de ezek szerint 18.18 elött... Mindenesetre szombaton 5 fövel (3 magyar, egy német, egy cseh) voltunk korizni, elvileg túléltük mindannyian... Ha tudtam volna, hogy mégis ráveszed magad...

G
-
--

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-04 21:25   
2006-03-04 14:36, Pimpa:
-
Találtam még egyet, de nem tudom, hogy "él"-e még. Magam több évvel ezelött jártam ott, mert valami gasztronómiai info dicsérte a halászlét. Az egyéb fogások viszont nem voltak hajde-jajde.
A honlap még él.
Gémeskút Csárda - Zum Ziehbrunnen
12623 Berlin-Mahlsdorf
Hultschiner Damm 236.
Tel: +49305654750
Fax: +493056547540
Gabriele&Wilfrid Rogowski
emil: info@zumziehbrunnen.de
honlap:
http://www.zumziehbrunnen.de/

Mahlsdorf a keleti végeken van, az Ungarische Krone-val pont ellentétes irányban. A kettö között kb. 40 km a távolság.

További lehetöség még a Haus Ungarn, alias Collegium Hungaricum 1. emeletén müködö kávéház, de ez nem kimondottan étterem. Viszont ez van egyedül a központban:
10178 Berlin
Karl-Liebknecht-Str. 9.
Tel: +49302409146
Fax: +49302423447
Karl-Liebknecht-Str. 9

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-04 16:02   
2006-03-04 14:36, Pimpa:
-
http://www.ungarn-tourismus.de/gastro_adressen.htm

14612 Falkensee
"Ungarische Krone am Siedlereck"
Pestalozzistr. 2
Tel: 03322 / 212 076

A volt Nyugat-Berlin nyugati határán. Tudtommal jelenleg ez az egyetlen.

Van még a
„Kleine Kneipe zum György" - inkább kiskocsma
Josef-Orlopp-Str. 44
Berlin - Lichterfelde kerületben

De miért pont magyarul akartok enni? Ez a város annyi minden változatosat nyújt, kulináris téren is, de az itteni magyar konyha nem jellemzö. Elöbb-utóbb minden magyar étterem tönkrement eddig. Sajnos.

Pimpa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-04 14:36   
Hello Mindenkinek!
Egy kérdés:
március közepén az egyik hétvégén a barátom szülinapja alkalmából Berlinbe fogunk látogatni. (Persze Ö még nem tud róla..)Szombat este szeretnék vele elmenni esetleg egy magyar étterembe. Létezik ilyen Berlinben?
Pimpa

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-03 18:18   
2006-03-02 16:50, gekkom:
-

hmmm, haaat, na jo, rendben van, de nem er nagyon röhögni majd!
mikor hol es hanykor, korit lehet berelni?

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-02 16:50   
Hétvégén, mondjuk vasárnap korcsolya??? Után jöhet valami kultúrprogram is (nem helyette!)

Valaki gyözze meg Melindát, hogy egyszer el kell kezdeni korizni! Viola is itt kezdte (ez most szemét húzás volt?), és milyen ügyesen megtanult. Már saját korija is van, amit fel szeretne avatni...

G
-
--

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-02 16:48   
ígeretesen hangzik, végre a németek is megtudhatnák, mi a magyar élelmiszeripar, hogy ne ragadjanak le a magyar konyha, azon belül is a "szegediner Gulasch" (nincs sok szegedi ismerösöm, de dunántulinak nem túl autentikusan magyar az étel) szintjén! Nem tudom, miben, de biztosan szívesen segítünk, ha tudunk. Nekem ugyan se komolyabb helyismeretem, se komoly összeköttetéseim nincs, de annál jobb szívem van (és persze szerény is vagyok) ))

G
-
--

ibolyaviola  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-02 09:16   
2006-03-01 17:15, egr:
-
Hogy álltok a Turó Rudival?

-----

Szia!

En is hazaugrom egy hetre, direkt alig viszek cuccot, hogy legyen hova pakolni visszafele a turorudi-hegyeket.

udv Viola

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-01 17:33   
2006-03-01 17:17, egr:
-
Privi ment
-
Köszönöm!

egr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-01 17:17   
elckerlyck
Privi ment

egr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-01 17:15   
Hogy álltok a Turó Rudival?

Vigyek pár darabot?
Természetesen csak az igazi pöttyös jöhet szóba!
Úgy néz ki, hogy 11-től 15-ig leszünk Berlinben, valahol össze is találkozhatnánk, akinek szüksége van valami hazaira, szóljon.

egr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-01 17:12   
Szia
Viszek Tokajit, a Budányi Pincészetből.
Száraz, aszú, és késői szüretelésű furmint. Az utóbbi szerintem veri az aszút, de csak annak, aki az édeset szereti.

dandadan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-27 01:42   
Egr, valami jofele bort nem hozol? Talan itt lenne az ideje hogy Berlin tullepjen a grof karolyin es a nemetorszagban palackozott vizizu tokaji aszun.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-26 22:11   
Kedves egr, küldtem egy privát üzit neked!

P.S.: nézd meg a
http://www.karneval-berlin.de/
oldalt, minden náció árul ott mindenfélét, a fesztiválnak több tízezer, ha nem százezer látogatója van.

jbruck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-26 01:55   
Sziasztok!
Talán megengedtek egy bejelentést az ORSZÁGGYŰLÉSI VÁLASZTÁSOKKAL kapcsolatban: úgy tudom, ha szavazatodat itt
szeretnéd leadni akkor 2006. marcius 15-ig kell hogy kervenyezd a külképviseleti névjegyzékbe történö felvételedet választókörzeted jegyzőjénél!

Némi informacio es a nyomtatvany letölthetö a a Bécsi magyar diákok egyesületének honlapjan
http://www.mde.hu/valasztasok.html

illetve (talan autentikusabb, de bonyolultabb)

http://www.valasztas.hu

jóska

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó