2017. szeptember 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Berlini magyarok - csevegés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
 Gábris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-11 22:19   
nekem 1975-ből (egy teljes évet töltöttem ott) és 1978-79-ből vannak nagyon kellemes emlékeim "börlin"-ről.

a mostani, szászországi környezetem véleménye ellenére én személyesen nagyon is nyíltnak, humorosnak és kicsit a magyarhoz hasonló flegmájúnak tartom a berlinieket.
csak a véletlen akarta úgy ,hogy végülis itt ragadtam, in "Sachsen, wo die schönen Mädchen wachsen".

De ami igaz, a szászok sajnos nagyon konzervativok a berliniekhez képest.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-11 20:33   
2005-12-10 23:51, Gábris:
-
"Van valaki köztetek, aki - mondjuk - már 1973- ból emlékszik valamire?
Würde mich brennend interessieren.
Z.B. Weltfestspiele, etc."

Jelentkezem!
Én ebben az idöben (kelet)Berlinben éltem.
A VIT alatt a Bergendy-ék tolmácsaként váltam majdnem alkoholistává

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-11 18:28   
2005-12-11 12:43, gekkom:

Köszi, a törökországi tipp több okból kiesik. Helyette begyújtottam a kályhát

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-11 18:14   

Бист Ду кайн думмер Весси?
-
Могу читать, хотья я из запада.
Ты думаешь действительно, что только оссианцы понимают? Какая дискриминация !

отвечая на твой вопрос, я родилась в этом городе в 1984. году.

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-11 12:45   

Bocs, a világon létezésemet sem lehet még akkorra datálni. Talán Pompéry van itt "legrégebb óta"?
Mit értsünk az "(Istenkém micsoda magyarság)" alatt?
P.S. Bin ich nicht, eher noch ein Ossie...

G
-
--

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-11 12:43   
2005-12-10 21:56, Ribizli:

Azt hinné az ember, legalább Te tudod, hogy ilyenkor szokott az obligát Glühwein c. jótanács jönni. Bár tartós és rendszeres fogyasztása meglehetösen megterheli a német költségvetést, valamint némely orvosok idegeit...
Fönénim tutibiztos tippje az volt, hogy el kell gyorsan utazni Törökországba. Persze ott is érdemes Anthalya környékét választani, nem a hegyvidéket. Ö így is tett, állítólag 25 fok, napsütés (piros az arca!!!), víz min 19 fok. Mondtam, na itt hagyja abba!

G
-
--
P.S. Azt hittem, a mazsola a szölök közötti életkori Guiness-rekorder...

Gábris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-10 23:51   
Kedves "Új-Berlini magyarok",
meg tudná nekem valaki mondani, mikorra lehetne datálni az itteni létezéseiteket?
(Istenkém, micsoda magyarság...)
Van valaki köztetek, aki - mondjuk - már 1973- ból emlékszik valamire?
Würde mich brennend interessieren.
Z.B. Weltfestspiele, etc.

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-10 21:56   
Rém hideg van jelenleg ebben a városban. Nem is annyira a minuszt illetören, de minden esetre csontig érö. Kinek van tippje, hogyan lehet hosszú távra bemelegedni?

jbruck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-09 17:06   
nem megyünk megint korcsolyazni? en szombaton meg raérek, de du 5-kor a távolkeleten, kell hohenschönhausenben - lasd a konzertet az elözö elötti levelemben - szoval pl 14h-kor talalkozhatnank (de ha senki nem jelzi h jön, akkor lusta leszek odamenni...)
bocs, nem volt idöm szervezni, most sincs...

jóska

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-09 10:13   
2005-12-07 15:07, dandadan:
Andu, már annyit hirdetted őket, tulajdonképpen miféle zenét játszanak?

Dandadan, ez egy bulizenekar!! Kezdik hagyományos "boarische" mulatós zenékkel aztán kb. fél óra után váltanak. Aztán elszabadulnak az indulatok, akár akarod akár nem, csak azt veszed észre, hogy a padon állsz és énekelsz és úgy érzed magad mint régen egy LGT bulin, ahol mindenki énekelt!
A Volkmusic után jön minden! Rock´and roll, acévillámdécé, Brenda Lee, Verdammt mal...(német rock numberwán számok is) Rammalamdingdingdong, Take good care of my baby, Viva Colonia,....stb.
Van egy saját számuk is, nekem nagyon tetszik! Hunderttausend Sonnenstrahlen

Ùgy történt, hogy az elözö években többször elöfordultunk (a gyerek meg a sör miatt ) helyi bucsukban (Kerwä-nak hívják itt). A sörsátorban mindig játszott valamilyen zenekar. Egyszer ott ültünk "gyanutlanul" amikor játszott egy banda. Tetszett, egész jó volt.
Következö alkalom. De jó zene! Jé, ezek u.azok a fiúk! Öket már hallottuk.
3.alkalom. Jaj de jó, ma is ez a zenekar játszik!
Aztán kb. a 4. alkalomtól már megtanultuk a nevüket és kezdtük követni az interneten, merre is lesz a következö fellépésük!
Kb. 1 év múlva eljutottunk odáig, hogy már ketten a zenekarból odajönnek hozzánk és üdvözölnek bennünket!!
Berlinbe is hívtak bennünket, de sajnos nem jött össze. (Jobb is, mert ahogy a pólókon láttam: "7 órán keresztül ment a piálás, most meg ki kell szállni Berlinben!" )

http://www.rothseemusikanten.de
ott van a Hörprobe menüpont alatt egy-két számuk a megjelent CD-jükröl.
http://www.orm-fans.de/

Ami pedig a profi zenetudásukon kívül a legfontosabb, hogy élvezik amit csinálnak, végig folyik a kabaré a szinpadon, és az mellett, hiszen szép számú baráti csapat kíséri öket fellépésröl fellépésre, ök is gondoskodnak a jó hangulatról!
Öszintén mondom kár, hogy hasonló buliznekarokkal nem találkoztam otthon.

Ps. nem Téged kérdeztelek egyszer a Náti kapcsán?
Andi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-09 10:04   
2005-12-08 14:14, gekkom:
-

Kedves Gekkom,

ez hosszu valasz lesz.

Eloszor is a MONon kapcsolodo topikok - Mi vagyunk! temakor alatt:

MON ALBUM, beszélgetés MON vonatkozású KÉPEK kapcsán
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1934&forum=29&176

Ez a MONos fotoalbum, itt lathatok legtobb forumtagrol fenykepek, illetve a harmadik oldalon a kulonbozo talalkozok. Ha ide szeretnel kepeket, akkor azokat nekem kell elkuldened, felteszem altalaban meg aznap.

Hogyan illesszünk be képeket, és egyéb tippek
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=528&forum=29&297

Itt talalsz leirast a MONra beillesztesrol, erdemes atnezni a topikot, visszalapozni - de alabbiakban azert osszefoglalom.

Es akkor a lehetosegek.

1. Minden talalkozorol keszult kepet elkuldesz nekem, felteszem a MONos albumba, kozlom itt.

2. Letrehozol Te egy fotoalbumot, erre jo a photobucket, ingyenes, megbizhato, de ezenkivul meg ezernyi hasonlo oldal van, es az albumod linkjet meg beteszed ide, alkalmankent beirod, ha uj kep van rajta, stb. Egy ilyen fotoalbum letrehozasa par perc maximum, regisztralsz, toltod fel a kepeket, ennyi.

3. A MONra is lehet betenni kepet, ez, amirol irt RJ is, megpedig ugynevezett html kodsor segitsegevel. Ehhez a fent emlitett topikban talalsz leirast, a topik cime alatti szamokra kattintva lapozz visszafele, de ha kerdesed van, akkor szivesen segitek itt is.

Hunor

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-09 09:57   
2005-12-07 12:46, birago:

Bizalmatlansagom egyebkent eloszlathato...csak nem feltetlenul az ilyen tipusu kerdesekkel hogy: kikbol all a tarsasagom...

Hajni, ha más kérdezné, megértenélek, no de a Juditban kételkedni?!?
Idenézz, még Nürnbergben is szeretjük öt!
Andi

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-09 09:17   
ez a palacsintazas mikor volt? (mar megint lemaradtam (
a korizast en is kihagytam, mert abban nagyon béna vagyok, de ha szerveztek keésbé "életveszélyes" talélkozót, akkor szóljatok nekem is, hátha el tudok menni ágas-bogas teendöim mellett.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-08 16:31   
2005-12-08 14:14, gekkom:

A www.photobucket.com -ra, es utana a kep alatti masodik sort masold be a forumra.

pujcsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-08 16:24   
Na, haliho, vegre en is idetevedtem. Zsofi vagyok, akik a brunchon ott voltak mar ismernek. Kiveve, akik tul koran hazamentek.
Reszemröl tamogatok minden hasonlo összejövetelt, csak helyszint nem tudok biztositani, mivel a kolesz egy kicsit szükös lenne.

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-08 14:14   
Hunor:

Képet hogyan tudunk feltenni a fórumba? Csináltunk egy-két képet (közös evés-ivások stb.), amit esetleg fel lehetne tölteni...

G.
-
--

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-07 15:49   
2005-12-07 12:46, birago:

Pécs valóban nem, de szülövárosom, Veszprém szerintem közép-Dunántúlnak mondható (az észak-nyugat rád vonatkozott...)

G.
-
--

dandadan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-07 15:07   
Andu, már annyit hirdetted őket, tulajdonképpen miféle zenét játszanak?

Ha jó és Berlinben nem szokványos mulatságot szeretne valaki látni, látogasson el hétvégén a Potsdamer platzra, a Salzburg csuzda mellett jobbra levő faházba. Hihetetlenek, zöld kalapos DJ, mulató hamburgiak és egyéb népek. Berlini nagyon kevés

birago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-07 12:46   
Bizalmatlansagom egyebkent eloszlathato...csak nem feltetlenul az ilyen tipusu kerdesekkel hogy: kikbol all a tarsasagom... egyebkent Pecs miota kozep-nyugat dunantul?

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-07 10:57   
Így igaz

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-07 10:27   
2005-12-07 10:23, elckerlyck:
Elckykém, ha jól értem, ezek még mindig nem engednek Téged a tüz közelébe?!

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-07 10:23   
Andu drágám, privát az én türöképességemnek is vannak határai
Egyébként a "Zusändigkeitsbereich"-em a fuzionált Berlin-Brandenburgi "Anstalt" ellenére is a vidék, az egykori Szabad Berlin szolgáltatójának fejesei nagyon nem bírják, ha az "Ossi"-k beleugatnak a innovatív kreativitásukba.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-07 09:09   
2005-12-07 08:58, elckerlyck:
apropó kultúra!

Elcky drágám ugye nem voltál a világhírü Rothsee-Musikanten-es fijjjúk fellépésén a Berlin"kenterben" ?

Vérzö szívvel, de maradok híve: Andi

(lehetett hangulat http://www.orm-fans.de/ a galeria menüpontban vannak a berlini képek.
egyszerüen imádom öket!! )

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-07 08:58   
2005-12-06 19:22, Lepu:
-
hétvégén Berlinben milyen kulturális program lesz? (Karácsonyi koncerten kivül, az már megvan)

-
http://www.berlinonline.de/tip/.bin/index.php

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 19:22   
Lehet a hétvégén Berlinben csavargok, milyen kulturális program lesz? (Karácsonyi koncerten kivül, az már megvan)

en_itt  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 19:15   
udv,
helyszinkent fel tudom ajanlani a lakast melyben lakom, bar Gergo csak annyit mondott hogy "tenyleg elegge spartai"....

Momo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 16:31   
Sziasztok!

Én vagyok az a bizonyos H. Móni, akinél a palacsintázást elkövettük
Szerintem jól sikerült az este, úgyhogy máskor is kellene ilyesmit "szervezni". Na persze nem mindig nálam...

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 15:40   
Az elöbb átléptük a jubileumi 555-ik üzenetet ebben a topicban! Erre inni kell! Sajna csak denaturált típusú 70%-os alkohol van a laborban...
G.
-
--

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 15:35   
A szoktatok erös kifejezés... Eddig Dani szervezett egy brunch-ot egy Istoria nevü (minimális olasztudásom alapján taljánnak tünö nevü étteremben), továbbá múlt héten szombaton voltunk a beharangozott korizáson (plusz egy Sacher/Feketeerdö jellegü kitérön), majd H.Móninál az ö WG-jében palacsintázni. Eddig ennyi.
Amúgy abszolút demokratikus a döntéshozatal programilag, demokratikusan nem mer senki semmit mondani, majd valaki elvállalja a döntést.

G.
-
--

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 15:28   
2005-12-06 12:49, gekkom:
-
No promlem, Sir, minden okés.

Más. Szoktatok kávézni is valahol a belvárosban vagy kötelező a korcsolya, ha találkozni akarnék Veletek? A palacsintát hol sütitek? Hozzájárulásként hozhatok, pl. bográcsot.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó