2021. április 12. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Belgium >> Magyarok Belgiumban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
 bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 22:28   
Eleg sok ismerosommel talalkoztam, jo volt viszotnlatni oket. Nagyszeruen kitancoltuk magunkat.Ami meglepett, hogy az idosebb korosztoly mellett eleg sok fiatal is volt, es micsoda tancos labuak... Mi fel kettokor mentunk el,mert mar nem birtuk tovabb, de azt hiszem elugrunk jovore is!

midrienn  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 17:42   
ja!ha bövebben érdekel mi hogy megy jelentkezzzz!szivesen segitek.

midrienn  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 16:21   
2004-11-16 22:37, Sylviatje:
-

szia sylvi!leveled olvasva elcsodálkoztam.én 5 hónapja költöztem ki a páromhoz [lommel]elöször kaptam 3honapos turista majd 6 honapos tartozkodási vizumot ami ideiglenes személy is egyben.a polgár mesteriböl elküldtek egy bizonyos onthaalbureau nevü irodába ahol 1 nagyon kedves csajszi kezeli a velem kapcsolatos ügyeket.ö iányitot a vdab-ba ahol beiratkozás után megrendelték a munka kártyám ez volt 2hete várhatoan +1-2hét és megjön a kártya és remélem hamarosan dolgozhatok.én is tanulom a hollandot dec6.án lessz az elsö vizsgám.ja és az orvosi kártyám is meg van erre 1 hetet vártam.szóval idáig minden nagyon gyorsan ment már csak barátokat keresek.üdv midrienn

ati055  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 09:52   
sajnos keson ertem szombaton este haza igy lemaradtam roviden irj hogy sikerult bobo?

viragka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-26 17:51   
sziasztok,
virag vagyok, most koltoztem brusszelbe. az lenne a kerdesem, hogy nem megy valaki a Katalinbalba innen kocsival olyan aki esetlge elvinne? meg teljesen el vagyok itt veszve...elore is koszi, ahh amugy 22 eves vagyok es 1/2 evig fogok itt elni.
minden jot
virag

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-21 22:08   
bizony, bizony...

ati055  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-21 17:54   
valoszinu megyunk bobo 27. en igaz,
vivegnis-ben a cercle st nicolas termében ?

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-21 16:27   
Katalin balba akkor senki nem mer jonni?

vedett  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-17 21:12   
helló,

örülök, hogy kezd kicsit tisztulni a kép, lessz még olyan biztos, hogy nem ugrik ki a nyúl a bokorból, főleg ha az ember kellően fáradt, esik az eső és különben is elge van, mint például ma nekem, leuvenben 2 darab 4-es busz van!! hát persze hogy nem jóra szálltam de mivel nem ismertem a környéket hát ipeg a garázsba menet tüntem fel a sofőrnek aki addig észre sem vett , mert már jóideje egyedül ültem a buszon, rendes volt mert bevitt a végállomásra én meg egy kicsit mérges merthát ezt a hülyeséget! ( na jó útközben elszundítottam a buszon ezt bevallom)

rumbeke-ben megpróbálok ott lenni, remélem ott nincs 4-es busz !
csoki,
vedett

Sylviatje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-16 22:37   
Jo estét!

Szoval nekem az volt a benyomàsom hogy a vdab meg az önkormànyzat annyira nem összehangoltan intézik ezeket az ügyeket...
Ugyanis.
A legelején mi is azt gondoltuk, hoho, mi sem egyszerübb, hiszen itt a hotel, Stijn apja nem akarja màr vezetni, vezessem hàt én, remek, lesz alkalmazott is, munkaszerzödés és hivatalos tartozkodàs is. Igy hàt fogtuk magunkat, elmentünk egy irodàba (Yamboo) ahol direkt ilyen ügyekkel foglalkoznak. Onnan elirànyitottak a vdab-ba, ahol egy fiatal làny foglalkozott velem, külföldiek munkavàllalàsàt és beilleszkedését intézi (asszem erre gondoltàl Te is). Azt mondta, remek, menjek a vàroshàzàra, kapok szàmot, iràny vissza hozzà, közben elkezdtem hollandusul tanulni, különben remekül megy, az elsö szintnél tartok, de januàrtol a negyedikbe megyek mert kicsit unatkozom )
Szal...visszamentem, vittem a kis papirosomat amit a nö adott a vàroshàzàn, erre a lànyka ràzta a fejét hogy nem jo.
Most màr sokkal többet tudok azért, hàla nektek, kezd tisztulni ez az egész. De miért nem tudtàk ezt nekem normàlisan, érthetöen elmagyaràzni???
Tehàt kezdünk mindent elölröl. Csak azt nem tudom ha belekezdünk ebbe az egészbe, akkor ez a turista-vizumos balhé érvényét veszti? Itt a balgàk bologatnak, azt mondjàk hogy jawel. De én nem tudom....
Mindegy, lényeg, hogy rengeteget segitettetek, köszönet!!! Ha még van kedved kutakodni, ird csak meg bàtran nekem is ha talàlsz valami infot, megköszönöm!

Màs.
Jövö hét végén, vasàrnap, vagyis 28-àn lesz egy összejövetel magyyaroknak, a Hongaars-Vlaamse Vriendenkring West-Vlaanderen rendezi, Rumbeke, Zaal 't Oud Stadhuis, Kerkplein 12, 14-20 u.

Lesz borivàszat, bàr, mindenféle, meg egy kis karàcsonyi vàsàr is, ahol lehet kapni téliszalàmit, kolbàszt, szaloncukrot, meg mindenféle jot, ugyhogy aki éhes az szerintem jöjjön ))

Irjatok!!!
Sziasztok, üdv mindenkinek

vedett  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-16 10:26   
hello,

akkor azt hiszem nem értem hogy mi a baj, a helyzeted jó:

igen érvényes munkaszerződéssel maradhatsz, pontosan nem tudom a menetét de szerintem kb. ilyen lehet:

1. érvényes munkaszerződéseddel ( amelyben benne van hogy a munkavégzés kezdete az az időpont amikor a munkavállaló a belga jogszabályok szerint legálisan munkátvállalhat) besétálsz ismét az önkormányzatba (ezt biztos tudja valaki pontosan a környezetedben)
2. először a vreemdelingen zaken-ra mennék ahol bemutatod a szerződést és a néni átadja a szükséges papírokat , vagy átküld a munkavállalással kapcsolatos afdelingre ha van nekik ilyen külön
3. valószínűleg ki kell tölteni a paírokat egy két helyen lepecsételteni és itt jön amit nem tudok mert nekem a vdab küldte el a papírjaimat a munkaügyi minisztériumba de lehet ,hogy neked másképp lesz.
4. érdemes a munkaszerződést határozatlan időre kötni mert a munkaszerződésen alapuló munkavállalási engedélyt arra az időtartamra kapod meg mint amelyre a szerződés szól, vagyis határozatlan időre ( ha gondolod ennek utána nézek még egy kicsit mert itt lehet csavar, de ez a főszabály, és engem is érdekel a dolog)
5. az eljárásnak két része van az egyikben megkapod a személyigazolványt és a rijksregisternummert a másik felében pedig a munkavállalási engedélyt. a személyit tutira az önkormányzat intézi , kell fénykép,2 euro illetékbélyeg , val.szeg kijön a rendőrség ,hogy megnézzék hol élsz blabla nem kell megijedni, velem mindig nagyon kedvesek voltak, mosolyogni érdemes!
a munkavállalásit sajnos nem tudom a te esetedben melyik hivatalnál kell intézni, nekem mint mondtam a vdab intézi, de az én esetem kicsit más mint a tied.a lényeg, hogy az önkormányzatnak kutya kötelessége felvilágosítani téged.
egyébként vannak olyan szervezetek amelyek az újonnan érkezetteket segítik a beilleszkedésben, sőt ha 2004 áprilisa után kapsz tartózkodási engedélyt akkor kötelezett vagy nederlands és maatschappelijke orientatie-t tanulni, talán valami gagyi vizsga is van, ismét csak azt tudom mondani, innen megmondom hogy kirázod a kisujjadból,és ez különben is érdekes lehet, én nem jártam mert már tudtam hollandul és előbb is jöttem, erről egyébként majd levélben értesítenek ha megkaptad a papírjaidat tehát bekerülsz a nyilvántartásba (vreemdelingenregister)
na de visszatérve erre, érdemes olvasgatni az önkormányzatban kitett reklám brosúrákat mert lehet hogy találsz benne valami olyan szervezetet amelyik segít (itt információról van szó )
na leléptem ....szépnapjómunka!
csoki
írj
ps.: mostanában biztos nem megyek haza mert most jöttem meg, onnan van a zsír magyar billentyűzetem, kocsival voltunk ami praktikus mert hoztunk csomó hungarikumot amit egyébként nem tudtunk volna, de szívesen kipróbálnánk a wizzairt
munkára!

Sylviatje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-15 20:25   
Vagyis?????

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-15 13:03   
Szilvi! Te sarkig kitart kapukat dongetsz!

Sylviatje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-15 12:31   
Utalom ezt a billentyüzetet....

Sylviatje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-15 12:26   
Sziasztok!
A barátom szülei egy kis hotelt üzemeltetnek, ahol pillanatnyilag is besegitek, de persze nem hivatalosan. Mivel turizmus és vendégláto végzettségem van, szeretnék, ha hivatalosan is itt dolgoznék náluk, teljes munkaidöben, normális fizetéssel, stb. Vagyis nekem gyakorlatilag nem kell már munkáért kilincselnem. Nem a barátom az aki erölteti, hanem pont én!!!
Mi az elején azt hallottuk, hogy akinek sikerül munkaszerzödést kapnia, annak van joga maradni, mivel ezentúl a munkaszerzödés lesz a tartozkodási engedély. Hát tessék, nekem van, mégsem érek vele semmit.
Egyébként már megvan a listám arrol hogy mi kell, háát...
Vedett, utazol akkor Magyarországra wizz-el?
Sziasztok

vedett  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-14 23:40   
elnezest, most egy masik geprol irok ezert nincs pillanatnyilag ekezetem. nem tudom bobo kihez intezted a kerdesedet mert nem volt cimzett de pont ratapintottal a lenyegre, ha belgiumba (valoszinuleg mas orszagban is igy van) megy az ember es nincs munkaszerzodese,fogado cege akkor ahhoz meg tornaznia kell az embernek hogy abba a helyzetbe hozza magat mint egy belga munkanelkuli errol szol a rijksregisternummer es a munkavallalasi engedely es ezert nagyon nehez a kezdet.nem kell ezen fennakadni szerintem hanem actie! ahogy errefele mondogatjak, csinalni kell aztan elkezdenek alakulni a dolgok. szerintem jo humorerzekkel es megfelelo hozzaallassal igenis viszonylag gordulekenyen lehet intezni ezeket az ugyeket

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-14 19:35   
Amennyi infot eddig adtal abbol ugy tunkik,hogy egy fel eve vagy Belgiumban. A baratod eleg raeros a helyzet rendezeseben. A masik oldalrol, viszont hatarozottan keri, hogy szerezz munkavallalasit es menjel dolgozni: a huszonkettes csapdaja. Tulajdonkeppen van egyaltalan kilatasod hivatalos munkara? Munkahelyre? Vagy csak annyi,mint a belga munkanelkulieknek egyebkent?

vedett  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-13 23:13   
szia,

először is nyugodj meg.
másodszor amikor hazamész, menj be a követségre Bp.-en, a néninek meséld el hogy mi újság van.
azt megmondom őszintén hogy ha sürgősen akarsz munkát vállalni akkor a házasság a leggyorsabb módja.
ha nem olyan sürgős az a házasság, meg a munkára is tudsz várni, akkor érdemes belefogni egy tartós kapcsolaton alapuló tartozkódási engedély buliba.
a tyúk valszeg. félreértésből adta a túristavízumot, az ilyen helyzetek kivédésére a legjobb ha jól beszélsz flamandul (a munkához amúgy is kell) és irtóra vágod hogy mit akarsz és ahhoz mi kell, tehát tájékozott vagy, ne keseredj el , engem is ejtettek már így át, vedd tanuló pénznek, regisztrációs szám: azaz rijksregisternummer, ez egy poénos dolog mert a személyin van rajta csak nincs odairva mellé hogy az a számsor az egy rijksregisternummer, nyilván nekik egyértelmű, tök olyan mint a személyi szám

az a baj hogy ahogy nézem nincsenek nálad a szükséges papírok egy esküvőhöz sem (születési anyakönyvi kivonat, hajadonságot igazoló okirat esetleg még valami más is)
a követségen attól függően hogy minek az intézésébe fogsz bele, többek között kapsz egy listát a nénitől, hogy milyen iratokat kell beszerezned, ne ájulj el és ne kapj szívrohamot! próbáld a vicces oldalát nézni a dolognak és kezdd el intézni a pairokat, bele lehet jönni , nekem a legérzékenyebb az Országos Fordító Iroda volt, ahol keményen levesznek, főleg ha gyorsan kell a fordítás akkor durva az ára a hollandnak. érdemes a papirjaid ott fordítattni mert csak ők készíthetnek államilag elismert fordítást (monopólium) és akkor egy körből megvan a fordítás és a hitelesítés is.
ezenfelül létezik felülhitelesítés amit Hágai pecsétként is emlegetnek. ez egy olyan játék hogy azofi által lefordított iratoddal (tipikusan anyakönyvi kivonat) besétálsz a külügybe (persze mire ide jutsz leszel annyira dörzsölt hogy először betelefonálsz érdeklődni, hogy mit kell pontoisan magaddal vinned és egyáltalán mikor vannak ott)
szóval ottvagy a külügybe bemész jobbra az ajtón és az ablaknál 4500 forint átadása fejében a külügy lepecsételi a papírodat.(remélem átjött a helyzetkomikum) ami viszont jó hogy a külügy nincs messze a belga követségtől tehát tudod kombinálni a dolgokat.
remélem tudtam segíteni, ne keseredj el, falatonként egy elefántot is meg lehet enni.
csoki
ps. kössz a wizzairt

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 12:55   
Ez az egesz ugy ertelmetlen. Ugyanugy fenntartom a velemenyen, amit korabban irtam. Egyszer megoldani vegervenyesen, maskepp lehetetlen a burokracia utvesztoibol kikerulni. Vegul is a kapcsolatotokat, a mindennapjaitok viseli meg az egesz cirkusz. Megha veletlenul megadnak azt a bizonyos szamot, ki karpotol a rengeteg bosszusagert, idopocsekolasert.

A Katalin balra jelentkeztetek? Mert en ott leszek!

Sylviatje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 22:24   
Hàt abszolùt hülyeség ez a turistavizum nem?
Minek vagyunk tagok akkor? Szintiszta magyar àllampolgàr vagyok, persze.
Az ùtleveles dolog a màsik macera, ebben is nagyon igazad van, honnan a fenéböl tudjàk hogy mikor jöttem-mentem a két orszàg között????? Semmi bélyegzö nincs màr benne, csak az idei àprilisi...
Megeszem a kalapom, ha én ezt értem......

Sylviatje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 22:14   
Szia!!

Hàt ez az!!! hogy mi se értjük az egészet és kezd nagyon elegem lenni.
Bementem a tanàcshàzàra ahol vilàgosan el lett magyaràzva a hölgyeménynek hogy mit szeretnék;
legelsö lépésként persze elmentem a vdab-be, ahol azt mondtàk hogy nem tudnak felvenni a munkavàllalok listàjàra regisztràcios szàm nélkül, azt màrpedig a vàroshàzàn "osztogatjàk", hàt igy kerültem oda. Elmagyaràztuk neki, tisztàn, érthetöen, hàrman is ott voltunk hozzà, szeretnék Belgiumban élni és dolgozni, mit kell ehhez tennem? Erre körberohangàlta a kollégàit, valamit hablatyoltak Magyarorszàgrol (azt sem tudtàk hogy tagok vagyunk-e vagy sem!!!!! de eddig ezt sehol sem tudtàk, ahol én jàrtam.....) aztàn visszatért és se szo se beszéd kiàllitott egy turistavizumot, a vdab-ban mondtàk hogy ezt max s*ggtörlésre hasznàlhatom... Igy most ha nem intézek valamit januàrig, akkor 6 honapra el kell hagynom Belgiumot, magyaràn jobb lett volna ha el sem megyek a vàroshàzàra, mert akkor a mai napig nem tudjàk azt se hogy egyàltalàn élek.....
Hàt nagyjàbol ennyi....
Ideges vagyok...
üdv mindenkinek, köszi hogy irtàl, tedd màskor is!!!

))))

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 19:15   
Ezt a turista vizumos dolgot nem igazan ertem. Te nem vagy magyar allampolgar? Mert magyar allampolgarnak nem kell vizum sehova az unioba es megis 90 napig itt tartozkodhat
pl. Belgiumba. Ha 90 nap utan hazamesz,utanna visszajossz ujra kezdodik a 90 nap. Szoval nem igazan ertem,hogy minek a turista vizum. De hogy te hany napot vagy vegul is itt, ha nem mesz persze repulovel a kutya nem ellenorzi.

Sylviatje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 17:33   
Leirtam neked mindent a wizzairröl az Utazàs-ban!!!
Alstublieft!!!!

Sylviatje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 17:19   
De most juj de nagyon megijesztettél!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Màr tizedszerre olvasom és egyre lejjebb görbül a szàjam két sarka!!!

anyààààààààààm.....!!!!!??????;;;::::

Sylviatje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 17:17   
Szia vedett!!

Köszi hogy irtàl, most màr igazàbol kezdek összezavarodni, valaki mindig mond valami ùjat... Miért ilyen szivatos ez az egész????
Semmiféle papirom nincs eddig csak az az àtkozott turistavizum, amit az a nagyon baràtsàgos nöci adott a vàroshàzàn, de szerintem halvàny lila göze nem volt arrol hogy mi mi a ràkot akarunk töle, és különben is kàvészünetet tartott mert màr legalàbb két oràja dolgozott!!!
àààh, ezek se jobbak mint az otthoni hivatalokban...
Az együttélési szerzödéshez is kellenek ezek a papirok? Szerinted mennyi idö mire ezeket mind beszerzem? December 20-àn megyünk haza a szüleimhez (de most màr lehet hogy elöbb...), és januàr 7-én jövünk, karàcsony elött és szilveszter utàn mennyire fognak velem foglalkozni????
Tudod nem is az a baj, oké le*****om, hogy nem akar dolgozni, de legalàbb infot adhatott volna az a dikke muffe!!!!! Vilàgosan elmagyaràztuk neki, flamandul, angolul, de még magyarul is belekotyogtam, nehogy félreértse, erre mit csinàl????? Kiàllit egy rohadt turistavizumot!!! 3 honapra....
Hùùùù de felhùztam magam, lehet hogy agyvérzést kapok, mire ennek vége lesz.
De nagyon köszi a segitséget.
Irj!!!!

Sylviatje & Stijn

vedett  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 16:06   
felhívtam őket, ide írom hátha mást is érdekel mint közérdekű információ
H-Sz-P 9-12 óráig van ügyfélfogadás
5 vagy 10 évre igényelhető 58 vagy 66 euro
2 db. fénykép
régi útlevél
tartózkódási engedély (ha van)
szükséges hozzá.
a nő megkérdezte,hogy lejárt-e már az útlevelem, kicsit meglepődtem de akkor ezek szerint az sem nagy gáz ha valaki egy lejárt útlevéllel sétál be
csoki

vedett  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 15:25   
köszi ezzel megnyugtattál egy kicsit hogy nem lessz ebből egy canossa-járás

ati055  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 22:41   
ha magyar utleveled van brusselbe a kovetsegen megcsinaljak pontosan nem tudom mennyi de joval dragab mint magyarba es kb 1 honap alat keszulel egyszer kell csak bemenj ha kesz kipostazzak neked a regit vissza kell postazd nekik legalabis par eve igy mukodot de kerdezra telefonon

vedett  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 20:50   
szia (újra) szilvi,

születési anyakönyvi kivonatod lefordítva,ofi által hitelesítve itt van bejglibe?
van a magyar lakhelyed által illetékes önkormányzattól kapott igazolásod miszerint hajadon vagy? és le is van fordittatva hitelesítve,külügyminisztérium is felülhitelesítette mindkettőt? és itt van veled?
mert:
duurzame relatie alapján igényelhetsz tartózkódási engedélyt és mivel már csatlakoztunk ezért ezt már a bruggei önkormányzattól is kérheted és megcsinálják feltéve ha itt vannak ezek a papírok veled( kell még egy csomó más is de ez a kettő a kruciális)
(innen ezeket elintézni drágább mint haza utazni és ott elintézni)
,ezzel elvileg nem jár munkavállalási engedély DE írsz a VDAB-ba és megkérdezed hogy felvennének-e hivatalos munkakeresőnek, engem lazán beirtak, akkor elmész egy interjúra és a néni-bácsitól megkérdezed hogy nem lehetne-e véletlenségből erre egy munkavállalásit kérni, akkor odadja a papirokat megcsinálod amit mond (én most itt tartok) és nagy valószinűséggel megkapod a munkavállalásit (az én nénim azt mondta hogy tuti-sicher-zeker dehát van már annyi tapasztalatom hogy ezt ne higgyem el elsőre),
a samenlevings conract-ot készítettheted a jegyzőnél de nekem wettelijke samenlevings conractom van és ugyanugy működik, ezt az önkormányzatnál kell igényelni, nagy előnye hogy ingyen van!
persze házasodni a legkönnyebb és akkor sokkal-sokkal kevesebb macera vár rád mint ezekkel, tulajdonképpen én is csak hobbiból csinálom
ha kérdésed van privát üzenetbe berakom a telefonszámom
csoki
ja talán még annyit hogy ezt elsőre 6 hónapra kapod aztán pedig egy évre , és el tudod vele intézni az egészségbiztosítást is
de nekem is van egy kérdésem a lista lakókhoz az útlevelem nemsokára lejár,hogy intéződik a hosszabítás a konzulátuson keresztül?első és legfontosabb hogy mennyi pénzre húznak le megint ( ez a kis móka a tartózkodási engedéllyel kb: 50.000 forintba került, nekem még otthon kellett intézni, ebből 14.500 ment kb. a konzulátusnak ügyintézés címén,na ezt neked valszeg. ,ár nem kell kifizetni)

szerintem sétálj be Stijn-el a lakóhelyetek szerint illetékes gemeentehuis-be ,afdeling vreemdelingenzaken és ott kutya kötelessége minden infót megadniuk (szóval nekem se higgy elsőre)
sok sikert

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 21:10   
Majd figyellek! Nektek vegul is Brüsszel van közel, ott katholikus es protestans mise is van!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó