2020. november 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Computer
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-01 23:20   
Tegnap sogornömet látogattuk meg. Nekem adta a computerét. Nagyon örvendtem, majd kibujtam a börömböl, na végre meg van nekem is a saját gépem és nem kell mindig sorba áljak a mi Windows gépunkre. Találjátok ki hogy mit kaptam...hát Applét. Örvendezésem gyorsan leapadt. Egyelöre ott áll a szekrényben mig több helyet teremtünk az irodában.
Ha van köztetek valaki aki az „Almához“ ért megirhatja a saját véleményét a gépröl. Mikor haza értem a negy örömemben egy háttérképet is készitettem, természetesen a Windowson.
Image hosted by Photobucket.com

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-26 14:11   
Andu, a 35-os szamrendszerben melyik a legnagyobb szamjegy?

---
2005-08-25 21:35, Andu:
Nevetni fogsz, a kettes számrendszerben még számolni is tanultam!!! Söt a 16-osban is, ahol már bötük is vannak!!! )))

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-26 14:09   
A szamitastechnikaban 10 fele ember letezik: aki ismeri a kettes szamrendszert es aki nem.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-25 21:35   
2005-08-25 21:30, amadeus:
Nevetni fogsz, a kettes számrendszerben még számolni is tanultam!!! Söt a 16-osban is, ahol már bötük is vannak!!! )))

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-25 21:30   
2005-08-25 21:24, Andu:
-
Pedig a computer egy nagyon primitiv valami: csak ket jelet ismer, 0 vagy 1!
-

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-25 21:24   
2005-08-25 17:35, amadeus:
Amadeus én is bajban vagyok a magyar szakkifejezésekkel.
Ezen kivül a német szakkifejezésekkel, az angol...., francia.....,kínai......, szankszrit betükkel, stb.! )))))

Most már offolunk rendesen?

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-25 17:35   
2005-08-25 12:19, Andu:
-
Igen, azok voltak a regi szep idök, amikor meg egy ejszakan keresztül kellett a WIN 3.11-est kb 30 kislemezröl telepiteni, a 100 MB-s computerre!
Egyebkent en is nagy bajban vagyok a magyar szakkifejezesekkel, mert a computer ösidejeben en mar itt eltem, es itt tanultam meg.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-25 12:19   
2005-08-24 10:32, amadeus:
Amedeus, helyes a következtetésed, végül is, ha az ember belegondol ez tényleg igy van!! Erre én is csak azóta döbbentem rá, mikor Böbe bemásolta a képét!! Igy már tudom mi az kütyü, amit mások a nyakukban hordanak a kulcs mellett! )) Azt tudtam, hogy adathordozó, csak nem ismertem a becses nevét!

Egyébként én is a floppy mellett szavaztam de egyéb józan paraszti (ill. esetemben parasztlányi) megfontolásból.
Mégpedig: cd? létezik. DVD? ez is. Floppy? hát ezt a kifejezést mar nagyon re´gen nem hallottam, plusz az új gépeken már nincs is hozzájuk "lik" Se a kiscoloshoz, a nagy inchesröl meg már ne is beszéljünk!

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-24 10:32   
A Pen Drive egyertelmüen a Floppy-nak az utodja, hiszen ez is többszörösen atirhato, es mint egy merevlemez hasznalhato. A sima CD (R) es a sima DVD (R) csupan adattarolasra alkalmas.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-21 19:51   
2005-08-21 19:16, ubuge:
Kedves Ubuge!!
Neked is nagyon köszönöm a választ!!!
Eltaláltad, rejtvény. Anukám fejébe vette, hogy szeretne egy számitógépet. (en ugyan kérdeztem töle, hogy minek, de azt mondta, hogy tetszett neki egy játek! )
Mivel ö nyugdijas, a vétel szó eleve kizárva a szókészletéböl, az egyetlen lehetöseg a nyerés!!
Andi

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-21 19:49   
2005-08-21 19:11, bobe:
Drága Böbe, köszönöm!! Mesteri munka!!!!!
Andi

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-21 19:16   
2005-08-21 19:05, Andu:
-

Elvileg bármelyiknek. Mindegyik tárolóeszköz, csak a kapacitásuk különbözik. A floppyt, cédét már lekörözték, a DVD-val köbö egy szinten vannak.
Hülye kérdés, de ha valami kvízben szerepel, akkor a floppira szavazok, mert a nagyonokos szerkesztők valószínűleg azon a szinten ragadtak meg.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-21 19:11   

floppy ? helyett hat mondjuk

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-21 19:05   
Gyerekek ki tudja megmondani, hogy mi az a pen drive? Pontosabban minek az utóda?

1. a cd-nek?
2. a floppy-nak?
3. a dvd-nek?
Nem tudom, pedig kellene az anyukámnak a megoldás!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-10 08:55   
2005-07-09 23:07, Gagy:

Azaz hogy kell csinálni, kifizetni ?

-

Ha felmesz az oldalra es eljutsz oda a regisztracio soran, hogy fetoltsd a konto-dat, akkor kell beirni, hogy 1 vagy 10 Euroert akarsz kontot nyitni. Ezutan megadod a kartyad szamat es leemelodik az osszeg a szamladrol.
Ha olyan orszagba akarod hasznalni, amelyik az ingyenes koron kivul esik, akkor erdemesebb - ertelemszeruen - egyszerre 10-et venni, hiszen az atutalas koltsege - ezek szerint - igen magas. Az altalad emlitett koltsegek mellett, lehet, hogy meg sem eri.

Gondolhattad volna, hogy nem az ujjamból szoptam.

-

Pedig pontosan azon gondolkoztam, biztos az ujjadbol szoptad.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-09 23:07   
2005-07-09 16:24, espa:
-
> En regisztraltam, vettem egy Eurot.
Honnan vetted az eurót ? Azaz hogy kell csinálni, kifizetni ?

> (talan azert nem 8-ba).

A norvég NOR Sparebank külföldre szóló átutalási árai ezek: 2000 korona alatt 60 korona, 2000 korona felett 300 korona átutalási díj. Az 1 korona a 2000 korona alatt van, tehát az átutalása 60 koronába kerül. Gondolhattad volna, hogy nem az ujjamból szoptam...

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-09 21:47   
2005-07-08 18:08, espa:
-
Dràga Agnes, tudom !!!
Màr egy idö ota hasznàlom, és csak néha gyengül el a vonal, de megéri, mert sokat telefonàltam màr M.o.-ra!
De hasznàlom a skype-ot is, mert ott irni is lehet!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-09 16:24   
En regisztraltam, vettem egy Eurot. Nem tudom hogy mennyibe kerul egy euro atutalasa (talan azert nem 8-ba). Osszeadtam: eddig ca 4 orat beszeltem - mondjuk, hogy ingyen, mert az egy Euro meg meg van. Ha mar van a szamladon minimum egy Euro, persze hogy nem szakad meg a beszelgetes percenkent!
Es ezentul orszagon belul is ezt fogom hasznalni.
Az otthoni telefondijakat nezve, alaposan megeri.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-09 14:22   
2005-07-08 18:08, espa:
-
Nagyon jó szolgáltatás, hozzá kell tenni, hogy csak 1 perc beszélgetést enged alkalmanként. Ha többet akar az ember, akkor regisztrálni kell és 1 Eurót befizetni (nem derül ki, hogy havonta-e, vagy csak jelképesen). Minden esetre, az én bankomnál 1 Euró átutalása 8 Euróba kerül. Persze, így is megéri, ezt csak infóként írtam le.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-08 18:08   
Talaltunk egy weboldalt, amit letoltes utan INGYENES VEZETEKES telefonalasra lehet hasznalni.
Tehat computerrol vezetekes telefonra, bizonyos orszagokba. De minden fontos orszag benne van (kinek-kinek) az ingyenes korben.
Szeretnem ha megneznetek, es velemenyt mondanatok rola. en mindenesetre kb egy hete hasznalom es mukodik.

www.voipbuster.com

Haho Tessenyi Gyorgyi! A ceg Lugano illetekessegu!

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-07 11:15   
2005-07-06 22:01, amadeus:
-
Jesszus!! Hol vagyok én itt??
-
Hát hol lennél ? A Computer oldalon ! Köztudomású, hogy az informatikusok nagy kéjencek.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-06 22:01   
Rzsike:
"...el voltam foglalva azzal, hogy fehérneműt váltsak...ismét felállt a rendszer - semmi nem állt annyira akkor, mint éppen az..."

Jesszus!! Hol vagyok én itt??

üdv
ama

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-22 22:30   
2005-06-22 21:28, seci:
-
Meg fogom nézni! Köszi.

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-22 21:28   
Sziasztok!

Perec problemajara egy lehetseges megoldas a pdf->html konverzio:

http://www.snapfiles.com/download/dlpdf2html.html

Nem tudom mennyire jo, de a snapfile jo (es ingyenes) szoftvereket szokott tartani.

-seci

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-21 11:28   
2005-06-16 23:03, Rzsike:
-
És ha a fürdőben cserélem le akkor nem ragadt volna be a plusszom?
-
Ha a hivatalban cseréled le, a te pusszod beragad, de a férfi-kollégáid plussza kiragad

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 23:03   
2005-06-16 22:31, Gagy:
-
És ha a fürdőben cserélem le akkor nem ragadt volna be a plusszom? Hát én ezt mostmár tényleg nem értem....

2005-06-16 17:32, bobe:
-
Rzsikem hany eve irsz te szövegszerkesztön?

Én már rég Böbe, a múlt században is ezt csináltam de az irattartóm csak most kezdi
Most már legalább elmondhatom hogy tíz ujjal + irattartóval is tudok szöveget szerkeszteni, közben még bugyit is cserélek

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 22:31   
2005-06-16 14:45, Rzsike:
-
Kedves R-zsike,
mindenben a fehérnemüváltás helyszine a ludas. Enni, körmöt vágni lehet a gép mellett is, de bugyit cserélni ajánlom a fürdöszobát

>> hisz' el voltam foglalva azzal, hogy fehérneműt váltsak, mert az előző elvesztette alkalmasságát a további hordásra

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 17:32   
Es levonjuk a tanulsagot: nem teszunk semmit a billentyuzet közelebe, ra, föle, mellees föleg nem kavet mert az bizony mindig arrafele borul, en tudom
es nem eszunk morzsat termelö nyalanksagokat es nem akarok malackodni de körmöt sem lehet a billentyuzet fölött vagni . Remelem most mar ti is nevettek mert en igen . . Engem csak az erdekelne Rzsikem hany eve irsz te szövegszerkesztön? Nem leszel te is lassan 87 most nem kárörvendön röhögök de röhögni azert szabad

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 16:45   
2005-06-16 14:45, Rzsike:
ha hülyeség fájna, én most ordítanék!

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 14:45   
Nem találtam jobb helyet erre, ezért itt mesélem el hülyeségem történetét:

Azért közlöm, hogy ha egyszer valaki ugyanilyen helyzetbe kerül, akkor neki ne kelljen ugyanazon ijedtséget, tanácstalanságot, az "Úristen, formázni kell a merevlemezeket, minden el nem mentett anyagomnak lőttek, minden - szorgos hangyamunkával - végzett beállításom, segédprogramom odavész!" érzést átélni. Nos, a zabszemnek nem volt helye...

Tegnap délután a netre kapcsolódva épp leveleket olvasgattam (emlékezetem szerint egy weboldal sem volt nyitva, ám ennek, mire kiderülne, hogy komoly szerepe volt a történésekben, megtudjuk, hogy mégse nem annyira...), mikor is a bekapcsolt hangszórókból eladdig nem hallott percegés hallatszott. Néha magasabb, csengő hangok is megjelentek. A Word működött, átkapcsoltam rá, s mit látok: "+" jelek szaporodnak szépen, egyenletesen, ahogy kell, balról jobbfelé. Egy darabig néztem, aztán mielőtt túl sok lett volna belőlük, szépen bezártam a szövegszerkesztőt, negálva a mentést.

Nem is foglalkoztam egy darabig a dologgal, hisz' el voltam foglalva azzal, hogy fehérneműt váltsak, mert az előző elvesztette alkalmasságát a további hordásra.
A francba! Összeszedtem valami rohadt vírust!!! De hát hogy lehet ez! Működő, naponta frissülő, neves, megbízható víruskeresőm van, mely egyike a legjobbaknak! Mi történhetett!? Ha beengedte a vírust, akkor nem ismeri. Ráadásul az internetszolgáltató a leveleket vírusra szűri. Akkor csak a hálóról érkezhetett. Igen ám, de semmilyen szokatlan portálon nem jártam, azokon kívül is csak veszélytelen hivatalos oldalakat néztem meg, abból is pusztán keveset.

Most mit csináljak?

Ha a kereső beengedte, akkor nem látta, nem ismerte fel, dehát ezt már gondoltam egyszer. Kitaláltam azt, hogy megpróbálkozom azzal, hogy végrehajtok egy rendszervisszaállítást (hangsúlyozom, mezei júzer (lúzer?) vagyok). Amikor ismét felállt a rendszer - semmi nem állt annyira akkor, mint éppen az -, hallottam egy csengő hangot, ami soha nem szokott felhangzani a bekapcsolás után. Akkor már tudtam, a rendellenesség nem szünt meg... Az meg külön érdekes volt, hogy a percegés és a vele párhuzamos plusz jelnek a szövegszerkesztőbe írása nem volt állandó, hol volt, hol nem, mint a mesében. Teljesen önkormányzattalan, azaz tanácstalan voltam.

Mivel már inkább éjjel volt, mint nappal, aztán meg a hiba sem jelentkezett már - pedig a mégis végrehajtott víruskeresés (mely egyébként negatív eredménnyel zárult) közben folyamatosan jött a sercegés a hangszórókból -, OFF.. kikapcs..

Eltelt közel egy nap, ma délután bekapcsoltam a masinát, eleinte semmi baj, aztán megint az átkozott sercegés. Nem írom le, mit mondtam, de aki már ismer, az tudja. Végső elkeseredettségemben elhatároztam, felhívom egy kedves ismerősömet, aki vírusügyekben jártas, és megkérdeztem, találkozott-e az utóbbi időben olyan kártevővel, mely olyan "tünetet" produkál, hogy a Wordben, az Excelben, sőt a Total Commander beíró csíkjában is plusz jelek tünnek fel így, szépen sorjázva. A kérdés meglepte, és hosszasan gondolkodott. Mind az öt másodperc eltelt, mikor megkérdezte: Nem ragadt be a "+" billentyű?
Odanézek, s mit látok? A két csuklóval ellátott - a klaviatúra tartóra csavarozott irattartó bal alsó sarka ügyesen, csendben, egy hangot sem kiadva, csak azért, hogy fel ne tünjön nekem, rátámaszkodik a plusz billentyűre!!!!!!!!!!!!!!

Az az állat irattartó! Hát ember az ilyen??!!

Közel húsz percig hálálkodtam, és csak azért hagytam abba, mert pár bátortalan közbeszólási kísérlete után lerakta a kagylót!

És most mindezt (úgy nagyjából, röviden) megírtam Nektek. Okuljatok belőle.

Most olyan boldog vagyok! Szép az élet, és ha hülyeség fájna, én most ordítanék!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó