2020. január 27. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Computer
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-25 22:33   
2010-01-24 10:55, hunor:
-
2010-01-23 18:15, bovi:
-
Virgoncan müködik nekem is a Win 98 egy régi laptopon, sajnos a monitor resolútiója (mi ez magyarul) nem elég a mai internetes oldalak kezelésére. Nosztalgiás hangulatban bekapcsolok néha régi programokat, különben ez a laptop végsö back-up-ként müködhet, ha már minden más nem müködik.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-24 16:59   
2010-01-24 13:47, bovi:
Köszönöm szépen.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-24 13:47   
2010-01-24 11:18, amadeus:

Ha ennyi jót látok a W7-röl, akkor megpróbálom én is!
Köszi Ama!
Utólag, szülinapodra sok boldogságot kívánok!

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-24 11:18   
2010-01-23 16:49, hunor:
amadeus tud infókkal szolgálni, ő is nemrég váltott.

Magával a szoftwerrel megvagyok elégedve.
Gyors, és roppant hardwerkímélö, a processzorom alig van megterhelve, kb. 10 % míg a Vista alatt mindig 80 % körül volt.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-24 10:55   
2010-01-23 18:15, bovi:
-

Igen, de tegyem még hozzá: kb. ugyanezt elmondhatom a Windows 98-ról is, amit azért rajtam kivül nem sokan használhatnak.

Hunor

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-23 20:15   
2010-01-23 19:33, bovi:
-

akkor csak toi, toi toi, hogy sikerüljön

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-23 19:33   
2010-01-23 19:16, Tihi:

Szia Tihi!

Amire a 7-est telepíteni akarjuk, az 5 éves, de egy nagyon jó Simens.
Van egy laptopom az újabb, azon meghagyom az XP-t. Már átmentettem minden fontos dolgot rá
Nem holnap lesz az újítás, mivel a segítségem nem ér mindig rá.
Majd szorítsatok, hogy sikerüljön, de főleg, hogy tudjam is használni

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-23 19:16   
2010-01-23 15:40, bovi:
-
Lassan 2 hönapja használom a Windows 7 rendszert és nagyon is meg vagyok elégedve, gyors és eddig zavartalan. Van nekem is egy öreg gépem, 3 éves de már öreg a mai computerekhez hasonlítva. Nem ajánlom tehát a W 7 telepítését egy öreg gépre. Az utóbbi években nagyon is gyors volt a technikai fejlödés e téren és az árak is lementek.

Vettem egy laptopot az öreg XP-és gép mellé és felváltva használom azokat. Viszont figyelem a laptopoknál: minden esetre ki kell próbálni, hogy kényelmesen tudod e olvasni a szöveget a monitoron. Ezt nem lehet elképzelni, ezt az embernek a saját szemeivel kell kipróbálnia.

üdv. Tihi

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-23 18:15   
2010-01-23 16:49, hunor:

Köszi Hunor, már ez sokat mond

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-23 16:49   
2010-01-23 15:40, bovi:
-

Nekem az fut a laptopon, elégedett vagyok, stabil, gyors. (Ennél részletesebben hátha amadeus tud infókkal szolgálni, ő is nemrég váltott.)

Hunor

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-23 15:40   
Kedves Fórumtársak!

Ki tud egy kis tapasztalatot írni, hogy hogy van megelégedve a Windows 7-el ???

Az öreg, rozoga gépem még megszeretném tartani, de mindent letörölni és ujra felszerelni.
Eddig XP-m van, de az idők folyanán, a letöltött programokkal becsempészett csellengekkel annyira tele van, hogy nagyon nehezen indul és ugyan olyan módon tud megállni.

Akinek már van a W.-7-es, talán tudna arrol írni, hogy érdemes e váltani?

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-06 18:35   
Poe, Bovi köszönöm! Végül is nagy nehezen a Poe ajánlotta programmal sikerült, de csak kerülö uton, mert ezzel sem lehet szöveget (Word) direlt JPG képadattá alakitani. Elöbb ppt-vé(power point) kellett alakitanom csak aztán lehetett JPG-vé, de sajnos csak elég silány minöségben. Az ujraszkennelés igaz egyszerübb, de nem professzionális, és ez is a kép(szöveg)minöség veszteséggel jár.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-05 14:42   
Fredi,
ha az nem működne, amit Poe ajánlott, akkor a Documentot tedd (másold be gépedbe)a Scannerrrel és Speichern unter alatt megjelennek a lehetőségek, ott van az általad keresett JPG is.

Nekem, nagyobb gond volt a napokban egy bemásolt Documentumot Word-ra menteni

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-05 11:48   
2010-01-05 10:25, Fredi:

Én egy módszert tudok hirtelen, ami működik: le kell fényképezni a képernyőt a Print Screen billentyű segitségével, és fotoprogrammal jpeg-be tenni. Amennyiben nincs ilyen funkció a billentyűzeten, akkor le lehet tölteni egy egyszerű kis ingyenes programot hozzá, például innen

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-05 10:25   
Lehet-e és ha igen hogyan egy Word dokumentumot JPG formátumra változtatni?
Minden választ előre megköszönök szépen és ha használható, akkor utólag is!

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-30 11:09   
Portable programok (PP)

Bizonyára sokan ismerik, használják a portable (“hordozható”) programokat.
Ezek valamikor a "computer-nomádok" játekszerei voltak, akik minden nap más számítógépen dolgoztak, és hiányzott nekik az otthoni gépröl megszokott munkafelület.

Idöközben ezek a programok minöségükben és mennyiségükben is rengeteget fejlödtek.
Ma már nem észlelhetö különbség a portable és a telepített programok között.
Mi a PP-k elönye? (Hátrányuk nincs!)
A programokat nem a computerre telepítjük, hanem egy USB-Pendrive-ra. Ezzel nem szemeteljük tele a Registry-t, es föleg az operaciós rendszer újratelepítésekor nem kell az eredeti programokat és beállításokat újratelepíteni. (Aki már sokadszorra kézzel újraírta az összes E-mailcíeket, tudja miröl beszélek!)
A Pendrive bármelyik computeren, függetlenül az operációs rendszertöl müködik.
A PP-k futtatása a Pendrivr-röl alig lassabb a telepített változatúaknál.
Nálam ezek a D-meghajtón futnak, így a sebesség egyáltalán nem vehetö észre és így nem játszik szerepet.

Hetente egyszer átmásolom az egészet egy Pendrive-ra, ami pár perces munka.

Nincs az a hétköznapi felhasználó számára szükséges program, amit nem lehetne PP változatban futtatni. A legtöbbjük ingyenes!

Én többek közt a következö PP-ket használom:
Office-csomag (komplett!) Böngészö, E-Mailprogram naptárral, rendszerkezelö, képnézegetö- és kezelö, diashowkészítö, Skype, MP3-lejátszó, videolejátszó, viruskeresö, DVD-író és másoló, downloadmanager, hardver-softveranalizáló, YouTube-videoletöltö, szótár- és fordító, internetes radio- és tv keresö és lejátszó.

Egy ezekkel a programokkal telerakott Pendrive, már egy komplett képernyö nélküli computer! Érdemes kipróbálni!

Az összes itt felsorolt programokat magyar nyelven és ingyen (!) itt letölthetitek:
http://portablehun.blog.hu/

Boldog, vírusmentes Újévet!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-09-30 09:42   
2009-09-22 22:04, Tihi:

Tihikém nagyon köszönöm, hogy vetted magadnak a fáradságot és utánanéztél a kérésemnek, de hála isten a problémám már megoldódott.

Biztos ismered a mondást, amit Szent-Györgyi Albert professzornak tulajdonítanak: nem kell tudni mindent ami a könyvekben áll, csak azt kell tudni, hogy mit melyik könyvben keress! Hallottam már így is: nem kell ismerni az összes képletet, csak azt kell tudni, hol keressük (ez utóbbit gyakran sütötte el a kémiatanárunk).

Szóval alkalmazva a tézist, máshol érdeklődtem.

Nem akartam belemerülni a html, meg php, meg hasonló programozások útvesztőibe, ezt rövid időn belül ugysem lehet elsajátítani, és én nem is akarom. Egy sima blogsablonban szerettem volna egy szövegformátumot módosítani, ezért írtam, hogy egy hozzáértőnek sima ügy. Az is volt, kb. 10 perc alatt vissza is küldte nekem a megoldást egy nagyon kedves fiatal (26 éves) lány.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-09-22 22:04   
Kedves Andu, felébredt kiváncsiságom és benéztem Google-be, érdeklödtem a HTMLre, és több link jött be, sajnos minden angolul, pl. http://www.prlog.org/10120425-how-to-get-and-understand-html-protocol-ebook.html Esetleg, ha keresel ott infót, találsz német oldalakat is. Most már késö este van itt, de holnap elbeszélgetek lányommal, és ha van valami érdekes, visszajelentkezem. Manapság az úgy van, hogy a tojás okosabb, mint a tyúk, így van fejlödés.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-09-22 19:54   
2009-09-20 21:45, Tihi:

Kedves Tihi, sajnos nem kaptam semmiféle választ, főleg nem segítséget.
Errefelé nem jár senki rajtunk kívül....

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-09-20 21:45   
2009-09-19 13:55, Andu:
-
Kedves Andu,

remélem, hogy kaptál fiataloktól segítséget kérdésedre. Sajnos én már lemaradtam az ilyesféle fejlödéstöl (HTML programozás), mert már 2003-ban nyugdíjba mentem, és azóta "nem fejlödöm".

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-09-19 13:55   
Sürgös segítségre van szükségem, ami HTML programozással kapcsolatos.
Annak aki a témában kiismeri magát annak pofonegyszerű lesz a probléma garantálom.

Egy blog sablonban szeretnék valamit módosítani, de fogalmam sincs hogyan kell.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-15 21:47   
2009-08-15 13:57, Gagy:
-

Köszönöm bizalmatad, de tényleg nem vagyok "igazi szakember", hanem csak bizonyos tapasztalataim vannak. Most megint azt kell mondanom, hogy a PC müködtetö rendszere szórakozik veled, hogy egyszer müködik, majd máskor nem. Próbáld bedugni, majd kihúzni és utána megint belökni, esetleg felébred a PC rendszere, mert mint írod néha müködik, néha nem.

Egy megoldás a próbálkozás lenne: cserélni az installáció komponentjeit (remélem érted mümagyaromat), és próbálgatni melyik összeállítás müködik, cserélni a kártyát, cserélni a PCt, változtatni a környezetet. Könnyü ezt így mondani, nehezebb jobban megindokolni. Ilyesmi természetesen pénzbe kerül, és a sikere bizonytalan. Az eladók ígéreteit általában nem szabad elhinni.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-15 13:57   
2009-08-13 21:35, Tihi:
-
Köszi szépen. Ha már ilyen jártas vagy a témában, kérnék még egy tanácsot. Van a fényképezőgépemben egy SD-kort nevű tárhely. 2 Gb. fér rá. A képeket rá lehet vinni a PC-re úgy, hogy az SD a gépben marad és egy szpeci kábellel csatlakozik a PC-hez, de úgy is, hogy kiveszem a fényképezőgépből és egyenesen a PC-be dugom, minthogy a PC-n (Acer 3600) van megfelelő nyilás. Rendszerint bedugom az SD-t, a PC érzékeli azonnal és kijelzi. A baj az, hogy sokszor hiába dugom be, nem veszi észre. Sohasem tudom, hogy számíthatok-e rá, vagy sem. Por, piszok nem lehet, még a csatlakozó nyílásba is beporszívoztam. Valami szoftveres oka lehet.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-13 21:35   
2009-08-13 20:13, Gagy:
-
Mi lehet a jelenség oka, mit lehetne tenni ?

Szerintem ez a müködtetési rendszer (Vista) zavara, esetleg a vírusvédö program a tüzfallal (firewall) is hozzájárul a zavarhoz. Nálam is vannak ilyen zavarok, ekkor régi 10 éves laptopom segít amiböl kiszereltem a Nortont, tehát nincs tüzfal (firewall) és vírusvédö program és ez a régi gép mindig zavar nélkül müködik, az internet kapcsolat rögtön müködik. Késöbb a másik gépem is hajlandó minden további nelkül normálisan viselkedni.
Annakidején a 90-es években már vicceltünk, hogy ha a Windows ledöglik, akkor azt az un "mérnök-kapcsolóval" lehet javítani, kikapcsolni az áramot és újra indítani a gépet.

A megoldás tehát az, amit sza(g)értök is javasolnak, mindent kikapcsolni és újra indítani, akkor a müködtetö rendszer a különbözö paramétereket egy bizonyos sorrendben olvassa be és csodásan minden megint müködik.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-13 20:13   
Talány a köbön. Adva vagyon egy szokványos PC Vistával, szélessávú internet előfizetéssel egy kábel-tv társaságtól. Onnan küldtek egy modemet szétválasztandó az internet-et a kábel-tv-től. Aztán jön egy D-Link nevű vezeték nélküli router és egy hozzákötött Telio-router az IP-telefon miatt. Igy együtt nagyon szépen megy, jó a tv kép, megy a telefon és az internet is.
Már 10-12-szer is előfordult, hogy elindítva a Mozilla Thunderbird levelező programot, kiírja hogy nem tud kapcsolatot teremteni a szolgáltatóval - a Firefox-ot elindítva az sem működik - miközben a DC++ folyamatosan tölti le a zenét (azaz internet kapcsolat van).
Hiába telefonáltam többször is, egymásra mutogatnak (az internet szolgáltató kábel-tévések a telefonszolgáltatóra és fordítva) - ugyanazt a jó tanácsot azért mindketten megadták: kapcsoljam ki 1 percre a modemet és a routert. Újrakapcsolva tényleg minden helyrejön...
Mi lehet a jelenség oka, mit lehetne tenni ?
Köszönettel, Gagy

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-18 19:59   
Az internetes röviditéseket nem az alapképernyöre teszem, hanem úgy az IE-ben, mint a Firefoxon, külön mappákba rendezem, és a monitor bal oldalán tartom azokat, amikor kinyitom a böngészöprogramot, ott találhatók.

Hogy az ikonkép a Microsoft, vagy nem, nem érdekes, ott van mellette a szöveg, hogy MagyarOnline.net, vagy pedig SPIEGEL ONLINE - Nachrichten.

A Firefoxban a fontosabb röviditéseket behozom vízszintesen a menüválasztósor alá, ott lehet kattintani a MONra, az emailre, a Spiegelre, vagy a magyar Indexre stb.

A számítógépet, vagy az internetet olyan sok módon lehet használni, hogy a határ csak a saját elképzelés.

üdv. Tihi

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-18 05:20   
Tihikém, csak az internetes rövidítésekkel van bajom. Ezek pedig nincsenek benne a programban.
Kedves Gagy, hatalmas antivírus kampányt rendeztem, de misem változott. Kösz a fáradozást.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-18 00:41   
2009-02-17 14:53, Ferencz Zsuzsanna:
-
Beírtam a magyar Google-ba: "IE ikonok" és már az első találatok ezt a témát feszegették, azaz az Internet Explorer ikonjai rátelepszenek a többiekre. Végkicsengés: vírus van a vinyón (Winchester - merevlemez - C:/). Nagytakarítás kell neki.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-17 18:16   
Nehéz tanácsot adni a távolból, de megpróbálom. Látni kellene azt, amit az illetö lát és nem azt, amit az illetö mond, hogy lát.

Alul lent baloldalon van egy zöld gomb (start, kezdet, több nyelvi megoldás van), megnyomni a zöld gombot, és választani a következöt: "minden program, all programs stb.) Kiválasztjuk pl. a Wordot, a jobboldali billentyüt megnyomva választjuk a "rövidités, shortcut" teremtését. Amikor ez megtörténik azt a röviditést (shortcut) ki lehet egyszerüen húzni a képernyöre.

Hogy tudtam e segíteni, azt nem tudom, de azzal vigasztallak, hogy egy-két év után Eszke segít majd neked, ha problémáid vannak. Egyébként a skypon is beszélhetünk, ha úgy véled, hogy értelmes a beszéd, addig is minden jót, üdv. Tihi

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-17 14:53   
Kedves Gagy, én ezt tudom. Hanem ezek az internetre nyíló rövidítések mind-mind az Internet explorer ikonját viselik, ami zavar
1. randák
2. folyvást összetévesztem őket, s mikor a MONt akarom megnyitni, pl.a Gmailt nyitom meg. És így ni. Mert van jelenleg nyolc egyforma IE ikon az asztalon.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó