2020. április 05. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Computer
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 maber  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 15:11   
2005-04-11 04:24, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves zsenik,
most az történik a kompimmal, hogy naponta többször megjelenik egz ikon, amley jelzi, hogy valami épp feltölti magát.
Az a valami a Gateway névre hallgat, helzet foglal a My Network Places nevezetű könyvtárban, s aztán (talán a Lavasoft nevű kémprogram műkődése révén) eltűnik.
Ennek a Gateway programnak az a sajátossága, hogy nem lehet kikapcsolni vagy letörölni.
A kérdésem: Mit tegyek? És miért üldöz engem a Gateway?
-

Amit pedig itt: (My Network Places)látsz az gondolom az internet Gateway szintén nem ajánlott a törlése mert ha van Home network(otthoni hálozatod) ezen keresztül jutnak a többi computerek az internetre.Ez nem feltétlenül kötelezö igy ahogy leírtam mert az Internetkonfigurációtól és a hardwaretöl is függ.A lényeg hogy nem rosszindulatú(alapból!):))))

maber  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 15:00   
2005-04-11 11:20, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kösz, Böbe, hogy bajaid közepette is találsz időt és erőt a kompim érdekében.
A fájlt megtaláltam, a neve VGateway. VXD, a vindóz rendszerfájlai között csücsül, és nem lehet kitörölni.
-
VGATEWAY.VXD=VGA Display Driver. Ha erröl beszélünk akkor én a te helyedben nem törölném le mert enélkül nem müködik rendesen a grafikkártyád.Amit nem értek, miért tölti fel mindig újra?Mi jelzi a töltést? Ha esetleg a Firewall(tüzfal)Akkor annál lehet engedélyezni és többet nem zavar

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 11:20   
Kösz, Böbe, hogy bajaid közepette is találsz időt és erőt a kompim érdekében.
A fájlt megtaláltam, a neve VGateway. VXD, a vindóz rendszerfájlai között csücsül, és nem lehet kitörölni.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 10:22   
Azert mert egy spy program amit egy masik programoddal kaptal amit hasznalsz. Ki lehet azt dobni Lavasofttal
meg kersd meg a file-aid között es takaritsad ki.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 04:24   
Kedves zsenik,
most az történik a kompimmal, hogy naponta többször megjelenik egz ikon, amley jelzi, hogy valami épp feltölti magát.
Az a valami a Gateway névre hallgat, helzet foglal a My Network Places nevezetű könyvtárban, s aztán (talán a Lavasoft nevű kémprogram műkődése révén) eltűnik.
Ennek a Gateway programnak az a sajátossága, hogy nem lehet kikapcsolni vagy letörölni.
A kérdésem: Mit tegyek? És miért üldöz engem a Gateway?

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-05 14:19   
2005-04-05 10:33, ubuge:
-
Köszönöm, máris müködik.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-05 10:33   
2005-04-05 10:28, Ibolya:
-

Némi karbantartásról van szó. A képek azért láthatóak.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-05 10:28   
Kedves Monosok,
Ma be akartam nézni a http://photobucket.com/ -ban de ezt találtam. Nem értem teljesen a szöveget. Lehet ez egy server probléma? Ezért nincs köttetés a photobuckettel ?

"Scheduled Database Maintenance.

All images are still serving fine.
The Photobucket Team"

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-13 21:19   
2005-03-13 20:22, Valeria:
-
Köszönöm Valikám, de a varrogép hamar lehozott a földre, azt bizony meg kell tanulnom lépésröl lépésre!

Persze 10 éve Internezek, sokat tanultam online, igy a computer nem igen gyöz le. Viszont a szakértöi sminkelést lányomtol tanulhatom meg, mert ö ahhoz ért.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-13 20:22   
2005-03-13 20:16, andi_usa:

Andika, nem gyozom dicserni a tehetsegedet, hogy te mindenhez ertesz. A lanyodat meg irigyelni tudom, hogy mindent megcsinalsz neki. Nem is kell ertenie semmihez sem, ha ilyen ugyes, talpraesett anyukaja van

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-13 20:16   
2005-03-13 13:30, espa:
-
Gratulálok fiadhoz! Nálunk lányomnak van szerencséje, hogy anyja mindent meg tud csinálni. Tegnap lementem hozzá és telepitettem neki az Adobe Readert és az Excelt hogy ezentul ha olyan csatolt fájlokat küldenek neki mint a napokban a filmhez aminél ma is dolgozik, meg tudja nézni és ki tudja nyomatatni otthon, ne kelljen hozzám jönni érte.

Sajnálom viszont hogy amig itthon élt nem tanult meg tölem többet, de annyira nem érdekelte a computer, még a Windows osztályt is abba hagyta a collegeban, mondván hogy annyira unalmasan magyarározott a tanárnö!

Viszont hiába értek én is a computerhez, az uj computerizált varrogépem bizony frustrál! Tegnap gondoltam, most oda ülök a könyvvel az ölemben és mindent megnézek lépésröl lépésre, himezni akartam, de ö mindig valamit reklamált! És föleg ismét eltépte a cérnát! Valahogy nem jol füztem be!

Viszont örömöm van az uj Canon Pixma 3000 foto nyomtatoval, meg is dicsértem milyen okos, mikor szolt hogy be van csukva a papirnyilás ajto, nyissam ki a nyomtatáshoz! Aztán a boriték nyomtatás után mondta hogy a következö papir mellécsuszott egyenesitsem ki, kihuztam alul a tálcát és helyre tettem a papirt, mindjárt eltünt a jelentés és nem villogott a lámpa se többet. Ez egy smart printer!

Most örülök hogy tönkre ment a másik és erre cseréltem ki, amellett még pénzem is marad, hisz a garancia cég visszafizeti a régi árát és ez fele annyiba került!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-13 13:30   
Ezt el kell meselnem itt is.
Mint mar mondtam, az uram beruhazott egy komputerbe es a mult hetfon uzembehelyezte a szolgaltato. Ez azt jelentette, hogy teljesen keszen szallitotta, minden program installalva. Majd hetfon vartuk, hogy osszekapcsoljanak bennunket. Megtortent.
A keszen-szallitas sajnos egy csomo hianyossagot jelentett, amit nem tudtunk megoldani. Miutan a Skype mar mukodott, a fiam, aki otthon van, letoltott egy angol-norveg szotart, es ugy nagyjabol 2*2 ora alatt valoban rendbetettuk es tenyleg minden mukodott.

El is mondtam Zulonak, hogy milyen jo ha az ember 53 eves es van egy ilyen felnott fia

De azt a 2*2 orat azert el tudjatok kepzelni, amig a 3 nyelv kozott laviroztunk es amennyit en ertek a masinahoz es az en angyali fiam nem vesztette turelmet, hanem turelmesen magyarazott, es elolrol kezdte allandoan.
Hos volt

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-13 09:28   
Computer szakértök, mi a nézetetek? Olvastam a weben, hogy az a himzökártya fajta, amit üresen a Bernina itt $ 160.-ért ad és a Magix Box $ 99.-ért (amire casak 6 minta fér, a Bernina-éra kb. 30) egy ATA kártya. Az illetö azt irta, vett egy egyszerü ATA readert, telepitette a desktopjába és vigan használja himzömintákra. Szerinte ha valakinek laptopja van, akkior müködik a PCMCIA drieben is! Én láttam egyet s mondtam ugy néz ki mint a laptopomban a PCMCIA modem és a külsö CD lejátszo kártyája amit oda kell bedugni. Kiprobáltam a varrogépen és kapott áramot, megindult a CR drive! Nem tudom, ha CD-re égetnék mintát menne-e, látná-e a varrogép?

Még nincs üres kártyám, azt se tudtam kiprobálni, hogy az Artlink programmal tudnék a direkt a kártyára irni ha a varrogépben van, mert láttam hogy van benne olyan parancs hogy Write, söt Format is! Sehol nem emlitik hogy ahhoz reader drive kellene. Most nyertem az Ebayn egy ATA flash cardot, ha megjött kiprobálom, ez a kártya $ 18.50 volt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-09 10:35   
2005-03-09 04:08, Ferencz Zsuzsanna:
-
Nagyon szivesen. Ha nem megy, kell szakértö, engem is most hivott lányom éjfélkor hogy nem tudta az emailhez csatolt fájlokat kinyitni, menjek be oda, szedjem le és nyomtassam ki neki, holnap érte jön. Volt excel és PDF fájl, azt hiszem az Adobe Readert talán nem telepitettem nála, nem gondoltam hogy kelleni fog.

Ezen a weekenden lessz film munkája amihez a scriptet ki kellett nyomtatnom PDF volt, és izgalmas érzés most látni a nevét a Cast/Crew Contact Sheeten amit szintén nyomtattam az volt az excel fájl, nála "Make Up Person" áll, ott a handy száma és az email cime is mindenkinek. A Director Domenica Cameron Scorcese. Jopofa email cime van, persze azt nem irhatom le. Hollywoodban filmeznek.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-09 04:08   
Kösz, Andi, nem sikerült megoldanom.
Sajnos, megint jön az a "szakértő", akivel az utóbbi napokban annyi időt töltöttem.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-07 05:33   
2005-03-07 03:35, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Zsuzsa,

ismerem az ilyen dolgokat a laptop idökböl amikor anyám miatt a német Windows98-at telepitettem arra és itt ott reklamált az is, mert a tasztatura azon persze amerikai! Most hogy már nem kell, anyámnak a segitség, mert ö XP-t használ, a laptop vissza lett téve amerikai Windowsra és azota semmi reklamácio!

A zipcode a postai szám, ha akarsz irjál be egy amerikait. Itt egy szép New Yorki: New York, NY 10001 Amerikainál 5-tagu legyen, ki is találhatsz egyet. Los Angeles 9000-es sorozat.

Viszont érdekes hogy évek ota amerikai Windowst használok svájci német tasztaturával és az egyedüli amivel baja volt régen, az angol Astro22 volt a dátum miatt amelett a Wordben nem jön elö az @ jel csak kopirozással. Szoval nem olyan toleráns öurasága a Windows/Word az idegen nyelvekkel!

A Te szakértöd milyen nyelvre állitotta be a telepitésnél hogy nem fogadta el a magyart? Két helyen kérdezi, az egyik a lakhelyed Control Panel/Regional Settings hogy ha kell tudja átállitani az orát, a másik a billentyüzetnél.Image hosted by Photobucket.com

Nem értem miért ne lehetne üres Foldert kitörülni, én a Read Only-t is ki tudom törölni. A multban kopirozott CD-nél történt megy ilyesmi hogy read only filet készitett nekem az a software (már nem is tudom mit használtam a Nero elött) de akkor is csak kérdezte a Windows hogy ténleg tolni akarom a read only filet? Az igen után engedelmeskedett. Talán meg kellene nézned a Folder Property-ket?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-07 03:35   
Kösz nektek. Az egyiket én telepiitettem, a másikat a lányom.
Ubi,mi az a ZIP CODE, amit kér a regisztráláshoz?
Még két problemám van.
1. a Regional Settingsnél a magyart választottam.
Amikor viszont a billentyüzetnél a magyart akartam főnyelvnek, a következő "nacionalista" üzenetet kaptam a gépemtől: Windows could not change the default language because it does not match the
character set ( code page) that your computer is currently using choose
another language.

Mit tegyek?
2. A "szakértőm" formázta a mappáimat, s egy csomónak eltűnt a tartalma. Nos, nem fojtottam meg őt. Viszont ezeket a mappákat nem lehet letörölni, mert a gép azt közli velem: Lehetetlen, mivel nincs tartalmuk.

Előre is köszönöm.Kedves Andi, ne gondold, hogy elmegyenge vagyok és állandóan a betűkészlettel bajlódom. A helyzet az, hogy tegnap újra kellett telepiteni a Milleniumot, mert a pasas igazi bafácán.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 17:59   
2005-03-06 15:12, Ferencz Zsuzsanna:
-
Lányom Windows ME compijában ezt használom:

http://free.grisoft.com/freeweb.php/doc/2/

avg70free_308a468.exe 7.308

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 15:28   
2005-03-06 15:12, Ferencz Zsuzsanna:
-

Avast - tud magyarul, sőt románul is (keresd meg ezen az oldalon a megfelelő letöltésre mutató kapcsolatot), önműködően frissíti magát, ha megengeded neki, satöbbi. Én ezt szoktam felrakni a netre tévelyedett embertársaimnak

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 15:12   
Kedves mindenki, kompit cseréltem. Tudd valaki ingyenes antivirus programot, Millénium program számára?
Megköszönném...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-27 17:54   
Megnéztem a computeremben, de most azt láttam, hogy 3 more changes left, igy nem fogom többet állitgatni hanem hagyom a region 2-ön, hisz arra vettem a computerembe a DVD playert. Most majd megkeresem az Emil filmet DVD-n mert a konvertált video nem olyan tökéletes.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-27 00:12   
2005-02-26 18:27, Valeria:
-
Jött az ATI graphic cardommal egy programm, amiben van benne DVD player amivel beállitottam a region 2-öt. A CD-RW/DVD player amit egy tizesért vettem thrift storeben egy régebbi Liteon modell, LTE-163D, de region 1.

Elky nekem ajánlott egy letölthetö region killer-t de azt eddig ki sem probáltam, mert magam is töltöttem le párat és a listán lentröl kezdtem. De ugy látszik az nem is kellett, mert ezek a DVD player programmok is meg tudják csinálni. Majd kiprobálom mindjárt az itteni DVD-vel, akkor mit szol az ATI DVD player programm, mert a magyar "A Napfény Ize" DVD-nél mutatta hogy az region 2 és álltsam át. Nem értek hozzá, csak probálgatok, de jelentem. Persze a TV-n nem tudom nézni a magyar filmet, csak a computeremen.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-26 18:27   
2005-02-26 11:37, andi_usa:
-
Müködik a PAL DVD!

Andika, ezt hogyan csinaltad?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-26 11:37   
Müködik a PAL DVD! Elfelejtettem telepiteni az ATI DVD player softwaret, abban benne van a Region beállitás, azt 2-re tettem és szépen néztem magyarul a "Sunshine" DVD-t amit az Ebayn vettem. Elötte telepitettem a RegionKiller (shareware) programmot de az megakasztott mindent, erre safe modeban kellett kiszednem, de utána minden rendben volt, anélkül is megy.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-23 22:09   
2005-02-23 21:50, elckerlyck:
-
Jo tipp, talán vissza kellene tenni a 95-öt?

Virusölönél is jo különcködni ez az uj virus is a Nortonra bukik:

http://www.trendmicro.com/vinfo/virusencyclo/default5.asp?VName=WORM%5FNETSKY%2EP&VSect=T

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows
CurrentVersion\Run
Norton Antivirus AV = "%Windows%\FVProtect.exe"

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-23 21:50   
Arról nem is beszélve, hogy a modern vírusok a W95-öt már nem találják attraktívnak

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-23 21:45   
2005-02-23 20:50, elckerlyck:
-
Én ezen is tul tudok tenni, nekem itt áll a nappaliban a Pentium100-as Toshiba laptop amit annak idején 4 éve anyámnak vettem és vittem el neki tanulni! Mikor ujabbat küldtem neki, visszaküldte nekem ezt és azota is müködik szépen. Néha a szofárol irogattam vele. Windows98SE-t raktam bele mert Win95-el jött és 56-os PMCIA modeme van. A max. memory van benne amit az Ebayn vettem bele ami csak 48MB de müködik, ha lassan is! Vettünk hozzá akkor ujonnan egy external CD olvasot is mert csak floppy driveal jött. Lányom Compaq laptopja 133-as abban 64MB a memory, azt is 4 éve vettem neki, sokáig azt használta elöszeretettel, most ujabban a desktopját amiota tettem bele gyorsabb Festplattét és több memoriát, a desktopja P550-ös. Az enyémet se javitottam fel egy ideje, 1.13GB Tualatin processorom van, 512MB memory, nekem jo. Gyorsabb hard drivet egy éve vettem, ha jol emlékszem.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-23 20:50   
Van, aki még régebbi OS-re bukik: most nyomulok az íbéjn egy összehajthatósra egyötvenér
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=8123&item=5168029721&rd=1&ssPageName=WDVW#ebayphotohosting

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-23 20:09   
2005-02-23 03:04, Ferencz Zsuzsanna:
-
Nagyon szivesen segitek, lehet hogy én vagyok az egyedüli aki még mindig Millenniumot használ.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-23 03:04   
Kösz, Andi, megtaláltam!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó