2020. július 10. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Computer
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-30 10:58   
Ahan, latom az emailednel a megoldast. Ez tenyleg megneheziti a fiuk munkajat , fokent, hogy OMGI kozben elkuldte a leveleket, es azok angol nyelvuek voltak - mondjuk, miota nyilvanos a cimem a MONon (lassan harom eve, pl. impresszumban), sokkal tobb volt az angol nalam is, mint magyar.

Egyebkent csinaltam elobb tesztelesre regisztralast (IstvanTeszt volt a nick, rejtett email cimmel), mert azt hittem, OMGI rejtett cim eseten kapott spammet, es ezzel egyertelmuen ki akartam zarni a lehetoseget, de kiderult, hogy nyilvanos volt, igy szuksegtelene valt a teszteles, toroltem is mar a regisztralasomat. Egyebkent rejtett cimen egyaltalan nem fordulhat elott keretlen email, azt csak en latom, az IstvanTesztnel sem uj cimet adtam meg, hanem egy mhelyit, ami teljesen spammentes, es annyira bizonyos, hogy ilyen esetben nem kaphatok keretlen levelet senkitol, hogy nem tartottam semmilyen kockazattol.

A _kukac_ is jo megoldas, bar ket dologban megsem szimpatikus annyira:
- manualisan lemasolhato ugyanugy,
- ha automatikusan ez szerepelne beallitasnal, akkor nem mukodnenek az uj hozzaszolas, stb. ertesitesek sem.

Mindenesetre az ujnal nem lesz nyilvanos email cim, visszamenoleg is kiveszem ezt a funkciot, igy rajtam (mint adminisztrator) kivul senki nem lathatja senkiet.

Hunor

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-30 10:48   
Most próbáltam ki valamit, amivel egy átlag robot nem tud megbírkózni, figyelembe véve azt is, hogy a magyar kifejezésekre még nem buktak rá oly nagyon a rossz fiúk. Kis pluszmunkát kell végeznie a nekem írni akarónak, de azt hiszem, hatásos. Hunor, próbáld meg így megjeleníteni az újonnan készített címedet, s leellenőrizni, hogy jönnek-e még kéretlen levelek. A megoldást az üzenetem fejlécében megtekinthetitek.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-30 10:38   
szia!

jaaaaa, marmint veletlenul betetted a kis x-et a Más felhasználók is láthatják az email címem felirat ala, es most vetted ki (forditva irtad lentebb). Akkor ez lehet magyarazat, hiszen minden weblapot programok fesulnek at a neten, dolgoznak a spamelok. Igy ez lehet magyarazat arra, ezert jelzem itt mindenkinek, ha barkinek gondja volt keretlen levelekkel, akkor a Profil Szerkesztese menupontban vegye ki az x-et a ama opcio elol.

Alapesetben egyik MON tag email cime sem jelenik meg nyilvanosan, de sokan bejelolik, kerik ezt a lehetoseget, es ebben bizony van kockazat. Most megneztem a felhasznalok a listajanal, egyedul az utolso oldalon az utolso hetven regisztralt tag kozul 20-an ezt bejeloltek, vagyis nyilvanosnak adtak meg a cimuket. Mindenesetre ez valtozik, az uj MON Foruman nem lesz ilyen opcio, hiszen sokan valasztjak ugyan, de nyilvan nagy reszuk nem is sejti az ezzel jaro kockazatot - ezen segitek.

Email cimkereso programok - errol irtam regebb rengeteget, van ilyen sok a neten, kettot emlitek meg - van pl. olyan, ami a google.com segitsegevel keres, vagyis beirom a programba, hogy milyen keresoszora keressen, es az arra kapott talalatokat mind nezze vegig, es gyujtse ki az email cimeket. Vagy van olyan program is, amibe egy adott site nevet kell beirni, es vegigfesuli az egesz weblapot, kigyujtve az osszes cimet. Ugyanakkor ezek a programok persze nemcsak emailre kereshetnek, hanem weblapra, rendes cimre, telefonszamra, faxszamra, stb. is - tehat jol felszerelt eszkoztar az adatokat gyujtoknek.

Es sajnos ilyen programokat barhol barkinek le lehet tolteni a netrol, tehat vedekezes csak az email cim nem nyilvanossagra hozasa, vagy pedig egy kulon a netre hasznalt cim lehet.

Hunor

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-30 10:29   
sajnos igen, elfelejtettem az a kis x-et berakni. Most bent van.
Lehet, hogy csinálok egy külön MON címet, amint ráérek.
Most, bocs mennem kell, vár a tengernyi dolgom.
üdv.Nektek és köszi a meghallgatást.
Jó lecke, tán másoknak is!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-30 10:19   
2004-11-30 10:12, OMGI:
-

OK, koszonom!
De jelezz, szerepelt nyilvanosan az email cimed elotte, marmint a forumban ugy jelolted meg?
Mert ha igen, akkor eleg egyszeruen megoldodott. Sajnos, minden szinte minden weblapot kulonbozo programok fesulnek at a neten, keresve email cimeket, igy (is) allnak ossze ama sok tizmillios cimgyujtemenyek.

Ez ellen sokat nem lehet tenni, a statisztikak szerint a vilag email forgalmanak nagyobb resze spam, tehat csak par modon lehet elkerulni, csokkenteni, megpedig:
- interneten lehetoseg szerint soha nem megadni az email cimet,
- ha ennek ellenere szukseges, akkor legalabb egy kulon erre a celre letrehozott cimet csak, amivel kevesebb a kockazat.

Vigasztalaskepp: Bill Gates napi negymilliot kap spamet kap. Hol van ahhoz akar az altalam kapott napi szaz keretlen level?

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-30 10:13   
Kedves OMGI,

az elmult napokban nyilvanosnak adtad meg az email cimedet?

Tehat azt valasztottad, hogy mas is olvasok is lathatjak? Mert ugy teljesen mas a helyzet... Ebben az esetben elkepzelheto, hogy ennek koszonheto, hiszen a weben programok keresnek a honlapokon levo nyilvanos email cimekre, es igy bizony johet spam. Eppen ezert nem tanacsolom senkinek, hogy ezt az opciot valassza, marminthogy nyilvanos legyen az email cime, bar ezt sokan tettek, kulon bejeloltek, hogy igy szeretnek. Mindenesetre az uj MONon ez egyertelmubb lesz, nem lesz technikai lehetoseg email cim nyilvanos megadasara, eppen ezert, hogy ne legyen ilyen panasz.

Aki azonban nem jelolte meg nyilvanosnak a cimet, nem is kaphatott semmi keretlen emailt.

Szoval jelezz, hogy tudjuk tisztazni.

Hunor

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-30 10:12   
OK, átmásolom és elküldöm a címedre. Kis türelem! Köszi!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-30 09:56   
Kedves OMGI,

ez a hatarozott allitas nem lehetseges. De a biztonsag kedveert ellenorzom. En is cserelem a cimemet, letrehozok egy uj cimet (melyet csak en ismerek, es csinalok egy regisztralast arra), es megnezem, lassuk.
Kerlek ugyanakkor, masold be Te is azokat a leveleket, legalabbis reszleteket, hogy lassam.
Es ne neheztelj, de amig tudom, hogy senki sem lathatja a cimedet, csak en, de Te ugyanakkor irod, hogy mas ismeroseid is tudjak - nos, addig nem fogadhatok el ilyen kijelentest egyertelmunek.
Szoval, tesztelem, es kerlek, mutasd meg ama emaileket!

Hunor

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-30 09:50   
Egy kis info mindenkinek:

Tegnapelôtt (tehát 2 napja) megváltoztattam a MON beállításon szereplô E-mail címemet, mert az elôzô használhatatlanná vált a tömérdek szemét miatt. Az új címet 2 magánember (itt, ahol lakom) és a MON ismeri.

Két nap alatt 8 db újabb szemetet kaptam, .....ma kiveszem a cimemet.
Itt, a magánüzenetekben megtalálható vagyok.
Egy biztos, a MON-ra beírt címeinket valaki, valahol biztos, hogy rossz célra használja. Sajnálom.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 19:51   
http://hu.openoffice.org/
Végre sikerült ezen a cimen megtalálnom amit kerestem!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 17:02   
2004-11-28 15:51, Ferencz Zsuzsanna:

Köszönöm Zsuzsa de...
Átnéztem mind a 22 oldalt, nem találtam nekemvalót.
Egy van a 8.oldalon Linixnak, az enyém viszont Winows. Annyira nem vagyok hozzáértö, hogy variálni tudok.
Különben amit találtam nem is reagál a letötásre

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 15:51   
Kedves Bovi, lehet.
Ingyenesen letölthetű, jó helyesirási programot ajánlott neünk Ubuge vagy két esztendővel ezelőtt, keres meg. Tehát 2002 őszén valamikor.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-25 15:48   
2004-11-24 20:09, maber:
-

Kedves Maber,

koszonom a tippet!
Nekem van ICQ, az illetonek nem volt, de mielott nekifogott volna letolteni, megprobaltuk a hotmail (msn) messengeren keresztul. Sikeresen, a 40 MB anyag atment siman, es nem tartott tobbet egy oranal.

Udv,

Hunor

maber  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 20:09   
2004-11-24 13:25, hunor:
-

Az ICQ-val annyit küldesz amennyit akarsz.Az egész csak idö kérdése.Természetesen a másik oldalon is ICQ-nak kell lenni.Nekem nem sikerült 10KB/s többet elérni

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 16:14   
Nekem is lenne egy kérésem:
Hol találok egy magyar helyesirási programot, amit letölthetek a compimra?
Nekem a Wordban a német helyesirást korigálja és ugyancsak jó lenne magyarban is hasonló lehetöség.
Lehet egyáltalán kétfélét egy gépre tenni?
Jól van, csak nevessetek ki, ha butaságot irok, de mindenki volt egyszer kezdö

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 13:25   
Nem tud valaki egy tarhelyet, ahova fel lehet tenni rovid idore egy 40 MB koruli file-t? Vagy messengeren lehet ennyit kuldeni?

Udv,

Hunor

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-22 19:38   
2004-11-22 17:01, maber:

Helyes vagy maber!

Köszönöm, hogy próbáltál.
Közben történt egy furcsaság. Nappal bejön. reggel megnéztük a reggeli adást.
Este nem. Valami tulterheltség lehet az oka.
gondolom.

Mindent köszi.

maber  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-22 17:01   
2004-11-22 07:57, espa:
Ok,öszinte leszek itt feladom;-)
Mert a norvég nyelv hasonlít ugyan a némethez de ez már nekem is kemény.Igazságszerint azt hittem hogy valami TV-nézö prog.-on keresztül nézitek a müsort mert akkor lehetett volna valamit tenni, de igy sajnos tényleg nem tudom mi lehet az oka

Üdv maber

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-22 07:57   
2004-11-21 21:03, maber:
-
Du må skrive inn 2 eller flere tegn for å søke.
ez most mit jelent?:-)))
--------------------------
Kicsit rosszul magyaráztam, mert rossz helyen voltál.
Szóval: Nett-TV "SE"-re kattintva.
Utána "Direkte" (ez jelenti az egyenesadást)
De itt fogja kérni a bejelentkezést, az viszonylag érthető, ott van fent középen "logg inn"
Ha még nem iratkoztál fel, akkor a logg inn mellett van a "ny bruker" itt lehet, de szerintem nem fogsz tudni átvergődni rajta, mert csak norvégul van. Ha mégis megpróbálod:
a rublikák sorban:
családi név
utónév
felhaszn. név
jelszó
jelszó mégegyszer
email
amit ott látsz a zöld pipa azt vedd ki, mert gondolom nem akarsz kapni hireket norvégul.
az utolsó kockát viszont pipáld ki.
és klikkelj a "fortsette" gombra.

Hát Aranyos vagy nagyon, hogy segiteni próbálsz, de talán tulvállaltad magad.
De azért köszönöm.

maber  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-21 21:03   
2004-11-21 20:46, espa:
-
Du må skrive inn 2 eller flere tegn for å søke.

ez most mit jelent?:-)))

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-21 20:46   
2004-11-21 18:50, maber:
-
?Mivel néztétek,és mi az adó neve?

--------------------
Kicsit tul vagyok kérdezve, de:
nrk.no
az oldal cime és (gondolom persze nem vágod a norvég nyelvet, ott van jobb oldalon fent "nett TV" és mellette a gomb sök (nem tudok norvég karaktereket használni itt) és a sök-re kattintva jon a baloldaon a az ablak ahol meg a "direkte"-re kattintani valami olyat keresni, ami éppen megy egyenesben és akkor ott elszöszmötöl egy darabig majd következnek azok, amit mondtam: pufferelés, kész, semmi.

Nem tudom érthetően magyaráztam-e. félek nem.

maber  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-21 18:50   
2004-11-20 16:51, espa:
-
Segitsen már valaki lécci.
Szóval: interneten nézné a zuram a norvég TV
Ötlete van valakinek????

Köszi.

-
Szia espa,

Kétkérdésem lenne hogy letudjam ellenörizni hol a gond?Mivel néztétek,és mi az adó neve?

üdv maber

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 16:51   
Segitsen már valaki lécci.
Szóval: interneten nézné a zuram a norvég TV hiradót.
Ezt korábban minden este abszolváltuk, és mostanában a kovetkező történik. Elinditom mint mindig, aztán következik a pufferelés, ennek %-a emelkedik, mig eljut a 100 %-ig, aztán azt mondja, hogy "kész" és ezzel leszakad.
Már 100-szor ujrainditottam, és nem marad meg.
Ha régebbi hiradót néz, akkor az megy. Az egyenes adás nem megy.

Ötlete van valakinek????

Köszi.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-19 21:19   
Köszi eRPeti!
Megteszem!......... majd jelentkezem....

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-19 19:07   
2004-11-19 10:39, OMGI:

Azért én átfésülném a gépet több keresővel, hátha amid van nem ismer föl mindent és így a tudtod nélkül valaki használja a géped egy nyitott porton keresztül.

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-19 19:04   
2004-11-18 06:45, frank:

Megvan köszi a tippet már letöltöttem.Eggyel több fegyver a "terroristák" ellen.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-19 10:52   
2004-11-19 10:39, OMGI:
-

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-19 10:39   
Képzeljétek!
Tegnap olyan üzenetem érkezett... hogy

"errôl a cimrôl apróhirdetést kívánnak feladni. ..."
Mármint az enyémrôl....???
MIt ne mondjak, nem örültem neki.
A mellékletet egyébként a fizetett F-Secure törölte. Hál'Istennek!

Találkoztatok már ilyennel???

frank  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-18 06:45   
2004-11-17 20:38, eRPeti:
-

Linket tudsz küldeni a Stinger-hez?

-

Origo szoftverbázis virusvédelem, bal oldalt az ajánlatok között találod: McAfee Avert Stinger néven. Ingyenesen letölthető.
Üdvözlettel: frank

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-18 02:34   
Kösz szépen a kémeim elleni tanácsokat. Azt hiszem, kémtelen lettem.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó