2020. április 05. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Computer
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-08 21:16   
2004-10-04 21:53, Gagy:

Azért fagy le a géped mert túl sok neki az alkalmazás amit futtat a rendszer.Nem tudom mennyi memória van benne,de feltétlenül bővitsd,ugyanezen okból megy 100%-on a processzorod is mert próbálja a műveletekhez szükséges számításokat elvégezni , de nem tudja.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-08 14:25   
ZSuzsa Dobd ki es installald ujra ez a megoldas. es ugyanakkor futasd a virusprogramodat is majd irok hosszabb levelet es akkor bövebben meselek

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-08 14:16   
Ja igen, kiirja:
Imapp caused an invalid page fault in modul MFC42.Dll at 0177. 5f4012

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-08 02:46   
Kedves Ubuge,
a POP3-t és a SMTP-t nagon jól beiirtam.
Azzal nincs baj. Ki se tudom nyitni a programot: először közli velem, hogy nincs kitöltve a kimenő és bejövő posta szolgáltatója, majd befagy, és slussz: Ctr,Alt, Del. Ezzel kikapcsol.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-07 13:17   
2004-10-07 13:03, Perec:
-

Nem franciázunk, kérem szépen! Tessék csak magyarul elolvasni, amit ott (nem) ír!

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-07 13:03   
2004-10-07 12:56, espa:
-
Kedves Ubuge, vagy Übüge!

nem tudom hogy ejted ki a neved, én csak azért offolok itt, mert annyira tetszik a neved.

Harmadik lehetőség: "Übüzs"

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-07 13:00   
2004-10-07 12:56, espa:
-

Az ü betűs változat a nyerő, csak regisztráláskor nem tudtam, elfogadja-e a fórum az ékezetes betűket. Valahol le van írva az is, hogy honnan merítettem.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-07 12:56   
2004-10-07 12:41, ubuge:
------------------
Kedves Ubuge, vagy Übüge!

nem tudom hogy ejted ki a neved, én csak azért offolok itt, mert annyira tetszik a neved.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-07 12:41   
2004-10-07 06:50, Ferencz Zsuzsanna:
-

Kedves Zsuzsa!
Sajnos nem ismerem az illető programot, de arra gondolok, hogy a beállításoknál kell lennie valaminek. Fontos beállítani a szervereket (POP3 a bejövő leveleknek, SMTP az elküldötteknek). A kettő általában azonos. Ha ezt beállítottad, nézd meg a betárcsázó ablakocskát, hogy az Ines telefonszáma szerepeljen benne, nem a Connex-é. Hirtelen ennyit tudok mondani, ha nem jön össze, akkor még gondolkodunk rajta.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-07 06:50   
Kedves Ubi és más zsenik!

Megint ég a ház.
Az INES cgtől kaptam ajándékba egy internetvonalat (dial up), tehát örömest lemondtam a drágás és rossz Connexről. De nem telepítettem ki. IncrediMail levprogramm kontóját átállítottam (amúgy sem működött a Connex-szel).Beirtam az új cimet is. A köv. Történt? Amikor használni akartam az Incredimail, megjelent egy üzenet, hogy nincs kitöltve a kontó, egy másik üzenet, hogy pirossal bejelölik nekem, mit kell még beírnom, majd befagyott a gép. Mire kitelepitettem az Incredimailt, hatos verzióra frissitettem az Explorert (azelőtt 4-es volt), újratelepítettem az Incredimailt, ami ugyanazt műveli, mint annak előtte.
Mit tegyek, hogy használhassam?

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-04 21:53   
Amikor több ablakom van megnyitva, gyakran lefagynak, nem lehet váltogatni.
Ilyenkor a Ctrl-Alt-Delete gombokkal feljön egy Feladatkezelô ablak, azt
rögtön be be is zárom és újra mûködik minden.
Ugyanakkor kijelezve látom, hogy: CPU-felhasználás = 100 %
Mit jelent ez ? Lehet-e több memoriát kiosztani erre a célra ?

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-03 18:31   
2004-10-02 23:51, Mary:
-

Kedves Mary!
Elég nehéz ügy, amit te akarsz, hiszen a windózos környezettől eltérő dologról beszélünk. Van ugyan a Linuxnak grafikai kezelőfelülete is, de azt általában nem a szerverek adminisztrálására és beállítására használják. Egy üzemi szerverhez amatőrnek nem lenne szabad hozzáférnie, mert nagy baj lehet a vége. Én azt javasolnám, inkább forduljatok szakosodott céghez, mert hosszú távon olcsóbban jösztök ki belőle.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne tanulj, az új ismeretek mindig jól jönnek. Elég beírni a keresőbe, hogy linux, s máris milliószámra dob ki oldalakat. Rengeteg fórum, levelezőlista létezik, ahol segítséget is kapsz a megfelelő kérdések esetén. Andi beírt már egy címet, ha esetleg magyarul akarsz olvasgatni, nézz körül a http://linux.lap.hu -n, biztosan találsz majd információkat.
Ja, nem vagyok Linux-szakember.

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-03 18:16   
Mindenkinek!
Ismeritek a Skype -t?
ingyen telefon
beírjátok és regisztráltok

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-03 03:17   
2004-10-02 23:51, Mary:
-
http://www.linux.de/

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-02 23:51   
Segítség!
Ki tud nekem a Linux-szal kapcsolatos linkeket, tippeket küldeni? Érdekelne a téma és szeretném továbbképezni magam ebben az irányban, de állítólag nem lehet csak úgy beszállni, egy kurzus nem hoz sokat. Kellenek az alapok, aztán tovább és tovább, állandóan aktualizálni az ismereteket. Fönököm nagy gondban van, hogy a Linux-szerverünkhöz kellene értsen is valaki, mert ö Puzzle-tudománnyal barkácsol, ha baj van, ö nincs ott stb. Én felajánlottam, hogy elmegyek Linux-kurzusra, ha valaki fizeti (meg nekem is hoz valamit a dolog, nem?) Csak szomorúan legyintett, hogy ez jó volna, de ott nem tanulok semmi nagy dolgot, minden idióta odamehet és a nívó is olyan, nem nekem való. Engem azért mégis érdekelne, mert szakmailag egy más ágazatot is fel tudnék építeni magamnak, hajlandó vagyok hobbyeszerüen is tanulni, de hol kezdjem? Linux-szakemberek, segítsetek!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-29 14:31   
2004-09-28 22:44, fellegvar:
-
Milyen jo, hogy van Ebay mert sehol máshol nem lehetett már kapni!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 22:44   
2004-09-28 22:14, andi_usa:
- Nem tudom mi teszi, talán az én hardwaremhez jobban passzol a N1220U scanner?
-
Akarmi az oka , de ez sokkal jobb !

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 22:14   
Ma megjött a Canon N1220U scanner az Ebay eladotol és ki is probáltam:

Itt van a Canon Lide30 scan ugyanarrol a laprol

A Lide30-at már vissza vittem a Staplesbe. Nem tudom mi teszi, talán az én hardwaremhez jobban passzol a N1220U scanner?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 17:16   
Tegnap sikerült megnyernem a Canon N1220U scannert az Ebayn, remélem hamar itt lessz mivel az elado a közelemben van. $ 20.01 volt a scanner, $ 17.66 a küldés, még tax-ot is számolt az elado.

maber  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 19:17   
2004-09-24 05:23, Ödönke:
-
Ghost ügyben lenne szükségem egy kis tanácsra, segítségre !

A Ghost-hoz én sem tudok hozzászólni de system backup-hoz én a PowerQuest-töl a Drive Image-ot tudom ajánlani lehet vele CD-re is menteni de én egy új partitiót csináltam direkt erre a célra.Amikor a WinXP-t újra telepítettem feltettem az összes többi programot utána csináltam a systempartitio-ról (C:)egy backup-ot amit az új partition helyeztem el.Gondolom manapság már nem gond 10GB-t erre a célra felhasználni.Az én tapasztalatom szerint komprimálva felezi az adatok nagyságát.Tehát nálam ez úgy nézett ki a 10GB-os system backup-ból csinált 4,8-at.A hozzátartozó bootdisk-kel aztán az egészet újra lehet telepíteni

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 11:37   
Ghosthoz nem értek, sose használtam, de nekem is volt már mérgem a multban a Backupokkal, igy abba hagytam. Máshogy segitek magamon, tartok egy elözö merevlemezt az adataimmal s onnan kopirozok, ha kell. Késöbbi fontos adatokat, képeket pedig CD-re égetek.

Ma mikor gondoltam megprobálom a makrancos scanneromat ujra telepiteni, hirtelen nem akart ujra indulni a computerem! A laptoppal néztem meg a Microsoftnál mi okozza a hiba jelentést "Windows could not upgrade the file %1 from %2 %1: %2" leirtam kézzel a tanácsokat de nem segitett! Sok mindent probálgattam a start diskette segitségével, de nem jutottam Safe Mode-ba sem, de makacs voltam, nem akartam ujra telepiteni a Windowst!

Férjem kezdett türelmetlenkedni mert a neki jött emailt csak a laptop képernyöjén tudta elolvasni, ö viszont kinyomtatva kéri mindig!

Végül miatta elöszedtem a régi merevlemezemet, bekapcsoltam, kinyomtattam neki a levelét aztán elmentem pihenni a TV elé. Késöbb akartam probálgatni ugy hogy hozzá akasztottam másodiknak (slave) a nagyobbat, a kissebb (master) bootolt. Igy a Windows Exploreren keresztül müködött a Microsoft tanács, mert mikor szétszedtem s beakasztottam a nagyot, hirtelen megjelent a Windows ismét!

E tapasztalataim után viszont tünödöm, hogy a baj netán ebben a frissebben letöltött Canon scanner programmban lehet! Ezentul inkább a régit használom ami CD-n jött a scannerrel.

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 05:23   
Ghost ügyben lenne szükségem egy kis tanácsra, segítségre !

Újratelepítés után megpróbáltam lementeni a rendszerpartíciót (WinXP prof, Norton 2003 Ghost-ot használtam), fel voltak telepítve a leggyakrabban használt programjaim, a játékok még nem. Ez elsőre sikerült is, 3 db CD RW-t igényelt. Ezután felpakoltam az FS 2004-et egy csomó kiegészítőjével, ezután is megpróbáltam lementeni, de csak sokadszori próbálkozásra sikerült. Ehhez már 10 db cd kellett összesen, viszont amikor kipróbáltam a visszaállítást róla, akkor a 2. vagy 3. cd behelyezésekor hibát jelzett, a műveletet nem folytatta.

Újra próbáltam a mentést, sorozatosan úgy jártam, hogy az utolsó 2-3 MB lementését nem végzi el a program, nem zárja le az utolsó cd-t. Viszont, mikor megpróbáltam így visszaállítani, akkor úgyszintén a 3-4. cd-nél (változóan) kidobta azzal, hogy a mentés hibás. Mentés közben természetesen semmiféle hibát nem jelzett, szerintem annak ellenére, hogy a mentés nem volt sikeresen befejezve, az utolsó cd-ig mindenképpen folytatnia kellett volna a visszaállítást, csak ott lett volna szabad kidobnia. A ghost alapbeállításait meghagytam, mert nem igazán értek hozzá, mostanában próbáltam először, a cd-ket a Nero-val teljesen töröltem használat előtt.

Szerintetek ez mitől lehet ? Hibásak a cd-k, vagy én csináltam valamit rosszul ? Esetleg a Ghost lenne ennyire megbízhatatlan ? A 2003-as verzió használható WinXp alatt ? Lehet-e az oka, hogy nem volt új mindegyik cd ?

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-18 19:43   
Elnézést kérek azoktól akik egy másik topicban már olvasták a problémámat,de elég nyomasztó számomra ahhoz, hogy feltegyem a kérdésem ,ahol csak választ remélhetek.Az alábbi szöveg bemásolva van így előlröl kezdi a dolgot.

Sziasztok Hálótársak.

Már két hete kinlódom egy problémával eddig még nem sikerült megoldanom nagyon makacs, ezért hozzátok fordulok hátha tud valaki segíteni nekem.Úgy vettem észre, hogy gond van, hogy a böngésző indításakor nem az alapértelmezett weboldal töltődött be,hanem egy másik teljesen ismeretlen.Megnéztem az internet beállításokat a Vezérlőpultban (Windows XP Home-t használok )és ott valóban át volt állítva.semmi gond beállítottam az én alapétrelmezett oldalam és elinditottam a browsert,szépen be is jött az alap, ám kicsit később csupán kiváncsiságból újra megnéztem az internet beállítást és a legnagyobb megdöbbenésemre újfent az ismeretlen weboldal volt beirva.Na ekkor már tudtam, hogy baj van.
Norton Antivírus 2004-et használok napi frissítéssel, ezzel teljes rendszer vizsgálatot végeztem,talált is három fertőzött file-tamiből kettőt ki is írtott, de a harmadikat nem, pedig potenciálisan veszélyesnek itélte,de a törlés meghiusult.
A közelebbi vizsgálódásaimmal kiderítettem,hogy egy un. kémrobotról van szó,azt is sikerült megállapítani, hogy a C:\WINDOWS\Downlanded ProgramFiles\-ban csücsül a bitang és "rundlg32.dll" névre hallgat.Eddig sem ezt sem a hozzákapcsolódó ".inf" file-t nem tudtam törölni,de még azt a programot sem ami használja vagy fordítva,nem is egészen értem.Szóval egy veszélyesnek minősitett kém telepedett rám és nem tudok megszabadulni tőle.Ha valaki tanáccsal tudna segíteni megköszönném.Sziasztok.Peti.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-17 23:50   
Tegnap elmentem a CompUsa-be de nem vettem semmit. A 6 feet hosszu USB kábel $ 22.- lett volna, a video kábelek $ 36.-nál kezdödtek! Ahelyett ma elmentem a Quality thriftbe és vettem egy lepakolt vadonatuj USB kábelt $ 2.98-ért. Sajnos a scennerben is baj van, mert nem mindig müködik, nem mindig kap rendes konnekciot, igy férjem azt mondta, megnézi.

Olyan video kábelt amit keresek még nem találtam, de majd az is lessz.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 23:27   
2004-09-16 22:52, timea:
-
Kedves Timea,

nem irtad, milyen Windows-t használ férjed, de minden ujabbnál lehet a tasztaturát változtatni, második nyelvnek a magyart. Ahhoz a Windowsban kell hogy telepitve legyen a Windows Setup-nál a Multilanguage Support. Szoval a többnyelvü támogatás. Ha az megvan, akkor lehet a tasztaturánál másodiknak a magyart is bele tenni és akkor lehet ide-oda változtatni az olasz és a magyar között. Nem kell semmit letölteni ahhoz, van elég font a Windowsban hogy tudjon magyar betüket is irni.

timea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 22:52   
Szerbusztok!

Nem tudom kitol kell segitseget kernem, de az elobb olvastam egy masik topikban, hogy lehetseges magyar karaketereket telepiteni barmilyen "kulfoldi" klaviaturara.
Nos en Olaszorszagban elek, gondolom egy olasz gepre nem okozna kulonosebb problemat a program telepitese, amit ugyebar egy internetes oldalrol tolthetnek le, ahogy ennek a cimet megadtatok.
A billentyuzet viszont olasz. Egyszeruen toltheto le ez a program? Ilyet meg nem csinaltam..
Es meg egy kerdesem lenne. A gepunk egy ceges lap top (nem tudom hogy irjak, bocs)gep, amin a ferjem nap mint nap dolgozik. Nem szeretnem, ha neki illetve a gepenk valamilyen problemat is okozna egy ilyen program telepitese. Megoldhato lenne ez?
Kerlek valaszoljatok/valaszolj!
Koszonom,
Timea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 16:30   
2004-09-16 15:58, Ödönke:
-
Tegnap megnéztem a használati utasitást ami képekkel van, ténleg ez a kábel jött a camcorderrel, piros és fekete, csak kettes. A Samsung honlapon már nem is emlitik ezt a modellt!

A Montogomery Ward áruház is megszünt azota ahol férjem a camcordert vette, uj Target épületet huztak fel helyette.

Ma elmegyek a két nagy szaküzletbe, CompUsa és Best Buyhoz kábelekat nézni, tegnap a WalMartban csak USB 2.0 kábel volt s engem érdekel még amit a Canon telefon segitség ajánlott a régi scannerhez, az USB 1.0 kábel. 2.0-em van itthon, azzal nem müködött.

Sikerült Neked az mp3-at helyre hozni a computeredben?

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 15:58   
2004-09-16 03:43, andi_usa:
Az a kérdés, milyen csatik vannak a kábelen. A video az mindig RCA (sárga). A hang lehet 2 RCA (piros és fehér), illetve egy 3.5-es jack (fekete).
Meg nekem van 1 db olyan kábelem, amin +1 fekete RCA-van, mono hanggal.

Szerintem egyszerűen vegyél egy háromdugósat (piros-fehér-sárga). Azon lesz csatlakozó a hanghoz is (piros és fehér) meg a képhez is (sárga), és színben is stimmelni fog a készülékeiden levő csatlakozókkal. Szerintem így lesz a legegyszerűbb neked.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 03:43   
2004-09-16 02:39, Ödönke:
-
Ha ez a kettö audio kábel lenne csak, akkor hogy látom a camcorder filmet a TV-n és a computer képernyön hanggal együtt lejátszva?

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 02:39   
2004-09-15 21:23, andi_usa:
Hmm... ha fehér-piros, akkor az nem is audio/videokábel, hanem csak audiokábel. És akkor érthető, hogy amikor mindegyiket a saját színébe dugtad, miért nem volt képed: mert csak a hangot vitted át.

Illetve - visszaolvastam a hozzászólásaidat - az audiokábel fehér-piros helyett néha fekete-piros is szokott lenni.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó