2020. április 05. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Computer
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-15 21:23   
2004-09-15 19:31, Ödönke:
-
Köszönöm szépen, nekem nincs is olyan video kábelem, amin 3 dugo lenne, mindkettön csak kettö van, majd megnézem, ha megyek venni, kapok-e hármasat.

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-15 19:31   
2004-09-15 01:02, andi_usa:

Elvben (gyakorlatban) a sárga a video, a piros és a fehér a 2 hang, fekete (nekem egy kábelkötegből lóg ki olyan) a mono hang.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-15 08:22   
2004-09-15 07:35, elckerlyck:
-
Igazad van, a Hitachi és az ATI cég szerint igy lenne, de mindkét video kábel nem tartotta be! Arra gondoltam hogy veszek két másikat amelyeken passzol a dugo szine, mármint sárga és fehér, az megkönnyiti a dolgomat a jövöben ha netán megin elfeljteném vagy elvesztem a papirt amire most felirtam. Össze kell magamat szedni és végre többet foglalkozni a camcorderrel, persze a kis Canon digital kamera sokkal könnyebb és mivel kicsi, még a tultömött táskámban is elfér.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-15 07:35   
Szabvány szerint a sárga Composite-video, a piros és fehér meg bal-jobb sound kellene hogy legyen.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-15 01:02   
Nem irtam még a Hitachi cégnek, kiprobáltam elöbb magam valamit és most müködik elöl bedugva is! De hogy miért nem passzol szin a szinhez, nem értem! A piros dugasz megy a Video-in lukba, a fekete dugasz az L-es lukba amik a gépen sárga és fehér szinekkel vannak jelölve, a piros luk üresen marad! Na ezt is felirtam.

Az ATI konnekcionál a pirossal jelölt luk szintén üresen marad, a piros dugasz megy a sárga lukba s a fehér pedig a fehérbe, ott ennyi stimmel. Ugy emlékszem, az a video kábel az ATI kártyával jött.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-15 00:06   
2004-09-14 22:42, Ödönke:
-
Közben sikerült a Hitachi DVD/VCR-on bedugva a camcorder lejátszás (Hi8) a televizio képernyön és müködik a computeren valo lejátszás is az ATI video kártyámon keresztül, ott csak rosszul volt a video kábel bedugva, nem tudom hogy történt.

Még nem értem, miért nem müködik a Hitachin L2-ön és elöl a bedugás, de azt megkérdezem emailben a Hitachi segitötöl.

A digital cable box az az Adelphia kábel televizio szolgáltato digitális leado doboza (Motorola). Nem tudom, szerepet játszik-e az annál a camcorder lejátszási dolognál.

Most mindent felirtam igy ha ismét eltelik egy idö amig a camcordert használjuk, nem kell majd kapkodni és keresgélni, de amelett a video kábelt bedugva hagytam a Hitachin és a computeremen is, talán oda is ragasztom ragaszto szallaggal.

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-14 22:42   
2004-09-13 09:14, andi_usa:
-
Ma este én bajlodtam, nem csak a computerrel!

Leírnád még1x? Mert nekem kissé érthetetlen. Főleg az zavar, hogy a TV-n láttad, utána meg az az igényed, hogy láthasd rajta. )
Ja igen! Milyen kamera (Hi8, D8, DV), mi az a digital cable box?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-14 12:29   
Most müködik a computeren is a still capture. Nem tudom, miért volt a video kábel az ATI dugaszba rosszul bedugva és föleg nem értem, miért nem passzolnak a dugok szinei a lukak szineihez..

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-13 22:38   
Elcky, köszönöm szépen még egyszer a tippeket, végre sikerült! Férjem szerint zseni vagyok. Persze a Hitachi email leirás szokás szerint nem stimmelt mert hátul a gépen semmi olyan nevü luk nincs amiröl ö irt! Most viszont ott hagytam bedugva a camcorder kábelt és leirtam papirra és képet is készitettem hogy müködik, mi hova dugva, arra az esetre ha netán ki lessz egyszer huzva:
Baloldalon a fekete és piros dugasz a camcorderé. Nem értem, miért nem müködött elöl L2-n? Ott 3 luk van s minden kombináciot kiprobáltam!

Most megyek padlot suvickolni az emeletre, a computeremmel majd késöbb foglalkozom, hogy tudom azon is lejátszani a camcorder filmet, egyenlöre elegem van a térden csuszkálásbol!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-13 21:52   
Meglepett milyen gyors email választ kaptam, mindjárt ki is probálom. Ide kopirozom, hátha másnak is kell:
=====================================
Dear Andrea,

Thank you for your interest in Hitachi products and for visiting our website.

Listed below are instructions to connect your camcorder to your VCR.

Connect the color-coded cable ends on the camcorder cable to the corresponding input jacks on the VCR. If you are connecting to the rear of the VCR, the jacks are called Line or Line 1. If you are connecting to the front of the VCR, the jacks are called Line 2.

You then have to put the VCR in the Line mode (which turns on the jacks). VCRs in the United States have two modes--tuner mode (which is the default mode and it displays a channel number) and line mode (which changes the channel number to Line, Line 1, or Line 2).

After you put the VCR in the line mode, the picture on the TV screen will be blue and the Line display should be in white lettering. When you turn on the camcorder, what you see in the viewfinder with the lens cap off, you should see on the TV screen.

Remember to put the VCR back in the tuner mode (with the same button above) when you are finished using the camcorder. If you do not, the TV screen will stay blank and you won't see the VCR's channel number.

I hope the above is helpful to you. If you have any further questions about this or any other Hitachi product, please call our technical assistance number at 1-800-HITACHI. Please have your model number ready. Thank you for your interest in Hitachi products.

Thanks for writing Hitachi.

Derek
Hitachi Consumer Electronics
=================================

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-13 21:18   
Irtam a Hitachinak, a honlapjuk ramaty külömben, káosz a köbön és semmi jo tanácsadás online! Probáltam ujra L1 és L2 van csak, nix AUX, de semmi. Tünödöm azon, nem-e az a baj hogy (Motorola) digital cable box-unk van most és a camcorder analog? Talán megkérdezem az Adelphia-t is aki a digital cable-t szolgáltatja.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-13 20:17   
2004-09-13 19:44, elckerlyck:
-
Köszönöm szépen, tegnap még ujra programmiroztam a VCR-t mert szombaton hirtelen áram nélkül voltunk egy fél orát itt s mikor visszajött, persze mindent ujra kellett beállitani! Ma ujra probálkozom, emlékszem hogy régen L1-re kellett tennem az elözö VCR-t hogy nézhessük a camcorder filmet.

Férjem külömben még a cable remote-t sem tudja kezelni, tegnap ismét segitségért kiabált amig a computeren voltam. Mentségére mondva kicsik a gombok és gondolom igy történhet hogy rosszat nyomogat. Miatta kell a scanner is, mert nem hajlando megtanulni emailt irni, igy legépeli, én scannolom és ugy küldöm emaillel csatolva leveleit. Furcsa, hisz amig dolgozott lézer sugarat görbitett s a Space Shuttlehoz készitettek titánium alkatrészeket szoval technikailag nem ügyetlen, feltalálo mérnök is volt, hajora olajtöltö karokat talált fel, de egy cable/vcr/dvd/tv távirányitot nem képes kezelni.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-13 19:44   
A VTR-t "AUX", vagy "Line"-ra kapcsolni, ahogy éppen a cég a bemenetet nevezi, aztán a VTR-en keresztül lesz (sajna csak dajcsul tudom ezt a terminus technicust ) durchgeschliffen a TV-be.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-13 19:11   
2004-09-13 11:03, elckerlyck:
-
Köszönöm, nem tudtam, hogy ilyen is létezik. Elöbb megnézem a Hitachi honlapját és ha nem találom megkérdezem, mert a kis könyvben le van irva az utmutatoban hova kell elöl bedugni a camcordert a DVD/VCR-ba, de nem irnak semmit mire kell kapcsolni hogy látszon is a camcorderbol a film.
Itt egy kép a video kártyával rögzitve amit 4 éve csináltam: Azt hiszem, akkor Pentium 333-som volt.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-13 11:03   
Nem tudom, mennyire elterjedt nálatok a "Scart"- csatlakozó. Európában ez lenne egy olcsó megoldás pl.:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=19720&item=5719249362&rd=1

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-13 10:41   
2004-09-13 09:57, elckerlyck:
-
Elcky, köszönöm a gyors választ, most keresgéltem a weben még mielött aludni megyek, de eddig nem találtam megoldást. A camcorder (Samsung SCL 100) super 8 filmet használ, tudtommal analog, nem digital. Illene már kitanulmányozni a leirását. A lejátszási probléma gondolom ott van, hogy nem tudom, mit kell állitanom a TV-n és a VRC-on, ha a Hitachi DVD/VCR-ba dugom. Férjem arra gondolt, nem-e lehetne a 3 DVD összekötö dugaszt elosztoval használni hogy direkt dughatnánk a TV-be? Mielött DVD-nk volt, bedugtuk hátul a TV-be és ott hagytuk a drotot, mert nem könnyü azt a nehéz televiziot mindig forgatni, a dugaszai hátul vannak, a Hitachin DVD/VR-on legalább elöl!

A compi dolgot majd holnap nyugodtabban megnézem, az ATI All-in-Wonder kártya szépen müködött eddig, van egy speciális dugasza/drotja is ami direkt a camcorderba lessz dugva, lehet hogy rosszul van bedugva vagy beállitva, most hogy annyit térdepeltem itt és görnyedtem a scanner ki-be dugásával, nem törödtem vele.

A Millenniumnak is van egy Movie Maker programmja amit szintén használtam már a multban, kis filmet vágtam le vele. Rég nem foglalkoztam vele, elfeledtem, amiota belelkesedtem a digital camerámért.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-13 09:57   
2004-09-13 09:14, andi_usa:
-

Attól függ, Andi, milyen formátumu a camcordered. Ha digital-video, akkor az videoszignál átviteléhez nem elég az USB, a compin kell hogy legyen egy "FireWire-IEEE 1394" capture card, és egy elég gyors HD, hogy át tudjad venni egy szerkesztöprogramba - asszem az XP-nek van valami egyszerü nativ megoldása. Ha TV-én akarod egyszerüen a DV-t megnézni, kell hogy legyen magán a kamerán analóg videó és hang "out", amit chincen, vagy scarton keresztül összeköthetsz a TV-éddel. Régebbi formátumoknál TV-én megnézni egyszerübb, compira húzni meg egy TV-kátya kell.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-13 09:14   
Ma este én bajlodtam, nem csak a computerrel! Hosszu idö után készitettünk egy kis filmet is a cmcorderrel vacsora közben és le akartam játszani, de nem sikerült. Azt hiszem amiota a digital cable box és a DVD-nk van, azota nem is tettem. Kapcsolgattam ide oda, dugdostam ide-oda, semmi! Elmentem a computeremhez de még az ATI video kártya programmja se játszotta le amit direkt amiatt vettem. Rögen müködött, söt mielött volt digital fényképezögépen, onnan rögzitettem vele fényképeket.

Végül a varroszobámba mentem ahol nincs cable box se DVD csak TV/VCR. Ott se müködött a VCR dugaszával, erre meguntam, bedugtam a TV-be hátul s ott végre megnézhettem nagy képernyön, nem csak a camcorder kis ablakán. Muszály lessz elmennem az Internetre megkeresni, mi a trükkje hogy a nagy TV-n is meg lehessen nézni.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-12 21:15   
2004-09-12 20:57, Ödönke:
-
A másik ami eszembe jutott, milyen programmal akarod lejátszani a mpg3-at? Eszembe jutott talán nézd meg hogy a Windows Explorer/fál tipusoknál mihez van téve az mpg3? Nálam az ATI Player volt beirva, de lehet a MS Media Playerral is közösiteni, lejátszani.

Ha más hang van a computeredben, akkor talán csak az a mpg3 beállitás hiányzik, nem?

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-12 20:57   
A videókártyám nem ismerte fel, azt magam telepítettem.

Akkor holnap majd megnézem az alaplapi cd-n mit találok.

Köszönöm szépen a választ.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-12 04:58   
2004-09-12 04:31, Ödönke:
-
Ez mindig igy volt hogy nem volt hangja a computernek vagy csak késöbb jött elö? Ha az alaplapban integrált hangkártya, akkor az alaplap CD-jén kell rajta lennie a hozzávalo fájlnak/meghajtonak, de talán elöbb nézd meg Biztonsági Modusban (Safe Mode) látszik-e ott a hangkártya? Ha valami baja van, sárga jel van rajta. De amondo lennék nézd meg az alaplap gyárto honlapján is, adtak-e hozzá ki ujabb meghajtot, letölthetöt. Néha ha ujabb programmok zavarják akkor kijavitják, az uj nyomtatomnál tapasztaltam.

Nekem mostanában nem igen volt a hangal bajom, de annál inkább régebben mikor egy Sound Blaster 16 kártyám volt!

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-12 04:31   
Sziasztok!

Megint én vagyok (immáron kialudtan).

De békés napjaimat újabb viharfelhők zavarják meg, és lelkem tengere úgy háborog, mint mexikó partjai az el-nino közeledtével.

Az új gépemen megpróbáltam lejátszani mp3-at, és azt írta ki nincsen hangeszköz telepítve. Nem lát hangkártyát. Eredetileg ahogy vettem, alaplapi integrált hangkártya van. Hogyan tudnám eltüntetni ezt az igen bosszantó problémát?(úgy, hogy tudjak zenét lejátszani, meg használni a hangkártyát)

Van egy videókártya telepitő cd-m(ezzel nem sokat kezdhetek, gondolom én), és van egy alaplap telepitő cd-m. Nagy kék mainboard felirattal:-)

Ezzel a két cd-vel lehet valamit kezdeni az én esetemben (azon kívül, hogy söralátétnek igen hasznosak)?

Komolyan mondom régen mikor még c64-esem volt fele ennyi gond nem volt, még ha új gépet is vettem!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-10 19:25   
2004-09-10 09:03, ubuge:
-
Tünödöm most mit tegyek: Bill azt ajánlotta, tartsam meg az uj scannert a kábel miatt, hisz ha veszek egy kábelt az is felmegy egy harmincasra ha megrendelem valahol, ez a scanner $ 49.88 volt a Staplesnél. Probáltam a régi kábelét az uj scannerrel, nem müködik, szoval a kábellal van a baj.

Mivel a digital kamerám szinei jol jönnek ki és a foto nyomatotomé is, nem állitgatom át a szineket a computeremben a Lide 30 scanner miatt. A másik lehetöség hogy vissza viszem a scannert a Staplesba s keresek az Ebayn egy olyat mint az régim.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-10 11:16   
2004-09-10 08:56, ubuge:
-
A Pc Cillinben is van beállithato fire wall.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-10 11:11   
Ezeken még jobban látszik a külömbség:
Édesanyám 5 éves korában. Baloldalon a Lide 30, jobboldalon a N1220U scannerral készült kép.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-10 10:12   
2004-09-10 08:59, ubuge:
-
Neked is köszönöm szépen, Ubuge. Eddig négy férfi szavazat ment a régi scanner szineire. Férjem is az eget mondta mikor megmutattam neki a monitoron a két scanner eredményét.

Nekem is az tünt fel mikor az ujat kiprobáltam, hogy piros tonusa van és a régi scanner a ruha szinét is reálisabban adta vissza. Még kiprobálom, müködik-e a régi scanner az uj ScanBox software-el ami jött az uj scannerel, de nem hinném, gondolom más a meghajto benne.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-10 10:06   
2004-09-10 09:08, elckerlyck:
-
Köszönöm szépen a szaktanácsot, eddig mindenkinek a régi Canon N1220U scanner minösége tetszik jobban. Nem igazgattam semmit és Photoshop-al lett mindkettö lementve.

Most szedtem elö még egy USB kábelt a régi nyomatotmrol, majd azzal is kiprobálom, müködik-e a régi scanner. Nem értem, miért müködik az uj scanner kábeljával de a másik USB kábelekkel eddig nem?

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-10 09:08   
2004-09-10 05:11, andi_usa:

A bal oldaliaknál egy kicsit sok piros van a feketében, de ez szerintem beállítási kérdés.
Nehéz egyébként megítélni az eredeti papírkép ismerete nélkül és egy ilyen felbontásban. Az én ízlésemnek a jobb oldaliak felelnének meg elsö blikkre.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-10 09:03   
2004-09-10 08:59, ubuge:
-

Persze, ez még mindig nem minden, mert óriási különbségek létezhetnek a különbözőképpen kalibrált (beállított) monitorok által megmutatott képek között is. Én egy régi 15 colos CRT monitoron láttam így, aminek a fehér színe elvileg 6500 Kelvinre van állítva.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-10 08:59   
2004-09-10 05:11, andi_usa:
-

Nekem úgy tűnik, hogy a baloldali képeken egy kicsit túlsúlyban van a piros szín, ettől tűnik "melegebbnek" a kép. Fogozkodót egyedül a háttérben látható égdarabka kínál, ami szerintem a jobboldali képeken van közelebb a valóshoz. Szubjektív vélemény: a bőr árnyalata is a jobboldali képeken tűnik természetesebbnek.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó