2020. július 10. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Computer
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-06 10:29   
2004-08-06 00:50, elckerlyck:
-
> ez egy abszolút ártalmatlan viccecske...
-
Megnyugtattál. A mókát én is szeretem, ezért az
"Itt" linkedet már el is küldtem néhány cimborának.
A szerzôi jogdíjra való tekintettel most elmegyek sörözni...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-06 03:09   
2004-08-05 23:57, Annita:
-
Én amiota CompuServe tag lettem, sajnáltam a Mac felhasználokat, ök voltak mindenben az utolsok, ha uj programm lett készitve ott!

Mindig hallottam milyen egyszerü a kezelése és ismertem személyesen is Mac lelkesedöt.

A Linuxal hasonlo, ahogy egy ujságiro cikkjéböl kivettem, azt irta majd ha ott is lessz mindenre programm, akkor átvált.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-06 01:31   
Hunor tudja, hogy egy hülye viccért még a großmuttert is eladnám

Tudjuk Elcky, meg a szemed sem all jol

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-06 00:50   
Hunor tudja, hogy egy hülye viccért még a großmuttert is eladnám - sajna csináltam már nagyobb felhajtást is - ez egy abszolút ártalmatlan viccecske: egy *.gif, ami semmit az ég-egyadta világon nem csinál a compival, lefut, mint egy mozi. Ezért nem reagál a "cancel"-ra sem.
Semmi ideológia mögötte, semmi hittérítés. Szeretem a Mac-et, ennyi

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-05 23:57   
2004-08-05 23:41, andi_usa:
-
Miutan mar megvolt a MAC-em, azutan valtam mániásává.

Kezelese pofon-egyszeru. Csak nem mindig erti meg a Windows dolgokat, vagyis meg nem tud perfekt windowsul.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-05 23:41   
2004-08-05 23:22, Annita:
-
-egy MACmániás
-
Most vettem egy Creative Writing CD-t egy ismerösöm gyerekeinek, MAC de Windows compatibel. Direkt kiprobáltam a gépemen, szépen telepitödött, helyes program, igy küldöm. Pár éve probáltam pár Mac file-t is használni konvertáloval, az is müködött.

Férjem nekem azért vett Microsoft rendszert az elsö computeremmel (DOS volt), mert azt mondta akkor, ahhoz van a legtöbb programm. De kinek mi tetszik.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-05 23:22   
2004-08-05 20:30, elckerlyck:
-
Itt

-egy MACmániás

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-05 23:14   
Kedves Gagy,

ne aggodj, nem kell semmit csinalni, csupan egy jatek, ami megjelenik egy ablakban. En - ismerve elckyt - teljesen nyugodtan futtattam, ketszer is.

Udv,

Hunor

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-05 23:00   
Elky, ugyanezt akartam irni en is, de gondolom, hogy nem igazan torli a Windowst, mert tovabb mukodok vele. Vicc volt, nem?

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-05 22:46   
2004-08-05 20:30, elckerlyck:
-
Itt van a megoldás.
-
Szeretett elckerlyck,
nem ildomos olyan megtévesztô "Itt" linket feltenni egy nyilvános listára,
ami azonnal törli a Windows-t. Ráadásul a Cancel és Stop gombokra sem reagál...
Most légyszíves magyarázd el, hogy mi volt ez és hogyan kell visszacsinálni !

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-05 20:30   
Itt van a megoldás.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-04 18:51   
Bovikám, örülök, hogy megint van kompid!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-04 17:42   
Boldogan jelentem, hogy ma már a Chatszobába is bejutottam, igaz magam voltam, de ma ez is örömet szerzett

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-04 06:39   
Ödönke,

nagyon szivesen és örülök nagyon, hogy minden müködik!

Nálam a Windows Update ismét okozott egy kis akadozást a scannerral de ujabb startolás után tudtam ismét scannolni.

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-04 05:53   
2004-08-04 05:09, andi_usa:
Köszönöm a segítséget. Elöször is eltüntettem (kitöröltem) a (règi) billentyüzetet ès mikor ùjraindìtottam a gèpet felismerte az ùjat ès hipp-hopp müködik minden betü.
"Ahol 3 szimbolum van ott Ctrl+Alt billentyü kombinácio (szoval a hármat egyszerre kell nyomni) jelenteti meg a harmadik jelt"-> ezt is köszönöm, màr sikerült kicsalnom az összes jelet ès betüt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-04 05:09   
2004-08-04 04:26, Ödönke:
-
Nem vagyok XP Pro szakértö, de mégis probálok ötletet adni. Megnézted a keyboardnál Control Panel/System/Device Manager (?nekem ME van) mi van ott feltüntetve? Talán ki kellene szedni a régi Compaq keyboard beállitást, installáciot ahhoz hogy müködjön az uj? Néha nem látszik csak Safe Mode-ban. F8 billenyü a boot közben elvisz oda nálam, nem tudom mi van az XP-nél.

Ahol 3 szimbolum van ott Ctrl+Alt billentyü kombinácio (szoval a hármat egyszerre kell nyomni) jelenteti meg a harmadik jelt az én Swiss German billentyüzetemnél. Nálam pl. az @-jelnél van ez.

A Canon küldött nekem még egy Customer Survey formulárt kitölteni, dicsértem öket a gyors segitség miatt, de kértem irják már meg, miért müködött eddig abban az USB dugaszban a scanner és pár napja nem, s miért müködik ott a nyomtatom, mindkettö Canon.

Most kaptam egy ujabb Windows Update-et majd meglátjuk, mit tesz ez...

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-04 04:26   

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következö problémához. Vettem egy új "Genius KB-12e Multimedia Keyboard with 12 hot keys" billentyüzetet. A régi, a géphez járó compaq internetes volt és ezt cseréltem le. Betettem a CD-t és telepítettem a Media key programot. A problémám az, hogy a betük amik ezen az új billentyün vannak nem jelennek meg ott ahol jelölve vannak, hanem a régi helyen (compaq) vagyis a régi billenytyüzet helyén. Nem tudom elég világosan írtam-e le a problémámat. Ha pl ezt akarom írni, hogy @ akkor a q betüt kell leütnöm, holott a jobb felsö sarokban a 2 alatt vannak. Mivel nekem a Ö-re ¨így kelll feltennem a pontot vagy Ü ¨-re szintén máshol a kettöspont amikt ékezetnek használok, ahol viszont ez van jelölve ott ezt irja [. Kezdek kicsit ideges lenni, mert nem találom a megoldást. A másik meg az, hogy nem tudom pl. hogyan kell használni azokat a jeleket amik egy billentyün vannak, mondjuk olyan, hogy { [ és meg van egy ferde ékezet ´-es csak fordítva. Szóval ahol három szimbolum van, hogy lehet megjeleníteni a többit.

Elöre is köszönöm a segítséget.

Ja az oprendszer Xp prof.

A makkapórázon erösen gondolkodunk a párommal.
Ödönke

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-03 10:16   
Nem tudtam System Restore-t csinálni elfelejtettem uj pontokat csinálni és nem akartam visszamenni juniusra. Végül irtam a Canon-nak, hamar válaszoltak, egy orán belül. Sajnos nem segitett amit ajánlottak. Késöbb probáltam a Safe Mode-ot de ott megin egy Unknown Device mutatkozott az USB beirásoknál, probáltam a drivereket ott telepiteni, nem engedte, mindig a Canon nyomtato jött ki ami már egyszer be volt irva. Erre kitörültem az ismeretlen alkatrészt! Késöbb este eszembe jutott hogy megprobálom kicserélni öket, oda dugtam a scannert ahol a nyomtato volt s a nyomtatot a scanner helyére. 4 USB portom van, 2 külön kártyán, de ugy jött a motherboardal. Fel lett ismerve s müködött is, lásd a 2 scan-t az USA topikban. Probáltam ezek után a nyomtatot, az is müködik! Nem tudom miért müködött azelött a scanner, mindig oda volt dugva ha jol emlékszem, mert hosszabb drotja van mint a nyomtatonak illetve messzebbröl vezetve.

Ki tudja mitöl volt, fö az hogy megin minden müködik!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-02 23:45   
2004-08-02 14:33, bovi:
-
Azt hiszem emiatt küszködöm tegnap ota a scanneremmel én is! Nálam is automata Windows Update jött mert ugy állitottam be könnyelmüen és azota hiába probáltam uj Treibert hozni a Canontol, kiszedö programmot a régi Treiberre, uj scannolo programmot is, a Photohopot is többször kiszedtem és ujra telepitettem, de maradnak a hiba jelentések! Azt hiszem megprobálok egy System Restore-t de elöbb megnézem mikor scannoltam az utolso képeket a napokban, akkor még müködött a scanner s meg tudom nézni azota mi lett telepitve. Furcsa az hogy a Windowsba a scanner teszt müködik hardware fokon de minden grafikai programm amivel scannolni szeretnék hiba jelentést ad!

A PC Cillint tegnap futtattam, virus nincs. Valami Windows Update lehet szerintem Nálad is, hisz én is a legujabb IE-t és OE-t használom.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-02 16:59   
Hallottam egy olyan virusról, ami nagyon lelassitja a gépet. Csak ezt teszi, mást nem. Talán érdemes megnézni, nem-e ott a probléma.
XP-m van nekem is, és a laptopomon egy ilyen dög randalirozott, a másik gép meg rendben volt.
Bovi, hülye kérdés, de szoktad a kompid tisztitani és karbantartani, mármint belülről (disk mainenance)?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-02 14:33   
2004-08-02 11:25, andi_usa:

A világért sem kell Neked bocsánatot kérni Andrea!
Örülök minden tippnek, ami esteleg a célhoz vezetne. Sajnos mi tudjuk, hogy mi történt. Rábiztuk a Windowsra az automatikus Updatet és olyanokat telepitett, ami nem kell és zavaró.

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-02 13:28   
Drága Hunor!!!!!!!!!!!
köszi,köszi,köszi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-02 11:59   
2004-08-01 21:28, zitazita:
-

Nem tudtok olyan fordítót,ami számítógép nyelven magyar.-ill angol???.

-

Kedves ZitaZita,

talan ez: http://www.mobidictionary.com/ Van meg szamos ingyenes forditoprogram, szotar a neten, talan meg kapsz mas tippet is. Ha viszont nem jarsz sikerrel, szerintem ird be ide, es kitalaljuk, hogy mirol lehet szo.

Udv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-02 11:56   
2004-08-01 17:20, andi_usa:
-
Van akinek jol müködik az XP mint Hunornak,

-

Igen, a laptopon az fut, nincsen vele kulonosebb gondom, mhelyen pedig szinten. Egyebkent az otthoni gepem eleg "reginek" szamithat, de negy eve hasznalom, es tokeletes arra, amire kell (bongeszes, word, excell, e-mail, stb.) - pedig a konfiguracio hallatan szerintem sokan mar csak nosztalgiat ereznek: PIII-700 processzor, 128 MB RAM (!), 20 GB merevlemez... Az operacios rendszer 98-as Windows, eszem agaban sincs lecserelni, tokeletes. A laptop szupergep viszont, de oszinten szolva a zarojelben levo funkciok eseten nem erzek lenyeges kulonbseget, csak komolyabb programok, filmek, ilyesmik eseten.

Udv,

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-02 11:25   
2004-08-02 08:42, bovi:
-
Akkor én értettem valamit nagyon félre, bocsánatot kérek!

Vajjon mi okozhatta akkor a bajokat, ha minden passzolo Treiber is meg volt? Lehet hogy csak valami kis beállitáson mulik, és ha már ismered az XP-t akkor Neked az sem uj és nem kell tanulni.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-02 11:13   
Barátok !
Amikor beindítom a gépemet (XP Prof.), megjelenik egy ablak, amelyik kéri az adminisztrátortól a jelszót. Erre csak Enter-t nyomok és megy tovább (mert installáláskor sem írtam be semmiféle jelszót).
Nem lehetne ezt az ablakot kioperálni valahogy ?
Köszönettel, G.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-02 08:42   
2004-08-01 23:51, andi_usa:

Most értem, mi a memory, Speicher. Hát az van 2x 256 MB.
Azt tudjuk, hogy mindennek kell egy un.Treiber, ez meg is volt.
Nagyon játszom a gondolattal, hogy visszatérek a régi Window 98-ra. Igaz, már 2 éve csak XP-dolgoztam, ami konfortosabb, másiknál, de talán nem olyan erzékeny.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-01 23:51   
2004-08-01 21:17, bovi:
-
A memory ott is és itt is ugyanaz, néha Speicher-nek nevezik: http://www.in4mation.de/services/memory.html
je mehr Speicher ein PC besitzt, desto mehr Anwendungsprogramme und Daten können gleichzeitig ausgeführt werden."

Szükséges a sok képhez föleg a DVD lejátszáshoz. A képek gyorsabban töltödnek mert azt teszi memory-ba a gép, a merevlemezen tárlod ami maradando, programmokat, adatokat. Azért irtam, hogy a két merevlemez helyett inkább tettek volna több memory-t a gépedbe. Tudtommal a DSL-hez is jobb ha több memoryval rendelkezik a gép.

Azt akartam még kérdezni, arra ügyeltetek hogy minden Programm és Treiber ami belement XP kompatibel? Néha eleve minden Windows-ra jo, néha ujra le kell tölteni a passzolot, pl. esetleg a digital Kamerához.

Én eleve ugy neveztem el a beosztásaimat hogy tudjam, mi hol van, software, grafika, honlap, hardware, nem kell annyit keresnem.

Sok szerencsét a következö beállitással!

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-01 21:28   
Kedveseim!
Nekem is XP profess. -om van,azért vagyok megelégedve vele,mert nem ismerem a többit,Kaspersky virusitrtóm van free,sokszor kiakadok,de nemtudom miért????
mert nem ismerek mást,időm sincs utánanézni.
Nem tudtok olyan fordítót,ami számítógép nyelven magyar.-ill angol???.-
puszilok mindenkit,

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-01 21:17   
2004-08-01 17:20, andi_usa:

Hallo Andrea!
Kedves vagy,hogy igy velem érzel!
Szerintem nem kell abba semmit sem teteni, inkább kivenni
Nem sokat tudok irni a kapacitásról, csak azt, hogy ennyi hely nekem elég lesz, amig compizni tudok. Te ismered a korom sok mással együtt, ha még 10 évet használom, jo lesz! Tehát, ennyi elég lesz, itteni viszonyokban ez már nagyobb az átlagnál. Valószinü Amerikában másként számolnak, mert memoryról itt még nem hallottam.
Van 2 merevlemezem, ami négynek felel meg. Tehát:C a System,Internet, D Programok, E Bilder, Briefe,F Privat dolgokra. Ezenkivül a CD és DVD, és a Diskette Laufwerk.
Eddig csak C és E volt, most már figyelnem kell, melyikre töltsem adolgokat.
Majd megirom, ha lesz valami jobb hirem.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó