2020. január 27. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Computer
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-01 17:20   
2004-08-01 14:03, bovi:
-
Nagyon sajnállak a rossz tapasztalatod miatt! Ha elviszik, és van lehetöséged rá, miért nem rakatsz bele mindjárt több memory-t? Legyen Neked is 512 a 256 helyett. Nem egészen értettem, miért tettek két merevlemezt bele de kevesebb memoryt. Barátnömnek is azt ajánlották a DSL-jéhez mikor lassuság miatt panaszkodott.

Majd ha elhozza megnézem, mennyi fér bele és megveszem neki. Lányom is meg van elégedve amiota teleraktam a memory bankjait, a 128 hoz tettem még két 128-ast. Az Ebayn vettem, ha jol emlékszem $ 40.- volt a 256MB.

Volt itt szo a multban az XP-röl amivel anyám bajlodott mikor uj gépet vett hirtelen, egy computert rendesen beállitani a fontos. Van akinek jol müködik az XP mint Hunornak, és meg van vele elégedve (német barátnömnek berakta valaki, aztán kiszedette megin mert nem boldogult vele, visszatért a Windows98-ra). Én maradok továbbra is a Windows Millenniumnál. Még mindig vacakol Claudia gépe és irta el fogja hozni nekem hogy ujra telepitsek mindent, a szomszédjához megy mindig emailt küldeni, akinek a fia javitgatta neki a computerát eddig.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-01 14:26   
2004-08-01 14:03, bovi:
-
Bovikam, sajnallak. Hatha fel tudjak gyorsitani.. Remenykedjel!

Mikor ilyeneket hallok, mindig megsimogatom az en edes kicsi Macintosh-omat.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-01 14:03   
Nagyon csalódott vagyok!!!
Most, amikor egy kicsit jobban tudom a compit kezelni, a kivánságom egy jobb, komolyabb gép volt.
Vettem egy minden program nélkülit és egy segitövel remekül letöltöttünk minden programot, amit használni akarok. A Windows XP a Systema. Rajta képprogram, Word, internet és minden, na most még Windows aktuálizálás (Update) kell. A jelentés, hogy 24 datei szükséges. Elinditom, jó félórát töltötte, pedig DSL-em van. Következik az ujrastartolás.
10 perc, mire beindul, 5 perc amig kikapcsol, az inretnetten csigamódon változnak az oldalak.
Szóval korán örültem!!!
Kedden elviszik ujra.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-31 10:11   
Omgi,

igy jártam én is a mult héten, mondtam is amig letölti a gépem az oriási képcsomagot amit Franciaországbol kaptam, elmegyek egyet uszni. Irtam is computer barátomnak emiatt, és amiota megérti és megtanulta, hogy a digital gépéböl kijött képeit le kell elöször kicsinyiteni, élvezi milyen gyorsan tudja ö is elküldözgetni a kissebb méretü képeit.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-30 17:18   
El kell nektek mesélnem, hogy tegnap, jobban figyelve a lelkemben dúló viharra (egy nagyon kedves barátunk lebeg valahol a lét és nemlét küszöbén) Etelkának akartam küldeni egy-két kicsinyített fotót s véletlenül teljes terjedelemben küldtem el.Szegénynek a gépét órákra megbénítottam.
Ezt csak azért írtam ebbe a rovatba, hogy lám vírus sem kell, mégis tudunk -akaratlanul- gondot okozni valakinek.
Etelka, mégegyszer bocsi!!!!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-30 10:53   
Hat 64 MB memoriaval manapsag nem sokra messz.
Akkor nagyon lassu a geped
igaz sok mindent kitalalnak es lehet hogy a munka memoriad valami mas en ehhez nem ertek de tudom hogy az enyem 512 MB-es sdram memory es eleg jo videokartyam is van igy lehet az ujabb jatekokat is jatszani. A merevlemez nagyon fontos akkor ha sokat akarsz a gepben tarolni de manapsag a cd-iroval egy csomo helyet meg tudsz sporolni a merevlemezen.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-30 09:10   
2004-07-30 08:22, bovi:
-
Rosszat irtam, mert a merevlemezem nagysága természetesen GB és nem MB. Ahogy Bill barátomtol tudom aki video és DVD konvertálásokkal és kopirozással foglalkozik hobbibol, az használ sok helyet (a hang felvétel), most vett magának egy ujabb 120GB merevlemezt.

64MB memory nem sok a mai computerezéshez a sok képpel az Interneten, de az én régi kis laptopommal aminek csak 48MB-memoryja van, még mindig tudok boldogulni habár sokkal lassabban töltödnek a képek az Interneten.

Minden relativ, nönek az igényeink, azért kell mindig gyorsabb computer.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-30 08:22   
2004-07-29 19:57, andi_usa:

Sajnos én erre nem tudok érdemben válszolni, mivel aki szerelte ezt mondta, amit lenn irtam.
Tudom, hogy ez óriási, de gyorsan tele megy szerintem, föleg a képekkel, különbözö képprogramokkal.
Az elözö 64 MB volt, már 3 percig is eltartott mire be, vagy kikapcsolt.
Ha a Te ismeretem volna a pc-n, akkor biztosan még nem vettem volna ujat.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-29 19:57   
2004-07-29 19:02, bovi:
-
Nálad a 256MB nem a memory? Nekem csak egy 60MB-s merevlemezem van, 5 particiora osztva. Eddig sose fogytam ki a helyböl. Viszont 512MB memorym van, ami kellemes különösen a grafikákkal, scannolásnál. DVD olvasom van amiota találtam a thrift storeban egyet egy tizesért, de DVD-t inkább a nagy 31 inches TV-n nézek mint a kisebb 17 inches monitoromon. A CD iromat többet használom.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-29 19:02   
Hát itt vagyok felújulva
Hogy milyen azt nem tudom megirni, mivel egy helyen külön nekem lett összeállitva, csak annyit, hogy Intel 4-es, 2 merevlemezzel,256MB ami négyfelé van osztva, tehát 4 helyre tudok telepiteni. (Ez majd még kiderül, hogy tudok e) Van DVD és másik CD iró, az az olvasó.
Most áttelepitettük a programjaimat, ami a másikon volt és kezedem az elsö lépéseket tenni.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-29 18:16   
2004-07-29 14:01, bovi:
-
Sok sikert az uj compival!

Én igyekszem ismét kiszedni a Hungarian keyboard-ot mert ide-oda ugrál, átvált a Swiss-Germanrol és idegesit!!!

Eddig a laptopon probáltam Windows98SE-vel és ott a billentyükre ragasztottam a kis matricákat, amik mindig feljöttek és idegesitettek, igy leszedtem, és ott is ide-oda ugrált a keyboard beállitás gépelés közben. Most a ME-vel szintén!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-29 14:04   
Meseld majd milyen mert en is gondolkozm rajta hogy cserteljem ki

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-29 14:01   
Ma új compit kapok, szoritsatok nagyon, hogy megszokjon a gép engem mielött

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 21:50   
2004-07-28 21:24, kaytee:
-
http://www.tranexp.com:2000/Translate/result.shtml

Andi, úgy látom, a Babylon és a fenti ugyanonnabból a forrásból merit!
-
Nem tudtam kiprobálni, ezt a hiba üzenetet kaptam:
Too many translation requests by millions of users. Please click here or try again later.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 21:24   
http://www.tranexp.com:2000/Translate/result.shtml

Andi, úgy látom, a Babylon és a fenti ugyanonnabból a forrásból merit!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 19:46   
Szorakozom a Babylonnal:

Angol-Magyar / English-Hungarian

• weird

természetfeletti,furcsa,hátborzongató,sors,végzet

Babylon English-German

• weird [wɪrd /wɪəd]

adj. seltsam, anders; mysteriös, nicht von dieser Welt, unnatürlich; schicksalhaft (archaischer Gebrauch)

n. Schicksal

Jopofa, hogy lehet a magyar forditonak is emailt irni, javasolni, de most nincs erre idöm.

Szerintem mindkét nyelven eltolták, mert a weird szo sose jelentett sorsot,végzetet/Schicksal-t.

Teljes Angol-Magyar Babylon nincs, de hozzá lehet adni a Glossary-t ami elég kicsi fájl. Jol értettem, mikor elöször irtam, hogy nincs olyan.

A Morphologicnál is megnéztem tegnap online a weird szot de nem volt találat..

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 18:16   
Kedves Ubuge,

köszönöm szépen, tegnap ujra elmentem honlapjukra de nem volt a letölthetök között a magyar, Hebrew után az Italian jött. Megprobálom keresövel, ahogy ajánlottad, az uj verziot ugy sem ismerem még. Nekem régen a forumomban volt a Babylon, onnan ismertem, és sokan lelkesedtek érte. A portugál fordito amit kiprobáltam viszont nem tudta kezelni a slang-et.

Mit találtam keresövel!! http://info.babylon.com/cgi-bin/search.cgi?layout=sr_new.html&nc=2&n=10&cat=0&sort=&search=Hungarian&x=17&y=9

Hungarian folk songs from Transylvania

Töltöm le az angol-magyart de a fájl vége BGL igy gondolom le kell töltenem egy másnyelvü Babylont hogy használhassam. Töltöm le az English-German-t az 8.4MB.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 10:51   
2004-07-28 05:56, andi_usa:
-

Kedves Andi,
a Babylon tud magyarul (is), amint az az alábbi képen látható.

Van online magyar-angol, angol-magyar szótára is, de van letölthető is, amelyet a gépre lehet telepíteni. A Public glossaries alatt kell rákeresni a Hungarian kulcsszóra.
Léteznek még egyéb helyesírás-kezelők is, egyesek ingyenesek, léteznek nagyon jó online szótárak is, de ezekről majd akkor írok, amikor Hunor megengedi, hogy ne tegyem tönkre az ígéretes új játékát.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 05:56   
Hunor,

nem hinném, hogy lenne konkurrencia veszély, a Babylon nem tud magyarul..

Kár hogy nincs letölthetö proba programmuk, mint amit a Babylon is ad, mert akkor szivesen kiprobálnám.

Eddig öszintén szolva csalodtam magyar programmokban, az utolso alkalommal még arrogáns választ is kaptam a magyar asztro programm irojátol amikor udvariasan kérdeztem valamit anyám részére aki jo pénzért megvette! Anyám egy idö után azt irta nekem az Astro22 ténleg jobb, amit én árultam azelött.

A meglevö magyar-angol, angol-magyar CD-t viszont nem használom mert tul körülményes mindig a CD-t betenni, beinditani a prgrammot csak azért hogy megnézzek egy szot benne! Ahogy a cég nekem akkor irta az uj verzio telepithetö, pedig nekem uj volt, akkor vette mostohaapám Budapesten!

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 00:50   
2004-07-28 00:33, Annita:
-

Nos, valaszolgatok itt magamnak:
Voltam a ceg-oldalon, es hat jol ereztem; mas gepet kene vegyek azokhoz a programokhoz. De minek, ha ez olyan aranyosan szolgal engemet. Igen: éktelenül jól!

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 00:33   
Oh, Mea Culpa, gyónok: meg nem neztem bele a ceg adatokba, merthogy Mac-em van, eleve "masnak" erzem magamat, mint "masok" -de most majd rajuk kattintok!
Koszi..

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 00:26   
2004-07-28 00:24, Annita:
-
Kedves Annita,

ha jol emlekszem, a ceg honlapjan irja, hogy milyen op rendszerrel mukodnek az adott programok. Ha megsem, akkor nekik irt levelemben erre is rakerdezek.

Udv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 00:25   
Kedves Andi,

a Helyesekhez kell magyar betukeszlet, de ehhez van egy tipp (nem garantalt, csak tipp): http://www.extra.hu/Namecard/font.html

Innen probald meg letolteni, es ha van kerdesed, holnap lesz ra valasz. A programmal kapcsolatosan pedig szinten lesz valasz, elvileg a sorsolas utanra terveztem ama topikot, ahol lehetne kerdezni a ceg szakembereitol, de igy inkabb irok neki mar holnap.

Udv,

Hunor

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 00:24   
Kedves Hunor,

Meg csak azt sem tudom hol-, de azt sem, hogy mit is kerdezzek.(!)
Ezert, egy "idiota" kerdes: Es a Macintosh-okkal mi, hogyan, mennyire.... mukodik??

//..just for my intellectual curiosity//
Anita

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 00:01   
Kedves Hunor,

köszönöm. Elöször is rádöbbentem, hogy magyar billentyüzet kellene, hacsak az ember nem tanulja vakon kivülröl a magyar nyelvre átállitottat.

Probálgattam a Word-ot, hogy reagál ha Hungarian-ra állitom:

persze az lehet, hogy benne van a "Helyes" programmban. A programm honlapon viszont azt olvastam:

http://www.morphologic.hu/h_he.htm

Nyelvek: magyar (minden alkalmazáshoz)

Ezek szerint akkor a Word-ot magyarra kellene állitanom és nem tudnám némettel vagy angollal használni vagy mindig kapcsolgatni kellene?

Tapasztalatom az én beállitásommal (Swiss-German billentyüzet) hogy még a decimal-al és a dátummal is baja van, mert a német-svájci jelenik meg.

Üdv.: Andrea

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 23:39   
2004-07-27 23:16, andi_usa:
-

Kedves Andi,

sok sikert! Es ha van kerdesed, tedd fel nyugodtan,vagy oszd meg a tapasztalatod.

Udv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 23:38   
ANDI_USA UZENETE:

2004-07-27 21:51, rigojanos:
-
Ugy gondolod, hogy jot csak itt nyilvánosan, kritikát vagy hibajelentést inkább emailben nekik?

Valahol meg van nekem még az a fordito programmom tárolva amit a Brazil Compuserve forumban használtam, de nem sok sikerrel, slang-et nem forditott. Az is egérrel reagált, igy az ötlet nem uj.

Megtaláltam a Tucowsnál, Babylon volt a neve: http://tucows.mundofree.com/preview/70658.html

"Babylon Lite is a single-click translator, dictionary and converter tool that lives on your desktop and enables you to translate any on-screen words and expressions from English into your chosen language (English, French, Spanish, Portuguese, German, Dutch, Swedish, Italian, Hebrew, Chinese (traditional and simplified dialects) and Japanese)."
Van saját honlapjuk is, kijött az 5.0-ös verzio is: http://www.babylon.com/display.php?id=44&tree=7&level=2

Babylon Ltd. Headquarters

10 Hataasiya Street
Or-Yehuda, 60212
Israel
Tel: Int +972 (3) 538-2111
Fax: Int +972 (3) 533-4080

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 23:16   
A nyerhetö helyesirási programmal foglalkozom most, letöltöttem a magyar betükészletet, meglátom hogy reagál rá a gépem és az amerikai Office.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 12:08   
Es hogy folytassuk a tippeket - egy ingyenesen letolheto es meglehetosen jo tuzfal (firewall):

http://www.zonelabs.com/store/content/company/products/znalm/freeDownload.jsp?lid=zaskulist_download

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 09:16   
En nem szeretem az Outlook-ot, hanem igyekszem mindenhol telepiteni az Eudorat - az pedig keri minden esetben a jelszot.

Hunor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó