2020. január 27. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Computer
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-18 05:08   
Husi,

ahogy irtam is, engem zavarna ha minden el lenne tölem zárva mert nem Linux compatibel. Ma olvastam hogy a Linux atyja felsült valami ausztráliai prezentácioval a napokban mert kisült hogy mégse volt az compatibilis valamivel amit ö hirdetett. De gondolom aki meg van kevéssel elégedve s marad a hardwarenél amivel a gép jön, annak elegendö.

Nálam elöfordult hogy vettem egy scannert, késöbb a digital camerat most egy uj photo printert, minden Canon s mindenre van programmjuk ami compatibilis az én Windows Millenniumommal.

Mikor a kis foto könyvet forditottam németre egy ismerösömnek itt, neki Mac-ja volt, kellett neki egy átváltoztato programm a könyvirosjábol, mert a nyomda ahol csináltatta a könyvecskéit, csak Windows programmal rendelkezett, még a font sem volt egyenlö!

Igen a Lindows-rol hallottam, itt a WalMart hirdette egyszer olcson azt a computert de nem ismerek senkit aki vett volna olyat s hogy mennyire van vele megelégedve. Melyik digital camera-t lehetne pl. Linuxal használni?

Andrea

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-18 00:58   
Andi,

Én is hallottam mindenféle infot errôl, ezért érdeklôdöm. A kanadai business ujságban olvastam hogy volt olyan aki vett nagyon sok darabot azzal ujitotta fel az üzletét. De egyet mindenki mond, hogy nem tudja virus megtámadni. Egy olyanon fut mint a Windows, amit Lindows-nak hivnak/ Ezért érdeklôdöm én is.
Koszi

Husi

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-15 09:04   
2004-02-15 04:16, husikamm:
-
A Linnux géprôl mi a véleményetek? Kinek van? Azt nem tudja virus megtámadni, és sokkal olcsóbb is.
-
Eddig mindenkitöl azt hallottam (szakemberektöl) hogy sokkal komplikáltabb mint a Windows s akinek nincs ilyenre tehetsége, nem ajánlják. Én nem probáltam ki, jobban kedvelem az egyszerübb programmokat. Néha ha drivert kerestem valamihez a weben jöttek elö a Linux üzenetek a hosszu magyarázatokkal hogy kell beépiteni s milyen beta driver létezik arra. Olvastam egyszer egy kis cikket, az ujságiro azt irta, ha majd Linuxal is lehet mindent mint a Windows-al akkor netán áttér.

Ha olyan könnyü lenne a Linux sokan tértek volna már át, pláne hogy kezdetben minden ingyen volt. Most probálják olcso computerekkel meggyözni az embereket?
Have a look: http://www.linux.com/ http://www.linux.org/ http://www.justlinux.com/
Ahogy nézem, van antivirus for Linux is: http://defender.veloz.com/dlp_ban/dlp_ban228c.php?n=jupmd-e&b=gvp_jupmd-e&pg=%26dlp_ban_spin&ver=online&rfx=http%3A%2F%2Flinuxtoday.com%2F

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-15 04:16   
A Linnux géprôl mi a véleményetek? Kinek van?
Azt nem tudja virus megtámadni, és sokkal olcsóbb is.

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-14 03:40   
2004-02-11 12:18, ubuge:

"Amit tehetsz, az, hogy a videokártyán megkeresed az S-video portot, s az abba találó kábelt próbálod a kamerához csatlakoztatni" ->Vigyázat, buktató: a monitorkártyán (vö. "videokártya") levõ S-Video csatlakozó lehet, hogy kimenet - különösen ha nincs kettõ belõle. Vagyis nem köthetõ hozzá a kamera kimenete, mert jobb esetben csak nem mûködik a dolog, rosszabb esetben esetleg mindkét készülék tönkremegy. Bedugás elõtt tessék ellenõrizni a csatlakozó mellett levõ feliratot vagy a monitorkártya dokumentációját, hogy kimenetrõl vagy bemenetrõl van-e szó!
Rigoberta

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-12 21:14   
Köszönet mindenkinek!
Jövő héten beszámolok.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 15:38   
http://www.microsoft.com/windowsxp/moviemaker/

Windows Movie Maker 2 makes home movies amazingly fun and easy, letting you create, edit, and share your home movies right on your computer with a few simple drag-and-drop moves. Add special effects, music, and narration. Then share your movie via the Web, e-mail, or CD.

From camera to computer to finished product, you'll be amazed how quickly your home movies come together with Windows Movie Maker 2.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 14:30   
Köszi kedves Tibor, most nekiesek a keresésnek!

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 13:58   
2004-02-11 13:35, bovi:

http://www.hungaroton.hu/classic/kat_info.php?info=941&kat=7

http://www.notafa.zenith.org.yu/gyhk.htm

http://parameter.elosoft.com/regiforgato'03.html
Nekem nem sikerül a julius 5.-i adást letölteni, talán a Mac-nek akadt csirkecsont keresztbe a torkán

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 13:35   
Drága Ekly!
Ha már itt vagy, hadd kérjek én is valamit.
Hol tudok magyar cigányzenét letölteni???
Drága párom évek óta keres egy számot "Ennálam egy boldog óra" nem találom sehol.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 12:42   
Kedves Mária!
Ha van lehetöséged a Hi8 anyagodat valamilyen digitális formára (MiniDV, Digital8 - jut eszembe, ha egy Digital8 kamerát kölcsönkapsz, nem kell átkopírozni!!) kopírozni, gyorsabban, minöségi veszteség nélkül tudod számítógépbe vinni az un. Firewire porton. Manapság majdnem minden új számítógépen van ez a csatlakozás. Editáló programból annyi van, mint égen a csillag, próbálj egyet beszerezni, amivel újra kijáttszhatod szalagra a filmed, vagy tudsz belöle rögtön pl. DVD sütni. Kell egy kis hely is a Hard disken a videóknak, kb. 216 MB percenként. ha akarod, szívesen küldök neked egy programot, egyszerü, tudsz vele extra zenét, képeket stb importálni, feliratozni, stb. Olvass utána, talán van a neten forum vagy ilyesmi : EditDV 2.0.

http://www.videoguys.com/editdvwin.html

Krémdölákrém:

http://www.livinginoblivion.de/picts/pb1.jpg

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 12:18   
2004-02-11 03:41, Szőnyi Bartalos Mária:
-
Kedves Mária!
Írd meg a kamera típusát (gyártó + típusnév/szám), hogy próbáljak meg utánanézni a dolgoknak. Egyelőre annyit, hogy:
- a Hi8-as kamerának nem is lehet USB kimenete, mivel nem digitális formában tárolja az információt.
- sajnos látatlanban nem tudom, mi van a gépeden, a grabbelő kártyáról is csak találgatni tudok. Jó lenne ennek is ismerni típusát.
- a 4 zöld ledes kártya érzésem szerint hálózati kártya. Az USB port eléggé keskeny, körülbelül ilyen:

A hálózati csatlakozó nem annyira keskeny, mint az USB:

A 24+4 lukas csatlakozó szerintem a digitális videó-kimenet, ezt a folyadékkristályos (LCD TFT) monitorok esetében használják:

A kábel, amit emlegettél Serial ATA kábelnek tűnik, nem használható videójel átjátszására.
Amit tehetsz, az, hogy a videokártyán megkeresed az S-video portot, s az abba találó kábelt próbálod a kamerához csatlakoztatni (a képen a baloldali, kerek csatlakozó):

Ezek után következne a grabbelés, ehhez viszont a kártya típusát kell ismerni, akkor esetleg lehet következtetni a programra is. Azért nem árt, ha körülnézel a start/programs menü alatt, s olyasmit keresel, aminek nevében szerepel a "video" kifejezés.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 11:42   
Bimbi uzenete:

Ha a gep a tied, Maria ,es uj volt, biztos kelet legyen egy oljan softwareje is amit be lehet epitenni a computeredbe es a camerabol at lehet vinni computerbe kabelen keresztul ami melekelve volt a cameradal.Tobb mint valo szinu kell legyen bene majd egy oljan "Edit"-talo program ahol lathatod a filmet amit csinaltal, meg vaghatol belole vagy zenet adj mele stb....

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 03:41   
Fiúk, Lányok!
HI8 kamerából kell átvinnem filmet a számítógépre.
- A kamerának nincs USB kimenetele, de a gépnek van USB-bemenetele.
- Elvileg a számítógépen van minden, ami kell.
- Mi a neve annak a szoftvernek, ami a - fonetikusan írom - Grebber kártyát vezérli?

Van a gépem hátulján egy kártya, rajta 4 zöld led (kislámpa) világít, és van egy USB-bemenet rajta, Ez, pontosan mi lehet?

Van egy 24 + 4 lyukas csatlakozó. Mire lehet jó. Bár, ha jól saccolom, ez a videokártya.
Van itt több kábel, de egyet aztán végképp nem tudok mire vélni, narancssárga lapos. A két végén különböző méretű "mütyür van", és ATA 26 AWG MSI van ráírva.
Akkor most már itt írok csak erről a problémáról.
Jó lenne, ha valaki segítene gondolkodni.
Most jól jönne a gyors segítség, illetve a szakmai gondolatok. Valahogy át kell "varázsolnom" a filmet a számítógépre szombatig vagy legkésőbb vasárnap.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 03:00   
Valikám,

De, az en kameram is tud rovid kis video filmeket kesziteni, hasonlot mint amilyent te kuldtel nekem, de azt hiszem, hogy rovidebbet. Majd kiprobalom.

A kis filmet nem probáltad még ki eddig? Én ugy értettem hogy Mária camcordert kérdezett, de lehet hogy én is melléfogtam.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 02:02   
Mar megint elcsereltem a szezont a fazonnal Andikam, en digitalis kamerara gondoltam amikor az uzenetemet irtam. De, az en kameram is tud rovid kis video filmeket kesziteni, hasonlot mint amilyent te kuldtel nekem, de azt hiszem, hogy rovidebbet. Majd kiprobalom.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 00:40   
Valikám,

Te azt hiszem összekevered a digital camera-t a camcorderrel, vagy a Tied tud filmeket is késziteni?

Vannak olyan digital camerak is, de nem kezeltem olyat még igy nem értek hozzá csak egyszer kaptam emailben egy olyan kis rövid filmet egy olyannal készitve Svájcbol.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 00:34   
Kedves Mária,

Nekem jött egy olyan programmom az ATI video kártyámmal (ATI Multimedia Center), filmet is lehet leszedni de abbol egyenként képeket is kiszedni. Azt használtam régen mielött digital kamerát vettem. A video kártyábol van egy vezeték s azt kell bedugni a camcorderbe.

A Windows Millenniumban is van a Movie Maker amivel szintén lehet filmeket feldolgozni de persze mindenképpen kell valami amivel összekapcsolod a camcordert a computerrel.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 00:07   
2004-02-10 23:10, Szőnyi Bartalos Mária:
-
Szerintetetk egy videokamerából hogyan lehet "átvarázsolni" a filmet a számítógépre?

Mária
-
ahhoz speci program kell amivel peldaul egy olyan hogy dv studio no meg firewire is kell legyen a gepedben azt hiszem

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 00:03   
2004-02-10 23:10, Szőnyi Bartalos Mária:
-
Az en kamerammal jott egy software amit a szamitogepbe telepitettem, azonkivul jott vele egy kabel USB port-al, amit bedugok a kameraba es utana a szamitogep USB port-jaba, bekapcsolom a kamerat es megkerdezi, hogy mit akarok tenni a kepekkel. Miutan letoltottem, letorlom a kepeket a memory stickrol.-

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-10 23:10   
Szerintetetk egy videokamerából hogyan lehet "átvarázsolni" a filmet a számítógépre?

Mária

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-10 02:51   

Hogy Ti milyen finomakat falatoztok itt a computer rovatban! IS!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 23:55   
2004-02-09 20:58, ubuge:
-
Megtalaltam lezseren odavetve a labas melle -

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 21:04   
Kettö is Wireless
Szadista!

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 20:58   
2004-02-09 20:36, Valeria:
-

Vali, ott a képen, csak meg kell keresni!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 20:36   
2004-02-09 19:04, ubuge:
-
2004-02-09 17:21, elckerlyck:

En is azzal szeretem, de hozza meg egy par szelet erospaprikat is!!!!!

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 19:04   
2004-02-09 17:21, elckerlyck:
-
Micsoda kérdés: azzal a legjobb. Irigyled?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 18:00   
Valikám,

én két más dolgot gyanitok Nálad; lehet hogy a Cox tiltotta le a tömeges csatolt küldeményeket a virusok miatt, melyek azt teszik avagy a Norton antivirusod adott egy olyan beállitást. Probáltál mást küldeni ugy? Probáld meg egy kis .txt file-al, de nézd meg a Norton outgoing mail beállitásokat is.

A multkor nem kaptam meg egy hozzácsatolt JPG-t egy Ebay eladotol pedig csak scannolta nekem a feladási csomag szelvényt, ugy látszik az AOL/Compuserve letiltotta a Yahoo mailnál a csatolt küldeményüeket! Irtam neki küldje a Yahoo cimemre s ott megkaptam! Közben én is teszteltem saját cimeimmel s ugy volt, nem tudtam én se kapni olyat amit Yahooval küldtem s kép volt hozzá csatolva.

Andrea

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 17:21   
Computerhöz nem értek, de mégis:
hogy jön a gulyásba uborka lila hagymával?

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 14:55   
2004-02-09 14:44, Valeria:
-
Valéria, továbbíts esetleg az itt megadott címemre egy nem személyes jellegű e-mailt, hátha ki tudjuk bogozni.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó