2020. január 27. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Computer
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-16 16:21   
Andrea!

Nem enged hozzá kapcsolodni:belső komm.os hibát jelez.Próbálom másként.(

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-16 16:06   
Andrea,köszönöm!:)

Már próbálom is!:)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-16 10:38   
Balu,

itt lehet letölteni:

http://www.opera.com/download/index.dml?opsys=Windows&lng=en&platform=Windows

hozzá language files (Neked Hungarian kell): http://www.opera.com/download/languagefiles/

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-15 09:39   
SOS!!!!

Eltünt a gépem bekapcsolásakor a magyar-nyelvű
Opera(((((((((((Angol van,csak.,Hova lehetett és honnan tölthetek le magyarnyelvűt?

Köszönöm:Balu

pschw  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-08 13:23   
Ezelott vagy 3 hettel megment az XP-m, holmi virus fertozes utan. Ha megvan az eredeti XP Cd-d, meglehet probalni ujratelepiteni. Ket eshetoseg van. Az ujratelepites soran megjelenik egy kommentar, hogy javitani akarsz-e (repair) vagy egeszen ujratelepiteni. Erdemes megkiserelni a javitast, habar sok eredmeny nem varhato tole. Az ujratelepitesnel van ismet 2 kategoria : ujra formalni a disket, vagy megorizni a regi "file system"-et. Ha megakarod orizni a diskre telepitett kulonbozo programokat a masodikat valasztod, de ez esetben pont azokat a programokat orzod meg, ami az XP sebesseget korlatozzak.(viszont mind amellett, hogy a programok megmaradnak jo reszuk hasznalhatatlanok mert eltunnek a kotelekek - a linkek, es akkor inkabb ujraformalni az egeszet). Teljes disk formalasnal, abszolut minden kitorolodik, es ennek az elonye az XP hibatlan es gyors mukodese lesz. Sajnos utanna ismet potolni kell egypar programot, mint az antivirust (ez esetben azonal letolteni az internrterol az antivirus "updated database"-t es legalabb ketszer at-scannelni az egesz gepet. Ez legyen az elso, mert ha nem leszedsz az internetrol tobbszaz virust par masodperc alatt. Jo volna a disk-et legalabb 2 reszre osztani.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-06 19:56   
2003-09-06 18:21, andi_usa:
-
1) Roszul fejeztem ki lehet magamat lentébb! A Nortonom most is müködik! Csak a gép egésszében lassult!

2)"A System Restore dolog furcsa! Ahogy néztem a virus pucolosásoknál az eljárást anyám esetében, neki ki kellett kapcsolnia a System Restore.-t hogy ki lehessen pucolni a virust amit kapott amiota ADSL-je van. Talán a Norton ott valamit blokkol? Vagy az egyik Windows Update teszi?"
Na làtod ezt lenne jo tudni, de ehez màr nem értek!

3) "spyware" - az micsoda? Igaz hogy ismerös a szo de nemegészen tudom micsoda! Az a micsoda program az ami titokban értesit màsokat rollad?

4) "Mivel ujra lett telepitve az XP a régi System Restore pontok eltüntek"
Aha! Csak hàt még nem lett ujra telepitve. Utoljàra év elején volt! No és azota mint irtam én magam is csinàltam ilyen pontot. Ha abban a honapban néztem vissza még megvolt. Mostmàr nemtalàlom sehol! Egy honapot nem tudok vissza menni vele.... ????

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-06 18:21   
Kedves Cunibaba,

tünödtem én is, de nem tudom miért nem készitenek több particiot az uj computerekbe, talán Miki tud erre választ adni.

A másik megoldás amit elfelejtettem emliteni, ha lenne egy kissebb merevlemezed, szabadon használatra, azt is bekapcsolni és arra lementeni az adatokat, ujra telepiteni a nagyot s átkopirozni amit kell a másikrol, egy másik particiora, ha ez meg van, ki lehet ismét kapcsolni a segitöt. Mindig igy tettem, ha nagyobbat vettem.

Miért müködött a Norton egy ideig aztán nem? Mert valami virus elleni frissitöt adtak ki talán ami a zavarokat okozhatta? Majd belenézek az Antivirus forumba is, tegnap néztem a Windows Supportot ahol ad egy ajánlották az ilyen panasz ellen hogy nézze meg az illetö, nincs-e valami spyware a gépén, a lavasoftnak van egy ilyen programmja ami ezeket felfedezi és kitörli, ad kettö a Microsoftnak van ilyen tanácsadoja de az angolul volt, s nem tudom, hogy lehetne franciául megnézni?

Én tünödöm egy másik eseten ahol az ismerösnek a nyomtatoja hirtelen nem müködött és ö is Nortont használ de nem XP-vel hanem Windows 98-al.

A System Restore dolog furcsa! Ahogy néztem a virus pucolosásoknál az eljárást anyám esetében, neki ki kellett kapcsolnia a System Restore.-t hogy ki lehessen pucolni a virust amit kapott amiota ADSL-je van. Talán a Norton ott valamit blokkol? Vagy az egyik Windows Update teszi?

Norton Internet Security lassu müködése magyarázat franciául:

Résultats pour: 2000102611113736
http://search.symantec.com/custom/fr/query.html?lk=1&rf=0&la=fr&qp=-link%3Awww-secure.symantec.com%2Fplatinum&qp=language%3Afr&qt=2000102611113736

System Restore bajok (angolul): http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;299906

Mivel ujra lett telepitve az XP a régi System Restore pontok eltüntek.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-06 15:28   
2003-09-05 19:00, andi_usa:
-
Hàt pont ezt szeretném elérni: "lementeni a szükséges adatokat CD-re (erre jo külömben a több particio is) és ugy ujra telepiteni teljes merevlemez pucolás után hisz külömben minden hiba marad." De mivel nem tudom lepuculni a merevlemezt, nem érem el a megfelelö eredményt sem.
A Nortonnak kell legyen valami köze az egész problémàhoz, mert elöször is az ami vacakolt. De miért müködne normàlisan egy idejig és aztàn nem????

Na a "System Restore" még egy màsodik ÉRDEKESSÉG nàllam. Ugyanis nincs kikapcsolva, ellenkezöleg a merevlemez 12% van rà feltartva. Ennek elenére képtelen vagyok egy elöbbi "restore" pontra visszatérni. Pedig ellenöriztem hogy sajàt kezüleg készitettem ilyen pontot, meg akkor is készül mikor valami programot telepitek vagy leveszek. De példàul most ma is megnéztem és képtelen vagyok a szeptemberröl visszalépni augusztusra, vagy bàrmilyen màs honapra. Szeptemberben meg még nincs ilyen pontom!
Akkor hol a hiba? Ti értitek??? Mert én semmit! Pedig làtjàtok ezekre én is gondoltam màr

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-05 19:00   
Cunibaba,

azt a panaszt hogy lelassult a gép, Norton felhasználoktol hallottam az Antivirus forumban a Compuserve-nél ahova mindenki bemehet ha csinál magának felhasználo nevet mint itt. Van egy Windows Support forum is ahol a legtöbb tanácsadás az XP-hez van, de sajnos ezek mind angolul vannak.

Viszont a tüneményt hogy a nagy merevlemez nincs partiticiokra osztva, anyám gépénél is van, 40MB merevlemezzel, melyet ök is telepitve vettek, egy szakértö ment ki össze rakni s szakértö telepitette a vele jövö Nortont is, ami 3 honap alatt lejárt habár ugy lett eladva a gép, hogy 1 évre fog szolni.

Szerintem elfelejtette az ismerös a System Restore-t kikapcsolni a telepités elött ami egyben védi is a sytem file-eket minden beavatkozás ellen.

Nem emlékszel mikor jött elö hogy lelassult a géped? Ha igen akkor probálhattál volna egy System Restore-t arra az idöre vissza állitani amikor még nem volt lassu. Sok kis programm ami szalad a háttérben lassithatja le, azt meg lehet változtatni sokszor hogy ne tegye csak manuálisan beinditani, ha kell.

Én mindig hive voltam annak, hogy ha valami nagyobb baj van, amit nem lehet máshogy megoldani, lementeni a szükséges adatokat CD-re (erre jo külömben a több particio is) és ugy ujra telepiteni teljes merevlemez pucolás után hisz külömben minden hiba marad.

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-05 14:47   
Ki hasznal Mac-et rajtam es Elcky-n kivul?

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-05 11:16   
Köszi Ubuge! Azt hiszem tényleg elviszem valami szakértöhöz! Mert a környezetemben senki sem érti mi történt! Pedig egy ismerösömmel kezdtük meg elôszôr a telepitést aki amugy az informatikàban dolgozik és ugye mivel eltart egy pàr oràt egyedül fejeztem be! Màsnap az illetö nem értette hogy létezik hogy (ha még làtszattra nincsennek is ott) de mindent megtalàlunk a lemezen utànna. ö is sajnàlkozott hogy nincs felosztva a lemezem. De hàt sajnos igy vettem annakidején màr az XP vel telepitve. Azt is mondtàk hogy lehet a CD hibàs, pedig eredeti nem màsolt!

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-05 10:19   
2003-09-03 16:33, Cunibaba:
-
Nem tudom, hogy mit mondjak. Amennyiben nincs felosztva a lemezed, akkor nem tudom, hogyan sikerült újratelepítened úgy, hogy a programok is megmaradtak (bár a window$-nál sosem lehet igazán tudni, hogy mit is csinál). Nagyon valószínű, hogy rengeteg "service" fut a háttérben, ezek kikapcsolását azonban nem ajánlom amatőr felhasználónak. Kérdés az is, hogy mennyi minden van telepítve, főleg az ilyen-olyan ingyenes vagy shareware programocskák a károsak, amelyek azt ígérik, hogy feljavítják a gépet. Amit ajánlani tudok, az lenne, hogy mentsd le a fontos adataidat (például CD-re), majd telepítsd újra a gépet, úgy, hogy egyúttal oszd is fel a lemezt (ehhez érdemes egy hozzáértőt hívni). A felosztás úgyanakkor formázást is jelent, s egy "tiszta" telepítés után megvan az esély arra, hogy egy jól működő rendszered legyen.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 16:33   
Épp ez az amit nem értek, mert nincs particiozva a merevlemezem!!!!!
Màskülönben màr amit tudok hogy: Intel Celeron 1.1Ghz, 352SDRAM, 20giga a merevlemez amiböl 12és fél még üres!.
Mire van még szükséged? Az XP-m rendszeresen frissitve van (igy mondjàk?)

Hàt a gép lassu, de nem csak a az interneten valo navigàciora (mert arrol ne is beszéljünk az katasztrofa!), hanem lassan mindenre. Nekem lassan az idegeimre megy!

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 14:48   
2003-09-03 14:30, Cunibaba:
-

Elsősorban azt lenne jó tudni, hogy miben nyilvánul meg a lassúság, na meg azt, hogy milyen felépítésű a géped (processzor típusa és sebessége, memória mennyisége stb). Érdekelne az is, hogy fel van-e osztva a merevlemezed (partitions - nem tudom, franciául hogy nevezik). A merevlemezt érdemes legalább két részre osztani, hogy egyiken legyen a rendszer (Windows és a programok), a másikon az adatok, bár gondolom, hogy ha sikerült újratelepíteni az adatok elvesztése nélkül, akkor így van berendezve. Formatálni nem lehet a windows particióját, mert az azt jelenti, hogy minden adatot töröl az illető részről, ezt a telepítés alatt lehet elvégezni. Egyelőre ennyit, lássuk a többi kérdést.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 14:30   
Kedves XP tudosok!

Nem is tudom hogy kezdjem! Szoval a gépem mostanàban nagyon lassu! Utànna néztem az ADSL vonalammal semmi baj (egy oràig teszteltük stb az illetékesekkel). Arra a következtetésre jutottunk hogy lehet hogy nem àrtana ha ujra telepitenénk az XP-t.

Néhàny honapja màr volt ilyen problémàm. Akkor az XP-Cd segitségével "ujra telepitettem" és nem "javitottam" (mert nàllam ez a két lehetöség lépett fel csak -megjegyzem minden franciàul van!)
Na màr most hiàba ujratelepitésröl van szo nekem semmit sem törölt. Minden program, minden sajàt kezüleg készitett dokumentum (legyen az levél, zene, vagy fénykép) minden megmaradt a gépemen. (Feltételezem hogy a hiba is!)

Mondjàtok màr meg hogy hogyan lehet XP alatt formatàlni a merev lemezt. Mert én nem jöttem még rà!
Eddig akkinek elmagyaràztam mindenki arra utalt amit én csinàltam, de akkor miért nem törölt?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-12 19:32   
Ki ért az ADSL/DSL beállitásokhoz?

A probléma, amit eddig több személynél láttam az volt, hogy nem tudtak emailt küldeni. Az egyiknél néha ment a küldés, néha a kapás de nem mindig mindkettö egyszere.

Eddig az Internet keresésben láttam emlitve a DNS számok beirását és emlitve a MTU gyorsaságot.

Köszönök minden segitséget.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-06 05:01   
Kedves Miki,

ma végre megjött a második Compaq LCD amit szintén az Ebayn vettem, s ez a passzolo modell! $ 49.- volt küldéssel együtt.

Elsö probálkozásra sikerült beszerelnem és most kicsit rendet teszek abban a laptopban mielött vissza adom lányomnak használatra. Ez volt az elsö komolyabb laptop szerelésem, sokat tanultam, hogy vannak összerakva.

Üdv.: Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-25 18:07   
Kedves Babi,

én ezt a magyarázatot találtam:

http://www.seniors-on-line.com/discussion/_disc4/000005ce.htm

DLL download: http://www.rocketdownload.com/supfiles.htm

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-25 14:51   
2003-07-25 11:12, bobe:
-
dobd ki a regit es insallald ujra hathas menni fog
'
Bobe, kidobtam a regit, de nem enged instalalni, mindig ker ujabb es ujabb file-okat. Amint megszerzem amit ker, egy kovetkezo instalacional egy ujabbat ker... nem tudom mi lehet az oka... talan a window-t kell ujra installalnom, ugy tunik, hogy egy sor file hianyzik a computerembol...
bab

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-25 11:12   
dobd ki a regit es insallald ujra hathas menni fog
'

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-25 04:02   
segitsetek megtalalni a XMLPARSE.DDL file-t!!!!!!!!!!!!!!! Elromlott a Yahoo messengerem, s e nélkul a file nelkul nem tudom installalni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bab

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-24 21:54   
Hallo Miki,

nagyon szépen köszönöm a segitö tippeket. Nem hinném, hogy az elado szétszedné a darabot, de amit megtanultam, megkérdezem ezentul a dugaszokat mert azok amugy is szabadon megnézhetöek. Irtam már az egyik eladonak emiatt de nem válaszolt, viszont most licitálok egy kissé hiányos LTE 5380 modellra, ha azt megkapom mindenképpen tudok egy komplett laptopot összerakni a kettöböl.

A nem passzolo LCD alkatrészt tegnap feladtam, lescannoltam a FedEx Ground számlát az eladonak s elküldtem neki emailben mire rögtön vissza utalta a PayPalnál nekem a kifizetett pénzt habár még meg sem kapta a csomagot, az 5 napig megy innen MA-ba. Ajànlottam neki hogy a következö hirdetésében emlitse meg a plug szélességét hogy ne járja meg se ö se mások!

Az Ebay amugy nagyon jo tanito is, nem sikerült semmi manualt kapnom ehhez a laptophoz de ahogy néztem a hirdetéseket Compaq laptop memoryra az Ebayn, volt olyan is ami plastik tartoval jött s igy talàltam meg, hol van a memory beletévé, hátul a kis ajto mögött a dock fölött, ahol a többi dugasz helye van eldugva pl. az external monitoré is. Igy tanulok laptopot is szerelni. Sose gondoltam volna, hogy laptopot is szét fogok szedni, azoktol eddig féltem de most már nem.

A propos hardware: http://www.nzz.ch/2003/07/24/il/page-article8ZT06.html

"Der Betriebsausfall bei Sunrise ist insofern gravierend, als viele Daten verloren gegangen sind. Der betroffene Mail-Server von Sunrise ist zwar durch ein Back-up-System gesichert, das im entscheidenden Fall aber versagte. Auslöser für die schwere Panne war der Ausfall einer Festplatte, deren Funktion nicht wie vorgesehen automatisch von einer Reserve-Disk übernommen wurde. Das gesamte System musste heruntergefahren werden; beim Wiederstarten wurde aus noch ungeklärten Gründen eine weitere Festplatte zerstört, welche die Back-up-Daten enthielt."

Andrea

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-24 11:21   
Halló Andrea!

Itt az üzenetem a "Szerel a párom" topikból, sajnos nem olvatad el idöben.
Miki_d

Laptop-Displyat cserélni valóban egyszerü, de egy valami nagyon fontos! Ha leszedted az elsö müanyag boritást, megjelenik a képernyö egy fem keretben. Ezen a kereten található egy bizonyos Rev.Nr. Ezt mindenképpen figyelembe kell venni egy képernyö-cserénél, mivel a Hardawre-Componentek nem minden esettben kompatibilisek a Laptop többi részével.

Sok szerencsét,

Miki_d

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-23 17:00   
Ki milyen konnekciot használ? Érdekelne, kinek van DSL kapcsolata s kinek cable s hogy vagytok vele megelégedve.

Anyámnak most sikerült a DSL-el a webre menni 1 hét zavar után, de az email nem müködik, visszaküldik nekem az emailjeimet.

Laptop update; tegnap megjött 1 nappal korábban UPS-el a csomag de sajnos az Ebay elado rosszul hirdette, nem passzol a bekötö dugo a Compaq LTE 5380-ba, ennek amit küldtek szélesebb van. Az elado hajlando vissza venni s vissza adni a pénzt de nekem uj monitor részt kell keresni!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-21 15:53   
Kedves Miki,

igen, ha a felhasználo nem olvassa el az utasitásokat, mint anyám most a magyar asztrologia CD-nél, akkor azt mondja, rosszat küldtek neki! Lásd a vásárlási topikban az üzenetemet. De ismerve már az ilyen dolgokat, tegnap pont azt mondtam neki telefonon, nézze csak meg mégegyszer azt a CD-t biztosan rajta van a magyar is!

Néha a baj ott van, hogy nem érti a felhasználo a szöveget! Mikor az elöbb telefonon továbbitottam az emailt anyám megkérdezte mi az a könyvtár? Németül Verzeichnis, angolul directory mondtam. A magyarázo szöveg viszont OLVASSAEL.DOC néven van a CD-n.

Readme.doc is létezik vagy Liesmich.doc de vajjon ez kinek tünik fel?

Sajnos még az Ebaynél is ilyen dolgokkal mérgelödik az ember, a vevö nem olvassa el az email instrukciokat s a postai küldési költség helyett a csomag biztositási összeget fizeti be. Pedig az nincs komplikáltabb computer nyelven irva!

A computer felhasználonak sok türelem kell, de magyarázatot vagy segitséget a weben is lehet kapni, a Microsoftnak német könyvtára is van de vannak computer tanácsado helyek is, magyar nyelven is, nem csak a Compuserve forumokban, de az Interneten is.

Erröl mindig eszembe jut az elsö Microsoft Windows beta test-em, mikor kék képpel kezdte az elsö telepités. Szerencsére a röviditett betükböl kitaláltam, melyik kis programm okozta azt s rögtön kiszedtem s ujra kezdtem a telepitést. A beta jelentésen meg is jelent a listán s a programmozonak irtam is emiatt aki készitett egy ujabb verziot s kérte probáljam ki. Sajnos az sem müködött a 98-al. Egy kis modem gyorsaság mérö programm volt.

Andrea

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-21 15:13   
Röviden még csak annyit, hogy a Win. XP valóban sokkal jobb mint a hírneve.
Sajnos felhasználó körökben mindíg divat volt a Microsoftot szidni, föleg pedig dúzsgazdag nagyfönökét . Pedig a hiba sokszor a felhasználóknál van, de kevesen akarják bevallani.
Ubuge, nagyon igazad van, a Ser.Pack letöltése nagyon fontos, és persze folyamatosan figyelni a fejlödést a MS-nál.

Üdv,
Miki_d

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-21 08:19   
2003-07-20 11:07, Miklos:
-
Szükséges persze a Service-Pack 1 vagy magasabb változat is az XP problémamentes üzemeléséhez.
-

Gondokkal küszködőknek azt ajánlom, hogy töltsék le azt a javítást, amelyet a Windows XP SP1-re adott ki a Microsoft. Sok problémát megold, többek közt kapcsolat megszakadásokat is (nem személyes tapasztalat, bár a foltot telepítettem én is). Érdemes folyamatosan követni a cég által kiadott javításokat, mert kerül köztük hasznos is.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-20 19:38   
Kedves Miklos,

Az elsö gépemen nem is volt egér, s tanulhattam a DOS tasztatura parancsokat még a levelezö programmal is. A legrégibb DOS amit valaha használtam a 2.1 volt s azt az antik laptopot a közeli PC muzeumnak ajándékoztam. De arra a mai napig is büszke vagyok hogy sikerült megkapni hozzá nem csak az indito diskettet az Interneten kersztül, merevlemeze nem volt, s egy olyan kezdö Compuserve DOS programmot még elcsipni amivel tudtam az egyik forumba üzenetet tenni! Férjem ahogy nézte kérdezte, nem müködik? Dehogynem, csak csiga lassusággal! A modem amit hozzácsatoltam 9600 baud-al ment azon a programmon.

Nem tudom mit szoljak a stabilitáshoz mert volt beta tester kollégám kb. minden 2 honapban kitörül mindent s ujra telepiti amiota XP Home-ja van. Hisz a Norton programmokban is és azokat is használja teljes meggyözödéssel. Én akkor telepitettem utoljára a ME-t mikor uj, nagyobb merevlemezt vettem magamnak s a két elözöröl mindent átraktam amit azokon gyüjtöttem.

Nekem mindig az volt a nézetem, hogy nem csak az a fontos kérdés ki mire használja a gépét, de az is, milyen jol van konfigurálva. Nem mindig a Microsoft a hibás vagy egyéb cég, hanem sokszor a felhasználo.

Nagyon jo és találo viszont a nézeted a kocsival valo hasonlitással, szerintem egyes férfi hasonloan kezeli emocionálisan a computer ügyet mint a kocsijához valo kapcsolatát. Most lett a fejemhez vágva, hogy a sok disconnect a Cs2000 hibája volt! Közben olvastam, hogy az XP még a régi WinCim 2.6.-al is müködik, Ozwinnal is, és a CS 4.02 NT verziojával is s van Cs2000 ami direkt XP-re valo. Aki nem szeret komplikáltabb programmokkal bajlodni, annak ajánlom az AOL-t vagy Compuserve2000-et használni mert azok sok mindent automatikusan tesznek a felhasználo helyett. Nem kell DFÜ-röl tudni se WinZip-el törödni.
Nekem dacára hogy van Classic is, a legtöbbet használom a Cs2000-et emailre, Internetre s csevegésre is. Nem kell semmit külön inditani, minden ott van kéznél, s a képeket beillesztem az email közepébe is ha akarom. Viszont forum üzeneteket nem kezel offline, arra szalad az Ozwin.

Szia, Andrea

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-20 18:07   
Kedves Andrea!

Èn is az MS.DOS 3.0-al kezdtem az ismetertséget a PC-világban, elötte csak az OS/2-est ismertem és használtam egy IBM gépen, ami akkora volt mint egy tornacsarnok
Mindamellet a sok hiba és probléma mellett amit MS. még nem oldott meg, illetve mindíg "beletáplál" az új üzemi szisztémákba, még mindíg a legstabilabb az NT és az XP/Home illetve XP/Prof.
Természetesen minden felhasználónak tudnia kell hogy milyen programmokat akar futtatni, és egyáltalán mire akarja a Computerét használni. Ha engem valaki PC-ügyben megkérdez, ez az elsö amit meg akarok tudni.
A Computert és a vele való kapcsolatot kicsit az autóhoz hasonlítom. Más kocsi kell csak a supermarketba járni, más a Forma 1-re és megint más ha valaki a Paris-Dakkart akarja megnyerni.

Ezért egy jó szaktanácsadás mindennél többet ér, és sok pénzt lehet megtakarítani.

Szia,
Miki_d

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-20 17:53   
Kedves Hunor,

gondolom, Te használtál elötte munkádban NT-t vagy Windows2000-et, nem?

Köszönöm a statisztikát, érdekesek ezek a számok, de persze nem mondják meg, hogy hányan jönnek be munkahelyükröl ahol Windows2000 s hasonlo van alkalmazva. Az 54% Windows98 felhasználo gondolom mind otthoni computer.

Látom én az utolso 5%-hoz tartozom a Windows Millenniummal. A laptopomon Win98SE van, mert az csak egy Pentium100 48MB memoryval s néma, no sound card, amelett kicsi a merevlemeze is. Viszont arra amire néha használom, elegendö.

Andrea

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó