2020. április 05. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Computer
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-03 22:58   
2002-11-03 14:55, Zsu:
-
Hasznal valaki Mac-et?
-
A Mac használ engem

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-03 14:55   
Hasznal valaki Mac-et?

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-30 20:53   
Csak Windows XP-n és 2000-en mûködik az új Office

A Microsoft Office legújabb verziója csupán a legutóbbi operációs rendszereken fut - jelentették be a szoftveróriásnál. A BetaNews szerint az Office 11 munkanévre hallgató program nem használható a Win98-cal, a Win98SE és 98ME operációs rendszereken, valamint az NT-én. Az Office 11-et a Microsoft kifejezetten a Windows2000 és XP operációs rendszert használóknak szánja. A régebbi fejlesztéseket használó cégek már jelezték, hogy alternatív irodai programcsomagokat keresnek, mint például a StarOffice, vagy az OpenOffice. 2001-ben például csupán a felhasználók egyötödének volt XP Professional, vagy XP Home operációs rendszere. Becslések szerint az Office 11 2003. közepére tervezett bevezetésekor a felhasználók közel felének kell majd újra installálnia a rendszert, ha Office 11-et akar használni.

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-24 20:07   
Az Opera bongeszo azert is jo mert le lehet vele allitani azt hogy ilyen reklam-ablakok nyiljanak meg maguktol (pop-up windows).

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-24 18:30   
Kedves Tibi,

nem értek a multiple boothoz, mindig csak egy Windowst használtam egy gépen, de olyantol kértem tanácsot aki járatos ebben.

Érdekes nálam nem kérdezte a Netscape használatát az Opera, mégis azt mutatta, s nálam akkor csak a két legujabb Geckos Compuserve2000 volt telepitve, ezek után azokat is kitörültem, olyan mérges lettem az Operára!

A tanácsado Bill arrol volt hires a beta testerek között, hogy mikor kezdödött a Geckos test, kitalálta, hogy kell eljárni ahhoz, hogy az IE-t telepitse a Compuserve7.0-es a Gecko helyett. Késöbb a programmozok megváltoztatták, s nem lehetett többet megtenni.

Én kétszer használtam Netscapet is, mikor a régi német Compuserve Classic client Netscape-el jött, s mikor a svájci bankomat csak Netscape-el lehetett használni Online Bankinghoz.

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-24 18:16   
Kedves Zsuzsanna,

Billtöl ezt a választ kaptam, neki nincs külön Netscape telepitve, de van 3 operating systemje (Windows98SE, Windows Millennium, Windows XP) és 3 Geckos verzioja, s mindegyik müködik

"Does she also have IE installed? If so, maybe the first thing she should do
is click on Tool/Internet Options/Programs, the uncheck the box that says,
"Internet Explorer should always check to see if it is the default browser."

In Netscape, maybe she should click on Help/Index, and then key in a phrase
like "Default Browser." Hopefully that will pull up the information that she
would need."

Ahogy én is irtam, valahol kell lenni ahol kérdezi a Netscape hogy a default browser legyen.

Andrea

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-24 08:58   
Kösz, várlak. Sörrel egybekötve.Mint látod, nem a kompi a legerősebb oldalam.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-24 08:09   
2002-10-24 03:51, Ferencz Zsuzsanna:
-
Két indító lemezem van, mert kétszer van meg a Windows.
-

Kedves Zsuzsa,
ez egy nagyon nagy gond lehet, mert elvileg nem tudhatod, hogy a két telepítés hogyan rugdossa egymást. Gyakorlatilag a c: lemezen levő indul be, de hogy a második feltelepített window$ mit s miket módosított, azt nem lehet tudni.
"idiotensicher" lev.programnak az Eudorát ajánlom, megtalálható a CD-n, amit a lapban kaptál találkozásunkkor. Az Operát (ez egy böngésző s nem az a hely ahol sokat énekelnek) is megtalálod ugyanazon a CD-n, érdemes használni, mert gyorsabb, mint a többiek. Itt ellentmondok Andinak, az Opera nem a Netscape motorját használja, de be lehet állítani, hogy Netscapenek vagy Internet Explorernek mutassa magát.
Egyelőre ennyit, megpróbálok legközelebb annyi időt szakítani, míg Bukarestben leszek, hogy Brúnót egy alapos gyógykúrának vessük alá.

Tibi

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-24 05:00   
Kedves Miklos,

mivel a Compuserve7.0 is Gecko (Netscape) val ment, s semmi baj nem volt az IE-m el, késöbb telepitettem Balu miatt az Operát is, mely szintén Netscapet használ, nem hinném, hogy ne lehetne müködtetni, de valahol van egy beállitás browserre, melyiket használja elsönek a system. Ha megkérdezni hogy az IE legyen-e a default, NEM-el kell válaszolni.

Az hogy a Geckos Cs2000 nem müködött ugy az MSN Groupokban mint az IE s nem ment itt a chaten sem, az más lapra tartozik, de én mindig ragaszkodtam az IE browser default-hoz s azt jelöltem ki. Meg fogom nézni az MS KB-ben s megkérdezek pár Netscape felhasználot is. Enlékszemm egy olyan programmra is, mely deinstallálta az IE-t, komolyan.

Andrea

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-24 03:51   
Kösz nektek.
Miklós, azt mondod, cseréljem ki a Netscape-t?
Nem tudsz valami "idiotensicher" lev.programot, ingyenes letöltésre? Ami kevés helyet foglal, és helyettem megírja az emileket? Meg csicseregni is tud közben?
Két indító lemezem van, mert kétszer van meg a Windows.

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-23 12:01   
Kedves Zsuzsa!

A probléma ott van, hogy a Netscape Navigator nem müködik rendesen a Microsoft üzemi szisztéma alatt. Ez a régi ellenségeskedésekre vezethetö vissza, ami a Microsoft és a Netscape között pár évvel ezelött kitört.
Ha három HD van beépítve egy computerbe, a fö prorammoknak - mint pl. az internet kommunikációs programok - mindíg a "C"-n , vagyis az indító Harddisken kell lennie!

Nagyon jó az Outlook 6.0, stabil és megbízható.

Szia,
Miklós_d

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-23 06:04   
Kedves Zsuzsanna,

Eudorát régen probáltam. Nem az a baj, hogy a DUN zavar (mi az magyarul? Dial-up-Networking)mert netán valahol ugy van beállitva hogy csak egyiket használhatja?
Nézd meg talán mindegyiknél a connectionokat, hogy adjon a másiknak is lehetöséget ne kizárolag csak eggyel müködjön.

Mikor tegnap 3 merevlemez volt bekapcsolva kopirozás miatt nálam, nekem is reklamált a Compuserve2000 mert nem stimmelt a Desktop shortcutja, s nem a C-n van, de mikor kikerült a harmadik s stimmeltek a particio betük ujra, minden rendbe volt s csend lett. Az Ozwin levelezöm lett az uj merevlemezre kopirozva de mivel annak semmi különös beállitása nincs, még Registry sem, s maradt a partition betü is ugyanaz, ugy müködik mint elötte.

-

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-23 03:58   
Brúnó nevű kompim megint vacakol. Gondolom, már unjátok. Mágis megkérdem:mit tehetek. Szóval: van nekije három merevlemeze. És két levelezőprogramot telepítettem, külön-külön lemezre: egy Eudorát és egy Netscapet.Hol az egyik tűnik el, hol a másik.
Cím, stpm mindkettőnél ugyanaz.Eltűnnek a Start programjai közül is. Az Eudorát elő tudom vakarni, a Netscape-t újra kell telepítenem, mivel valami fájl is eltűnik.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-16 20:18   
Kedves Kaytee,

sajnos igazad van, probáltam emailt küldeni a szolgáltatojának, de nem találtam email kontaktust csak bejelentkezö lapot. Most irtam neki is email választ s akit szintén érdekel, van ingyenes antivirus scan is:

http://housecall.antivirus.com/

Vannak ingyenes anti virus programmok is, az F-Prot for DOS is jo
http://www.f-prot.com/download/

s az Avfree szintén. http://www.grisoft.com/html/us_downl.htm#FREE

Találtam még egy ingyenest otthoni felhasználok részére:

http://www.asw.cz/avad1.htm
Windows95/98/ME/XP/NT4.0.re.

Andrea

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-16 20:06   
2002-10-16 18:59, andi_usa:
-
Vigyázat, virust küldözget ez a személy:

Lehet, hogy nem is tud róla szegény...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-16 18:59   
Vigyázat, virust küldözget ez a személy:

l.horvath@ntlworld.com (Laszlo)

File: acidmax.gif.bat (28575 bytes)
DL Time (45333 bps): < 1 minute

Mivel Miki_D is kapott, gondolom a Magyaronline-en keresztül jött, mert az közös nevezö köztünk, igy attol félek, más is fog kapni! Ha kaptok, törüljétek ki, ne nézzetek bele, mert ha aktiválva lessz a csatolt file, fertözi meg a computert!

Még egy u.i.: a Yahooo cimemre is küldött, szoval csakis a Magyaronline-en keresztül történhetett a dolog!

Akinek AOL-ja vagy Compuserve2000-e van, go mailcontrols-al kitilhatja azt a cimet további küldésektöl. Yahoo-ban is lehet Spam filterre tenni.

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-04 18:34   
A tegnapi majdnem 2 orás telefon után anyámmal annyira frustrált voltam, hogy mentem az Amazon Germany-hez s megrendeltem neki a "Windows XP für Dummies" könyvet. Még ajándék csomagolást is kértem hozzá. Remélem, segiteni fog, hogy legalább az alap dolgokat megtanulja az uj systemjában. Minél többet hallok igy telefonon keresztül, annál jobban örülök, hogy sose vettem meg az XP-t!

Nem tudom, van-e maygar forditásban is, de a legjobb tanulo könyveknek tartom a Dummies könyveket, a mi web design tanárunk is ajánlotta nekünk a GoLive5-re s meg is vettem.

Jelenleg anyám nem tud emailt leszedni az Outlook Expressel s nem tudom, mi történt, hisz elötte ment. Az Internetet sem tudja használni, mert valahogy egy Google keresö opcio jön elö, ha kinyitja az Internet Explorert! Nem találta a Control Panelt igy nem tudtam, hol lehetne azt ott eltávolitani de az Internet Explorerbe azt az url-t tetettem most be vele, ahol megnézheti online az emailjeit, a Sunrise login screent. Ma majd kisül, müködik-e. Halvány fogalmam sincs, mi történt ott, hisz eleinte müködött az uj gépén az email küldés s kapás.

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-04 04:28   
Ingyenes online virus elleni scan:

http://housecall.antivirus.com/

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-04 02:55   
Kedves Hunor,

"Name of attachment: Variable, with double extension ending in .exe, .scr, or .pif"

Ilyen?

Subj: Invitation to join the XXXXXXXXXXXXXXXX
Date: 10/3/2002 12:10:18 PM Pacific Daylight Time
From: XXXXXXXXXXX-XXXXXXXXXXXXXX(XXXXXXXXXXX XXXXXXXXXXX)

File: grafikon.ppt.scr (50688 bytes)

De mivel a Compuserve2000 accountom ugy van beállitva, nem szed le semmit automatikusan. Nekem furcsa volt ad egy az attachement ad kettö láttam a dupla végét.

Ajánlom mindenkinek az ovatosságot s az online virus scannereket is. A Trend Micro ezt irja rola: http://www.trendmicro.com/vinfo/virusencyclo/default5.asp?VName=WORM_BUGBEAR.A

Nekem Trend Micro PC Cillin-em van.

Andrea

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-04 02:39   
Kedves Hunor!
Köszönjük a kellmetlen infot:óvatosak leszünk!
De mond:mikor nincs valami vírus?Azért nagyon jó tudni erről.

Köszönettel:Balu

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-04 01:37   
Figyelem, vírus garázdálkodik:

http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/w32.bugbear@mm.html

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-02 05:20   
Kedves soeri,

mivel megengedted, itt is szeretném megköszönni Neked (vagy férjednek) a kedves segitséget! A német cikk a Supervisor Passwordrol prima volt! Amiota kitöröltettem a Registryben anyámmal azt a kulcsot, s belenéztünk az IE beállitásokba is, a laptopban minden rendesen müködik!

Ma igy az Acerrel foglalkoztam vele telefonon, pedig az XP, remélem az uj beállitásokkal se nem zavarja az MSN Messenger, se nem kapcsolja ki többet az Outlook amikor ö nem akarja.

Andrea

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-02 04:10   
Kedves Andi,
nem hiszem, hogy az egér allergiás, mert arra a merevlemezre (három van most) nem telepítettem semmi újat, és nem is fogok, mert azt szép lassan megszüntetem.
Egérke azóta-kopogjam le- jól viselkedik. Nincs sárga jel safe mode-ban.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-01 13:21   
Szivesen, Zsuzsa. Engem legjobban az egér ficánkolásai tudnak mérgesiteni, mert mihelyt meg volt a Windows 3.1-em rögtön egereztem s sose tanultam meg minden billentyüzet fogást. Nem emlékszel, mit telepitettél ujat, amire netán az egér allergikus? Az én egeremet azért kaptam ajándékba egy virtuális barátomtol, mert nem müködött nála PS/2 áttétellel.

Az elsö Yahoo Messenger telepitésnél vettem észre, hogy zavar a Yahoo Browser Bar, ki is vettem (Control Panel/Software). Mikor jött az uj verzio, elfelejtettem, s csak mikor soeri kérdezte, néztem utána, s én is töröltem. Telepitésnél pedig nem emlékszem, volt-e választás.

Most éppen modemekkel foglalkozom az XP-nél (nekem ME van), olvastam egy Gateway computer esetröl is egy szaklapban, anyám modemje is mindig kikapcsol XP-ben, dee neki Acerje van. Beta sysopomtol kaptam most emailt képekkel a DUN beállitásrol XP-ben ami nagyon meghatott, mert nem tartozik ez tevékenységéhez!

Andrea

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-01 05:32   
Kösz, Andi. Most várom, mit tesz még az egér ellenem, s aztán belemegyek a safe-be.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-01 03:43   
Szerintem valami IRQ konfliktus is lehetne, azt tenném hogy Safe Mode-ban megnézni Control Panel/System (elnézést nem tudom mi magyarul), nincs-e az egérnél egy sárga jel. Kiszedném ha van (delete), s a Windows ujra telepitse reboot után, remélhetöleg jobban elhelyezve hogy ne akadozzon mással össze. Nekem volt már ilyen s helyre jött utána, nincs rosszabb, ha az ember egérhez van szokva s tanulhatja a billenytüzet fogásokat! Én elfeledtem a 8088-som ota!

A jelenlegi computeremben pl. baj volt a PS/2 egérrel (tul sok holmit tettem ebbe talán bele, 2 merevlemez, 2 CD RW drive, (Promise Ultra66 controller kártyán) 1 LS 120 drive s egy floppy drive, scanner, nyomtato, flash memory olvaso a digi camerához), de amiota USB egérre tértem át, minden rendben müködik. A négy USB device együtt nem zavarja egymást (nyomatato, egér, memory reader, scanner).

Andrea

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-01 03:29   
Kösz, Miki.
Vírus nemigen lehet, három antivírus programot futtattam le.
Azt hiszem, ránk inkább az áramingadozás jellemző. Majd kiderül, eddig kétszer fordult elő, hogy eltűnt az egérke, amely nem vén egy csöppet sem.

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-30 11:46   
Három dolog jöhet számításba. Mivel az egér az üzemeltetéséhez szükséges feszültséget a csatlakozón - tehát a computeren - kersztül kapja, elüfordulhat hogy rövid idöre megszakad az áramszolgáltatás az egér felé. Ilyenkor eltünik az egérke! Lehet hogy már nagyon öreg, és maga szakitja meg az üzemeltetését.
Második: "elveszett" az egérke meghajtó softwere, most Windows általános meghajtó vab üzemeltetve, nem megfelelö minden egérkének. Csak a meghajtót kell ilyenkor újra telepíteni.
A harmadik eset: vírus van a computereden, a Brúnód valahogy mefázott! Ez tipikus virus-jel, elmegy az geérke, s vissza sem jön!

Kedves Zsuzsa, nekem ez tünik a legvalószínübbnek.

Üdvözlettel,
Miklos_d

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-30 05:08   
Halló, tudósok!
Megint vacakol Brúnó nevű számítógépem. Most azt találta ki bosszantásomra, hogy a képernyőről olykor eltűnik az egér jele,s nem mozog semmi. Ilyenkor le kell kapcsolnom a gépet.
Mit lehet tenni?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-28 21:21   
Jot mulattam, mikor olvastam egy cikket a Smart Computing lapban. Van websitejük is http://www.smartcomputing.com

Nekem Cindy barátnöm a juliusi számot küldte el a benne lévö XP tippek miatt, de a lap végén érdekes probléma megoldo sorozat van. A legviccesebb vagy szomorubb a Modem Maladies, s ebben a Gateway computer eset. A tulaj ujonnan vette, a modem állandoan kikapcsolt, s nem csak az, több USB alkatrész, melyek müködtek más gépeken, nem mentek ezen a Gateway csodán! Gateway elöbb kicserélte neki helyben az alaplapot s a modemet, de ezek után a computer nem akart leállni! Ujra kiment a technikus, s ujra kicserélte az alaplapot, de a modem még mindig nem müködött rendesen! Erre kapott egy uj modemet, de ez sem müködött megbizhatoan. A tulajdonos lassan frustrált lett, s kért Gatewaytöl egy uj computert, melyet meg is kapott, de ezzel sem ment a dolog jobban. Ezek után a tulajdonos önmagátol kitörülte a dial-up-connection short cut-okat (elnézést, nem tudom magyarul), s erre meg volt minden eddigi problémája oldva! Nem emlitik a cikkben, de gondolom Windows XP lehet benne.

Andrea

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó