2020. január 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Computer
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-16 07:49   
Kedves Klari,

van spell checker:

http://www.simtel.net/pub/pd/53601.shtml

Andrea

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-09 23:38   
Kedves Frédi!

A magyar ékezetek be vannak téve a gépembe, de kiváncsi lennék, hogy van-e egy vele működő helyesírási program. Például az angol Word program aláhúzza a hibásan írt szavakat illetve nyelvtanilag helytelen mondat részeket. Van ilyen program magyarban?

Köszi,
Klári

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-05 12:30   
Computer kurzusok: itt USA-ban felnöttek továbbképzése cimén nagyon sok helyen ingyen lehet computer képzö kurzusokra menni, mint például honlapkészitést is tanulni. Olyanon voltam én 2 éve, High School-ban volt tartva, s vegyes volt, fiatal iskolások, de idösebbek, söt nyugdijasok is jöttek.

Nincs felvételi vizsga, mindenki mehet, s engem meglepett, némelyik milyen keveset értett hozzá, igy mikor kezdtem segiteni szomszédaimnak, mások is kértek s néha alig jutott idöm saját dolgaimra. Kellemes társaság volt, föleg az elsö rövid nyári kurzuson, ahol nagyobb volt a létszám, az öszin, mely egy szemeszter volt, kevesebb felnött jelent meg. Aki többet szeretne tanulni s van hozzá ideje annak ajánlom ezt a képzö lehetöséget.

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-24 12:12   
Ingyenes Microsoft programm:

http://www.microsoft.com/insider/pf/freefrontpage.htm

A Frontpage 2002 30 napos proba CD-t teljesen ingyen küldi ki a Microsoft Kanadai és USA-i lakosoknak.

Andrea

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-23 19:34   
Kedves Mindnyájatok !

A következőkben azoknak próbálok segíteni, akik szeretnének helyesen magyarul írni, de nem tudják miként lehet a számítógépet erre kényszeríteni.

A következőképpen járunk el: a startra kattintunk, majd a beállításokra, továbbá a rendszervezérlésre, majd kétszer a billentyűzetre, ezután a nyelvre, majd a hozzáfűznire. Ekkor megjelenik egy ablak, benne "Afrikaans". Az ablak jobb oldalán levő, lefele mutató apró fekete háromszögre kattintunk, amig a magyar meg nem jelenik. Ekkor az OK-ra kattintunk, ezután a tulajdonságokra. Megjelenik a billentyűzet layout. Itt is a magyart kell kiválasztani. Ha ezt megtaláltuk rendben a dolog, ha nem akkor be kell tenni a gépbe a Windows 98-as CD-t (abból kiindulva, hogy ez van nekünk beszerelve) és a softwareből a magyar nyelvet, illetve a magyar nyelv támogatást kell beszerelni.

Ha mindezt sikeresen elvégeztük, akkor a "billentyűzet tulajdonsága" maszk alsó részében a "nyelvjelölés"-re kattintunk és akkor a tasklécen, jobb oldalt megjelenik az általunk standardnak beállított nyelv (pl. En az angolnak, vagy De a németnek). Ha nyelvet akarunk váltani (a standardtól eltérő nyelven - jelen esetben magyarul) akarunk írni, akkor rákattintunk erre az előbbi példából vett En-re, vagy De-re, stb. és akkor megjelenik minden általunk beállított nyelv (jelen esetben a Hu is).

Rákattintással kiválasszuk az ohajtott nyelvet és máris írhatunk helyesen az illető nyelven.

Minden esetre egy kis türelemre van aztán szükség, ameddig kitapasztaljuk, hogy melyik magyar betű hol található (pl. a német billentyűzetnél: ä = é, vagy # = ű).

Vigyázat! Nem minden írásnemben tudunk minden magyar betűt használni. Biztos pl. a Times New Roman, vagy az Arial.

Megjegyzés: amennyiben az általam használt kifejezések (billentyűzet, rendszervezérlés, stb.) a hivatalos magyar számítógépes elnevezésektől lényegesen eltér, úgy elnézést kell kérnem, hiszen én a németből fordítottam. Talán tud valaki egy angol-magyar/ magyar-angol, vagy német-magyar/ magyar-német számítógépes szakszótárat ajánlani?

Frédi

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-23 15:52   
Kedves Tibi!

Igazán nagyon kedves vagy és köszönöm szíves beavatkozásodat.

Minden észrevétel csak hasznos lehet számomra, mert így talán sikerül leszükíteni a kört - legalábbis remélem - s talán a rejtély nyitjára rájönni.

Köszönettel üdvözöllek:

Melinda

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-23 15:03   
Kedves Melinda!

Megnéztem az általad behelyezett hivatkozásokat háromféle böngészővel: IExplorer 6.0, Opera 6.03, illetve Mozilla 1.0 -ával, mindegyik helyesen jelenítette meg az oldalakat. Amennyiben a HTML forráskódokat néztem, nem láttam hibát bennük, tehát nem igazán tudok értelmeset mondani. A .mek kiterjesztésű oldalak nem HTML formátumúak, egyszerű szövegállományok.

Remélem, segítettem valamelyest.

Tibi

p.s. az említett Mozilla az alapja az újabban megjelent Netscape Navigator-nak is, tehát valószínűleg az is helyesen jeleníti meg az oldalakat.

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-23 13:35   
Kedves Barátaim!

Kérdés: Monitor probléma vagy egyéb más az alábbi probléma?...

Velem és néhány távkollégámmal - az Olaszország különbözö tájain - elöfordult, hogy a MEK Web-oldalait kinyitva, a prózai szövegekben imitt-amott a sorok végén megduplázódik egy szó, noha a bevitt, digitált szövegben csak egyszer szerepel.

Az alábbi levélváltás néhány kollégával is ezt tanúsítja:

Nella nota 1. del racconto di Móra in versione italiana la parola - bellezza - e' ripetuta due volte. La stessa cosa vale per l'introduzione. Dove si dice che il volume e' il frutto della collaborazione di Melinda TTB e di Mario De Bartolomeis e' ripetuta due volte la parola Bartolomeis.

Itt a bellezza szó és a vezetéknév megduplázódásáról beszél az olaszországi kolléga.

Lejjebb pedig: - da da parte - olvasható.

Amikor meg 3 alkalommal - mielött lemásoltam volna - ellenöriztem, nem volt megduplázódás. Most már igazán nem értek semmit: mi lehet a magyarázata? Mert az biztos, hogy nem duplán gépelés. (Ez én vagyok/ Olaszország)

Hát rejtélyes nagyon. Nem látok semmi szabályosságot a kapott példákon. És nálam nem jelentkezik, pedig különbözö ablakméretekben néztem. Biztos, hogy az Explorer hibája, talán csak az olasz verzióé, lehet, hogy a következö változatban már jó lesz.

Ugye nemcsak a döltbetüs részeknél jelentkezik a hiba? (Ez a kolléga magyarországi.)

Az állóbetüsekre is vonatkozik sajnos...

Az is furcsa, hogy minden egyes alkalommal máshol jelentkezik a megduplázódás vagy az elözöek kiegészülnek újakkal, vagy pedig teljesen ismétlés nélkül olvasható... (Én vagyok.)

Számolási hiba lehet, véletlenszerü pontatlansággal rosszul számítja ki az Explorer a szavak helyzetét a sorokon belül. Egyszer úgy ítéli meg, hogy a szó még kifér a sorba, máskor meg hogy nem fér ki. Néha meg nem tudja eldönteni és ezért mindkét helyre kiírja. Egyelöre nincs több ötletem. Meg kellene majd nézni más gépeken is, ha tudod. (magyarországi kolléga)

Kutatjuk e jelenség okát, hogy kiküszöbölhessük...

Arra kérlek Benneteket nyissátok ki legyetek szívesek az alábbi oldalakat, s figyeljétek meg, hogy a prózai szövegekben (elöszó, bevezetés, elbeszélések, lábjegyzetek) nálatok is tapasztalható hasonló jelenség s értesítsetek róla.

Ha megváltoztatjuk a Weboldal nagyságát (nagyítjuk a maximálisra, vagy kisebbre vesszük) vagy eltünnek a dupla szavak, vagy újabb megduplázódások társulnak, stb. Ez bekezdésekként is változhat... Noha ha átmásoljuk a szöveget, természetesen az eredeti szerint lehet olvasni és kinyomtatni - dupla szavak nélkül a sor végén és a következö sor elején tapasztalható ez a jelenség.

Az alábbi oldalakról van szó:

http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human/szepirod/forditas/prosa/

http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human/szepirod/forditas/voci/voci.mek

(Ez a kötet fordítási revízió, újrafordítás alatt áll...)

http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human/szepirod/forditas/poesie/

S ugyanezt ki lehet próbálni a MEK HTML-változatú más anyagaival is... (Nálam ugyanez a probléma fennáll más MEK - HTML változatú - legalábbis ök így jelzik - szövegek megjelenítésekor...)

A magyar kolléga Explorer 5.5-ös változattal dolgozik a mienk 5-ös, amely a Windows 98-hoz adott.

Hátha segíthet: Programunk amivel dolgozunk -mi ketten fent említett olaszországiak -, amit használunk: Microsoft Office 2000 Professional - Windows (az alábbiakkal: Microsoft Word 2000, Microsoft Excel 2000, Microsoft Out Look 2000, Microsoft Acess 2000, Microsoft Publisher 2000 - nem használom a szövegszerkesztésnél, mert nem volt még idöm tanulmányozni-, Microsoft PowerPoint 2000)

Szíves közremüködéseteket elöre is köszönöm.

Üdvözlettel:

Melinda

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-23 13:18   
Kedves Miki!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.

Három nyomtató van betelepítve - nem tudom, hogy ez is okozhat-e problémát -:

Mannesmann Tally T 7018 (injekt)

(Ezt csak borítékokhoz használom, de már jó néhány hónapja, hogy kihasználatlanul áll.)

Xerox DocuPrint XJ 6 C (injekt)

(Színes képek esetén, vagy kiegészítésként használtam, de most a tekerö fogaskerekek vagy micsodák nem müködnek, nem veszi be a papírt, így stagnáló állapotban van.)

HP Laserjet 1200

Csak az utóbbit használom, noha a másik kettöt nem töröltem ki.

Ha a Xerox-szal nyomtattam - most nem használom, mert nem müködik - akkor is elöfordult ugyanez a probléma. Azt hozzá kell tennem, hogy a Word-filek nagyon nagy kiterjedésü szövegek, képekkel, illusztrációkkal együtt 5.000-28.047 között mozognak.

Nem tudom, hogy ez is közrejátszhat-e valamit?...

De antológiákban is tapasztaltam: ahol csak szöveg van, s maximum 500 KB-os a kiterjedés. S felfedeztem azt is, hogy az utolsó sorok a túloldalon megismétlödnek imitt-amott a nyomtatott szövegben... (S természetesen akkor veszem észre, amikor már kész a teljes borítós, összefüzött, bekötött kötet... Ajajaj!...)

Köszönettel:
Melinda

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-21 12:53   
Kedves Melinda,

Elég sokrétü a problémád a PC-den, egyenlöre egyre válaszolnék.

A nyomtatási problémáid nagy valószínüséggel a rossz vagy hibás meghajtói softwerre vezethetö vissza. Van nagy számban nyomtató amit a Word és különbözö Office-Softwerek nem támogatnak rendesen. Ahhoz hogy konkrét tanácsot adhassak, tudnom kellene milyen nyomtatót használsz.

Ha az elöképben sorok tünnek el, az a rossz oldalszerkesztésre vezethetö vissza. És nem utolsó sorban itt is szerepet játszik, milyen myomtató van mint alap-nyomtató installálva, hiszen az elökép-program nem tesz mást, mint átülteti az irott szöveget "Képben" a nyomtatóra.

Üdvözlettel,
Miki_d

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-18 17:16   
Köszi szépen, meg fogom próbálni így ahogy mondtad.

Szia: Rigoberta

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-18 11:17   
Szervusztok, Melinda vagyok Olaszországból, Ferrarából.
Nekem is lenne jó néhány problémám, amit bizony nem tudtam még teljesen megoldani.
Az elsö a karaktereket illeti.
(Mindenesetre leszögezem, hogy van egy csomó nyugat-európai, közép-európai, s kimondottan Magyarországon használt magyar ABC-s karakterem, s klaviaturám olaszországi és magyar...)

A probléma a következö:

1. Miért van az, hogyha pl. ide vagy más németországi, vagy egyes hazai honlapra küldök szöveget a magyar kettös ékezetes magánhangzók különféleképpen módosulnak, nem konvertálódnak megfelelöen?

A) Ha a Word-ból (legújabb kiadású)másolok át egy magyar szöveget, megfelelö karakter-típussal, ahol minden magyar magánhangzó megvan s helyesen vizuálódik, az internetben átformálódnak a hosszú 'ü' és 'ö' betük kód- szörnyeteggé (szimbólumok + számok, vagy egyéb misztikus valamikké, az HTML nyelvezetre vonatkozó/hasonló kódok vizuálódnak a helyükön)?

B) Miért van az, hogyha, mint amikor ide is írok, s ha kódokkal írom az említett betüket, akkor egy függöleges vastag vonal látható a képernyömön? (hosszú ö: Alt + 0245 ilyenkor egy hullámvonal jelenik meg bizonyos típusoknál a két pont helyett, másoknál viszont tökéletesen, vagy más (mint most itt: ő); míg a hosszú esetében a Alt + 0251 s egy ki csúcsocska látható néhány karaktertípusnál, másutt az említett függöleges vastagabb vonalka, vagy más /pl. ez: ű/). Éppen ezért arra kényszerülök, hogy ezeket is rövid változattal írjam, ha azt akarom, hogy ne legyen élvezhetetlen a szöveg olvasása.

C) az említett betük helyett otthonról jött e-mail némelyikében ugyanúgy jelentkezik ez a probléma: de nem mindegyiknél.

d) Ha egy bizonyos hazai online-lapról - nem mindegyik esetében - átmásolok egy szöveget, holott ugyanolyan karakterem van nekem is, mégis csak kis négyzetidomokat látok a betük helyett?

Megjegyzem: hogy ellenöríztem a beállításokat a Web és e-mail karakter beállításokat illetöen, tehát ez nem lehet oka.

2. A másik problémám hogy sajnos a "Windows 95 óta, s a Word 97-töl szövegszerkesztési problámáim vannak:

a) A nyomtatási kép nem azt mutatja ami a fileban látható, s ennek következtében mást nyomtat a nyomtató gép.
b) A véglegesen megszerkesztett anyag elmozdul, nem marad meg a véglegesen megmentett formában, tehát több hetes, vagy hónapos munkákat kezdhetek elölröl átkozódva, dühösen sírógörcsökkel vegyítve látván a nagy munka megsemmisülését ha azt akarom, hogy rendesen ki tudjam nyomtatni az anyagot.
c) Miért van az, hogy az elöképben, és a fileban sokszor sorok tünnek el, s vagy kinyomtatódnak, vagy nem (esetleg kinyomtatódnak akkor is, ha én sehol nem látom az érdekelt sort), vagy egymásra nyomódik két sor, s így bizonyos szavak olvashatatlanok?

Hirtelenjében ezek, a legfontosabbak jutottak eszembe. Ha eszembe jutnak a többi kellemetlenségek, jelentkezem azokkal is... Remélem eléggé érthetö voltam, ha nem szívesen állok a rendelkezésetekre a világossabbá tétel érdekében.

Innen-onnan kaptam már javaslatokat, de még mindig nem szünt meg teljesen a probléma. Remélem, hogy lesz valaki köztetek, aki újabb tanáccsal segítségemre lehet a tökéletes megoldást illetöen, mert így kétségbeejtö dolgozni!
Minden javaslatot, tanácsot örömmel veszek és elöre is hálásan köszönök.
Melinda

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-18 04:52   
Már megint én vacakolok a kompival. Szolgáltatót változtattam, s most át kell állitanom a smtp-t, de nem tudom, hol keressem a Netscape lev.programomban. Tudja valaki?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-18 03:16   
Virus elleni programok:

én ezt használom:

http://www.trendmicro.com/pc-cillin/products/images/box2.gif

All new PC-cillin 2002

A complete Internet-era virus and hacker security solution for your computer and PDA

PC-cillin 2002
Product Information
Download Now
Buy it! $39.95
Upgrade $19.95

Teljesen ingyenes program:

Free Antivirus software: http://www.grisoft.com/html/us_index.htm?session=65fbf7662f206b57e855dc6a82c121e2

Free Anti-Virus Protection!
Use our unique offer - AVG 6.0 Free Edition. Download, install and use AVG 6.0 Anti-Virus system to reliably protect your computer and data free of charge. Go to Free Download Page to get more information.

Van aki a Symantec NAV 2002-ben hisz, az is van a computerünkön, de nagyon birtokolja a rendszert, ezért nem kedvelem. A Trend-PC Cillin szerintem most a legjobb.

Üdvözlettel, Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-17 17:56   
Kedves Valeria,

mikor tavaly azt a laptopot vettem, Windows95 volt rajta, az volt anyám elsö computere. Nem tudtam, hogy érdekli-e, s gondoltam ha nem, haza hozom megin, nekem nem volt szükségem laptopra, jobban kedvelem a nagy gépemet. Kb. 1/2 évig használta amig sikerült fejre állitania, (elhuzta a Windows-t )de közben vettem egy ujabbat, melyre minden mást is telepitettem részére, többek között a digital kamera programmot is, melyet karácsonyra kapott tölem, az is Toshiba s ugyanannál a német közeli szomszédnál vettem, mint az elsöt.

Decemberben küldtem neki mindkettöt s ö vissza küldte az elsöjét, melyre azuttal Windows98SE-t tettem s jobban müködik vele. Az ujabb gépén is az van. Ez a kis laptop jo emailre s chatre is, hang nincs benne, de nem szükséges ahhoz, amire használom. Pentium 100-as 48mb memory-val, Toshiba Satellite s vettem hozzá egy external CD Rom drive-t is, s a memory upgradeot is mindkettönél én csináltam, az Ebayn jobb áron lehet ilyesmit kapni mint helybeli üzletekben.

A chat az én esetemben sose fagyott le, de nem müködött, nem töltödött, ami megszünt az IE upgrade után, azota semmi baj.

Andrea

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-17 12:53   
Kedves Andi:

En is Windows 98-et hasznalok a fogepemen, amelyik mindeg lefagy, a laptopomon Windows 95 van, az eddig meg nem fagyott le. De en is rajottem amit a Miklos_d mond, hogy, ha eloszor becsukom a Forum ablakot es utana a chatot, akkor (az utobbi ket napban) nem fagyott le a gep. Probalkozom tovabb es koszonom a jotanacsot.

Valeria

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-17 11:57   
Kedves Rigoberta,

Én is észrevettem, hogy ha kilépek a chat-ból, utána lefagy a computerem. Vagyis látom a Mo-net oldalt, de tovább mem müködik semmi, csak RESET után tudok tovább dolgozni, vagy ki kell kapcsolnom a PC-t.

Valamit azonban észrevettem, miszerint a chat-ból való kilépés után az " X " re kattintva becsukom a chat-programot, akkor utána müködik a computerem tovább rendesen.

Talán segit ez Nálad/ Nálatok is....

Remélem mihamarabb találkozunk újra a chat-en,

Szia,
Miki_d

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-17 09:30   
Kedves Valeria,

milyen OS-t használsz? Nekem a laptopomon Windows98SE van, s azzal volt problémám ezen a chaten amig nem szedtem le magamnak az IE 5.1 updatet, azota semmi baj. A fögépemen Internet Explorer 6.0 van s azzal soha semmi akadozás nem volt. Java probléma lehet, gondolom.

Andrea

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-17 00:32   
Sajnos nekem ugyan ez a problemam, hogy amikor ki akarok lepni a chatbol lefagy a gep es csak ugy tudok kilepni, ha manualisan kikapcsolom a kepet. Mar en is kerdeztem, hogy mi lehet a problema. Ha valaki tudja, kerem irja meg.

Udvozlettel,
Valeria

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-16 22:59   
Sziasztok!

Nagyon érdekes ez a topic, ahol tanácsot kaphatunk, ha valami gubanc van a számítógéppel. Én sajnos nem vagyok számítógép tulajdonos, egy ismerösömtöl netezek, ha tudok. Sajnos nemrég vírusos lett a gépe, de ezt már megoldotta úgy, hogy újra telepített mindent. Most meg az a hleyzet, hogy ha végre be tudok jutni a chat-re akkor azonnal lefagy a képernyö. Vajon mi lehet ennek az oka. Csak ezen a fórumon van ilyen, máshol még nem tapasztaltuk. Ilyenkor mi a teendö? Csak úgy tudjuk kikpacsolni a gépet, ha megszakítjuk az áramot a kapcsolóval, ahová be van dugva a hálózati kábel.

Köszi elöre is segítségeteket: Rigoberta

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-09 20:13   
Ki ismer egy egyszerüen leirt számitogép használati könyvet? Kezdöknek, mely elmagyarázza az emailt (Outlook), Internet kacsolodást (DUN) s egyszerü sörfölést az Internet Explorerrel?

Nálunk van a Dummy sorozat, "Internet for Dummies" például, de az se olyan, amilyet szeretnék, s nekem németül vagy magyarul kellene ilyen. Köszönök minden tippet.

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-06 05:42   
Kedves Ria,

ma komoly örömöm volt, mikor ismét sikerült egy kényszerszünet után anyámnak megin vonalon lenni s csevegni velem!

Mi mindent tettem? Elöbb kiszedtük az enyhén régi svájci Compuserve2000 verziot (persze elöbb meg kellett szerezni a nyomtatot hogy kinyomtathasson mindent, amit ott 6 honap alatt gyüjtött benne s másként nem tudott magának tárolni), aztán telepitettem vele a Sunrise CD-röl a német IE 5.5-öt s az Outlookot is, végül is egy uj Dfü-t amivel rögtön sikerült a bekapcsolodás. Elötte a küldött disketteröl a Xircom PCMCIA modem Treibert helyeztük bele, biztos ami biztos.

Remélem, ezek után müködik minden, az email is, s nem csak egyszeri avagy rövid siker volt.

Szia, Andrea

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-03 03:28   
Kedves István,

Kösz. Első olvasásra pánik kapott el, riadt szívdobogás, elsápadtam, a pupillám összeszűkült, hirtelen elfeledtem az élet értelmét, stb. Harmadik olvasásra már minden elég logikusnak tűnik. Megteszem. Ha sok-sok napig nem jelentkezem a Fórumban, akkor tudd meg, hogy nem sikerült.

ikozma  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-02 20:28   
Azt hiszem, ha erre a kérdésre válaszolni tudnék, már nem kellene reggelente dolgozni járnom...

Ami lényeges: ha valamiben nem vagy biztos, inkább kérdezz vagy ne változtasd meg. (hmmm... nagyon bölcs tanács )

A "File Tool" oldalon a következőket törölheted gond nélkül:

- "Zero-length files" : az összeset amit talál
- "Temp files" : a tmp, $$$, bak, old, chk kiterjesztéssel végződő file-okat valamint a ~ karakterrel kezdődő filokat (pl: ~$Normal.dat)
- "Invalid shortcuts" : az összeset amit talál

A "Registry Tool" oldalon már egy kicsit jobban oda kell figyelni... és kell hozzá némi előkészület is:

A windows a programokat általában, (ha a felhasználó másképp nem dönt az installáláskor) a következő helyre installálja: "c:Programme" vagy "c:Programs" (a rendszer anyanyelvének megfelelően).

A windows explorer ablakában menj be a fenti programokat tartalmazó könyvtárba. Itt alkönyvtárak neveit fogod látni, ami mind egy-egy installált program lakhelye. Nézd ezeket végig. Ha olyat találsz amit már nem használsz (mert egyszer feltetted, hogy kipróbáld, aztán elfelejtetted) akkor azt írd fel egy papírra.

Ha biztos vagy benne, hogy egy program már nem kell, akkor a normál Windows START menüben keresd meg ennek a programnak a bejegyzését és nézd meg, hogy van-e benne "Uninstall..." vagy "Remove..." opció. Ha van indítsd el. Ez majd letörli a programot és szól ha kész. Ha végzett, nézd meg, hogy tényleg kiürítette-e az alkönyvtárát a "C:Program..." könyvtárban.

Ha file hullák vannak benne (például felhasználói beállítások adatai) akkor ezeket és az alkönyvtárat kézzel letörölheted.

Ha a kiválasztott program START menüjében nincs dezinstalláló opció, akkor indítsd el a "START/System Configuration" menüjéből a "Software" programot. Innen is dezinstallálhatod a programokat. Az esetleg ott maradt file-okat ez után a mód után is kézzel kell eltakarítani.

Ha itt sem találtad meg a kiválasztott programot akkor a jv16 "Registry Tool" oldalán a "Functions->Uninstall Menu"-jében lehet még megszabadulni tőle.

Ezt a sorrendet érdemes betartani mert a programhoz tatrozó "Registry" bejegyzéseket (a Registry a Windows jegyzetfüzete ahol a programokhoz tatrozó informácókat tárolja) a program saját dezinstallálója tudja a legjobban eltüntetni.

Ha a kiválasztott programot egyik dezinstallálóban sem találod, akkor az valószínüleg egy régről ottmaradt hulla. A programot magát már rég dezinstalláltad, csak akkor nem nézted meg, hogy tényleg kitakarított-e rendesen maga után.

Ami igazán nagy odafigyelést és gondolkodást igényel az magának a Registry-nek (a jegyzetfüzetnek) a rendbentartása. A windows a hónapok és évek során ezt a jegyzetfüzetet rendesen teleírja. Ez azzal jár, hogy a rendszer lassaban indul és fut, valamint esetenként több memóriát is igényel. Minél több programot installálsz és aztán törölsz, annál nagyobbra dagad ez tár.

Általában nem szoktam ajánlani, hogy a registry-ben kevésbé járatos felhasználók maguk töröljenek bejegyzéseket, de mivel a jv16 a registry editálást jelentősen egyszerüsíti, kellő óvatossággal magad is
tehetsz egyet-smást.

A jv16 "Registry Tool->Functions->Installed Software" menüjében találod azokat a bejegyzéseket amiket a windows a saját és a többi programról magának készített. Az első oszlopban a software írójának neve (pl.
Adobe vagy Microsoft stb.) látható, a másodikban a software részegységeinek a neve. Itt több egyazon "Author"-hoz tartozó bejegyzést találsz. Ez azért van, mert ez a lista a programok egyes részeit külön-külön sorolja. Ezért is nehéz tudni, hogy ki hová tartozik.

Ha például egy Adobe programot dezinstalláltál az imént és tudod, hogy az Adobe-tól csak is ez az egy programod volt, akkor nyugodtan kitörölhetsz minden olyan bejegyzést aminek az irója (Author) az Adobe volt. Ha mégis bizonytalan vagy benne, akkor inkább hagyd ott.

Ahogy már említettem, ez itt a windows legérzékenyebb része. Ezzel kell csinján és megfontoltan bánni.

A jv16 Registry Tool->Functions->Starting Programs menüjében lehet kikapcsolni azokat a dolgokat amiket a windows automatikusan elindít minden rendszerindítás után. Minél kevesebb memória van a gépedbe, annál
problematikusabb ha itt sok bejegyzés van (sok = több mint öt-hat).

A hordozható gépemnek például csak 64MB memóriája van ezért nem futtatok a háttérben semmilyen vírus keresőt vagy más úgymond hasznos apróságot. Inkább esténként manuálisan lefuttatom a vírus keresőt,
manuálisan letesztelem a floppy és cd lemezeket amiket kapok és amúgy meg nem nyitok ki olyan internetes vagy e-mailes file-okat amikről nem tudom, hogy kifélék-mifélék.

Ennek persze meg van a veszélye, de mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy hol húzza meg a határt a biztonság és a még használhatóság között.

Ha elküldöd nekem azt a listát amit a "Starting Programs" alatt a jv16 prezentál, talán tudok segíteni, hogy mi az amit esetleg érdemes kivenni. (Nem kell leírni, elég ha a képernyőt lemented.)

Megint egy kicsit hosszúra sikeredett de azért remélem használható.

Sajnos a Windows világában nincs egyszerű megoldás (leszámítva egy még újabb és gyorsabb gép megvásárlását minden évben...). Ha az ember viszont azzal akar tovább boldogulni ami van, akkor előbb-utóbb sajnos a fenti megoldásokat is számba kell vennie. Még akkor is ha az itt elkövetett hibák akár fatálisak is lehetnek a rendszerre vagy bizonyos állományokra nézve.

Van egy másik alternatíva is, de az számomra olyan sok munkával (és általában hajtépéssel) jár, hogy én inkább mellőzni szoktam:

Minden lényeges dokumentumot és file-t biztonságos helyre eltárolni (pl CD-re) és aztán az egész lemezt törölni, a Windows-t és a programokat pedig újra installálni. Hát kinek a pap, kinek a papné...

Üdvözlettel, István

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-02 03:16   
Kösz, ikozma. Vagyis István. Még azt azt egyet kérdezném meg: hogyan bánjak csínján vele, hogy ne töröljön olyasmit is, ami köll?

ikozma  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-01 20:12   
Kedves Zsuzsa!

Az alábbi címen találsz egy nagyon jó programot (jv16 Power Tools) amivel a Windows nagytakarítását lehet elvégezni:

http://www.chip.de/downloads_updates/downloads_updates_215761.html

Mint minden ilyen programmal, egy kicsit csínján kell bánni mert esetleg olyat is töröl vele az ember amit nem akart...

A "Registry Tool" oldalon a Windows agymosását lehet elvégezni.

- Functions->Installed Software:
Itt lehet olyan programokhoz tartozó ottmaradt index bejegyzéseket törölni amik már nincsenek a lemezen. Csak olyan programokhoz tartozó bejegyzéseket törölj amiről biztosan tudod, hogy már nem kell. (Pl. régen letörölt programok maradványait).

- Functions->Starting Programs:
Itt lehet azokat a programokat kikapcsolni amiket a Windows a gép indításakor magától elindít. (Ahol "WindowsSystemvalami" áll azt jobb békénhagyni).

- Functions->Uninstall Menu:
Ebben a menüben programokat lehet dezinstallálni (akkor érdemes használni, ha az előzőekben már említett Windows Deinstalláló nem takarított ki rendesen).

A "File Tool" oldalon a nulla byte hosszú file-okat, temp file-okat (ezt a legjobb egy rendszer ujra indítás után elvégezni) és nem létező file-okra mutató link-eket lehet letörölni. Ezzel a funkcióval lehet a merevlemezt a felgyülemlő "hulladéktól" megszabadítani.

Tudom, hogy ez így most egy kicsit soknak tűnik, de sajnos a Windows egy meglehetősen hanyagul megírt operációs rendszer, nem túl egyszerű rendbentartani. Olyan mint egy kisgyerek aki minél több játékot kap annál nagyobb lesz a rendetlenség a szobájában. Sajnos rászólni se nagyon lehet, hogy pakoljon össze...

Ami a reset-et illeti, ha lehet kerüld el a használatát. Ha még van rá mód (még ha percekig tart is) inkább indítsd újra a gépet a START menüből. A reset-nél ugyanis a Windows nem tudja lezárni az állományait és egy idő után esetleg már el sem indul.

Elnézést ha egy kicsit túl szakmaira sikerült ez az írás (munkahelyi ártalom...), de azért remélem segít egy kicsit.

István

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-24 16:04   
Kedves Zsuzsa!

Lényegében a Tibi már megválaszolta hogy mi az alapvetö probléma a computereden. Minden háttérprogram egy bizonyos mennyiségü részét az üzemi szisztámának leköti. Mivel a felfutás után ezek a programmok a RAM-tárolóba vannak telepitve és a háttérben állandóan aktivak, csak nagyobb memóriával lehet gyorsabbá tenni egy túlterhelt computert - persze a gyorsabb processoron kivül. A vírusok ellen ajánlani tudom a Norton Antivirus 2002, amit a neten keresztül mindig aktualizálni tudnál.

Ha már túl "gubancos" és lassú a computered, csak az üzemi szisztéma "tiszta" új felvitele segít igazán.

Üdvözlettel, Miklos

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-24 15:44   
Kedves Zsuzsa, adj nekem néhány napot s keresek egyet. A gond az ilyen programokkal az, hogy rettenetesen lassítják a gépet (állandóan futnak a háttérben, úgy, hogy te nem tudsz róla, s figyelik, hogy mikor kell közbelépniük), s végülis ugyanúgy eszik a géped tartalékait, mint a memóriában "bentragadt" dolgok. Én próbálkoztam ilyesmivel, aztán letettem róla (az is igaz, hogy kedves főnökeim megleptek 256 MB memóriával, így már elviselhetőbb az élet ).

Tibi

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-22 06:20   
Kösz, Ubuge,

Mondd, nincsen olyan program, amely letörli a letörölt programokból visszamaradt, felesleges fájlokat?

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-21 09:32   
Kedves Zsuzsa,

a magyarázat elég egyszerű. Amikor megnyomod a reset-gombot, a win 98 "tiszta lappal" indul, azaz a memóriába csak azt tölt be, amire szüksége van, illetve az általad elindított alkalmazásokat (ez nem pont ilyen egyszerű, de ez a legközérthetőbb leírása annak, ami történik). Lehet, hogy kicsit homályosan fogalmaztam, de a lényeg az, hogy egy alkalmazás leállításakor a windows nem törli a memóriából a program által használt adatokat s emiatt túlterhelődik a rendszer.

Szívesen segítek a következőkben is, amennyiben képes vagyok rá.

Tibi

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó