2020. július 07. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Computer
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
 Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-17 17:22   
2007-01-17 13:59, Tihi:
Hasznos elöre tervezni a back-up dolgokat, ha már megvan a kár, akkor már késö.

Persze. Csak írtam ugye, hogy apus gépében meghalt a cd-iró?
Az UBS-Stickel a progik után az adatokat akartam az én gépembe pakolni, és CD-re írni.
De addigra már nem tárgyalt velem a gép.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-17 17:20   
2007-01-17 15:36, Tihi:
Tihikém tudom, az volt az elsö amit megnéztünk, de csak az utolsó 1 hónapot tudták ott tárolni a lehívás után, másképp nem lehetett beállítani.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-17 17:13   
Köszi Tutajos, benézek oda
C:Documents and SettingsATENEVEDLocal SettingsApplication DataIdentities{CSÚNYAAZONOSÍTÓ} MicrosoftOutlook Express

Véleményem az, hogy mindent nem érdemes tárolni, csak a fontos dolgokat. Amikor egy e-mail üzenet jön, döntés kell hova tegyem ezt. Az 1970-es években káosz volt a kezdetben, mint a világ keletkezésében is annakidején, és akkor rájöttem, hogy nekem egy "raktározó rendszert" kell magamnak kitalálni és értékesíteni. Felépítettem saját back-up rendszeremet és az a mai napokig is müködik.

PS: jelenleg 2 "Flash memory stick" meg 2-3 CD lemez elég a back-upomhoz. Szeretem egyszerüsíteni a dolgokat és azokat is kis formába préselni.

Tutajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-17 16:04   
2007-01-17 08:52, Andu:

Ki tudja megmondani, hova pakolja az XP az emailokat?

Én. Az XP ugyan explicite sehova, de ha külön programot nem tettél fel a levelezéshez, akkor az XP-hez adnak Internet Explorer-t, amihez meg adnak Outlook Express nevű levelező és hírolvasó programot.

Tehát ugyan nem az XP, de ha csak az van fent, akkor az Outlook Express a következő helyre teszi a leveleidet:

C:Documents and SettingsATENEVEDLocal SettingsApplication DataIdentities{CSÚNYAAZONOSÍTÓ} MicrosoftOutlook Express

(Ebből az Application Data könyvtár rejtett, kapcsold be, hogy azokat is mutassa a géped, mert különben nem látod.)

Itt DBX file-ok vannak mappánként.

Miért csóválja mindenki a fejét az adatmentésnél?

Miért? Csóválja? Én nem szoktam. Az Outlook Express is tud adatokat Exportálni/Importálni, semmi gond nem lehet az adatmentéssel. Meg így file-ostól is simán el lehet menteni.

Egyébként az XP CD-t betéve (magától elindul) elvileg a file-ok és beállítások átvitele varázsló ezeket az adat file-okat is átviszi.

Mi lenne a gond a mentéssel?

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-17 15:36   
E-mail-röl még....
A szélessávú (ADSL) internet kapcsolatot biztosító cég általában bizonyos nagyságú "postaládákat" ad és ezek a szolgáltató cég szerverén vannak. Ezekbe a postaládákba be kell jelentkezni, (felhasználó-kódnév + bejelentöszó), ha ezeket tudod, akkor nincs probléma, ott vannak az üzeneteid tárolva.

Tudni kell az un. "e-mail account" kódodat, ezt csak angolul tudom mondani, más PC-röl is be tudsz iratkozni postládádba.

Ha "harakirit" is csinált PC-d, az nem jelenti, hogy minden elveszett.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-17 13:59   
2007-01-17 08:52, Andu:
-
Nem használok Microsoft Outlook programot de kiváncsi lettem és körülnéztem, hogy hol is vannak az üzenetek és nem találtam meg.

Általában csak a fontos póstát erdemes tárolni és e lehetöség megvan az Outlook-ban is. Menü/menteni mint... és az XP rendszer érdeklödik, hogy hova kell menteni a merevlemezen pl:*.eml vagy *.html formában. Nehéz pontosabb tanácsot adni, mert sohasem használtam magyar vagy német nyelvü PC programmokat, hiányzanak a kifejezések.

Hasznos elöre tervezni a back-up dolgokat, ha már megvan a kár, akkor már késö.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-17 08:52   
2007-01-17 06:22, Tutajos:
"szagemberek" mondták. 2 egymástól független emberke két különbözö helyen és idöben.

A múltkori akciómmal, amikor az UBS-Stickel átmentettem a progikat az én gépembe, sikerült egy olyan rúgást adnom apus már régebb óta pihegö gépének, hogy megadta magát. Semmire nem reagált. (már 5 éves a gép, és egyre lassabbá vált, tisztába voltunk vele, hogy csak az idö kérdése és hanyattvágja magát )
Szükség volt a hama-hama adatmentésre, az egyik ismerös gyorsan betette a saját vinyóját, kicselezte a gépünket.
Ö is azt mondta, hogy az emailokat nem fogja tudni megmenteni nekünk.

Microsoft Outlook-kal levelezünk. Korábban a 2003-as verziónk volt, de most, hogy "elszállt", csak a 2000-es verziót sikerült beinstallálnunk, sok CD nem bírta ki az 5.költözést.
Szóval hova pakolja öket?

Tutajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-17 06:22   
2007-01-16 13:51, Andu:

Az emailjeidet a levelezőprogramod pakolja. Ha megmondod milyen, megtudod hogy hova. Ki az a mindenki, aki a fejét csóválja? Akik nem tudják archiválni a leveleket?
Akkor ne fogadj el tőlük tanácsokat.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-16 13:51   
Na az elözö kérdésem látom nehéz, akkor van itt egy másik.

Ki tudja megmondani, hova pakolja az XP az emailokat? Miért csóválja mindenki a fejét az adatmentésnél? Azt mondják, az összes doksit (doc, xls, pps, stb. fileok) archiválni lehet, de nem az emailokat, és a tel.könyvet.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-12 11:22   
Page Maker.

Elkészültem egy anyaggal, de van egy-két kérdésem:

Jól gondolom, hogy háttérszint nem lehet csak úgy adni a lapnak? Ki kéne jelölnöm egy négyzetet egy kicsit "lelógva" a margókról, annak színkitöltést adni és természetesen "legalulra" helyezni?
Photoshoppos hátteret (színátmenet, effektek) kizárólag a Page Makerrel nem tudok csinálni igaz?

Ez különben egy duplaoldalas prospektus. Ti hogyan csinálnátok a háttészint? Egyelőre minden fehér.

A beszúrt képeket (tif-ek) mikor kell CMYK-kódra mentenem? Már a Photoshop-ban, vagy elég, ha készen van a PageMakeres file?

A nyomdának a Font-ok és a Link-kek okvetlenül kellenek?

Több kérdés nincs! Jelenleg! )

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-10 10:43   
Még nem késö a computert és a pettyegöket is felköszönteni, hogy problémamentesen müködjön, müködjünk.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-10 09:20   
2007-01-08 21:16, melindalaczay:

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-08 21:16   

http://www.glumbert.com/media/platoon

Ofi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-05 14:00   
Bovi,

Ajajj!! Hàt majdnem, hogy nekimentem èn is a dolognak, föleg azután, hogy mèg extra egy E-mailt is küldtek, hogy regisztràljam magam a rendes cimmel.
Mèg szerencse, hogy komoly embernek ismerlek, igy hàt meggondoltam a dolgot és nem jelentkeztem be. Pedig màr körül is nèztem a kèpeim között, hogy melyiket is küldhetnèm el.

Naja, de most minden OK!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-04 22:20   
Még az a jó, hogy nem tettem fel egy csomó képet magunkrol
Szintén kitöröltem minden nyomot, ha igaz. Minden estere ki akartam törölni

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-04 17:48   
Most pirulnom kellene, mert lehet en vagyok a legnagyobb hibas, ugyanis az unokahugom kepeit kellett volna nezegessem, es rossz gombot nyomtam Nem virus. Csak kellemetlen oldal. Nem jöttem volna ra, ha egyik kedves montag nem jelez vissza. A gond csak az, nem tudom ki kapta ki nem a levelet. Az oldal olyasmi, mint a photobucket, csak pofatlanabb

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-04 17:39   
Dehogynem nyitottuk ki, fel is íratkoztunk néhányan lelkiismeretesen, képeket is betettünk, hogy a baráti kör hadd nézegesse. Szerencsére publikus képek voltak
És a trükk ott van, hogy a sok kérdés közt meglapul, milyen messengert használunk, és így a címlista automatikusan bekerül a rendszerbe . Egy óra múlva kapcsoltunk, és kitöröltünk minden nyomot, ki is íratkoztunk, de attól a címek valószínűleg továbbjutottak. Nem vírus szerintem, csak címgyűjtés.
Aki tőlem kapta esetleg, attól én is elnézést kérek.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-04 16:09   
Bovika, nyugodj meg. Sokan megjártuk már. Sose fogod megtudni, hogy honnan indult és mikor.
Remélem, egyetlen barátod sem nyitja ki...
Ki a feladó? Annak írjál, ha ismered.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-04 16:04   
Kedves Fórumtársaim!
Ha többen kaptatok a nevem alatt emailt, azt nem én küldtem!
Tegnap óta jött nekem is szinte mindenktöl, aki az Adressbuch-omban van, hogy fotokat küld és küldjek én is.
Persze ez kacsa és félek, hogy azt hiszitek én csinálok ilyen hülyeséget, ezért itt a magyarázat.
Valami virus, vagy ki szórakozik igy?

Tutajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-03 23:40   
2007-01-02 11:30, Andu:

Nem az lesz a megoldás neked - elő kell keríteni az installereket.
(No problem, mindenre van megoldás)

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-03 17:30   
2007-01-03 13:19, bobe:
-
Még egy-két gondolat ehez a thémához.
Én a "flash memory stick"-be szerettem bele. Egy zseniális találmány, semmi mozgó szerkezet nincs benne, elektromos kapcsolók 0 vagy 1 (vagy megy az áram, vagy nem), 5 év garanciát adnak rá, hogy hibátlanul müködik, tök egyszerün lehet kezelni, semmi külön program nem kell hozzá. Egy gyufadobozba 2 memory stick fér bele!

Az áraik az utóbbi idöben nagyon lejöttek, nem rég vettem egy "Kingston 1 GB" bütyököt 29 euróért. Két évvel ezelött egy ugyanolyan még 100 euróba került.

15 méter ethernet-kábel a kapcsolo dobozokkal többe kerül mint a egy ilyen "bütyök", ezért nem építettem házi-hálozatot (Netz, Network) magamnak.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-03 13:19   
Andu nehany hazi kiprobalt müködö ötlet:
digitalis fenykezögep memeoriakartyajara ravinni a programot, es beolvasni a te gepedbe. Nekem igy tökeletesen muködött. Ehhez csak kartyaleolvaso szükseges, a masik ötlet: hordozhato vincsire vinni es onnan a masik gepbe. A hordozhato vincsi kulönben is jo, ha van a haznal, mert ha ujra akarod "inst" a gepedet, akkor csak raviszed a vincsire a fontosabb dolgaidat, es mar takarithatsz is. En nem vagyok tudos szaki, csak egy öreg nagyi aki sokat tanult a sajat kárából .

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-02 23:12   
Kedves Hunor,

valahogy a szög fejére ütöttél amikor mondtad: pontosan meg tudom kérdezni, hogy mi az, amit nem tudok.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-02 23:07   
Kedves Andu,

hu, az előbb írtam az alábbi válaszom, és véletlenül a Te üzenetedre írtam rá.

Szóval ez volt az én válaszom:

2007-01-02 22:41, hunor:

Viszont a másik egyszerü kérdésem, amit ma fel mertem itt tenni, az tényleg teljesen kínai elöttem, ezért kérdezem. Ha értenék hozzá, meg lenne szakkönyvem, akkor megnézném ott.

Mint forum üzemeltetője: nagyon jó, hogy feltetted, tedd fel máskor is, ez (is) mozgatja a fórumot.

Mint fórumbeli írótárs: lásd előző véleményem, jó adott programokat tökéletesen vágni, anno én is így voltam, de az alapokat átfogóan egyszer szinten kell tanulmányozni. Nem kritika, nem kötözködés, semmi ilyesmi, csak hasznosnak szánt javaslat.

Hunor

És a Te üzeneted: az lett az üres kocka.

Hunor

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-02 23:03   
Andu kedves,
nyugi, nyugi, segíteni probálunk.

Ha a párod PC-jén valami müködik, használd azt a programot ott. Ha átviszed saját PC-d re a file-okat, akkor minden rendben van, az ott is müködik. Tehát ha valami kérdésed van, választ kapsz a közelben.

Tihi

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-02 22:50   

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-02 22:41   
2007-01-02 22:09, Andu:
-

Mit kevertem össze szerinted?

Nem akarok ilyesmit listázni, mert nincs értelme, de az eredményt nézzük: egy nap, sok üzenet sok mindenről, és még kérdéses a halózati kártya megléte is. Négy éve kb. én is így voltam még, összehordtam hetet-havat, a MON már működött, de a vírusírtóm még az akkori barátnőm installálta nekem... aztán átolvastam pár könyvet, leültem két napra egy szakember mellé, azóta tudom, amit tudnom kell általában, illetve legalább pontosan meg tudom kérdezni, hogy mi az, amit nem tudok.

Hunor

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-02 22:09   
2007-01-02 21:59, hunor:
Mit kevertem össze szerinted?

Pedig azt hiszem, elég világosan fogalmaztam. Hónapokkal ezelött rá lettünk kényszerítve arra, hogy megtanuljak dolgozni 2 vadi új progival. Ez a terület számomra teljesen ismeretlen volt.
Mit gondolsz mit csináltam? Csak az egyik könyv 6090 Ft-ba került!
A másik 19 euró volt, erre már nem emlékszem.
De a dolgaink változása miatt nem kellett folytatnom azt a munkát, ezért félretettem a progikat.
Most viszont újra aktualitása lett a dolognak, így belevetettem magam. Még szép, hogy nem vagyok profi, felmerül egy csomó kérdésem, de teljesen hülye se vagyok hozzá.

A másik, az egy program elküldése a neten játék viszont számomra teljesen új téma, egyszeri dolog, nem hiszem, hogy szakkönyveket kéne bújnom. A hardvert nem ismerem, tényleg nem foglalkoztam vele. Össze tudom dugaszolni a gépemet és kész.
De akkor se történt semmi szerintem, hiszen itt ez a topic, csak fel lehet tenni a kérdést?
Párhuzamosan természetesen nézegetek az interneten, de konkrétan nem találtam még választ.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-02 21:59   
2007-01-02 21:52, Andu:
-

Ha muszaj, én megtanulok mindent. Nem csak a muszáj a jelszó, hanem tényleg sok minden érdekel.

Nem kötözködés: pár dolgot alaposan összekevertél a korábbi üzenetekben (márcsak azért sem kötözködés, mert anno én is így voltam ezzel). Legcélszerűbb valami alapkönyvet beszerezni, azt áttanulmányozni, és úgy az alapoktól megismerni a dolgokat, mert akkor sokmindenre logikailag rá lehet jönni.

Hunor

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-02 21:54   
2007-01-02 18:01, hunor:
szabad szemmel nem látok én semmit se.
Annyi kimenet/bemenet van még a gépem hátulján, hogy ha hosszan nézem öket, bizony isten elszédülök.

A programokat nem tudom újra beszerezni, azzal kell valamit kezdenem, ami apuséban van.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó