2018. április 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kertészkedés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-16 10:20   
Szia,

gyonyoru a fa, a viragok!

Es koszonom, errol a kunkorodasrol volt szo. Ezek szerint termeszetes?

Udv,

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-16 10:14   
Szia,

kimentem, éjjel 1 van itt, de élveztem a frisslevegöt s mindjárt ki is nyitottam most mögöttem az ajtot és egy ablakot. Szoval ahogy elnézem, a melegben nem kunkorodnak a levelei a narancsfának, de van egy képem mikor virágzik ha hüvösebb van itt, és ott kunkorodik szerintem:

Lányomnak is volt egy kis Bonzai fája de kimult, az régebben volt, ujabban jobban igyekszik növényeivel, a belsö hosszu konyhaablak párkányon kezdte, annyira megnöttek a ki cserépben a növényei hogy elöbb kért tölem nagyobbakat aztán lehozta, ültessük öket ki a kertbe.

Üdv.: Andrea

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-16 10:01   
szia!

Lattam, hogy vannak husevonovenyek is a honlapon, de az nem erdekelt, meg sem neztem, es nem is allnek neki estenkent legyeket fogdosni vacsoranak. Bonszaj se vonzott, par ismerosomnek van, ha jol tudom, alaposan megszenvednek a megfelelo nevelessel. De ez a par noveny tetszene, melyet alabb felsoroltam.

Koszonom, hogy megnezed a kunkorodast. Nem olyan veszes merteku, de erdekel azert a jelenseg.

Udv,

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-16 09:54   
Kedves Hunor,

aha, husevö növények is vannak közte? Én felsültem, vettem két kis cserép délamerikai husevö palántácskát egyet lányomnak, de az övé is és az enyém is kimult! Lányom mondta utána, talán rajta kellett volna hagyni azt a védö plasztik tetöt ami gondolom a nedvességet tárolta a levelekben? De az is lehet hogy nem volt elég mivel etetni, illetve nincs itt annyi repülö holmi amiböl megmaradt volna. Nem mentünk bogarakért a boltba, de gondoltuk ha itt-ott kap egy pokot vagy legyet, az is elég, de nem volt..

Mandarinfám még nem volt de szerintem a citrus levelei kunkorodnak általában mindig, majd holnap napfénynél megnézem jobban a citrom és a narancsfákon.

Üdv.:Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-16 09:46   
Kedves espa,

talán minden béka mentö javasloban él még a régi Grimm mese, hogy hátha királyfi lessz belöle?

Vagy nálunk nincs béka, azért sajnáljuk? Öszintén szolva én sem lennék hajlando békát fogni, undorodom tölük! Jo ötlet a tohoz szállitani ott biztosan boldog lessz!

Megnéztem az Interneten, egy bezárt béka 5 évig él, a szabadban 15 évig tud élni. Igy ideje lessz kiengedni.

Mi a Koi halakat sem etettük, mindenki csodálkozott azon, mondtuk esznek amit találnak, pl. a kumquatot ami oda bele hullott.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-16 09:25   
Kedves Andrea,

a novenyekre veletlenul bukkantam a neten bongeszes kozben: http://www.husevonoveny.hu/ Megtetszettek, ezert gondolkodom, hogy megrendelem. Ha tul nagyok, akkor nem veszem magamhoz, hanem maradna apueknal. Ok hazban laknak, a foldszinti nappali pedig belenyulik az emeletbe, ugyhogy ott biztos van eleg hely erre. De elotte irok a cegnek, mutassak be alaposan a fakat.

Kedves Espa,

mandarinfa. Amugy nem kunkorodik olyan veszesen, es csak a legfelso levelek, az uj hajtasok. Kerdes - a gombasodasnak van ismertetojele? Valami foltok, nyomok, stb a levelen? Ilyet nem lattam egyebkent rajta.

Egyeb - bemasolas - az egerrel kijelolod, amit be szeretnel masolni, majd jobb klikkel masolas, es majd beillesztes.

Udv,

Hunor

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-16 08:35   
2004-05-15 13:38, nyanyabandi:
-
Arnyekos helyre egy nagy cserepbe ultettem verbenat, akkora volt mint az ujjam,-most nemi tulzassal karhosszusagu, mindenfele elagazott, kekeslila szinu es tele van viraggal,-valami gyonyoru..............tudja-e valaki hogy kijon ez jovore is vagy minden evben ujra kell ultetnem.....

nyanyabandi!

rákerestem a verbenare, (magyarul vasfű) egynyári, de a napot szereti! Ha felmész a http://www.index.hu oldalra és beirod verbena, feljön többféle. De az egynyáriak cimszó alatt. Sajnos nem tudom bemásolni, mert buta vagyok.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-16 07:38   
Espa!
Este engedjétek el, amikor sötét van. És valahová bokrok alá, nyirkos helyre vigyétek. Az se biztos mennyit tud mozogni, ha 5 éve egy aknában él, az izmai már jó sorvadtak lehetnek.
Kiváncsian vároma fejleményeket.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-16 07:06   
2004-05-15 22:58, hunor:
-
Mitol tekeredhet/ kunkorodhat ossze a noveny levele? A tulontozesnek a tunete ez? Milyen kovetkezmenyekkel varhato ez? Komoly a gond?

Szerény tudásom szerint. Ez betegség. Gomba, vagy ilyesmi. És a levelek le fognak hullani Próbálkozhatsz visszametszéssel, (persze nem tudjuk milyen növényről van szó), vagy földcserével, vagy gombaölő permetezéssel. Vagy a három együtt.

De ha egy ilyen levelet beviszel egy virágboltba, vagy egy kertészetbe, biztos segitenek tanáccsal.

A túlöntözés levélhullással (sárgulással) jár, de szerintem nem tekeredéssel. De én nagyon amatőr vagyok.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-16 07:00   
Látom a világ összefogott a béka érdekében!
Mindent megigérek!!
Most adok neki vizet, (habár én is látok időnként párát a gödörben) aztán ha lesz valaki, aki kiveszi - mert mi nem - akkor elengedjük. Csak azt nem tudom, tuléli-e, ha 5 év sötét után kikerül a napsütésre?

Jön a zuram nemsokára, ő biztos kiveszi. És ő is azt mondta, hogy ott a gödörben vannak rovarok, amivel él. Hiszen valamiből tényleg kell élnie 5 éve.

Olyan lelkifurdalásom támadt a béka mentőakciótok miatt, hogy valószinű, ha az uram kiveszi, még arra is hajlandó leszek, hogy elvisszük autóval a legközelebbi tóhoz.

De én anyira irtózom tőle!!

Azt is megigérem, hogy az akciót dokumentáljuk. Digit fényképezőm továbbra sincs, de nemsokára veszek egy scannert, és ha már elég ügyes leszek, a normál fényképeket felrakom nektek, hogy megtörtént a békaszabaditás.

Igérem!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-16 01:03   
Kedves Hunor,

mekkora a lakásod hogy ezek a felsoroltak mind elférnek? Nekünk van két gardénia bokrunk a nappali ablakoknál kint, de bent a szobában nem férne el egy sem! Azok is jo idösek, itt voltak mikor jöttem.

A szilva és a cseresznyefa sem törpe növény! Még a törpe citromnak vett fám is jo 2 méteres lett, magasabb már mint a gazebo! Az idén férfiököl nagyságo citromokat termett és nagyon sok lett rajta, alig gyözzük szedni!

Üdv.: Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-16 00:57   
2004-05-15 20:37, espa:
-
Kb 5 éve! Minden alkalomal remélem, hogy már nincs ott. Meddig él egy béka?
-
Sajnálom én is a békát, itt sose láttam, akkor sem mikor elöl Koi halakat tartottunk a kis medencében. Nekem is az átköltöztetés jutott eszembe, ha Nektek nem kell, kell neki egy kellemes uj otthon keresni.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-15 22:58   
Kedves kerteszkedo MON tarsak!

Mitol tekeredhet/ kunkorodhat ossze a noveny levele? A tulontozesnek a tunete ez? Milyen kovetkezmenyekkel varhato ez? Komoly a gond?

A kerteszkedese ismet fellangolt, a kovetkezo novenyeket tervezem beszerezni a kozeljovoben:

csirimoja
dinnyefa - onporzos
gardeniafa
natalszilva
ausztral cseresznye

Ha jol tudom, ezek mindegyike tarthato lakasban, nem? A szuleim megrendelik, szallitas majd valamikor.

Udv,

Hunor

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-15 21:44   
Rendezzetek mentoexpediciot annak a Robinsonnak, miutan kivettetek csinaljatok rola fotot sot filmet ahogy elugrandozik, irjatok rola meset es kuldjetek be valami gyerekujsagnak keppekkel egyutt........esetleg itt lehetne palyazatot kiirni rovid mesere vele kapcsolatban..............de jo lenne ha egy darabog tudnatok figyelni hogy hova koltozik,-bokor ala, uregbe stb.........az is kellene a mesehez. Es ne feljetek tole, en gyerekkoromban sokat jatszottam veluk, szuleim megengedtek csak egy vizben lako bekafajtatol feltettek.........meg itt is utana tudok nezni ujsagnak ha jo kepek is vannak hozza.......

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-15 21:31   
Szegény öreg remete béka, tényleg nagyon sajnálom. Nem elég a magányosság még vize sincs Valahogy nehéz ezt elhinni, mivel évekig viz nélkül nincs élet, szerintem valahol csurdogál oda egy kis lé.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-15 21:28   
És mi lenne, hogy ha kimernéd a szegény békat az aknából és elengednéd? Képzeldd el, hogy ha Te szomjaznál, talán a lecsapodó nedvesség tartja életbe a szerenc sétlent. Ugye megigéred, hogy kiveszed onnét és elengeded?

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-15 20:54   
Azert en adnek annak a bekanak vizet mert a szomjusag iszonyatos erzes, es az allatszeretetem is erre osztonozne, meg a neni kerese aki megertette azt a bekat,-kulonben nagyon hasznos allat, rovar es szunyogevo,-nalam is van. Kerlek szepen adjal annak a bekanak vizet................

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-15 20:37   

Képzeljétek el a telkünkön a vízóraaknában él egy béka. Az akna egy kb 1x1 méteres gödör, és a béka abban a sötét lyukban él már több éve. Már úgy vettük a telket, hogy a néni, akitől vettük felhivta figyelmünket, hogy időnként adjunk neki vizet egy edénykében. Hát gondoltam én nem fogok adni, igy hamar megszabadulunk tőle. Hát csak vártam, vártam, hogy meghaljon, de még mindig él!
Kb 5 éve! Minden alkalomal remélem, hogy már nincs ott.

Meddig él egy béka?

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-15 13:38   
Arnyekos helyre egy nagy cserepbe ultettem verbenat, akkora volt mint az ujjam,-most nemi tulzassal karhosszusagu, mindenfele elagazott, kekeslila szinu es tele van viraggal,-valami gyonyoru..............tudja-e valaki hogy kijon ez jovore is vagy minden evben ujra kell ultetnem.....

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-15 09:58   
2004-05-15 07:35, espa:

Jó ötlet, most én is beteszem a fát egy konzerves dobozba, hogy ne legyen nagy

Állitólag 30-50cm-t nöl évente, most másfél m, igy számolva eltart vagy 40 évig, mire 20 m magas lesz, na addigra mi???? (Mivelhogy már 70 felé tartunk )

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-15 07:35   
2004-05-14 19:36, bovi:
-
Hát ez lett a megrendelt fából, csak egy fácska szegényt azért mégis Coloradonak nevezik, most addig akarunk élni, mig nem lesz legalább 20 m magas!

Jaj Bovi ne mondj ilyet!

Tudod mi történt velem?

Egyszer régen ( úgy 8 éve) hirtelen felindulásból rendet csináltam a konyhaszekrényben. Találtam (többek között) vagy 4-5 bontott csomag babérlevelet. Ezt mind beleraktam egy helyes dobozba, és kijelentettem, hogy ADDIG AKAROK ÉLNI, MIG A BABÉRLEVÉL EL NEM FOGY. Egyszer csak azt vettem észre, hogy fogytán a babérlevél!!!
Kb. egy évig azon gondolkoztam, hogy most mit csináljak ??? Hanyagoltam a használatát. Csak nagyon ritkán főztem olyat, amihez kellett. Aggódva figyeltem, hogy hány darab van még. Ha használtam mégis, rettegtem, hogy a napjaim meg vannak számlálva
végül is a nővérem tanácsára a maradékot beletettem egy másik dobozba, és újat vettem. Szóval azt nem használom egyáltalán.
De még mindig félek ha ránézek, hogy kicseleztem a sorsot. És annyira vigyázok rá, hogy nehogy valami baja legyen. És főleg arra, hogy ilyet badarságot ne mondjak

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 22:34   
Hallo Bovi,

minden fának van életkora, ha kiöregszik, meghal. Van ami más miatt mulik ki, nem birja a klimát itt, vagy beteg lessz. Ez a ház 100 éves és sok mindent akkor ültettek, mikor a házat épitették.

Nálunk fontos az árnyék, kevesebb hütést kell használni. Mi eddig sose vágtunk ki fát önként, meg lesznek nyirbálva, ha átnö a szomszéd teraszába vagy egyszer mikor egy eltörött és beesett az egyik szomszéd elötérébe hogy nem tudott bemenni egy erös esö és szélvihar alatt. Akkor segitett a szomszéd is páromnak mert olyan hamar nem lehetett kertészt elökeriteni amilyen sürgös volt neki a bejárata.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 22:08   
Hallo Andrea!
Hogy érted azt, hogy kimultak a fák? Kiszáradnak esetleg, de annyira nem lehet a levegö ott rossz, hogy a fáknak ártson.
Nálunk eddig nem ment fa tönkre, de sokat kivágtunk mert túl nagyok voltak és beárnyékoltak mindent. Mi nem örülünk az árnyáknak, mint Ti Ez lesz nemsokára a sorsa a Nordmanntanne-nak is. Sajnáljuk, de nem illik a házunktájára. Majd egy karácsonyi dekorátioként felajánljuk a városnak. Tavaly összel egy óriási cédrust vágattunk ki, az rengeteget szemetelt a teraszunkra, most áll a hején egy Eibe. Mire ez árnyákot hoz, mi már nem fogjuk igénybe venni

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 20:00   
Kedves Bovi,

nagyon helyes a kis fa! Nálatok biztosan egészségesen fog nöni.

Mikor idejöttem volt a hátso bejáratnál egy kis fenyöfa de szegény kimult hamar. Tegnap kérdeztem páromat melyik fát ültette ö, mondta a házat a nagy deodarral vette, de a datolya pálmát ö ültette. Azota kimult jo pár fa (2 diofa, 1 avocado, 2 narancs, 1 öszibarack) amik közül ö volt részben az ültetö, részben itt voltak már.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 19:36   
Hát ez lett a megrendelt fából, csak egy fácska szegényt azért mégis Coloradonak nevezik, most addig akarunk élni, mig nem lesz legalább 20 m magas!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 02:34   
2004-05-14 02:06, szigy:
Mire Te telet jelentesz, nekünk felforr a globális üvegházhatású gatyánk is!
-
Mivel itt nálam lent nincs tél, elképzelhetö..

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 02:06   
2004-05-14 01:47, andi_usa:
-
Itt még csak tavaszodik, de küldök képet majd a hazai tavaszról.

Nehogy csak odaát legyen szép! Mire Te telet jelentesz, nekünk felforr a globális üvegházhatású gatyánk is!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 01:47   
Most kimentem lefényképezni a mi fánkat, vakon élünk mi itt!

Nem vettem eddig tudatosan észre hogy ez is kékes!

Itt látszik, hogy nem a legmagasabb fa a kertben. Megnéztem, még mindig hullik a datoja a pálmárol elöl, igy majd késöbb ha hüvösebb lessz, kimegyek szedni. Most jöttem haza az uszásbol és napozásbol és kicsit lusta vagyok!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-13 19:52   
2004-05-13 16:10, kaytee:
-
A Colorado fenyő Washingtonban a "Nemzeti Karácsonyfa" szerepet szokta alakitani.

Akkor most örömmel tölt el, hogy megvan nekünk is a Colradotanne-nk

Ma délután minden munkaval készek és végre rend van, de föleg a csendnek örülünk. Öreg filhallásunknak nagyon fátj a légikalapács

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-13 16:10   
A mi legnagyobb fánk a po
A Colorado fenyő Washingtonban a "Nemzeti Karácsonyfa" szerepet szokta alakitani. Nem mindig, de sokszor.
Érdeklődők a The National Christmas Tree cim alatt kiguglizhatják.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó