2018. április 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kertészkedés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
 szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-13 00:11   
2004-05-12 22:52, andi_usa:
-
Férjem szerint a fánk neve deodar: - Kérlek, ahogy gondoljátok. A mi legnagyobb fánk neve Nyíri Dezső.

Szeretettel: szigy

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-12 22:52   
Férjem szerint a fánk neve deodar:

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-12 20:55   
Én is mindig elfelejtem a nevét a fának ami védett nálunk Szuzi és magasra nött a ház elött, majd utána nézek és megirom.

Bovi, a mienk Fichte, nem Tanne.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-12 15:07   
Ugy hiszem ilyen van nekem a haz elott, kekeszold, magas, nem formas mert az agai olyan rendezetlen szoknyakent terul el,-dehat az en kerteszeti ismereteimmel ilyen temahoz nemigen merek szolni.........csak gondolom hogy az, biztos nem vagyok benne.........

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-12 13:47   
Andrea és Espa, amit Ti gondoltok, az nem az a fenyö. Magyarul nincs megkülönböztetve, de németül igen, hogy Tanne, vagy Fichte. Tehát amit én vennék az egy Coloradotanne. Hosszú 8 cm.es a tülevele és nagyon formásan nö, majdnem úgy, mint a a Nordmanntanne. A szine nem kék, de nem is zöld, mondjuk kékeszöld

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-12 05:58   
2004-05-11 21:19, andi_usa:
-
2004-05-11 13:34, bovi:
-
Rendeltem egy fenyöt, ismeri valaki? Colodaro fenyö, -

Colorado Blue Spruce-t találtam, ez az?

Ezt itthon ezüstfenyőnek hivják.

nekünk is van, csodaszép, de se digit. fényképezőm, se scannerem

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-11 21:23   
Torontoban két ilyen csodaszép fa volt a házunk mögött.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-11 21:19   
2004-05-11 13:34, bovi:
-
Rendeltem egy fenyöt, ismeri valaki? Colodaro fenyö, itt jó drága, de nagyon tetszik, remélem megmarad a födünkben.
Majd erre szándékozom karácsonykor a kinti gyertyákat rakni.
-
Colorado Blue Spruce-t találtam, ez az?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-11 13:34   
Tegnap félholtra dogoztam magam a kertben!
Kiraktam a büdöskéket(Tagetes) a paradicsomot, paprikát, a zöldborsonak futóhálót, zellert és a rózsákat megpermeteztem tetü ellen.
Itt ebben a nyirkos idöben korán tetves minden.
Mindez a ház hátsó kertrészen van, az elökert most felvan dúlva. Csütörtökön jön a kertész és ujra lesz ültetve, néhány kivétellel kidobtunk mindent.
Nagyon szép lett a bejáratunk és most a kertet is szépitjük
Rendeltem egy fenyöt, ismeri valaki? Colodaro fenyö, itt jó drága, de nagyon tetszik, remélem megmarad a födünkben.
Majd erre szándékozom karácsonykor a kinti gyertyákat rakni.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-10 19:52   
Maris megyek ki a kertembe, van nehany elultetni valo viragom meg, a ferjem fuvet fog nyirni,-elvezni fogjuk hogy nehany napig nyari meleg lesz.........a papagajok kinnt fecsegnek a kinti ketrecukben,- a kinti madaraktol felszedik a pletykakat es viszont........egy kozeli orokzold agan lakott egy fekete madarka, ha valamit kivittem a mormotanak akkor azonnal elojott es o is kert a kenyerbol es kapott is..........a ferjem elnevezte margaretnek........

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-10 07:05   
Azt hiszem sokat egyetértenek velem, a május az év legszebb hónapja. Mindig elcsodálkozom a természeten, mekkora erővel "robban be" májusban. Gyönyörű. Van nekünk egy telkünk, elég nagy, már ami a fűnyirást illeti. 1800 nm. Husvét előtt már egyszer rendbetettük, de aztán elmentem Norvégiába. Ott is akkor indult ujra az élet, ott is kb 1700 nm a kert. Majd hazajöttem, a fiam elbliccelte a hétvégén a telket, tegnap kimentem, és tulzás nélkül térdig ért a gaz és a fű. Azt hiszem a napi tornám megvolt.
Most értettem meg a zuramat, aki két évvel ezelőtt nem engedte, hogy megvegyek egy akciós, ám kisteljesitményű fűnyirót. azt mondta ide a legnagyobb teljesitményű kell. Hát (most az egyszer ) igaza volt!

De gyönyörű lett megint. Májusban hetenként kell nyirni a füvet, és gazolni, különben a fejemre nő.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-09 12:22   
Bovikam ha tudnam hogy eladjuk a hazat akkor hozza sem nyulnek, csakhogy a lanyomnak ajandekozom mert o szereti,o fog benne majdan lakni azert....hogy szep legyen a kornyezete,-ha viszont megis ugy alakulna hogy eladjuk akkor minden javitas szepites sok tizezreket er,- es ami a legfobb motivum,-szeretek vacakolni a kertben,-alakitani szepiteni,-arra nem gondolok hogy mas elvezi esetleg.....had elvezze...........mint ahogy en orultem amikor idekoltoztem hogy ez kerteszekkel terveztetett kert volt.........en csak tovabbfejlesztem ...mar mondtam hogy ez belefut az erdobe,-ha fiatalabb lennek akkor utat epitenek a patakig, most latom nem olyan nagy dolog az csak annak latszik................

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-09 09:31   
Kedves Bovi,

itt az USA-ban az a szokás, hogy eladásra szépitik ki a házat, én is mindig csodálkoztam ezen.

Szép vasárnapot kivánok!

Andrea

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-09 08:29   
Kedves Szuzi!
Ennyi fáradozás? Valahogy nem értem, mivel az adókról szóló témáben megjegyezted, hogy nem fogtok a házban maradni. Már elöre sajnálom, hisz az ember azért rakja a fészket, hogy idös korára kész legyen.
Szép vasárnapot kivánok!
bovi

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-09 03:48   
Kesz a keri utam vegre, nehany tipego bele van a fube sullyesztve marha jol nez ki! Hogy milyen jol elmagyaraztak hogy hogyan kell csinalni........bar nem noi munka az biztos,-kesztyuben dolgoztam de egy hetbe fog telni mire a kormeimet rendbehozom.....meg egy kis fumagvetes ide oda es utana unnepelyes kertatadas a ferjemnek,-a funyirogeppel egyutt,-en meg a kerti napozoagyrol fogom szemlelni kezemben egy pohar jeges itallal hogy hogy folyik a viz rola..........jerseyben igen paras meleg a nyar...........

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-08 04:14   
2004-05-08 03:59, nyanyabandi:
-
Én is jelentem, a tulipánok az idei végüket járják, de még van jónéhány gyönyörű. A kert hátsó vége tiszta MDF.

A bőséges eső következtében a cédett tavaszi hérics is előbújt (tavaly azt hittük, megboldogult), de itt inden úgy nekiindult, hogy látni, s késést níomban be akarják hozni. A téli alma is sietve virágozni kezdett, nemkülönben a szilva, sőt a ringló is. Ebből rövid, de gatyarohasztóan meleg nyárra következtet a hitves.
Én pedig arra, hogy alig van május, máris itt a szeptember, és mehetek dolgozni, amihez semmi kedvem, de muszáj.

Lehet, hogy vénülök?

Böbe, vagyunk ketten 87 évesek? mert az nagyon sok, úgy érzem.

Szeretettel: szigy

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-08 03:59   
Jelentem mar majdnem befejeztem a kerti utacskat de meg nehany kolap kell tipegoknek, bele fogom sullyeszteni a fube, minden lepesre egyet es egeszen le az erdoig..........a macskak allandoan az utacskan jarnak, tetszik nekik.......mar majdnem elviragzott a tulipan de jonnek ki a viragzo mittudomen milyen novenyek a fak alatt, es majdnem minden fa ki van zoldulve...az osszes szomszedom most tragyaz, friss virag, level es lokaka szaga van mindennek.............

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-01 09:06   
Nálunk pedig a kertre néz ki a régi száritogép a lépcsöfeljáratnál.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-01 08:44   
Jól van Hunor, nem kimondottan kertésztéma volt, de a lapokat a kertben a ház bejárata elött akarjuk újitani

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-01 08:11   
Kedves Hunor,

igazad van, igen elkanyarodtunk Bovival a kerti témátol, elnézést!

Sok sikert a mandarin fák átültetéséhez. Lányom ma megigérte ujra hogy folytatja az elkezdett kerti projektjét holnap. Mondtam semmi baj, még mindig rá vár ott a sok tégla, be kell ásni, ott a nagy zsák speciális föld és a doboz virághagyma és a zacskokban a magok.

Andrea

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-01 02:45   
Sziasztok!

Van egyebkent egy erdekes topik, Szerel a parom neven fut, jelenlegi es leendo ferjeknek is erdemes olvasnivalo, hogy latjak a ferfiembert a felesegek. Ime, a linkje:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=686&forum=27&285

Bevallom, en is olvasom eloszeretettel, lehet am tanulni. Leghamarabb azt - ha egy ferj belefog barmibe, ritkan lesz elegedett vele az elete parja. Tanulsag - ha nem fog bele, akkor nem lesz helye kritikanak. De errol folytatas a fenti linken, hiszen az inkabb odatartozik.

Es vissza a kerteszethez - helyzetjelentes: vasaroltam hollandiai viragedenyt, citrusfeleknek valo foldet, valamint tapoldatokat is. Igy mar semmi akadalya a mandarinfak bekes es gyors fejlodesenek.

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-01 00:25   
Bovikám,
-
Ebben a korban mégis egyszerübb a gépeket lecserélni, mint a férjeket
-
Köszönöm Neked, hangosan nevettem! Férjem elment most az airconditionereket megnézni. Mondtam neki, mára eleget kocsikáztam, menjen egyedül!

Kisült hogy nem ott volt elötte hanem a piros kocsija miatt szaladt le személyesen. Mikor hazajött elöbb el kellett menni leadni a kis teherautoját vissza ahhoz aki csinálta tegnap, onnan vittem tovább a másik kocsijához másik városban hogy azt haza hozhassa. Kérdezte ott mielött kiszállt, megyek haza? Azt mondtam igen, de a kocsiban egyedül hirtelen elhatároztam hogy NEM! Eddig a családom dolgai miatt kocsikáztam ma 11 ota, ideje lessz hogy saját terveim után menjek és inkább irányba vettem a kedvenc ocskás üzletemet (ahol pénteken délben kezdenek uj árut kipakolni) ha már ott lent azon a környéken vagyok! Találtam is sok jo holmit, részben magunknak, részben eladásra az Ebayn. 6 steak kés fablokkba téve volt $ 1.99 lányoméknak még nem volt. Szép széles lukacsos mintás ezüstkarkötö lányomnak $ 3.-, nagyon tetszett neki, nem csak nekem. Abalone kagyloval berakott ezüst karkötö 99 Cent. Egy zacsko apro mini kevert hajdiszek amiket szeret 59 Cent. Magamnak találtam egy fehér sima tornacipöt a gymhez csillagokkal himezve elöl $ 2.99 és egy régimodi kazetta felvevöt amin van AUX-luk ami kell felvételhez, ez $ 2.99 volt. Virginiai computer barátom magyarázta mi kell nekem hogy kazettábol zenét átjátszak a computerembe és CD-re égessem, irta vegyek az ocskásnál egy olyan régit amin van Aux-luk, mert nekem nem volt olyan.

Eladásra vettem 2 Espresso üvegkancsot amiket jol el lehet az Ebayn adni, egy elektro utazo konvertálot lepakolva, és egy olasz Pasta set-et spaghetti kiszedö, mérö, Ravioli szaggato és zakknis kerekes vágo dobozban.

Lányom hozott nekem Las Vegasbol egy Messermeister konyhaollot, aminek a végén van egy kiállo valami de nem hegyes. Nem kellett volna ennyit költenie! Láttam tegnap ugyanezt a Mills Mallban. Kaptam egy Las Vegas golyostollat is, szép csillogo piros arany disszel. Filzstiftet kértem, de mindegy.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-30 22:37   
Kedves Andrea, akkor küzködünk tovább?
Ebben a korban mégis egyszerübb a gépeket lecserélni, mint a férjeket

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-30 19:37   
Kedves Bovi,

Ez van, amikor a férj intézkedik

Nem vagy egyedül! Itt vagyok én, most el kell adnom a régi száritogépet ami müködött volna tovább de férjem megvetette velem az ujabbat! Aztán sült ki hogy igazam volt és a konnektorban illetve villanyvezetékben volt a hiba.

A másik: nem lett semmi a tervemböl hogy ki legyen cserélve az emeleten az aircondtioner! Honapok ota itt áll a 3 doboz a kinti folyoson mindenkinek utban van, vette azzal hogy kettöt elad egyet kap lányom söt elöbb azt mondta a kicsit is a hálojába teszi! Mire én hogy a villanyt amugy is kicsapja néha, ha nincs fent 2 ablaki aircondtioner csak egy!

Szoval tegnap este megnézte a dobozok tartalmát jobban mert jött azzal hogy elöbb probáljuk ki lent, müködnek-e. Jött erre azzal hogy a kicsi 110-es villanyra valo, az kicsapja a biztositékot mert tol sok van fent (mosogép, nagy jégszekrény, mosogatogép stb.) A két nagy meg 24'000 btu erös azok tul nagyok oda, nem birja a 220-as vonalat! Komolyan mérges lettem mondom honapok ota hitetgette lányunkat és engem hogy az egyik az övé s mihelyt melegedni kezd, ki lessz cserélve a régije! Nekik nehéz a folyoson keresztül menni pláne csomagokkal az oriási dobozok miatt. Férjem erre azt mondta vesz egy másikat neki, mire megnéztem a Recyclert és nyomtattam ki 3 hirdetést. Felhivta a legolcsobbat ahol válaszalo jelentkezett, mert azt akarta megnézni. Mondom azt kétkedve tettem hozzá mert nem akarok ocskát ocskára cserélni! A mi lentinkért a Sam Clubban $ 500.-at fizettem 4 éve 18'000 btu, mit gondol mit kap $ 50.-ért?!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-30 18:51   
Lehet, hogy nem ide tartozó téma, de nagyon mérges vagyok, le kell irnom:

A házunk jó 30 éves és megrendeltük az uj lapokat,ami a ház körül lesz, az öregek nem szépek és mozognak, amit talán hétfön el is kezdenek lerakni.
Már husvét utánra igérték, de...
Drága párom ezeket az öreg lapokat a szomszédnak elajándékozta, ha kiszedi. Tegnap el is kezdte, még mindig csinálja és most remekül néz ki a háztájuk!!!
Május 1-én itt mindenki úton van vándorolnak egyik rendezvényröl a másikra.
Az egyesületek grileznek, vagy borsólevest föznek, szóval lehet enni, inni minden irányban, igy rengeteg ember van úton.
Most eszem a kefét, hogy ilyen rendetlen a környzeteünk, hátmég, ha el sem kezdik hétfön? Ehhez jön még vasárnap a szülinapja, amikor vendég is jön.
Ez van, amikor a férj intézkedik

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-30 17:26   
Ja meg elfelejtettem valamit, az uszomedencecske potolja a tavat is.........

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-30 15:32   
No az uj fuvem mint a gomba es elkezdtem a kerti ut epiteset, szep nagy kockakbol fog allni de nincs eleg teglam hozza ma el kell menni meg hozni.Nem tudok annal szorakoztatobbat mint amikor a kertben tevekenykedek,-lehet hogy az erdosav is teszi, mar kezdenek elojonni a levelek nemsokara a pataknak csak a hangjat fogom hallani ha a bokrok mar elegge kizoldulnek. Igazabol ez a hazacska nekem megad mindent, az erdei kirandulasokat a patakkal ha lemegyek az erdobe,az alagsorban levo igazi country-baromat ha szorakozni akarok,- meg feljebb van egy konyvtarszobam ha olvasni, utana jon a teveszoba, benne a kompjuterem,-szoval igazi robinzonsziget lehetne csak hagynanak beken benne........na majd oregkoromba lakatot teszek a keritesre es nem engedek be senkit..............

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-25 21:38   
Bovi,

Andi, de jó annak, aki mindig nyárban élhet!!! Remélem megengeded, hogy irigyeljelek

Természetesen, de megengeded, hogy én meg irigyeljem a gyönyörü Enziánjaidat?

Férjem sokszor mondta nekem, itt az nö ami akar, ne keseregjek! Ez akkor volt mikor probáltam tulipánt és nárciszt ültetni. A nárcisz kissé betegesen, de kinött egyszer. A tulipán reménytelen! Viszont az Oleander bokrunk a tetöig ér..Majd meglátom mi lessz a harangvirággal ott az árnyékos részen és nem adtam fel az ibolyamag keresést sem, de nem költök rá egy kis vagyont.

Viszont meg kell állpitanom, hogy a napokban vettem egy kis adag kaliforniai lepakolt datoját a supermarketben, $ 2.99 volt és szerintem izetlen habár szép nagyok! Jobb az ami még mindig hullik a kertbe nálunk igy ma késöbb megyek szedni ha lehült az idö, ismét jo meleg van!

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-25 20:20   
Nyugi, en is sargulok...........

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-25 19:52   
Andi, de jó annak, aki mindig nyárban élhet!!!
Remélem megengeded, hogy irigyeljelek

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó